Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2003 júliusi babák

Torolt_felhasznalo_637646
Torolt_felhasznalo_637646
Létrehozva: 2004. március 15. 13:31
Sziasztok
Én 21 éves vagyok,19 hónapos a kislányom,akit Heninek hívnak. Budapestiek vagyunk.
Hasonló korú babák anyukáival beszélgetnék,esetleg személyesen is talizhatnánk késöbb.
  1. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 26. 11:24151.
    Sziasztok!

    Ez egy hosszú, és nem túl happy hétvége volt. Még számítógépezni sem volt kedvem. Apa ugyan 30 éves lett múlt hét csüt, mégis az egész hétvégénkre rányomta bélyegét a férjem-anyósom-én háromszög vita. Nem is mindig az anyóssal van bajom. Hanem azzal, hogy a férjem állandóan nála robotol. De sajnos ebből a csatából soha nem jöhetek ki győztesen. Mindenesetre annyira mérges lettem, hogy az egész szombatot is ott töltötte, mikor már hónapok óta tervezem (és nem egyedül, csak ő elfelejti), hogy beülünk kedvenc helyünkre szombat du. és szülinapozunk. Ebből semmi nem lett, és ráadásul még vasárnap sem mentem el "cserébe" anyóspajtihoz ebédelni (most ő volt a soros). Helyette Budaörsig vezettem, és shoppingoltam :)) A drága anyós meg mit csinál? Sóskát ad a lányomnak (fogalmam sincs mi volt benne, (ezekkel az újkori gyereketetési szabályokkal nincs tisztában), de ma megtaláltam a pelenkában emésztetlenül. Nyilván nincs turmixgépe. . . kakiban kicsi levélkék. . . no comment. Naaaaa! Ide még írtam egy két mondatot, ami kikívánkozott volna belőlem, de "" mivel 1001-edszer is kibékültünk vasárnap este, így nem ildomos. De én már olyan fáradt vagyok ezektől a vitáktól, és az örökös beletörődéstől. Mert változni persze semmi nem fog. Befejeztem!

    Sokat kellett visszaolvasnom. Mégis age annyira feldobott! Nem is a röpke beköszönésével, hanem a bemoldalával! Egy tündér a pici drusza Ági baba! Szerintem ugyanolyan ördögfióka mint Lili és Gréta. Bocs a többi lánytól, de ez a 3 lány nekem olyan hasonlónak tűnik. Mindenesetre cáfoljatok, ha nem így van. Legjobban a kócos-morcos Ági tetszett. Nekünk is volt olyan befőttes üveg sapink, mikor kicsi volt Lili, de már kinőtte. Most vettem neki egy aranyos vászonsapit a tegnapi nagy kirándulásomon (mert ha már kirándulok, akkor Lilit kicsit előruházom nyárra bánatomban :)))
    Age, az irodádról eszembe jutott az irodánk. Istenem, 2x átépítettem a felső vezetés legnagyobb örömére. Mindig sikerült újabb embert kicsikarni az osztályra, de hely persze nem volt. Először egybe nyittattam 2 irodát, ezzel nyertünk +4helyet, majd elbontattam a különbejáratú fürdőnket és megkaptuk a folyosót, ezzel csak +1 hely lett, de nagyobb tér. Viszont ahogy hallottam, bezsúfoltak még 2 asztalt azóta. Ha leírom, hogy 55 m2-en 12-en dolgoznak. . . hol itt az EU? Ja és mindez logisztika: örökös telefonálás (vevők-beszállítók), kamion indítás-fogadás, nyomtató kattogás, vámügyintézés, hangzavar, pletykálkodás, zene és éneklés, különben meghülyültünk volna. Jó volt vezetni ezt a kis forgatagot, de senki nem értette, hogy lehet így dolgozni. Ráadásul 9 hónapig én voltam a téma :)) Végig izgulták velem a lányok az egészet. Majdnem a szülést is levezették, mert előtte 4 nappal még dolgoztam.

    Ennyit az elmélkedésből és a szomorkodásból. Bocs, de úgy kikívánkozott ez belőlem. A köv. hozzászólásom babás lesz :)))) Ha még Lili tovább alszik, mert akkor ő a soros!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 25. 18:18150.
    -tam külföldön, de az más volt, én másfél óra alatt itthon voltam, mégis jó volt mindig hazajönni. A férjedben fel sem merül, hogy ő is hazajöjjön veletek?Főleg így, hogy nem dolgozik most. Mennyi időre jöttök haza és helyileg hova?Gondolom már alig várod, hogy itthon legyetek.
    Cipőt mi két hete vettünk. Én megkérdeztem az ortopéd orvost, azt mondta hogy a sarok mindenképpen legyen megerősítve és a bokát is tartsa. Lakásban legyen cipőben, de a kertben és a szabadban, füvön mezítláb. Külön betét nem kell bele. Mi egy Pablosky cipőt vettünk, elég húzós az ára, de erről csak jót hallottam, és én első cipőnek mindenképp nagyon jó cipőt akartam, emiatt ne kelljen esetleg később orvoshoz járni. A 19-es, még egy picit nagy a lábára, de a 18-as meg éppen jó volt neki, sőt ahogy lépegetett, kicsit le is csúszott, így a nagyobbat vettük meg. Tényleg nem tudjátok, hogy kb. milyen gyorsan nő a babák lába?
    Szia Age én is Ágnes vagyok(és én sem a fiatalabbak közül:-)))
    Most így nem jut eszembe, hogy kinek mit akartam még írni, de így is bepótoltam a lemaradásomat. :-)
    Ági
    előzmény:
    zsomilka (149)
     
  3. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 25. 16:36149.
    Sziasztok!
    Megkerültem én is.
    Kicsit rossz kedvem van, amit pillogi írt, itt a fórumon én is olvastam, tegnap ismeretlenül is megsirattam a kicsi Marcit. :-(((((((((((((
    Szinte egész héten nem tudtam jönni, kedden a gépen éppen képeket nyomtattam ki, és egyszercsak Zsomi elkezdte ütni a számítógép tetejét, elment hirtelen a kép, a hang, minden. Zsomiapu elvitte szerelőhöz a gépet, első ránézésre 120ezer(!!) Ft -ot mondtak javításra, majd mondták, hogy ha szerencsénk van, csak 60ezer lesz. Végül megúsztuk 15ezerből, de tényleg DRÁGA a kisfiunk. . . Szerdától tegnapig elutaztunk ketten Zsomival az anyuékhoz. Már annyira várták, most először mentünk több napra. Én is örültem, hogy majd tudok pihenni, úgyis egymás kezéből szedik ki majd a babát, tök jó lesz. Háááát, lányok most már tudom, hogy miért írtátok, hogy milyen anyás lett a bébi mindenkinél mostanában. 2 napig csak nálam volt hajlandó megmaradni, mosolygott ő mindenkire, de csak messziről. Még WC-re is alig tudtam elmenni, nemhogy normálisan enni meg ilyenek. Még kúszni is csak a harmadik napon kezdett, nem érezte magát sehol biztonságban, csak velem. Őszintén szólva, nem gondoltam volna, hogy ilyen pici korban ennyire megszokja a környezetét, és ennyire ragaszkodjon hozzá. A végére már egészen felengedett, csak szegény nagymamámmal volt olyan tartózkodó, szegény csak a kezét akrta megsimogatni, és már üvöltött. Olyan rossz volt, már 83 éves, elég beteges, tényleg annyira várta az egyetlen dédunokáját és Zsom ilyen ellenséges volt vele. Nekem is olyan rossz érzés volt. Úgyhogy Fufi egy percet se gondolkozz, mindenképpen hozd el a dédijéhez Áront, ennél nagyobb örömet úgysem tudsz neki szerezni!Ahogy hazaértünk tegnap este, abban a pillanatban visszajött a régi Zsomi, és az apájának is úgy örült!Azóta állandóan megy utána, tök ari.
    Kiflicske képzeld, Zsomi a 2és fél fogával akkorákat tud harapni, a múlt héten majd bepisiltem a szoptatáskor, véresre harapta a bal cicimet, most kezd begyógyulni, de rettegtem minden szoptatás előtt:-(
    Mocsu látod nálunk is ez van a géppel, de fel fogjuk tenni a földről, ez az egyetlen megoldás azt hiszem. Nagyon vigyázz Balura az etetésnél, nem tudom elképzelni, hogy tudott kimászni a székből. Nem volt bekötve?
    Era-Ági nálunk is ez megy sétáltatás közben, Zsomi is nézi a kutyákat, kihajol a babakocsiból úgy néz utánuk, annyira tetszenek neki. Meg a kisbabákat és kisgyerekeket is nagyon szereti, ahogy meglát egyet, fülig ér a szája és nevet rájuk. A szomszédban van egy vele egyidős kislány, ha meglátja, megfogja a kezét, annyira örül neki. jó, hogy Lilinek ennyi rengeteg haja van, már igazi kiscsajszi lehet!
    Mayamami remélem sikerültek a vizsgák, bár gondolom most te nagyon el vagy kenődve. . . Az óriásbébi Majához gratulálok, talán ő a legnagyobb baba köztünk. Az éjszakai szopi nálunk is megy minimum kétszer még mindig.
    Fufi nem irigyellek, ez a sztori gondolom még külön rátett egy lapáttal a kinti magányodra. Sajnos minden országnak vannak ilyen és olyan lakói, ez a te külön formád, hogy pont ekkora taplókat fogtál ki. Egy darabig én is lak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. age
    age
    2004. Április 25. 15:32148.
    De mégis. Nagy vonalakban átfutottam a topikot. Velem együtt már 11 júliusi babás jár ide. Nagyon örülök hogy rátok találtam.
    Néhány adat az én rosszcsont Ágicámról: Majd 22 órás vajúdás után "hagyományos" úton született meg a komáromi kórházban (mivel mi Tatán lakunk). Ez azért nagy szám nálam, mivel majd 37 évesen első baba. . .
    szóval nem volt könnyű, és még azóta is regenerálódok.
    Ágnes Martina babám jelenleg 2 fogú, 7780g és 73cm. Igazi hajasbaba. Kúszik, mászik(még nem4kézláb), forog, így közlekedik a lakásban. A többit később. . .
    sziasztok!
    előzmény:
    age (147)
     
  5. age
    age
    2004. Április 25. 14:43147.
    Sziasztok, az én Ági babám 2003. július 4. -én született. Néha benézek hozzátok, és ha lesz időm, végigolvasom a topikot (nem lesz) :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 25. 14:22146.
    Szép napsutéses vasárnapot mindenkinek!

    Megint egy sztorival szeretnélek untatni titeket.
    Tegnap ultunk a tengerparton a párom egész családjával a tomott bár teraszán, mikor oriási sikítás és ordibálás zavarta meg a csondet. Egy szoke noci a gyerekeivel pufolt egy szerencsétlen kutyát, aki addig az én lábamnál pihegett. Mindenki elképedve bámulta oket, hogy mit muvelnek. Majd a no elkezdett hangosan ordibálni, hogy : kié ez a kutya? hol van a gazdája? Hát én azt hittem menten elsullyedek szégyenembe, mert magyarok voltak!!!! A férjem látta rajtam, hogy teljesen elvorosodtem és kérdezte mi bajom van, én csak annyit mondtam, hogy: te jó ég, ezek az idióták magyarok. Az egész bár oket bámulta, hogy ezeknek feltunoségi viszketegséguk van? Szegény kutya látta a labdát a gyerekeknél és csak játszani szeretett volna, de ezek a marhák kabáttal csapkodták azt az ártatlan ebet. Majd odament az apuka a pincér lányhoz ordibálva, hogy kié a kutya stb. (megjegyzem, elég jól beszéltek portugálul). Aztán a no is megtámadta ugyanazt a pincér lányt és majd leordította haját szegénynek. Komolyan mondom abban a pillanatban szégyeltem, hogy magyar vagyok. A férjem egész családja engem bámult megveto arccal, hogy a magyarok tényleg ilyen bunkók? Aztán nem a hátam mogott lévo asztalhoz telepedtek le?! Addig csinálták a feszkót, míg kénytelen voltam oket megszólítani. Csak annyit mondtam, hogy az a szegény kutya nem bántani akarja oket és egész ido alatt itt sziesztázott nyugodtan. Azt gondoltam, hátha megorulnek, hogy magyarokkal találkoznak és egy kicsit halkabbra veszik a hangerot, mert nagyon csúnyán beszéltek, de erre tudjátok mit kaptam? "Akkor hívdd ide a kutyádat bazzeg!!!" Azt hittem menten dobok egy hátast! Ekkora bunkót. . . . ! Nem is akadt meg a kicsi agyában, hogy jééé, magyarok, te jó ég, inkább rámtámadt. Hát ilyenek vagyunk mi magyarok? Nem vagyunk egy osszetartó nép az biztos:(((((! Pedig én úgy orultem elsore, hogy újra osszefutottam magyarokkal, de pár perccel késobb. . . . azt is szégyeltem, hogy magyar vagyok:(((
    Elképeszto:(((
    Na mindegy, azért nem adom fel a reményt, hogy normális magyarok is léteznek itt Portóban!
    Cipougyileg elvagyok keseredve, mert nagyon kicsi a választék és ami fazonra tetszene, az mértetben nincs, ami méretben lenne az pedig nekunk nem tetszett:(
    Lilamama, Áron is nagyon rosszul alszik mostanában. Éjjel tobbszor is felébred sírva és felul, majd feláll. Hiába van tele a pocakja, nem tudom ot máshogy visszaaltatni, csak ha mellre teszem. Kezdek nagyon kikészulni, mert nem hagy egy fél órát sem aludni. Nem tudom mi lehet a baja, lehet, hogy fél a sotétben, de ha égve hagyom a kisvillanyt annyira kiváncsi, hogy tuti elkezd játszani és nézelodni, mert nem érti, hogy éjszaka van és aludnia kéne. Szerdán megyunk a fekete dokinénihez, majd elpanaszkodom magam, hátha van valami otlete.
    Pillogi, Marcinak drukkolunk, jobbulást neki!!!!!
    Húúú, mennem kell, mert anyós odakozmálta a csirkét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. Április 24. 21:17145.
    Sziasztok!

    Emlékeztek a Ringató topicra?

    http://www. noklapja. hu/forumkifejt. php?id=134&forumid=26172

    Május második felében újra jelentkezem, szervezzük a foglalkozásokat.

    Addig is egy szép altató mondóka nektek, anyák napjára:

    Bubája, bubácska esti csillag ragyog,
    Aludjál, aludjál, én is álmos vagyok.
    Tündér öltöztessen, csillag csókolgasson,
    Liliom öleljen, anyád simogasson.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. Április 23. 22:52144.
    Sziasztok!
    Irtó ritkán tudok a gép elé ülni, így mindig lemaradásban vagyok. Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat, bocsi, hogy ilyen soká.
    Lillus nagyon rosszul alszik, nem tudom miért. Nem szokott ilyen lenni, remélem nem lesz beteg.
    Cipő ügy (a nagyobb tapasztalata alapján):
    - tényleg praktikus a tépőzár( bár még nekem nem sikerült egyszer sem vennem olyat)
    - a sarokrészen a magasítás nagyon fontos!
    - fontos még, hogy belül legyen egy kicsit lábformára alakítva, kicsit középen oldalt megemelve (na ezt nem tudtam vmi értelmesen leírni, de remélem értitek)
    - szerintem a legegyszerűbb, ha a babucival vásároltok és a lábára próbáljátok, szandinál egyszerűbb, mert látszik is, fontos, hogy állítsátok lábra, akkor látszik igazán, hogy mekkora
    Egyébként a 19-es jó első közelítésnek, Larcsinak is akkora volt az első szandija.
    Én is gondban vagyok a cipő-kérdéssel, merthát ugye azt mondják, hogy a cipőnél nagyon fontos, hogy új legyen, mert a gyerek lábára kopik. Nade mit csináljak az alig használt cipőkkel, amik egy vagyonba kerültek, nincs szívem kidobni. Valószínűleg Lilla is azokat fogja hordani, pedig anno megfogadtam, hogy nem, de kinek van ennyi pénze, mert nekünk sajna nincs:)))

    A doktornénink, azt mondta az első leesésünk után, hogyha a gyerek rögtön elkezd sírni és nem látunk komolyabb külsérelmi nyomokat, akkor nagy baj nem lehet, nincs agyrázkódása(hú ezt lehet, hogy nem így kell leírni). Azóta én erre nagyon figyelek.

    Nem is értem, hogy bírtok még tanulni. Én az államvizsgám után megfogadtam, hogy soha többet tanulás, pedig nekem is nagy szükségem lenne rá, az előrelépéshez. Valószínű nem mehetek vissza oda dolgozni, ahol eddig voltam. Új állást pedig manapság egy diplomával már nem olyan könnyű találni. De olyan írtó nehéz egyetemet találtam magamnak 18 évesen, hogy úgy, de úgy megutáltatta velem a tanulást. Pedig nem ment rosszul, de mégis:(((
    Fufinho nem irigyellek a helyzeted miatt (Porto, anyós, férj, pénz), mindig mikor olvaslak elgondolkodom rajta, hogy én csak ne sopánkodjak, de mindig találok vmit, ami okot ad rá.
    Nálunk is az Apa a kedvenc annak ellenére, hogy az én párom estéi is úgy telnek, mint azelőtt (értem ezalatt a gyerekek előtt), most is vhol a kollegáival csocsózik. Nade vége sopánkodásnak, gyönyörű tavasz van (imádom a meleget) és tényleg 22 fok volt!!!

    Puszmák mindenkinek:Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 23. 12:37143.
    Napsutéses szép napot mindenkinek!

    Drukkolunk Marcinak!!!!!!!!!!!!! Nem is kérdezek tobbet, ha úgy gondolod, majd elmeséled.
    Nálunk végre kisutott a nap és csak bekoszonni jottem, mert hamarosan indulunk sétálni.
    Ma toltjuk a 9. hónapot, megyunk mi is szandit nézni.
    Boldog hónapfordulót Amarantának és Balunak is!:)
    ma még jovunk.
    Legyen szép napotok!(láttam a neten, hogy tegnap otthon 22 fok volt, igaz ez?)
    Puszi mindenkinek:Anikó
    előzmény:
    pillogi (142)
     
  10. 2004. Április 23. 09:55142.
    hali,

    tegnapi sulit tuléltem, beadtam amit kell, ma nem tudok menni, nincs aki vigyázzon Nórára. . . holnap ismét.

    A kisfiú, MArci, nincs jobban, sőt. . nagyon nincs. . Drukkoljatok neki, egy szerencsétlen "baleset" miatt korházban gépen van. Ne haragudjatok, de mindig kiborulok, ha erről kell beszélnem. Most csak ennyi.

    Nagyon szép idő van sétáljatok!
    Még jövök ma, ha máskor nem, este:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 23. 07:40141.
    folyt. :

    cipő: a jó cipő jól rágható. . .
    Mi 19-es Siesta szandált vettünk. Csúnya, mert csak szürke volt és én minimum rózsaszínt szerettem volna. . . de jó. 3 tépőzár van rajta. Praktikusabb, mint a csatos, hiszen naponta kb. 50*kell fel-le adni. Hátul magasított boka/sarokrésze van, ez kell a megfelelő tartáshoz, a biztos álláshoz. Általában körberajzolják a baba lábát, hogy mekkora is kell, nekünk próba alapján adták a 19-est. Bejött, jó, használjuk. Ha beneveztetek tavaly a "DM" boltok 2003-as babák akciójába és kaptatok kupont, akkor a cipő árából 15% lejön. Ez sem utolsó!!! A miénk 6900 ft volt. Szerintem/meg a pénztárca szerint elég 1 db szandi, ez a boltos néni állítása alapján állítólag nyár végéig jó lesz. . .
    Járóka: korábban szidtam, amióta áll, visszavontam a szidást. Felkapaszkodni Gréta még nem tud, de ez hálós járókában lehetetlen is, viszont ha felállítom, legalább nem üti meg magát az esesnél. . .

    Zsomilka, Lilamama, Pillogi jól vagytok?
    Pillogi! Mi újság a suliban? Hírek a babóról?

    Lányzók! Jön a hétvége, sűrű lesz, nem jövök egy darabig, de hétfőn találkozunk!!!!!
    Jó pihenést Nektek: orsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 23. 07:28140.
    Sziasztok Lányok!

    Engesztelőül az elhanyagolásotokért (Atyaég!!! Milyen hosszú szó, majdnem, mint az elkáposztátlanításaitokért - ennek viszont értelme nincs. . . ):

    A gyerkőcöknek:

    "A nyuszi a fülét hegyezi,
    a bajuszát pödöri;
    Répát eszik ropp-ropp-ropp,
    Nagyot ugrik hopp-hopp-hopp!!"

    Nektek nyelvtörők:

    "Lenin mauzóleumát lelinóleumozták"
    "Jamaika a jamaikaiaké. "

    Na. Abbahagyom.

    anyde: úgy látszik, a "hö-hö-hö a baba-metanyelv alapszava. Biztos kábé annyit tesz, hogy "üdvözöllek drága pajtás, tök jó látni, én is ugyanolyan manó vagyok, mint Te, menjünk bandázni, hagyjuk az ősöket. . . " Nem mondom, ügyesen kifejlesztetted az "Ami-elkapási-reflexedet"!!! Gréta is tanyál mostanában szaporán, igyekszem mutatni, hogy nem ijedtem meg, mert ha azt látná, menten eladná Bécs-Budát!!!

    Mayamami: Majának boldog 9 hónapot!!!! Egyáltalán nem lustaság, hogy köztetek hagyod hajnalban. Valld be, ez nemcsak praktikus, hanem léleknyugtató-vidító dolog is. . . ahogy a puha szuszogó csibe odabújik!!! Ráérsz még leszoktatni, mert úgyis lenne még visszaesés. . . Gréta pl. nem marad meg velünk egy ágyban (pedig néha úúúúgy szeretném - tudom, gyarló vagyok. . . ), de 2-2, 5 évesen tuti, hogy éjszaka majd húzza a takaróját maga után és egy gyors, határozott támadással beveszi a szülői ágyat. Az anyja is ezt tette.
    A leesés miatt ne aggódj, és főleg ne vádold magad. Ennek meg KELLETT történnie. . .

    Fufika:
    Mondom az Uramnak: Tűzpiros Honda VFR. Mondja erre Ő: Húha! Jesszus! Már a pasik is kódolva beszélnek, nemcsak a gyerekek?! Anyósod vajákos-asszony? Még ha ilyet álmodik is, akkor sem kéne elvenni a fia kedvét az élettől. . . Apukámnak megjósolta egy cigányasszony, hogy 52 évesen meghal. Szegényben ez mindig benne motosztkált, igyekezett mindent elintézni a megjelölt időpontra. . . de 38 évesen ment el. . . :-((( Erre mondják, ez nem jött be. . .
    A gyermek lefoglalásának általad leírt módját mi is alkalmazzuk: telehintjük játékkal a Kicsit. 5 percig bírja
    levegő nélkül :-))))
    Áron feje búbjára csumika, Gréta várja az ostromot!

    eragka: már az elején megállapítottam, leánykáink szinte percre pontosan egyformán üzemelnek. A napirendünk ugyanaz, mint nektek - bár most van egy plussz ébredés hajnali ötkor is. . . ilyenkor megsimizem, és gyorsan visszaalszik. . . Lili nem produkál ilyet? Lehet, hogy rosszat álmodik? Egyáltalán, álmodnak ők már?

    mocsu: Gyógyulást Nektek!!! A csiganyál mint megjelölés aranyos, de mint tény, elkeserítő! Ahogy nekünk is javasoltátok: Cebion!!!!
    A nevemmel kiskoromban nem voltam kibékülve: nem elég, hogy "kismedvét" jelent, még azonosítottak is a Bubó doktorból Ursula nővérrel!!! Egyetemistaként baráti társasággal unalmunkban egyszer szex-hirdetést olvastunk (egyébként nem szoktunk!!!!!), és ott az volt: "vár Ursula, a nagytestű fenevad!" Na, ez rajtam maradt. . . meg a "dundi-szűz", igaz, ezt egy barátunk a társaság nőtagjainak megj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. Április 22. 17:48139.
    Sziasztok!

    Olyan szépen sütött a nap, hogy csiga nyál ide vagy oda kimentünk sétálni.
    Tényleg van egy fontos kérdésem. Mivel Balu szeret járni ha fogjuk a kezét ezért arra gondoltam, hogy veszek neki cipőt. Ma találtam is egyet ami talán jó lenne és nem 10000 Ft hanem csak a fele. Viszont nem tudom eldönteni, hogy tényleg jó vagy sem? Nos az lenne a kérdésem, hogy hogy kell egy gyereknek cipőt venni, mire kell odafigyelni az árán kívül?
    Cipős boltokon kívül betévedtünk a fajáték boltban is és nem tudtam megállni, hogy ne vegyek Balunak valamit. Hazáig elvolt a játékával, amitől aztán jól elfáradt. Most meg alszik mint a bunda és szerencsémre nem a gép zsinórjait huzigálja.
    Fufinho-Anikó: de jó neked, hogy csak úgy ott tudod hagyni Áront a kiságyban a sok játékkal. Balu csak úgy van el a kiságyban, ha adok neki inni. Ha szerencsém van, akkor a meleg ital elaltatja, ha nem, akkor ahogy megitta, feláll és ordítozik utánam. A járókát aztán végkép nem bírja, azt már csak a sok játék tárolására használjuk.
    Meglepi, meglepi hazajött a párom. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 22. 13:27138.
    Mocsu lennél olyan kedves elmondani, hogy az Anikó mit jelent? Csak azt ne mondd, hogy egy orok vesztes balekot, mert azt sajna tudom:(
    előzmény:
    mocsu (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 22. 13:25137.
    Szép napot mindenkinek!

    Olyan vagyok mint a mosott. . . . , mert Áron az éjjel olyan frissen ébredt, hogy csak hajnali 4 után aludt vissza nagy kínlódások árán, majd reggel korán ébredt. Te jó ég osszehányta magát!. . . . . . . . . . Nem tudom mi tortént vele, de kihányta a teát amit egy órája ivott, még az orrán is jott. Lehet, hogy csak túl sokat ivott?
    Mayamami! Hipp-hipp hurrá Mayának a 9 hónaphoz. Mi holnap toltjuk és a jovo héten megyunk a fekete dokinénihez méretkezni. Kiváncsi vagyok, így 3 hónap után Áron milyen képet fog vágni mikor meglátja ot. Tuti viszunk fényképezot megint:) hihihi
    Mocsu meséljetek miket csináltok a zenebolcsiben. Vannak ilyen korú csoppségek is, vagy ti vagytok a legfiatalabbak? Balu jól rádhozta a frászt. Csoda, hogy eltudtad kapni. Nekunk asztalra szerelheto eteto székunk van és mindig bekotom az ovet, hogy ki ne ugorjon, mert kulonben arra is képes lenne. A játszóházak mennyibe kerulnek otthon? Azért a zenebolcsi 5000-ért elég húzós, vagy csak én érzem annak? Te fogsz angolra járni, vagy a Balu? Ezt csak azért kérdezem, mert nem igazán értem, hogy az angol tanárno miért nem akarja Balut bevállalni?
    Anyde, otthon, két éve télen a nagy hóban a mi furdoszobánk is beázott és be is penészedett. Az egyik festo ismerosunk ajánlott egy nagyon jó penészolo szert, amit a falra kell fújni és eltunik minden. Nekunk nagyon jól szuperált. Ha jól emlékszem a Brico Store-ba vettuk, de azt hiszem novény boltban is lehet kapni. ne keseredj el, próbáljátok ki:) A találkát mindenképp osszehozzuk:)
    Eragka, nagyon édes lehetett Lili ahogy az uncsitesónak karattyolt. Áron is megbámul minden gyereket és kutyát, a multkor úgy kellett visszafogni ot, hogy ne simizze meg a boxert. Imád mindent ami az o mérete:)
    Mayamami, egyuttérzek veled! ZH?! Brrrr:( Ez az utsó éved? Míg távol voltál nem durrant ki a melled? Nekem elég ha csak arra gondolok, hogy Áron éhes és úgy bekeményedik a mellem, hogy majd meg orulok.
    Mocsu, én a netezést úgy oldom meg, hogy beteszem Áront a kiságyba, teletomom játékokkal, hogy szinte a gyerek bele sem fér és eljátszadozik magával míg be nem fejezem. Most például az apját gyomoszoli az ágyban és Enigmát hallgatunk amire nagy lelkesen táncol épp.
    De megyek is, mert lassan ebédelunk és anyós visítani fog, hogy vályúhoz.
    Millió pusszancs mindenkinek!
    Orsi-Gréta, merre vagytok? Csak nem a Tucsokzenén aludtatok? Olyan érdekfeszíto volt? Várunk új verseket ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. Április 22. 11:46136.
    Sziasztok Lányok!

    Valójában nem tudom mit írjak, ugyanis már háromszor írtam le ugyanazt és negyedszer abszolút semmi kedvem hozzá. Balu, nagyon nem akarja, hogy a gép előtt üljek. Ti ilyenkor, hogy oldjátok meg?
    Már megint jön a veszély!!!!! Mindig elviszem a szoba másik felébe, lefoglalom valamivel, de 5 perc múlva visszamászik.
    Gyors összefoglaló:
    - Kiflicske-Orsi: most mi léptünk a nyomdokaitokban, azzal a különbséggel, hogy én is náthás vagyok. Csiganyálat hagyunk magunk után mindenfelé.
    - A tegnap voltunk próba-angolon, de több mint valószínű, hogy nem fogunk járni, mert az óvónő nem akarja elvállalni Balut, mert még túl kicsi
    - Délutáni sétánk egy +lapát megfázással végződött, mert elkapott az eső és bőrig áztunk.
    -Vettem egy könyvet Cúfondáros könyv, érdekes. Engem az alábbi képpen lehet csúfolni Ildikó, Hosszú lábú kiscsikó! (van ám hosszú lábam az igaz. . . )A ti nevetek is megírom ha érdekel.
    - Anyde: A Tücsökzene a VII. ker. -ben, az Álmássy szabadidő központban van. Ha nincs nagyon messze nektek, akkor gyertek el. 10 alkalom 5000 Ft, de az első ingyenes.
    - Mayamami-Dia: az etetőszékünk azt hittük, hogy tök jó, míg ki nem esett belőle Balázs. Nehéz a bekötése (Brevi) Mikor vettük 8000 Ft volt akciósan a Megatoysban. Nem akartunk se csoda járgányt se 30-40 Ft arra költeni, hogy Balu 2-3 x 15 percet benne töltsön.
    Most újra ölben eszünk és az evészetek után baba-mama mosdás és átöltözés van.
    Suliba Gyöngyösre járok távoktatásra. Szerencsére havonta csak egy vizsgám és egy konzultációm van. Jelenleg egy szigorlatnál vagyok elakadva, amire abszolút nincs kedvem tanulni.
    - Eragka-Ági: kaphatok akkor valami elérhetőséget, ha hétvégén átugornánk Komáromban?
    Bocsánat most már mennem kell, nagy a nyűgösség. Legközelebb veletek kezdek, mert nektek is van üzim Fufinho-Anikó, Zsomilka-Ági, Lilamama-Évi, Pillogi.
    Puszi mindenkinek. I.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 22. 10:31135.
    Sziasztok!

    Úgy tűnik, én vagyok az egyetlen "délelőtti műszak". De nálunk ekkor van a nagy nyugi. Apa elmegy, és mi 8 körül kivándorlunk a nappaliban. Anya elfoglalja magát a hírekkel, Lili meg a játékaival 9-ig. 9:30 tízórai, remélhetőleg 10:00-től alvás. Így nekem a délelőtt nagy része szabadnak mondható, mivel ébredés 11-12 között.

    anyde: nem semmi dolgokat tudnak ezek a babák művelni. Mindenhonnan leesnek, kiesnek, beszorulnak. De ez a csavarhúzóval való kiszabadítás izgalmas lehetett. Lili csak ágyról esett le. Igaz szőnyegre, bár nem tudom, ez mennyit fogott rajta. Mindenesetre az ijedtségen kívül semmi baja nem lett. Meg a hintából esett ki, de azon meg sem lepődött. Ezt mondjuk nem láttam, így lehet hogy csak kicsúszott, és amúgy is alacsonyan volt. Volt pár baleset a fej beverésével. Azok már mindennaposak. Állandóan az asztal alatt akar felágaskodni. Ha pont a szélét kapja el, akkor ordít.

    Dia: akkor azért annyira nincs elrontva Maja, ha csak hajnali fél 3-tól van veletek. Nálunk Lili reggel fél 7-kor eszik csak először, de akkor ő is maradhat. Mondjuk Apa ezt nem igazán díjazza hétvégén, mikor sokáig aludna, dehát ez van. Lilinek nincs hétvége.
    Régebben is volt ekkora elszakadásod Majától? Ha nem is ilyen hosszú, de pár órás? Mondjuk ha anyóst elég jól ismeri, pl. napi találkozások, akkor ők nem idegenek neki. Lili csak velem és az apjával (bár ha későn jön akkor vele sem) találkozik minden nap. Ezért félek hirtelen hosszabb időre itt hagyni. De az olyan jó lehet, hogy nagyon hiányoztál neki!

    Konyha: persze mikor beköltöztünk, tettünk fel 3 konnektort, amit most még 3-mal bővítettünk. Ez sem nagy kb. 3x2-es lehet. Ja, és per pillanat ez Lili kedvenc helye. Meséltem, hogy mostanában odamászik hozzám, ha fürdök, és a kád szélénél várakozik, játszik. Tegnap pedig egyedül voltunk este, mégsem jött oda hozzám, hiába tereltem arrafelé. Ment a konyhába, mert ott fontos dolga volt. Egész du. ott szorgoskodtam, ő meg ott lábatlankodott. Jó volt szórakozni az üdítős flakonokkal, de a kedvenc a gáz alatti fiók. Beépített sütő van, alatta meg az a könnyen guruló fiók. Ebben tartom a háztartási gépek papírjait. Lili ezt előszeretettel nyitogatja, és vadul olvas! Ez még nálam is érdekesebb. Ma reggel már be kellett csuknom a konyhaajtót, mert képes volt ott üdögélni a kövön. Mondjuk nálunk nincs nagyon hideg ott sem, mert 2. -on lakunk, jön a meleg alulról is.

    Anikó: ne engedd Jorge-t motorozni, de zsarolni se hagyd magad. Nem értem ezeket a férfiakat. Mi baja lenne attól, ha hazalátogattok, pláne ha ő is jönne? Mert ha attól félne, hogy itthon akartok maradni, akkor minek fenyegetőzik azzal, hogy vissza se menjetek? Hol ebben a logika?? Bocs, de nincs egy racionális férjed :)))

    Sok-sok napsütést!!
    Pá,
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 22. 02:55134.
    Szép estét mindenkinek!

    Már biztos alszotok ilyenkor, csak én kukorékolok még.
    Pillogi, most már végképp nem értem mi tortént:( Nem beszélhetsz róla és kisfiú? Csak nem babát vársz?! Nem vagyok képben:(
    Kiflicske, drága, csak nem feltételezed rólam, hogy sutyiban csunya szavakat tanítok nektek? De ha nagyon szeretnéd megtanítok egy pár káromkodást is :P Nekem is az volt az elso amit megtanultam:)
    Apa puhítását nem adom fel, bár mézesmadzagot nem merek huzogatni az orra elott, mert annak tuti rossz vége lesz. Ugyanis azzal fenyegetozik, ha elmegyunk júniusban haza, akkor újra motorra ul. Van egy gyonyoru szép Honda VFR-je, egy batár motor, de mióta megismerkedtunk, nem ment vele szinte egy centit sem, csak áll a garázsban, mert az anyukája megálmodta, hogy egy piros motoron fog meghalni:( és persze a motorja tuzpiros:( Ráadásul Jorge legjobb barátja 3 éve motorbalesetben halt meg és e ketto otvozete= para a motortól. De remélem meggondolja magát és inkább velunk jon Pestre.
    Muvészettorténet?! Te jó ég! Nagyon szurkolok mindenkinek a vizsgákhoz!
    Júniusban mindenképpen osszejovunk! És nem utolsósorban elcsábítjuk Grétát az udvarlójától:P hihihi már megint milyen rossz vagyok.
    Húha mennem kell, mert Áron felébredt és apa valamiért nem tudja vissza altatni. Ha jól hallom szorcsog a gyerek orra. Reggel jovok.
    Pusszancs mindenkinek és aludjatok jól!
    Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 21. 22:41133.
    Sziasztok!!!

    2 nap alatt 5 zh volt. . teljsen ki vagyok mint a liba!:-)))

    Maja egész jo lviselte. . bár tegnap nagyon sajnáltam mert reggel mikor elmentem még aludt és este fél 7 re értem haza!:-( igaz délben hazaugrottam megszoptatni. . de kevls volt neki! mármint nem a kaja . . hanem hiányoztam neki nagyon!:-(
    ma csak 4 órára mentem el. . de mikor hazajöttem csak ugy ugrott a nyakamba. . majd a mellemre!:-)))
    tök édi volt!!

    Ma 9 honapos és 9510 gramm és 76 cm!:-)))))))
    (kicsit oriásbébi:-)

    Ági : Maja velünk alszik kb már 2 honapja! de ugy hogy este 8 tók kb fél 3-3 ig alszik agy ágyában, akkor felébred és csak cicizés után alszik el! és ÉN lusta vagyok kiülni vele a fotelba inkább magam melléteszem reggelig!
    nappal meg bárhol bármikor elalszik!:-) ( a legtöbbször azért még szopizik hozzá!)
    de jo ha én vezetem az "elrontottam" listát! mert az éjszakai szopizást tényelg elrontottam!
    Anikó: azért milyen jo lesz a kisfiadnak hogy perfekte beszél majd magyarul és portugálul is! és gondolom az angol az alaptanulnivaló!
    azért ez jo lesz nekI!
    Hát nem irigylem a párod! biztos elég rossz neki hogy nem kapja meg a pénzét. . de ne hagyjátok!
    a honvágyad meg megértem!
    Maját nem akarom közénk szoktatni. . amikor nem vagyo kfáradt vissza rakom. . de msotanában a suli miatt. . örülök hogy élek!:-)

    Pillogi neked nem irok ide most. . ha nem haragszol . . mert ugyis beszélünk!:-))))

    Orsi te meg olyan jol tudsz fogalmazni!!! mindig mosolyoghatnékom támad!
    Művészettörténet??? húúú az sem semmi!:-))

    Mocsu _ Ildi te mit tanulsz???
    biztos nagyon megijedtél. . . . mi mindig ölben ülve eszünk. . majd ha már jo meleg lesz akkor jöna kárpitisztitó:-)))
    Ti még nem tudjátok ( Pillogi igen) nekem Maja leesett a pelenkázóról a fürdőszobában a kőre. . hát azt nem kivánom senkinek! másnak mentünk kopopnya Uh -re meg vizsgálatra!:-( szerencsére semmi baja!:-)

    Anyde csak a fal miatt vagy depis??? ne légy! kijavitják! jön atavasz. . . . . és nagyon jo idő lesz!:-)))
    ErÁgi nehogy azt hidd hogy Pillogi lányas olyan "jo 2 gyerek!:-) még a szeme sem áll jol!:-))))
    nem mondod hogy nem volt konyhai konnektor??? nekem a konyhámban csupán 10 van!:-))) és kevés!:-)))) ( 2x2 méteres minikonyha)

    na most ennyi jut eszembe az olvasás alapján. . megyek mert már kifolyik a szemem is!:-(

    Sziasztok Dia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873500 (122)
     
  20. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 21. 20:14132.
    Jajj, most látom hogy Balu is egy napon született Amarantával. Nem diszkrimináció, csak Fufi volt az első, és őt még meg tudtam jegyezni.
    Csupa pasas! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 21. 20:04131.
    Jó idő - jókedv. . . már jön.
    Jó lenne egyszer találkozni személyesen is. Fufinho -Áronnal mindenképpen, mivel egy napon született a lányommal :-)) Az olyan vicces dolog lehet, ismerni valakit, akivel egy napon láttad meg a világot. Én legalábbis örülnék egy ilyen személynek. De Amaranta MINDEN babára nagyon kíváncsi!! HA van körülötte gyerektársaság, egész kivirul, magyaráz babául, megy, mászik feléjük, tapogatja-simogatja őket. HA elhaladunk egy gyerek közelében, teljesen felélénkül "hö, hö, hö" De pasizni is szokott persze. Viszont ő nőkkel is haverkodik, vagyis barátságos.
    Az etetőszékben azzal hozta ránk a szívbajt, hogy kicsi lábát a nagy asztalnaál kitámasztva elkezdte hitáztatni magát (ez az a típusú szék, amit szét lehet szedni kis szék-asztallá). Meg egyszer kicsúszott (volna) a tálca alatt, de beszorult. Olyan volt, mint egy nehéz szülés. . . Apának csavarhúzóval kellett fellépni, hogy a tálca levétessen, és baba megszabaduljon. A küszöböknél ő is roppant megfontolt, de a kertbe vezető lépcsőn teljes gőzzel kezdett lefelé teperni, úgy kaptam el a nehéz buksit, a betonzól pár milire, szokás szerint.
    Na írjatok sokat, pá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 21. 09:15130.
    Sziasztok Lányok!

    Csak beköszönünk, megyünk Mazsola Muzsikára. . . Legyen szép napsütéses napotok, este jövök!

    orsi, gréta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 21. 08:53129.
    Sziasztok!

    Anikó: ahogy olvasom, ezekszerint nem úgy terveztétek, hogy Portugália lesz a végső otthonotok. Így egyáltalán nem csodálom, hogy még inkább haza vágysz. Az örökké portugálul karattyoló anyós meg érdekes lehet. Így ha nem akarsz vele társalogni, csak úgy kell csinálni, hogy nem érted mit mond. Vagy azért angolul is szóba áll veled? Akkor Áron 3 nyelvű lesz? Ez azért nagy előny lenne számára, hiszen terheléses tanulás nélkül menne neki mindegyik nyelv.
    Konnektorok: képzeljétek, ez nem egy olyan egetverően régi lakás, ahol lakunk, kb. 30 éve épült a háztömb, de a konyhában egyetlen konnektor sem volt. Pedig szerintem akkoriban is voltak elektromos konyhai eszközök. Pl. biztos volt kávé daráló. . .

    Pillogi: Nóra akkor olyan tipikus jó kislánynak tűnik. Eszik-alszik-játszik. Videoba Lili is szeret nyúlkálni. A hálóban van egy kimustrált öreg video, az van kézmagasságban. Sokat kattog vele.

    Orsi: jelentem elkezdtük a haj eltűzést. Egy 9 hónaposnak ez már kijár! :) Eredmény a fotóalbumban látható. Had kérdezzem meg, a candidának milyen tünetei voltak Grétánál? Ha kipróbálod azt a Kombucha teát, meséld el milyen az íze. Én mindig tartok ezektől a hirdetett csoda italoktól. . . A 10-12 napi pelenka mennyiségért sem irigyellek, nálunk csak a fele hogy, de hallottam, másnál annyi sem.

    Ildikó: megértelek, hogy mínuszokban nem sok kedved volt sétálni. Én hősiesen toltam Lilit hidegebb napokon is, de csak a levegő és a du. -i alvás miatt. Mindenesetre én halálra fagytam. De így tavasszal, egyszerűen fantasztikus a sétálgatás.
    Más. Hogy tudott kiesni az etetőszékből Balázs?? Milyen szék az? Nem semmi reflexed lehet, hogy az utolsó pillanatban elkaptad! Mi tegnap Lili unokatesójánál voltunk látogatóban, aki pont 1 évvel idősebb Lilinél. Szegény a francia ágyon aludt, eléggé kicsavarodva, és zajra ébredt fel délutáni alvásából. Pont rosszul fordult, és először a feje koppant a parkettán. Csak egy fél pillanaton múlt, hogy az anyukája lekéste az elkapást. Szegény nagyon megijedt ettől a hirtelen és fájdalmas ébredéstől.

    anyde: fel a fejjel! Itt a tavasz és a jóidő, ilyenkor mindenki feldobódik, jobb lesz a hangulata!

    Tegnap kirándultunk Lilivel. A kereszt szüleit látogattuk meg, és még apukám testvéreit, unokatestvéreimet. El voltak ájulva Lilitől, mekkorát nőtt egy hónap alatt. Lili megismerkedett egy szoba kutyával. Nagy szemekkel nézte, mi az a szőrgombóc, ami ide-oda rohangál a szobában. De azért még megfogni nem akarta. Viszont most volt csak igazán aktív az unokatesójával. El akarta venni a cumiját, odamászott hozzá, baba nyelven beszélkt hozzá. Eddig nem sokat foglalkozott a kisgyerekekkel, de már szerintem érdeklődik utánuk. Mellettünk lévő óvoda udvarán is megnézi az sikongató, rohangáló apróságokat. Még a végén társas lény lesz a lányomból.

    Sétáljatok sokat, de azért írjatok is!
    sziasztok:
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 20. 18:27128.
    Sziasztok!
    Nem tüntünk el, csak olyan negatyv ez a hónap. . .
    Fufinho nem csak te vagy borongós hangulatban.
    Engem most a legjobban az emészt, hogy a baba szobájában felvizesedett a fal a szekrény mögött, és persze a penész is megjelent. Remélem el lehet tüntetni. Emiatt most el kell költöznünk Amarantával egy-két éjszakára. Ebbe a házrészbe a születésekor költöztünk, és már sipirceljünk is? Elég kicsi a hely, az tény.
    Boldogtalanságomban elmenekültem otthonról, és meg se álltam az aktív-szülés-központig, a szülés utáni tornára estünk be. Klassz volt, igaz a babák nem hagyják, hogy anyuka túleröltesse magát a folyamatos tornázással. Az enyém nagy vigadozás után fogta magát, és elaludt, egy babzsákon pihegte végig a felét.
    A tücsökzene helyileg hol van?
    Lilamama - végre én is boldog szülinapot kívánok. Úgy szeretnék mindenkinek valami személyreszólót írni, de ahhoz nagyon visszakellene olvasni. Talán sikerül. . . De babó nyűgös ködni kezdett,
    pussz nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. Április 20. 17:39127.
    Sziasztok!

    Nem tűntem el, csak tudjátok itt a tavasz és sokat csavargunk. A télen sokat ültünk benn, mert én nagyon fázós vagyok és számomra nem volt kellemes a mínuszokban egy babakocsit tologatni. Márciusban meg nálunk volt a nagyim, hogy Balura ügyeljen míg én a könyvtárban tanultam. Nos értitek, hogy mostanában miért nem a gép előtt töltöm az időm?! Örülök, hogy tök jó csapat került össze, ezért ígérem, hogy titeket se hanyagollak sőt megpróbálok valamit kiötleni, hogy nyárára összehozunk valami közös programot.
    Lilamama: én is kívánok így utólag sok-sok boldog születésnapot, sok egészséget boldogságot és hosszú életet.
    A tegnap este annyira szörnyű dolog történt volna, ha nem lenne olyan jó a reflexem. Balu fogta magát és fejjel lefelé kiugrott az etetőszékből. Az utolsó pillanatban kaptam el a padlótól 2cm-re, pedig ott ültem mellette. 5 percig meg se tudtam szólalni, azt hittem, hogy menten elájulok. Már nem is merem betenni az etetőszékben, inkább az ölemben etetem. A disznó-ól hozzánk képest. . . . .
    Nem is tudom, ha létezik még egy ilyen izgő-mozgó gyerek mint az enyém?! ( már a pocakban se volt nyugta). Viszont van jó hírem is. Ma a Tücsökzenén, énekelt (baba nyelven) és táncolt a ritmusra (dölingélt) és nem akart folyton elmászni hanem figyelt. A legjobban az tetszet neki, de nem csak neki hanem az összes babonak mikor a zenetanárnő furulyázott.
    Holnap megyünk beszokni a játszóházban, mert összejött az angol máj. 3-tól. Nagyon örülök neki, mert ahova mostanig jártam az nagyon drága, este volt és mindig meg kellett szervezni, hogy éppen ki ügyel Balázsra.
    Valaki csenget. . . . .
    . . . . . visszajöttem, de csak elköszöni, mert Attila nagytatája jött Sarkadról. Puszi mindenkinek. Ildikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top