Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2003 júliusi babák

Torolt_felhasznalo_637646
Torolt_felhasznalo_637646
Létrehozva: 2004. március 15. 13:31
Sziasztok
Én 21 éves vagyok,19 hónapos a kislányom,akit Heninek hívnak. Budapestiek vagyunk.
Hasonló korú babák anyukáival beszélgetnék,esetleg személyesen is talizhatnánk késöbb.
  1. age
    age
    2005. július 6. 21:081476.
    háát a látszat csal. . . .
    A haján kívül és talán a tekintetében van valami maxis, ezen kivül tiszta apja, annak is anyai vonala,
    egészen minike dédnagyija is elevenen benne van a bébikém vonásaiban.
    El is vagyok ájulva tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (1475)
     
  2. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2005. július 6. 14:261475.
    Köszönjük a szülinapi jókívánságokat!
    Age! A képek alapján "mini" tiszta "maxi"!!!!!!!!! Külön Boldog szülinapot Nektek, mint rangidőseknek!!!!
    Puszi: rangidős-helyettes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. age
    age
    2005. július 6. 14:141474.
    2 napja volt a szülinapunk. . .
    képek itt:
    http://www. babanet. hu/album/main. php?album=6202
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2005. július 6. 10:551473.
    Sziasztok!

    Orsi, gratulálok a pocaklakóhoz!

    Én sem sűrűzöm el az írást, ennek oka, hogy lassan két hónapja, hogy elköltöztünk és azóta nincs netem, júli végére ígérik. Mondjuk Zíl mellett leülni már képtelenség. Most apósomnál vagyunk, ő elaludt, így benéztem. Amíg ébren volt, egyszervolt. hu-ztunk természetesen.

    Jól vagyunk, a lány nő, mint a gomba, habár kortársaihoz viszonyítva olyan kicsi :-))), beszél egyfolytában, kivéve, ha idegenek kérdezik, olyankor megkukul. Az új lakást ő szokta meg leghamarabb (miféle stresszről írnak?!), imádja, van mozgástere. Kutya detto.

    Sziasztok, jövök, amint tudok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. július 4. 12:481472.
    Sziasztok!

    Minden egyes kis 2 éves csöppségnek kívánok BOLDOG SZÜLETÉS NAPOT!

    Holnaptól megyünk a Balatonra 3 hétig, aztán augusztusban újra Enyeden leszünk. Így csak ősztől leszek nett közelbe, de remélem addigra újra megint összejön a csapat teljes létszámmal.

    Puszi mindenkinek. Ildikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_451780
    Torolt_felhasznalo_451780
    2005. július 2. 15:221471.
    Sziasztok!
    Orsi, gratulálok a picurhoz!
    Az észrevételed jó, a második terhességnél hamarabb látszik a pocak! Velem is így volt, a harmadikról már nem is beszélve. Két éve ilyenkor már alig álltam a lábamon.
    Tényleg, újra itt a július, boldog szülinapot a kétéveseknek!
    Látom, nem csak én érek ide ritkán. A gyerkőcök megakadályozzák, hogy unatkozzunk, főleg most, hogy kitört a vakáció (Bocs, Rátok ez még nem vonatkozik) Nálunk is alakul a beszéd, Korni már egész jól megérteti magát. Sokat tanul a nagyoktól. Olyan érdekes nézni ahogy figyeli őket, és az ő szavaikat, mozdulataikat látom vissza a kicsitől. Pelenka még van, de nem erőltetem. Ott tartunk, hogy előre szól, hogy "kaka", de sokszor már túl későn. Nem baj, majd alakul ez is.
    Mindenkinek kellemes nyarat! Puszi a babáknak!
    Mónika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2005. június 28. 15:011470.
    Sziasztok!

    Orsi! Gratulálunk a csöpphöz!!!!! Augusztusi siófoki randit megbeszélhetnénk, mi is ott leszünk, mivel Anyukám ott él. . . . ! Jó lenne találkozni!!!!!!!!!!!!!!!!

    Mocsu!Megnéztem a képeket!!! gyönyörségesek vagytok továbbra is!

    Bocs, hogy miattam is haldoklik a fórum, de elég nehéz a Pocakkal Gréta mellett és forítva. . . . nehezen bírom a kánikulát, így amikor Grétus alszik, én is mellé dőlök. . . . tehát net-idő kilőve.

    puszi mindenkinek:Orsi (27+4)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. június 27. 20:481469.
    Sziasztok!

    Orsi, gratulálunk a pocaklakóhoz. Nekem a negyedik hónap után kezdett el növekedni a pocakom, de akkor turbó gyorsasággal és a végére lettem kis gurulós kis boci. 25 kg körül híztam és 10 még mindig rajtam van. De különösebben nem foglalkozom vele, mivel nekem most az a fontos, hogy minél tovább szoptassak.

    Hát nem kellett órákat ülnöm a gép előtt, hogy olvasgassam, hogy mi van veletek!!!!! Nagyon haldoklik a fórum!!!!!!

    Mi a múlt héten jöttünk vissza, Balázs nélkül. Úgy volt, hogy szerdán öt is hozzák Anyósék, mert ők is kinn voltak, a keresztelő miatt. De, végül is hosszas tanakodás után úgy döntöttünk, hogy jövő hét végéig még ott marad.
    Lejárt tesom ballagása, Bendzsi keresztelője, túl vagyok a tanfolyami vizsgákon (megvan mind a két bizi), már csak a fösulin van egy vizsga, most szombaton aztán őszig pihi van.
    A gyerkőcök nőnek mint a gomba. Bendzsi éppen ma kapta meg a három hónapos oltást. 6, 5kg és 67cm. Csak szopik és olyan büszke vagyok, hogy sikerült elérnem, hogy ne kapjon tápot mint Balu.
    Balázs még mindig egy kis örökmozgó. Nem tudom, hogy szorult bele annyi energia, de állandóan valamit pakolnia kell. A három hétig míg otthon voltunk volt részünk mindenben. Betegek is voltunk, Baluval szaladtunk a sürgősségire, mert kiesett a kocsiból és a lépcső élé felhasította az állát. Nem volt egy egyszerű eset, engem ki is küldtek, mert én kezdtem ájuldozni, mikor láttam, hogy mennyi érzéstelenítő injekciót szúrnak a nyílt sebbe.
    A bili nálunk is még csak néha-néha kerül elő. Kakilni nem akar bele, elzavar és mondja, hogy kakilok, viszont pisilni azt egyre többször. Úgy szokta, hogy a két ajtóközé beül és akkor tudjuk, menni kell a bilivel.
    A beszéd már egészen jól megy, értelmes mondatokat mond pl. ha kérdezzük, hogy kije vagy Gabitatának, akkor azt mondja, hogy Gabitata gyöngye vagyok.
    A legfőbb tevékenysége, minimum napi egy óra tyúketetés. A kertbe szedi a ribizlit, egrest, málnát. Rohangászik le és fel az udvaron. Nincs szívem elhozni onnan, de viszont itthonról annyira hiányzik. Nélküle olyan üres a ház. Bendzsi nem sok vizet zavar, még mindig olyan nyugis. Ha ébren van akkor berakom a székébe és ott fekszik két órán keresztül míg el nem álmosodik, és nézegeti a kezét.
    Ha ráértek, akkor vannak fenn otthon készült képek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_126619
    Torolt_felhasznalo_126619
    2005. június 25. 20:521468.
    Sziasztok Lányok!!!!!

    Végre internethez jutottam! Otthon sajna most nincs, de remélem, hogy nemsokára lesz megint, mert hiányoztatok ám!!!!!
    Valamennyire visszaolvastam, üdv az újaknak is!
    Nincs sok időm, dióhéjban: jól vagyunk, ma délelőtt véget ért az egyedülálló anyaságom, végre hazajött a párom!!! Hát, egy-két hét még elmegy, de fél év távollétbe soha többé nem megyek bele!!!!!!
    Gergely baromi sokat beszél, mond néha ilyeneket, hogy: anya gyere veszünk nyamnyam. Lassan mi is kezdünk bilizni, nagyon tetszik neki, bár még eddig nem sikerült időben ráülnie. De nem reménytelen a dolog. Ma volt anyóséknál egy kis kerti főzés a párom hazajövetele tiszteletére és Gergely nemrég háttal beleesett a tűzrakóba, ahol még forró volt a parázs. Jól megégette a bal alkarját szegény, tiszta vörös és hólyagos az egész. Anyósom teljesen kikészült, mert éppen vele volt a kertben a gyerek, még jó, hogy egészségügyis, így teljesen szakszerűen el tudtuk látni. Azóta édesdeden aluszkál a gyermek -persze nagy sírásrohamok után- egy helyes kis kötéssel a karján. Hála istennek nem pl a háta vagy az arca égett meg.
    Ja, ha minden jól megy és persze Gergely is jól viselkedik (:-)), akkor a Jézuska hoz neki egy kistesót :-) Már akkora a hasam, mint Gergővel félidőben. Többgyerekesek: nektek is jóval hamarabb elkezdett nőni a hasatok?
    Amúgz mi Siófokra megyünk aug. első hetében egy baráti párral, meg az ő gyerekeikkel. Mi idén nem mertünk belevágni egy külföldi nyaralásba, ki tudja, én hogy leszek, a gyerkőcöknek meg úgyis mindegy, hol pancsolnak. Bár, egy görögországi nyaralást azért el tudnék viselni!
    remélem, most már hamarabb is tudok majd jönni, nemcsak hónapok múlva. Jó nyaralást, szép élményeket Nektek!
    Puszi: Orsolya
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2005. június 24. 21:021467.
    Sziasztok!

    Már rég nem jártam itt, de nem töltöttem órákat a visszaolvasással :-(
    Mi lehet hogy idén nem nyaralunk, páromnak van egy csomó munkája, Rantit meg kiborítja, ha 2 napnál többet van távol kicsiny otthonunktól. Ragaszkodik a megszokott dolgaihoz. Én ősszel megyek vissza dolgozni. Írjatok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. június 24. 08:081466.
    Halihó!!!

    Lányok, sehol senki?! :-((

    Mi kedden elutazunk Lloret de Mar-ba nyaralni, ezért nem leszek pár napig. :-))
    pussz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. június 22. 08:031465.
    Sziasztok!

    Napok óta senki? :-(
    Ne hagyjuk kihalni ezt a topikot, írjatok néha.
    pussz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. június 14. 17:101464.
    Sziasztok!
    Lányok, rohan az ídő! Tegnap volt a ˝kicsi˝lányom 6. szülinapja, s mindjárt itt van a július amikor Kristóf is 2 lesz. Öregszenek a gyerekek.
    2 hét múlva megyünk spanyolországba nyaralni, várom is de tartok is töle egy kicsit, hogy fogunk Krtistóffal birni. Vasárnap vonattal bementem velük a nyugatiba s 1 óra múlva vissza. Hát alig vártam hogy hazaérjünk, pedig csak 35 perc az út. Kristófnak egy pillanat nyugta se volt, az ülés támláján keresztül akart a mögöttünk ülőkhőz mászni, rugdosott tekergett, mikor probáltam lefoglalni ( könyv, inni stb. . . ) akkor lefejelte az üveget, nyafogott stb. . . Hát ezek után tartok a repülöúttól, de majdcsak túléljük valahogy.
    Megyek mert apa desodorjaival játszik.
    pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2005. június 13. 18:001463.
    sziasztok!

    Raktam fel új képeket, ha van kedvetek, nézzétek meg!

    puszika: orsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_451780
    Torolt_felhasznalo_451780
    2005. június 4. 16:001462.
    Sziasztok!
    Age köszönöm a tippet, aranyosak a babák és családjaik!
    Mi van veletek? Gondolom mindenkit lefoglalnak a csemeték. Én sem panaszkodtatok! Korni mostanában nagyon akaratos, hisztizik mindenért. Ő akarja kiosztani, hogy ki mikor pelenkázhatja, öltöztetheti. Sokat vagyunk kint is, lassan itt lesz az ideje a pelenka elhagyásának (legalábbis gyakorolni fogjuk). Kicserélni már egyre körülményesebb, nem akar lefeküdni. Már tudok állva is pelenkázni, meg ülve is! A babakocsit kinőttük, órákat képes gyalogolni, nem tudom kifárasztani. A beszéd is jól halad, csak azt a szót nem fogja soha kimondani, hogy "autó". :)) A traktort már régen mondja, de az autó csak "brüm".
    Kellemes időt mindenkinek!
    Mónika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. age
    age
    2005. június 3. 22:051461.
    láttad már a csapatról a fotóalbumot?
    itt megnézheted:
    http://www. babanet. hu/album/main. php?album=3614&page=1

    ajánlom minden frissen csatlakozott figyelmébe :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451780 (1451)
     
  17. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2005. június 1. 15:291460.
    Szia Fufi!!!

    Örülök, hogy jöttök haza, hogy eltelt egy év!!! Mi 12-én suhanunk át Budapesten: Veszprémből megyünk Debrecenbe, ha gondolod, szólj és találkozunk! Fórumunk kicsit pang, de ez betudható a hőségnek meg a "majdnem-kétéveseknek"!
    Puszi Áronnak külön!!!!!!!! (Grétától). . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (1458)
     
  18. Torolt_felhasznalo_979031
    Torolt_felhasznalo_979031
    2005. június 1. 09:421459.
    Sziasztok Anyukák! A 2004 augusztusi babaváróktól vagyok, és egy gyors kérdésem lenne: nem tudtok kölcsön légzésfigyelőt, vagy eladó használtat? 10-én félhugom született (tegnap tudtam meg) és jó lenne egy ilyen ketyere. Nekünk kölcsön volt, most kellene visszsaadnom, mert akitől kaptuk, ott is lassan megint kell. Van vkinek ötlete? Köszi és szép napot mindenkinek! Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2005. május 31. 18:121458.
    Ne haragudjatok lányok, nem tudtam visszolvasni, mert még mindig nincs netunk:((((Egy netcafféból írok, mert szólni akartam, hogy megyunk haza pénteken Áronnal és osszehozhatnánk egy randit!!!!
    Viszem mindenkinek a számát magammal és telcsin megpróbállak elérni Titeket!!! "8-án jovunk vissza. . .
    Millió puszi mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. május 30. 14:111457.
    Sziasztok

    Üdv mindenkinek. Iszonyú ez a hőség, nálunk a tetőtérben kibirhatatlan kb 35 fok van.
    Mi a costa bravara megyünk nyaralni alig 1 hónap múlva. Kicsit félek , hogy fogják birni a gyerekek föleg Kristóf, s mi vele mivel egy örökmozgó gyerek nincs egy nyugodt pillanata se.
    Ki hová megy nyaralni?
    Írjatok, vannak akik már régen jelentkeztek, mi van veletek ( pl. : mayamami, anyde, szuzzi, eragka, zsomilka)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2005. május 29. 16:451456.
    Sziasztok!

    Jó, hogy Mini helyrejött még a nagy hőguta előtt, mert a két kínt (betegség+melegség) elviselni egyszerre kemény lehet!

    Biztos szép lesz a nyaratok, bennünket Pocaklakó miatt lebeszélt a doki, majd jövőre - négyesben. . .

    Hihetetlen, hogy 2 éveseink lesznek, beszélnek, vitatkoznak, élik a saját életüket. . . nosztalgikus brühühü. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. age
    age
    2005. május 27. 14:131455.
    Csajok!
    Alig érek ide, örülök ha egy kis nyugalmam van a bébitől.
    Gondolom nálatok is ez a helyzet.

    Mi elkaptuk(mi is felnőttek) azt a vírusos betegséget, ami hányással, hasmenéssel és nagyon magas lázzal jár.
    Hát eddig még soha nem kellett hűtőfürdőznöm, de most napjában 4x is.
    Már jó hogy vége. . . 4 napig semmit nem evett a mini, és fél kg. t le is fogyott, igy már megint 10kg alá estünk vissza.
    ez 3 hete volt, azóta már a súlyt visszaszedtük, mivel annyit eszik a csaj, mintha nem is ő lenne.
    Tiszta bélpoklos lett a betegsége óta.

    Mi Tenerifére megyünk a babával üdülni, és csak azért oda, mert ott nem 40 fok van nyáron hanem csak 30. :))

    1 BŐ HÓNAP És 2 évesek leszünk!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. május 21. 15:181454.
    Sziasztok!
    Nem érdekel valakit: olasz tengerparton telepitett lakókocsi, június 1-17-ig, 8000 Ft-naponta 5 főnek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2005. május 21. 14:301453.
    Sziasztok!

    Látom mindenkit lefoglalnak a GYEREK/EK körüli teendők. . . ez így helyes!!!! Sajna, mi is ritkán jelentkezünk, pedig nagyon érdekel, mi van Veletek. . . de örülök, ha némi Apával töltött szabad percre futja a napból. Remélem, minden baba ép és egészséges, vidám, kellően energia-bomba!

    Grétának most "punci-csípéssel-viszketéssel" járó húgyúti fertőzése van (=felfázott a Drága vagy a nátha húzódott lejjebb), de hál' Isten antibiotikum mellett szépen gyógyul.

    Pocaklakó nagy, állandóan mocorog, dehát az a dolga. . . Szép nagy bödönöm van, akkora, mint Grétával 8 hónapos terhesen volt. . .

    Puszi+legyetek jók.
    Orsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2005. május 14. 18:311452.
    Csajok!!!
    Nincsen netem, mert kikapcsolták!!! Most is egy netcafféból írok gyorsan, hogy szóljak, nem tudok írni sokat még vagy 3 hónapig, míg be nem kotik a másik fajta netet.
    Remélem mindenki jól van, hamarosan újra írok.
    Puszika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top