Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Paleolit táplálkozás

eva74
Létrehozva: 2010. február 15. 08:33

Sziasztok,

 

Próbálta közületek már valaki ezt az életmódot? 

  1. 2011. február 21. 17:32701.

    Szia Bbohar!

     

    Két hete kezdtem ezt az fajta táplálkozást Még nem tudok teljes mértékben a megengedett ételeket enni, mert vannak korlátok. A kenyeret és a tejes dolgot kihagytam, én sütök kenyeret, amit reggelire eszem, és ahhoz ma volt májas. Ebéd  csont leves, abban azért volt egy kevés tészta,  sült csirke és mustáros sült zőldség. Vacsora  lila káposzta nyersen  citrommal meglocsolva és egy kevés sajt. 

    Fogyás az még csak minimális. 

    Remélem nem csábulok el, a lisztes dolgok felé.

     

    előzmény:
    Bbohar (700)
    2011-02-21  13:58
  2. 2011. február 21. 13:58700.

    Kitartóan várom a próbálkozó társakat. Örülnék a tapasztaltabbaknak, ha Te épp az vagy, leírnád, hogy mit ettél ma? Miket szoktál reggelizni, ebédelni, vacsizni, nassolni?

    Mit tapasztaltál eddig? Mióta próbálod? van e amit lazábban fogsz fel. 

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  3. 2011. február 19. 08:14699.

    Egyrészt azért, mert nagyon hihetőnek tűnik az egész, amit ír.

     

    Szeretném a jótékony hatásait érezni. Szeretnék egészséges maradni, esetleg nem hízni, nem gyűjteni be betegségeket, terhelni a szervezetem, egészségesen élni. Kb. egy fél éve kezdtek gyülekezni a kilók, ezért még időbe kapcsolnék.

     

    Egyelőre nem fogom fel drasztikusan (mondjuk még nem is olvastam el a könyvet..) csak úgy, hogy nem eszem konkrétan kenyeret, és nem iszok tejet, csak a kávémba :) .  Tehát mostantól nem hiszek a táplálékpiramisban, úgy ahogy tudtam, hogy sok kenyérféle, tej, stb. nem hoztam magamnak drasztikus szabályokat csak a fentit. Kerülöm a gabonákat, a tejet, de ha úgy adódik egy keveset eszek.

     

    Érdekes tapasztalás, hogy nem hiányzik a kenyér, a tej, inkább, mintha ettem és ittamvolna őket mintha kötelező lenne...és nem is izlett. Viszont, az is érdekes, hogy mivel nem eszek kenyeret, amivel a legkönnyebben jóllakik az ember, és még nem ástam bele magam receptoldalakba, így kénytelen vagyok kreatívan megoldani az étkezésem, azaz eszek ami van itthon, és lehet, alma, körte, répa, karalábé, mazsola.., és máris rájövök, hogy így több hely jut a rostosabb, egészségesebb ennivalóknak.

     

    Egy hete csinálom, és csak így, de máris jónak érzem.

     

    Attól tartok viszont, ha magamo tényleg érezni fogom, és elolvasom a könyvem...akkor lehet, hogy a kisgyerekeim étkezését is át kellene formálnom...és az már nem lesz ilyen könnyű.. 

    előzmény:
    lanvin (697)
    2011-02-15  20:09
  4. 2011. február 18. 19:11698.
    Irjátok be a google.hu-ba a paleoit ihlet-et és rengeteg receptet találtok. Én már sok sütit sütöttem belőle, nagyon finomak. Sajna nekem a sütik a gyengéim...
    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  5. 2011. február 15. 20:09697.

    Szia!

     

    Én paleózom már egy ideje, sajnos kisebb-nagyobb megszakításokkal. Azért kisebb-nagyobb megszakításokkal, mert januárban sajnos eléggé visszaestem a "normális" táplálkozásba, és ez - mint tudjuk - egy ördögi kör. Szóval tkp. most leszokóban vagyok a cukorról. Kenyérről, tésztáról, rizsről nagyon könnyen, krumpliról, tejről már nehezebben mondtam le. A cukor viszont... :S

     

    Te miért szeretnél paleózni? Fogyás? Egészségi állapot?

    előzmény:
    Bbohar (695)
    2011-02-13  07:33
  6. 2011. február 13. 08:25696.
    A gyakorlati megvalósitás részletei, praktikái érdekelnének, nem is receptek, hanem, a reggelitől a vacsoráig, ötletek. Mit igen, mit nem enni.
    előzmény:
    Bbohar (695)
    2011-02-13  07:33
  7. 2011. február 13. 07:33695.

    Szeretném, ha újraéledne ez a topic, és írnátok még és még, engem most kezdett el érdekelni!

    Legyenek itt olyanok, akiktől kérdezni lehessen. 

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  8. Torolt_felhasznalo_597336
    Torolt_felhasznalo_597336
    2010. július 19. 13:19694.

    Na igen én is valahogy így sejtettem.. sajnos mi már tényleg nagy mennyiségben fogyasztunk belőle és gyakran nem is tudjuk mennyit. Hallottam egy régebbi amerikai felmérésről, a szegényebb réteg körében, ahol nagyon sok szóját ettek, a gyerekeknél 5-6 éves korban elkezdődött a nemi érés (szőrösödés, stb). Sajnos a részletekre már nem emlékszem, csak azért gondolok rá sokat, mert akitől anno hallottam, elég megbízható, tájékozott ember, szóval én elhittem. 

    Tudom, az ivóvízben is van, stb, stb, csak egyelőre ott próbálom kiszűrni, ahol tudom.

    előzmény:
    assigned (693)
    2010-07-19  11:57
  9. 2010. július 19. 11:57693.

    szia

     

    a szójatejjel kapcsolatban az a helyzet, hogy növényi hormont tartalmaz, ami a kutatások szerint csak nagy mennyiségben  lehet káros.

     

    A nyugati civilizáció átesett a ló túlsó oldalára, midnenbe szóját tesz, merthogy az ázsiaiak szerintük milyen egészségesek pedig mennyi szóját fogyasztanak.

    ezzel szemben az ázsiaiaknál a húsfogyasztáson van a hangsúly, és a szója náluk elsősorban fűszernövény.

    a szójára tehát nem igaz, hogy kismértékben gyógyszer, nagy mértékben orvosság.

    A nyugati civilizáció szinte mindenbe belekeveri (felvágottak, kenyerek, stb) és így ha pluszban fogyazstunk szójatejet, akkor valóban képes befolyásolni a női hormonháztartást.

     

    ezért is írtam, hogy nem a legmegfelelőbb módja a tej pótlásának, helyettesítésének és vigyázni kell vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597336 (692)
    2010-07-19  11:17
  10. Torolt_felhasznalo_597336
    Torolt_felhasznalo_597336
    2010. július 19. 11:17692.

    A szójatejben nem sok a hormon?

     

    (a többi szójaterméket elég ritkán használom emiatt, de a tejjel, joghurttal még szemezek..)

    előzmény:
    assigned (691)
    2010-07-19  11:09
  11. 2010. július 19. 11:09691.

    A kis mennyiség a zabból azt jelenti, hogy ha valaki azelőtt napi több zsemlét, tésztát evett, az nem cserélje le egy az egyben ugyanezt a mennyiséget zabra, mert akkor nem sokat javított az egészen, mert a zabbal nem a mennyiség a baj, hanem abba az elvbe ütközik, hogy túl sok szénhidrátot eszünk és ugye a zab is az.

     

    Én zabtejet használok, szabad használni :)

    jó még a kókusztej, mandulatej, de azok drágábbak.

    Rizstejet, szójatejet ritkán használok, azok nem igazán megfelelőek, de szerintem jobb, mint a sima tej.

    A szójatej azért nem jó, mert a szójabab hüvelyes - viszont szinte alig van benne szénhidrát, én diétában használom, ha fogyni akarok. ha ezzel habarok be főzeléket, akkor az szinte leves ;)

     

    előzmény:
    frue (689)
    2010-07-19  08:52
  12. 2010. július 19. 08:54690.

    De jó, köszi!

     

    Egy ideje böngészem az oldalt, de ezt még nem találtam meg.

     

    Akkor most a rizstej az megengedett? A rizs tilos, azt tudom, de a rizstej????

    előzmény:
    Evicke (687)
    2010-07-17  12:15
  13. 2010. július 19. 08:52689.

    Hja, van ellenállás, de azért mégis itt van a gondolat, ki kéne próbálni.

     

    Alig ismeri ezt a táplálkozási formát valaki...ez nem tetszik nekem. Ha olyan egészséges, akkor így kellene táplálkozni!

     

     

     

    Jó, persze...semmivel nem jobb a tömeghisztéria, ami mondjuk Norbi meg különböző felkapott trendi diéták körül zajlanak.

     

    Most olvastam a burgonyáról, hát ha ez tényleg így van, akkor nem lenne szabad termelni! 

     

     

    Korábban már futottunk pár kört a zabbal kapcsolatban. Akkor azt mondtam, azt nem eszik a gluténérzékenyek, mert glutén tartalma van. 

     

    Most megtaláltam Szendi oldalán, ő sem ajánlja, csak kis mennyiségben. Ezt írtátok múltkor Ti is.

     

    Jó ötlet a zabpehelyliszt készítése!!!

     

    A kenyérről lassan én is leszokok. Itthon sütöm magamnak a rozsos zsemlét meg tönkölyzsemlét. De annyira unom már, hogy sűrű és kemény pár nap múlva, hogy inkább nem is eszem meg.

     

    A boltit meg nem venném már meg. Szóval alakul.

     

    Ma már bekajáltam egy adag rizstejben főtt zabkorpát.

    Nem jó a tej (ezt már régen elfogadom), sem a risztej, ezek szerint a zabtej sem, akkor mivel pótoljátok?

    előzmény:
    assigned (688)
    2010-07-17  19:17
  14. 2010. július 17. 19:17688.

    A mirelit zöldségek gyümölcsök jobban megőrzik tápanyag és vitamintartalmukat, mint mondjuk egy több napig szállított "friss" gyümölcs.

    A rutinhoz idő kell, ki kell alakítani ;) ergo el kell kezdeni valahol.. szerintem próbáld meg megnézni, kipróbálni, hogy hogyan működhet és ne csak azt nézd, hogy hogyan nem.. ;) már persze, ha érdekel és van hozzá kedved. (minden rossz szándék nélkül mondom - bennem is volt ellenállás az elején)

    most nyári időszakban rengeteg gyümölcsöt eszünk, több kilót hoztam haza  apiacról, meg zöldséget, tojást.. a húst most annyira nem is kívánom.. akármilyen vegyszerezett, a kenyérnél, tésztánál, tejnél akkor is jobb..

     

    nem használok mandulalisztet és társait, pont attól lenne drága az étrend. megveszem a 160 ft-os zabpelyhet és ledarálom lisztnek.  

     

    előzmény:
    frue (677)
    2010-07-15  22:02
  15. 2010. július 17. 12:15687.
    szóval EZT
    előzmény:
    Evicke (686)
    2010-07-17  12:14
  16. 2010. július 17. 12:14686.

    ja, és a kezdők ne Elmira mintaétrendjét vegye alapul, én se készítek sose ilyen fircangos kajákat, hanem ezt:

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. július 16. 15:44685.

     

     

    Szendi könyve nem forrásértékű, TEHÁT az általa megadott szakirodalom halmaz sem.

     

    A személyeskedő kis beszólást megtarthattad volna. Mi értelme van?

     

    Na csaó.

    előzmény:
    Evicke (684)
    2010-07-16  15:32
  18. 2010. július 16. 15:32684.

    a Szendi könyvének végén mintegy 30 oldalnyi szakirodalom van. lehet, neked ez nem elég és kínos, nekem tökéletesen megfelel. 

    te meg végülis hadoválhatsz is összevissza minden alap nélkül... 

    előzmény:
    frue (682)
    2010-07-16  08:10
  19. 2010. július 16. 15:30683.
    miért is viccelnék?
    előzmény:
    frue (681)
    2010-07-16  07:58
  20. 2010. július 16. 08:10682.

    Figyelmesen olvastam a recepteket, nem vagyok hülye. Nekem nem járható út.

     

    Sok fűszernek magas az ösztrogén tartalma, ami nem jó mindenkinek.

     

    Ez a forrás-téma meg már kínos ebben a topikban. Légy szíves, ezentúl te is mindent szakirodalommal támassz alá, minden hsz.-od végén legyen egy felhasznált szakirodalom lista, mert különben úgy érzem, a levegőbe beszélsz!

     

    Ja, itt jegyzem meg: Szendi könyve (és egyéb külföldi paleos írások) nem számítanak forrásnak.

     

     

    előzmény:
    Evicke (680)
    2010-07-15  23:40
  21. 2010. július 16. 07:58681.
    Ugse most csak viccelsz?
    előzmény:
    Evicke (679)
    2010-07-15  23:35
  22. 2010. július 15. 23:40680.

    Lehe, hogy a tej, a cukor és a glutén nem egészséges, de én még nem találtam olyan recepteket, amiket egy átllag háziasszony (tehát munka, család mellett, átlag fizetéssel) kivitelezgetne.

     

    én teljesen átlagos háziasszony vagyok átlag alatti jövedelemmel és vígan elvagyok így már több mint fél éve.

    kicsit figyelmesebben olvasd a recepteket. nem kell pangasiust enni, mellesleg mindenhol kapni, én utálom. sima tengeri halat eszek, meg szardíniát.

    assigned jól mondja, a legtöbb hagyományos ételből csak ki kell hagyni a nem paleó összetevőket, ill. nem nokedlivel vagy krumplival enni. ennyi.

    azt is honnan veszed, hogy azok a fűszerek felborítják a hormonháztartást??  próbálj legalább forrásra hivatkozni, különben azt fogom hinni, a levegőbe beszélsz. 
    előzmény:
    frue (672)
    2010-07-15  13:35
  23. 2010. július 15. 23:35679.

    A mirelit zöldség és gyümölcs semmire nem jó. Alig van tápértékük.

     

    ezt honnan veszed? forrás?

     

     

    előzmény:
    frue (678)
    2010-07-15  22:05
  24. 2010. július 15. 22:05678.

    A mirelit zöldség és gyümölcs semmire nem jó. Alig van tápértékük.

     

    Ha valaki sok zöldséget, gyümölcsöt akar enni, akkor jól meg kell néznie, honnan szerzi be. Az agyonvegyszerezett kaja sem valami nyerő. 

    Ha meg biot meg házit veszünk, akkor annak megintcsak megkérik az árát...

     

    előzmény:
    assigned (675)
    2010-07-15  15:16
  25. 2010. július 15. 22:02677.

    A mirelit hal nem éppen a legegészségesebb kaja...eleve a tengeri halak tele vannak nehézfémmel.

     

    Olvastam valahol gesztenyelisztről meg mandulalisztről, hogy ezekkel is helyettesíhető a sima liszt. Ezeket hol leet kapni?

     

    Jó Neked, már rutinos vagy ebben. 

    előzmény:
    assigned (675)
    2010-07-15  15:16

Címlap

top