Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kisgyermekes anyukák

Torolt_felhasznalo_946894
Torolt_felhasznalo_946894
Létrehozva: 2004. március 10. 13:45
Arra gondoltam, jó lenne ha megbeszélhetnénk közös gondjainkat, örömeinket és bánatainkat. Eddig csak babás fórumot találtam, meg egy csomó olyat, ami igazából egyedülállóknak való. Nekünk, kisgyerekeseknek sajátos "ügyeink" vannak, akár a gyerekkel, akár a családdal( vagy éppen annak hiányával), akár saját magunkkal kapcsolatban. (Időbeosztás, munka, hobbi stb.) Jó lenne, ha olyan közösség alakulna ki, ahol még talán segíteni is tudnánk egymásnak. Remélem, lesz akit érdekel a dolog. Várom a hozzászólásokat.
  1. 2004. március 26. 09:04151.
    Ne is mondd :))))) Anyuéknál egész nap a karácsopny cd-t hallgatta a csemete, itthon a wc-n ülve is a mennyből az angyalt óbégatja még mindig. . . . sajnos nyulas nótából nekünk sem nagy a készletünk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (150)
     
  2. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 26. 07:25150.
    Jóreggelt!
    Nem esik, látjátok? Az előző napok után már ennek is tudok örülni.
    Segítsetek! Locsolóversen kívül (amit ugye mégsem a lányoknak kéne megtanulni) hüsvéti vers, pláne ének??? Egy sem jut eszembe, sőt a mese is elég bugyuta, amink van. Pedig már kezdenénk a lelki ráhangolódást, de még mindíg karácsonyi dalokat énekeltet a kicsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. március 25. 14:08149.
    Is-is. . . . ezer éve a hobbim, most gyes mellett zsebpénz. . . (tartok tanfolyamot, meg most egy könyvet fogok készíteni). . . aztán remélem idővel ez lesz a fő pénzkereseti forrásom ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (148)
     
  4. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 25. 13:41148.
    Mythril még mindíg nem tudjuk, hogy a gyöngyfűzés hobbi, vagy pénzkereset számodra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 25. 13:39147.
    Ne nevess ki, én jártam kisgyerekként locsolni. Persze csak a nagyiékat, meg a pótnagyimat. Szerintem óriási dolog, miért maradna ki belőle bárki? A lányaimnak sajna nincs affinitásuk hozzá, persze azért nem is ösztönzöm őket erre. Mi egyenlőre csak nagy rajzlapra rajzolt tojásokat festünk ki, meg nyuszit.
    előzmény:
    mythril (146)
     
  6. 2004. március 25. 13:34146.
    Vennem kellet Lilinek nagy gyöngyöket, mert állandóan az asztalamon kutakodott. . . azóta fűzi nekem a láncokat sorban :)

    Ez a rusnya idő. . . már teljesen be vagyunk savanyodva. . . olyan jó volt vasárnap az állatkertben. . . bár onnan is a nagy szél miatt indultunk haza. Csúszott a déli alvás 2 órát, de most nem is kellett altató ;)

    Próbáltam Lilinek elmagyarázni a húsvéti locsolkodós témát, de csak besértődött, hogy csak a fiúk kapnak tojást, ő meg mem locsolhat. . . de a tojásfestés ötlete tetszett neki. Majd nézek pár hongarocell tojást, amit bevonok neki fehér papírral. . . azt nem töri össze. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (144)
     
  7. 2004. március 25. 13:09145.
    Sziasztok, tettem fel a bemoldalamra új képeket, akit érdekel valami, írjon privit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 25. 12:59144.
    Nekem is nagyon tetszettek az ékszerek! Erről eszembe jutott, hogy milyen régen vettem magamnak ilyesmit :(((. Van annak már vagy 5 éve, sőt. . .
    Akkor szabad az útja a nyuszinak, jöhet a roller :)))
    előzmény:
    mythril (142)
     
  9. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 25. 10:26143.
    Szia mythril!

    Megnéztem a lánykád, csuda helyes!:)

    Köszi a torta ötletet, én is ugyancsak túrótortában gondolkoztam. Vszínű, hogy megcsinálom vmikor, nem ünnepnapra. Már van többfajta receptem is, innen a fórumról, de megkeresem a tiéd:)

    A nyakláncok nagyon tettszenek! A nyáron a művészetek völgyében láttam párat, és nagyon odavoltam értük. Főleg a csomózottak tettszenek, de végül a párom meglepinek tűzzománcot vett. A legfőbb problámám az volt ezekkel a nyakláncokkal, milyen ruhához vegyem fel?! De végülis ha a tűzzománc jó vmelyik öltözékemhez, akkor ezt a fajta ékszert is felvehetem. Milyen árban vannak? Eladásra is készítesz, vagy csak a barátoknak?

    Szia:Heni
    előzmény:
    mythril (142)
     
  10. 2004. március 25. 09:55142.
    Az én Lilim is 2, 5 éves, ő is rollert kapott a Jézuskától. Nagyon ügyesen gurult vele (akkor még csak a lakásban. . . ) mintha már gyakorolta volna. Jó kicsire le lehet engedni, kényelmes, nem kell nyújtózkodnia. Ja, van is egy kép róla az oldalamon :)

    Henianyu! Az egyik túrótortás topikba leírtam a mi receptünket, nagyon egyszerű, és kicsik is ehetik, semmi nincs benne, amit nem lehetne nyugodt szívvel eléjük tenni. Én az első szülinapra csináltam először, mert nem mertem cukiból hozni. . .
    Jó szülinapozást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 24. 22:30141.
    Jó éjt, megyek én is, mert hamar 5 óra lesz.
    Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507591 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 24. 22:27140.
    Ügyes vagy akkor torta ügyben nagyon!:) A szombatot több szempontból is várom, az egyik, hogy ehessek végre a tortábóóóóól!
    Irigykedek a játszóház miatt!:((( De jó nektek!

    Most menek, apa ül a helyemre és meg csinálom a dolgom!
    Jó éjt neked!
    Szia:heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (139)
     
  13. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 24. 22:19139.
    A torta nálunk külön téma. Anno, a kapcsolatunk elején, lazán megkérdeztem, milyen tortára vágyna szülinapjára a kedvesem. Mire ő, csak, hogy húzzon, rávágta, hogy dobosra. Én meg csak azért is megsütöttem, szuper fini lett és szép is. Azóta nincs lehetetlen. :)))
    A lányok nálunk is 6 előtt kelnek ( kivéve, ha vhova nagyon kell sietni - a férjem szerint :)))
    Szerencsére nálunk délelőtt van a játszóház, 9-13-ig, s minden hétköznap, így nem okoz gondot az időpont. Míg a kicsi pici volt, én sem jutottam le a naggyal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507591 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 24. 22:10138.
    Szia!
    Ez nagyon jó lehet, mármint a játszóház. Nálunk is a böliben van, hetente egyszer, délután 3-5-ig. Igazán kevés idő, de mégis vmi:( Meg még az is probléma szokott lenni, hogy pont alvásidőben van, így volt úgy hogy 4-re tudtunk menni. Mostanában korán kel, ma 6-kor, de nem is bánom, hamarabb elalszik délután és este is. A nyáron ugyis reggel szoktunk kimenni, még a hőség előtt, jobb ha már most szokjuk. Igaz hulla vagyok, mert éjjel 1-kor feküdtem le, az építkezés miatt:)

    A tortát anyu hozza, mivel tavaly az anyósomék vették. Egyszerű tortát kértem, tavaly autó formájú túrótorta volt kívül marcipánnal, egyáltalán nem voltam vele elégedett. Ügyesek vagytok, hogy neki mertetek állni a tortakészítésnek! Szerintem mi is meg tudnánk csinálni, de most anyu mondta, hogy ő szeretné, én meg nem akartam elrontani a tervét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (137)
     
  15. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 24. 21:55137.
    Szia Henianya!

    A játszóházak közül kipróbáltunk néhányat. A Mikamakka és társai jó drágák, nagyon vegyesek a gyerekek, a moderátorok meg ált. az együlhagyottakkal foglalkoznak. Mi egy lakótelepi bölcsibe járunk, ahol 500 Ft-ért egész délelőtt játszhat a gyerek. A gondozónő fest, gyurmázik velük, volt farsang, mikulás, bábszínház. Csak 3 év alatti gyerekek vannak, 2 nagy szobában rengeteg játék. Ráadásul mindíg megbeszéljük az egyik kismamatárssal, hogy mikor megyünk, így aztán mi is jól elbeszélgetünk. :))
    Ja, ebédet is adnak, ha kérünk, 140 ft-ért. ( Persze csak a gyereknek. )
    Milyen tortája lesz a fiadnak?
    Nálunk a nagynak maci, a kicsinek katica alakú volt, mi sütöttük, díszítettük a férjemmel, rém büszke voltam rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507591 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 24. 21:41136.
    Sziasztok!

    Gyors jelentés magunkról.
    Megvagyunk, igaz, hogy esik az eső, de tengernyi dolgunk van. Így is sétáltunk délelőtt, délután meg baba-mama klubban voltunk. Előtte végigloholtam a várost az Ábellel.
    Készítem neki a hűtődoboz házikót! Elég sok meló van vele, nem gondoltam volna! Szinte pár napja az egész estéimet elveszi. Pénteken szülinap, addigra mindenképpen szeretném, ha elkészülne. Bár már nem lesz meglepi, már most élvezi:) Arany csibe:)))

    Próbálok egy kicsit kimozdulni arról az 500 m-ről, amin bolyongunk ősz óta, így hétfőn már kijutottunk barátokhoz is. Ott 3 gyerkőc van, a két nagyobb 4 ill. 7 évesek. Nagyon megtalálták a hangot, a kezdeti Anyaaaaa! -hoz képest alig akart hazajönni. Jó volt látni elevennek, utánozta a nagyobbakat, persze nekem meg égnek állt a hajam, mikor a kanapé karfájáról ugráltak. Ott álltam készenlétben, szegényt nem hagytam kibontakozni. Hiába, féltem! Ilyen merész dolgokat még nem láttam tőle, így érthető az aggódásom! De gondolom, lesz ennél még cifrább is!

    Gigimami: Üdv körünkben! Sajna tapasztalaton nincs, még javában pelusosak vagyunk. Egyenlőre nem is jelzi, ha kellene neki.

    Balú: Nekünk nincs tesó:( Így neked sem tudok mit mondani:( Jól vagytok? A játszóház hogy működik? Nálunk ilyen nincs, de bizti jó lehet. Hol szokták tartani? Vagy ezek a kimondott játszóházak? Gondolok itt pl. a Mikkamakka nevűre. Csak újságban olvastam régebben, de halvány lila gőzöm sincs az egészről:DDD Milyen programok vannak ott a gyerekeknek? Szabad foglakozás?

    Edit-a: igazán ügyes vagy, ha ennyi mindennel díszítesz! Én karácsonykor temperával festettem az ablakra, most is fogok, simán lejött az üvegről! Vettem már húsvéti díszeket (pálcikán van nyuszi, meg társaik), azt is az ablakra fogom tenni vhogy. Szóval ötlet van, de olyan drága minden, hogy kétszer is meggondolom, mit veszek:(( Sajna! Még a tojásfán gondolkozom, ami lehet barkából, meg aranyvesszőből is. Az nagyon szép! Locsolót nem várok, már meg is terveztem, hogy húsvét előtt elmegyünk anyuhoz (50 km) és ott leszünk egy hétig. Szeretnék az Ábellel az állatkertbe elmenni, ez lesz a húsvét hétfői program. Remélem élvezni fogja!

    rmagdi: Akkor látom még van időnk hogy szobatiszta legyen a tökös! Már kétszer pisilt a WC-be, lehet hogy nem bili kellene, hanem WC ülőke? A nyáron akkor talán nekem is könnyebb dolgom lesz, ha nem kell beöltözni, csak bugyi kell itthon.

    Jó éjt mindenkinek, holnapra szebb napot!
    Sziasztok:Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 24. 16:09135.
    Szia Ehamark!

    Én utána néztem, a tv-ben úgy van, hogy a szülés évében bennmaradt szabi+ Tgys idejére járó+a Gyes első évére járó szabi, csak azt nem tudtam, hogy a 2. -ra hogy számolják -az átfedések miatt-.

    Jön a húsvét. A lányaim meg vannak huzatva rollerért. Szerintetek a 2, 5 évesnek is lehet rendes fém rollert venni??? Én szívem szerint 1 rollert vennék, meg 1 bicajt, de attól félek abból nagy-nagy veszekedések lennének. Bár meg kéne már tanulniuk megosztozni a dolgokon. Utálom, ha nekem kell "rendet rakni" köztük. Ki hogy csinálja a testvéri veszekedések elsimítását?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (134)
     
  18. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 24. 15:39134.
    Kedves Balú,
    Nem számolták el, a 3 (vagy több) évre jár az összes szabi ami amúgy is járt volna. (pl. : pedagógusoknak több).
    A szobatisztaság témához. Nálunk ez baromi egyszerű volt, amikor már nappalra rendesen szobatiszta volt a lányom, egyszer kipróbáltam éjszakára is pelus nélkül és azóta csak 1x volt bepisilés. Ennek már 2 éve. Úgyhogy nem tudok tanácsot adni, végre valamiben mázlim volt.
    Nekem az internetes gyermekorvosokkal rossz tapasztalatom volt. Már nem tudom, hogy az NLC-n vagy máshol, kérdeztem valamit, és azóta állandóan kapok kéretlen e-maileket (TÉNYLEG rengeteget) mindenféle egészségügyi reklám dolgokkal. Persze, lemondani sehol sem tudom. Választ a kérdésemre azóta sem kaptam. . .
    A múltkor volt szó a Vörös Oroszlánról. Elmentem az Oktogonhoz de nem találtam meg. Ha valaki tud pontos címet, kérem, hogy írja meg. (Akkor nem kellene nyomoznom. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 24. 15:26133.
    Ebben a csúnya, esős időben, mikor az ember legszívesebben szunyálna egész nap, senki sincs, kivel cseveghetnék? A barátnőm, akivel messengeren szoktam dumcsizni, sajna beteg :((.
    Viszont a kolléganőm felhívott, jól fel is dobott: A munkahelyi számítások szerint 149 nap szabival kezdek a GYES után! Hát én benne vagyok! :)))) De tuti elszámolták :((.
    Szép napot, jó híreket mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 24. 15:15132.
    Hahó, halihó!!!!
    Lányok, senki sehol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. március 24. 07:01131.
    Szia!Itt is van az NLC-nál gyermekorvos-tanácsadó, első lépésként akár hozzá is fordulhatnál.
    S jó reggelt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588029 (129)
     
  22. 2004. március 24. 06:49130.
    Sziasztok szivesen válalok babysiterkedést . Imádom a gyerekeket az enyémek már nagy lányok. ha szükséged van rám akkor ismerj megés irj privit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_588029
    Torolt_felhasznalo_588029
    2004. március 22. 15:31129.
    Szia Balú!

    Köszi a gyors választ. Még nem beszéltem a gyerekorvossal, de ezek után, lehet, hogy fogok. A délutáni alvásnál néha-néha előfordul egy-egy baleset, de elég ritkán. Körülbelül 2, 5 éves volt, amikor már a délutáni alváshoz nem kellett pelus, az viszonylag könnyen ment, hamar megszokta. Elég sok folyadékot iszik délután, este, hogy az oviban mennyit kap, azt nem tudom. Mivel elég gyámoltalan, nem nagyon kér, inkább szomjazik. Hiába is bátorítom, hogy szóljon, nála ez nem működik. Gondolom, délután és este pótolja be a hiányt, de hát valamikor muszáj. Van, mikor éjszaka is kér vizet, iszik, aztán visszaájul. :-)
    Amúgy mindennel kicsit mindig le vagyunk maradva, mert olyan lassú típus, mint az apja. :-) De azért ez a szobatisztaság már úgy érzem, több mint lassú.
    Azért köszi a bátorítást!
    Vége a munkaidőnek, holnap megint benézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 22. 15:10128.
    Szia!

    A gyermekorvosotokkal beszéltél? Úgy tudom, ennyi idős korban már megnézik ilyen panaszok esetén, hogy nincs-e vmilyen szervi oka. Délutáni alvásnál nincs gondotok? Nappalra mennyi idősen lett szobatiszta? A napi folyadékbevitel időbeli eloszlása milyen? Ha nincs szervi oka, akkor persze lelkit keresnek. Ovikezdés, kistesó születése, túl görcsösen akarjátok stb. Ezer meg egy oka lehet, de meglepődnél, ha tudnád, mennyire nem egyedi eset a tietek. Csak ahogy te sem beszélsz róla, úgy más is szégyenli. A gyerek meg ezt érzi, s már ki is alakultak a gátlásai. . . . Szóval nehéz és kényes kérdés, sok-sok szeretetet, kitartást kívánok a megoldásig!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588029 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_588029
    Torolt_felhasznalo_588029
    2004. március 22. 14:48127.
    Sziasztok!

    Új vagyok itt, mindenkit üdvözlök.
    A szobatisztaság kérdéséhez szeretnék hozzászólni. Van egy 4 éves kislányom, de sajnos még mindig nem megy az esti szobatisztaság. Már nekifutottunk párszor, legtovább 1 hétig bírtam az éjszakai TÖBBSZÖRI ágynemű- és ruhacseréket. Egyszerűen tanácstalan vagyok, mert nem látom a végét, nem tudom elhinni, hogy valaha is sikerülni fog. :-(( Hasonló korú gyerekek szülei társaságában meg sem merem említeni, hogy mi még ennyire le vagyunk maradva, úgy érzem, valamit elrontottam. Tudna valaki hasznos tanácsot adni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top