Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2003 júliusi babák

Torolt_felhasznalo_637646
Torolt_felhasznalo_637646
Létrehozva: 2004. március 15. 13:31
Sziasztok
Én 21 éves vagyok,19 hónapos a kislányom,akit Heninek hívnak. Budapestiek vagyunk.
Hasonló korú babák anyukáival beszélgetnék,esetleg személyesen is talizhatnánk késöbb.
  1. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 5. 21:5551.
    Szép jó estét mindenkinek!
    A változatosság kedvéért ismét anyóspajtival mentunk sétálni:)))) Ma gyonyoru ido volt nálunk, 22 fok!!!
    A versike eszméletlen, kezdek fuggové válni:) Gondoljatok csak bele mekkora pihent agy szukséges ezekhez az elmés mondókákhoz. De egy biztos, a gyerekek megvesznek értuk. És én is tuti imádtam mégha nem is akarok emlékezni rá:)))
    Kiflicske! Mi is eskuszunk a Cebionra, minden nap nyomatunk 5 cseppet és a gyerek szemmel láthatóan kicsattan az egészségtol. További gyors gyógyulást kívánunk Grétának:))))))
    Anyde, tényleg ne irigykedj az anyóspajtikra, ha gondolod, szivesen neked adom az enyémet:))) Egy repcsijegy (csak oda, mert vissza nem akarom!)és a tiétek. Jaj, szegénykém ha tudná, hogy én már árverezem ot a neten tuti mérget rak a levesembe!!!
    Mocsu! Gratula a negyedik fogacskátokhoz! Nekunk még az a ketto sem nott ki teljesen:(
    Oh! Anyóspajti ordítozik, hogy kész a vacsora, nincs mese, mennem kell, de tuti nem eszem a levesbol:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 5. 19:2350.
    Helló Lányok!/Fiúk!

    Közkívánatra a mai penzum:

    "Lassan jár a csigabiga/,
    Táskájában eleség, /
    Várja haza lánya, fia, /
    Csigabiga-feleség. . . "

    Ohohó! Ez nem egy snassz versike csupán, hanem különleges előadás-módot kíván! Először lassan kell skandálni, jobb kezünk előrelendít, majd a bal kezünk is -egyszóval andante kalimpálunk, majd ugyanezt megismételjük az első szó "Gyorsan"-ra történő kicserélésével lendületesebben is. . . ki-ki vérmérséklete szerint. Érdemes tükör előtt gyakorolni, a bennünk rejlő színészi képességek hitelesebb tolmácsolása érdekében. (Csak kikeveredtem a mondatból!)

    Köszönjük az aggódó kérdéseket és jótanácsokat! Gréta köhög, tüsszög, most állítólag járvány van (úgyhogy vigyázzatok Manókra!!!) és persze a fogzás is legyengíti. A C-vitamint feltétlenül kipróbáljuk, apa már a gyógyszertárban áll sorba érte. . .

    Látom, kényes témát érintettünk. . . de gondoljunk csak bele, hogy Anyósainknak is voltak Anyósaik, és az ő Anyósaiknak is voltak Anyósaik. . . stb. Szóval Anyós a köbön!!! És mi is leszünk ám Anyósok!!! Ez az élet rendje, meg a pengeváltás, közelharc és diplomácia, meg az, hogy Életünk Párja, ha nyíltan nem is, de titkon nekünk adjon igazat!!! Nincs igazam?! (Addig meg - egye fene - vasalok felöltözve!!!)

    Fel a fejjel, Csajszik, itt a TAVASZ!!! Puszi Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 5. 18:3649.
    Felnyitottátok a szemem. . . Eddig azt gondoltam, de jó annak, aki jóban van a gyermeke nagyszüleivel és ráadásul a közelükben élhet, milyen aranyélet az. Rá lehet bízni a babót például, főzöget, stb. De inkább maradjon meg az a 100 km távolság. Egyébként az anyós (persze csak szemtől szembe, mert tudom milyen pletykás, és amúgy mindent mögöttem beszél meg) még nem illetett kritikával, de a saját anyám. . . Hajjaj. Semmi sem lehet elég jó neki. A gyerek ráadásul szorong tőle, igaz ritkán látja, de most pl. több napig nála voltunk, és nem tudta megszokni.
    Jobban van már Gréta baba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 5. 15:3348.
    Sziasztok!!

    tegnap annyi mindnet szerettem volna mondani, de mára elfelejtettem!:-) nem hiába szőke vagyok!:-)))
    tegnap meg játék után jol bealudtunk mindhárman!

    szoval mi az I. női klinikán születtünk. sürgős császármetszéssel. ( azért ott, mert ott dologoztam- dolgozom, és azt hittem jobb lesz az ismerős doki, de nagyon nagyon tévedtem!:-(

    Kiflicske Gréténak sok sok gyogy~~~~~~~~~~-ot küldök, , , gyógyuljon meg gyorsan!
    szerencsére mi még csak egyszer voltunk betegek, de akkor nagyon! antibiotikum, lázcsillapito, folyamatosa orrszivás. . . . de gyorsan lezajlott nála!
    légyci verseket irni. . mert hiába tudtam sokat. . mára egy -egy mondatok jutnak eszembe!

    anyos . mi náluk lakunk. . illetve az ő házuknak volt egy különálló része, amit az aposom "műhelynek" használt! ezt tavaly teljesen átalakítottuk. . igy van nappalink, két hálónk , fürdő, konyha. szoval tök jo lenne, HA nem járnának be délelőtt, délután, kopogás nélkül. . . csak ugy!
    a férjem szerint még egy jot fingani sem lehet, mert valaki mindig jön!( bocs. . de ez az igazság!)
    ide ugyanugy jönnek, mint hozzátoK!
    nekem egyébként nem lenne gondom vvelük, de miota Maja megvan. . azota fujnak rám. . főleg az anyospajti. egyébként jol megvagyunk. . de a gyerek miatt akadnak köztünk is ellentétek!
    ő sem szoptatott, mert nek ine mvolt állítólag. . . . és nem érti meg hogy ez Majának nem csak evés. . hanem megnyugvás is!
    nem tudja elfogadni hogy teljes emberként kezelem , és nem hagyom sirni, nem ébresztem fel időre enni, a vasáránapi ebédnél miért nem ülök le ha ő nem alszik. . szoval ilyen apróságok!
    ő egyszerűen a régi elveket vallja nekem emg ez nem tetszik! főleg az hogy ki akarja sajátítani a gyerekem!! ez komoly! mert miota a férjem megszületett egy napot sem dolgozott és mivel én meg tanulok még. azt hiszi ha egész napra elviszi tőlem akkor könnyebb nekem! de pl. sétálni egyszer sem vinné el . . és az a napi másfél ora pl. nagyon sokat jelentene!

    na jo ennyit róla mert még eszébe jutok és átjön!:-))

    lányom egyébként nagyon mozgékony. . szépen lépeget, gajdol folyamatosan! apapapázik és babázik. . de fogam ég csak kettő van és azzal viszont nagyon tud harapni!:-))
    uj játékot talált ki. kimászi kaz előszobába és a tükör előtt ülve tapsikol, meg "énekel" a babának!:-)
    ezért a férjem eldöntötte kell neki gyorsan egy kistesó, mert unatkozik!:-))
    ( de én 4 évig nem akarok!)
    szoval igy zajlik az életünk . . lassan. . . anyossal!:-)
    bizom benne hogy ősszel vagy legkésőbb jövőre el tudunk költözni!:-))

    na most ennyi. . már igy is nagyon hosszu lettem!
    de most már jövök gyakrabban!:-))

    sziasztok

    előzmény:
    mocsu (47)
     
  5. 2004. Április 5. 14:3447.
    Sziasztok mamik és babusok!

    Hm. . . Anyós téma. Hát nem irigyelek titeket. Nekem úgy nincs semmi gondom az anyósommal mert mi Pesten lakunk, míg ő Tatabányán. Az tény, hogy mikor itt van nálunk akkor azt hiszi, hogy ő mindent jobban tud mint én, gyereknevelésből. Szerencsére Balázs nagyon anyás és nem hagyja, hogy a nagymamija befolyásolja.

    Grétának jobbulást!!! Próbáljátok meg a C vitamint (Cebion) nekünk bevált. Balumaci is karácsonykor szinte egy hónapig taknyos volt. Mindenféle köptetőt és csodaszert kipróbáltunk de a C vitamin volt csak hatásos. Most is ha úgy érzem, hogy baj lenne, vagy mi vagyunk megfázva akkor gyorsan jön egy pár csepp erősítő.
    Hétvégén kibujt a negyedik fogcicusunk amit már nagyon vártunk, mert iszonyat nyűgösek voltunk. Van egy újabb produkción is, a tolatás, amit előszeretettel űz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 5. 13:3746.
    Akkor titeket sem irigyellek anyósugyileg. Az enyém sajnos még kozelebb lakik, egy szobával arrébb(de hulyén néz ki ez a szó, tuti rosszul írtam le). Pucéran vasalásról én még csak álmodni sem merek! Úgy nyit be a szobaajtónkon, mintha a konyhába menne be. Sosem kopog és egy percre sem hagyna minket egyedul a lakásban. Ha egy kis magányra vágyunk "kívul tágasabb" címszóval menekulunk kifelé. Akkor meg kitalálja, hogy jonni akar velunk. Úgyhogy egyetlen perc nyugtunk sincs tole, jon mindenhova velunk mint egy utánfutó. Na most nyitott be otodszor:) De én sem akarom bántani, mert tudom, hogy csak a jóindulat vezérli, de már nagyon az agyunkra megy. A lottót nem nyertuk meg szombaton, de sebaj, tudunk várni estig a másik húzásig:)
    Allergia? Szornyu! Anyu és az ocsém is kapott belole a rendesen. Hála az égnek én nem orokoltem. Grétának továbbra is jobbulást kívánunk:)))
    Na megyek, rendbe teszem a családom, mert apa a változatosság kedvéért még mindig alszik (már tobb, mint 7 hónapja mióta itt vagyunk nem dolgozik)
    De ez egy másik torténet:((((((
    Szép jó napot mindenkinek, ma még jovunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 5. 08:3745.
    Szép reggelt Mindenkinek!

    Köszönjük a kedves gyógy/jókívánságot!!!:-))))Helyzetjelentés: Gyermek köhög (kap Rhinatiol köptetőt), de láztalan. Ez jó. Viszont a saját köhögésére felébred, és ijedten pislog körbe, hogy mégis ki riogathatja őt ilyen szörnyű zajjal éjnek idején?!
    Amikor végre elcsendesedne a ház, Férjecském tüsszent bele a nagy sötét éjszakába, mert ő meg allergiás (korán virágzó fák - most aktuális; későn virágzó fák -jövő hónapban időszerű; parlagfű - a megsemmisítő támadás;, poratka - bármennyit csiszitálom is a lakást, mindig jelen van kellemetlen lakótársként. . . ), úgyhogy innentől kezdve nem nyithatunk ablakot, a virágok meg száműzve vannak otthonunkból. . .

    Anyóskérdés: Rázós. . . Nálunk is a szomszédban van az előfordulási helye. . . Nálunk is 3 gyermeket nevelt fel. . . . Ergo mindent tud. Ráadásul "Kos" a szentem, úgyhogy harcolunk. Kulturáltan. Az a baj, hogy a férjemmel megízleltük a szabadságot. Távol mindkét szülőpártól, köztes helyen, Budapesten éltünk: hol egyikünk, hol másikunk szüleit látogattuk, de jó volt visszatérni a miénkbe. . . Aztán hazaköltöztünk Debrecenbe, Isu szülővárosába, és visszadegradálódtunk gyerekké. Hiába vagyunk már mi is szülők, az nem számít. Csengőfrász az életem. Anyósom aktívan dolgozik még, de munkába indulás előtt és után is "csak úgy bekukkant" az unokához. Igyekszem elmenekülni a kérdéses időpontban, de ez nem megoldás. Meg egyébként szeretem is, tisztelem is, csak az fáj, hogy nincs saját életünk (pl. nem vasalhatok pucéran a saját otthononkban), mert váratlanul felbukkanhat. . . nehéz ügy. És az a pláne, hogy nem mi költöztünk melléjük, hanem mi nekiálltunk építkezni, amikor közölték, hogy akkor ők megvették a szomszéd telket. . . Okosok azt mondják, az a megfelelő távolság a szülők és gyerek között, ahová már nem lehet papucsban átmenni. Hát hozzánk mezítláb is. . .
    De nem bántom, mert a férjem anyukája és a világért sem szeretném választás elé állítani Isut. Ő meg "rák", és kerül minden konfliktust, veszekedni egyenesen lehetetlen vele, ami néha dühítő (bár tudom, hogy hálás lehetek érte. . . )!

    Puszi az összes kis-és nagyfiúnak és lánykának!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 5. 03:0944.
    Szép jó estét mindenkinek, azaz ha reggel olvassátok. szép jó napot mindenkinek!
    anyde! Én is csak bíztatni tudlak, szopizzatok ameddig csak lehet! Ha rajtam mult volna, Áron a mai napig csak szopizna, de sajna mi anyóspajtival lakunk, aki állandóan cseszegetett emiatt. O ugyanis mindhárom gyerekét muanyag tejen nevelte kezdettol fogva, de nem azért mert nem volt teje, hanem mert annyira onzo volt, hogy szulés után egybol injekciót kért nehogy legyen teje, mert túl macerásnak találta a szoptatást amit soha életében meg sem próbált. Azóta is minden nap hallgatom a hulyeségeit, hogy szegény gyerek, biztos vitamin hiánya van és szar a tejem. Hiába mondom neki, hogy az anyatej a legfontosabb a babáknak és olyan vitaminok vannak benne amit másban nem konnyen találsz. De hajthatatlan az oreglány, úgyhogy ráhagyom az egészet.
    Kiflicske! Grétának Áron is jobbulást kíván! De csúnyák vagytok! Borozgattok mikozben szegény gyerek szenved?!HIHIHI Jól tettétek, mi is belenyaltunk ma a 10 éves portoi borunkba. Ez olyan nyilem-nyalom dolog, olyan apacuka féle (micimackó). Csak egy gyuszunyivel szabad inni, kulonben elveszti a varázsát.
    Áron is egy pár napja nagyon anyás lett. Apa meg is jegyezte, hogy ot már le se tojja. Állandóan feláll a kiságyban és mondogatja, hogy MAMA és ha nem ugrom egybol, vagy ki kell mennem a szobából, konyorgore fogja a figurát és addig nem hagyja abba, míg meg nem szeretgetem egy kicsit:) Hihetetlen.
    Mayamami, nem tudom mikor volt a szulinapod, de utólag is Isten éltessen sokáig! Az anyósod a szomszédban lakik?
    Te jó ég, már 2 is elmúlt, vizszintesbe helyezem magam, mert Áron hamarosan felébred kajcsizni.
    Legyetek jók és álmodjatok szépeket! Holnap megint jovunk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 4. 22:1943.
    Sziasztok! Szépen fejlődünk úgy létszámilag!

    Anyde: én már megtanultam, hogy a gyereknevelésben (beleértve a kisded élelmezését is), senki másra nem szabad hallgatni, csak magára az érdekeltre (jelen esetben leánykádra)! . . . MERT A GYEREK CSAK EGYET AKAR, DE AZT NAGYON!!!! Ha szopcsi kell, legyen, ezek szerint hála az égnek elegendő a tejed és tápláló is, ha ilyen kis izgő-mozgó, nemsokára totyogó babucid van. . . Tehát ne hallgass a kibicekre; a fogak miatt meg éppen a szoptatás miatt ne aggódj, jönnek úgyis szép sorban hamarosan.

    Gréta továbbra sincs jó színben, bár láza nincs, de nem az igazi. Rendesen aludt napközben (3-szor 1 órát), egyébként pedig szegényke nagyon nyügi, csak szörcsög az orrán át, mint Darth Vader a Csillagok Háborújában. . . Az esti elalvás ma szerencsére sikeres volt (ellentétben a tegnapival, amikor Gréta hajnalban az ágyunkban kötött ki), amit gyarló szülőként meg is ünnepeltünk egy pohár finom borral. . . ez viszont rendesen fejbekólintott, úgyhogy most vigyorogva ülök a gép előtt, ahelyett, hogy szegény gyermekünk orrdugulásán merengenék. . . Fújjj!

    Minden Babusnak és Mamus/Papusnak jó'cakkát kívánunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 4. 16:4742.
    Sziasztok!!

    a pénteki napom nagyon elszaladt. . . a hétvége nálunk meg olyan"iratlan" szabályként, csak a hármunké!:-)
    sok embernek nem tetszik ( pl. anyos) de nem nagyon izgatom magam emiatt!
    szombaton mi uszással kezdünk ( mi is 3 honapos kor ota uszunk. . de nem tudom milyen modszerrel!) , majd bevásásolunk és aztán itthon töltjük az időt vagy sétálunk. . . ha van kedvem főzök, de most a kinaiban ettünk!
    szombat este szinházba mentünk ( a Tropicáriumban néztük meg az Atlantiszt) hát ne tudjátok meg mit szenvedtem előtte! még sose hagytam igy itthon a lányom!
    a jegyet szülcsinapomra kaptam a férjemtől( stilusosan szinházi táskával és egy ruhával!) és annyira vágytam rá , de nagyon féltettem a gyereket.
    végül is nem mertem anyosomra rábizni ( aki a szomszédunk) , ezt majd egyszer elmesélem hogy miért. . inkább a hugom hivtam át, akinek 3 honapos a kisfia!
    fél 8 kor mentünk el és fél éjfélre értünk haza , de szépen aludtak és azt mondta hogy egy 20 perces nagyon sirással azért átveszelték a jelenlétem.

    na most felébredt. . de majd még vissza jövök!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (39)
     
  11. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 4. 16:3641.
    Próbáltam gyorsan átfutni ezt a sokmindent, sietve, mert mindig horribilis lesz a telefonszámla. Dehát kell a kommunikáció. . .
    Gyermekemről: kislányom pehelysúly hozzátok képest= 8 kiló, és hány centi is? ejnye, képtelen vagyok az ilyesmit megjegyezni.
    "Rendes" kaját alig hajlandó elfogadni, pici száját ki nem nyitná, úgy kell beletunkolni azt a keveset, bosszúból szétkeni a maradékokat, ahogy csak tudja. Ezt a tortúrát egyelőre csak napi egyszer vállalom vele. Szinte kizárólag csak szopizik, ezért már sokan rámszóltak, de nem érdekel.
    Hiszen láthatóan jól érzi magát, megtömni meg nem fogom.
    A forgólódás őt se hozta lázba, először ülni tanult meg, aztán hirtelen felállt, és azóta ez a mánia+ a kapaszkodva araszolás.
    Orra több, mint a foga. . .
    És újabban egyetlen percre sem lehet magára hagyni.
    Ez nálatok hogyan van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 4. 16:1940.
    Hú, hogy megszaladt, mióta nem jártam itt! :-)
    Mi is július 23, István kórház.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (5)
     
  13. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 3. 23:5939.
    Szép jó estét mindenkinek!
    Szegény Gréta! Jobbulást kívánunk neki és sok-sok gyógyító puszit!:))))
    Ma turhetoen jó ido volt nálunk, randiztunk is az apóspajtival, változatosság kedvéért újra a tengerparton. Persze ahogy azt már megszokhattuk, hétvégén megint tele volt a kávézó. Áron egybol kiszúrta az osszes gyereket magának és mikor kozeledtek hozzánk, hangos sikongatással jelezte, hogy torpéket lát. Majd meg zabáltam:)))
    Mi is szeretnénk még kistestvéreket, de ahhoz elobb ma megnyerjuk a lottót, vagy hétfon a másikat:)))) Itt hetente kétszer van lottó, 49-bol kell 6-ot eltalálni. Elso hallásra konnyunek tunik, de mikor kajakra a mellette lévo számokat húzzák ki, a hajamat tudnám kitépni:(((
    Ma hajnalban Áron sírva ébredt, apa fel is kapta ot egybol ( ugyanis o még ébren volt, hajnali 6-ig netezett ) és rátette a lurkót a párnámra velem szembe. Majd rámnézett az álmos bogyó szemeivel és egybol visszaájult. Olyan édes volt:))) Látta, hogy ott vagyok és megnyugodott. Ilyet még sosem csinált azelott.
    Ma még jovok, ha apa nem fészkel a helyemre, most megyunk furdeni, aztán papizás és remélhetoleg "korai" elalvás:)
    Jó pihenést mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 3. 22:2238.
    Jó estét, Drágák!

    Sajna, "hétfogú" Sárkánykánk beteg. :-((( Valószínű, hogy mégsem a foga okozta a lázat és nyügit, hanem egy rút, alattomos vírus, vagy esetleg megfázott (ez 21 fokban ugyan kissé bizarr, de igaz a mondás: szeszélyes az április, és hol túl-, hol meg alulöltöztettem szegényt. . . ).
    Van gyakorlatunk betegségesdiből. Cc. 1 hónapig voltunk gyengélkedőn mindhárman: Apa "A" típusú influenzát hozott haza, Gréta "B"-s volt, nálam pedig ismeretlen eredetű akut torokgyuszit diagnosztizáltak. Nos ezeket cserélgettük egymás között belterjes vírusfarmunkon (=otthonunkban). Házi patikánk felszereltsége vetekszik egy jól menő gyógyszertáréval. . .
    Egyébként a gyereket 7 hónapos koráig kerülte minden kórság - bár nem tudtam szoptatni (így az immunrendszere is sebezhetőbb). Esküszöm a VITACOLAN nevű multivitamin szérumra, amit szinte az első naptól kap (először azért kellett, mert nem tudott kakilni és ez a szer enyhe székletlazító is. . . ). Minden fontos dolog van benne, és még az íze is tűrhető, újabban én is bedobok reggelente egy kiskanállal. D- vitamint ún. Vigantol cseppek formájában kap -már ha esténként nem felejtem el beadni. Tápszeres babáknál ez nem létfontosságú, mert a papik úgyis dúsítottak. Szerintem a zöldség (főleg a sárgarépa: A-és D vitamin; brokkoli:C-vitamin és rengeteg kálcium; cékla:vas;sütőtök: D-vitamin stb. ) és gyümölcs (alma; banán; sőt! magtalanított kiwi! ) meg sajt, husi fenti komplex vitaminnal kiegészítve hozzájárul, hogy jól fejlődjön a Tökmag! De azt tudom, hogy a következő babánknál mindent el fogok követni azért, hogy szoptatni tudjam!!! majd akkor Tőletek begyűjtöm a tapasztalatot. . .
    Tényleg! Terveztek-e és ha igen, mikor következő porontyot? Én szülés után azonnal azt mondtam a férjecskémnek: Kérem a következőt! Mostanra kicsit máshogy látjuk a gyereknevelés szépségeit (néha könnyes oldalát:kiborulások, hisztik. . . ), de nem tiltakoznánk ellene, egyáltalán!!! Múlt hónapban késett a mensi, hát, lepergett előttem a film a születendő babáról és az akkor 17 hónapos Grétáról. . . Nem lehet könnyű. Aztán a természet mindent megoldott.
    Jesszus! Mennyit írtam! Ti jól vagytok? Babucik érzik a tavaszi zsongást?

    Nyugis éjszakát Mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 3. 13:5937.
    Sziasztok csajszik!
    Csak kitápászkodtam az ágyból:) Itt egy órával kevesebb van, mint otthon. Tegnap kb. háromszor írtam végig a hosszú mondókámat, de nem tudjuk miért, szarakodik a netunk és egy csapásra eltunt minden irományom. Elég idegtépo volt:((((
    Szia mocsu! Mi is július 23! Én azt hallottam, hogy aznap valamilyen fronthatás volt és még az a kismama is megszult akinek még pár hét hátra volt. Megnéztem az oldalatokat és nagyon tetszett:))) Ez a baba tiszta apja. . . . . . . . . . hmmm, vagy anyja? HIHIHI Csak hulyulok! Már kiflicske is mondta, hogy Gréta egyikukre sem hasonlít és mi is ugyanezt vettuk észre, hogy nem veszunk észre semmit. Mármint hasonlóságot.
    Húúú! Az orrszívóról ne is beszéljunk! Nekunk akkumulátorral mukodo van ( a tejszívó akkumulátora) és mi is utáljuk:( Áron visít mintha gyílkolná valaki. Szerintem is elég brutál, de hasznos kínzóeszkoz. Mi is pár hete elkaptunk egy taknyos vírust, de Áron egy nap alatt túl volt rajta, majd túláradó szeretetbol átadta a szerencsétlen szuleinek akik napokig szenvedtek a kegyes ajándék miatt. Ti nem adtok a babáknak vitaminokat? Itt a fekete Kunta-Kinti doktornéni mindig ír C és D vitamin cseppeket amit szorgalmasan szed is a nagyfiú.
    Ti mit csináltok Grétával, hogy ennyi foga van? Oda ragasztotok néhányat? Áronnak még ez az elso ketto sem nott ki teljesen:(
    A cicim már jobban van, kenegetem ezerrel. Mi sosem használtunk cumis uveget, valahogy nem volt szukség rá. De most a lefejt tejet kénytelen voltam abból belégyomoszolni, mert sajnáltam volna kionteni. És el sem fogadta. Ki sem nyitotta a száját, pedig éhes volt. Apa erre úgy felidegesítette magát, hogy szó szerint lenyomta az egész uveget szegény gyerek torkán. Azt tudni kell, hogy az apa bika Áron pedig oroszlán. Nem egy szerencsés páros:( Egyik eroszakosabb mint a másik. Már jó pár csatát végig kellett néznem szótlanul. De ismerjuk a mondást: okos enged, szamár szenved, így mindig az apa nyer:)))
    De jó nektek az uszi miatt! Én itt elég sok rosszat hallottam a víz tisztaságáról, pedig elég kozel lenne.
    A versike nagyon elmés, tuti megtanuljuk mi is :)))
    Ma még jovunk, de most mennem kell, mert Áron osszefosta magát, apa pedig még az igazak álmát alussza( délután egykor!) Egyébként is a peluscsere mindig is az én megtiszteltetésem volt.
    Na most már tényleg megyek, mert már émelygek a buztol. PUSZIKA és szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (35)
     
  16. 2004. Április 3. 10:1736.
    Sziasztok!

    Nálunk ma, csak most kezdődik a nap, ugyanis az este 10 helyett 12 volt a takarodó. Na de még mielőtt félreértések esnének mi se alusszuk át az éjszakákat, az adag tejcsiért mindenképpen felkelünk. Mostanába azt csinálom, hogy este mikor lefekszünk odakészítem az ágy mellé. Ha megébred, hogy tejcsi kell akkor odaadom és a sötétben egyedül elfogyasztja utána meg vissza is alszik. Szoptatni már nem nagyon szoptatok csak este lefekvés előtt, mert Balázs csak így tud elaludni.
    Képzeljétek most, hogy jön a tavasz sikerült minden napra benti foglalkozást találnom. Az új szerzemény az keddenként lesz: Tücsök zene ez olyan valami mint a Zenebölcsi. Majd beszámolok róla, hogy milyen.
    A babaúszásra mi is 3 hónapos kortól járunk és szintén a Kalovits módszeres, nagyon élvezzük. Grétának hogy tetszik?
    Mindenkinek kellemes hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 3. 08:3335.
    Mi ez a lustaság, Csajok? Csak egy gyermek van ébren, széles-e vidéken? . . . Ő viszont jó régóta (Gréta hajnali 5 óta talpon, valahogy megérzi a drága, hogy hétvége van!!!)

    Orra csurog, ezért este bevetettük a "brutál"-t: az orrszívó-porszívót. Nem t'om, ti is alkalmazói vagytok-e ezen elmés szerkezetnek, de meg kell hagyni, már a működési elve is morbid! Régen hasonló technikával távolították el a mumifikálni kívánt fáraók agyállományát. . . Hát, ha akkor bevált?!. . . Tény és való, hogy működik, és enyhülést hozott plüsscsibénknek, aki "dáthásan" is olyan édesen mondja, hogy: "D-apppa", "d-apppa"!!!

    Jó hétvégét + szép napsütéses napot nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 2. 21:3134.
    Szia Mocsu! Helló Csajok és szia Áron és Balu!

    Mocsu: örülünk Nektek! Én is 23-ra voltam kiírva Grétával, de 3 héttel előbb érkezett, mert a mohó kismama dinnyét kívánt, meg is vett egy szép megtermett csíkos 12 kg-ost, és azt nekiállt cipelni. Magzatvíz el, mentők, szülés megindítása, tágítás, 8 óra múlva GYEREK!!!. . . Be kell valljam, kíváncsi és türelmetlen is voltam, talán ezért történt úgy a dolog, ahogy történt.
    Ha jól emlékszem, Áron is 23-ai. . .
    Mi is úszunk, ezek szerint Nektek is bevált. . . Kalovits módszer vagy más szerint tanultok? A baba-mama klub biztos jó dolog, sajna nálunk hamvában holt kezdeményezés maradt csupán. . .

    Fufinho: Remélem, viszonylag ép bőrrel megúsztad a fejés nem éppen felemelő procedúráját! Nem irigyellek, üzenem Áronnak, hogy vigyázzon a Mama testi épségére! Tudtatok sétálni? Itthon szép idő volt, csak kissé szeszélyes: nálunk legalábbis ezerrel sütött a Nap, de orkánszerű szél csavarta a fákat. . .
    Tudom, hogy nem éppen tapintatos említeni, pont a tegnapi harapásos baleseted után, de "fogas" hírünk van: mára virradóra megérkezett Gréta 7. foga (alias VII. Géza)! Egyik fogával sem szenvedett annyit, mint ezzel. . . Ömlik az orra, nyűgös és hőemcsije is van. Panadol fájdalomcsillapító sziruppal elkábítva most végre elalult. . . Valahogy félek az éjszakától!
    Kívánom, hogy zavartalan éjszakátok legyen!!! puszi

    Mayamami: Olvasom, hogy T. Rudolf nálatok is népszerű! Mayácska popóját a túró nem csípi ki? Én egyszer-kétszer megfigyeltem, hogy a túró után bepirosodik a pisilője és a popsija is. Nektek egyébként melyik popsikenőcs vált be? Mi áttértünk Bepanthenről Neogranormonra, ez most jobbnak tűnik.
    A Mayát sikerült Y-nal anyakönyveztetni? Barátnőm kislánya októberi Maja, neki csak J-vel engedélyezték. . .

    Puszi mindenkinek+jó pihit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. Április 2. 14:1033.
    Sziasztok!

    Visszatértünk az állatkertből, ahova azért mentünk mert még régebb olvastam, hogy a játszóházban minden pénteken 11-től zenebölcsi van. Nos az is lett volna, ha lett volna rá elég jelentkező, így cserébe a Pólusba van zenebölcsi (ami nekünk egy kicsit messze van).
    Nos akkor most magunkról: egy fiam (Balázs) van, de három testvért szeretnénk még neki. Benn lakunk a belvárosban, amit néha nem igazán szeretek, mert nincs kert, udvar, ahol hancúrozni lehetne. Ezért mindig figyelem, hogy hol milyen program van, hova lehet kimenni. Csütörtökönként a VII. ker. -ben az Almássy térre járunk mama-baba klubban, péntek délután ugyanoda babaúszásra már 3 hónapos kortól. Ha minden igaz akkor hétfőtől angol órára fogok járni amíg Baluval játszanak. Sokat járunk a Margit szigetre is sétálni.
    Van egy weblapunk ahol sok-sok foto és néhány info van rólunk: www. toros. webzona. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. Április 2. 09:3632.
    Szia!

    Mi is 2003 júli. 23. BM korház. Éppen állatkertbe készülünk ezért majd késöbb jelentkezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (5)
     
  21. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 2. 07:5431.
    . . . Sziasztok drága "NEM-HÉTALVÓ" vagy "Hetet nem alvó" avagy egyszerűen "Nem alvó" Sorstársaim!

    Szép napra virradtunk/virrasztottunk!
    Mayamami! Isten hozott Benneteket! El kell ismerni, Maya is meglehetősen belevaló dolgokat produkál, nem egy elveszett csajszi! Ez a köpködés még nekem - sokat tapasztalt, az elmúlt majd' 9 hónapban tisztességben megőszült, Grétán edzett fejemnek -is új!!!! Apropó, köpés: régebben mi adtunk Grétának játszó/nyugtató cumit, de azt olyan meredek röppályán köpte olyan messzi távolba, hogy felhagytunk a kísérlettel. Apósom szerint pálinkába kellett volna áztatni a cumit, az biztos elringatta volna. Mostanra leszoktunk az effajta pótszerekről. . . a fogai miatt nem is baj, bár az ujjait szopizza. . .

    Fufinho! Boldog névnapot Áronnak!
    Látom hozzászólásod korai (késői?) időpontjából, hogy Kispocok nem tagadta meg önmagát. Ő lesz az éjszaka császára!
    A kis vámpir! Cici beteg még? Nagyon fáj? Veled vagyunk!!!:-))))
    A hajó vízre bocsátása jó móka lehetett! Nyáron a tengerparton már biztos "menőzni" fog vele, de előbb felnő a feladathoz.

    A mai aktuális gyermekversike-üzenet a következő:
    "Megy a hajó a Dunán, /
    Lemaradt a kapitány. /
    Kiábál, Trombitál, /
    De a hajó meg nem áll, /
    Csak dudál!"

    Szellemi útravalóként csak ennyit tudok közkinccsé tenni (újabban ilyen mondókákra korlátozódik a lexikális tudásom).

    PÉÉ-NTT-E-EEK van, de jó!! Zűrmentes napot Mindkettőtöknek (+a csatolt részeknek)!!! Puszi, majd jövünk ám még. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 2. 02:2930.
    Sziasztok! Gyarapodunk!
    Legyetek szívélyesen udvozolve! Júli 21? Én is addigra voltam kiírva, csak két nappal késobb szulettunk. Melyik kórházban szultél? De jó nektek, hogy van túro rudi otthon, itt még hasonló sincs:(
    Kiflicske! Helyesbítenem kell, sajna az olaszok nyertek 1:2-re:( De én nem vagyok annyira elkenodve, mert az olaszokat is imádom:) Roberto Baggio. . . hmmm. . .
    A mai sétát már meg sem említem, mert ahogy kitettuk a lábunkat az ajtón, óriási szemekben jéggolyócskák estek az égbol:( De gyorsan bevágódtunk a kocsiba és meg sem álltunk a tengerpartig. Ott találkoztunk apóspajtival és az új gyonyoru police hajóval. Nem hittem a szememnek, de tényleg nagyobb, mint a szegény manó. Van a nagyhajó hátuljában egy kisebb motorcsónak szeruség is, úgyhogy furdésnél csak azt tettuk a vízbe, kulonben a gyerek nem fért volna a kádba:))) De Áron szinte rá sem bagózott. Már mindenféle motorhangot imitáltam, még szirénáztam is, hiszen ez egy komoly rendorségi motorcsónak, de ahelyett, hogy a hajóra koncentrált volna, egyfolytában engem bámult és az volt az arcára írva, hogy te jó ég az anyukámnak elment ami nem volt. Nem bírtuk abbahagyni a rohogést, olyan képet vágott.
    Dobos torta!!! Nyam-nyam, ne is mondd! Imádom!
    Ma az okos fiam véresre rágta az egyik mellbimbóm és csak késobb vettem észre, hogy azt issza. Most nagyon fáj és nem is tudiam abból szopiztatni, viszont már úgy tele van, hogy meg kell próbálnom géppel leszedni a tejet. Jujjj, elore érzem a fájdalmat, de muszáj, kulonben szétrobbanok. Megyek is, aztán elteszem magam holnapra, azaz már mára és megpróbálok egy órácskát aludni, mert tobb már nem is jár nekem:(
    Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek, holnap találkozunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 1. 23:3729.
    Sziasztok!!!

    végig olvastalak benneteket és jokat is mosolyogtam!:-))

    jöhetünk hozzátok ???
    mi 2003 julius 21-én születtünk. . iszonyatos kinlodások közepette . . végül is császárral!:-(
    Fufinho engem megcsászároztak igaz csak a 10 ora végén! igy Maya is csucsfej lett és ráadásnak padlizsánlila volt az egész arca! :-( mert a buta a bal arcát tette a méhszájra belülről aztán emg csodálkozott hogy nem tud kijönni és kékül- zöldül közben!:-( mikor láttam már lila volt de hamar elmullot szerencsére!

    egyébként ő is 9, 20 kilo és 73 cm! remekül tud kuszni, mászni , felállni, arrébb menni. . tolagatja a babasétáltatóját mint az őrültek. . pakol, rámol , rendezkedik! új szokásként felvette a verekedést és köpködést! ez tetszik neki!:-)
    mi még szopizunk ezerrel ( kb 28millio 606 szor naponta. . . . szoval nagyon sokszor!:-)))) de mellé már eszünk tejpépet reggelire, gyümit 10-ira, főzeléket késői ebédre , uzsira joghurtot és turo rudit. . aztán Apával még vacsizik és este meg szopik!:-))
    éjszakánk egyre rosszabbak. . mert most kb oránként ébred. szerencsés esetben visszaalszik, de általában szopizni akar és anélkül üvölt!

    foga van már kettő lenn . . szerintem most jön a többi. . de az elmult pár napban ezzel a kettővel is meg tud harapni rendesen

    szoval röviden ezek vagyunk mi. . remélem nem feleslegesen irtam le, és kiváncsiak lesztek ránk a továbbiakban is!:-)))

    addig is elteszem magam az olvasóbrigádba!:-))
    jo éjt nektek! sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 1. 23:0728.
    Hahócska!!!

    Hűűű, de hosszú volt ez a mai nap!

    Képzeld, anyósom ma egyik barátnőjénél volt ÖTYÉ-zni (Öreg Tyúkok Egyesülete. . . pedig nem is öreg, csak 52 éves) és Csilla barátnője 80 éves anyukájától megtanult 16(!!!!) lapos Dobos-tortát sütni!!! Valami remekmű lett!!! Ez is bekerül a Családi Receptek féltve őrzött és örökített kincsestárába. Én is próbálkozom sütéssel, de inkább a saláta és a gyümilevesek a műfajom. . .

    Hát, a Nagypapik már csak ilyenek! Áronnak tetszett a hajó? Vagy inkább az Apukája játszik vele? Az én apukám minden karácsonyra vett "nekem" LEGO TECHNICS-et, de igazából mindig ő rakta össze. . . Addig is csendben volt :-))). Apósom első kérdése egyébkéntaz volt, amikor bejelentettük, hogy az első unokáját várjuk: "Hova szereljem a kosárpalánkot?" Azt hiszem, Gréta kenyérre fogja kenni papit, pedig az ő szava a szent a családban. . .

    Játékügyben kiokosodtam: leányunk figyelmét csak és kizárólag a különböző formájú műanyag ásványvizes flakonok kötik le. Kész gyűjteménye van az üres üvegekből. Kedvence még Anya kreálmánya: kiürült hintőporos flakonba rejtett fagolyók. Ezzel jól lehet zörögni és rágcsálni se kutya! Szeret konyhafiókot huzigatni, újságot tépni, konnektor felé közeledni (szóval mindent, amit nem lenne szabad!). . . de legjobban azt bírja, ha Apa dobálja - olyankor sikít örömében.
    Szóval minél drágább és puccosabb a játék, annál kevésbé érdekli. Ami játéka van, az vagy a mi 20-30 éves "őskövületünk", vagy olcsó kínai gumikacsa-béka-zsiráf. . . stb.

    Foci: Férjeddel együtt örülünk a győzelemnek, mert kedvencünk Nuno Gomez! Úgyhogy éljen a magyar-portugál focibarátság!

    Jó pihit Nektek és viszonylag korai elalvást. Holnap jövünk! Puszka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 1. 14:3227.
    Gyozelem! Tegnap Áront már fél egykor sikerult elaltatnom. Egy órán keresztul eszeveszettul hintáztattam a karomban, majd bele gorbultem. Aztán jottem volna végre netezni, de a meccsnek persze vége lett (2:1 a portugáloknak) és apuci befészkelte magát a gép elé, mert a keresztfiával órákig messengerezett. Majd mondtam neki, hogy ébresszen fel ha befejezték, de erre hajnali fél 5-kor kerult sor amikor már teljesen használhatatlan voltam és a gyerek is felébredt papizni. De hát ez az anyák élete. Már felajánlottam Jorgenak, hogy odaadom a cicimet, o úgyis sokáig fennmarad és megszoptathatná Áront, hogy én is pihenjek már egy kicsit.
    Nem mondod, hogy már négy fogacskátok van?! AKkor mi nagyon levagyunk maradva. Nekunk csak két alsó van:((( Mindegyiknek nevet adtatok? hihihi, ez jó otlet!
    Két napja voltunk a Toys´r us-ban játékot nézni Áronnak, nagyon muris volt. Az anyósommal és a férjemmel hármasban végignyomkodtuk az osszes játékot, tobb mint egy órát ott tokoltunk, mert nem tudtunk választani. Az egész bolt a mi csilingelésunktol, zakatolásunktól zengett mire végre sikerult egy zenélos csorgos kutyut kiválasztanunk. Adtak hozzá ajándékba egy asztalra tapaszthato csorgó micsodát is ami persze a mi fa ebédloasztalunkra nem tapad. A nagy gonddal kiválasztott játékot szinte le sem tojja. Néha-néha megnyomogatja, de mindig a feje tetejére fordítja és azt nézegeti. Nem értjuk, hogy miért a sima zold oldala koti le jobban.
    Sajna mennem kell, ebédelunk aztán újra megpróbálunk sétálni, ma hátha osszejon és megyunk apósomhoz is mert vett egy police hajót Áronnak a furdokádba és el kell hoznunk. A hajó nagyobb mint a gyerek, mondta az apospajt, hát majd meglátjuk:)))
    Azt hiszem itt is van bolondok napja, de én itt minden napot annak érzek, úgyhogy nem lesz nagy változás:)
    Na mostmár tényleg lelovom magam és megyek, szép napsutéses napot kívánok!
    pusz-pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (26)
     

Címlap

top