Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2003 júliusi babák

Torolt_felhasznalo_637646
Torolt_felhasznalo_637646
Létrehozva: 2004. március 15. 13:31
Sziasztok
Én 21 éves vagyok,19 hónapos a kislányom,akit Heninek hívnak. Budapestiek vagyunk.
Hasonló korú babák anyukáival beszélgetnék,esetleg személyesen is talizhatnánk késöbb.
  1. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 15. 11:05101.
    Sziasztok!!!!

    És igen! Nem tudom, ki küldte, honnan jött, de itt szikrázó, ragyogó NAPSÜTÉS van! Délután egy óriásit fogunk sétálni.

    Lánykám alszik! 5 perc alatt sikerült ma neki, pedig még mindig rombolnak felettünk. Biztos már egy faluk sincs. Lehet, mindent egybenyitnak mindennel.
    Én meg csináltam egy "Édes pillanatok" gyorspudingot és írogatok nektek.

    Lili még nem találta meg a virágokat. A szobának még abban a részében nem járt egyedül, én meg nem mutattam meg neki, hogy olyanunk is van. Még csak hétfő óta mászik igaziból, de már arra rájött, ha nem lát a szobában, akkor ordít egyet. Ha sok ordításra sem jelenek meg, az ajtó felé veszi az irányt. Addig mászik, míg nem lát, majd leül. Úgy látszik elég látótávolságon belülre kerülnöm, nem kellek neki fizikai mivoltomban.

    Hálózsák. Mi már próbáltunk mindent. Kezdetben kispléd, de azt hamar lerúgta, mivel nyáron nagyon meleg volt. Aztán derekára pelenka, ez úgy ahogy megmaradt rajta. Télen baromi hideg lett, mert az ágya a külső fal mellett van. Kispaplant 2 napig tűrt meg, aztán kitakarózott. Rájöttem, azért ébred fel, mert a kitakarózáson dolgozik. Segítettem neki, akkor simán aludt. Nem értettem. Betakarva melege volt, kitakarva meg ha nem is fázott, de nagyon hideg volt mindene. Próbáltuk a hálózsákot. Jó nagy, elférne benne, de azt is lerugdalta, majd nem tudott forogni vele. Ebből is ki kellett szedni. Ma már semmi takaró, csak a rugi alá jól beöltöztetve: body, zokni. Ezzel most egész emberi hűmérséklete van éjjel.

    Egyébként nálatok csinálnak valami extrát éjjel a babák az ágyban? Lili nem kel fel, legfeljebb hajnal tájt nyöszörög álmában, de visszaalszik fél 7-ig. De vannak olyan hetek, mikor éjjel csak úgy felül. Nem tudja mi van, sírni kezd. Visszafektetem, és alszik tovább. Viszont rengeteget vándorol álmában. Keresztben és hason a legjobb aludni szerinte az ágyban. Érdekes, mert kiskorában utált hason lenni. 1, 5 hónapja már az oldalán aludt, most meg csak hason. De alighanem neki francia ágy méretű ágy kellene. Szegénykém állandóan a rácsokba ütközik, mikor vándorol.

    Jó, fogjunk közös hajnövesztésbe. Gondolom először a frufru részt kellene oldalra fésülni, majd elcsatolni. Bár tartok attól, hogy Lili kiszedné a hajából. Én is hosszabb hajat akarok neki, mert nekem mindig levágatták kiskoromban, csak mikor komolyabban az öntudatomra ébredtem, lett hosszabb hajam.

    A fogak ápolása engem is érdekelne. Már gondolkodtam rajta. Van már 4, ezekkel csak kellene valamit kezdeni.

    Mindenkinek sok-sok napsütést!
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 15. 10:13100.
    Sziasztok!

    Fufinho. . ne mutasd be a klinikát. . ismerem rendesen!:-)
    de azért ez nekem is sok lett volna! egész délután ott ültél! őrölet! és végül is ki csinálta meg???

    Ági gyönyörű haja lehet a lánykádnak!:-) szerintem simán meg lehet növeszteni neki! a baba tornán ahová járok . . van egy kislány még csak 4 honapos. . de az anyuka pici csattokat meg pici gumikat tesz a hajába! tündéri!:-)

    hálózsákról annyit: hogy nekünk is volt . . kb 4 honapos lehetett amikor egész éjszaka szenvedett. . . aztán sikerült kidugni a lábát a lyukon ( plusz csinált magának még egyet !) . . és azota nincs hálózsák! megőrül ha betakarom a lábát! de ezzel én is igy vagyok. . a lábfejem mindig kilog . . mint a filmekben!:-))

    Orsi nem semmi volt akkor neked sem a szülészet! nem is gondoltam volna arrol a csodaszép klinikáról!
    ( gyerekem megevett valami papirdarabot! megőrülök tőle. . mindig talál valahol egy darabot!)

    képzeljétek el. . tegnap este fél 7 kor elmentünk a Majával sétálni, mert már unatkozott itthon! látványosan!:-)
    a játszotér 10-15 percre van. . ott hintáztunk és kb 3/4 8-ra értünk haza. . akkor az Apja 5 perc alatt megfürdette mert már üvöltött( nálunk mindig ő fürdet) . . akkor én megettem és 8 óra 9 perckor már aludt!
    és tudjátok mikor ébred ma reggel??? 8. 40-kor!!! már azt hittem valami baja van. . de szerencsére csak álomkorban szenvedett!:-))
    igaz éjszak van 3 szor felébredt és kért enni. . de már azt megszoktam!:-)))

    fogkefe nekünk van olyan tanulos ( 3 darabos) de még csak játszani használjuk!

    na megunta a cd pakolást. . igy mennem kell!
    sziasztok!:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (95)
     
  3. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 14. 20:4399.
    Sziasztok!!!
    Csajszik! Ez az "ÉN ESTÉM"!

    Gyermek frissen csutakolva, harmatos rózsaként illatozva, degeszre tömött pocakkal szuszog az ágyikójában.
    Apa mint minden szerdán, most is hobbi-focizik. (Nem egy labdazsonglőr a Szentem! Amikor hazajön kb. 10-kor és nekiszegezem az ominózus kérdést: "És mondd, Drága, hány gólt rúgtál ma?", ő elmereng - én reménykedek, hogy talán most. . - és siron túli hangon közli: "Ha jól számolom, egyet se, , , ", DE "gólpasszt azt adtam ám!!!")

    Bocs a fenti kitérőért! Szóval csendes a ház, csak a billentyűk klaffogása hallik. . .
    Csecsemősök-Debreceni Klinika:KATASZTRÓFA. Hozzátartozik, hogy az Országos Anyatej-liga elnöke a csecsemőosztály főorvosa. Úgy papol a szoptatásról és a szülésről, hogy ő magának nincs gyereke és már első látásra kimondhatatlan ellenszenvet érez minden tapasztalatlan Anyuka iránt. Gréta a korai érkezése miatt besárgult, ergo nem volt ereje szopcsizni, sőt felébreszteni sem tudtuk. Mivel nem szopott, a fejés ellenére a tejem sem indult be. A súlya vészesen visszaesett. Segítséget kértem, bármilyet, pótlást. A nővérke hozott is másik anyukától tejcit, amit nagy nehezen kiskanállal Grétába töltöttünk. Ebből lett a kalamajka. A főorvosnő majdnem kirúgta az ápolónőt, hogy hogy merészelt ilyet tenni, mert én egy depressziós, önbizalomhiányos kismama vagyok és MEG KELL TANULNOM SZOPTATNI-HA KELL, AZ ÉLETEM ÁRÁN IS. . . egyébként meg a gyerek ha éhes enni fog, de lehet, hogy csak 3-4 nap múlva. Bőgtem, a gyerekem fogyott. Odáig fajult a dolog, hogy az ügyeletes másik doki azonnali intézkedésére végre elvitték az intenzívre és infúziót kapott. Majdnem kiszáradt. A nővérkék fővesztés terhe mellett a köpenyük zsebében csempésztek be 1-1 üveg pótlást, a férjem mellszívót és cumisüveget, bimbóvédót és minden segédeszközt hozott - amit persze rejtegetni kellett. Titokban fejtem és cumiztattam Grétát. A 10. napon mehettünk haza úgy, hogy a rendes nővérke egy picit "fel"csalta a súlyát, így a főorvos-banya rábólintott a hazamenetelünkre. Érdekes módon, otthon minden rendbe jött, és ha csak 4 hónapig is, de szopiztattam a lányunkat. Mint kiderült, a dokinő nemcsak velünk bánt így, hanem sok-sok kismamával, rengeteg fegyelmit is kapott a viselkedése miatt, de kirúgni nem lehet, mert nagy szaktekintélynek számít, minden nővér retteg tőle. Csak szíve nincs. . . Minden nővérke előtt le a kalappal, de ennek a nőszemélynek soha nem tudok megbocsátani. . .
    Ez most kibuggyant belőlem, elnézést!

    Más. A Csöppök tündériek!!! Lili igazi "lili"-s, nem is tudnám más névvel elképzelni. Tök jópofa csatok, gumik vannk, úgyhogy mi is beszállunk a hajnövesztésbe. Az mégiscsak úgy nőies, nem?!

    Lányok, Ti hogy álltok a baba-fogkefével? Szükség van ilyen piciknél rá? Én Gréta kezébe adtam, hadd ismerkedjen vele, de szerintem nem jó ledörzsölni a fogzománcot. . . (főleg gyümievés után, amikor a savak amúgy is oldják azt. . . ) Fluor tablettát javasolt a dok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 14. 19:3598.
    Sziasztok!
    Irtatok ám rendesen, visszajöttek a dolgos hétköznapok:-)))
    Mocsu!Ez nem volt szép dolog, erre jártatok és nem látogattatok meg!Ilyet máskor meg ne halljak senkitől!Bármelyikőtök erre jár, szóljon ám!Bár Fufihoz szívesen bejelentkeznék én is egy tengerparti kávéra:-)))
    Kiflicske a Fikuszunk nem véletlenül van körbebástyázva, meg az összes többi virág, de ez a csibész így is megtalálja az utat hozzájuk!Az én fiam is ilyen foglalkozásokat választott, de ő még kertész is lesz, meg nyomozó(fiókpakolás), meg előkóstoló. De sokszor én is úgy érzem, hogy az operaéneklés a favorit!Látod ezért lesz nehéz lányos anyának, ezek a férfiak már csak ilyen csapodárak!Hol egy szöszi haj, hol egy -két apró fogacska bolondítja meg őket. . . Ügyi vagy a képekkel!
    Fufi még jó, hogy megcsinálták az UH-t, de ez szörnyű lehetett ilyen állapotban ENNYIT várni:-(((
    Zsomi hálózsákban alszik, miért lenne börtön?Nagyon jó bő, kényelmes és praktikus. Sajnálom, hogy a férjed így áll a dolgokhoz, nem lehet könnyű neked ott kint egyedül. De ugye nem gondolta komolyan, hogy vissza se menjetek?Te ott fogsz élni, vagy csak ideiglenesen vagytok kint?
    Lányok mi az a NAP?Lassan már elfelejtem, olyan régen láttam. . .
    Hajunk nekünk nem sok van, olló ráér egy darabig.
    Megyek mert beindult a kis Pavarotti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 14. 19:2197.
    Sziasztok! Köszi a jelszavakat. Babó rámvár, és az esti szopira, ezért sietnem kell, és később böngészem végig a fotókat.
    Most már listát kell készítenem rólatok név+babó neve+jelszó, mert kezdek összekavarodni :-))
    Fufinho: mit jelent a neved? úúúgy érzem jelent valamit. A hálózsák szerintem nem börtön, pont ugyanúgy mozog benne a gyerek, mintha rá se adtam volna. . . és előnye, hogy nem kell aggódni a lerugdosott takaró miatt. A gyerekorvos nálunk is tojik a gyerekre, oltáskor is csak bevágja a szurit, aztán bevágódik az asztala mögé, fel se néz, úgy köszön vissza. Még jó, hogy nem voltunk igazán betegek eddig.
    Nálatok laknak állatok?
    A mi tengerimalacunk lány tagja sajnos épp húsvétkor elhalálozott. már öreg volt. Pedig épp kezdett réjuk csaodálkozni a gyermek. Szegény tengerimalac srác meg teljesen depressziós, csak fekszik a sarokban.
    Babó szólít, mennem kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 14. 16:2096.
    Bocs lányok, ahol esik, de a nap nem ért ide se Debrecenből, se Pestről, de még Pécsről sem. Valahol nagyon elakadt. . .

    A csecsemősökről már én is sok rosszat hallottam mindenfelől. Ez az egy nálunk megfelelő volt. Igaz akkor csak 4 babával kellett foglalkozniuk, belefért az idejükbe, mivel egész nap velünk voltak, csak estére mentek vissza hozzájuk. A kórházi ruhák mondjuk elég penészesek voltak, de minden reggel jó kis babaillata volt Lilinek fürdetés után. Mivel Lili nem tudott szopni, jöttek, és 3 óránként segítettek. Igaz, ahányan voltak, annyi tanács, végül mégse tanult meg, de ez nem az ő hibájuk. Szerintem még más lefejt tejéből is időnként adtak neki, mert az enyémet nagyon hamar megitta. Amit én kiszenvedtem 2 óra alatt, neki fél perc volt.

    Lányom megtalálta a kábeleket! Olyan jól elvolt a sarokban. . . :) Majd kábelt csapkodott az ajtóhoz. . .

    Anikó: Lilinek már le volt párszor vágva a haja. A színe szerintem nem ettől függ. Nagyon nagy hajjal született, ami teljesen sötét volt, szinte fekete. 6 hetesen vágta le fodrász, hogy kicsit megigazítsuk az össze vissza nőtt tincseket. Aztán egy véletlen pillanatban apa hozta a hajnyíró gépét, és ahol már nagyon nagy volt, letolta vele nagyon apróra 3 hónaposan. Akkor azt mondtam, ilyet soha többet, mert ő kislány. Következő fodrászat március elején volt, de már megint nagyon nagy. Szóval Lili haja mindig csak világosabb és erősebb lett a nyírástól. Most is van hátul egy rész, amit kifeküdt. Ez kezd benőni, ott teljesen szőke haj jön.

    Nektek van ötletetek arra, hogyan lehet ilyen kicsiknek elkezdeni hajat növeszteni? Sok értelme nincs, mégis vannak 1-1, 5 éves korra fél hosszú hajú lánykák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 14. 13:3795.
    Próbálták volna nem megcsinálni. . . . . . haha. . . úgy kivertem volna a balhét. A kiskonyvunkben benne volt az idopont, csak az o naptárukba felejtették el beírni a nevunket:((((

    Lilamama, fejlodés neurológus? Itt olyan ritkán van konzultáció a gyerekdokival, hogy le sem sz. . . ják miket csinál már a baba. Megmérik a hosszát, súlyát, lábai egyformák-e, néha belekukucskálnak a fulébe, aztán csókolom:( Lelkiismeretes dokik:(((
    De tényleg, hogy sikerult a konykapulra mászni?
    A Margitos csecsemosokrol már kiduhongtem magam a Margit kórház fórumban, de bemásolom mit írtam.
    "A csecsemosokrol sajnos nem sok jót tudok mondani. A kisfiam fertozést kapott a kórházban a szulés, vagy a furdetés során és a bore tele volt óriási kiutésekkel. Az arcán, a kicsi testén, mindenhol. A doktornéni tobbszor is felhívta a figyelmem, hogy ez elég komoly és injekciózni kell szegénykémet, de minden órában egyre rosszabb lett az állapota. Nem láttam rajta egy tuszúrást sem, ezért bepofátlankodtam a csecsemosokhoz, én, a hisztis anyuka és rákérdeztem, mikor adták be az utsó szurit. Mire a bunkó: Ó te jó ég! Hát hogy néz ki ez a gyerek!
    Képzelheted hogy esett, majd végre kinyogték, hogy ok nem adtak be semmit a babának. Azt hittem felrobbanok és lekaratézom mindegyiket, ugyanis szegény Áron akkor már másfél napja szenvedett ezeknek a . . . . . -nak a felelotlensége miatt :(((
    Majd felragasztottam egy bazinagy parírt a kiságyára, mikor vizitre vitték, hogy ne felejtsék el a szurit. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 14. 13:2794.
    Sziasztok!!

    Orsi tök jok az uj fotok!:-))
    a történeted tetszett nekem Pé-ről. . . . szerncsére mi kihagytuka hétfői locsolkodó rohamot. . . ( a férjem nem érti miért menekülök). . mert a nagypapa csütörtökön meglocsolt engem és a lányom is! ( nem is a nagyi , a dédi!) hazafelé a kocsiban. . a párom szédelgett, ablakot huzigálta. . és azt mondta hogy ő ezt többet nem szagolja! ezek után megértette a locsolkodás ellen irányuló ellenszenvem!:-))

    de a "vőlegény" hozzánk is bejelentkezett. . . bár ez csak a nagymamák szerint lesz kapcsolat. . mert ugye Bence 4 honappal kisebb mint Maja és nehogy má egy fiatalabb pasival akarjon élni!:-))) még megszolnának engem a büszke anyát!:-)))

    na most alszik különben. . kiváncsi vagyok meddig. . mert mostanában ezt a délutáni alvást egy orára szokta szabotálni. . igy este meg dög fáradt!

    az eső is esik. . . ErÁgi azonnal küldd vissza a jó időt!!!!!!:-))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (90)
     
  9. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 14. 13:2593.
    Szép napot mindenkinek!

    Drága kiflicske, már úgy hiányoztál!!!!
    Nem mondod, hogy Grétának már komoly udvarlói vannak? És mi lesz velunk?! Igaz, hogy pár nappal fiatalabbak vagyunk és tobb, mint 3500 km-re lakunk, de a szerelemnek nincs határa és mi hiszunk a távkapcsolatokban:)))) A csipkés bugyit hordja már?
    Van egy ujabb alvós képem apával és Áronnal, mingyá fel is teszem a bem. o-ra. A hazautazást ne is kérdezd:((( Nagyon kivagyok, mert a nagymamám miatt haza szeretnék látogatni, de apa azt mondta, ha haza megyunk (Áronnal), vissza se jojjunk! Nem érti meg, hogy az én családom is szeretné látni a kistokost és ez egy olyan idoszak a babák életében, ami soha nem jon vissza már. Kuldok anyuéknak mindig képeket a neten, de ez nem ugyanaz:((( Már lassan 8 hónapja itt vagyunk és csak pár naposan látták ot utoljára. Na mindegy, majd csak lesz valahogy. Remélem megbékél és az eredeti terv szerint, júniusban hazalátogatunk.

    Pillogi, Rókus a babád neve, vagy a kórházé, ahol szulettetek? Már ismeritek egymást Mayamamival?

    Mocsu, nem volt vészes Baluval utazni? Jól bírta a gyurodést? Láttam az új képeket, nagyon ugyesen áll már:) A kábelrágás miatt nem tor ki a frász?

    Eragka, nálunk is apa alszik el hamarabb :)
    Látom, Lilinek is hasonló tipusú haja van, mint Áronnak. Én sem tudok mit kezdeni vele. Levágni nem merem, mert lehet, hogy még szornyebb lesz:( Azt hallottam, lehet, hogy hulyeség, ha a babáknak két éves kora elott levágják a haját, akkor besotétedik. Ezt anyóspajti mondta, mikor apa már a nagyollóval a kezében akarta Áront megkopasztani. Mi már babaolajjal próbáljuk a séróját hára lapítani, de 5 perc után minden a régi.

    Anyde, láttam a családi képeteket és Amarantát, nagyon szép kislány és a neve. . . . . .
    A hálózsákot már én is ajánlottam, de apa azt mondja, hogy ez olyan, mint egy borton és o nem dugja a gyereket egy kényszerzubbonyba. Pedig praktikus dolog. Az már más kérdés, hogy milyen lehet benne aludni.

    Zsomilka, még az a szerencse, hogy az idopontot otthon vetted észre. Emlékszem, mikor pocakos voltam, be voltam rendelve az I. sz. nogyógy. klinikára, mert Áronnak 6mm-es cysta volt a fején. Délre kaptam idopontot és sík ideg voltam, mit mutat majd az ultrahang, mert engem már abortusszal is fenyegettek. zóval képzelhetitek milyen állapotban várakoztam. Majd eltelt egy óra, ketto, három és még mindig nem hívtak be. Rákérdeztem egy asszisztens notol, hogy meddig kell még várnom, már olyanok mentek be elottem, akiknek 3-ra volt idopontjuk. A noci majd leordította a hajam, hogy várjam ki a sorom, hová sietek, de az én legnagyobb problémám az éhség volt. Attól féltem, ha elszaladok a bufébe, lehet, hogy behívnak. Szóval vártam, vártam, a férjem már ezerszer hívott, hogy tudok-e már valamit, majd este 8-kor egy állapotos kismamával ultem tok egyedul. Az egész kórház tok ures volt, mi pedig bemertunk kopogni az uh-ra, majd bejelentették, hogy be sem voltunk írva a naptárba. Majd fel robbantunk:((( De azért megcsinálták az
    uh-t
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (91)
     
  10. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 14. 12:4892.
    Sziasztok!

    megénztem pár babát:
    Az összes egy tünemény!!!

    Funfinho - Anikó: olyan édes ahogy Áron alszik Apával. Ki altatott el kit előbb?
    Nálunk mindig Lili alszik el később. Ma pl. a délelőtti alvás 1 órát tolódott. De biztos azért mert már valaki felettünk reggel 9 óta üti a falat. El nem tudom képzelni, mit csinálnak. Remélem a főfalakat nem ütik ki, mert akkor a nyakunkba szakadnak :) Ütik: tam-tam-tam-tam. Lilivel mindjárt verset tanulunk rá.

    kiflicske - Orsi: Gréta minden képen olyan jól fésült, édes baba. Nekem soha nem sikerül Lili haját "lenyomnom". Van neki bőven, talán egy enyhe hullámmal középen. Hátul meg most kezdett sűrűsödni, talán lesz belőle valami. Apja mindig le akarta vágni azt ami felállt. Szép lett volna lyukkal a fején :) A pelenkás bajkeverő plakát nagyon ötletes :)

    anyde: megnéztem a csodálatos nevű Amarantát is. Csak úgy csillognak a szemei a fényképezésnél!

    mocsu - Ildikó: Balázs is egy örökmozgó, érdeklődő baba lehet. Úgy látom, szeret minden kis zugba belebújni. Lili is állandóan beszorul valahova. Ha ott épp van valami, akkor azzal eljátszik, ha nincs semmi, és még kényelmetlen is, akkor ordít, hogy vegyük innen ki. Pl. tegnap beszorult a dohányzó asztal alá.

    Ahogy olvasom, a fórumos babáknál már egyre többen állnak, és kézenfogva lépegetnek. Mi még csak felülni és mászni tudunk. A kettőt kombinálja Lili, vagyis megfontoltan mászik, majd megpihen. Majd ha talál kapaszkodót, akkor már feltérdel.

    A napsütéses tavaszt légyszíves küldjétek át Debrecenből és ahol van, mert itt Komáromban csak lóg az eső lába tavasz van. Menjünk sétálni, ne menjünk dilemmám van.

    Ajaj, Lili mindjárt kiszedi a TV-ből az embereket, megyek!

    Mindenkinek szép napot!
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 14. 10:5891.
    Egyes-egyedül sikerült feltennem fel új képeket! :-)))!
    Puszi:orsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 14. 10:2290.
    Halihó!

    Komolyan hiányoztatok. . . lehet, hogy függő lettem? Jó "HAZAjönni"!!!

    Isten hozott, Eragka és Pillogi! Kérek szépen jelszót!!! A miénk:"gréta".

    Hát elment a Nyúl. Amit hátrahagyott, az néhány csoki alteregója és pár kiló a popómon. . . (bár ez már fenék vagy még rosszabb. . . ). A lelkem viszont rendeződött (itt volt Anyukám, és ő helyrepofozta), Gréta meggyógyult és fürdött a sztárságban meg a pacsuliszagban. . .

    Járt nálunk Peti, Marci és Máté. Ők nem apostolok, hanem Hódolók. Peti már akkor szerelmes volt Grétába, amikor még pocaklakó volt - szekálta a szüleit, hogy neki is kell egy "ILYEN" és a hasamra mutatott. Születésekor a lányunk csipkés bugyit kapott tőle, szegény szülei meg majd' elsüllyedtek szégyenükben. Ugyanis Peti (aki magát egyszerűen "PÉ"-ként aposztrofálja) addig nem tágított a bababoltból, amíg a picit nagyobbaknak való bugyikát meg nem vették a szolíd rózsaszínű rugdalózó helyett.
    Bár amióta "PÉ" bölcsis nagyfiú lett (RETEK a jele!), kezd tartózkodóvá válni és színre lépett lányunk vetélytársa is, Lili képében. Igaz érzések mégis Grétához láncolhatják, mert amikor megkérdeztük "PÉ"-t, hogy mit szeret Liliben, azt mondta, hogy a piros biciklijét!. . . na jó, meg a szőke haját. . . Grétában viszont a fogát. . . Ez ám a romantika!

    Marcival együtt végeztük a baba-masszázs tanfolyamot, pucéron ott fogták egymás kezét és baromira élvezték a helyzetet. . .

    Máté meg a maga bölcs mosolyával mindig jó példával jár elől. . .

    Zsomilka-Ági! Megnéztük Kiskrapekot - édes! Stílszerűen: Nyuszi áll a fűben. . . Látom, szegény Ficus Benjamicus nálatok is támadásnak van kitéve! Gréta nemes egyszerűséggel nekiállt lelegelni. . .

    Mocsu: Balu kábelbarát akciójához gratula! Pályaválasztása megoldódott: a műszaki irányt választotta. Grétából például Rádió-Televízió-műszerész-Virágkötő-Szónok-Operaénekesnő lesz.

    Mayamami-Dia: A Vészhelyzet nálunk is fix program, részemről csak és kizárólag Carter doki miatt. . . közben kötelező erővel vasalok, nehogy túlontúl beleéljem magam a történtekbe. . . bár tegnap úgy döntöttem, ha mégegyszer megríkatnak, nem fogom nézni. . . hát szükségem van erre?! Majácskáról van képed? Küldesz jelszót?

    Szia Fufinho-Anikó!!! Áron hatalmasat fejlődött! Látszik a teljes összhang, a férfi-szolidaritás Apával. . . Hogy fognak még irigyelni Téged ilyen két jó pasiért!!!! Mikor tervezitek a hazautazást?

    Puszi mindenkinek, napsütéses szép tavaszt!!! orsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 13. 21:1989.
    Na olvastam!

    a husvétot mi az Anyukáméknál tartottuk és mi nagyon jol éreztük magunkat!:-)
    szerencsére a szüleim sem tartják már a "rendes " ünnepet. . . igy szinte teljes nyugodságban telt el!:-))

    Nagyon örülök hogy végre mindenki leirta a nevét!:-)))) csak most már meg kell jegyeznem!:-))

    Anyde a lányod neve gyönyörű!:-)) honnan jött???
    Anikó a popsitörlős játék nálunk is ismerős. . Majánál csak az a gond hogy ha ő egyet kivesz azt addig szivja amig jön belőle a "lötty". persze rögtön elveszem tőle de akkor meg hisztizik!:-)) de hát nem lehet megenni a popsitörlőt!!:-))
    Bölcsőhalálról osztom a véleményed. . de tényleg kiestek a gyermekeink abból a korból ami veszélyes rájuk!( higyj nekem, gyerekápoló vagyok!:-)
    Orsi a Media Markos körút nekem is ismerős. . de nálunk a Zsomilka féle barkácsgépbolt is nyerő! én ilyenkor látványos dührohamot szoktam kapni max 10 perc után!:-)

    azért jó hogy Gréta már jobban van. . de biztos eléggé szenved szegényke a takonykortól!:-(

    Zsomilka a családtagok pillantásait én is ismerem! tiszta hülyének tartanak, mert nem ugy etetünk mint ők! annak ellenére hogy én már adok Majának szinte mindent! de azt ÉN adom és nem ők! és ezt nem értik meg!

    na megyek mert kezdődik a Vészhelyzet. . és ez szakmai dolog!:_)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (88)
     
  14. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 13. 20:5288.
    Sziasztok!!!

    Szia Pillogi! (de rég láttalak!:-)

    bocs hogy csak ugy eltüntem. . . . de elutaztunk a hétvégere husvétozni és msot értünk haza. . . azt hiszem pótolom lemaradásom. . . és olvasok és irok is nektek!:-))
    főleg ha még szabad!:-)))))))

    de előbb olvasok!:-)
    előzmény:
    pillogi (87)
     
  15. 2004. Április 13. 16:5287.
    hello,

    Július 10. Rókus:)
    Később még jövök. CSak előbb visszaolvasok.
    előzmény:
    mocsu (86)
     
  16. 2004. Április 13. 15:3786.
    Sziasztok!

    Remélem volt sok locsoló a lányoknak, fiuknak pedig sok piros tojás.
    Mi az idén kirándulni voltunk, mert a tavaly a munkahelyemről üdülési csekket kaptam és 14-én lejárt volna. Harkányon volt a szállásunk, de voltunk Pécs és Siklóson is. Zsomilka: ha tudtam volna, hogy Pécs is úti célunk lesz, akkor találkozhatunk volna. Utolsó percben döntöttünk úgy, hogy oda megyünk, mivel a Bakonyban és Alsópáhokon már nem volt hely. Az idő nem volt valami kedvező, de mi esőben is jól éreztük magunkat.
    Aj-aj közeledik a veszélyforrás. Csütörtökön is gépelek nagy hevesen mikor egyszer csak nagy sötétség keletkezik és mellé egy kaján vigyor. Kis ördögfióka kihúzott egy kábelt a kábel rengetegből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_873500
    Torolt_felhasznalo_873500
    2004. Április 13. 08:4685.
    Szép jó reggelt mindenkinek!

    Lili, 2003. július 19. Csatlakozhatunk???

    Olyan jó, hogy végre a júliusi babáknak is van fóruma, mégha tévedésből is jött létre :)

    1 hete bukkantam rátok, és végigolvastam mindent. Eddig az aug-i babák fórumában voltam, de onnan a fórumtagok fele már itt van (ne ijedjetek meg, csak 2, én vagyok a 3. :)). Az nem túl hosszú fórum, ha van kedvetek, olvassatok bele, ott már pár dolgot elmeséltünk már magunkról.

    De azért bemutatkoznék, hisz így illik :))

    Lili 3230 g-mal és 53 cm-rel született a komáromi szülészeten. Jelenleg 9, 61 kg és mindjárt megmérem, hány cm. Izeg-mozog, felül, de így is kb. 74 cm. Ruhákból természetesen 80-86-os kell.

    Van bemoldalunk is, akit érdekel, priviben elküldöm a jelszót.

    Elsőre ennyi.
    Sziasztok,
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 12. 17:5184.
    Sejtettem ám, hogy valami turpisság van a dologban!:-)))
    Igen, Ha fogjuk a kezecskéit, akkor úgy meglódul, hogy nem győzzük tartani vele a lépést!És olyan édesen lépeget, olyan kis peckesen. Kihúzza magát és úgy lépdel mint egy parádésló. Úgy dobálja kifele a kis lábait.
    Nemrég értünk haza, Apa alszik(vajh miért?). Délelőtt levonult a vendégsereg, utána Apa elment a barátaival a szokásos körútra. Mivel ilyenkor nem vezethet, én szoktam érte menni, idén jött velem Csibészke is. Hát ne tudjátok meg mi volt!Fini somlóival kínáltak, és akartak adni Zsominak tejszínhabot. Én akkor még gyanútlanul mondtam, hogy köszi, de tejet még nem eszik. Akkor elkezdtek rám furcsán nézni. Akkor kaptunk banánt, majd leégett a képemről a bőr, ez acsibész megette az egészet(előtte egy órával evett meg dupla cékla-krumpli-csirkehusit még otthon). Erre Apa rátett egy lapáttal:látod kisfiam ilyen a banán!Mert Apa ilyen vicces fickó. Utána babapiskótát akartak a gyereknek adni. Mikor mondtam, hogy köszi nem kérünk, mert még tojást sem eszik, akkor már elástam magam, láttam, ahogy összenéztek, hogy ez a nő(én) ez nem komplett. EZ mit ad akkor a gyerekének?És elkezdték a történeteket, hogy bezzeg az ő gyerekük ennyi idősen már rég ette a kolbászt, meg a kapart szalonnát. Tényleg szalonna!És elmentek szalonnáért!!Még jó, hogy Apa annyit gyorsan ki tudott nyögni, hogy banánra szalonna?!És akkor megegyeztek, hogy tényleg, az nem a legjobb. Erre már hab a tortán, hogy teát akartak főzni a babának, és én alig hallhatóan elrebegtem, hogy nem iszik semmit. 10 percig magyarázkodtam, hogy nem azért nem iszik, mert nem adok, hanem mert nem kell neki, de gondolhatjátok mi volt. Láttam az arcukon, hogy minimum egy gyerekgyilkos vagyok, aki éhezteti és szomjaztatja a babáját, aki csoda, hogy még életben van. És végülis nagyon szép kis pofás, meg jó húsban van, de akkor MITŐL???!!!Szóval elástam magam náluk, gondolom, amikor eljöttünk, miket mondhattak rám. . . Nagyon kedvesek voltak és tényleg jóindulatból tették, csak én igazán most szembesültem először ilyennel, és majdhogynem szégyenkeznem kellett, mert én nem adom neki a sok finomságot. Ne értsetek félre, nem szégyenkeztem, csak most már értem, hogy sok helyen miért adnak a babának azt, ami régen volt divat. Nehéz a régi berögzült dolgokkal szembeszállni.
    Mindegy ez van.
    Popsitörlős játék jó móka lehet, babának-mamának egyaránt!Babának a kihúzgálás, mamának a visszahajtogatás!
    Apa jól kidőlt, majd bekészítek neki ásványvizet meg Qarelint!(hi-hi-hi)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 12. 13:5483.
    Hahaha! Te vagy a második aki ezt kérdezi:)))
    Azon a képen Jorge és a novére van.
    Megnéztelek ám én is titeket! Látom már ti is szépen álltok. Sétáltok is? Ezt csak azért kérdezem, mert ha jól emlékszem ti vagytok itt a lefiatalabbak:)
    előzmény:
    zsomilka (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 12. 11:3682.
    Megnéztelek, nagyon aranyos a dédivel, és nagyon ügyesen lépeget Áron!Te barna lettél!?
    Én is tettem fel új képeket, ha érdekel titeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (79)
     
  21. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 12. 10:4981.
    Heló Mindenkinek!
    Gyorsan bekukk, most ment el az első turnus tőlünk.
    Mindenkinek jó kis Húsvétot kívánunk mi is és sok locsolót!
    Pussz Ágiék
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 12. 10:1480.
    Boldog nyuszit mindenkinek!

    =:@)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 11. 13:2579.
    Tettem fel új képeket, ha van kedvetek nézzétek meg:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 11. 10:3878.
    Szép jó reggelt mindenkinek!

    Látom a húsvéti készulodés miatt senkinek sincs ideje, sajna én is csak késobb tudok hosszasan írogatni. De azért eljottem, hogy mindenkinek Kellemes Húsvéti unnepeket kívánjak!!!!!!!!!! :)))))))))

    Puszi mindenkinek: Áron, Jorge, Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 11. 06:3177.
    Sziasztok!

    Mindenkinek KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET kívánunk!!!!!!!!!

    Puszi: Gréta, Orsi, István
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top