Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Paleolit táplálkozás

eva74
Létrehozva: 2010. február 15. 08:33

Sziasztok,

 

Próbálta közületek már valaki ezt az életmódot? 

  1. 2010. február 15. 15:10101.
    Ezt a h1n1 dolgot szerintem felesleges idekeverni. Erről már annyian és annyit beszéltek, ugyanugy nem lehet eldönteni mint a szir meg oldaj kérdéskört. Szerintem humbuk, túl van beszélve mert nagyon jól eltereli az emberek figyelmét arról hogy családok kerülnek utcára, nincs az embereknek munkája, a politika meg azt sem tudja hány bőrt hozzon le még rólunk. Én olyat is olvastam hogy USAban ezt a világválság hatásainak enyhítésére, rendbehozatalára találták ki, és ha jobban belegondolsz lehet hogy nem is olyan hajmeresztő ötlet. Én sem tartom veszélyesebbnek mint a sezzonális influenzát, ettől függetlenül beadattam magamnak, mert gyereket akarunk és nem éri meg a rizikót. Aki azé nem adatja be mert a Szendi ezt mondta az hülye Én beadattam, ettől függetlenül ebben a Szendivel értek egyet De pl a rizzsel kapcsolatban nem értek egyet. Szerintem is egészséges a rizs. Nem kell kétpofára enni, de hetente 1x vagy 2 hetente szerintem nem árt, sőt lehet hogy jót is tesz. Én legszigorúbbal a lisztet és gabonaterméket veszem. Ugyértem, nekem a puffasztott búzaszelet se fér bele, hiába alig van benne kalória..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. február 15. 15:05100.

    Nekem nagyon vicces, amikor a bocival jönnek, meg hogy más emlősállat nem issza meg a többiek tejét...dehogynem! Ha kifejed neki és eléteszed, akkor szívesen megissza. Csak hát szegény macska nem tud tehenet fejni...))))

    Újabban egyre többet olvasni a szója allergiáról, talán nem egyforma szervezetünk az ázsiaiakéval, bár úgy tudom, hogy ők szójatejet is isznak, azaz mást is, meg egyébként is másként táplálkoznak gyerekkoruk óta, úgyhogy lehet, csak pont a szójára fogják rá, hogy használ. Én viszont nem ittam (már megint a fránya pénz...) és nem voltak hőhullámaim, hála  a jó kis magyar, vagy legalábbis európai  gyógynövényeknek és belőlük főzött teáknak.

    Dokinéninek igaza volt, aki meg megkövezné, az menjen fogat csináltatni. Na, az előbb a feleslegesen vásárolt ez meg azok közül kifelejtettük a rágógumit...)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (98)
    2010-02-15  14:53
  3. 2010. február 15. 14:5699.
    "

    A h1n1-gyel viszont óvatosabban bánnék, mert köztudottan a szezonális influenzába is belehalnak emberek, annak viszont sosincs ekkora fenék kerítve. "

    De nem ennyien és főként nem terhesek.Elhiszem én, hogy üzlet az oltóanyag előáálítása, de fütyülök az illető milliomosra, ha  -miközben gazdagítom-, elkerülöm a vérzéses tüdőgyulladást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (96)
    2010-02-15  14:49
  4. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 14:5398.

    Gondoltam azért reszelem le, mert akkor tovább tart. Mármint látványilag...

    A tejet valami vegás oldalon olvastam, de már évekkel ezelőtt. Lejjebb látható idézési technikámban viszont kiderült: nem vagyok valami profi a források megjelenítésében :)

     

    A múltkor azt mondta S. Judit a főzős műsorában, hogy azokban az ázsiai országokban (erre talán pontosan emlékszem), ahol szójatejet isznak, ott a klimax hőhullámos tünetei egyáltalán nem jelentkeznek (na jó, van szója-allergia is...)

     

    Fogak: én még emlékszem, hogy a fogorvos dokinéni nekünk azt mondta alsóban, hogy szalonnabőrt rágicsáljunk, ne rágógumit, mert az cukros és tönkreteszi a fogakat. Igaz, akkor még nem volt szuper Orbit, ami visszaállítja a pH-mat :D (vagy már az sincs? kevés tévét nézek újabban).

    Szegény doki nénit biztosan megköveznék a bőrkével.

    előzmény:
    Edith7 (94)
    2010-02-15  14:25
  5. 2010. február 15. 14:5197.

    "Én nem vagyok abban biztos, hogy a zsír káros az epére. Sok szénhidráttal terhelt táplálkozás mellett lehet, hogy számít persze. De anélkül.. "

    A sok zsír? Pláne anélkül, amit te szénhidrátnak nevezel, én meg köretnek, ami felszívja a zsírt. ...de kérdezz meg egy szakorvost.. Egy zsiradékban megsütött hús, virsli, bármi--önmagában, kíséret nélkül fogyasztva nagyon egészségtelen, különösen ha melegen eszik.

    előzmény:
    anyuka81 (89)
    2010-02-15  14:11
  6. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 14:4996.

    Elnézést kérek a pontatlan idézésért. Nincs nálam a könyv, csak az ópiátra emlékeztem, de majd utánanézek.

     

    A h1n1-gyel viszont óvatosabban bánnék, mert köztudottan a szezonális influenzába is belehalnak emberek, annak viszont sosincs ekkora fenék kerítve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327046 (95)
    2010-02-15  14:29
  7. Torolt_felhasznalo_327046
    Torolt_felhasznalo_327046
    2010. február 15. 14:2995.

    Nem matematikus, hanem programozó matematikus. Utóbbi szakma megjelölésében a "matematikus" eléggé félrevezető. A programozó matematikusnak nem szükségeltetik annyira a logikus gondolkodás képessége, mint a matematikusnak.

     

    "És hogy a tejtermékekkel az a baj, hogy az a fajta tehénfaj terjedt el a mi földrészünkön, aminek a DNS-láncában van egy aminosav, ami a nem tudom milyen hatás következtében ópiátszármazék lesz (mint a heroin)."

     

    DNS láncban aminosav? Erősen remélem, hogy ezt Szendi nem így írta.

     

    Amúgy a fazonnal jó vigyázni, mert ha valaki szektaszerűen követi, az veszélybe is kerülhet. Milyen "szépen" állást foglalt a H1N1 oltás ellen is, miközben az sem a szakmája. Miközben sok várandós nő belehalt a kórba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (45)
    2010-02-15  11:49
  8. 2010. február 15. 14:2594.

    "Az biztos, hogy az ember agyát át kell hangolni és jó sokat rágni :)

     

    igen, lejjebb valaki írta: már most látszik, mennyi fogszabályzós gyerek van a 30 évvel ezelőttihez képest. Ez a sok feldolgozott kaja nem szoktatja rágáshoz a gyerekeket és nem fejlődik rendesen az állkapcsuk (bár ezzel kapcsolatban még nem olvastam semmit...)"

     

    Az apukám az idén lenne 87 éves: gyerekkorunkban mindig azt mondta, hogy sokat kell rágni, sőt emlegetett valami ajánlást is, hogy minden falatot hányszor kell megrágni. Nem kéne mindig valami újat kitalálni, lám a régebbiek is már tudták ugyanezt, csak ők használták is a tudásukat. Mert igazad van, nem rágnak a gyerekek: bébiétel, mű-tejbedara meg mű-tejberízs, meg pépek, rágni esetleg az extrudált izégolyók (megkóstoltam, mindjárt feltapadt a szájpadlásomra és egyébként is, ezeknek semmi íze nincs, micsoda szadizmus picinek adni? Rágni úgysem tanul meg velük, nassra meg nincs szükségük!), kenyérhéjat ma már nem rág egy pici sem, hogy megerősödjön az ínye. Ja, hogy vannak rágókák..? Hát azokat rágja az, aki kitalálta...(((( (nem, abszolut nem érdekel, ha most valaki a fejéhez kap, hogy kenyérhéj kicsinek? Szodoma és Gomorra az! )

    A rízsről meg ne mondjál le! Gondolj a hosszú életű japánokra... meg arra, mennyi hasznos tápanyag van benne és még finom is! Egyél mellé halat többször és már rendben is van a dolog.

    Ja, itt valaki írta Ázsiát a tejjel kapcsolatban: Ázsia melyik részéről is olvastad?

    ui.: miért kell azt a nyomorult almát lereszelni?! Tessék rágni kérem, ne légy már ennyire lusta...)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (78)
    2010-02-15  13:47
  9. 2010. február 15. 14:1993.
    Igazából ezen nem gazdagszik meg senki, max a könyvből befolyt jogdíj, abból pedig még nem sokan lettek milliomosok magyarországon... Tényleg döntés kérdése, itt most nem is a szeret-nemszeret kérdéskörröl beszéltünk, én is szeretem a pörköltet nokedlivel, de egyáltalán nem tartom egészségesnek. Egyéként ezt nem a Szendi találta ki, én anno rágoogle-öztem és angolul találtam is róla jópár infot. 
    előzmény:
    Edith7 (88)
    2010-02-15  14:09
  10. 2010. február 15. 14:1892.

    hát én ezt nem értem...

     

    tények kötőjel tévhitek pont hu  per paleolit kötőjel ételek pont hu 

     

    (ékezet nélkül) 

    előzmény:
    anyuka81 (91)
    2010-02-15  14:17
  11. 2010. február 15. 14:1791.

    Az előző hsz az kicsit érdekes lett:

    szóval:

     

     

     

     

    előzmény:
    anyuka81 (90)
    2010-02-15  14:14
  12. 2010. február 15. 14:1490.

     

    illetve a tenye-tevhitek.hu-n a paleolit táplálkozás menüpontban mindent megtalálsz (reggelire, uzsira való ételeket), és jó még a blog is:

     

    http://szendigabor.freeblog.hu/

     

     

    előzmény:
    eva74 (86)
    2010-02-15  14:05
  13. 2010. február 15. 14:1189.

    Én sem veszek alapból ilyen dolgokat.

     

    Én nem vagyok abban biztos, hogy a zsír káros az epére. Sok szénhidráttal terhelt táplálkozás mellett lehet, hogy számít persze. De anélkül.. 

     

    Az ember döntse el magának, hogy mit kockáztat. Nem örülök a vegyszeres génkezelt zöldségeknek-gyümölcsöknek, jobb lenne a bio. De én inkább maradok ezeknél, minthogy a kalóriával teli kenyeret egyem, aminek a tápértéke a nullával egyenlő, és esetlegesen cukorbetegségem is legyen felnőttkoromra az évtizedeken át megevett túl  nagy szénhidráttartalmú éetelek miatt (krumpli, rizs) miatt. Viszont talán a nagyjából lebomlott vegyszereket a szervezetem bizonyos mértékig tudja semlegesíteni. Remélem.

     

    Ez döntés kérdése.

    előzmény:
    Edith7 (82)
    2010-02-15  13:57
  14. 2010. február 15. 14:0988.

    Dee!Mert ez a paci másik oldala. Mondom, hogy szeretem a magvakat, de szeretem a pörköltet nokedlivel, káposztasalátával vagy céklával -és most kapaszkodj!- kenyércsücskével..)))) Amúgy meg vagyok róla győződve, kétpofára ette volna az ősember is az ebédemet, ha eléteszem...max desszertnek benézett volna utána engem...))) Mert igaza volt annak, aki itt kicsit lejjebb arról írt, hogy nem volt paleotikumi étrend, mindegyik azt ette és akkor és annyit, ami ehetőt éppen talált.

    Tudod tényleg azt látom a hasonló topikokban és cikkekben, hogy ha az ember megvakarja és kidobálja a túlzásokat belőle, akkor egyszerűen arról van szó, hogy ne együnk olyanokat, amiket az előbb felsoroltunk! Nagyon sokan, akik keksz, meg csipsz, meg üdítő függők, már attól is fogynak, ha ezeket elhagyják, nem kell ehhez semmilyen hangzatos diéta. Ámbár....na mindjárt kitalálok valami jó nevet, ahol szigorúan eltiltok mindenkit a műkajáktól---csak meggazdagszom belőle (a fenébe is, semmi üzleti érzékem nincs, ha magamról van szó...((()

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (80)
    2010-02-15  13:50
  15. 2010. február 15. 14:0587.
    Jaja, nem paleo. Egyébként a tojás sem az. De ez is komprumissumként benne van az étrendben mert nagyon kevesen allergiásak rá és nagyon értékes tápanyagokat tartalmaz.
    előzmény:
    anyuka81 (85)
    2010-02-15  14:04
  16. 2010. február 15. 14:0586.
    Köszönöm a válaszokat. Megrendeltem a könyvet, kiváncsi vagyok mikor érkezik meg. Receptgyüjteményt hol találok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2010. február 15. 14:0485.

    Én úgy tudom, hogy a sajt sem kimondottan paleo, komromisszumként van benne az étrendben, de csak a rendesen megérlelt sajtok, amelyekben átalakulnak a káros tejfehérjek, pl cheddar ementáli stb. azt hiszem, hogy a füstölt sajtok is.

    '00%-ig szinte képtelenség betartani a paleo étrendet. Örüljön az ember, ha legalább ennyire sikerül neki. 

    előzmény:
    Edith7 (79)
    2010-02-15  13:48
  18. 2010. február 15. 14:0084.
    bocsánat, nem fogszabályzás nem volt, hanem szükség rá, tehát nem voltak girbegurba fogak. Egyáltalán.
    előzmény:
    Suee (83)
    2010-02-15  13:59
  19. 2010. február 15. 13:5983.

    Én kb pont 2 hete láttam erről egy filmet valamelyik ismeretterjesztőn. Vagyis nem erről hanem a mezőgazdaság meg álattenyéstés kialakulásáról fejlődéséről. Egyébként baromi érdekes volt. Ott is elhangzott ez a fogszabályzós dolog, hogy amig nem kezdték el főve meg sütve enni a kajákat az emberek nem volt fogszabályzás, meg másvolt a fogsor felépítése is. Mutattak képeket nem tudom jól elmagyarázni, de télleg nagyon érdekes volt. Ott is ugyan ezt mondták hogy keveset rágunk. Szal kajrá sárgarépa 

    Én egyébként most ebéd utáni nacinak kókuszt ettem. Az is elég jó álkapocs edző! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (78)
    2010-02-15  13:47
  20. 2010. február 15. 13:5782.

    "Az áráról meg azt szokták mondani, hogy megtérül, ha nem veszel cukros üdítőket, joghurtokat édességeket.".

    Nem veszek cukros üdítőket, cukros nyalánkságokat, csipszeket, kólát...ezeket mind utálom és szerintem nem táplálék egyik sem és "harapok", ha látom, hogy gyereknek ilyet adnak.A minden esti joghurtomat nem sorolom ezek közé...))))

    Vegyszerezés: na látod! Az árától függetlenül, amit ilyenkor megveszel, nem tudhatod, hogy ott messze, ahonnan jön, vagy pláne magyar termék -február közepén!- hogy vegyszerezik-e. Egyébként meg marad a répa, a fekete retek, az alma, savanyú káposzta....ez régen is így volt, de csak ezekből nem lehet összeállítani változatos étrendet.

     A zsír-olaj vita már régi és egyikünk sem tudja eldönteni, kinek van igaza. A helyzet az, hogy már gyerekkoromban olajjal főzött anyukám és én is, mert a zsír káros...mármint az epére. Az olivaolaj meg mindennapi főzéshez tényleg drága (legalábbis a zsűz, amit ajánlanak) és nem is jó a kimondottam magyaros ételekhez.

    előzmény:
    anyuka81 (73)
    2010-02-15  13:30
  21. 2010. február 15. 13:5181.

    Én úgy tudom hogy van a tejben valamennyi kálcium de felszívódni egyáltalán nem tud. A sajt az más dolog, az tényleg jó, szoktam is enni.

    Én is sokkal kevesebbet költök kajára amióta igy eszem, mert nem veszem meg a péksütiket, a kekszeket, a chipseket, a tésztákat, a müzlit, a kukoricapelyhet, meg egy rakás halom dolgot amit régen megvettem mert finom meg olcsó volt. Csak épp felesleges.

    Nálunk az egyik top kaja a tojás, azt én nagyon szeretem mindenféle formában és olcsó is viszonylag. Pláne ha sikerül felhajtanom házi tojást, mert most épp azon vagyok.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 13:5080.

    háát valami nevet csak kellett neki adni :)

     

    na, valld be, hogy nem is olyan idegen ez neked!

    előzmény:
    Edith7 (79)
    2010-02-15  13:48
  23. 2010. február 15. 13:4879.
    Tudom és egyébként szeretem a magvakat! Elmúlt télen 2 kiló mogyorót tüntettem el, natúr, esténként a joghurtom után, amibe szintén magot keverek, csak őröltet...))) Csak nem egyoldalúan. Namármost ha paleo, azaz együnk úgy, mint a paleotikumban, akkor a sajt mit keres benne?
    előzmény:
    customer (68)
    2010-02-15  13:21
  24. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 13:4778.

    Húúú, nagyon kedvet kaptam :)

     

    nekem a rizs a nagy fájdalom, mert imádom. De amióta legalább fejben eldöntöttem, hogy igyekszem fokozatosan átállni, érdekes módon sokkal jobban feltűnik a plusz cukor és a plusz só az ételekben.

    Már látom is lelki szemeim előtt, ahogy reszelt almát vacsorázok reszelt sajttal -nyam, nyam.

     

    Az biztos, hogy az ember agyát át kell hangolni és jó sokat rágni :)

     

    igen, lejjebb valaki írta: már most látszik, mennyi fogszabályzós gyerek van a 30 évvel ezelőttihez képest. Ez a sok feldolgozott kaja nem szoktatja rágáshoz a gyerekeket és nem fejlődik rendesen az állkapcsuk (bár ezzel kapcsolatban még nem olvastam semmit...)

    előzmény:
    anyuka81 (69)
    2010-02-15  13:22
  25. 2010. február 15. 13:4377.

    Bocs, nem néztem meg ezt az étrendet, most pótoltam.

     

    Az igazság az, hogy ez nem teljesen paleo-étrend, hiszen van benne sok gyümölcslé és van benne hüvelyes is (borsó) 

    előzmény:
    anyuka81 (73)
    2010-02-15  13:30
  26. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 13:4076.

    Ugye most viccelsz? Te elhiszed, hogy a tejben van kalcium?

    A doktornő a (nyers) tejre gondolt és nem a  kefírre. Talán ha szakorvos mondja, talán hiteles a dolog.

     

    A tej nyákot képez, sok (több) helyen a testben. Ázsiában úgy néznek az európai emberre, mint drakulára, mondhatni úgy, mintha valaki vért inna, amikor tejet vesz magához. Hiszen az embernek anyatejre van szüksége és nem tehéntejre, arra a bocinak van szüksége.

    előzmény:
    Edith7 (67)
    2010-02-15  13:15
  27. 2010. február 15. 13:3975.

    Azt olvastam, hogy csontritkulás a mozgásszegény életmódból fakad, a csontok a mozgástól erősödnek és a kálcium a mozgás hatására könnyebben tud beépülni a csontokba, illetve elég D-vitamin kell hozzá. Nem attól lesz csontritkulásos az ember, ha nem iszik tejet.

     

    Én évekig homokba dugtam a fejem a tej káros határait illetően, de mostanában elgondolkodtam, hogy valóban a harminckilós bocinak való, alapból tele növekedésihormonszerű-anyaggal lévő tejre - amire a bocinak szüksége is van! - van-e szüksége a pár kilós emberkének, aki még háromévesen is átlagosan  max. 15-20 kg. 

     

    Az én lányomnak krónikus bronchitisze van, és látványosan kevésbé beteg, mint mikor itta a tejet, meg túró rudi joghurt stb... igaz, ezt nem a paleolit táplálkozás miatt csinálom így vele, hanem homeopátiás orvos mondta, hogy kerüljük...

    előzmény:
    Edith7 (67)
    2010-02-15  13:15
  28. 2010. február 15. 13:3174.
    A szénhidrátfüggésről le lehet szokni, én is szénhidrátfüggő voltam, átáll az ember hamar...csak nem kell megijedni az első pár napban, megszokja az ember.
    előzmény:
    Dike (72)
    2010-02-15  13:29
  29. 2010. február 15. 13:3073.

    Ha esetleg a nem egészséges alatt a zsír használatát érted, erre nemrég olvastam, hogy a koleszterinszint emelkedés, szívbetegségek stb. nem a zsírtól van, hanem a túl sok szénhidráttól. És ez nem azonnal jön ki, mármint a sok szénhidrát káros hatása, hanem évek, évtizedek múltán, mikor már az ember idősebb lesz és nem tudja már kompenzálni a túlzott mértékű szénhidrát-bevitelt.

    Na, ezt jól leírtam, lényeg, hogy a zsír nem annyira káros, mint az olaj lehet esetleg, és a margarin is nagyon káros. (hidrogénezett növényi zsiradék)

     

    Az áráról meg azt szokták mondani, hogy megtérül, ha nem veszel cukros üdítőket, joghurtokat édességeket. Igaz, hogy a kenyér, krumpli liszt a legolcsóbbak sajnos. Én most spórlásból kénytelen vagyok több almát, répát enni, illetve nem akarok túl sok olyan zöldséget enni, amire azt mondják, hogy nagyon vegyszerezik így télen mint pl uborka, retek...

    előzmény:
    Edith7 (65)
    2010-02-15  13:06
  30. 2010. február 15. 13:2972.
    Tényleg drága és macerás ez az étrend, de szerinted mi nem egészséges benne? Mondjuk a magamfajta szénhidrátfüggő 3 nap alatt idegbeteg lesz tőle, de objektíven nézve elég egészségesnek tűnik.
    előzmény:
    Edith7 (65)
    2010-02-15  13:06
  31. 2010. február 15. 13:2871.
    Hallottam már róla, de már nem a paleolit korban élünk, ezért szerintem a szervezetünk is adaptálódik, az evolució folyamatos. Pl. hallottatok már arról, hogy pár évszázat múlva teljesen eltünhet a bölcsességfog? mert az új  táplálkozás miatt már nincs rá szükség. azért van a sok fogszabályzás is, mert a 32 fog sehogy sem akar elférni a szűk szájüregben. :(
    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  32. 2010. február 15. 13:2470.
    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (64)
    2010-02-15  13:03
  33. 2010. február 15. 13:2269.

    No szóval:

     

    A mai nap kicsit másképp alakult mint szokott, mert tegnap vendégségben voltunk, és ott teleettem magam (persze csak paleo cuccokkal). Egy almát ettem reggelire, és kibírtam ebédig, ami párolt lilakáposzta volt sajtos-baconos csirkemellel (anyukám csinálta, irtó finom lett, és a sajt ementáli vagy eidami volt, nem tudom, azt hiszem a rendesen megérlelt sajtok a jók, nem a puha kissé édeskések). Azóta még nem ettem. Reggelire egyébként gyümölcsöt (pl banán) szoktam enni vagy nyers sárgarépát maradék sült hússal, de szoktam enni rántottát is (hagymával, szalonnával, bírja a gyomrom). Vagy esetleg paleo-sütit.  Ebédre párolt zöldség hússal, vgy bármilyen olyan hagyományos ebéd, amiben nincsenek nem odavaló összetevők: húsleves krumpli nélkül, fasírt zsemle és tej nélkül stb. Rengeteg recept van fenn a honlapon, ezekből is lehet válogatni. Uzsonnára gyümölcsöt vagy paleo-sütit szoktam enni, vacsorára meg zöldség+tojás, de ezeket még alakítanom kell, mert van, hogy csak úgy ad-hoc hámozok sárgarépát és azt eszek tojással, de ez tudom, hogy nem egy étvágygerjesztő dolog, én csak időspórlásból csinálom így. Lehet enni mindenféle salátát olívaolajos zöldfűszeres öntettel, hússal tojással sajttal, illetve én még szeretem a gyümölcssalátákat és jók az olajos magvak is kivéve a földimogyoró (meg én a napraforgómagot sem annyira szeretem). Szeretem még az almás-sárgarépás salátát, lereszelem a hozzávalókat, kis méz, mazsola bele és már kész is. Lehet még beletenni aszalt gyümölcsöt.

     

    Én igyekszem szigorúan venni az elveket, amennyire lehet, nekem ez jön be. Tejet egyáltalán nem iszom, tejtermékek közül csak a sajt megy, glutént egyáltalán nem eszem, hüvelyeseket szintén nem. A méz az, amire oda kell figyelnem és lassan nyírfacukrot is beszerzek. 

     

     

    előzmény:
    Edith7 (35)
    2010-02-15  11:25
  34. 2010. február 15. 13:2168.

    Miért, kalcium csak a tejtermékekben van..?

     

    Nekem úgy tűnik, hogy egyes olajos magvak és zöldségek kalcium tartalma még nagyobb is, mint a tejé.. egyébként meg sajtot simán lehet enni, paleonak minősül..

     

    http://www.gvmd.hu/htm/calcium.htm

    előzmény:
    Edith7 (67)
    2010-02-15  13:15
  35. 2010. február 15. 13:1567.

    "egyszer egy fülész doktornő azt nyilatkozta, hogy mennyire látványosan elhagyják a gyerekek az arcüreg- és középfül-gyulladást, ha kiiktatják a tejet az étrendből. "

     

    ...és ha felnőnek tej és tejtermék nélkül (hacsak nem élnek meleg éghajlaton a vele járó táplálkozással és erős fizikai edzéssel), akkor mire felnőnek, mennyire látványos kezdődő csontritkulással és gyenge csontozattal mennek neki a felnőttkornak!

    (egész halk kérdés: hány százalékuk is kap rendszeresen arcüreg gyulladást? Hát ha a tej miatt kapták el, amit laikusként is kétlek, akkor ők hagyják el---de a többi talán ne. A picikori középfül-gyulladás egyik oka pedig szerintem (!) a: huzat! Érdekes, sokkal több ovis gyereknek van, mint az otthonlévőknek, vajon miért is...?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (49)
    2010-02-15  11:55
  36. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 13:0966.

    Ne érts félre, de csak azért, mert "szerintem" valami egészséges még nem biztos, hogy valóban az.

    Ez kicsit arra hasonlít, mint amikor anyám a négyéves gyerekemnek kólát adott, és az volt felháborodásomra a válasza, hogy "azért, mert kérte" (akkor konyakot is fogunk neki adni legközelebb??)

     

    Én nem vagyok nagy Lenkei-rajongó, de anno azon erősen elgondolkodtam, hogy állítólag már az utóbbi 40 évben is milyen óriási módon lecsökkent a zöldségek és gyümölcsök vitamintartalma. Biztos, hogy vannak módosulások az embereknél, hiszen a kaukázusi emberek jobban feldolgozzák a tejcukrot mint az európaiak, de abban biztos, hogy igaza van Sz.G-nak, hogy egyszerűen az évezredes táplálkozási szokásokat írjuk felül a néhány évszázad alatt meghonosodott berögződésekkel és a feldolgozóipar marketingjével.

     

    Amit a naptejekről, a melanómáról és a bőrbetegségekről ír, szintén elgodolkodtató. Az meg megint más kérdés, hogy mi van a naptejekben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (54)
    2010-02-15  12:01
  37. 2010. február 15. 13:0665.

    Közben találtam egy menüsort paleo diétára, nem mondom, hogy teljesen ehetetlen, néha jólesik, de mindig szerintem borzasztó és nem is egészséges. Az árát meg ne is említsük, ez nem átlagbérhez van kitalálva...((((

     

    (neked meg írtam egy hosszú hsz-t, de elszállt a nyavalyás..biztos azért, mert megigértem, hogy csendben maradok....)))) Abból csak annyit, hogy a rakott kelt imádom, de a rakott karfiolban nekem nincs sem rízs, sem hús és így is finom--no jó, egy kevés petrezselymes krumpli jó hozzá...

    előzmény:
    Suee (38)
    2010-02-15  11:31
  38. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 13:0364.

    Szendi G. honlapján az Agykutatás alatt van bejegyzés az Omegával kapcsolatban.

     

    előzmény:
    anyuka81 (62)
    2010-02-15  12:42
  39. 2010. február 15. 13:0163.
    Én sem emlékszem már pontosan, fél éve olvastam a könyvet, de ha majd odajutsz hogy elolvasod biztos megtalálod benne a választ. Igazából ez a része engem nem nagyon érdekelt mert már évek óta nem használok se napraforgó olajat se margarint.
    előzmény:
    anyuka81 (62)
    2010-02-15  12:42
  40. 2010. február 15. 12:4262.

    Hát az az igazság, hogy így nem tudom, hogy a hidegen sajtolt olajakkal mi a baj. Annyit tudok, hogy  pl a napraforgóolajban a hidrogénezés miatt túl sok transzzsírsav keletkezik, és ez nagyon káros. Helyette a repce, olívaolajat ajánlják. Illetve még azért, mert omega-3 szempontból ezek jobbak, a napraforgóolaj tele van omega-6-tal, és az omega-3:-6 aránynak nem tesz jót. talán 2:1 lenne a helyes arány? 

     

    Ezeket nem tudom pontosan, úgyhogy ha valaki okosabb van itt, kérem, válaszoljon helyettem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (39)
    2010-02-15  11:35
  41. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 15. 12:1861.

    Igaz,valóban nem olvastam a könyvet,de el fogom olvasni,és amúgy én is bírom a pasast :),és biztos nem kis energiát fektetett a könyvbe.

    Én Jakab István műsorát szeretem még nagyon,most a Hálózat tv-n szokott lenni a műsora,de a vivanatura honlapján fennt vannak az adások.

    Szerintem Ő is nagyon jó forrásokból dolgozik,és rengeteg érdekes dolgot szokott mondani.

    előzmény:
    assigned (58)
    2010-02-15  12:06
  42. 2010. február 15. 12:1260.
    És Sz G által lektorálva... szóval akármi nem kerül bele
    előzmény:
    assigned (56)
    2010-02-15  12:04
  43. 2010. február 15. 12:1059.

    hát nemtom. lehet én vagyok a buta és tájékozatlan de én elég sok új infót találtam a könyvben. Mondjuk én szeretem a stílusát is, és nagyon érdekes kutatásokat ismertetett. A Pánikos könyve is nagyon tetszett pedig nem vagyok pánikbeteg... 

    Egyébként a borról máshol is hallottam mostanában hogy káros. Konkrétan a fehérborra írták, nem tudom hol, valahol interneten olvastam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (54)
    2010-02-15  12:01
  44. 2010. február 15. 12:0658.
    Az a könyv több, mint 300 oldalas, itt pedig összefoglaltuk 10 mondatban :) ezeket te már tényleg mind tudtad? Mind a 300 oldalnyi dolgot..? mert nekem nagyon sok újdonság volt benne, pedig tényleg kiműveltem magam a témában.. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (54)
    2010-02-15  12:01
  45. 2010. február 15. 12:0557.

    Igen, tényleg lehet rosszakat hallani a virsliről, ez tény. Nem is eszem napi szinten, de hetente 1x azért szoktam, mert szeretjük mind a ketten.

     

    Tejet mondjuk mi többnyire házi tejet veszünk, egyrészt mert finomabb is, olcsóbb is, és mivel nem fogy sok, elég sokáig elég is szokott lenni. Ha felforralod elég sokáig el is áll. 

     

    A közétkeztetésben abszolut igazad van, tényleg katasztrófa ami egyes munkahelyi kajáldákban, iskolában megy. Szerencsére én itthonról dolgozom ugyhogy többnyire tudom hogy mi került bele a kajába amit megeszek, leginkább a gyerekeket sajnálom 

     

    Egyébként a nők felemelkedése és tündöklésével kapcsolatban egyetértek, nekem is a kedvenc könyvem tőle!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (49)
    2010-02-15  11:55
  46. 2010. február 15. 12:0456.
    Igen, amit fórumozók írnak össze és megosztanak névvel, nyilvánosan...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (53)
    2010-02-15  12:00
  47. 2010. február 15. 12:0455.

    Ez amolyan magyaros mentalitás, hogy tegyél valakit hiteltelenné, támadd meg, és ezáltal a mondanivalója is hülyeséggé válik.

     

    Én nem étkezem paleo módra, de vettem a fáradtságot és utánanéztem a témának (nem most). Attól még, hogy valaki nem orvos, lehet, hogy mond okosságokat is. Mindenesetre a belefektetett energiája nem kevés és már ez is tiszteletreméltó. Ráadásul okos, és intellllligencs :)

    Tényleg csak az ezredrészét kellene véghez vinni a fanyalgóknak és kicsit guglizni, olvasgatni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 15. 12:0154.

    Egyetértek!

    Hány bőrt fognak még lehúzni arról,hogy mi az egészséges,és mi nem.

    Biztos van sok jó rész a  könyvben,de mint Te is írtad,ezeket már tényleg eddig is tudtuk.

    Azzal egyetértek,hogy a tej káros,de a kefír és joghurt(főleg ha házi)szerintem nagyon is egészséges,szóval kár lenne megvonni magunktól,mint ahogy a krumpli is tele van értékes vitaminokkal,ásványanygokkal,attól függetlenül,hogy magas a szénhidráttartalma.

    Van pl. a tények-tévhitek weboldala Szendi G.-nak,és szerinte a kávé az csuda egészéges,de a bor az már halálos méreg.

    Érdekes!

    előzmény:
    Szellőlány (42)
    2010-02-15  11:45
  49. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 12:0053.
    majd a paleo-receptgyűjteményből
    előzmény:
    assigned (52)
    2010-02-15  11:57
  50. 2010. február 15. 11:5752.

    Igen, igen biztosan a Szendu-update élelmiszerekre gondolsz, meg a Szendi-féle zabkeverékre..

    vagy nincs is ilyen...? ajaj :)

    akkor a könyvből akar meggazdagodni..

    vagy abból nem lehet...? ajaj :)

    előzmény:
    Szellőlány (44)
    2010-02-15  11:49
  51. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 11:5751.
    hú tényleg. De legaláb dr. :)
    előzmény:
    anyuka81 (48)
    2010-02-15  11:54
  52. 2010. február 15. 11:5650.

    Arról van szó és leginkább arra bíztat az étrend, hogy minél kevesebb feldolgozatlan élelmet vegyünk magukhoz, főzzünk, vásároljunk alapanyagokat.

     

    előzmény:
    Szellőlány (42)
    2010-02-15  11:45
  53. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 11:5549.

    Mondjuk az is felröppen időről időre, hogy mi van a virsliben...

    és a tejről is többször hallotta már az ember, hogy milyen embertelenségek vannak benne. Amikor még gyakrabban hallgattam a Vendég a háznál c. műsort, egyszer egy fülész doktornő azt nyilatkozta, hogy mennyire látványosan elhagyják a gyerekek az arcüreg- és középfül-gyulladást, ha kiiktatják a tejet az étrendből.

     

    nekem akkor is a közétkeztetés a legnagyobb problémám. Az nagyon sok helyen még normál emberi méretekkel mérve is egészségtelen.

    előzmény:
    Suee (43)
    2010-02-15  11:45
  54. 2010. február 15. 11:5448.
    Sz. G. klinikai szakpszichológus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (45)
    2010-02-15  11:49
  55. 2010. február 15. 11:5447.

    Nem beszéltem rá senkit, csak nem szeretem a megalapozatlanul vagdalkozókat.

    Ha mást akarsz enni, egyél mást.

    előzmény:
    Edith7 (32)
    2010-02-15  11:21
  56. 2010. február 15. 11:5446.
    Hát igen, valószínűleg azért van fent a honlapján az összes alapelv, ami a paleolit táplálkozással kapcsolatos.
    előzmény:
    Szellőlány (44)
    2010-02-15  11:49
  57. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 11:4945.

    Akkor tisztázásképpen.

    Én nagyon kedvelem Sz.G. írásait, már a Nő felemelkedése és tündöklése címűnél beleszerelmesedtem. Erre jött még az Isten az agyban.

    Nem egyszerűen humoros, hanem sok-sok mostanában végzett vizsgálatra alapozva hozta létre ezeket az irományokat. Jó a stílusa, és nagyon olvasmányos, ráadásul iszonyúan informatív.

     

    Lehet, hogy nem dietetikus, hanem pszichiáter, tehát orvos. Van fogalma az anatómiáról és úgy általában az ember felépítéséről. Matematikus is, tehát ha abból indulok ki, hogy tud gondolkodni, akkor máris nyerő. Ha olvasom és ha hallom nyilatkozni, mindig az az érzésem van, hogy igazán kritikus szemlélete van. Nem foglal állást sok esetben, egyszerűen tényeket közöl.

     

    És a paleo étrenddel is ez van. Nem azt mondja, hogy ne egyél krumplit meg kenyeret, hanem elmondja, hogy mekkora a glikémiás indexe. És hogy ha makarónihoz egy pohár tejet iszol milyen óriási mértékben megemeli az inzulinszintedet. Szóval rád van bízva a dolog. És hogy a tejtermékekkel az a baj, hogy az a fajta tehénfaj terjedt el a mi földrészünkön, aminek a DNS-láncában van egy aminosav, ami a nem tudom milyen hatás következtében ópiátszármazék lesz (mint a heroin).

     

    DE!

    Maga Szendi Gábor is azt mondja, hogy nem lehet a dolgokat önmagukban vizsgálni, hiszen mondhatjuk azt is, hogy aki tejtermékeket fogyaszt, az próbál egészségesebben élni, tehát mondjuk sportol és több gyümölcsöt is fogyaszt. Ő (Sz.G.) - többek között - azt írja le, hogy a média és  a gyártók mennyire érdekeltek a fogyasztásban. Mert az egészség nem üzlet, a betegség az az.

     

     

    Amúgy meg az egész könyv ott kezdődik, hogy egyszerűen felesleges annyit enni, mint amennyit a mai ember eszik. 

    Az irodai dolgozóknak meg tényleg felesleges annyi szénhidrát :) Kár, hogy olyan finom a pizza...

     

     

    A Scientológiával meg Lenkei áll kapcsolatban :)

     

     

    előzmény:
    Edith7 (32)
    2010-02-15  11:21
  58. 2010. február 15. 11:4944.
    Megirigyelte Norbi babérjait (meg az iszonyatos mennyiségű pénzt. amit efféle diétákkal keresni lehet).
    előzmény:
    Dike (11)
    2010-02-15  09:56
  59. 2010. február 15. 11:4543.

    figyelj, ezt 100%osan nem lehet csinálni... nem is célom.

    Sztm a virsli belefér, én azt szoktam enni, és működik a dolog ezzel is.

    De, tejföllel is leöltöttem a rakott cuccokat, sőt a kávémba is szoktam tenni egy kis tejet.

    Ellenben a joghurtról, kefirről, tejszínről, ömlesztett sajtokról, túróról teljesen leszoktam. És tejból is jóval kevesebbet iszom mint korábban. 

    előzmény:
    Dike (41)
    2010-02-15  11:38
  60. 2010. február 15. 11:4542.
    Errôl még soha nem hallottam, de a fórum felkeltette az érdeklôdésemet és utánaolvastam egy kicsit (aki tud németül és/vagy angolul, annak ajánlom a wikipédiát errôl).Véleményem röviden összefoglalva: vitatott (és most jóindulatú voltam) eméletrôl van szó, amelynek alapján kaptunk még egy fajta diétát mintha nem lett volna eddig is ezer meg egy elmélet, amelyrôl mindrôl kiderült, hogy nem szentírás.Az alapja egyszerűen nem igaz: igenis megállapítottak genetikai módosulásokat az elmúlt 10 ezer évben és semmi, de semmi bizonyíték nincs arra, hogy a mi emésztesünk ugyanúgy működne, mint a kôkorszakban. Sôt inkább az ellenkezôjére találtak bizonyítékokat.Arról nem is beszélve, hogy nincs egységes kôkorszaki "étrend". Azt ették, amit találtak és Afrika meg Grönland között marha nagy eltérések voltak.Vagyis mi marad ebbôl az egészbôl: aki fogyni akar ne egyen sok szénhidrátot; a gyümölcs meg a zöldség egészséges; aki nem bírja/szereti a lisztet, az ne egye!Ámen. Ezt eddig is tudtuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2010. február 15. 11:3841.

    Azért a virsli nem hangzik valami paleo-nak.

    A rakott cuccokat nem öntöd le tejföllel? 

    előzmény:
    Suee (38)
    2010-02-15  11:31
  62. 2010. február 15. 11:3740.
    nasinak este még ettem egy kis diákcsemegét is, chips helyett, ha pedig édeset kivánok akkor szoktam paleo kókuszgolyót, tejbezabit, vagy muffint sütni, illetve néha 1-1 kocka étcsoki is belefér (nekem). Párom is szereti mindet, pedig ő aztán nem hires arról hogy odafigyelne az egészséges étkezésre :) neki csak az számit hogy finom legyen... 
    előzmény:
    Suee (38)
    2010-02-15  11:31
  63. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 15. 11:3539.

    Nekem is lenne még egy kérdésem,aztán többet már nem zaklatlak :)

    A hidegen sajtolt olajokat miért tartja károsnak a könyv?

    Mert csak annyit olvastam róla neten,hogy az is ugyanolyan káros,mint a finomított.

    előzmény:
    anyuka81 (36)
    2010-02-15  11:29
  64. 2010. február 15. 11:3138.

    Én szivesen leírom neked, mert sztm rohadt jókat ettem...

     

    Tegnap reggelire avokádót ettem (minden reggel azt eszem),

     

    11 körül ettem egy banánt.

     

    Ebédre ettem 2 tükörtojást 1 pár sült virslivel, teflonban nagyon minimal olivaolajon sütve.

     

    Vacsorára rakottkelkáposztát csináltam abból ettem, illetve csináltam rakottkarfiolt is (rizs helyett zabpehellyel), azt ma fogok ebédelni. Vacsira szerintem megint tojás lesz, vagy lecsó, esetleg husi salátával.

     

    Nem hiszem hogy a rakottkrumpli vagy a milánói makaróni jobb.

     

    Egyébként múlthéten csináltam milánóit is, a párom tésztával ette én meg salátára raktam. És rohadt fincsi volt.  

    előzmény:
    Edith7 (35)
    2010-02-15  11:25
  65. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 15. 11:3137.
    Köszönöm a választ,és anyuka81-nek is.
    előzmény:
    assigned (28)
    2010-02-15  11:14
  66. 2010. február 15. 11:2936.
    Lefektetem a gyerekeket, és jövök, leírom. (Persze a többiek is leírhatják)
    előzmény:
    Edith7 (35)
    2010-02-15  11:25
  67. 2010. február 15. 11:2535.
    Megtennéd, hogy leírod mit eszel ma és mit ettél mondjuk tegnap egész nap? Tényleg kiváncsi vagyok és becsszóra nem kötök bele!
    előzmény:
    anyuka81 (26)
    2010-02-15  10:59
  68. 2010. február 15. 11:2334.

    pedig ha elkezded csinálni akkor nem az.

    Egyébként meg attól is függ mennyire cisnálod szigoruan. Pl nálam a túrórudi néha bejátszik. Sütiket meg tudok csinálni paleot is.

    De pl a krumpli egyáltalán nem hiányzik.

    A tésztát szeretem, meg a kenyeret is. De még karácsonykor se bűnöztem, és abszolut nem éreztem önsanyargatásnak. 

    előzmény:
    Dolcee (31)
    2010-02-15  11:18
  69. 2010. február 15. 11:2233.
    Az emberek évtizedeken-századokon stb. hozzászoktak a liszthez. Ezek után, mivel mindenki így eszik, elég nehéz agyban átállni. Nekem szinte azonnal sikerült viszont, mert úgy érzem, hogy ezel max. csak jót tehetek magammal. Nem a kívánásról van itt  önmagában szó. Attól, hogy valamit megívánok, nem biztos, hogy jót is tesz. Aztán van olyan is, hogy az ember megkóstolja ezeket, időnként, van, akinek ez a kompromisszum, neki belefér az étrendjébe. Én speciel örülök, hogy végre nem kell azokat a vacak kenyereket ennem, ami kamúgy is tele vannak mindenféle műcuccal, és utólag visszanézve mindig puffadtam tőlük, csak addig másra fogtam.
    előzmény:
    Dolcee (31)
    2010-02-15  11:18
  70. 2010. február 15. 11:2132.

    Figyu,

     

    ha neked hiteles, akkor olvasd, kövesd.

    Aki meg nem hiszi a józan eszétől vezettetve, de végzettség hiányában meggyőzhetően, nem kéne rábeszélni.

     

    Bocs' a stílusért, csak átvettem tőled.

    "

    Főleg úgy, hogy nyilvánvalóan te sem vagy dietetikus és magát a könyvet sem olvastad. "

    TE dietetikus vagy? Nem? Akkor ne idegesítsen, hogy aki szintén nem, hozzászól a témához, merthogy van véleménye róla.

    Miért van szükség erre a sokféle marhaságra, amikre mostanában rábeszélik az embereket? Régen azt mondták (aki nem akar könyvet írni, az most is azt mondja..))), táplálkozzunk változatosan, mindenből és semmit túlzásba vive.

    Az ajánlgatott  zabból és zabpehelytől már az ember pacinak érzi magát... Nem vagyok én angol, hogy zabkását egyek...persze csak azért szidom, mert nekem nem ízlik, akinek igen, az egye jó étvággyal, csak ne állandóan. Ennyi húsnak, amit a paleo kaja menű ajánlgat, köszvény és más csúnya dolgok lesznek a vége...különösen akkor, ha nem lehet mellé hozzáillő köretet enni. Azt már írta valaki, hogy napi 8-12 órai fizikai munkát végzőknek nem kéne (ámbár szerintem pont azok, akiknek úgysincs pénzük ennyi húsra..!), hacsak nem esznek az energia miatt darált zsírt...arra is volt már recept az nlc-én---valahonnan eszkimóéktól átvéve. Majd mindjárt felel nekem valaki, hogy dehogynem lehet köretet enni, valami zöldségeket, esetleg magokat--- állítom, hosszabb távon mind kinyírja a gyomrát, csak 10-20 év múlva, mikor már nyöszörög, nem jön vissza a topikba, hogy beírja, annak az egyszeri jól letolt fórumozónak igaza volt ám!

    előzmény:
    assigned (18)
    2010-02-15  10:42
  71. 2010. február 15. 11:1831.
    Szerintem ez akkor sincsen túl jó hatással a szervezetre. Nekem ne mondja senki, hogy aki így él, az soha nem kívánt meg egy túrógombócot, túrórudit, egy szelet süteményt, vagy valami kelttésztát, haburgert, hotdogot, pörköltet nokedlivel, egy jó rakottkrumplit, paprikáskrumplit...stb... A hagyományos ízeket. Én inkább nevezném ezt önsanyargatásnak.
    előzmény:
    anyuka81 (26)
    2010-02-15  10:59
  72. 2010. február 15. 11:1730.

    Bár nem tőlem kérdezted, de azért válaszolok: 

    a zabpehely azért nincs a tiltólistán, mert sokkal kevesebb benne a szénhidrát, mint a krumpliban vagy rizsben, NINCS benne glutén, állítólag (forrásom sajnos nincs) mikor a glutént vizsgálták benne, szennyezett volt búzával, és ezért mondják róla, hogy van benne glutén, és igazából ez nem kimondottan paleo, de átálláskor, időnként  kompromisszumként belefér. Nincs olyan, hogy vki 100%-ig betartja a paleo-t, mondjuk esetleg akkor megközelíti, ha valaki cukorbeteg, jobban igyekszik és esetleg javulnak az értékei.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (27)
    2010-02-15  11:03
  73. 2010. február 15. 11:1629.

     

     

    Én november eleje óta csinálom a paleot és csak ajánlani tudom mindenkinek!! Régen volt néhány egészségügyi problémám ami nem gondotlam hogy összefügg ezzel de mostmár gyanus.

    Általában 10-11 órákat aludtam de volt hogy akár 14et is. Mostanában 6-7 órákat alszom, maximum ha nagyon fáradt vagyok akkor 9et.

    Világ életembe rendszertelen volt a menzeszem, 25-40 nap közt mindiog más. 3 hónapja 31 napra jön meg mindig.

    Sokkal szebb lett a bőröm, és talán mintha a hajam is kevésbé hullana, nem tudom.

    Fogytam azóta 13 kg-t. 

     

     

    Egyébként ezt nem lehet 100%ban csinálni, amiben én nagyon szigorú vagyok az a liszt, semmmii liszteset nem eszem. És ami nagyon durva hogy már nem is kivánom, pedig régn imádtam a tésztákat, pizzát, kenyeret. 

    Rizst néha szoktam enni, hetente - kéthetente.

    Zabpelyhet is alkalomszerűen.

    Krumplit nem.

     

     

    Rengeteg tojást eszem, heti 2 dobozzal legalább.- Emiatt aggódtam is ezért 2 hete csináltam egy nagy labort, és 1 db csillagos értékem sem lett se vérnél se vizeletnél!! A koleszterinem meg alacsonyabb mint tavaly januárban. Ezt mondjuk télleg nem értem... 

     

    Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2010. február 15. 11:1428.

     

    A zab egyfajta vésztartalék ebben a táplálkozásban, mert a glikémiás indexe alacsonyabb a többi gabonáénál. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (27)
    2010-02-15  11:03
  75. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 15. 11:0327.

    És azt nem tudod  véletlenül,hogy a zabpehely miért nincs a tiltólistán,és pl. a krumpli vagy a rízs miért  "tiltott"?

    Egyáltalán nem kötözködésből kérdezem,csak én még nem olvastama könyvet és érdekelne,és gondolom Te már elolvastad.

    előzmény:
    assigned (25)
    2010-02-15  10:57
  76. 2010. február 15. 10:5926.

    Itt valami félreértés van.

     

    A paleolit táplálkozás nem iktatja ki a szánhidrátot az életéből. Szénhidrát sok gyümölcsben-zöldségben van.

     

    a gyorsan felszívódó , főleg mesterséges szénhidrátot (cukor, liszt) iktatja ki a paleo étrend, plusz az egyéb gabonákat (árpa, rozs stb.).

     

    Én pl több mint egy hónapja így eszem, és nem vagyok idegroncs. 

    előzmény:
    Dolcee (21)
    2010-02-15  10:54
  77. 2010. február 15. 10:5725.

    Szénhidrát van a zabpehelyben, zöldségen, gyümölcsben.

    Szénhidrát nem egyenlő csak a cukorral és a lisztel.

    előzmény:
    Dolcee (21)
    2010-02-15  10:54
  78. 2010. február 15. 10:5624.
    pápá :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (22)
    2010-02-15  10:55
  79. 2010. február 15. 10:5523.
  80. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 15. 10:5522.

    Basszus. Befejeztem. Azért a csőrepedéshez vízvezetékszerlőt hívj majd ki és ne egy "vízvezetékszerelés hobbikertészeknek" című könyv FORDÍTÓJÁT 

    előzmény:
    assigned (20)
    2010-02-15  10:53
  81. 2010. február 15. 10:5421.

    Hát nem tudom mit gondoljak, de az aki teljesen 100%-ig kiiktatja a szénhidrátot az étrendjéből, az előbb utóbb idegroncs lesz, ugyanis a ch-ra szüksége van az emberi szervezetnek, pl: szükséges az idegrendszer megfelelő működéséhez és az agyműködéshez is.

     

    Én inkább a mértékletesség híve vagyok. 

    Nem kell állandóan szénhidrátot zabálni, de szüksége van rá a szervezetnek. tehát hetene 1x-2x nxugodtan lehet, vagy reggelire egy finom teljeskiőrlésű péksütemény teljesen oké. 

    Én nem merném a szénhidrátot hosszútávra teljesen kiiktatni az életemből. 

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  82. 2010. február 15. 10:5320.

    Most mit okoskodsz? :) miért nem nézel utána a témának, de komolyan..

    nem ő találja ki ezeket, leírtam: kutat, fordít, és külföldön komoly irodalma, vizsgálata van a témának.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (19)
    2010-02-15  10:51
  83. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 15. 10:5119.

    "Aknamunka"?!? Te miről beszélsz?

     

    A következő alapállást írtam le:

    -cipőt cipésszel javíttatok és nem  atomfizikussal

    -táplálkozási tanácsot belgyógyásztól, dietetikustól és egyéb orvostól fogadok el

    -villanyvezetéket villanyszerelővel szereltetek

    -peres ügyem intézésére ügyvédet fogadok fel stb

     

     

    ÉRTSD: Olyan szakemberekkel végeztetek szakmunkát, akik ezt tanulták, ezáltal van hozzá közük legalább egy minimális szinten.

     

     

    És nem, nem olvastam valóban egy forgatókönyvíró matematikus dramaturg pszchihológus táplálkozási tanácsokat adó könyvét, mert szakmailag nem kompetens a témában, miért is olvasnám!?!?  

     

    Egy pék értekezései sem érdekelnének a bélműködésről, mert az nem az a  szakma.

     

    EZÉRT kérdeztem itt meg, hogy csak én nem tudom-e, hogy van-e a témába vágó végzettsége vagy sem?

     

    HA EZ számodra "aknamunka", akkor elnézést kérek mindenki nevében az olyan aknamukáért, hogy teszem azt az autóját autószerelőnél és nem kémiatanárnál javíttatja.  

     

    Ez most komoly? 

    előzmény:
    assigned (18)
    2010-02-15  10:42
  84. 2010. február 15. 10:4218.

    Figyu,

     

    ha neked nem hiteles, akkor ne olvasd, ne kövesd.

    Akinek meg működik, ott nem kell elkezdeni az aknamunkát.

    Főleg úgy, hogy nyilvánvalóan te sem vagy dietetikus és magát a könyvet sem olvastad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (16)
    2010-02-15  10:37
  85. 2010. február 15. 10:4017.

    http://www.thepaleodiet.com/

     

    2005 Loren Cordain, PhD and Joe Friel, MS

     

     

    tulajdonképpen az alacsony szénhidrátos étkezésről van szó.

    Mielőtt leszólunk bárkit, érdemes tájékozódni, mert külföldön ennek komoly irdalma, kutatásai vannak, Szendi Gábor pedig tájékozódott, fordított és további kutatásokat végzett.

     

    előzmény:
    Dike (11)
    2010-02-15  09:56
  86. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 15. 10:3716.

     

    Most vitassuk meg, hogy egy táplálkozástudományi szakmebernek vagy egy belgyógyásznak legalább van valami köze a táplálkozáshoz és az emberi test élettanához, ellenben egy matematikus, dramaturg forgatőkönyvíró stb-nak meg semmi?

    Ez most komoly?  

    előzmény:
    assigned (15)
    2010-02-15  10:35
  87. 2010. február 15. 10:3515.

    Amit a dietetikusak mondanak, egyébként szentírás?

    Az apósom cukros és zsemlében fejezik ki neki a bevihető szénhidrát mértékegységét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (12)
    2010-02-15  09:58
  88. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 15. 10:2714.

    Hát,nem tudom,mit gondoljak erről.

    Azért valljuk be,akármit is állít Szendi,a hús sem vmi egészséges,és ez a táplálkozás a sok húsrevésre épül.

    És a zabpelyhes dolgot sem értem,azt mondja ne együnk gabonát,mert az ősemberek sem ettek.Akkor,hogy jön ide a zabpehely?

    És azt a hülyeséget,hogy ne együnk krumplit sem!

    Biztos van a könyvben jópár igazság,ki kell ragadni belőle a használható,értelmes részeket,a többivel meg nem kell foglalkozni.

    Szerintem.

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  89. 2010. február 15. 10:0313.

    Az IPM tele van mostanság a cikkeivel, már viszketek tőle. Ott mindenféle (amerikai) kutatásokra hivatkozik, de konkrét forrásmegjelölést nem láttam még. Talán a könyvében van, nem tudom.

    (off: az én előítéletem oka a gyanú, hogy köze van a szcientológiai egyházhoz)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (12)
    2010-02-15  09:58
  90. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 15. 09:5812.
    Magyarul SEMMI KÖZE az emberi test működéséhez vagy a táplálkozástudományhoz. 
    előzmény:
    Dike (11)
    2010-02-15  09:56
  91. 2010. február 15. 09:5611.

    "Szendi Gábor programozó matematikus, forgatókönyvíró, dramaturg, pszichológus (ELTE), a Semmelweis Egyetem Magatartás-tudományi Intézetének tudományos munkatársa, klinikus."

     

    Ha ennyi mindenhez ért, biztos ért a táplálkozástudományhoz is Én nagyon szkeptikus vagyok vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (9)
    2010-02-15  09:33
  92. 2010. február 15. 09:3710.

    Mi eszünk palacsintát is.

    Vízzel és zaphehelylisztel készül.

     

    Szerintem nem kell 100%ig betartani, én is szeretem a  pizzát, meg a hamburgert, meg a tésztákat, és ritkán belefér ez is. főleg, ha sportol valaki.

     

    nekem leginkább a tejtermékek hiányoznak, bár sajtot lehet enni, de én szeretem a túrót is nagyon, meg a natúr joghurtot, ez utóbbival habarom a főzelékeket.

     

    szóval, nem élünk csak e szerint  atáplálkozás szerint, de mondjuk 80%ban igen.

    ami pozitivum, hogy a sok rosstól jobb az anyagcsere, a bőröm i stisztább és hát elég könnyű megőrizn a testsúlyt is.

     

    én nagyon elleneztem kezdetben és most is trükközöm vele, hogy hogyan tudok néha "csalni", ;) de szerintem görcsölni nem kell vele.

    akinek nem megy, ne csinálja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711361 (8)
    2010-02-15  09:29
  93. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 15. 09:339.

    Ki ez az ember? Mármint az író? Mert amennyiben belgyógyász szakorvos például vagy táplálkozástudományi szakember, akkor ok. 

    De én a gugliban csak azt találtam, hogy szaktudása nincs hozzá-akkor viszont óvatosan, mint minden "étrenddel", mert amit megeszel-iszol, abból építik fel a sejtjeidet és ha elégtelen, akkor a tested sem működik majd.

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  94. Torolt_felhasznalo_711361
    Torolt_felhasznalo_711361
    2010. február 15. 09:298.

    Sziasztok!

     

    Én utána olvastam ennek az étrendnek, de nekem ez nem menne.

    Akik csinálják, azt írják, hogy nem is hiányoznak a kihagyott étel félék. Én el sem tudom képzelni, hopgy egy jó palacsintát ne ehessek, vagy egy somlóit...

    Pedig a hasása nekem is jól jönne. Azt olvastam, hogy megszűnteti az aknét, amiből nekem van bőven, és az orvosok több sikertelen kezelés után már nem is keresik az okot.

    De, hogy ne egyek lisztet, cukrot, tejet, krumplit...?

     

    Tényleg minden elismerésem azoknak, akik ezt be tudják tartani!

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  95. 2010. február 15. 09:287.

    Abszolút kivitelezhető, kivéve ha vagonrakodást jelent ez a 8-10 óra. ;)

    Persze nem könnyű, de a gyümölcsök is szénhidrát források, és az irodai dologzók amúgyis több szénhidrátot esznek, mint amire szükségük lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (4)
    2010-02-15  09:19
  96. 2010. február 15. 09:266.

    zabsüti

     

    300 gr zabpehely

    150 gr mirelit meggy

    2 nagy alma reszelve

    100 gr darált mák

    vanília aroma

    reszelt ciromhéj

    édesítőszer vag yméz

    fél csomag sütőpor

    2 tojás

     

    ezt kb 1,5-2 dl vízzel összekevered és egy bő órát sütöd 150 fokon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (5)
    2010-02-15  09:21
  97. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 09:215.

    Végülis lehetne ez egy újabb prodzsekt, már Sz.G. úgyis kiírt paleo-reggelikre egy versenyt. Tényleg ezek a "bekapok-valamit" ételek a legnehezebbek, főételek még csak-csak, bár nálunk nagyon mennek a tésztafélék.

    Szóval paleo recepteket de hamar ! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (4)
    2010-02-15  09:19
  98. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 15. 09:194.

    Megvettem a könyvet, nagyon érdekes. Már persze, ha valóban megalapozott a dolog :)

    Gyakorlatilag mivel a szénhidrátok teljesen ki vannak iktatva a táplálkozásból (meg a tejtermékek is), erősen kérdéses, hogy mennyire kivitelezhető a dolog úgy, hogy az ember 8-10 órában dolgozik... Felnőttek még csak-csak tudják csinálni, de sokszor örülök, ha valamit eszik a gyerek az oviban, az meg tuti nem paleo...

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  99. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2010. február 15. 09:193.

    Ilyesmire gondolsz? 

     

    "- Képzeld, Frédi mi történt ma énvelem!
     - Ezt majd később életem, előbb jöjjön az élelem."

     

    "Menjünk el az étkezdébe,
     a gyomromnak épp ez kéne."

     

    "Kiskorodban mindig ha sírtál,
     megvigasztalt a Falánk Fasírt-tál."

     

    "Jó lenne bezárni a tekeszalont már,
     hazamenni és enni egy kis tokaszalonnát."

     

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  100. 2010. február 15. 08:462.
    A párom nemrég kezdte el.
    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33

Címlap

top