Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kisgyermekes anyukák

Torolt_felhasznalo_946894
Torolt_felhasznalo_946894
Létrehozva: 2004. március 10. 13:45
Arra gondoltam, jó lenne ha megbeszélhetnénk közös gondjainkat, örömeinket és bánatainkat. Eddig csak babás fórumot találtam, meg egy csomó olyat, ami igazából egyedülállóknak való. Nekünk, kisgyerekeseknek sajátos "ügyeink" vannak, akár a gyerekkel, akár a családdal( vagy éppen annak hiányával), akár saját magunkkal kapcsolatban. (Időbeosztás, munka, hobbi stb.) Jó lenne, ha olyan közösség alakulna ki, ahol még talán segíteni is tudnánk egymásnak. Remélem, lesz akit érdekel a dolog. Várom a hozzászólásokat.
  1. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 18. 23:33101.
    Szia!
    Milyen dekorációt szoktál csinálni? Ablakra valót tudnál javasolni? Tojásfát is kellene készíteni.
    Ötleteket várok!

    Hogy vagytok anyukák?
    Mi továbbra is este 6-kor jövünk be a játsziról, mint a malacok, ugyanis ma már homokozás folyt ezerrel:)))
    Ablakpucolással haladok, bár nálunk nem ám egy ablak van egy helyiségen! a szoba egyik oldala végig üveges! Még van 4 m ablak tisztítás, 8, 5 m sötétítő mosás-vasalás, 8 m függöny mosás-vasalás. Persze jó világosak a szobák, csak mikor takarítani kell, vagy mikor cseréltük akkor nem mindegy mekkora a felület.

    Na menek, eddig vasaltam!
    Jó éjt mindenkinek! Sziasztok:Heni
    előzmény:
    edit-a (100)
     
  2. 2004. március 18. 19:19100.
    Én is gondolkodtam már rajta, hogy el kellene kezdeni a tavaszi nagytakarítást, hogy Húsvétra kész legyek. . . :-)Az ablakon lassan már ki sem lehet látni. Egy kis tavaszi dekorációt sem ártana készíteni, ami feldobja a hangulatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507591 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 18. 13:2799.
    Szia!
    Én is most állok neki, eddig paplanmosás, ágynemű húzás, stb. . . Egy csónakban evezünk:))))
    Jó munkát neked!
    Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 18. 12:5898.
    Tegnap este úgy kellett bekergetni a lányaimat a ketből :))). Nagyon élvezik, hogy végre túrhatják a homokot. Én meg ablakpucolással "ünneplem" a tavaszt. Megyek is, mert még sehol sem tartok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507591 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 17. 22:5397.
    Sziasztok!

    Balu: Pont nekem is ez a kérdésem. Közel vagyunk a határhoz és így szerintem hetente átmennénk.
    Örülök, hogy jobban vannak a picurkák!

    Mi is sokat vagyunk a levegőn, nagyon élvezzük mind a ketten. Lelkesen készülök a kisfiam szülinapjára, házat építek dobozból. Bizti élvezni fogja, a gyerekek imádnak elbújni.

    Edit-a: Én is arra gondoltam, hogy ez nem tavaszi időjárás, már az ősz is így volt. Vagyis nem volt, csak hirtelen tél.
    Nálunk az Ábelnek is van használt klaviatúrája, berreg, fúr vele állandóan:)))

    Sziasztok:Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 17. 20:3696.
    Az útlevélről jut eszembe: tudja valaki, hogy - május 1 után - milyen papírok kellenek a csemetéknek külföldi ( EU) kiránduláshoz? Merhogy nekünk ugye nem kell útlevél, elég a személyi. És a gyerekeket mivel igazoljuk?
    előzmény:
    edit-a (95)
     
  7. 2004. március 17. 16:2895.
    Olyan furcsa, hogy ma már ennyire meleg van. Remélem azért nem marad el a tavasz. Ma fényképezkedés volt az oviban. Dorkának ez lesz az első fényképész által készített képe. Jobban mondva nem is, mert 3 éve mikor csináltattuk az útlevelét akkor is voltunk, alig tudták lefotózni, nem akart odanézni. Mostmár bátrabb, szeret pózolni a gép előtt. Kíváncsi leszek milyen lesz a kép, a mosoly, a frizura. Szépen mecsináltam a gesztenyebarna, hullámos, vállig érő haját-erre elmentek sétálni, persze sapkában. Pici fehér csatokat raktam fel, kicsit koszorú hatása volt. Nem tudom az óvónéni mennyire tudta reprodukálni.
    Tegnap megkaptuk a Judit és a Zenemanók CD-ket. Szuperek, jót buliztunk rá.
    Az éjszakai letöltésről. Vasárnap a Gribedli gyerekoldal Barbis honlapját nyitogattam ki Dorkának. (A 3. ablak. )Jó kis játékok vannak rajta. Pl. egy jégtáncos lány mozgását állíthatja össze, kiválasztva a zenét, díszítőelemeket. A másik ami nagyon tetszik, mikor a hercegnők ruháját díszítheti fel egy csomó virággal, dísszel. . . Olyan igazi kislányoknak valók. Nálunk naponta 2x negyed órát lehet játszani a gépen. Pankát is nagyon érdekli, ő tegnap kapott egy használt klaviatúrát. Nagyon tetszik neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (93)
     
  8. 2004. március 17. 14:0694.
    Szerintem is mindenki napozik :) Én is jó lassan jöttem reggel haza, hogy tovább tartson ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 17. 13:1793.
    Hát ez azt!
    Elég kihalt itt minden.
    Nálunk a lányok gyógyulgatnak, a kicsi azért még elég náthás. Remélem a többi beteg is gyógyul :))!
    Élvezzük a tavaszt, s végre a kertet, bízom benne, hogy a többiek is ezért nincsenek gépközelben.
    előzmény:
    edit-a (92)
     
  10. 2004. március 17. 07:0392.
    Még ilyet!Nem járt erre senki?:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 15. 16:1591.
    Nálunk is szokott Dorka hasa fájni. (Ő a nagyobb. )Múltkor egy lázas betegségkor meg is említettük a doki néninek. Megnyomkolászta, azt mondta, szerinte bélféreg. Felírt egy csomó gyógyszert, hogy az antibiotikumos kúra után szedjük be. De olyanok is voltak, hogy Klion, ami baromi erős. Mivel mire kivergődött a náthából már nem fájt a hasa, el is felejtettem kiváltani. Legközelebb mondtam a dr-nak, mi a helyzet, s kértem, inkább vmi homeopátiás szerrel próbáljuk a dolgot megoldani. Azt mondta majd gondolkozik. Na a végén nem lett az egészből semmi. Noniztunk, meg vettem neki Biottát (céklalé), meg vegyes csírát, ezek jók ilyen bajokra. Most nem panaszkodik hasfájásra. (Kop, kop, kop. . )A kicsinek nálunk is nehéz beadni a gyógyszert, de már jó ideje fecskendővel szoktam, így nincs gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 14. 13:2890.
    Sziasztok!

    Az orrszívót nálunk egyik sem szereti, de a kicsi egyedül szívesen elintézi vele, csak az nem túl hatékony. Már ő is tudja fújni, külön nem tanítottam egyiket sem, csak vhogy rájukragadt. A nagy profi, én nem tudom úgy megfújni :))) A kicsivel orrszívózok, ha nagyon nem sikerül a zsepibe, de ált. ő is ügyi. Rondán köhögnek, a nagy 4 napja nem eszik se sokat, se keveset :(( Állandóan a hasát fájdítja. Tegnap már egyik sem volt lázas, de hullámzóan vannak. A kicsi meg nem veszi be a gyógyszereit, vagy kiköpi, ha mégis bejut a szájába.
    Az oviból tényleg sokmindent hoznak, nálunk az első karácsonyra 24-ére bárányhimlő volt a meglepi. A kicsi ősszel a nagy csoportjába fog járni, így remélem kevesebb új bacival akad majd össze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507591 (88)
     
  13. 2004. március 13. 17:1289.
    Nálunk apjuk egész évben allargiás, nem volt nehéz ellesnie a törpnek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (87)
     
  14. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 13. 10:4488.
    Szia!
    Akkor a kisfiadnak is javulást kívánok!
    Hát az orrfújással kapcsolatban tanácsom sajna nincs. Nálunk az Ábel magától fújja az orrát, egy orrfújás-egy zsebkendő. Már egy évesen is igen érdekelte a dolog, most két éves korára meg már tökéletesre fejlesztette a dolgot. Az orrszívót egyenesen imádja! Már eldugtuk, már állandóan orrszívózni akar:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 13. 10:2887.
    Bocsi, de csak most tudtam a géphez kerülni. Köszi az érdeklődést. Szerencsére nincs komoly baja a gyerkőcnek. Természetesen, mióta elhoztuk az oviból, alig köhög. (Mondjuk az is igaz, hogy rögtön kifújattam vele az orrát, ezt az óvónők is megtehették volna, akkor nem köhögött volna 1, 5 órán keresztül. ) Az orvos szerint torokgyulladása van, kedden mehet is oviba ha nem lázasodik be. Szerintem jól van, most éppen sétálnak a dédivel.
    Ti hogy tanítottátok meg orrotfújni? Az enyémnem nem mindíg sikerül. Hol a száján át fújja, hol meg csak akkorát fúj mint egy hangyaging. Ha valakinek van tippje, légyszi, írjatok.
    Mindenkinek gyógyulást. Akik meg nem betegek, azok vigyázzanak magukra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 12. 21:4486.
    Szia!

    Voltatok dokinál? Mit mondott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (79)
     
  17. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 12. 21:4185.
    Szia!

    Jajaj! Mindenki beteg?
    Nektek is mielőbbi javulást kívánok!

    Látom, már mi vár ránk egy év múlva, ha az Ábel kezdi az ovit. Gondolom, ahogy bekerül a közösségbe, minden betegséget elkap:(

    Szió:Heni
    előzmény:
    edit-a (83)
     
  18. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 12. 21:2684.
    Szia Balú!

    Köszi az érdeklődést, Ábel jobban van már, láztalan azóta is. Szerencsére! Más tünete nincs, tehát nem náthás, nem köhög. Ellenben én! Nátha, fej-, torokfájás, a tüsszentés már lassan abbamarad.
    Az Ábel nem nagyon akart enni, gondolom a torka miatt. De érdekes, ha lemegyünk anyósékhoz, ott mindig van étvágya! Mondtam is anyósnak, itthon marad vele Gyes-en és felhízlalja:)

    Olvasom, hogy mindkét gyerkőc beteg, jobbulást kívánok nekik! Orrszívóztok? Neked meg kitartás! Holnap jön haza a párod?

    A tavaszt én is érzem, csak úgy csicseregnek a madarak:))) Ma rigókat lestünk a parkban az Ábellel:)

    Puszi:Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (82)
     
  19. 2004. március 12. 14:5083.
    Mi újság a gyerkőccel?Nálunk is köhög mind a kettő, nekem meg nagyon fáj a fejem, torkom, minden itt belül. Gyógyszert a szopi miatt nem veszek be, vitaminokat tömök magamba gyógyteákkal. Rossz, mert sok gyereket betegen visznek az oviba, vagy csak pár napot tartják otthon, persze ennyi idő alatt nem tud meggyógyulni. Össze-vissza fertőzik egymást. :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (79)
     
  20. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 12. 14:4082.
    Szia Heni !

    Teljesen meggyógyultatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507591 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 12. 14:1881.
    Sziasztok!
    Tegnap sajna nem nagyon tudtam mit hozzászólni a témához, ezért csak olvasgattam.

    Mi pedig egy lépcsőházban lakunk anyóspajtiékkal. Tök jó a viszonyunk, állandóan ott lógunk. Ma már voltunk egy órát, meg ugy délután 4-től 7-ig. 8 évig velük laktunk, aztán két évig külön egy egyszobásban, és novemberben költöztünk vissza ebbe a lépcsőházba. Ők a földszinten, mi a IV. emeleten.
    Nem bántam, meg, közel vannak, jól jön a segítség. Akármilyen makacs az ember, hogy "tudom én azt egyedül is", most már bizony örülök, hogy van esetleg egy órám, amikor magammal foglakozok.
    Anyukám 50 km-re lakik tőlünk, eddig sajnos családi okok miatt nem tudtuk, de most már rendszeresítjük a látogatásait. Persze ittalvással.

    Sziasztok:Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 12. 14:1680.
    Sajna nekem mindkettő beteg :((( Szerencsére nem jött haza az oviból a skarlát (kopp-kopp), csak takonykórosak, de nagyon. A férjem vidéken 2 napig, nekem meg fáj a fejem, mint mindíg, ha melegszik az idő. Vagyis nyűgös vagyok. De legalább jön a TAVASZ. Végre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 12. 14:0279.
    Szerencsére, nagyon jóban vannak. A férjem is érzékeli, hogy ez mekkora segítség és pontosan tudja, hogy mi az amit enélkül nem tudnánk megcsinálni. MOndjuk, szerintem egy lakásban ő sem szeretne velük lakni, de ez így ideális.
    Jaj, jaj most mennem kell mert hívtak az oviból, hogy nagyon köhög a gyerek, jó lenne ha az ünnepek előtt elvinném orvoshoz. :-( Remélem, semmi komoly nincs.
    Majd este benézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 12. 13:1178.
    De jó neked!
    A férjed is szereti ezt a helyzetet? Az enyém néha besokall az anyukámtól, pedig csak hétvégén látja, igaz akkor itt is alszik egy éjszakát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 12. 13:0777.
    De jó, hogy itt vagy! Ahogy olvasom a hozzászólásokat, csak most veszem észre mennyire "el vagyok kényeztetve" hogy a szüleim a mellettünk levő lépcsőházban laknak és tulajdonképpen bármikor segíthetnek.
    előzmény:
    gigicino (76)
     

Címlap

top