Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éden kert

Timacs
Létrehozva: 2010. március 1. 12:58

Sziasztok!

 

Ide várok mindenkit aki szeret a kertben matatni.

Az első napsugarak megjelenésével én egyre többet gondolok a kertészkedésre.

Már elültettem a petúnia és az őszi rózsa magokat, és hamarosan a paprika és paradicsom is földbe kerül.

 

Ti miket csináltatok?

Miket fogtok ültetni?

  1. 2010. március 2. 12:3326.

    Semmi víz szűrő, meg vegyszerek?

    Ez az a műanyag izé ügye?

    És alá mit raktatok?

    előzmény:
    Taisha (25)
    2010-03-02  11:46
  2. 2010. március 2. 11:4625.
    Nagy tóhoz nekem sem lenne enrgiám, időm, pénzem. Ezzel viszont semmi gond nincs. Kb 80 cm mély és 3 éve van meg. Akkor engedtem bele vizet, beleültettem kosárkában a tavi rózsát meg vmi bambusz + egy liliomot és azóta összesen annyit csinálok vele, hogy amikor egy-egy forró napon sok víz elpárolog belőle, akkor teliengedem. Rengeteg madárka jár ide inni is!
    előzmény:
    Timacs (24)
    2010-03-02  11:31
  3. 2010. március 2. 11:3124.

    Nagyon édes ez a játszótér!

     

    A tavak nekem is tetszenek, de egyszer utána olvastam, és rengeteg munak van vele, meg nagyon sok mindent kell venni hozzá.

    előzmény:
    Taisha (23)
    2010-03-02  11:20
  4. 2010. március 2. 11:2023.

    Akkor nem vagyunk messze egymástól, mi Szfváron lakunk, családi házas részen.

    Egy hármas sorház első lakása a miénk. Ehhez van egy teljesen normális méretű udvar, plusz a ház mögött is van mindenkinek egy saját kis telekrésze is. Elöl fű van meg virágok. Itt van a gyerekeknek egy játszója is (nekem is két pici gyerekem van, a kicsi 17 hónapos, a nagyobb 3 és fél éves). Nem füvesítettük be az egészet, mert nem lenne energiánk annyira gondozni, hogy tényleg szép legyen. Kb a fele füves, a többi szegéllyel el van kerítve és folyami kaviccsal le van szórva. Ezen a kavicsos részen vannak a rózsák, tuják, szomorú barka, pampafű. Van elkerítve egy kis virágágyás is, abba kerülnek majd az idén rendelt évelők. A közepére már ültettem egy aranyesőt (ez fa, ne az aranyvessző bokorra gondolj!), a virágokat e köré fogom majd ültetni. Van még egy kis dézsatavunk is, abban szép volt a tavirózsa.

    Az enciánfa nekem is nagyon tetszik, de nekem egyáltalán nincs olyan helyem, ahol telelhetne.

    A képen a mászókánál lehet látni, hogy holvan füves rész. A földes azóta már le lett választva és mindenhol olyan kavics van, mint amilyet a tó mellett látsz.

    előzmény:
    Timacs (21)
    2010-03-02  08:18
  5. 2010. március 2. 10:1822.
    Bocs, hogy csak most válaszolok, de tegnap már nem voltam gépközelben. Szóval palántát is nevelhetsz ha akarsz, akkor lehet korábban cukkinid, de teljesen jó magról is. Májusban ültesd, amikor már jó meleg a föld és nincs fagyveszély, 2-3 szemet egy bokorba és szerintem két bokor elég, rengeteg lesz rajta.
    előzmény:
    Timacs (17)
    2010-03-01  16:12
  6. 2010. március 2. 08:1821.

    Sziasztok!

     

    Nekünk Velencén van telkünk. A legnagyobb része fű, de nagyon sok virág is van, de azokat a nagymamám gondozza.

    Idén egy korhadt fa törzs helyére szeretnék szikla kertet.

    Van egy kis ribizli, már nagyon kevés, de annál finomabb szőlő, lugasnak megcsinálva. Egy pár tuja.

    Nagymamám féltet kincsei a trombita virág, és az encián fa, amíg sajnos tavaly nem nagyon hoztak virágot.

     

    Van meggy fánk, alma, és őszibarack.

     

    Mutatok képet.

     

    A petúniáim szemlátomást nőnek!

    előzmény:
    Taisha (20)
    2010-03-02  06:32
  7. 2010. március 2. 06:3220.

    Még azt akartam írni, hogy cukkínit én is ültettem tavaly. Nem palántáztam, ment rögtön a földbe, egy fészekbe 2-3 mag. És iszonyat mennyiségű lett rajta! Csak négy növény volt, de az egész utca cukkínit evett, plusz került panírozva a mélyhűtőbe is. Szóval, ha újra ültetek, akkor szigorúan csak kettő tövet.

    Fűszernövényt én még csak metélőpetrezselymet próbáltam. Az gyönyörű lett, most télen is tudtam még szedni róla. Viszont már 2 éves, így azt hiszem, idén frissítek és ezt kiszedem és új helyre másikat ültetek.

    Mekkora kertetek van? Virágok? melyiket szereted?

    Nálunk sok rózsa van (tea és bokor)

    előzmény:
    Timacs (4)
    2010-03-01  13:45
  8. 2010. március 1. 19:4419.

    Hiába vagyunk nagy kukoricafogyasztók, azért nem ültetem be az egész kertet!

    Csak úgy 5-6 növényre gondoltam, csak hogy legyen nálunk is...

    előzmény:
    Timacs (4)
    2010-03-01  13:45
  9. 2010. március 1. 19:4318.

    Szia!

    Én is tavalyelőtt rendeltem előszőr és nekem bejött. A Sieberztől szoktam vásárolni és eddig minden rendben volt. Szépen be vannak csomagolva, azt küldték, amit kértem és minden megeredt, kivéve egy körtefát. Szóval általában különlegességeket szoktam, még van hel y a virágoknak.

    Eperről nem tudok semmit, az jövőre van betervezve.

    előzmény:
    Hemu (3)
    2010-03-01  13:36
  10. 2010. március 1. 16:1217.

    Palántát csináljak, vagy majd mehet rögtön a földbe?

     

    A petúnia elkezdett csirázni

     

    előzmény:
    Évicili (16)
    2010-03-01  15:23
  11. 2010. március 1. 15:2316.

    Bármilyen magot vehetsz, tegnap pl. a Profiban láttam vetőmagokat, azok között is volt. Egy csomag évekre elég. Ültetheted uborka mellé, mert bár tökféle mindkettő, de nem árt neki ha átporzódik. Csak dinnye mellé ne ültesd, mert a dinnye is tök ízű lesz.

     

    Nekem már volt két féle cukkinim, az egyik úgy néz ki mint az uborka, a másiknak viszont narancssárga cirmos volt a héja és a belseje is narancssárga volt. Ízre azonban szinte teljesen egyformák voltak. Rántva szeretjük, de mikor sok volt még sütit is sütöttem belőle.

    előzmény:
    Timacs (15)
    2010-03-01  15:12
  12. 2010. március 1. 15:1215.

    Hát a kukoriát kihagyom, de a cukkinit megpróbálnám.

     

    Milyen  magot vegyek?

     

    Ha az uborka mellé ültetem az jó lehet? ott tud futni.

    előzmény:
    Évicili (13)
    2010-03-01  14:40
  13. 2010. március 1. 15:0214.
    Köszönöm! mi tavaly ültettük az epret, akkor még ráér a költöztetése.
    előzmény:
    Évicili (9)
    2010-03-01  14:31
  14. 2010. március 1. 14:4013.
    Ja, a cukkininek viszont nagy hely kell, mert fut világba, viszont rengeteget terem, 1-2 tő elég belőle bőven. Persze lehet, hogy már nemesítettek "guggolós" ( nem futó ) cukkinit is, csak én nem tudok róla.
    előzmény:
    Timacs (4)
    2010-03-01  13:45
  15. 2010. március 1. 14:3711.
    A kukoricának nem kell nagy hely, én a kerítés mellé szoktam sorba ültetni.
    előzmény:
    Timacs (4)
    2010-03-01  13:45
  16. 2010. március 1. 14:3711.

    Hát nekem a panelban semmi nem éli túl a telet.

     

    Próbálkoztam rozmaringgal, kb 1 hét alatt halt meg.

     

    De nem adom fel.

     

    A menta klassz, ha jól tudom, az évelő, apuéknál hatalmas bokrok szoktak lenni

    előzmény:
    Évicili (9)
    2010-03-01  14:31
  17. 2010. március 1. 14:3510.
    Nekem volt a Starkltől Pampafüvem, nagyon szép volt, csak kinőtte a területet és nem élte túl a tőosztást, pedig nagyon igénytelen növény. Most Kínai Tollborzfüvem van helyette, az sem igényes, még azt is túlélte, hogy a kutyáim télen ágyikónak használták, mert a száraz levelei melegebbek voltak, mint a föld.
    előzmény:
    Hemu (8)
    2010-03-01  14:02
  18. 2010. március 1. 14:319.

    Az epret 2-3 évente érdemes új helyre ültetni, a régi tövek már nem hoznak olyan szép termést, mint az újak. Én úgy szoktam csinálni, hogy amikor át akarom ültetni, akkor meghagyom az új hajtásokat, azok augusztusra szépen meggyökeresednek és új helyre ültetem őket. Következő évben már teremnek, csak még keveset, addig nem vágom ki a régi töveket, hogy legyen elég eprünk, mert nagyfogyasztók vagyunk.

     

    Nem szabad hagyni, hogy az eper besűrűsödjön, mert akkor nem terem jól, én folyamatosan szedegetem a koccsokat elég sok baj van vele, de megéri.

     

    A fűszernövényekhez meg csak annyit, hogy én a bazsalikomot, a majorannát és a lestyánt magról ültettem, ez utóbbi azóta is megvan, hiszen évelő. Tavaly vettem egy közeli kertészetben kakukkfüvet, rozmaringot és tárkonyt cserepestől, nem is volt drága és gyönyörűen megvannak, a kakukkfüvet és a rozmaringot télen is tudtam "szüretelni". Az idén mentát akarok ültetni, nyáron nagyon szeretik a gyerekek a behűtött mentateát.

    előzmény:
    Hemu (7)
    2010-03-01  13:53
  19. 2010. március 1. 14:028.
    Most nézegetem a starkl kert weboldalát, nagyon tetszenek például a díszfüvek. most ebben gondolkodom. csak tényleg nem tudom, bele merjek-e vágni így látatlanban.
    előzmény:
    Timacs (1)
    2010-03-01  12:58
  20. 2010. március 1. 13:537.
    igen, én is így hallottam, csak nem tudom mit is jelent a frissítés :-) hátha jön valaki, aki meg tudja majd mondani.
    előzmény:
    Timacs (5)
    2010-03-01  13:51
  21. 2010. március 1. 13:516.
    Én a Déditől hoztam el bazsalikom-tövet, az megmaradt szépen, még a fagyóba is jutott, és elég szapora. Majd megkérdem, ő hogyan ültette.... lehet hogy ő is tőről :-)
    előzmény:
    Timacs (4)
    2010-03-01  13:45
  22. 2010. március 1. 13:515.

    Szia!

     

    Sajnos eper ügyben nem tudok tanácsot adni, de úgy tudom folyamatosan frissíteni kell az ültetvényt, mert az "öreg tövek" már nem jól teremnek, de lehet hogy butaságot mondtam.

     

    Virág ügyben én nagyon szeretem a szegfűket, olyan sokféle van belőle.

     

    Én sem próbáltam még neten rendelni, élvezem a mag és növény vásárlást.

    előzmény:
    Hemu (3)
    2010-03-01  13:36
  23. 2010. március 1. 13:454.

    A kukoricához nem kell nagy hely?

    Vagy ez más, mint a földeken termesztett?

     

    Cukkinin én is gondolkodtam, de nem tudom mekkora hely kell neki.

     

    Nekünk a telken 4 kisebb ágyás van.

    1 paprika

    1 paradicsom

    1 fél sóska, de a többit nem tudom

     

    Tavaly próbálkoztam fűszer növényekkel, de ki sem jöttek.

     

    most azt olvastam, hogy üveg alatt kel csiráztatni, hátha így.

    előzmény:
    Taisha (2)
    2010-03-01  13:16
  24. 2010. március 1. 13:363.
    Sziasztok!

    Én is alig várom már! Igaz, nem sok időm lesz, mert két gyerkőcünk van, de mindent beleadok. Nálunk a hátsó kertben tavaly is volt uborka, répa, petrezselyem, saláta és paradicsom. és gyümölcsök (ribizli, eper, meggy és szilva).

    Ám rögtön lenne is kérdésem. Tavaly nagyon elburjánzott az eper, szanaszét futott. hogy oldjam meg? le kell csipkodni a hajtásokat?

    Van még egy kis virágoskertem is, ide szeretnék még valami újat. Rózsa van benne, estike (szinte kiirthatatlan), és labdarózsa.

    Az internetes rendelést még nem próbáltam, de elég csábító. nem tudom, hogy meg voltál elégedve a minőséggel?
    előzmény:
    Taisha (2)
    2010-03-01  13:16
  25. 2010. március 1. 13:162.

    Nem vagy egyedül!

    Már én is alig várom az igazi jóidőt! Mi a kislányommal elültettük poharakba már a zeller-magokat, illetve ő ültetett vmi virágokat...+ egy korai paradicsom is földbe került már. Én mindig interneten keresztül rendelek virágokat, most is leadtam már. Muskátli, petúnia és egy-két évelő van a listán. A veteményesbe tervezek paradicsomot, retket, hagymát, zellert, padlizsánt, cukkinit, uborkát. Mindenből csak keveset, mert a hely sem túl nagy, meg azt sem akarom, hogy ránk rohadjon. Ja, és a legfontosabb: csemegekukorica! nagyfogyasztók vagyunk

    Közben meg tervezgetem, hogy hogyan is kellene rendezgetni az udvart, talán kellene egy nagy, dézsás növény is, de félek, hogy ahová tenném, onnan a szél elfújná...

    előzmény:
    Timacs (1)
    2010-03-01  12:58

Címlap

top