Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Serdülő gyerekek tanulása

Flóra13
Létrehozva: 2010. január 28. 11:34

Én mindig is úgy hallottam hogy kistinédzser és tinédzserkorban már csak kikérdezni kell és nem velük vagy együtt tanulni.

Tanulják meg az önállóságot,ez később csak előnyükre válik.Lehet hogy ez butaság de ezt én is így látom.

Sajnos nálunk ez úgy működik hogy együtt tanulunk,sokszor én olvasom fel a hosszabb anyagot a 13 éves fiamnak.Azt mondja nem érti amit olvas.És minden tantárgynál oda kell ülni mellé.Úhyhogy az összes szabadidőm erre megy el.

Nálatok et hogy működik?

  1. 2010. január 28. 13:4427.

    Nincs benne lustaság, hidd el!

    Az van benne, hogy nincs sikerélménye!

    Gondolj bele, ha Neked minden nap főznöd kell, de soha nincs benne sikerélményed, mert a családod csak túrkálja, nem eszi meg, sőt, esetleg leszólja, akkor Neked sem lenne kedved főzni!

    Én így próbáltam megérteni a lányomat...

    Amikor ideköltöztünk, akkor az ötödiket úgy indította, hogy ebbe a bizonyos tanulóotthonba járt, ahol egy házaspár tanul a különböző korú gyerekekkel. Jó volt, mert megvolt a folyamatos kontroll, a számonkérés, de egyrészt rettentő drága volt, másrészt arra gondoltam, hogy ez nem motiváció, inkább azért tanult, hogy a hölgy nen kiabáljon.

    Így szeptemberre megbeszéltük, hogy lehet versenyezni, edzeni, DE tanulni kell egyedül, úgy, hogy hozza a tőle elvárható legjobb eredményeket! És ugye mellette jár a nevelési tanácsadóba fejlesztési órákra.

    Azért is írtam, hogy keressetek egy célt, egy szakembert (ha úgy érzed az iskolai nem megfelelő) és ne dyslexiára, mert látod, nem biztos, hogy nem csak értési problémája van...és menni fog!!!

    előzmény:
    Flóra13 (26)
    2010-01-28  13:26

Címlap

top