Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincműtöttek segítsetek!

mexikon
Létrehozva: 2010. január 22. 14:28

Sziasztok!

 

Több kérdésem is lenne hozzátok, remélem mindre lesz megoldás...

Apukámat tavaly műtötték kifakadt gerincsérvvel. Pont 1 éve történt mindez. Most megint fájlalja a derekát, ezért kérdezem, h tudjátok-e:

 

-ez a fájdalom folyton kiújúl ( függ az időjárástól, v fekhelytől esetleg)?

 

-milyen matracot tudtok neki javasolni? ami puha, v ami keményebb?

 

-az MBT cipőt hordhatja, v csak rosszabb lesz tőle?

 

-esetleg milyen más cipőt hordhat?

 

-Jobb ha fekszik, v inkább mozogjon, h múljon a fájdalom?

 

 

 Ha csak 1 kérdésre tudjátok a választ, azt is írjátok meg.

Apukám nevében is köszönöm a válaszolóknak:

  1. 2016. május 31. 16:3354.

    Kedves Gyula!


    Nagyon köszönöm a biztatást!!!! 


    Babi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428192 (53)
    2016-05-31  11:37
  2. Torolt_felhasznalo_428192
    Torolt_felhasznalo_428192
    2016. május 31. 11:3753.

    Gyula vagyok, Nekem két gerincműtétem volt. Az első is jól sikerült, de két év múlva ,mintha nem is lenne gerincem, megemeltem egy 30-40 kg-ot. Eá két hétre kegyetlen fájdalom és máris műtét. Azóta nem emelek 5 kg-nál többet. Csak kártyában szabad emelni! Illetve csakis a parkettán, szőnyegen és egy pléden alszom kispárnával. Azóta semmi. Ha valami fájdalom jelentkezik, átlósan nyújtózkodni kell jobb kéz-bal láb jól kinyújtani, és fordítva is bal kéz-jobb láb felé. Pár percen belül hatásos. Jó egészséget!

    előzmény:
    mexikon (1)
    2010-01-22  14:28
  3. 2016. május 31. 11:1552.

    Sziasztok!!!!


     


    Érdeklődnék hogy valakit műtöttek-e gerinccsatorna szűkület miatt,ha igen milyen mértékű javulást okozott a műtét????? Rám is ez vár sajnos és nagyon aggódom!!! Előre is köszönöm a válaszokat!!!


    Babi


     

Címlap

top