Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Háztartási napló

tr1n1ty
Létrehozva: 2010. február 22. 13:33
Sziasztok! Tudtok ajánlani vmit, hogy hogyan tudnám a legegyszerűbben követni az itthoni kiadásokat/bevételeket? Szeretném a bolti blokkok alapján rögzíteni, hogy mikor mennyiért és mit vásároltam és aztán hó végén kategorizálni, hogy átlagban mire mennyi megy el, azaz hová lesz a pénz ? Ha vkinek van ilyenje (akár Excelben) tudna nekem segíteni?De jöhet bármilyen tipp is. Nem tudom, emlékszik-e még vki arra a bizonyos "Háztartási napló"-ra vagy hogy hívták, még gyerekkoromban vezetett ilyet anyukám, és ez egy előrenyomtatott kis füzet volt... Ilyet nem lehet már kapni sehol?(Egyszer rég félszemmel olvastam, h. vhonnan letölthető, ha tudtok segíteni, nagyon örülnék neki!) Köszi! 
  1. 2015. március 14. 23:0431.
  2. 2015. március 14. 21:2930.

    http://homebank.free.fr/


    az elején egy kis angol nyelvtudás nem árt ha van, de utána be lehet állítani magyar nyelvet. Szerintem mindenben kielégíti egy háztartás pénzügyeinek nyilvántartását. Ha pontos eredményeket kíván kapni a napi adatfelvitel nem elhanyagolandó! Üdv m-miklos

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-02-22  13:33
  3. 2014. december 11. 15:0929.

    Sziasztok,


    valakinek esetleg 2010 óta valami jó kis excell sablonja...?
    Az ace Moneyt vmiért nem tudom telepíteni:(
    Köszönöm!

  4. 2010. Április 5. 22:0228.

    szia!

     

    én pl főiskolásként kezdtem egy nagyon alap "nyilvántartást" vezetni: kiadások: mit, mikor, mire/hol, és mennyiért? ezek voltak a fő csoportok, mivel így könnyen átlátni, milyen kiadások jelentkeznek rendszeresen, mi az ami feltétlenül fontos, és mikor számíthatok rá, mi az amit lehet mellőzni rövidebb ideig...

    kicsit könnyebb volt így beosztani a dolgokat, hisz nagy vonalakban láttam mikor kapok és mennyi pénzt, és hogy ebből mikor hova mennyit költök

     

    ma viszont már gyakorló háziasszonyként ott tartok, hogy leülünk fizu után párommal, és megbeszéljük, hogy miket kell venni abban a hónapban... saccra már tudjuk mi mennyi... vagy legalábbis mennyit vagyunk hajlandóak fizetni érte... felírjuk, listázzuk, egész hónapra, rezsivel és a fix kiadásokkal, hisz pl wc papír, pzs, izzadásgátló... asszem nem kérdéses, venni kell, már csak az a kérdés mindig, hogy hol....??? (mert ugye nem mindenben a tesco a jó)viszont így már hó elején tudjuk, hogy mennyi az amit tutira elköltünk, és mi marad.

    persze, mondjuk hó közben is vásárolunk husit meg ilyeneket... de ugye azzal is kalkulálunk már, mivel annyira már ismerjük a szokásainkat... viszont a lista annyira rugalmas nálunk is, hogyha véletlenül a boltba derül ki, hogy vmit még venni kell, akkor már van miből, hisz plusszal kalkulálunk, vagy, ha vmi elég akciós, és megéri korábban megvenni, mert úgyis kelleni fog (pl tisztasági dolgok)és eláll... akkor tesszük, amit tenni kell...

    a tudatosabb/kalkulált vásárlásunk mellett már eljutottam odáig, hogy kevesebbet cigizek(mivel nagyon spórolni akartam, így rájöttem, a kaja jót tesz az embernek a cigi kevésbé, és ha a smucig oldalam rá tud venni, hogy kevesebbet dohányozzak, az dupla haszon)

     

    szóval remélem egy kis ötletnek szívesen veszitek saját példáim  

    sok sikert a kalkuláláshoz és gazdálkodáshoz!

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-02-22  13:33
  5. Torolt_felhasznalo_110734
    Torolt_felhasznalo_110734
    2010. március 2. 19:0727.

    Szia!

     

    Ha erre jársz elküldenéd nekem azt az exelt?

     

    Köszönöm: Csylu

    előzmény:
    Nesinesi (9)
    2010-02-22  14:06

Címlap

top