Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rehab járadék utáni rokkan

bkzsuzsika
Létrehozva: 2010. február 26. 22:45

Segítséget szeretnék kérni.

Rehabilitációs járadék lejárta után ha újból leszázalékolnak valakit és a mostani 50-79%-régi 67 % ot kapja ,akkor mennyi lesz a nyugdíja. A rehab járadék a mostani rokk nyugdíj 120%, de közben emelik  mint a nyugdíjat. Ha lejár ezt a nyugdíjat kapja tovább, persze nem a 120%-ot , vagy mi lesz a számítás alapja, hisz a 3 év csak szolgálati idő, a kereset meg nem bér!

Valaki már jár ebben a cipőben, vagy tud pontos infót adni hol lehet ez megnézni?(mert én eddig sehol nem találom)

  1. 2010. március 1. 13:5251.

    Aztán gondoltam Nyíregyházát is megpróbálom....de hiába van ügyfélfpgadás, technikai okok miatt sekit sem kapcsolnak...majd holnap !

     

    Várok egy levelemre is választ az "Adózóna"-tól,  ha egyáltalán válaszolnak. És meg van kötve az ember keze, mert ha az ügy ügyintézője nem ad vagy nem tud választ adni akkor menjek a "sóhivatalba" ??? mert ennyi erővel azt is mondhatják !

     

    És vajon itt mi lesz majd???ha Nektek ilyen tapasztalaitok vannak!

     

     

    Nana* jó sok bajod van Neked is.... lehet tényleg azok miatt kellett a kiskönyv, de érdemes "kiharcolni" Gizus Neked is, meg Nekem is. Ha lesz ilyen bizok a "dumaképességembe" és hátha ki tudok egyet könyörögni.....  

    Meg se gondolná az ember, hogy mennyi szemétség mindenütt,és hogy sehol egy olyan ügyintéző, vagy nagyon ritka, aki megpróbál segíteni....

    előzmény:
    bkzsuzsika (50)
    2010-03-01  13:41
  2. 2010. március 1. 13:4150.

    Folytatás!

    És most álljon fel a hajatok ! nem teszem idézőjelbe, mert nem tudom szó szertint, a lényeg: nem biztos, hogy megadják, hol van az még, újból is adhatnak még rehabilitációs járadékot, mert 56 éves leszek 3 év múlva. Mondom, oké, de ha mégis mennyi lesz a nyugdíjam. Honnan tudja ő azt, kiszámolják! Mi alapján ?- ami van addig ! ?  De én rosszul járnék mert rég rokkant vagyok, mert a mostani fele sem lenne s lám a rehab.j-ot is nem számolják, mert annyit adnak amennyi a nyugdíj.  Hát asszonyom akkor úgy jár,nem tehetek róla !  És kérdem-eszembe jutott a jogi fórumos amit írt, hogy feléledhet.....  Kérdem is , van olyan, hogy feléledhet a nyugdíj ?  hallgat aztán IGEN ! És az hogy van ?  5 évig ha újból kérem lehet úgy is számolni !. És ez mitől függ? Hát....ahogy jobban jár ? És ezt kérni kel, a felélesztést ? ??  Mit tudja ő, hogy lesz  akkor ! Jó de most hogy számolják????? Nem számolják sehogy ! de hét valakinek már járt-e le, annak hogy van???? Nem tudja és letette a telefont !

    Telefonszámot tudok adni, hátha Titeket is érdekel....és a hangoto szimpatikusabb lesz, és jobban válaszol !

    Olyan hang volt, bemutatkozás nélkül ! mintha a világ fájdalmaival küszködne, de legalább gyomorbajos lenne ! 

     

    Szóval hiába mondtam, hogy nekem nagyon pontosan kellene tudjam, mert döntenem kell.... b@hatod ! csak azt nerm mondták ! és hogy ne tudjanak válaszolni, még az se akinek EZ A FELADATKÖRE !! és biztos van 150-200.000 Ft fizetése! És fogalma sincs, hogy mit jelent, ha az ember félti a majdnem 50.000 Forintját, mert abból kell egy hónapig gyógyszerelje magát és megéljen!

    És mi az, hogy nem tudja ??? nincs még törvény??? oké lehet addigra más lesz, de MOST mi van??????

    előzmény:
    bkzsuzsika (49)
    2010-03-01  13:24
  3. 2010. március 1. 13:2449.

    Szervusztok !

     

    Tudom nem szép, hogy csak most köszönök, de a délelőttöm nagy része telefonálással telt el.Közben benéztem ide, örültem is, hogy írtatok. Gondoltam, na a beszélgetések után olyan okos leszek, lepipálok mindenkit....még az a jogi fórumos csajt is !!!! De jó, hogy nem fogadtam!!!!

    Írtó dühös vagyok, hogy sehol sem tudnak semmit. Budapesten sem, pedig mert mint íírtam, én hivatalosan oda tartozom, úgy továbbítanak mindent Nyíregyházára, majd hozzám.

    Na szóval,  4 szer elmondtam négy különböző illetőnek, hogy mi a kérdésem. Közben meg akartak győzni, hogy egyáltalán mennyi időre adták,  és hogy nem kapok rokkant nyugdíjat. Aztán tisztáztam, hogy hátha mágse lesznek gyógyíthatók a betegségeim, és újból rokkant nyugdíjas leszek, akkor mi van ???? "Újrszámolják, mert az egy teljesen új igény !!!!!mintha most vagyis akkor lennék beteg csak,előzményem nem is lenne ! "

    Következőkben is hasonló válasz, majd adtak másik telefonszámot...újból hívás stb. Végül egy olyan ügyintéző számát adták aki a rehabilitációs járadékosokkal foglalkozik !!!! de kérdésemre se mondta meg a nevét !.

    Itt megszakítom, nehogy túl hosszú legyen !mert a java ezután jön !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. február 28. 23:0948.

    Szia Ildi!

     

    Jó, hogy Tőled is sok információt kapunk, köszi,  gyere máskor is! Azért ahogy írod, neked is több hónap eltelt, mire egyáltalán mentorod lett. Most az jutott eszembe, ha engem még hónapokig nem fognak ott nyilvántartani (Munkaerőszolg-nál), akkor addig nem lesz az a bizonyos kiskönyvem sem és nem fognak gyűlni bele az orvosi bejegyzések sem. Közben pedig telik az idő. Na mindegy, leleteket fogok kérni addig is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (47)
    2010-02-28  22:52
  5. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. február 28. 22:5247.

    Tényleg nem értek hozzá, a 7 pontos jó,hogy van...

    Bármi kérdésed van,megpróbálok válaszolni,de leginkább csak a saját "élményeimről" tudok írni.

    előzmény:
    gamelady (40)
    2010-02-28  18:12
  6. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. február 28. 22:4946.

    Szia!

    Tavaly áprilisban kaptam meg az 54% rokkantnyugdíjból 52% rehab. járadékot.A határozattal be kellett menni a Fiumei útra,onnan egy jó hónap múlva jött meg a határozat, a megállapított magasabb összeggel.A következő hónaptól már ezt az összeget kaptam.

    Benne volt,hogy 10 napon belül jelentkezzek a Munkaügyi központba-én ott voltam,de az anyagom még nem,így hazaküldtek,hogy majd jelentkeznek.3 hónap múlva (szept)hívtak,már izgultam, mert aláírtam az együttműködési szerződést,féltem,hogy kicsúszok.-vállaltam,3 havonta jelentkezem.

    Utána decemberben voltam,ekkor ismerkedtem meg a mentorommal,az orvosszakértő véleményét kiegészítettük néhány szigorítással és korlátozással-elég laza volt az orvosszakértő,ekkor hangzott el-,ha nem tud elhelyezni,visszaküld az ORSZI-hoz.

    Azt tényleg nem tudom,hogy ebben az esetben hogy állítják vissza a rokkantnyugdíjamat,az eredetihez hozzáadják a januári emelést?Esetleg újraszámolják a rehabos összeggel?

    Nekem kimondottan "előírták",hogy orvoshoz megyek,pecsételtessek,egy szintén rehabosnak viszont nem kell(ez lehet,hogy életkorfüggő?-40 éves vagyok.)

    Febr elején soron kívül dehívott a mentor, elvégeztetett egy 2 hetes tanfolyamot, a héten leadtam a bizonyítványt, májusra kaptam időpontot,de mondta, ha lesz munkalehetőség, azonnal hív.Januárban lett volna, de jan. 4-29-ig kórházban voltam,így ez elúszott.

    Márc. 8-17-ig megyek megint kórházba, majd március végén CT,ápr. elején szívsebész,hogy műtét, v. 6 hónap múlva újra kontroll, így április közepéig nincs realitása a munkába állításomnak.

    Remélem,érthetően írtam,nem olvasom vissza,késő van már.A helyesírási hibákért szintén bocsi.

    Ildi

    előzmény:
    bkzsuzsika (41)
    2010-02-28  18:26
  7. 2010. február 28. 22:4445.

    Igazad van Zsú, megigénylem azt is! Amíg lehet...

     

    Tegnap megnéztem én is a bemlapod, de csak futólag - még ha nem haragszol megfogom nézni figyelmesebben is. Kézimunkát varrsz ugye? Jó neked, ha még éles a látásod. Én már eléggé vaksi vagyok, nagyon elromlott a szemem a monitortól - titkárnő voltam korábban és állandóan táblázatokat, szövegket szerkesztettem, sokszor éjjel is itthon - és akkor még a régi szemrontó monitor volt, nem ezek az új fajták. 

    Régebben én is sokat varrtam - Burdából ruhákat a család részére. Nagyon jó hobbym volt, de már régóta nem varrok semmit - nincs is már hozzá türelmem, vagyis inkább átcsoportosítódtak a feladatok, inkább sütök-főzök helyette - ez is nagy sikerélményt nyújt.

     

    Mostanában viszont játszom a gondolattal, hogy készítek egy  patchwork technikájú párnát - aztán kitudja, hátha visszatér a kedvem újra a  varráshoz.

     

    Holnap is benézek ide, örülök, hogy megismerkedtünk!

     

    Jó éjt!

    Gizus

    előzmény:
    bkzsuzsika (44)
    2010-02-28  22:03
  8. 2010. február 28. 22:0344.

    ez a gép,vagy csak a ncl , nem tudom, de oly lassu és állandóan azt írja, hogy próbálja újra....  a hóvirágos képeket is alig akarta hagyni, hogy feltegyem.

    Ja, meg utána is küldtem egy képet a baráti topikunkba, azt is legalább 4 szer küldtem el, míg végre nem szállt el !

     

    Gizus!, ne hagyjad azt a 7000 ft se. Jár, nem kell hozzá semmi, van egy nyomtatvány, aztán kereseti igazolás, de itt eddig kézzel, általunk kitöltött kellett, már a rokkantsági végleges ott van, tehát más semmi. És akkor postán küldik ki. 

    Ne hagyj ott semmit, más se nézi ,nem könyöradomány! S mégha az lenne, akkor is! Neked se nézik, hogy kevesebbet küldenek..... Olyan márc közepétől lehet a kérést kikérni a Polg.M-hivatalban.

    Ki tudja úgyis meddig adják, ha azt is az ORSZI fogja jóváhagyni, szerintem csak tolócsocsisoknak adják majd! ,tapasztalatunk szerint annak se nagyon

    Ha kapnál melót, és addig amíg lehet ezt igényelni, mert tudtommal határideje van ennek is... akkor kérhetnéd a 24.000 ft -ot.

     

    Na, holnap majd jövök, s várlak Téged is, s másokat is !!!!

     

    Varrtam eddig, hallgatom a tv-t közben igaz hoki van... Zsú

    előzmény:
    gamelady (43)
    2010-02-28  21:04
  9. 2010. február 28. 21:0443.

    Hellllóóóóóó  Zsú!

     

    Azért lassan "kiokosítjuk egymást" Ki ezt, ki azt tud, majdcsak összeáll a kép.

     

    Nekem meg van a 7. pontosom, ezért kaptam eddig a súlyadó kedvezményt.  Volt/van rokkantkártyám is, ez is a 7 pontos függvénye. Azt a 7.000,-Ft közlekedési támogatást én eddig nem igényeltem - asszem nem is fogom - örülök, ha továbbra is jár a súlyadó eltörlése. Persze, ha sikerülne mégis valami csoda folytán olyan állást kapnom, amit el is tudnék látni, akkor a 24.000,- Ft már jobban motiválna

     

    Zsuzsika, majd arra leszek kíváncsi, Neked is felfüggesztik-e a rehab.járadék összegének megállapítását  a szoftver-hiányra és korrekciós szorzó hiányára való hivatkozással?  Mert ez az egész nagyon furcsa és úgy néz ki, mintha időt akarnának nyerni - de miért????? Az üi.csaj azt mondta, hogy tavaly is április-május táján kapták meg a számításhoz szükséges adatokat s most még későbbre igérik, mert a Statisztikai Hivatal adatai, amik az irányadóak ezügyben - még váratnak magukra. 

     

    Jó lenne életben tartani a topikot - jövök szívesen beszélgetni Veled másról is - s hátha még sikerül begyűjtenünk pár infót.

     

    Puszi: Gizus

     

     

     

    előzmény:
    bkzsuzsika (42)
    2010-02-28  18:42
  10. 2010. február 28. 18:4242.

    Gizus, majd Erdélyről is szivesen levelezhetünk.....ha gondolod!

     

    Az tudom, hogy a nyugdíjasoknak járó utazási kedvezmény ezután is jár, emelni is fogják a rehab járadékot ugyanúgy mint a nyugdíjat,csak azt nem tudom, hogy pl az özvegyi nyugdíjat ugyanúgy adják-e annak,aki arra jogosult volt . (ne is tudjam meg !!!! )

    Te amiről írsz, az a súlyadó kedvezmény, ami a súlyos mozgáskorlátazottaknak jár. KÖZLEGEDÉSI TÁMOGATÁS !

      Ahhoz eddig az ORSZI-nak nem volt köze, azt egy idegsebész, ortopédus, reumatológus  által kitöltött nyomtatvány kellett, tán 7 pont kell ott. És a "végleges " állapotot karikázza be a doki !!! Azt évenként is adhatták, de ha állapotod végleges akkor azt nem kell minden évben kérni, csak a kérést beadni, hogy pl rokkantkártyád legyen,vagy  ha eljársz dolgozni közlekedési támogatásként 24.000 Ft-ot adtak. Ha nyugdíjas vagy 7000 Ft, olyan április körül kell beadni általában. Függ a jövedelmetektől ....De magas a plafon! DE évente TE KELL igénylejed!!!!

    A súlyadóhoz is ez a nyomtatvány kellett, ha végleges akkor nem kell évente utána járni, és a Polgármesteri Hivatal  Adóosztályától kell igényelni (vagy automatikusan már úgy adják ki az adófizetési "papírt"

    Tehát van időd még utána járni. És az autónak a Te neveden kell lenni, és csak egy autóra adják, (utánfutóra nem, arra adót vetnek ki . )

    Gondolom a tömegközlekedési járművekre a rokkant nyugdíja jegy , bérlet a jó, meg fürdőbe stb is !

    Puszi Zsú

    előzmény:
    gamelady (37)
    2010-02-28  17:30
  11. 2010. február 28. 18:2641.

    Szia  nana* !

    Köszi, hogy írtál ! és az infóidat is !

     Én már elindítottam a topikot, amikor valakinél megnéztem, hová írogat és ott láttam, hogy Ti is ezzel a témával foglalkoztok, igaz nekem az "az utáni" dolgok az érdekesek, hogy mejjek-e a döntőbírosághoz, vagy nyugodjak le, és fogadjam el ami van....végül is ez nem rosszabb, ha valami meló lenne, akkor az is jól jönne!

     

    Te gördülékenyen tudtad akkor intézni a Munkaügyiben a dolgaid??? Valami tanács esetleg, amit jó ha tudok, TUDUNK !!-hisz hátha van olyan is aki csak olvas, de a tanács mindenkinek jól jön!

     

    Az a kiskönyv meg szuper, látják a sok háziorvosnál való jelenést is, mikor úgy visz el férjem injekcióra.... mert eddig sehol sem volt látható nyoma.

     

    Nézz be máskor is !

    Puszillak Zsú

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (36)
    2010-02-28  17:14
  12. 2010. február 28. 18:1240.
    Köszi. Akkor elvileg lehet, hogy jár a súlyadó-kedvezmény is. Utazási kedvezményre küldték a szokásos "karikás" papírt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (39)
    2010-02-28  17:51
  13. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. február 28. 17:5139.

    Szia!

    Autóm nincs,így ebben az irányban nincs tapasztalatom, a BKV nyugdíjas bérlet továbbra is jár

    előzmény:
    gamelady (38)
    2010-02-28  17:40
  14. 2010. február 28. 17:4038.

    Szia!

     

    Ezek szerint, Te már "gyakorló" rehabos vagy. Azt szeretném kérdezni, hogy továbbra is jár a gépkocsi súlyadó kedvezmény ilyenkor? Mert az ORSZI határozata alapján nekem pl. az van írva, hogy már "nem rokkant" .

     

    Vajon, ezt az Önkormányzat által működtetett Okmányirodában is tudják és ki fogják vetni az adót, vagy nekem kell jelezni? Vagy ha nem szólok, akkor később kiderülhet és jól megbírságolhatnak?? Szóval ilyen mellékzöngék is lehetnek ebben a dologban.

     

    Mi erről a véleményetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (36)
    2010-02-28  17:14
  15. 2010. február 28. 17:3037.

    Szia!

     

    Köszi a hóvirágokat - imádom őket, mint minden virágot! S hogy Erdélyből származnak - külön emel az ázsióján - csücske ez a vidék... egyelőre csak álmaimban, de remélem, az idén sikerül eljutnunk oda...

     

    Igen, szerintem is még nem nagyon vannak olyanok, akiknek már lejárt volna a rehabjuk. Neked hány év az összes munkaviszonyod? Nekem 30 és még van +1 év, amit nem számítottak be sajnos, mert már rokk. nyugdíjasként dolgoztam és nem vontak nyugdijjárulékot belőle. Az ügyintéző szerint így kellett lennie, nekem pedig hihetetlen, de nem tudok mit tenni utólag. Ha ez a mostani két év beszámítódik, úgy lesz 32 évem.

     

    Szép estét kívánok! 

     

    Gizus

     

     

     

     

    előzmény:
    bkzsuzsika (35)
    2010-02-28  16:57
  16. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. február 28. 17:1436.

    Szia!

    Én írtam,hogy a mentor visszaküldhet...

    Az ambuláns lapokat mindig elrakom,viszont nekem a sárga kiskönyvembe ugyanúgy,mint a jelentkezéseket, az orvosi vizsgálatokat is igazoltatni kell..fogászat,háziorvos,ügyelet....

     

    dátum   pl.:kardiológia    pecsét,aláírás.

     

    Megkérdeztem,hogy kevesebb v. több pecsét legyen-e benne,azt mondta a mentor,hogy a valóság,mert azt is viszem a felülvizsgálatra.

    A határozatom szerint:

    Rehab. járadék foly.:2011április

    Felülvizsgálata 2011áprilisában.

    Szerintem az ORSZI automatikusan veszi elő az aktuálissá váló "dossziékat",a mentor-ha visszaküld, az egy állapotrosszabbodás miatti soron kivűli felülvizsgálatnak minősül,úgy kezelik, mint ha én adnám be a rosszabbodást,amíg nincs ott határozat, addig az előző állapot van érvényben,az aktuális ellátást kapod.

     

    50% voltam(2002-ben). 2003-ban beadtam az állapotrosszabbodást,megkaptam, a határozaton szereplő dátumtól kaptam rokkantnyugdíjat.

    A tavalyi rehab. járadéknál ugyanígy folyósították az emelt összeget.

    nana*

    előzmény:
    bkzsuzsika (33)
    2010-02-28  10:54
  17. 2010. február 28. 16:5735.

    Szia !

    Hogy legyen jobb kedved, küldök egy csokor hóvirágot, a picike udvarunkról. (a hagymái még Erdélyből vannak.... ) , fogadd szerettel.

     

    Én is kíváncsi vagyok, hogy holnap a Nyufigos ügyintézőmmel sikerü-e beszélni, és mit tud mondani... ( Budapest V. ker)  vagy valaki a nagy "törvénykönyvből " mondja meg mit csinálnak azokkal akinek leját a járadék. Vagy vajon igazából már járt le valakinek, hisz ha jól tudom 2009.01.01 től van, de kérhették visszamenőlegesen is 2008-től (ki volt olyan....????  ).

    Lehet azért nem tud konkrétumot írni senki, mert még törvény sincs.... 

     

    Hátha lesz olyan társunk aki a "dolgos hétköznapokon" jobban benéz hozzánk és tud valamit írni nekünk. 

    Szép délutánt Zsú
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. február 28. 16:3034.

    Szia Zsuzsika!

     

    Köszi, aranyos vagy, én is így fogom majd az biztos, viszek minden orvosi papírt kérés nélkül is az ügyintézőnek, amik közben keletkeznek.

     

    De, mint írtam, nekem még nem kell oda mennem - áll az ügy mindaddig, amíg nem tudják meghatározni a rehab.járadékom összegét. Erről van a kezemben dokumentum, mármint, hogy fel van függesztve a járadék megállapítása.  Valahogy, ez egymásra épülő folyamat, mert többszöri kérdésemre is azt mondták a TB-nél és Nyufig-nál is - addig nincs határozat- tehát nincs mivel mennem a Munakerőszolg.-hoz.  Megállapítani meg azért nem tudják, mert nincs valorizációs szorzó - tehát csak egy becsült összeget kaptam egyelőre. 

     

    Sajnos, arra nincs ötletem, hogy lehetne a háziorvosnál tett "látogatásokról" is papírokat kapni - szerintem sehogy. Én úgy szoktam, hogy kérek tőle beutalót ide-oda és megyek magamtól a szakrendelésekre, ahol aztán természetesen adnak. (reumatológia, idegsebészet stb. - ha privát úton megyek valahová, ott is kapok leletet.

     

    Ha majd lesz mentorom fogok figyelni az általad leírt dolgokra, mert nem szeretnék egy percig sem ellátatlanul maradni. Sajnos, még ezt is nagyon észrevesszük, hogy kevesebb lett, mint a rokk. nyugdíj volt. 

    előzmény:
    bkzsuzsika (33)
    2010-02-28  10:54
  19. 2010. február 28. 10:5433.

    Szia !

     

    Valahol úgy olvastam, már nem tudom melyik fórumban, hogy ha a mentoros úgy látja, hogy sokat vagy beteg, kórházban, kezelésen, tehát a későbbiekben se leszel rehabilitálható Ő !!! is kezdeményezheti az újboli rokkantosításodat. És légy erre figyelemme, hogyha lehet jó pár hónappal a lejárat előtt adja be a kérelmet, hogy mire a járadékod lejár, hívjanak be ! Igy gondolom csak kevés időt leszel ellátatlan!!!

    Erre figyelj és hogy mindig panaszkodj, mutogassad az orvosi papirjaidat, kéri, nem kéri !!! Mert az ő véleménye is számít a kérésed beadásakor!!

    Nem tudom a háziorvostól, vagy ügyelettől miként lehetne "ambuláns"-lapokat kérni, igy igazolni amit eddig senki sem vett figyelembe.

    Valami ötlet ?????

     

    Az a valaki írta, hogy az ügyintézője olyan nagyon ovatosan adta tudtára, ho, hogy megpróbálja így intézni....tehát lehet csak ha később adod be később kell pénzt fizessenek Neked...

    előzmény:
    gamelady (32)
    2010-02-27  21:42
  20. 2010. február 27. 21:4232.
    Két évre szól ez a rehabilitációs járadék nekem. Utána megszűnik. Vagy behívnak előtte Orvosszakértőire, vagy majd nekem kell kezdeményezni. Szerintem az utóbbi.  Ezt sem tudom pontosan.
    előzmény:
    ligetszepe (30)
    2010-02-27  17:26
  21. 2010. február 27. 17:5631.

    Sziasztok !!!

    Látom egy kicsit Nektek is jobb kedvetek lett !.

    Akkor azért mondta nekem is a munkaügyis, hogy ha bármilyen határozatot kapok azonnal keressem őket, bármi is van benne. Mert ők még nincsnek felkészülve igazából erre? 

     

    Én első fokon 3 évre kapta,. a mostanit ugy-e még nem tudom. Nekem csak az jár a fejembe, hogy mi lesz ?????  mennyi pénz lesz ezután, hisz abból nemcsak 3 évig kellene élni. Mert attól sajna nem kell tartanom, hogy valamilyen munkahelyet vissza kell utasítsak...netán választanom kellene 2 közt. Ha szerencsém mlenne s mégis, akkor ha nem is az első, de a második távollétem után búcsut intenének mint eddig. Igaz csak kiskönyvvel dolgoztam , néha még heteket is !!!!! és nemcsak napokat!! 15 év alatt ....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. február 27. 17:2630.
    Kéi év mulva vissza kell menned az OSZI-hoz?Mert akkor úgy,nem????
    előzmény:
    gamelady (28)
    2010-02-27  17:19
  23. 2010. február 27. 17:2329.

    Ja, ezt most olvastam el, így már jobban hangzik valamivel...

     

     

     

    előzmény:
    bkzsuzsika (26)
    2010-02-27  12:58
  24. 2010. február 27. 17:1928.
    Szia! Itt mifelénk sem tudok olyan munkahelyről, ami kifejezetten rehabosokat alkalmazna. Már az egészségeseknek sincs munkájuk, tényleg nem tudom, mit akarnak velünk. Vagyis azt tudtam meg, hogy ezt a rehab. járadékot az EU adja a Nyufignak, tehát más kasszából jön, nem a nyugdíj-alapot terheli. Ezért is elgondolkodtató, hogyan fogunk oda majd visszakerülni????? Én csak 2 évre kaptam meg ezt a státuszt.
    előzmény:
    ligetszepe (17)
    2010-02-27  07:30
  25. 2010. február 27. 17:0827.
    Szia, köszi valóban akkor kell majd menni a munkaerőszolg.-hoz. De az van most, hogy arról kaptam határozatot egyelőre, hogy szüneteltetik a rehab. járadék meghatározását amiatt, hogy nincs szoftverjük... Ezért becsült járadékot kapok most mindaddig. Tehát egy ördögi kör, hiányzik még az első láncszem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598836 (19)
    2010-02-27  09:56

Címlap

top