Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. december 8. 09:3730201.

    Szép napot!


    Egyre körülményesebb ide belépni.


    Köszönöm, hogy még egyszer elmagyaráztad, a szemgondjaidat. Drukkolok, hogy ne legyen zöld hályog!!


    Rám is rám férne nagyon sok kivizsgálás, de egyszer, majd biztos meglesz...


    Trumppal kapcsolatban, bennem is ez az érzés volt. Mi is itt sokszor megjártuk már a "jóindulatoskodó" magyarokkal. De ez nem olyan vészes, mert nekünk csak magyarázkodni kell minden fórumon. Nálatok könnyen elfajulhatnak a dolgok. Következtetés: mindenki kavarja a saját ételét!


    Leragadtam a laptop előtt, pedig egy csomó dolgot tervbe vettem mára.

    előzmény:
    *Szigal* (30197)
    2017-12-07  22:31
  2. 2017. december 8. 04:3130200.

    .


    előzmény:
    *Szigal* (30198)
    2017-12-07  23:10
  3. 2017. december 8. 04:2030199.

    !


    ,!

    előzmény:
    *Szigal* (30197)
    2017-12-07  22:31
  4. 2017. december 7. 23:1030198.

    Amit ma megtehetsz… stb.


    Újra elolvastam az imént említett cikket: van benne egy-két mondat, amelyet kevésbé sarkosan fogalmaznék meg, de úgy általában találkozik az én saját gondolataimmal ebben a nagyon kényes és nagyon veszélyes indítványban. Vagy feltevésben, vagy javaslatban, mert én már arra is felkapom a fejem, ha döntésnek nevezik, ugyanis ha döntésről beszélnénk, azt eleve más országok belügyeibe való beavatkozásnak tekinteném. Másképpen: ki ez az amerikai ember, aki nem Észak-Amerikában élő milliók életével, sorsával merészel játszadozni? 


    Tanaria, neked nagyon köszönöm, hogy foglalkoztat a téma! (Amint azt is, ahogyan topik-tevékenységemet értékeled!)


    No, aludjunk rá egyet! Holnapra máris sok fenyegető esemény várhat ránk…

    előzmény:
    *Szigal* (30197)
    2017-12-07  22:31
  5. 2017. december 7. 22:3130197.

    Szervusztok, jó estét, már lassan éjszakát!


    Első kérdésedre válaszolok, Tanaria. Az én történetemben nem a szemüvegek a lényeg. A szemüvegcserére azért volt szükség, mert megnőtt a fényérzékenységem, amiatt kombinált napszemüveget kellett rendelnem, és a szükséges méréseket nálunk nem a szemorvos, hanem optometrikus rendezi. A tévés szemüveget is kicseréltük ez alkalommal. 


    Szemészeti vizsgálaton október 24.-én voltam, akkor az orvosnő többféle vizsgálatot javasolt, időpontot ezekből kettőre - mára, a harmadikra mához egy hétre kaptam. Már néhány éve tudom, hogy szürke hályog (cataract) alakult ki mindkét szememen (lassan műtétre kerül sor, talán jövőre?), ám a magas szemnyomás miatt zöld hályogra is gyanakodnak (glaukoma), főleg ez utóbbi aggaszt. Szóval most a vizsgálatokat végzem, kettőre már eredmény is van: az OCT lemezen, a látómezőt érintő pedig érthetetlen szövegben szintén a tulajdonomban, és majd, ha a harmadik (szaruhártya vastagsága) is meglesz, csak akkor megyek vissza a szemorvoshoz. Akkor dől el a folytatás: kezelés, műtét vagy kutyafüle. 


    Csak azért részleteztem, hogy megértsd, miért nincs a szemüvegeknek közük a fentiekhez. Különben ezeket már részleteztem október 24.-i 30020-as beírásomban. 


    A tegnapi "washingtoni döntés" egyike Trump hülyeségeinek. (Nehogy már ő döntse el, hogy mi kell nekünk?) Eddig is Jeruzsálem volt a főváros, ki a búbánatot érdekel, hogy hol vannak a követségek? Megint jól felkavarta az állóvizeket, és mi fogjuk meginni a levét. Majd beteszek egy igazán jó cikket ebben a témában, ami többé-kevésbé az én gondolataimat is kifejezi. Holnap elő is keresem. 


    Most abbahagyom az írást, késő van, nagyon korán kell kelnem holnap. 


    Jó éjszakát! 


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (30196)
    2017-12-07  09:09
  6. 2017. december 7. 09:0930196.

    Szép napot!


    Ha megvannak a szemüvegeid, miért kell újra szemorvoshoz menned?


    Megértelek, hogy már csak a makacsságod tart itt. Én örülök, mert itt tudhatok rólad napi szinten, majdnem, és szeretem olvasni amiket mesélsz. A tartalmas, érdekes beszámolóid nagyon hiányoznának!  A gyönyörű képekről nem is beszélve. DE, te mindent megteszel, hogy olvasmányossá, látványossá tedd a topikot, ezért értem meg csalódottságodat. Mondhatjuk, hogy évek óta egyedül  és kitartóan küzdesz érte. 


    Nagyon hangulatos lett a Y. kertje! Gyönyörű!


    Nem írtál semmit a tegnapi washingtoni döntésről...


    Akartam kérdezni, hogy fogadott Klárika. Jót tesz a kapcsolatotoknak, ha néha látja, milyen nélküled. 

    előzmény:
    *Szigal* (30195)
    2017-12-07  08:19
  7. 2017. december 7. 08:1930195.

    A szépség az egészben az, hogy gyermeki örömöt áraszt, igazi ünnepi kivilágítás, pedig még nincs is ünnep. 


    Szép, színes, örömteli napot! 

    előzmény:
    *Szigal* (30194)
    2017-12-07  08:15
  8. 2017. december 7. 08:1530194.

    1. Őszi kép november végén, a timráti kertben.


    2. - 3. Esti fények.


    4. Mesevilág.

    előzmény:
    *Szigal* (30193)
    2017-12-07  07:46
  9. 2017. december 7. 07:4630193.

    Jó reggelt!


    Rémlik, hogy dolgoz-(gat-)nak a felületen, mert még soha nem kerültem ide ilyen nehezen. No de itt vagyok, ragyogok!


    Tegnap igazolatlanul hiányoztam, mert már nagyon fogytán a kedvem, és csak a makacsságom tart itt. Pedig  azért a sok szépért és jóért, ami itt előfordult és többünket gazdagított, kár lenne. 


    Kedden Klárika akkora örömmel fogadott, hogy egészen meghatott, tegnap folytatta és angyalának nevezett. Én pedig újabb türelemforrásokat fedezek fel magamban. Jó érzés! 


    Ma ismét megyek, és vasárnapig minden nap, mert most így jön ki a lépés. Klárika után Zs.-vel találkozom, elkísér a szemvizsgálatokra. Előreláthatólag későn keveredek haza, és utálom, amikor atropint csepegtetnek a szemembe, no, de ezt is ki lehet bírni, nem történik olyan gyakran. 


    Nagyjából ennyi, és talán néhány képre is marad egy kis idő. 

    előzmény:
    tanaria (30192)
    2017-12-06  07:08
  10. 2017. december 6. 07:0830192.

    Nagyon szép! Köszönöm!

    előzmény:
    *Szigal* (30189)
    2017-12-05  08:21
  11. 2017. december 6. 07:0030191.

    Jó reggelt!


    Megint nem akart beengedni, azért jól elhúzódik az a pár napi ráncfelvarrás.


    Na persze, hogy Z. egy perc alatt áttette a képeket a laptopra. A telefont kellett átállítani... Most már csak a mérettel van gond...


    Még nem hallgattam meg a linket. Telefonról írok, de mindjárt meghallgatom.


    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    *Szigal* (30189)
    2017-12-05  08:21
  12. 2017. december 5. 09:0730190.

    Jé, egyszerre írtunk, csak nem ugyanabban a percben küldtük el. 


    Igen-igen, megtettük a náháláli kört, és még rekord is született volna, csak Y. az út egyharmadán kapcsolta be az applikációt és a végén még megőrizni is elfelejtette. Pedig igazán hajtott a 11 fokos csípős levegő. Nagyon jó volt!


    Mindjárt leszállok a buszról. Szčp napot!

    előzmény:
    tanaria (30188)
    2017-12-05  08:19
  13. 2017. december 5. 08:2130189.

    Szervusztok, jó reggelt, már akinek még reggele van!


    Én már elfáradtam, és máris indulok Klárikához - vajon mi vár ott rám közel 6 nap hiányzás után? Remélem a másik gondozónője nem csak üldögélt mellette… Ha még marad erőm, talán még a fodrászhoz is eljutok, ideje lenne már. 


    Hátha sikerül valamit ide belinkelnem, amire már néhány napja fenem… a fülemet! Vagyis a ti fületeket. 

    előzmény:
    *Szigal* (30187)
    2017-12-04  19:11
  14. 2017. december 5. 08:1930188.

    Jó reggelt!


    Volt-e séta Náhálálba?


    Mindjárt jön Zoltán, hátha lesz kedve és megnézi, miért nem látja a képeket. Nem szereti a laptopot...


    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    *Szigal* (30187)
    2017-12-04  19:11
  15. 2017. december 4. 19:1130187.

    No azért annyi mégsem volt, mert általában tisztázom a rejtélyeket. Ugyanis emlékszem az ígéreteimre.


    A fotókkal kapcsolatosan, keress, kutass,  találd meg a fotókat, mert vannak, csak esetleg nem találod őket, mert rossz irányba indulsz el. Látod, én az FB-vel vagyok így, annyira ellene vagyok, hogy még a nyilvánvaló megoldásokra se jövök rá és már az sem érdekel miért. 


    Buszban írok, lehet, hogy ma már nem is jövök többet. 


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    tanaria (30186)
    2017-12-04  12:48
  16. 2017. december 4. 12:4830186.

    Szép napot!


    Természetesen így próbáltam, mert mindig így tettem át a képeket. Tehát kábellel, de most nem talált egy fényképet sem. 


    Ne haragudj, de már annyi ilyen titokzatos bejelentésed volt, amikre aztán hiába vártam.


    Valóban nem tudom igazolni a tegnapi hiányzásomat , erre a hétre, viszont, előre tudom, mert snooker torna lesz ma délutántól. Jó na, nem kell komolyan venni.


    A tegnap meglátogatta a magos edénykét egy fakopáncs. Lefilmeztem ablakon és függönyön keresztül. Nagyon szép példány volt, fekete-fehér, piros fenekével. A cinkék udvariasan várakoztak rá, amíg meg nem sokalták, akkor elkergették. 



    Szép képek! Te azért gyere, mert szeretnék szép képeket látni.


    Láttátok-e a csoda-holdat? Itt borús volt az égbolt.

    előzmény:
    *Szigal* (30183)
    2017-12-03  19:08
  17. 2017. december 4. 08:1830185.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Újabb meglepetés: nem tudok az utolsó hozzászólásra kattintani, mert a 2010-es legelső oldal jelenik itt meg. Lehet, hogy a háttéremberkék dolgozni kezdtek? Lehet, hogy lesz karácsonyi ajándékunk, vagy mégsem? 


    Azt viszont már láttam, mielőtt bejelentkeztem volna, hogy Alsórákosi-Marika kora hajnalban képregénnyel jelentkezett. Sajnos, még nem tudtam megfejteni, de örülök, hogy láttalak!


    Indulnom kell ismét, hétfői szokás szerint Timrátra, tehát egész napra. A tegnapi képekből hozok most csak, kettőt az útról, kettőt az esti fényben úszó Sarona negyedről - nappal is gyönyörű, de este mesés!


    Legyen hát jó napunk! 


    (Tanaria, tegnapra igazolatlan hiányzás! Remélem, hogy minden rendben van körülöttetek.)

  18. 2017. december 4. 04:3930184.

    : , , ,!


    előzmény:
    *Szigal* (30180)
    2017-12-02  10:44
  19. 2017. december 3. 19:0830183.

    Szóval, már hazafelé. Nagyon jó találkozó volt és én belecsöppentem egy magánalapítvány kuratóriumába. Érdekes kihívás. Szerdán az új társakkal Jeruzsálemben találkozunk, hogy a bankba is bejegyezzenek. Új területbe kóstolok bele.


    Jó napom van, ugyanis ma délelőtt befejeztem azt a munkát, amelyről majd itt is beszélni fogok, körülbelül 10 nap múlva. Akkor fedhetem fel a rejtélyt és a törtéthez tartozó fotókat is akkor fogom feltenni. 


    Tanaria,  nagy kár, hogy nem láthatjuk a képeidet! Igaz, nem értem minek kell neked a gugli, amikor a telefonod USB csatlakozója is elég lenne, szerintem. Én is azzal töltöm le a mobillal készített fotókat. Halkan mondom: talán megkérdezhetnél valakit. Z.-t?

    előzmény:
    *Szigal* (30182)
    2017-12-03  15:58
  20. 2017. december 3. 15:5830182.

    Szervusztok!


    Olyan szépségek mellett halad el a vonatom Tel-Aviv irányába, hogy szavakkal nem is lehet kifejezni!


    Ma, a kora déli órákban is írtam egy elég hosszút, és nem elszállt? 


    Aztán már nem jutott idő a megismétlésére. 


    Most egy újabb megbeszélésre igyekszem, a Sarona negyedbe. Újabb munka, önkéntességi alapon, de nagyon érdekes területen. 


    A többit majd a hazafelé tartó úton.

    előzmény:
    tanaria (30181)
    2017-12-02  13:11
  21. 2017. december 2. 13:1130181.

    Mindent megpróbáltam, hogy áthelyezzem a képeimet a telefonról ide, de nem sikerült. Pedig követtem a google utasításait... 


    Lélekmelegítőek a képek különösen a második kép, nagyon ismerős...és jó érzés ez nagyon!

    előzmény:
    *Szigal* (30180)
    2017-12-02  10:44
  22. 2017. december 2. 10:4430180.

    Szervusztok! 


    Úgy örülök, hogy Te kezdted el a topik-napunkat, Tanaria!


    Annak még jobban örülnék, ha megmutatnád a havas tájat, mert itt teljes fényével és ragyogásával süt a nap. Igaz, ma reggel csak 12 fok volt, most már húszra emelkedett. Nyitva az ablak, és a szobahőmérő 22 fokon áll. Ma még itthon maradtam, talán holnap Klárikához is el tudok majd menni. Beszéltünk telefonon, hiányzom neki. 


    Hanem tudod mit? Legyen néhány fotó, aztán folytatom az olvasást. 


    1. - 2. Már a második magnóliafa is virágzik. 


    3. - 4. Az ilyen és ehhez hasonló látványok mindig Zorán dalát juttatják eszembe…

    előzmény:
    tanaria (30179)
    2017-12-02  07:40
  23. 2017. december 2. 07:4030179.

    Jó reggelt!


    A tegnap délután egy jót sétáltunk az erdőben egy barátnőmmel és két gyönyörű kutyájával. Az idő barátságtalan, szürke volt, de a kutyák ezt feledteték velem. Olyan figyelmesek, kedvesek, szeretetet kérők és adók! 


    És nagy örömmel láttam, hogy az erdő tele van madár etető kell.


    Reggelre lehavazott, mesésen szép a kilátás.


    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    tanaria (30178)
    2017-12-01  16:27
  24. 2017. december 1. 16:2730178.

    Nagyon köszönöm ezt a gazdag, tartalmas írást. Igaz, hogy a legtöbb levelet már olvastam (szerintem te is), a vége viszont, teljesen új volt. Valóban nagy kincs!


    Amúgy te is gazdag vagy a te Y. barátoddal!

    előzmény:
    *Szigal* (30177)
    2017-12-01  11:51
  25. 2017. december 1. 11:5130177.

    Jó, akkor én is a végétől kezdem:


    Nem csak én élvezem, hanem Y. családja, unokái, barátai és a település járókelői vagy akár az oda látogatók. Érdemes volt megdolgozni érte, még akkor is, ha csak ő maga élvezné, de természetesen, nem így van! És ez még csak a kezdet, illetve a kert két sarka. Képzeld csak el, ha az egészet kivilágítják ezek a titokzatos fények! És az egészben az a legszebb, hogy mindent maga csinál, rendkívül kreatív, és tele van jobbnál jobb ötletekkel, amelyeket meg is tud valósítani. Elképesztő a hatalmas műhelyében uralkodó katonás rend is! 


    Örülök a Tolsztojjal kapcsolatos élményeidnek és az angol tanulás sikerének. Nem fecsérled te sem az időt!


    Én leragadtam Hegedűs Gézánál - engem az ő négykötetes sorozatának 2631 apró betűs oldalon tárolt hatalmas műveltsége, sokoldalúsága tart fogva már körülbelül két hete. Már-már polihisztorként, de mindenképpen felkészült szociológusként, politológusként és nagy mesélőként tisztelem és minden sorát élvezettel csemegézem. Nem is értem, hogy eddig hogyan maradhatott ki? Látod, ezt is neked köszönhetem, te hívtad fel a figyelmemet a sorozat második kötetére, de teljes megértéséhez az elsővel kell kezdeni! Négy vaskos kötet olvasása eltart egy ideig…


    A tanárnődet magam is szívesen meglátogatnám. Éppen most olvastam egyik írását. Szeretettel ajánlom, neked és bárkinek, aki zugolvasóként rákattint a linkre! Micsoda kincsek vannak a birtokában! Persze, ha alkalmam adódik, örömmel csatlakozom hozzád és legközelebb meglátogatjuk. Nem mellékesen, ő is Torockó szerelmese, bőven lenne miről beszélgessünk!


    Kellemes olvasást!


     

    előzmény:
    tanaria (30176)
    2017-12-01  10:15

Címlap

top