Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. november 21. 17:1930151.

    Szép estét!


    Most nagyon jól jönnek a virágos képeid, mert itt sötét, ködös az idő. Pár hópehely is szállingózott a délelőtt.


    Egy régi osztálytársnőm Izraelben "nyaral". Lelkesen osztogatja a szebbnél-szebb képeket a fb-n. A tegnap a Bahai-kertben voltak, ma meg piacoztak. Eszembe jutott a mi piacos látogatásunk, megdöbbentett a hangos ár(u)-licitálás. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (30150)
    2017-11-21  07:25
  2. 2017. november 21. 07:2530150.

    Lassan kapkodnom kell magam, mert ma is jövő-menő napom lesz. Kezdem Klárikával. Délután pedig rengeteg munka vár rám. 


    Régen láttam Margaret-Marikát! Jól vagy? Jelentkezz kérlek, ha olvasol bennünket, jó? 


    Még néhány kép, ugyancsak a tegnapelőttről, amikor hősiesen gyalogoltam buszozás helyett, és a célpontot egy hosszú-hosszú lépcsőn közelítettem meg - persze, lefelé!


    1. A lépcső két oldalán, egymással szemben


    2. - 3. ismét encián és 


    4. lángoló lonc fogadott. 


    Ennyi egyelőre, a tegnapiakat majd délután mutatom meg.


    Legyen szép és eredményes napunk ma is!


    előzmény:
    *Szigal* (30149)
    2017-11-21  06:55
  3. 2017. november 21. 06:5530149.

    Jó reggelt!


    A reggel máris jó, attól, hogy itt lehetek köztetek. Szép, csendes, és főleg eredményes napom volt tegnap. A hosszú vonatozás alatt hol a felhőket és a viharossá váló tengert nézegettem, hol magamba mélyedtem, gondolkodtam, tehát voltam. Tanariának válaszolva, munkamegbeszélés miatt érkeztem a "remény kapujába", annak is a legszélére, ipari negyedébe, oda, ahol több, mint 17 éve a legelső mobiltelefont "erőszakolta" rám  az én édes pici lányom. Pedig nagyon nem akartam… Akkori friss gyászunk ürügyén sikerült is neki. (Mindenütt vannak már emlékeim, lám-lám!)


    Alsórákosi-Marika, néha tarthatnál egy kis szünetet, gyere és mesélj, alig várom!


    Tanaria, lesznek majd erdélyi fotók is, majd, ha visszatornászom magam a nosztalgiába, reméljük, hogy hamarosan. 


    Kezdetnek egy-két szombaton látott apróság, csakis a hangulat kedvéért.  Hogy virágossá tegyük. 


    1. Az eukaliptusz mögött aranysárga trombitafolyondár, de itt alig látszik. A kettős fatörzsön ott virít a 344-es szám, ugyanis nálunk a fákat is számlálják, mert fontosak, legalább annyira, mint a lakosság. Tanaria is tapasztalhatta, azt hiszem a Ben Gurion sugárúton láttuk áprilisban a fa-nép-számlálás nyomát. 


    2. - 3. Ha már úgyis ott voltam, közelebbről is láttatni akartam.


    4. Egyetlen kép a tegnapelőttről: enciánbokor a járdaszélen. (Milyen jól illik a sárga mellett, ugye?)


     

    előzmény:
    Alsórákosi (30148)
    2017-11-20  20:59
  4. 2017. november 20. 20:5930148.

    Szórakoztató estét kívánok


    Türelmet kérek,  "agy törős" ügyön dolgozom,.


    Tegnap hazajöttek.


    Jó éjszakát.

    előzmény:
    *Szigal* (30144)
    2017-11-19  18:34
  5. 2017. november 20. 13:3630147.

    Szép napot!


    Csak most jutottam géphez, de nagyon jót kacagtam, még a cinkék is jobb kedvűen dugdossák a magokat a balkonon. Ez a szokásuk ugyanis, miután jól laktak. Aztán meg kiturkálják... Keresgélik és a földet, abból a pár kint hagyott cserépből, széthányják az egész teraszon. A behozott cserepekből meg egyik napraforgószál bújik a másik után. Tényleg, vajon a napraforgó csíra ehető?


    Nagyon tudom becsülni az ilyen öröm-megjegyzéseket, amivel téged üdvözölt Klárika, mert engem is nagyon boldoggá tesz, ha Anyukám valaminek örülni tud, pláne ha nekem köszönhetően!


    Hogy Izraelben ilyenkor van a gyerek nap érthető az időjárás miatt. Most ott kellemesebb a sok utcai gyerek-rendezvény, De Angliában...!?! Vagy nem Angliában csak a gyarmatokban. Igen, lehet. 


    Mit csinálsz a "remény kapujában"? Jaj, és tedd fel azokat a képeket. Meg az Erdélyieket is hiába várom...

    előzmény:
    *Szigal* (30145)
    2017-11-20  06:44
  6. 2017. november 20. 07:0830146.

    Ma reggel nagyon kedves Google-emblémára nyitottam ki a tabletet. 


    Így tudtam meg, hogy több arab országban, valamint a brit korona fennhatósága alá tartozó államokban és ráadásul Izraelben is, ma ünneplik a Gyermeknapot! 


    Nemsokára elhagyom a felségterületemet, így jó hetet és szép napot kívánok nektek! 

    előzmény:
    *Szigal* (30145)
    2017-11-20  06:44
  7. 2017. november 20. 06:4430145.

    Jó reggelt!


    Unalmas szövegek és virágok helyett ma ezekre ébredtek! 

    előzmény:
    *Szigal* (30144)
    2017-11-19  18:34
  8. 2017. november 19. 18:3430144.

    Köszönöm! És nagyon jó, hogy ilyen vagy, amilyen vagy! Különben mertem volna kekeckedni? 


    Hogy ne csak panaszkodjak, ma reggel Klári azzal fogadott, hogy:


    - Jaj de jó, hogy megjött az én angyalom! 


    Na látod, ezért is érdemes folytatni, ráadásul ma semmit se kellett keresnünk. A hátam sem fájt ma olyan erősen. Holnap Petách Tikvára utazom, ami azt jelenti, hogy a "remény kapuja". 


    Ma készítettem néhány képet és már le is kicsinyítettem, csupán virágok - de szépek. 


    Lehet, hogy fel is teszem? 


    Ha nem, akkor érvényes a "jó éjszakát" köszönésem. Pedig úgy, de úgy várom Alsórákosi-Marikát


     

    előzmény:
    tanaria (30143)
    2017-11-19  17:53
  9. 2017. november 19. 17:5330143.

    Ez lemaradt: 


    Sajnos sok hiba volt a hsz-ban. Persze, a telefon a hibás.... de azért egybe kellett volna írjam.


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (30140)
    2017-11-19  16:17
  10. 2017. november 19. 17:4930142.

    Nem te lennél, ha nem! 


     

    előzmény:
    *Szigal* (30140)
    2017-11-19  16:17
  11. 2017. november 19. 16:2730141.

    Máris visszadobom magamnak! Ez aztán a selejt bosszúja. 


    Ugyanis: jólesik. 


     


    Mert ha majd esik, remélem jól esik. Ami nekem  biztosan nagyon jólesik!

    előzmény:
    *Szigal* (30140)
    2017-11-19  16:17
  12. 2017. november 19. 16:1730140.

    Szép napot!


    Dehogy óvodás korú, óvodás kori a barátnőm. A telefon, ha nem figyelek, azt írja amit ő akar.


    Mindenkinek szép vasárnapot!

    idézet:
    tanaria (30139)
    2017-11-19 07:48:44

    "Dehogy óvodás korú, óvodás kori a barátnőm."


    Akartam is mondani, de időben visszafogtam magam. De ha már szólok, mégis, kik válogatták a könyvet saját polcotokról? Gondolom, hogy nem az  óvodáskori barátnőid? 


    Jó, tudom, a telefonod élt önálló életet. Kellett nekünk okos telefon? 


    Ne vedd rossz néven, de olyan jól esik néha piszkálódni! És egy jó barát ilyesmiért nem haragszik,  remélem. Ugye nem? Bármikor visszadobhatod a labdát. Legalább kis életet lehelünk a topikba.

    előzmény:
    tanaria (30139)
    2017-11-19  07:48
  13. 2017. november 19. 07:4830139.

    Szép napot!


    Dehogy óvodás korú, óvodás kori a barátnőm. A telefon, ha nem figyelek, azt írja amit ő akar.


    Mindenkinek szép vasárnapot!

    előzmény:
    tanaria (30137)
    2017-11-18  22:13
  14. 2017. november 19. 06:0930138.

    Jó reggelt!


    Ó, dehogyis tart engem kordában Klárika, vagy akárki más! Csak elkezdtem valamit és végig is fogom csinálni, makacsság, felelősségérzet okán. A türelem is csak azért van, mert rám szorul,  nem hagyhatom cserben. Meg aztán olyan jó kipróbálni önmagunkat nehezebb helyzetekben, elégtétel érzését csaljuk ki ily módon magunkból. Fájdalmak, fáradtság? Oda se neki! Panasz viszont kell, hogy a felgyűlt feszültséget levezethessük. 


    Látod, ugyanazt  a szituációt mennyire másképpen látjuk? Meg aztán Klári nincs tudatában, hogy ezt így nem lehet, a kora és az önzése miatt. Nem kemény ő, csak azt hiszi, mindent megkaphat és én meghagyom neki ezt az örömet is!  


    Amúgy túltárgyaltuk, többet nem panaszkodom, nem sajnáltatom magam. 


    Marikának javulást kívánok! 


    Megyek is a napi robotra. Jó vasárnapot!

    előzmény:
    tanaria (30137)
    2017-11-18  22:13
  15. 2017. november 18. 22:1330137.

    Keserves napod volt Klárikával. Nagyon kordában tart ő téged. Keményen gyakoroltatja veled a türelmet, S a fájdalmak ebben nem segítenek.


    Nem Marikával voltam, mert egy kis balesetet szenvedett és nem tudott eljönni. Egy óvodás korú barátnőmet hívtam el.


    Volt hamszin vagy három nap is, nem emlékszel, barna ködnek neveztem. Alig látszott a tenger.


    Igen, értettem, hogy miért említetted a magnóliát, csak örvendtek, hogy újra láttam. Felidézte az egész sort... Ott természetes volt. Itt is van a közelünkben kettő is, de nem jellemző a mi vidékünkön.


    Olvasnék én is még Hegedűst. Most megint saját polcunkról válogatták: Tolsztoj Feltámadás c. könyvét. Réges-rég olvastam. Lassanként eszembe is jut a folytatás.


    Mindenkinek jó éjszakát!


     

    előzmény:
    *Szigal* (30136)
    2017-11-18  19:24
  16. 2017. november 18. 19:2430136.

    Szervusztok! 


    Szebb? Mi is? Az idő - mondjuk, a kedvem kevésbé, igaz, az máskor sem szép, inkább jó, vagy sem. 


    A fájdalmak viszont hűségesen követnek. Ma Klárika "kikövezte" a szobáját mindenféle ronggyal, blúzokkal, szoknyákkal, nadrágokkal. Napok óta keres egy blúzt, már teljesen meghülyített, nagyon lehet, hogy csak az emlékeiben létezik. Én soha nem láttam, pedig közel három éve ismerem az összes holmiját. Amikor beléptem hozzá, a gutaütés környékezett. Aztán szépen helyreraktam mindent, közben mindegyre mesélt, de ilyenkor ott kell lennem mellette, nem érti, hogy én a szoba másik végében is hallok. Nagyon szenvedtem, a fájdalmaktól, de az idegességtől is. Eltelt valahogy, de holnap szinte látom, hogy elölről kezdünk mindent. 


    Tanaria, igazán köszönöm, hogy ilyen részletesen számoltál be a tegnap esti élményeidről. Marikával voltál? Én már láttam néhányszor a tévében Lackfit, olvastam is tőle, szépen játszik a szavakkal, csak nem mindig szimpatikusan. Szavalni is hallottam egyszer, nem emlékszem a hatásra. Arany Jánossal valahogy nem tudnám egy napon emlegetni. Ami persze, az én véleményem, de hatott rám a Tiéd is. 


    Volt ilyen hamszin, amikor itt voltál??? Nem emlékszem. A magnóliával pedig azt akartam mondani, hogy virágzik, most, novemberben. Eléggé furcsa látvány. 


    Majd azt is elmesélem, hogy mit olvasok. Hegedűs Géza egyik regényét az Európa közepén harmadik kötetéből, Kettesben a tragédiával a címe. Nagyon-nagyon jó! Minden mondatára hosszasan reflektálok, apró betűs a könyv nagyon, fárasztó olvasni. Ugyanakkor teljesen leköt. 


    Jaj, nem is meséltem, hogy két új szemüvegem lesz. A decemberi vizsgálatoktól függetlenül, voltunk látszerésznél és az egyik dioptriás napszemüveg lesz, mert már nagyon bánt a fény. Méregdrága még akciósan is, és elhalasztott születésnapi ajándék. Nagyon örülök, mert a régi már nem volt a legjobb. És a keretek is nagyon szépek, ugyanazt választottuk a lányommal, nem csoda, hiszen hasonló az ízlésünk. 

    előzmény:
    tanaria (30135)
    2017-11-18  15:50
  17. 2017. november 18. 15:5030135.

    Szép napot!


    Remélem, most már szebb nálatok is!


    Az Arany-est kissé zavaros benyomást tett rám. A Kalákát szeretem, de ez a Lakcfi, nem is tudom, mit mondjak. A versei nem voltak rosszak, viccesek voltak és odamondtak a mai társadalom kb. minden rétegének. Az költő "szavalása" sok volt, elérte nálam a ripacs-szintet. Évek óta szerepelnek együtt sikerrel, de engem zavart. Különben a közönségnek is tetszett. Lehet bennem van a hiba. Egyszóval, nem így képzeltem el egy Arany János-estet.


    Köszönöm a beszédes képeket, persze, hogy emlékszem a magnólia fákra és a hámszinos tájra is...


    A tévében a Csárdáskirálynő megy miközben írok.


    Jó hamar kipihented magad, vajon mennyire vagy jobban?


    Köszönöm a jó kívánságokat. Kicsit más a billentyűzet, most szokom.

    előzmény:
    *Szigal* (30132)
    2017-11-17  17:19
  18. 2017. november 18. 11:3230134.

    Szervusztok!


    Most érkeztem haza - majdnem totálkárosan és úgy, de úgy reméltem, hogy érdekes színházi beszámoló vár, valamint azt, hogy a tegnapi jeruzsálemi élményekről is kapunk tudósítást. 


    Erre semmi. 


     

    előzmény:
    tanaria (30129)
    2017-11-17  12:14
  19. 2017. november 17. 17:2930133.

    Ein Gedivel kapcsolatosan "alattomos gödrökről" írtam neked, Alsórákosi-Marika, erre  ismét szembejön velem a téma, és benne a szakember magyarázata. Lehet, hogy az unokahúgodékat is érdekli, majd mutasd meg nekik.


    Ma tették fel az Izraelinfóra, és jót nevettem, mert az Új Keletben is olvashattam volna, már három-négy hete, ha a figyelmem nem siklik át fölötte. Kellett ez a mi beszélgetésünk, hogy elolvassam és érdekeljen is, mert látod-látod, ezek a magyarok mindenbe beleütik az orrukat! 


     

    előzmény:
    *Szigal* (30126)
    2017-11-17  09:48
  20. 2017. november 17. 17:1930132.

    Ha ajándékként értékeled, hadd fejezzem be a megkezdett sorozatot.


    Amúgy is gratulálni akarok a laptophoz, és kívánom, hogy minden képet örömmel nézegess és a küldött mellékleteket is a legjobb minőségben láthasd. Megérdemled!


    1. - 2. Kedden, három nappal ezelőtt ennyire "homokos" volt Jezráel völgye. Olyan furcsa és kellemetlen idő volt, hogy a már kötelezővé vált esti sétát is kihagytuk. 


    3. Tanaria, biztosan emlékszel, hogy a fölöttünk lévő buszmegállót két-két magnólia fogja közre, jobbról és balról is. A négy fa közül egyetlenegy virágba borult, de csak az az egyetlen egy. Ki érti ezt? 


    4. A szellőrózsa (Anemone) is megjelent már - ezt a csokrot láttam az Idősek otthonában, tegnap reggel. Kicsit korai, általában január végén, februárban virágzik. 

    előzmény:
    tanaria (30130)
    2017-11-17  12:18
  21. 2017. november 17. 12:2230131.

    Élvezetes módon kíséred útjukon rokonaidat. Látszik, lelkileg velük vagy. 

    előzmény:
    Alsórákosi (30125)
    2017-11-17  09:12
  22. 2017. november 17. 12:1830130.

    Most látom a gyönyörű ismeretlen fát, és a szép virágos képeket. Ajándék az egész!

    előzmény:
    *Szigal* (30128)
    2017-11-17  11:54
  23. 2017. november 17. 12:1430129.

    Szép napot!


    Gyógyulást kívánok neked! Remélem kipihened magad egy kicsit. 


    Varázslatos eget látok a képeiden.


    Ma este színházba megyek. Arany János-est lesz a Kaláka kíséretében, vendégként Lackfi János költő is ott lesz (nem tudom, mit fog csinálni).

    előzmény:
    *Szigal* (30123)
    2017-11-17  06:58
  24. 2017. november 17. 11:5430128.

    Felteszek még néhány képet a már lebutítottakból. 


    1. Remélem, hogy nem unjátok, mert én soha!


    2. - 3. Holdvilágos éjszakán miről álmodik a lány? Ráadásul két nap különbséggel. 


    4. Szerettem volna közelebb menni ehhez a szépséges bokorhoz, de túl nyaktörő helyen volt, Y. háza alatt, a Simron-dombon.


     

    előzmény:
    *Szigal* (30127)
    2017-11-17  10:11
  25. 2017. november 17. 10:1130127.

    Elnézést, az imént tévedtem, ugyanis akció van: 59 sekel/fő, ebéddel 85. 


    Teszek még fel friss(-ebb) képeket. 


    1. - 2. Ez a fa (nevét nem tudom) nagyon látványos ruhába öltözik ősszel. A múlt hónapban ilyen volt. 


    3. Ugyanaz a fa három nappal ezelőtt. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (30126)
    2017-11-17  09:48

Címlap

top