Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. november 17. 09:4830126.

    Amennyire tudom, az a partrész veszélyessé vált  a Holt-tenger vizének fokozatos apadása miatt. Azért lett "romhalmaz", mert alattomos gödrök alakultak ki a kiszáradt parton, amelyek miatt már nem biztonságos a szabad strand további fenntartása. A méregdrága Spa-ból (én úgy tudom, hogy 90 sekel/fő) traktorral, biztonságos útvonalon szállítják le a fürdőzőket a tengerhez, hogy direkt kapcsolatba kerülhessenek a tömény sós vízzel. Én utoljára a csíkszeredai barátokkal jártam azon a parton, éppen hat évvel ezelőtt, akkor még aránylag megközelíthető volt. (Még képeket is előkotorhatok. Már nagyon messze volt a víz a strand bejáratától, és csak mi voltunk ott, eléggé kihalt volt a hely.)


    Ein Bokek viszont ma is gyönyörű és ráadásul veszélytelen. Onnan is vannak képeim. Majd egyszer megmutathatom, ha igény támadna rá.


    Egyelőre nézzétek meg ama reggeli felhőket. 

    előzmény:
    Alsórákosi (30125)
    2017-11-17  09:12
  2. 2017. november 17. 09:1230125.

    , , !


    Ibike, GYÓGYULÁST kívánok!  


    Tegnapi program: Mászádán voltak, egybekötve Ein Gedivel, ahol fürödni akartak (mint mi tettük), pár éve bezárták, allítólag a viz apadás miatt, pedig  szépen kialakított terület volt. A véleményük, hogy már romhalmaz. Ezért mentek délebbre Ein Bokekbe, nagyon dicsérték.  


    Várom a felhőket és feltételezem virágokat is kapunk?!


    Legyen szép napja minden idelátogadónak!

    előzmény:
    *Szigal* (30124)
    2017-11-17  07:10
  3. 2017. november 17. 07:1030124.

    Miért, Marika, mi van Ein Gediben? Bármi is lenne, örülök, hogy továbbmentek Ein Bokekig, így sokkal többet láthattak a Holt-tenger szépségeiből, és ahhoz a szabad strandhoz engem is jó emlékek kötnek, szerettem ott lenni, bár legutóbb - jó pár évvel ezelőtt - éppen 42 fokot fogtunk ki. Mászádán voltak? 


    Tegnap, amikor nagy ritkán ülni is tudtam, lebutítottam néhány újabb képet, nem sokat, de a ma reggeli felhőket is fel kellene ide tennem, elállt tőlük a lélegzetem. 


    Előző hozzászólásomban is sikerült melléütnöm: végól = végül, de kiderül a szövegkörnyezetből is!

    előzmény:
    Alsórákosi (30122)
    2017-11-16  19:26
  4. 2017. november 17. 06:5830123.

    Jó reggelt kívánok, szervusztok!


    A rendszer alig engedett ide belépni, no de végól sikerült!


    Nagy-nagy-nagy örömmel konstatálom, hogy van itt élet nélkülem is! Köszönöm mindkettőtöknek, öröm volt olvasni minden hozzászólást! Annak külön örülök, hogy fogadó országom új szimpatizánsokra lelt, bár ez egészen természetes! Aki nem elfogultan jön ide, és nyitottan szemléli az ország előnyeit és hibáit, az csakis úgy viszonyulhat hozzá, mint Marika rokonai! 


    Alsórákosi-Marika, nagyon köszönöm, hogy továbbra is ilyen lelkes barátja maradtál ennek a valóban csodálatos országnak, és neked is, Tanaria!


    Várom a további beszámolókat, segítenek átvészelni egy kellemetlen időszakot. Ne aggódjatok, csak a szokásos fájdalmak miatt tűntem így el. Valószínű a szélsőséges időjárás miatt jöttek ismét elő. Hámszin, homok és hol hideg, hol nagyon meleg. 

    előzmény:
    Alsórákosi (30122)
    2017-11-16  19:26
  5. 2017. november 16. 19:2630122.

    Szép estét!


    Annyira örülök, muszáj megosztani Veletek.


    Újabb képek érkeztek és elbűvöli őket az orszég szépsége. Sajnos Ein Gedi romokban, így tovább mentek Ein Bokek-be, ahol gyönyörű szabad strand van.


    (Ezek szerint meggondolták és nem fizettek ki 160 sékelt a Hotel Spa-nak kb 1 órára, pedig jellemzően szórják a pénzt.)  


    Sheruttal jutottak vissza Jerusalembe.


    Nagyon remélem, hogy előbb-utóbb visszatérnek, mint én tettem.


     

  6. 2017. november 16. 14:0830121.

    Köszönöm!


    Jaffa nagyon szép. Mi is nagyot sétáltunk ott. Gyönyörű volt! Ott volt a mesebeli szerecsen vendég-invitáló. Meg, most minden eszembe jutott onnan. Nagyon hangulatos sétát tettünk négyesben Mokával. Csodaszép rálátás a tengerre, művész-telep, a függő narancsfa...

    előzmény:
    Alsórákosi (30120)
    2017-11-16  11:25
  7. 2017. november 16. 11:2530120.

    Szervusztok!


    Tegnap Jaffa-ban voltak, kaptam képeket is,  ma Masada és Ein Gedi a program. Holnap délelőtt Yad Vashem, délután Jerusalem. Jól érzik magukat.


    Tanaria, örülök a sikeres megoldásnak, sok évig használd probléma mentesen .


    Ibike, köszönöm , arra a piacra egyszer tértünk be, szinte zárás után egy távolabbi utazásból hazafelé, ezért nem ismerem.

    előzmény:
    *Szigal* (30116)
    2017-11-15  07:03
  8. 2017. november 16. 10:4830119.

    Szép napot!


    Sikerült lecserélni a laptopot. A showroomban egy nagyon ügyes dolgozónak sikerült meggyőznie, hogy egy "kis" ráfizetéssel egy jóval jobbal cseréljem le. Nem bántam meg, mert a monitorja sokkal kellemesebb, mert matt és a felbontása is jobb, tehát gyönyörűen látom a képeket. Nagyon jó minőségben nézhettem meg a csodafilmecskét a pókok birodalmáról!

    előzmény:
    *Szigal* (30117)
    2017-11-15  07:49
  9. 2017. november 15. 09:4830118.

    Ciss-Ági osztotta meg velem az FB-n.


    Itt se feledkezzünk meg arról, hogy a közkedvelt költő 1887 november 14.-én született, éppen 130 évvel ezelőtt. Személyes síkra is terelhetném: harminc évvel ezelőtt, a centenáriumon, mi már itt voltunk Izraelben, ahol szintén szép az ősz, bár nem olyan színes, mint odahaza. Rigók viszont vannak itt is!


    És a búbosbanka úgynevezett nemzeti madár!


    Áprily Lajos: Őszi rigódal


    Megeste már a dér a bokros oldalt,
    fenn vadlúd-ék húz vadlúd-ék után.
    Ragyog az ősz. És dalt hallok, rigódalt,
    egy ritka lombú vadcseresznyefán.
    Ilyenkor cinke cserreg és ökörszem,
    rég hallgat búbosbanka-, s gerleszó.
    Ha pártaian, s nem várja fészek-öl sem,
    miért szól még a megtévedt rigó?
    Tán június sugár-illúziója
    remegett át a bíbor lomb felett,
    s attól dalol a völgy révült rigója
    ilyen évszak-tévesztő éneket.
    Nem is téved: halkan szól, mintha félne,
    köd ül a hangok túlfinom során,
    mintha húnyt szemmel, álmában zenélne,
    egy álom-őszben, álom-fuvolán.
    A hangja nem fog mámorral kitelni,
    nagy líra nincs. S mégis, így volna jó:
    amíg a hófelhő jön, énekelni,
    mint az a révült, holdkóros rigó.

    előzmény:
    *Szigal* (30117)
    2017-11-15  07:49
  10. 2017. november 15. 07:4930117.

    Lehet, hogy benneteket is érdekelhet a természet eme csodája

    előzmény:
    *Szigal* (30116)
    2017-11-15  07:03
  11. 2017. november 15. 07:0330116.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Elnézést, a topikra már nem volt időm. Tegnap este, hulla fáradtan az FB-n idétlenkedtem, de Tanariának hála megint tanultam valamit. Módosítanám a "holtig tanul az ember" mondás második részét, így valahogy: "kérdés, hogy végül mire emlékszik", mert hogy bután hal meg, az kétségtelen. 


    Marikával is beszéltem, a fiatal magyar turisták már javában lubickolnak Jeruzsálem érdekességeiben. 


    Valamikor régesrégen egy magyarul beszélő rövidfilmet is feltettem Jeruzsálem nagy piacáról, most nem találom. Helyette itt van egy ismerős által készített fotóriport ugyanonnan. 


    Tanariával is jártunk benne, április elején, igaz nagyon rövid séta volt az, a Jád Vásém után történt és már nagyon fáradtak voltunk. Képeket is tettem fel a helyről, azt hiszem. 

    előzmény:
    Alsórákosi (30114)
    2017-11-13  20:30
  12. 2017. november 14. 06:3930115.

    Jó reggelt!


    Köszönöm Alsórákosi. Remélem időben megkapom.

    előzmény:
    Alsórákosi (30114)
    2017-11-13  20:30
  13. 2017. november 13. 20:3030114.

    Kellemes estét kívánok!


    Tanaria kedves, írtam részedre egy (talán hasznos) üzenetet Ibike facebookjára,  remélem mielőbb átadja.


    Az unokahugomék reggel indulnak az "ígéret földjére", aminek nagyon örülök !


    Remek szállást találtak Jerusalemben:  City Wiew Apartment. Ajánlom, ha szükségetek lesz rá.


    Ibike, milyen hely a Mahne Yehuda Market?, az van a közelben.

  14. 2017. november 13. 13:5130113.

    Most már tudom, miért volt ismerős nekem a Hajnali láz film címe. Te írtál róla. Azt már nem néztük meg. Napközben nincs időm rá.


    A laptopot nem javítják, kicserélik. Remélem. Mármint, hogy kicserélik, ha nem visszaadják a pénzt. Persze, nekem laptop  kell, nem pénz. Vanvárosban egy eMAG showroom. Azon keresztül szállítják az interneten rendelt terméket. Oda leviszem. Csak előbb le kell venni róla a Windowst.

    előzmény:
    *Szigal* (30112)
    2017-11-13  11:31
  15. 2017. november 13. 11:3130112.

    Tanaria, ki lehet cserélni a laptopot, vagy megjavítják? Nagyon bosszantó az ilyesmi. Hová kell elküldened?

    előzmény:
    tanaria (30108)
    2017-11-13  10:55
  16. 2017. november 13. 11:2630111.

    Vajon miért duplázott???


    Ja és elnézést: telefonon írtam és nincs hosszú "ü"-m.

    előzmény:
    *Szigal* (30110)
    2017-11-13  11:22
  17. 2017. november 13. 11:2230110.

    Én is, én is. Kedves kis film volt ragyogó női, és kimondottan gyenge férfiszerepekkel. No és a nagyszerü Julia Roberts-el.


    Tegnap késő este a Hajnali láz címü magyar-svéd-izraeli, Gárdos Péter rendezte televíziós ősbemutatót is végignéztem - jó nagy csalódás lett belőle. Az izraeli bemutatóját elszalasztottam és már nagyon vártam, miután a könyvet is olvastam.  A késői óra miatt a párbeszédeket alig hallottam, az izraeli színésznő-nagyasszony hihetetlenül gyenge volt, de mégis megnézem még egyszer számítógépen, hét napig elérhető.


    Most Tel-Avivba visz a vonat, új szemüvegeket kapok ajándékba. Leginkább azért, hogy a téma ne kerüljön a patópálos halogatásaim mókuskerekébe.


    Rettenetes idő van, száraz meleg, sürü-sürü homok- illetve portakaróval. A lélekre is rátelepedik. 

    előzmény:
    tanaria (30108)
    2017-11-13  10:55
  18. 2017. november 13. 11:2230109.

    Én is, én is. Kedves kis film volt ragyogó női, és kimondottan gyenge férfiszerepekkel. No és a nagyszerü Julia Roberts-el.


    Tegnap késő este a Hajnali láz címü magyar-svéd-izraeli, Gárdos Péter rendezte televíziós ősbemutatót is végignéztem - jó nagy csalódás lett belőle. Az izraeli bemutatóját elszalasztottam és már nagyon vártam, miután a könyvet is olvastam.  A késői óra miatt a párbeszédeket alig hallottam, az izraeli színésznő-nagyasszony hihetetlenül gyenge volt, de mégis megnézem még egyszer számítógépen, hét napig elérhető.


    Most Tel-Avivba visz a vonat, új szemüvegeket kapok ajándékba. Leginkább azért, hogy a téma ne kerüljön a patópálos halogatásaim mókuskerekébe.


    Rettenetes idő van, száraz meleg, sürü-sürü homok- illetve portakaróval. A lélekre is rátelepedik. 

    előzmény:
    tanaria (30108)
    2017-11-13  10:55
  19. 2017. november 13. 10:5530108.

    Szép napot!


    Mérges vagyok, mert kiderült az új laptopomról, hogy hibás. Magától kikapcsol. Szerencsére visszaküldhetem. Akkor is bosszantó!


    Azt hiszem, csak akartam mondani, hogy én is megnéztem a szombat esti filmet. Nem bántam meg. Nagyon szeretem Julia Robertset.


    Mindenkinek szép hetet kívánok!

    előzmény:
    *Szigal* (30107)
    2017-11-13  07:31
  20. 2017. november 13. 07:3130107.

    Jó reggelt!


    Jó napot!


    Jó hetet és minden egyéb jót! 


    Ma és holnap utazom, meg rengeteg elfoglaltságom van. 


    előzmény:
    tanaria (30106)
    2017-11-12  09:19
  21. 2017. november 12. 09:1930106.

    Szép napot!


    Ha Mokára gondolsz, láttam, megfigyeltem, mintha megcsinosodott volna. De a hibiszkusz is nagyon szép, mint minden képeden a virágok. Jókedvre derítenek és visszahozzák a nyaralásom egyedi hangulatát.


    Kívánatosak a gránátalmák! Az a kert és udvar a sajátos hangulatával elbűvöl.


    Neked is szép vasárnapot!

    előzmény:
    *Szigal* (30096)
    2017-11-11  20:39
  22. 2017. november 12. 07:3930105.

    Most már biztosan befejezem, mert nagyon hív a kötelesség!


    1. - 2. Képek az álomkertből. 


    3. Ki gondolná? Optikai csalódás: a kapulécek sötétre festik a mögöttük lévő világos  autót.


    4. Névjegy egy közeli ház zárt kapuja mögött. 


    ***


    További szép vasárnapot kívánok!



     

    előzmény:
    *Szigal* (30104)
    2017-11-12  07:26
  23. 2017. november 12. 07:2630104.

    1. - 2. Majd csak jövőre, április-májusban lesz újra ennyire szép. 


    3. Az elmúlt nyáron szinte embermagasságúra nőtt! 


    4. Az   aloe vera is elburjánzott. 

    előzmény:
    *Szigal* (30103)
    2017-11-12  07:19
  24. 2017. november 12. 07:1930103.

    Most egy-kettőre befejezem a még hátralévő és már tegnap kijelölt holoni képek feltöltését, aztán sipirc! - indulok!  Tegnap egész nap azon derültem, hogy Klárika mérgesen beszélt valakiről és többször egymás után "cajhának" nevezte! Kedvesen mosolyogtam, de legszívesebben hahotáztam volna!


    1. Járdára hajlik a lonc.


    2. Kínai vagy japán selyemakác megkésett virága és az árnyékok!


    3. Illatos, illatos plumériák.


    4. Játszótér a ház közelében. 

    előzmény:
    *Szigal* (30102)
    2017-11-12  07:07
  25. 2017. november 12. 07:0730102.

    Szervusztok, jó reggelt, szép vasárnapot! 


    Tegnap néha éreztem, hogy jééééééééééé! hiszen fázom! Egy órával ezelőtt 10 fokot mértek, de felmelegedést jósolnak, el egészen 27 fokig. Mennem kell nemsokára, Klárika és egyéb ügyek, találkozók, miegymás. Ha érdekes lesz, talán el is mesélem. 


    Alsórákosi-Marika, köszönöm, hogy tetszésednek jelét adtad, bár - hiszen tudod! - még jobban örülnék néhány betűnek. 


     

    előzmény:
    Alsórákosi (30101)
    2017-11-12  06:06

Címlap

top