Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2003 júliusi babák

Torolt_felhasznalo_637646
Torolt_felhasznalo_637646
Létrehozva: 2004. március 15. 13:31
Sziasztok
Én 21 éves vagyok,19 hónapos a kislányom,akit Heninek hívnak. Budapestiek vagyunk.
Hasonló korú babák anyukáival beszélgetnék,esetleg személyesen is talizhatnánk késöbb.
  1. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 20. 17:10126.
    Pitypalattyos szép délutánt Mindenkinek!

    Azt hittem, rosszul látok! Reggel Mayamami és eragka aprócska szösszenetén vidult a szívem; gondoltam, délután is Rátok nézek, erre tessék! A Háború és béke hozzánk képest rövid novella. . . Hál'Isten, nem lehet ránk fogni, hogy alkotói válságban szenvedünk. . .

    Fufinho-ka!
    Köszi a gyorstalpaló portugál-oktatást!!! Tehát "palminhas"= tenyerek összecsapkodása tetszésnyilvánítás céljából? Aztán nehogy valami csúf, szemérmetlen dologra taníts minket!! :-)))-még képes leszek nyilvános helyen felvágni újdonatúj portugál-tudásommal. Tapasztalat, hogy az ember idegen nyelven először káromkodni tanul meg- ez alól kivétel a latin, mert Homérosz életrajzában nem túl sok provokatív szót találtunk anno.
    Szerintem, ha nap mint nap puhítod egy kicsit Jorge-t, nem lesz gond a hazautazással. Én is ezt csinálom, bár csak Siófokig szöknénk haza, Anyához, május első hetében. . . Isu vinne bennünket, a hétvégét velünk töltené, majd a következő pénteken jönne is értünk. Ez igazán nem sok!? Nem azt mondom, hogy repes a boldogságtól, de megértette; sőt! elhúztam előtte a mézesmadzit, hogy esténként sörözhet a haverokkal (bár ezt amúgy is megteheti), és na jó, a szennyest sem kell szétválogatnia /normál körülmények között erre pedig harapok. . . !!!! :-)/
    Dédike, akit a képen láttunk, nagyon-nagyon megérdemelné, hogy lásson Benneteket!!!
    Tanulni sosem késő, csakhogy hülyül az ember és egyre nehezebb. Meg soha nem lesznek már olyan zavartalanok a körülmények, mint egykor. Most azért a babuci folytonos készenlétet igényel - dehát ezt Pillogi, Mayamami nagyon is érzik a bőrükön. . . (SZORÍTUNK NEKTEK!) Érettségi előtt, körül van szerintem top-on az agy, utána vészesen fogy. Annek ellenére, hogy szakvizsga után megfogadtam, soha többet, még egy év sem telt el, és már a jelentkezési lapom beadtam. Ennek viszont már nincs tétje, és hót' mást fogok hallgatni, mint ami a munkámhoz kell. . . Végre azt, amit mindig is szerettem volna: művészettörténetet!!! Nagyon várom, ez tényleg csak hobbi és nem a kenyerem függ tőle.
    Szerintem vágj Te is bele valami ilyesmibe, nem kell, hogy hasznos legyen, hiszen tök jó végzettséged van, csak élvezd. . . meg gyakorold a portugált.
    Jó lenne találkozni, ha hazajöttök. . .

    Zsombi 3. fogát mi is üdvözöljük, kezd ő is komolyan veszélyes lenni, lassan Ti is kiírhatjátok az ajtóra: "vigyázz! a baba harap!" Mi megtettük, azóta az ismerőseink gyanakodva-óvatosan jönnek hozzánk. . .

    Lilinek boldog hó-fordulót! Egy 9 hónapos NŐNEK gyorsabban nő ám a haja is, úgyhogy ideje a hajgumikat beszerezni. . .

    Na, megyek, mert a gyerek egy kék filccel összefirkálta magát. . . Lecsutakolom. . . .

    Puszka minden babának&mamának! orsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. Április 20. 14:06125.
    hali,

    Nóra alszik. . .
    Az ÜT a suliba kell, mérnök-közgazdész, én akartam tanulni, kell az előrelépéshez:)) Iletve amilyen területen majd szeretnék dolgozni.

    A hir elég rossz, még nem akarok rola. . hátha majd tudok jobbat, és kisfiu. .
    Nórának a két alsó foga nőtt ki, de iszonyatosan kinlódik a felső kettő és a bal alsó kettessel, sztem ezek jönnek!!!

    Én szülés előtti vizsgaidőszakon letudtam, a következőt megusztam a mostani rázos lesz szigorlatokkal. De én akartam:)

    Nóra nagy baba volt, és van. irto ravaszdi és vidám. PAkol, mászik mindenhova, szépen áll, de nem hagyom, egyedül még nem megy neki a felállás.
    Mozgás terén nem sietős, mármint mindent később kezd. Gondolom a suly miatt is.
    Játszunk, sétálunk, talizunk kisbarátokkal, akik hasonlo koruak.
    az egyik barátnőm emailje: kiflincs:))) Kicsit hasonlit!

    Evéssel nincs gond, mindent megeszik, amit adok neki:)

    Kedvenc játéka, cd kipakolás, videoba bedugdosás. . huncut! De igy imádjuk!
    Szertenék menni vele zenebölcsibe, bár félek a vizsgaidőszak miatt eltolodik!

    most megyek folytatom az irnivalot.

    szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (123)
     
  3. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 20. 14:05124.
    folyt.
    Bíróságra akarjuk vinni az ugyet, mert sajna nem mi vagyunk az egyetlenek akiknek tartozik, de már tapasztalatból tudjuk, hogy ez a szemét lefizet mindenkit. Bírókat, tanukat, mindenkit. Neki nem számít az ha tobbet kolt a lefizetésre, mint amivel tartozik, csak az a lényeg, hogy aki feljelenti ot, teljesen a sárba tiporja. Na erre varrjatok gombot. Nagyon szeretnék hazakoltozni, de sajna erre nem sok esélyt látunk. Tegnap jól ossze is vesztunk azon, hogy végleg bejelentettem, hogy akkor júni 12-én hazautazom Áronnal. Ne tudjátok meg mennyire bevágta a durcit, pedig csak pár napról lenne szó. A nagymamám már nagyon vár minket, minden levelében azt írja, hogy reméli még az életben látjuk egymást. Hát hogy lehet ezt sírás néklul megállni?! Na gyorsan témát váltok, mert már picsogok is:((((
    Gratula Zsombi 3. fogacskájához!!! Éni is azt hittem, hogy Áron meg sem ismer engem és csak az apját akarja, de egyik pillanatról a másikra fordult a kocka és csak engem akra!!! Hidd el, nálatok is hamarosan eljon ez az ido.
    Konnektorunk szinte egy sincsen, úgyhogy dugókat nem is kellett vennunk:) Ez egy tobbszáz éves lakás, el sem tudjátok képzeli. Na jó, azért nem olyan szornyu, de itt Portugáliában egy lakásban sincs radiátor, vagy kozponti futés. Majd leesett az állam mikor idejottunk, eloszor nem is akartam elhinni, hogy a portugálok ilyen hulyék.
    Mayamami, az egyutt alvással vigyázzatok, mert Áron 3 éves unokatesója rá lett szoktatva és nem hajlandó máshol aludni, csak a szulei kozott. 3 év, kézelhetitek:(
    Na lelovom magam, megyek, mert Áron látványosan unatkozik.
    Mindenkinek jó tanulást kívánok és a vizsgákhoz kéz és lábtorést!!!!:))))))
    Mindenkinek pusszancs:Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (123)
     
  4. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 20. 13:36123.
    Ó sziasztok! Szép napot mindenkinek!

    Már úúúgy hiányoztatok!
    Pillogi! Milyen rosszhíreket kaptál? Remélem nem olyan nagyon rosszakat! Milyen kisállatotok van? Beteg? Lehet, hogy semmi kozom hozzá és pofátlannak tartotok, de mit tanultok? Hogy sikerul idot szentelni a tanulásra? Szóval akkor Nóra a kislányod és a Rókus kórházban szuletett? Ezt már kérdeztem régebben, csak nem jott válasz:( Mindenki hiányol téged, gyere gyakrabban és írj nekunk. Az sem baj, ha nincs idod visszaolvasni, csak írj magatokról, miket csináltok már, hány fogacskátok van stb.
    Kiflicske-Orsi, nem mondod, hogy te is tanulsz? Te is elmesélnéd, hogy mit? Csak azért nyaggatlak ezzel titeket, mert anyu is tanul és most van a vizsgaidoszaka, meg a szakdogi beadása és júni 8-án lesz az utsó nagy államvizsgája és 12-én már repulunk is haza hozzájuk. Szóval anyu engem is nagyon nyaggat, hogy miért nem iratkozom be valamilyen suliba, most, hogy a gyes miatt ingyenes az oktatás, de anyu azt elfeljti, hogy én Portóban lakom, nempedig Pesten. Nem tudom miért, de állandóan a volt suliaimmal álmodok, szinte minden este. A ballagásomról, hogy elvesztettem a fekete magassarkúmat és nem tudok miben végig vonulni a suliban, aztán a tecnikusi vizsgámról, hogy ott ulok a széken ezer tanárral szemben. Szornyu álmok, ugyanis én nagyon izgulós vagyok, a vizsgaidoszakról nem is beszélve. Csurog a kezembol a víz és állandón elázik a papír a kezem alatt. Na mindegy, túlvagyok rajta, de remélem még lesz lehetoségem rá, hogy visszamenjek tanulni. Egyelore a portugál nyelvet tanulom és elég jól megy. Koszonheto anyóspajtinak, aki már kezdetektol fogva úgy beszél velem portugálul, mintha vágnám mit mondana, de ma már minden szavát értem. Apa 3 évig dolgozott Pesten és még az alapszavakat sem jegyezte meg. Most már bánja is, hogy annakidején nem torte egy kicsit magát, de anno nem gondolta volna, hogy valaha is haszálni fogja a magyar nyelvet, vagy szuksége lesz rá és tessék. . . . . . . lett egy magyar felesége és egy kisfia, aki tuti beszéni fogja.
    Ergka-Ági, Áron is pár napja megtanulta, hogy tapsi-tapsi, és a portugál palminhas ugyanazt jelenti, megérti és egybol elkezd tapsolni. Olyan édes:) Zenére már táncolunk is. Olyankor feléll a kiságyban és utemre elkezd rugózni. Zabálni való:)
    Kedves zsomilka, dehogy vagy tolakodó, csak olyan hulye vagyok, hogy azt hittem már válaszoltam erre és teljesen kiment a fejembol. Jól érzed, hogy rosszul érzem itt magam:(((( Hiába a homokos tengerpart, és a napsutés, ha az életunk romokban hever:(((( Ugyanis Pesten a cég bezárásával elvesztettuk az otthonunkat és a férjem állását, emiatt koltoznunk kellett Portóba, anyóspajtihoz, de a legrosszabb, hogy a párom fonoke tartozik két éves fizetéssel, ami tobb mint 4 és fél millió és ez nagyon hiányzik!!!! De szerintem mindenkinek hiányozna ennyi pénz. Szóval nem tudjuk ebbol a patkányból kipréselni a pénzt, mert lehetetlenség ot elérni. Már személyesen az irodájába mentunk, de letagadtatta magát. folyt. kov.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 20. 09:09122.
    Sziasztok!

    Ezt nagyon szeretem. Kedd reggel lett, és nagyon sokat olvastam. Nekem is úgy kell most csinálnom, mint Diának. Foly. olvasni, majd írogatni:

    Lilamama-Évi: utólag is boldog szülinapot! Remélem kipihented a nagy ünneplést!

    Anikó: az izzadsággátlós dologban lehet valami, mert nekem régebben megnőttek a hónaaljamban a nyirokmirigyek, azóta valami semlegeset próbálok használni. Lili meg úgy időzítette ezt az evés-fürdés dolgot, hogy van közötte pont kb. 2 óra. Ezt honnan tudta?

    Pillogi: gyere-gyere. Ne tanuljatok annyit! Én kerek 20 évet tanultam. De mivel 26 évesen hagytam abba, elméletileg nem is lehetett volna több. (Lili születése előtt 4 héttel volt remélem életem utolsó államvizsgája)Itt megfogadtam, hogy innentől max. dolgozó nő és anya szeretnék lenni, soha többet vizsgaidőszak! És már lassan 1 éve, hogy nincs ilyenben részem. Olyan jó!!!!
    Üzleti tervet írtam párat. . . olyan jó kis mesékkel körítve, és utálatos mutatókat számolva, amiből szerintem semmit nem lehet kimutatni a jövőre nézve, mert az nem ezektől függ.

    Orsi: Lili akkorákat koppant a rácsokon éjjel, hogy már én sajnálom. Mire kinövi az ágyat, kék-zöld-lila lesz(?), bár most színtelen az eredmény. Nem tudom, miért nem tudnak valami könnyebb anyagból kiságyat kitalálni.
    Mi is pont tegnap vettünk vakdugókat a konnektorba, mert Lili egyet már kinézett magának. OBI-s, és 3 db kb. 300 Ft. Én ezért az egy kis vacak műanyagért azért sokallom a 100 Ft-ot. Műanyagiparban dolgoztam, így az előállítása valahol az 1 Ft és a 10 fillér környékén mozoghat. Ez nem semmi haszon. Tudom, csomagolás, szállítás, eladás stb, de akkor is.

    Zs-Ági: köszönjük a köszöntést! Viszont kívánunk minden jót a pont 1 hónappal fiatalabb Zsombinak, aki egy új foggal ünnepelt!!!!! Lili azzal tisztelt meg tegnap, hogy ő már egy 9 hónapos nagylány, és nagyon jó volt. Alvás-evés szuperül és időben, és semmi sírás. Már kezd rájönni, hogy sírás nélkül is megkereshet a lakásban, ha nem lát. Sőt már ő is itthagy engem. Elmegy és felfedező útra megy. Lehet, hogy sírnom kellene utána, és akkor visszajönne hamarabb? Most már nagyon tudja, ha "tapsi"-t mondunk neki, tapsolni kell. Szerintem már egy csomó mindenre meg lehetne tanítani. Alighanem azt is érti, hogy "NEM", de csak vigyorog, hátha. . .
    Apja azért nem az Isten szerintem, mert ha hazajön, akkor nem veszi át tőlem a babát, hogy innentől akkor ő van vele. Ugyanúgy telnek a délutánjai, mint Lili előtt. Így meg soha nem fognak annyira összebarátkozni, csak elvannak egymás mellett. Persze ehhez én is kellek, hogy ne legyen ordítás.

    Dia: Maja veletek alszik? Akkor ti vezettek az elrontásban :)) Én is félek Lilit hosszabb időre itt hagyni. Majd jövő hét kedden muszáj lesz. Reggel 8 - du 1-ig. Még soha nem volt tőlem távol ennyi ideig, kíváncsi vagyok hogy fog kijönni anyuval. Zh-k remélem rendben mentek!

    Mocsu-Ildikó és Anyde eltűntetek??

    Szerdától remélem tényleg jön a 20 fok!
    sziasztok!
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 20. 00:39121.
    na folyamatosan irogatok ahogy olvasom. . mert akkor elfejtek mindent:

    Ági. Maja nekem is kitakarózik folyamatosan! ha betakarom izzad. . ha nem akkor semmi baja!:-) ő is ugy alszik hogy pizsi. . lábfej nélkül szigorúan és alatta body! igy tök jol elvan!
    hajnövesztésbe beszállunk. . bár nekünk oldalt nő . . de ott nagyon!:-)

    Orsi meg van a béb???? biztos helyes lett!!!
    nappali alvás nálunk is elszurva. . vagy cici vagy séta! ( de jobb az auto). . sőt éjszaka is csak cici után alszik el!

    Fufi ugy irigyellek a part miatt!!! jaj de jo lenne ott lenni!:-))))

    Orsi a hétvégét mi mindig hármasban töltjük! iylenkor nincs net. . nincs hüyleség. . próbálun kegymással foglalkozni!:-))
    aranyos lehetett a csajod a néger pasival!!! :-)) az enyém ugy megijedt tőle hogy alig birta mmegvigasztaln ia multor!

    Ági a rabszolgaságba is beszállok!:-)))

    LILIMAMAMA BOLDOG SZÜLINAPOT!!!! utolag is!:-) nlunk is igy volt . . tiszta fáradt lettem estére!:-(

    Aniko kicsit meglepődtem az irásodon! a honaljstift még oké. . . de ezt gyomor dolgot nem értem! bár szerintem senkinek nincs kedve 3 töltött kápi után beülnia 38 fokos vizbe!. -))) de sose tudni! Maja szerencsére fürcsi után vacsizik!:-) én meg nem vacsizom!:-( ( mert kövér vagyok!)

    Pillog i gyere gyakrabban!!! NÓra pont ide való!:-))

    Orsi nekem az utazoágyba sem alszik. . csak mellettem!:-( de ott nagyon hang nélkül egész éjszaka!. . . de néha kicsit utban van!:-)))))))
    Candidádat megnézem. . majd irok róla. . de javaslok majd egy gyogyszeres kurát. . mert szerintem a canesten nem ér semmit már iylen esetben! (sajna tapasztalat !:-( de utána nézek a gyerkkezelésnek. . mert nem mind jo neki ami nekem jo volt!:-)
    konnektor dugonk nekünk is van. . a praktikerben vettünk 3 darabot 300-ért. . erre valamelyi kbababoltban láttam márkásat. . 800-ért 20 darabot! szerencsére ennyi konnektort nem ér el!

    pillogi én még csak most járom a19 dik osztályt! még alsos vagyok!:-))

    Zsomilka gratula a fogacskához!!!! nekün kcsak 2 van!:-(

    na szoval mi megvagyunk . . Maja nő mint a gomba. . folyamatosan beszélget. . .

    féltema holnapi naptól , mert reggel 8 ra megyek suliba és délután 5 ig leszek. . . és hát ő még naponta 2-3 szor szopizik. . . . nem tudom hogy fogja kibirni. . . . .
    na most már fáradt is lettem. . meg inkább fázok. . . .

    de majd még jövök. . . .

    sziasztok

    Dia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873500 (101)
     
  7. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 20. 00:13120.
    SziasztoK!!!

    a héten én is sulis vagyok. . . de már nagyon unom az etikát, közegészségtant, sebészetet és szakirodalmi forrásismeretet!!! ( ezek a holnapi zh-k témái. . és még van egy dolgozatom is holnapra!)

    kicsit viszaolvasok aztán irogatok én is, jo???
    előzmény:
    zsomilka (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 19. 23:28119.
    Heló mindenki!
    Én is élek még!
    Fufinho kedves nem lehet ám csak úgy elijeszteni engem, ne izgulj!Köszi az infókat, az izzadásgátló ilyen hatásáról még nem is hallottam, de majd vigyázok. Én már kérdeztem, de nem válaszoltál, ha magyon tolakodó a kérdés csesszél ám le nyugodtan:kint fogsz élni, vagy csak ideiglenesen vagytok most kint?Ahogy olvasom nem igazán a legjobb most ott kint neked, de ha rosszul látom, vagy nem rám-ránk tartozik, szólj rám ígérem nem zaklatlak ezzel!:-)))És érdekel az anyós-téma is. Az én párom nem tartja a kapcsolatot az anyukájával, nem is ismerem, úgyhogy nekem sok közöm(hálistennek?) ehhez nincs. Anyukám meg nagyon aranyos, csak ő messze él tőlünk.
    Lilamama boldog szülinapot így utólag is!
    Eragka Boldog 9 hónaposságot a gyönyörű Lilinek!És külön puszilja egy ma pedig éppen 8 hónapos kiskrapek:az én kicsi Zsomborom!:-)))))))
    Kiflicske a konnektorvédőt én is ajánlom mindenkinek, nekünk már van, kemény 150Ft-ért vettem egy bababoltban, és van vagy 8db egy tasakban. Akkor jöttem rá, hogy milyen jó, hogy betettük a konnektorba, amikor a kicsi Zsomi éppen a konnektort használta kapaszkodónak!!!
    Szia Pillogi!Lesz bemoldalad?Én is kérek ám jelszót!
    Csajok most már csak itt van a TAVASZ ugye?Ma már olyan jó idő volt!
    A lényeget meg majdnem elfelejtettem!Tegnapra lett egy 3 fogú kisfiam!!!Még éppen, hogy áttörte a bal fölső az ínyét, de már szépen látszik. És most már tudom miért volt a múlt héten pár éjszakai nyűglődés. Úgyhogy megint a mosolygó Zsomi van velünk. Ő hálistennek nem annyira csak anyás, nála az Apja az ISTEN. Én, szerető, gondos anya lévén megtanítottam neki, hogy ha hazajött az apukája, lelkesen kiabáltam, hogy Apa-Apa, itt van. Namármost elértem, hogy ha ezt meghallja, meg az apukája hangját meghallja, földöntúli mosolygás, rúgkapálózás, kacagás a reakció!És szó szerint az apja elé kúszik, de olyan gyorsan, csak úgy csattognak a tenyerei!Hiába reklamálom a páromnál, hogy most ő jön, ő lelkendezzen, hogy anya-anya, csak mosolyog rajtam, balga nőszemélyen. Lehet, hogy a fiam nem az elsők között fogja kimondani, hogy édesanyucikám?Brühühü. . . Be kell látnom, hogy mi tényleg nagyon jók vagyunk mezei pórnépnek a dedek számára:-(
    Egyébként az én fiam már csajozik!Ha vásárolunk kikezd az összes eladólánnyal!De tényleg érdekes, az eladófiúkkal sokkal tartózkodóbb, a múltkor is egy boltban a csajszira akkorákat vigyorgott, odajött egy srác is, hogy beszélgessen vele, és arra majdnem mérgesen nézett.
    Na eldugulok, pussz mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 19. 22:43118.
    Mihez kell?Marketing? Közgáz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. Április 19. 21:58117.
    én még csak a 20, 5 évnél járok tanulásilag és ha szerencsém van 21, 5 lesz belőle:))

    nincs is bem. oldalam:))
    Nem magam miatt vagyok depis. . van egy kisbarát, aki beteg:((

    Háát jól megnőtt a pici odabent is:)
    Nincs kedve valakinek az üzleti tervem befejezni?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 19. 21:38116.
    NNNAAA!

    Az én jótanácsom: Dugaszoljatok konnektort!!! Olvasva-hallva gyermekeink műszaki érdeklődését, időszerű a figyelmük más irányba terelgetése, legalábbis az elektromosságtól való elirányítása. . .
    Ne az IKEÁ-ban vegyetek konnektor-védőt, mert nem szabvány, lehetetlen felrakni. Egyszerűbb-célszerűbb elektromossági üzletekben beszerezni (de van a Praktikerben is).

    Fufinho, kedves, nem akartok hazaköltözni? Jól eljátszótereznénk együtt!!! Becs'szó, kevesebbet beszélnék, mint amennyit most írok. . . :-))) Áronnak puszka a fejére.

    Pillogi: dehogynem hiányoltunk! Mint mindenki, én is táblázatot csináltam a törzstagokról. Te is ott vagy, csak keveset tudtunk rólad eddig. Isten hozta Nórát a dedek között. Gréta a rangidős, Nóra csak öt nappal fiatalabb. Szép méreteitek vannak! Én is a 37. héten szültem, jóval kisebb súllyal, mint Te. Reméljük, elmúltak a depi-napok, és várunk szeretettel. Jön a Tavasz, ilyenkor minden szebb, még a suli is. . . (én már csak tudom, 23 évet tanultam, de ősztől folytatom. . . ) Jelszót kaphatok?

    Puszi mindenkinek és bocs, ha Lyukat beszéltem a hasatokba. . . Orsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 19. 21:23115.
    Drága Anyuka-társak!

    Itt vagyunk ám, nem tűntünk el /nincs olyan szerencsétek!!! :-)))/! Szerintem tök jó, hogy ilyen klassz kis csapat kovácsolódott össze, mint a MIÉNK!

    Képzeljétek, lányunk szabotálta a kiságyat. Tette mindezt amolyan finom, ráutaló magatartással, lélektani meggyőzéssel. . . Írtam már, hogy félelmetes volt látni az utóbbi időben, ahogy éjszakánként a keze-lába kilóg a rácson. Bármilyen mélyen aludt is, mindig felébredt, ha nem tudott visszafordulni (márpedig - jobb esetben is-combcsont-törés nélkül aligha tudott volna), ilyenkor rohanás a gyerekszobába, gyermek kiszabadítása a rácsok fogságából, tutujgatás - ez ismétlődött kb. 20*. De hát ki ne riadna fel, ha kifacsarodna a lába és nem akarna visszafacsarodni?! A hálózsák tabu (a szabadulóművész Houdini leleményességével bújt ki belőle). Cselhez folyamodtunk: van egy hejre' kis összecsukható utazóágya (nagy világjárók révén ez már eddig is jó szolgálatot tett), hálós az oldala, sehol egy rács. . . átköltöztettük éjszakára Grétát (a kiságy kókuszmatracával együtt, játékállatostól, kedvenc rágókástól), és láss csodát! keresztbe fordulva ugyan, de mint a tej végigaludta az éjszakát. . . Illetve ez némi túlzás, mert az eddig hétalvó lányom a 9. hónap betöltésétől kezdve hajnali ötkor kel, de legalább addig alszik - most már nyugodtan. . .

    Voltunk védőnéninél. Sajna candidája van. . . :-( Születése óta negyedszer vagyunk Canesten-kúrán. El vagyok kenődve. Egy másodpercre sem hagyom kakiban, naponta kb. 10-12-szer cserélünk pelust, már bifiduszos tápszert és joghurtot eszünk, semmi cukrot és mégis előjön. A védőnéni ugyan nyugtatgatott, hogy nem az én hibám, hajlam, benne van a gomba az emésztőrendszerében (valószínűleg, mert kicsit korábban érkezett a vártnál és nem alakult ki a megfelelő bélflóra), de ez nekem nem magyarázat, méginkább nem megoldás. Kipróbálom a TV-ben reklámozott Kombucha teát, hátha használ. Hallottatok róla valamit?

    lilamama: Bo-ool-dog, Bo-ool-dog, Bo-ool-dog Szüle-tésna-pot!!!! (Kérlek, amíg személyesen nem találkozunk, vedd úgy, hogy elénekeltem Neked ezt és meghúzkodtam a füledet!!)

    Fufika: köszönjük a jótanácsokat, az izzadásgátlót már én is hallottam. . . újabban hasonlókat terjesztenek az eddig ártatlannak hitt hintőporról is (ami azért nagyobb gáz, mert a babáknál is alkalmazzuk - én legalábbis, mert valahogy olyan tisztaság-érzetet ad), mindenesetre vigyázni kell, hogy a nemi szervekbe ne kerüljön, ezért különösen a kislányoknál szükséges a körültekintő használata.
    A teli pocak veszélye is teljesen racionális. Bár anyukám valószínűleg a tudományos hátteret nem ismerte, mégis óva intett már a kezdetektől, hogy Grétát a fürdetés előtt etessem. Ő sem így csinálta és az ő szülei, nagyszülei sem. . .
    Még jövök, csak feléltem a karaktereimet :-)))) orsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. Április 19. 21:10114.
    eltűntem, vagyis nem, csakminden összejöt. Bár senki sem hiányolt, kivéve priviben Maya:))

    Ott hagytam abba, hogy július 10, Nóra, Rókus.

    Még mindig jó sulyban a 9. havi mérésnél, 8, 73 kg és 71 cm volt.
    3, 8-al született 37. hétre császárral. Gondoltam visszaolvasok és akkor be tudok kapcsolódni. De megint csak életjelet adok, mert a héten sulim van, dolgozat leadással + az utobbi idők rosszhirei után nehéz összeszednem gondolataim.
    TAlán 7végére. addig is pusszantás minden júliusi "csöppségnek"!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (113)
     
  14. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 19. 20:01113.
    Ajaj! Elijesztettem mindenkit? :(((((((((((((((((((((( Merre vagytok?
    kiflicske, lilamama, zsomilka, eragka, mocsu, Mayamami, anyde, pillogi jelenykezzetek!
    Hirtelen nem is tudom mit írjak, csak remélem, hogy mindenki jól van!!!!
    Puszi mindenkinek:Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 19. 02:19112.
    Kellemes estét mindenkinek!

    Lilimama, akkor téged az Istenke éltessen nagyon sokáig! Nem is mondtad, hogy szulinapod lesz:( Legalább ez feldobhatott volna engem reggel:)
    Én úgy irigyellek titeket a játszóházak miatt. itt nálunk még játszótér sem létezik:( Ezt Jorge annakidején meg is jegyezte, hogy otthon minden lakótelepen tobb játszótér is van és itt. . . . . még zold sincs:((( Sajna babás ismerosunk sincs, emiatt végképp kivagyok.
    Eragka-Ági, teljesen megtudlak érteni, mintha Áronról beszéltél volna, o is ugyanezt muveli velem. Apjával nem maradna egy percet sem, csak ha sikerul teljesen elvenni rólam a figyelmét. Állandóan velem akar lenni és ha eltunok a látókorbol, egybol visítani kezd. Imádom ot és imádok vele lenni és az a világon a legjobb érzés mikor odabújik hozzám és érzem, hogy szeret, de tusolni sem tudok elmenni anélkul, hogy utánam ne zokogna:(
    Orsi, a mi dokinénink pedig fekete, de ha megnézitek a bem. oldalam, akkor láthatjátok is Áron milyen képet szokott vágni. Mindig ott ul a széken és le sem veszi a szemét a Kunta-Kinti nénirol. Már olyan kellemetlenul éreztuk magunkat, nem tudtuk mivel elterelni a gyerek figyelmét, mire a tok jófej dokinéni megszólalt:Nyugodtan csináljanak fényképet:) Hát mi kaptunk az alkalmon és megorokítettuk Áron széduletes arckifejezését.
    Jaj, tényleg lányok! Két nagyon fontos dolgot is szeretnék mondani! Lehet, hogy nem mondok újdonságot, de jobb megelozni a bajt. Az egyik az, hogy ne használjatok izzadásgátlót, mert mellrákot okoz! Apósom kuldott egy korlevelet e-mail-ben, hogy minden nonek kuldjuk szét, de mivel portugálul van én csak így tudom nektek továbbítani. Azok a nok vannak legfoképp veszélyben, akik borotválják a hónaaljukat, mert akkor a szer egybol a borbe hatol ami megakadályozza az izzadság elpárolgását a szervezetbol és ez provokál daganatot a hónaaljban, vagy a mellben. Csináltak egy felmérést a mellrákos nok kozott és mind használtak izzadásgátlót elotte. Szóval próbáljatok meg olyan stiftet, vagy deo-t használni, ami nem izzadásgátló hatású.
    A másik az, amit én otthon még sosem hallottam, hogy soha ne engedjétek a babákat, gyerekeket furdeni menni evés után. Minimum két órát várjatok, míg a gyomor befejezi az emésztést, mert ez halált okoz. Ez felnottekre is vonatkozik! Emlékszem tavaly egy csomó gyerek fulladt bele a medencékbe a strandokon és nem tudták kideríteni mi lehetett a baj. Hát ez:( Nagyon vigyázzatok ezzel, mert evés után a gyomor mukodésbe lép és a hirtelen homérséklet változás hatásásra megáll a gyomor mukodése, az emésztés és ez tényleg halálot okoz:(
    Ne haragudjatok, hogy ilyen dolgokról beszélek, de nagyon szeretném ha óvatosak lennétek és nem torténne semmi baj!!!:)
    Na megyek, elteszem magam holnapra, már gyufaszálakkal támasztom ki a szemhéjamat.
    Nyugodalmas éjszakát mindenkinek és remélem, hogy holnap elokerul mindenki, már úgy hiányoztok!!!:)))
    előzmény:
    lilamama (111)
     
  16. 2004. Április 18. 22:16111.
    Sziasztok!

    Mocsu-Ildikó képzeld, olvastam a múltkori hozzászólásodat és megnéztem a Tündérvár honlapját és annyira megtetszett, hogy másnapra beszerveztem a tesómat is és elmentünk a tündér bukfencre (vmi torna-mozgás szerűség), nagyon aranyos volt, viszont a honlapon azt írták, hogy már 6 hónapos kortól, de igazán csak 1 évestől érdemes, így Lillababának maradt a csörgőzés, de Larcsi nagyon élvezte.
    A múltkor elfelejtettem leírni, hogy a doktornőnk nem körzeti, hanem egy nagyon kedves ismerős, ezért ez az alaposság, bár ha jobban meggondolom minden orvosnak, minden babával legalább így kellene foglalkoznia.
    Ma volt a szülinapom, de nálunk volt a vendégség így nekem ez egy igazán dolgos hétvége volt, nem azaz igazi pihi, még jó hogy legalább ennyi időm maradt, hogy most itt lehetek. Na megyek egy kicsit aludni, hátha ma engedik:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 18. 19:26110.
    Sziasztok!

    Remélem a hétvége mindenkinél jól telt.
    Nálunk elég gyorsan (gondolom másoknál is) eltelik egy hétvége. A pénteken elvileg Apa korábban végez, de soha nem jön haza korábban, mindig anyósnál van valami halaszthatatlan dolga :(
    Szombaton van a semmit tevés. Illetve akkor házimunkázok én: mosás, vasalás, főzés. Délután pihi. Vasárnap egy nagy rohanás. Délelőtt Apa házimunkázik, takarít. De tényleg mindent ő: porszívózás, törölgetés, fürdő takarítás stb. Dél körül rohanás valamelyik nagyszülőhöz. Be vannak osztva. Szerencsére ma anyu volt a soros, így jó napom volt :)) Ebéd után úgy döntöttünk, elmegyünk egy kicsit Tescozni, mivel Lilikének úgyis pelenka kell. A kislány pont elaludt, így anyunál hagytuk, gondolván a levegőn el lesz egy ideig. 3 óra múlva értünk vissza, és Lili még mindig aludt. Szerintem már régen aludt ennyit délután egyhuzamban. Pláne mert délelőtt is aludt több, mint egy órát. Most azon gondolkodom, hogy az esti fürdetést, alvást el kell egy kicsit tolnom, mert úgysem aludna.

    Anikó, mint a fentiekből olvashattad, én sem vagyok egy anyós párti. Ahogy olvastam korábban, ezt már kitárgyaltátok, és úgy tűnik, nincs itt sok ember, aki odáig lenne az anyósáért. Még annyit magunkról, hogy anyósom özvegy, és a férjem az egyetlen gyereke. Alighanem mikor felnő a lányom, közlöm vele, hogy özvegy asszony egy szem fiához jól gondolja meg, hozzámegy-e. Vagyis, engem nem zavar, ha időnként kipanaszkodod magad itt. Igaz, ez egy babás fórum, de az anyukák lelkivilága nagyon is kihat a babákra :)

    Anikó: úgy irigylem a bátor otthoni hajvágókat. Apa csak géppel tud nyírni, de azzal többet nem engedem lekpasztani Lilit. A frufru már nekünk is időszerű lenne, hacsak nem növesztjük meg. De amennyire örökmozgó, tuti megsérteném, és szintén nem lenne valami egyenes :)

    Orsi: érdekes lehetett Gréta a fekete sráccal. Nekem anyukám mesélte, mikor kicsi voltam, és elment mellettünk egy hasonló fazon, én hangosan felkiáltottam: "anyu ott egy néger!!!!" Szegény elsüllyedt volna szégyenében :))

    Képzeljétek Lili egyre anyásabb. Már kezdek félni. Én nagyon bírom, hogy a lányom ennyire ragaszkodik hozzám, de nem lesz ennek jó vége. Bár szerintem nem is hozzám, inkább a látóterében létemhez. De amint nem lát, ordításba kezd, és arra felé mászik, ahol sejt. Utánam jön a fürdőbe, konyhába. Vagyis egy hét alatt rekordsebességre tett szert. Viszont a küszöböktől valahogy tart. Ott többször neki kell rugaszkodnia, míg rászánja magát, hogy átmássza. Az apja mellett sem marad meg, ha 5 percnél tovább vagyok távol. Errefelé sok babaközösség nincs, kismama ismerősöm sincs, így csak max. rokonokat lát időnként, vagy nagy ritkán, havi 1x egy-két bartánőt. Elég hamar kialakult benne ez a kötődés. Gondolom a személyes kíséretének tart. Én vagyok a mamarabszolga :))

    Időjárásjelentés: egész hétvége pocsék, esős. Csak vasárnap délután volt kis napsütés :(

    Gyertek sokan hétfőtől!
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 18. 13:09109.
    Szép napot mindenkinek!

    Az anyós sztorimat inkább nem írom le, mert nem akarok senkit sem ezzel untatni és kulonben is ez egy babafórum, csak annyira behálózza az életunket, hogy nekem már ooooolyan anyós iszonyom van, hogy az hajaj:((( Témát váltok!
    Milyen az ido nálatok? Itt bazinagy szél van, egész éjjel esett az eso és most is nagyon kilóg az eso lába:(
    Apa és anyós a változatosság kedvéért még húzzák a lóbort. . . hát igen, aki éjjel legény a talpán, az nappal is legyen az, de ok nem azok:( Teljesen fordított életet élnek. Hajnali 4-5-ig fennvannak, aztán délután egyig alszanak. Hát kérdem én! Lehet így rendesen gyereket nevelni? Ez megy sajna minden nap:( Húúú, most veszem észre, hogy ma nagyon panaszkodós napom van, nézzétek el nekem!
    Hogy vannak a gyerkocok? És az anyukájuk?
    Húú! Érzem, ma bal lábbal keltem fel, nem is írok tobbet!
    Napsutéses szép napot mindenkinek! Írjatok! Vidítsatok fel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 17. 23:41108.
    Szép estét mindenkinek!

    Drága kiflicske! Koszonom kérdésed, minden a LEGNAGYOBB rendben, csak mióta Áron elanyásodott nem hagy egy percre sem nyugton, ráadásul apa mivel nem dolgozik, egész nap a neten ul és virusokat hajkurászik. Most is csak beugrottam bekoszonni és szólni, hogy ahogy tudok jovok még, mert mesélnem kell (anyós sztori). Na mennem kell gyerek csutakolásra, aztán vacsi és altatás. Ha apa nem enged a géphez, mert sajna emiatt nem tudok írni sohasem, csak olvasni titeket, akkor páros lábbal kirúgom.
    Tényleg megyek, sietek, rohanok, szaladok és már itt is vagyok:)
    Puszi: Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 17. 14:35107.
    Sziasztok Csajok!

    Látom, Ti is élvezitek a tavaszt és a hétvégét! A péntek reggelek már sokkal reménytelibbek, hiszen APA korábban hazajön és biz'Isten, el sem engedjük 2 napig!!! Derekasan kiveszi a részét a gyereknevelésből hétközben is (szegény, már amennyire az erejéből futja. . . ), de ilyenkor ráhárul a kakis-pelusozás nem túl felemelő lebonyolítása, meg a kézenfogva történő tipegtetés. Én már kiegyenesedni sem tudok, csak derékszögben létezem kb. 2 hete, amióta Gréta az evolúció csúcsára ért. . .

    Ágika: igazad van, tényleg telhetetlen voltam alvás ügyben, úgyhogy ezennel megkövetek minden Anyukát, aki küzd az Álommanó oldalán. . . Úgy érzem, nem tart sokáig nálunk sem a jó-világ: Gréta negligálja az ebéd utáni szundit napok óta, úgyhogy sétálunk helyette, de esze ágában sincs aludni a kocsiban - mintha kitámasztotta volna a szemhéját!!! Szemlélődik, mindenkire vigyorog. . . főleg a pasikra! Múltkor egy fekete bőrű egyetemista jött szembe velünk, ez a szemérmetlen meg majd' kiugrott a babakocsiból, integetett, gagyorászott szegény fiúnak, aki végül kénytelen volt leguggolni hozzá. . . Grétát szemmel láthatóan földöntúli boldogság öntötte el, olyannyira, hogy közelebbről megvizsgálta volna az áldozata fogait. Na ezt már mégsem hagyhattam. . . Sűrű bocsánatkérések közepette gyorsan leléptünk a helyszínről.
    Mi 6 hónaposan jártuk meg először ugyanazt a "poklot" mint Ti. Akkor kezdett igazán rácsodálkozni a világra, szinte sajnálta az időt az alvásra, hülyén hangzik, de szerintem félt, hogy lemarad valamiről. . . Aztán annyira belefáradt a nagy felfedezésbe, hogy egyik napról a másikra átesett a ló másik oldalára és aludt. . . sokat. Most, hogy egyre szélesebbre nyílik az értelme és szivacsként szívja magába a különböző impulzusokat, megint csökken az alvásigénye. . .
    Szerintem Lili (és a hasonló korú babák) is hasonló cipőben járnak, hiszen olyan érdekes dolgok vannak: lehet menni, meg dumálni, meg Anya úgyis mindig készenlétben áll, akkor miért is töltse az időt haszontalan alvással?! De csak elfáradnak egyszer ebben a sok mindenben, nem?! Úgyhogy van remény, kitartás!!!!

    Puszi mindenkinek+jó hétvégét!!!!Orsi

    Fufika! Régen jártatok erre. . . Minden oké?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 17. 14:24106.
    Szép napot mindenkinek!

    Menten tokon szúrom magam:((((( Ez a szemétláda megint eltuntette az irományom. Csak én vagyok ilyen peches, vagy más is járt már így? Nekem ez már az ezerkétszáznégyszázadik. Orulet!!!!!
    Minden nap olvasom ám a fejleményeket, csak írni macerás:((((
    Szia Orsi-Gréta! Akkor téged sem irigyellek a csecsemosok miatt. Ezek a nok teljesen bele vannak fásulva a babatologatásba és a "hisztis, depressziós" kismamák vigasztalásába. Mikor kiengedtek minket a kórházból odajott hozzám az egyik csecsemos, aki egyfolytában azzal izélgetett, hogy a kicsi lánya annyi idos, mint én = én egy szoke kis csitri vagyok és o akarta feloltoztetni Áront. Nagyon meglepodtem, mert azalatt az 5 nap alatt, míg bent voltunk egyszer sem jott oda segíteni, csak állandóan kritizált, de most, mikor az anyukák általában a hálapénzt osztogatják, egybol megjelent. Én persze megkoszontem szépen neki, majd o értetlen képett vágott és én a "viszont nem látásra"-t kívántam. Tudom, hogy kevés a fizujuk, meg minden, de ha nincs turelmuk ehhez a munkához, miért nem mennek el babysitterkedni, sokkal jobban fizet, tobb szabadidejuk lenne és csak 1-2 gyerekkel kellene foglalkozniuk. Na de be is fejezem.
    A délutáni alvás nekunk általában a séta kozben torténik, de néha el is marad. Mikor megérkezunk a partra, szinte robbanásszeruen kipattan a szeme és vége van a csondnek és nyugalomnak. Akkor jon a cipohúzás és séta-fika apával. Nagyon élvezi:))) A homokos parton lefelé csak úgy szedi a tappancsát és minden hullámnál sikít oromében, majd visszafelé fog egy taxit, azaz engem, hogy vigyem fel.
    A fogmosáshoz nem tudok hozzászólni, mert még sajna nincs mit mosnunk:((
    A hajnyíráshoz viszony igen. Tegnap megkopasztottuk a kolykot. Igaz, csak a frufruját csonkítottuk meg, de sokat javított a helyzeten. most olyan Lolka-Bolkás képe lett. Apa kovette el, úgyhogy eltudjátok képzelni milyen lett. Mint az okorhugyzás:)))
    Még akartam valamit írni, de apa itt ul a nyakamon, hogy o is jonni akar a netre, majd késobb folytatom!
    Addig is napsutéses szép napot mindenkinek:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 16. 12:01105.
    Sziasztok!

    Orsi: szerinted elszúrtad a napközbeni altatást. Bárcsak annyira szúrtam volna el, mint te. Hiába teszem be a kiságyba, csak sírás van. Jelenleg, ha délelőtt álmos, bemegyünk a hálóba. Játékok le az ágyról, függöny behúzva (ezt még csak 2 hete vezettem be). 1 pelenka van nála, cumi a szájában, nálam meg a cumisüveg valami lötyivel. Fél órán keresztül (jobb esetben) körbejárja a francia ágyat. Felül, lefekszik, elmászik, én állandóan visszapakolom az ágy széléről, de nem szólok hozzá. Ő hümmög, dörgöli a szemét. Majd egyre többet fekszik, egyre kevesebbet ül. De amíg van benne erő, felül. Majd ha elfogyott, elalszik. Na, ekkor lehet betenni a kiságyba. Délután már ezt sem lehet megcsinálni, így akkor nem alszunk. Ha sétálni megyünk, most már akkor sem akar, pedig régen nagyokat aludt a babakocsiban. Estér hulla fáradt, így fél 8-kor elalszik evés alatt. Úgyhogy én csak irigyellek, hogy behúzott függönynél, kiságyba téve elalszik Gréta.

    Ildikó: gyertek-gyertek, bár a fürdőhöz még azért hideg van :( Igen, napról napra több kábel van veszélyben. Ma már konnektorba is akart nyúlni. Lesz itt még gond bőven. Lehet, hogy villamosmérnök lesz?

    Most nem jut más eszembe. Megyek főzöcskézni.

    Napsütést hétvégére eső helyett!!!!
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. Április 15. 15:29104.
    Sziasztok!
    Hú de lemaradtam, pár napig nem volt időm és már követni sem tudom az eseményeket. Visszaolvastam, de azt hiszem még egyszer meg kell tennem, hogy tudjam pontosan ki kicsoda. Jó ötlet az összeírás, ezt fogom én is tenni, jaj csak lenne egy kicsit több időm. Na vége a nyafogásnak. . .
    A Vészhelyzet nálam is fix program és természetesen vasalással egybekötve (kisebb lelkiismeretfurdalás:)))
    A hajnövesztésről: a kicsinek még semmi haja, illetve néhány pihécske, emlékszem Laurával is ez volt, pedig már alig vártam, hogy megnövesszem, csattocskákkal, gumikkal. Na természetesen megnőtt és hát az lett a vége, hogy a múlt héten levágattuk, mert iszonyú nyüg volt neki. Nekem persze tetszett, de nem az az igazi kislány fajta, állandó veszekedés volt a fésülködés. Az apja is hosszúhaj-mániás. De így is nagyon aranyos lett, mindenki győzköd, hogy milyen jó. Na mindegy, majd ha nagyobb lesz. . . . .
    Képzeljétek, Laura nem engedte, hogy 3 kisfiú (nem is igazán ismertük őket) meglocsolja. Most költöztünk ide és úgy látszik itt a házban még komolyan veszik ezt a hagyományt és hétfő reggel (én még fel sem öltözködtem) csöngettek. Larcsi persze közölte velük, hogy őt márpedig ne locsolják meg. Mi lesz, ha tini lesz?
    A bemoldalam persze megint tolódik, ennyit arról, hogy mit lehet a GYED alatt csinálni, nekem még erre sincs időm, na megyek mert mindjárt ébrednek és indul a délutáni menet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. Április 15. 15:06103.
    Sziasztok!

    Csak egy fél napot nem vagyok és mennyi minden történt azóta?!
    A tegnap éppen nektek akartam beszámolót írni, de mielőtt nekifogtam volna megnéztem az e-mailjaim. Mivel minden baromságra fel vagyok iratkozva, így sikerült elkalondoznom a Tündérvár játszóház honlapjára ahol láttam, hogy szerdán 17-től kicsiknek Tündér tánc van. Nosza gyorsan összecsomagoltam Balut, be a kenguruba és siettünk, hogy egy óra alatt odaérjünk. Sajna nem értünk oda csak 18-ra mert olyan dugó volt hogy fél óra helyet két órát utaztunk. Cserébe 6-7-ig vagyis zárásig játszottunk egyet, sőt még Apa is odajött értünk.
    Felfedeztük, hogy kedd délutánonként angol nyelvű zenés táncos foglalkozások vannak, amire gyorsan jelentkeztünk. Emlékszem én annak idején mikor kicsi voltam német foglakozásra jártam és nagyon-nagyon szerettem. Nem biztos, hogy az én fiam is szeretni fogja az idegen nyelvű foglalkozást, de kipróbáljuk.
    Nekem is sikerült minden fotót megnéznem - következmény: minden babus aranyos

    Kiflicske: Gréta, hogy bírja a járókát? Felfedeztem, hogy nekünk is pont olyan kendőnk van mint nektek Hi-hi.

    Eragka: Úgy látom Lili is kábel bolond.
    Sokat járunk Tatára, mert a párom tatai. Szoktunk átmenni Komáromba a fürdőre, akkor majd jelentem és összehozhatunk egy randit.

    Fufinho: Balu az utat jól bírta, szinte végig aludt. Valahol azt olvastam, hogy a kicsik nem szeretik az új környezetet, mert nincsenek a megszokott dolgok között, de Balura ez se volt igaz.

    Anyde: Együttérzés a tengerimalac miatt. Nekünk egy kiskutyánk van: Zsemi, augusztusban lesz 2 éves.

    Zsomilka: Bocsi még egyszer, hogy nem jelentettem ottlétünk, de ígérem legközelebb nem hagyjuk ki a találkozást.

    Remélem röviden sikerült mindenkinek válaszolnom, ha valakit és valamit kihagytam jelentkezem, bepótolom. Lejárt a 2 órás délutáni alvás megyünk sétálni.
    Puszi mindenkinek. Ildikó & Balu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 15. 13:54102.
    Sziasztok!

    Itt is dúl a TAVASZ!!! Tegnap délután már szépen sütött a Napocska, kapva kaptunk hát az alkalmon és útnak eredtünk. . . 2, 5 órát sétáltunk, megnéztünk minden fát, bokrot, galambot és kiskutyát a kerítés mögött. . . Nem tudom, hogy Gréta vagy én élveztem-e jobban a dolgot?!

    Mindig arról álmodtam, hogy amikor GYED-en leszek, akkor húha(!!!), de sok mindent fogok csinálni (terveztem én spanyoltanulást, varró-tanfolyamot meg hogy megtanulok végre kötni, meg csupa "alig" időigényes elfoglaltságot-hiszen úgyis ráérek. . . ). Ehhez képest sokszor örültem, hogy egyáltalán élek. . . Az első három hónap még hagyján volt, mert cipeltük mindenhová magunkkal a dedet, aki ezt zokszó nélkül tűrte, de később kinyílt a csipája és bizony minden hozzá igazíttatott. Amióta viszont ül, ácsingózik, ismét nagy dolgokra vagyunk képesek mi együtt, nem ismerünk akadályt, tehát folyton megyünk, gyalogolunk, futunk, rohanunk-egyszóval úton vagyunk. . .

    Képzeljétek! A férjem uncsitesója most van a szülőszobán, érkezőben a kisfia, akit nagyon-nagyon várunk. Olyan hátborzongató belegondolni, hogy egy új kis EMBERKE jön a világra és ez a mai a szülei életében az eddigi legfontosabb nap. . . Majd tudósítok, ha megszületett. . .

    A hálózsákkal dettó úgy jártunk, mint Ágiék, mi már komoly (kínai plüss) pizsiben alszunk és persze zokniban. . . Ez is elég, hiszen éjszaka vándorol a gyermek. Gréta mindig a bal oldalása fordulva alszik el úgy, hogy a bal keze középső és gyűrűs ujját a szájába veszi. Ez egyfajta jelzés is, hallgatólagos megállapodás, ha ezt teszi, viszem aludni. . . Reggel hason ébred, a lába helyén a feje, esetleg kezei lábai kilógnak a kiságyból. . hát mindenesetre félelmetes látvány!

    Amit elszúrtam, az a nappali alvás. Napközben 2*alszik - ezzel nincs is baj, de csak és kizárólag a saját kiságyában, lehúzott redőnyök mellett. Tehát udvaron nem, babakocsiban nem, már autóban is csak ritkán. . . Most próbálom legalább a világosban történő elalváshoz szoktatni, de amint hallom, sértődötten motyog magában, ebből nem lesz szundi. . .

    Na megyek, húzom azt a redőnyt-a cél érdekében. . .

    Puszi: orsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top