Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kisgyermekes anyukák

Torolt_felhasznalo_946894
Torolt_felhasznalo_946894
Létrehozva: 2004. március 10. 13:45
Arra gondoltam, jó lenne ha megbeszélhetnénk közös gondjainkat, örömeinket és bánatainkat. Eddig csak babás fórumot találtam, meg egy csomó olyat, ami igazából egyedülállóknak való. Nekünk, kisgyerekeseknek sajátos "ügyeink" vannak, akár a gyerekkel, akár a családdal( vagy éppen annak hiányával), akár saját magunkkal kapcsolatban. (Időbeosztás, munka, hobbi stb.) Jó lenne, ha olyan közösség alakulna ki, ahol még talán segíteni is tudnánk egymásnak. Remélem, lesz akit érdekel a dolog. Várom a hozzászólásokat.
  1. Torolt_felhasznalo_447834
    Torolt_felhasznalo_447834
    2004. március 12. 12:5476.
    sziasztok anyatársak, nagymamák dolgozó emberek, nemkevésbé a nagypapák. Keresztmama állandóan külföldön a keresztpapával egyetemben. Úgyhogy marad a hétvége, akkor pénteken az oviból elviszi vmelyik nagyszülő és szombatig ott van náluk.
    A Fantomot pedig ne hagyjátok ki, én már láttam, a maradék 2 jegyet tegnap adtam el itt a nlc-n, márciusban júliusra tudtam venni a 4. sorba, jó mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (73)
     
  2. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 12. 12:5275.
    Csajszik, hol vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 12. 12:4574.
    Az első napi pörgés után eléggé kihaltnak tűnik a topic. Mindenkinél hétvége van már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 11. 17:3473.
    Ehamark felvetette a nagyszülők bevonásának kérdését. Nekem nem megy, mert anyukám 150 km-re lakik, ráadásul még dolgozik (szombaton is). Anyósékkal sajna semmire nem megyünk, itt és most nem részletezném, de rájuk egyáltalán nem számíthatunk. Van ismerősünk, aki hasonló helyzetben talált egy pótnagyit - pénzért-. Ti hogyan oldjátok meg?
    Így még egy moziba is csak igen rirkán, szombat este jutunk el, színháról nem is beszélek, hiszen ott sokkal előbb meg kell venni a jegyeket, akkor még azt sem tudom anya ráér-e. Pedig az Operaház Fantomja nagy-nagy álmom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 11. 17:1972.
    Az esetek nagyrészében a férjem tudja hozni, vinni a lányokat. A gond az, hogy mi is az agglomerációban élünk, de bejárunk dolgozni, oviba. Így vagy akkor indulnak, amikor én, vagy két autót kéne fenntartani, ill. én buszozok, de akkor még a felébredésük előtt kell indulnom, s este 6 körül esek majd haza. Az is elkeserít, hogy így az óvónőkkel is csak hébe-hóba találkozhatnék, s a lányok életének 90%-át kitevő rész fekete lyuk lenne számomra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 11. 15:3971.
    Baluka!
    Nem tudnád valahogy a család bevonásával megoldani, hogy hozzák-vigyék a gyerkőcöket, így valahogy mégis "bepréselhetnél" egy nyolcórás munkát. Nálunk pl. Én viszem reggelente, de ha nem tudok érte menni (gyakran) akkor vagy a férjem, vagy a szüleim hozzák el. Remélem, sikerül valahogy. Végül is még gondolkodhatsz rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (69)
     
  7. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 11. 15:3970.
    Baluka!
    Nem tudnád valahogy a család bevonásával megoldani, hogy hozzák-vigyék a gyerkőcöket, így valahogy mégis "bepréselhetnél" egy nyolcórás munkát. Nálunk pl. Én viszem reggelente, de ha nem tudok érte menni (gyakran) akkor vagy a férjem, vagy a szüleim hozzák el. Remélem, sikerül valahogy. Végül is még gondolkodhatsz rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 11. 14:0069.
    Hát eléggé elkeserítettél. Nem hangzik vmi jól, pedig én is hiába tapogatóztam a főnökömnél, a 6 órás munkára sem mondott igent, csak azt, hogy több jelentkező is van a helyemre :(((
    előzmény:
    bambi5 (66)
     
  9. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 11. 12:3968.
    Jó ötlet ez az éjszakai letöltés!!!
    előzmény:
    edit-a (63)
     
  10. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 11. 12:3867.
    SZiasztok! Csak most tudtam jönni mert sok a munkám.
    Pont ma reggel veszekedtem a gyerekemmel mert 50x kellett szólni, hogy vegye a pulcsiját és elment az öltözködéssel 15 perc. Pedig, nekem se mindegy, mikor érek be.
    Persze, ilyenkor már ideges az ember, az ajtózárás, az oviban az öltözködés stb. , minden lassabban megy. És hiába próbálom időzíteni a dolgokat, soha nem annyi idő alatt készülünk el, amennyit én tervezek.
    Sajnos, mi sem vagyunk többet a lányommal mint 3, 5 órát naponta (reggel 8-ra viszem az oviba és du. 4. 30-ra megyünk érte, mikor ki tud), de szerintem, ha azt az időt tartalmasan, nyugalomban és szeretetben tudjuk eltölteni az már OK. Persze ez csak álom mert mindíg van valami tennivaló vagy idegesség stb. Azért próbálkozunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 11. 10:3266.
    Sziasztok!

    Az én lánykám nov. 19-én született!
    Amikor a fiam elmúlt 3 éves, visszamentem a régi helyemre dolgozni, (de csak azért, hogy majd a Gyed-em magasabb legyen). Erre kilenc hónapot kellett várni, mert addigra terhes lettem, és utána már nem mentem dolgozni, de az a kilenc hónap, amíg jártam, egy borzalom volt. 7-re kellett mennem, úgyhogy mi általában 6. 05-kor már az oviban voltunk. Ahogy letelt a munkaidő, rohantam a gyerekért, hogy kb. negyed-fél ötre ott legyek érte. Még jó, hogy nem nagyon kellett túlórázni, de volt olyan is, hogy lázas beteg volt a gyerek, és én nem tudtam itthon maradni vele, és a sógorom vigyázott rá. Nem volt baj, mert jól elvolt vele, de azért mégis, ilyenkor anya kell! Na mindegy ennek vége, de másfél év múlva mi lesz, még nem tudom!
    előzmény:
    edit-a (55)
     
  12. 2004. március 11. 10:2865.
    Én is ezért nem találok megfelelőt. . Párommal nem tudjuk megoldani, hogy az egyik viszi másik hozza a lurkót, mert ő túl korán indul, túl későn jön :( Azt meg nem szeretnénk, hogy a gyerek nyissa és zárja a bölcsit. . . És ugyebár a 4-6 órás meló mint a fehér holló. . .
    előzmény:
    edit-a (64)
     
  13. 2004. március 11. 09:2564.
    Én is nagyon félek attól az időtől, mikor újra dolgoznom kell. Főként azért, mert a férjemmel mindketten egy 30 km-re fekvő másik városban dolgozunk. A nagy akkor kezdi a sulit, a kicsi az ovit. Szegénykéim már reggel fél 7-kor ott lesznek. Akkor lesz kicsit jobb a helyzet, mikor délutánra megyek, de akkor délután kell tovább ott maradniuk. Alig leszünk együtt. :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (62)
     
  14. 2004. március 11. 09:2463.
    Jó reggelt mindenkinek!A Tanuljunk együtt CD-ket én sem ismerem. Nálunk Gryllus Vilmos a favorit, a Dalok 1-2 kazettái szuperek. A barátnőm gyerekei a Judit és a Zenemanókat szeretik. Én még nem ismerem, de pár nap múlva tudok már nyilatkozni, mert most másolja át nekem. Megvettem Dorkának névnapjára az egyszervolt. hu CD-ROM változatát. Hát a honlap után nagy csalódás volt. Persze nem fér rá annyi minden, de legalább nem kell addig fenn lenni az Interneten. (Percdíjas:-()(Bár úgy szoktam, hogy éjszaka kinyitogatom a dolgokat, azzal-ha nem bolondul meg a gép-hetekig tud szórakozni. )Annyival több a CD, hogy Szabó Gyula mond rajta 3 mesét-"élőben". Nem tudjátok véletlenül, hogy a honlapról a dalokat hogy lehet menteni a gépre?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (58)
     
  15. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 10. 22:1062.
    Többen dolgoztok már, elmondanátok hogy lehet átállni a GyES-es nyugiról a meló-gyerek-háztartás időzavarára?
    A reggelektől tartok a legjobban. Egyenlőre nem kell hajtani a lányokat, de ha én is indulok, meg a kicsinek is készen kell lennie, nem lesz időnk a reggeli összebújásra, mesére, játékra. Ehelyett sürgethetem őket, s idegeskedhetek, hogy melyik buszt érem el, visszapakoltam-e a hűtőbe stb.
    Ráadásul azt a gondolatot is előre utálom, hogy naponta kb. 3 órát leszek együtt a gyerekeimmel. Hogy oldottátok meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 10. 21:5861.
    CD, azt sajna nem tudom, hogy kazettán is kiadták-e. Ez egy sorozat, nekünk 4 része van meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946894 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 10. 21:5460.
    A Tanuljunk játszva kazetta vagy CD? Sajnos, nem ismerem, de szívesen megvenném, mert szereti az ilyesmit az én kislányom is. Már megy a TV, úgyhogy sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. március 10. 21:5159.
    Sziasztok!
    Megint benéztem. Szépen szaporodnak a hozzászólások!
    Zenében nálunk a Tanuljunk játszva! sorozat vált be Halász Judit mellett. Versek, dalok váltakoznak. A felét már ismerték a Füzesi Zsuzsa mondókáskönyvekből. Imádnak rá "táncolni". Már az autóba is ezek szólnak, rádiózni sem lehet :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 10. 21:4558.
    Én is azt vettem észre, hogy csak régi dalokat énekelünk a gyerekkel. Hogy őszinte legyek, én jó újat nem is ismerek. Ha valaki tud ajánlani, kérem a segítségét.
    Köszi, hogy eszembe juttattátok az egyszervolt. hu-t. Régebben sokat látogattam, azt hiszem, most már a lányommal együtt is böngészhetjük. Holnap lesz a napja.
    Anyaci!
    Tényleg gáz a munkaidőbeosztásod. Gyerek mellett ezt nem lehet vállalni. . . Az a szörnyű, hogy ezt a főnököd is tudja. Szerintem írd meg, hogy mihez értesz, hátha valaki tud segíteni. Sose lehet tudni.
    Mindjárt kezdődik a szülőszoba A TV2-n. Azt hallottam, hogy jó, úgyhogy kilépek mára mert nézni szaretném. MIndenkinek jó éjszakát!!
    Remélem, holnap találkozunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507591 (56)
     
  20. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 10. 21:3357.
    Szívesen látunk. Köszi az infót. El kellene menni. Szerintem ugri-bugrira akkortól lehet hordani amikortól igényli. Én pl. azóta hordom, mióta majdnem leszakadt a franciaágy a sok ugrálástól:-) Na akkor azt mondtam, hogy valahogy le kell vezetni a fölös energiákat. . .
    Szóval az én lányom kb. 3 éves kora óta jár a Lurdy házba, úgy tudom, oda két és fél éves kortól lehet járni. Pénteken én viszem (merthogy az uramnak is jár pár szabad óra) majd megkérdezem.
    előzmény:
    mythril (46)
     
  21. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 10. 21:0656.
    Szinte mindet végighallgattuk. Volt amelyikre énekelt, persze halandzsa, de dallamosan. Olyan aranyos volt. Én sem hallottam még erről a zenekarról.
    Igazából nincsen gyerekalbumunk, vagyis csak a Ghymestől van a Bennünk van a kutyavér című. De ez már régi darab, azért elmegy az Ábelnek is:) Nagyon szeretjük.
    Most kaptam észbe, hogy kellene szerezni néhány jó muzsikát. Újabbakat nem ismerek, csak régieket: Halász Judit, Kaláka, Bojtorján, stb. Mostani jókat tudnál mondani?
    előzmény:
    edit-a (54)
     
  22. 2004. március 10. 19:4755.
    Az én 16 hónaposom nov. 7-én született. A Tied?
    előzmény:
    bambi5 (53)
     
  23. 2004. március 10. 19:4654.
    Ugye, hogy klassz ez a vadgesztenyés dal?Olyan fülbemászó a dallama. Még nem is hallottam erről a Makám zenekarról. Te?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507591 (51)
     
  24. 2004. március 10. 18:4853.
    Sziasztok!
    Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, egy 6 éves fiúcskával és egy 16 hónapos kislánnyal. Szabadidőmben szeretek netezni, olvasni, keresztszemezni. Hétközben nem nagyon van időm, de néha vasárnap apa elviszi őket a szüleihez, és akkor van egy pár órám. Néha szoktak anyuéknál aludni a gyerekek, de eddig még csak külön-külön (a kicsi még csak most kezdi), úgyhogy azért az nem teljes szabadidő. De hátha hamarosan bevállalják a kettőt egyszerre néha-néha.
    Igaz, hogy nekem még kb. másfél év van a gyesből, de már én is szoktam azon gondolkodni, hogy mit is kéne majd dolgozni. A nagy akkor kezdi majd az isit, a kicsi meg az ovit. Na jó egyenlőre befejezem.
    Sziasztok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_507591
    Torolt_felhasznalo_507591
    2004. március 10. 17:4052.
    Szia!
    Tényleg nem egy gyerekbarát munkaidő! Én most itthoni melót keresek, mert én meg a jövő hónaptól fogok Gyes-t kapni. Vmi bedolgozás kellene.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144834 (45)
     

Címlap

top