Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. október 9. 18:0729976.

    Csak ennyi minden mondanivalód? Amint mondtam: én írtam rosszul!


    És egyebekről is regéltem! Még mindig snookert nézel?


    Már hazafelé utazom. Nagyon jó, és főleg érdekes munkanapunk volt, végén a szokásos gyaloglással. Még jól is esett! Ki érti ezt?

    előzmény:
    tanaria (29975)
    2017-10-09  15:59
  2. 2017. október 9. 15:5929975.

    Mint írtam, Rhédey, nem Réday.

    előzmény:
    *Szigal* (29973)
    2017-10-09  08:05
  3. 2017. október 9. 08:3129974.

    Indulok Timrátra, de előtte nosztalgiázzunk egy kicsit. 


    Köszönöm, hogy segítettél emlékezni!


    És Rhédey, nem Réday - én rosszul írtam, pedig… Ebben az esetben neked van igazad, látod? No jó, most nincs idő részletekre. 

    előzmény:
    *Szigal* (29973)
    2017-10-09  08:05
  4. 2017. október 9. 08:0529973.

    Éppen oda akartam biggyeszteni a legröhögősebb szmájlit, hát nem elküldtem? 


    Semmi gond, csak azt akarta közölni velem (hátam, derekam), hogy drasztikus időváltozás következik. És lőn! Köszönöm a téma óvatos megközelítését, tényleg aranyos vagy Te, kis barátnőm! 


    Jut eszembe! Az elmúlt héten kétszer is meglátogatott Ági és Sanyi, a kedves új olé baráti házaspár. Nagy dumapartik voltak, Moka aktív asszistálása mellett. Áginak eszébe jutott, hogy Máté fia (ismerem, már jártak a barátnőjével Izraelben!) kiskorában elferdítette a "tényleg" szót, és azóta is "kényleg" maradt. Elsajátítottam!


    Köszönöm a Réday-cukrászda nevét, teljesen visszahoztad még a hangulatát is! 


    Utóirat: most nézd meg az FB-oldalamat, látod a képeket? 

    előzmény:
    *Szigal* (29972)
    2017-10-09  07:56
  5. 2017. október 9. 07:5629972.

    Jó reggelt!


    Én jobban tudom, hogy mi segítene! Az a sárga agyagos föld. És tényleg ne idegesíts! 

    előzmény:
    tanaria (29971)
    2017-10-09  07:39
  6. 2017. október 9. 07:3929971.

    Jó reggelt!


    Nagyon sajnálom, hogy ilyen fájdalom kínoz. Valami más gyógyszer kéne. Vagy a Holt-tenger iszapja. Nem idegesíteni akarlak, de biztos van valami készítmény, ami könnyítene a fájdalman.


    A Rhédey cukrászdában voltunk, az azonos nevű házban és vargabélest, somlói galuskát és, az előbb megvolt, de most már nem tudom, Gabi mit is evett. majd megírom. Megvan: mákos gubát!


    Mindenkinek szép napot, hetet!

    előzmény:
    *Szigal* (29969)
    2017-10-08  16:25
  7. 2017. október 8. 17:4129970.

    Muszáj volt ismét idejönnöm, ugyanis jelenteni valóm van!


    Kimentem megetetni a kosztosaimat, és körbefotóztam a szép felhős égboltot, meg alatta a tengert és a kikötőt. Feljöttem, volt némi mosogatnivalóm, és amikor elzártam a konyhai csapot, hallom, hogy odakint ömlik az eső - még nem sötétedett be egészen és olyan szép látvány és frissítő érzés volt, hogy még a fényképezőgépről is megfeledkeztem. 


    (Csak a cicákat sajnálom, mert a zápor megzavarta az étkezésüket - csak egyszer kapnak enni naponta.)


    Ezennel be is fejezem esős lelkendezésemet, majd az első szivárvány idején folytatom… Ki tudja mikor. 


    Rengeteg dal született az esőről, és lám, nem csak én lelkendezem. Kerestem és találtam egyet a felejthetetlen Ofra Haza előadásában, ráadásul ha a video alatt rákattint valaki a "több" szóra, még az énekszám angol fordítását is megtalálhatja. Még én is megértem és eléggé hű átültetésnek vélem. Tanariának is ajánlom! 


    Most pedig kezdődhet az esti program. Csak ne fájna annyira a hátam…


     

    előzmény:
    *Szigal* (29969)
    2017-10-08  16:25
  8. 2017. október 8. 16:2529969.

    Már vissza is jöttem! 


    Jelentem volt szerencsém néhány cseppnyi esőhöz is, csak éppen megmutatta magát, megázni se lehetne tőle. Viszont vigyorogva nézegettem néhány kinyitott ernyőt, szerintem csak arra voltak jók, hogy elriasszanak egy komolyabb csapadékot…


    Na persze, már megint időjárásról beszélgetünk! Nem is igen lehet megérteni ezt a lelkesedést, hiszen már hat hónapja nem esett, de egy csepp sem! Hadd örüljünk, aztán majd ezt is megunjuk.


    ***


    Tanaria, nagyon örülök a jó napodnak! A menü is finomnak tűnik, bár a gyümölcslevesekről gondolkodás nélkül lemondok - ez is ízlések és pofonok kategória. 


    Hanem erről a furcsa nevű süteményről jutott eszembe valami, és a te feladatod lesz a tisztázása. Májusban bementünk egy elegáns cukrászdába-étterembe (?) a kolozsvári főtéren és hárman háromféle különlegesen finom süteményt rendeltünk. Arra emlékszem, hogy az enyém vargabéles volt (felejthetetlen ínyencség!), de ti mit is ettetek? Most lássunk! 

    előzmény:
    *Szigal* (29968)
    2017-10-08  14:22
  9. 2017. október 8. 14:2229968.

    Szervusztok!


    Tényleg jön az ősz. Kriszti ma rám szólt, hogy vigyek ernyőt, mert eső várható. Persze, nem vittem, az első esőben mindig meg akarok ázni, hiszen olyan rég várjuk. Az ízületeim viszont nagyon fájnak, egyre jobban, most is. Persze felhő se volt, eső sem, sőt olyan fülledt meleg, akárcsak augusztusban. Hazajöttem és ágynak estem, de a pihenés sem segít, szakad le a derekam, hogy a hátamról ne is beszéljek. Bevettem a nagyon ritkán használt erős fájdalomcsillapítót - meg se hess! - a hatástalanságra Csíkban ezt a kifejezést szoktuk használni. 


    El kellene indulnom, valamiket vásárolni, nem halogathatom, Krisztitől se várhatom el, mert ma egész nap dolgozik, későn jön haza. 


    Kitekintek és tényleg esőre áll, sőt, a tenger fölött már esik is, mintha a Galilea hegyei fölött is, de itt még süt a nap. Fényképek is készültek erről a furcsa állapotról, talán majd este felteszem az FB-re. 


    No indulok, de majd folytatom. 


     


     

    előzmény:
    tanaria (29967)
    2017-10-07  18:29
  10. 2017. október 7. 18:2929967.

    Jó estét!


    Örömteli nap van mögöttem, egy baja van: nagyon hamar eltelt.


    Birsalma- meggy-leves volt. Másodikra, csirkecombok zöldségágyon. Nagy sikernek örvendett, meggrilleztem a zöldségeket és tényleg megérte, nagyon finom lett. Desszertnek főispánné remekét sütöttem meg.


    Majd telefonon adom át az üdvözletedet, mert csak most olvastam. Hárman voltak, Gergő osztálykiránduláson volt.


     

    előzmény:
    *Szigal* (29966)
    2017-10-07  07:25
  11. 2017. október 7. 07:2529966.

    Na nézd, hát nem elfelejtettem! Milyen menüt találtál ki? (Úgyis kellenek az ötletek.)


    Szeretettel üdvözlöm mind a négyüket, csak el ne felejtsd átadni nekik! 


     

    előzmény:
    *Szigal* (29964)
    2017-10-06  18:31
  12. 2017. október 7. 07:2129965.

    Jó reggelt október első hétvégéjén (csupa "é")!


    Aludtam rá (az elvégzett munkára) egy nagyot és máris töröm a fejem a következőn. Ja és jut eszembe! Milyen az idő odahaza? Jó hűvös lehet, ugye? Idehaza is végre őszi szelek fújdogálnak. De jó! Ha ilyen lenne mindig, meg is békélnék a Közel-Kelet időjárásával. Ma például 18 és 26 fok között - csak sajnos, érzik az ízületek is… 


    Az irodalmi Nobel-díjjal kapcsolatosan, valóban meglepetés volt! Én Haruki Murakaminak és Amosz Oznak drukkoltam, sőt még a Haifán élő A. B. Jehosuának is, de Nádas Péternek vagy Krasznahorkai Lászlónak is örültem volna. A 63 éves Kazuo Ishigurotól nem olvastam semmit, viszont az 1993-as Napok romjai című angol film egyik kedvencem, a téma rendkívül érzékeny megközelítése miatt. Most már el kell olvasnom a könyvet is! Kíváncsi vagyok rá, bár Emma Thompson és Sir Anthony Hopkins alakítása mindvégig előttem lesz. A filmnek 1994-ben nyolc Oscar-jelölése volt, sajnos nem lett belőle díj. Meg is nézem, ki és mi nyert abban az évben? 


    Mindjárt indulok Klárikához. Most már egészen nyugodtan, már semmi nyomás nincs rajtam…


    Legyen szép és jó napunk!


    előzmény:
    *Szigal* (29964)
    2017-10-06  18:31
  13. 2017. október 6. 18:3129964.

    Szervusztok!


    Csak nagyon röviden, mert nagyon fáradt vagyok. Tanaria, igazán nem panaszkodhatsz, igazán zajlik nálatok az élet! Annál inkább értékelem, hogy itt is helyt állsz, le a kalappal és köszönöm.


    Befejeztem az aktuális dolgozatomat, majd két hét múlva látom nyomtatásban. Sokat dolgoztam vele, emiatt vagyok fáradt, és még több időbe-fáradságba került az anyaghoz illő, megfelelő képek kiválasztása. Áldom is érte a dátum-memóriámat, mert enélkül bajosan találtam volna rájuk. 


    Az irodalmi Nobel-díjról is lesz még mondanivalóm, de most végre nyugodtan nézhetem a televíziót, meg is érdemlem! 


    Majd jövök! 

    előzmény:
    tanaria (29962)
    2017-10-06  16:12
  14. 2017. október 6. 16:1329963.

    Margaret, nekem is nagyon sokszor eszembe jutsz. Szép napokat kívánok neked is!


    előzmény:
    tanaria (29962)
    2017-10-06  16:12
  15. 2017. október 6. 16:1229962.

    Szép napot!


    Tudom, igazolásom nem fog téged vigasztalni, de minden elfoglaltságom mellett még snooker Európa bajnokság is van, és gyönyörű meccseket nézek. A tegnap este Laciék telefonáltak, hogy úton vannak errefelé. Holnap jönnek hozzánk is. Ki kellett találnom a menüt. Egy részét már el is készítettem! Ezeken kívül még mindennap jön az asszisztensnő Anyukámhoz. Olvasok és angolozok is, amit nagy élvezettel teszek!


    Az irodalmi Nobel-díjat, gondolom már te is láttad, ki nyerte... Azért szeretném valamelyik könyvét megszerezni, mert nem ismerem.


    Jókat szórakoztam a gyermek mondásokon.


    Alsórákosi, remélem jobban vagy már, ha egyszer útra keltél. Alig várom, hogy beszámolj, meg az előbbi utadról is!

    előzmény:
    *Szigal* (29960)
    2017-10-05  07:46
  16. 2017. október 5. 21:2129961.

    A gyerekek mindent tudnak !!!




    Anya pocijában van egy baba, csak azt nem tudom, hogyan nyelte le.




    A félsziget egy olyan sziget, amit nem fejeztek be teljesen.




    A Nagyi azért kövér, mert tele van szeretettel.




    Minél öregebb az ember, annál drágábbak lesznek a fogai.
    Amikor a Nagyinak fájnak a fogai, egyszerűen pohárba teszi őket.
    Egyszer olyan beteg voltam, hogy 40 kiló lázam volt.
    Nekem már nincsen Nagyim, elültettük a temetőben.

    A svájci teheneket elsősorban csokigyártáshoz használják fel.
    Szardínia lakosait szardíniának hívják.
    Hogy jó legyen, a kórházi nővérkének teljesen sterilnek kell lennie.
    Az orvosok azt mondják, hogy a halálos betegségek a legrosszabbak.
    Amikor a kistesóm született, akkumulátorba kellett tenni.

    A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.
    A leghasznosabb állat a disznó. Mindene felhasználható, elejéből-hátuljából hús van, a bőréből cipő, a szőréből kefe, a nevével meg káromkodni lehet.
    Az állatkert egy szuper hely. Olyan állatokat is lehet látni, amelyek nem is léteznek.

    Nem vagyok megkeresztelve, de azért be vagyok oltva.

    Az életbiztosítás egy olyan pénz, amit az kap meg, aki túléli a halálos balesetet.
    Nem tudom hány éves vagyok, mert ez állandóan változik.
    Nagyon megijedtem, amikor Anya megbetegedett. Azt hittem, Apu fog főzni ránk.
    Az akvárium egy mini tenger, ahol a házi halacskák úsznak.
    A gyerektartás a gyerekek fizetése, amikor apa elköltözik otthonról.
    Az örökbefogadás sokkal jobb lehetőség, mint a szülés. A szülők saját maguk választhatják ki a gyereket és nem kell mindenáron elfogadniuk, azt amit éppen kapnak.
    Minden hal termel ikrát, az oroszok még kaviárt is.
    A teheneknek nem szabad gyorsan futniuk, nehogy kilötyögjön a tejük.

    A férfiak nálunk csak egy nővel házasodhatnak. Ezt úgy hívják, hogy monotónia.

    Nem értem, miért haragszik annyira anya, hogy összetörtem a vázát. Úgyis már öreg volt és kínai, nem is a miénk.
    A nővérem már megint kitűnővel fejezte be az osztályt, csupa ötösökkel. Fogadjunk, hogy szándékosan csinálja ezt velem!
    A nagyi elköltözött a túlvilágra. Most már nekem is van valakim külföldön ..


    előzmény:
    *Szigal* (29960)
    2017-10-05  07:46
  17. 2017. október 5. 07:4629960.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Alsórákosi-Marika, remélem, hogy virtuális virágajándékod annak a jele, hogy jobban vagy és már indulsz - vigyázz magadra, belőled csak egy van, senki se pótolhat! 


    Istenem, hogy telik az idő! Ki gondolta volna, hogy közös nagy kedvencünk, Szabó Magda, éppen ma lenne száz esztendős. Ha egy lakatlan szigetre kellene vonulnom, néhány könyvét magammal vinném. Minden mondatát szeretem. Isten nyugtassa! Róla igazán elmondható, hogy nem élt hiába, hogy elpusztíthatatlan értékeket hagyott maga után…


    Éppen ma jelentik be az irodalmi Nobel-díj idei nyertesét. Szabó Magdát is jelölték néhány évvel ezelőtt, de sajnos, nem ő kapta. Idén viszont nagyon drukkolok valakinek…


    Indulnom kell, remélem, ma nem hagytok itt, magamra. 


     

    előzmény:
    Alsórákosi (29959)
    2017-10-05  06:56
  18. 2017. október 5. 06:5629959.

    előzmény:
    *Szigal* (29958)
    2017-10-04  20:54
  19. 2017. október 4. 20:5429958.

    Megkezdődött az őszi ünnepsorozat (Újév, Engesztelés Napja és Szukot) harmadik része, a nyolc napig tartó sátoros ünnep. A Szukot sátrakat jelent. Ma este kezdődött, holnap van az ünnep első napja, péntektől félünnep, majd jövő csütörtökön a Tóra Öröme nevű vidám, táncos ünnep zárja. Az idén a teljes ünnepsorozat három vagy négy hosszú hétvéget is jelent, így gyakorlatilag majd csak 15.-én térünk vissza a rendes kerékvágásba. A félünnep napjaiban azért dolgozni is szoktak, nincs teljes munkaszünet, csak holnap és jövő csütörtökön.


    Klárikához azért holnap is megyek, és legközelebb szombaton, majd vasárnaptól rendes, megszokott programmal.  


    Különben már majdnem jól vagyok. Dolgozom, most éppen egy rendkívül érdekes témát dolgozok fel. Majd elmesélem, ha sikerül befejeznem, úgy, ahogyan a fejemben elképzeltem.


    Holnap majd belinkelem az említett anekdotákat, egy részét már ismertük, és azonkívül egy újszülöttnek minden vicc új, nem?  


    Tanaria, ne mérgelődj, bár egy hónapja tart már, mi elég szépen túléltük a ráncfelvarrás minden kellemetlenségét. Egyszer csak vége lesz. Vagy nem…


    Alsórákosi-Marika, gyógyulgass és a vidéki házban nem dolgozd agyon magad. Várunk vissza mielőbb! 


    Margaret-Marika, Te merre jársz mostanában? Hiányzol!


    Van még néhány egyelőre titkos információm, de rövidesen mindenre fény derül. Valaki a barátaink közül híres ember lesz, viszont erről még néhány napig nem szabad beszélni. Időben megtudjátok, most ne is kérdezzetek semmit, csak örüljünk! Hogy minek? Nemsokára megtudjátok. 


    Jó éjszakát! 


    előzmény:
    tanaria (29957)
    2017-10-04  18:11
  20. 2017. október 4. 18:1129957.

    Az szólt akkorát?


    Nem lehet itt semmit csinálni! Ki kérte a ráncfelvarrást? Azt hittem a fórum-topik nekünk, értünk van. Miért kellett ebbe belematatni?!!!


    Na!


    Javulást a betegeknek!

    előzmény:
    *Szigal* (29956)
    2017-10-04  13:55
  21. 2017. október 4. 13:5529956.

    Nahát, most már biztosan megmaradok! A tegnap sehogy sem értettem miért kell nevetni, hogy (hecserlinek) hívják,  de nem jön, most esett le a tantusz, hatalmas zörejjel, hallottátok ti is?


    Jut eszembe, hogy küldtek néhány, főleg újszülöttnek való gyermekszáj-anekdotát, megpróbálom majd belinkelni, ha lehet.


     

    előzmény:
    tanaria (29952)
    2017-10-03  16:19
  22. 2017. október 4. 13:3129955.

    Sajnos még mindig nem. 


    Pedig amivel próbálkoztam, valami nagyon szép volt, ráadásul nem is én fotóztam. Éppen ma egy hónapja fogtak neki a rombolásnak. Érti ezt valaki?


    A macska rúgná meg ezt a felelőtlen társaságot. Vajon most szabadságra küldenek? 


    Jaj, most eszembe jutott valami, amin a tegnap is sokat nevettem. Klárika nagyon haragudott valakire, aki állítólag becsapta egy egészen jelentéktelen kis összeggel. Ráadásul nem is biztos. Próbáltam csillapítani (cseppet sem hiányzott a csapnivaló hangulatomhoz), de ő akkor is háborgott: - Becsapott az a cajha! (Sic!) Van neki néhány tévesen rögződött szóhasználata, például soha nem mondja, hogy ő erdélyi, hanem hogy erdei. Én pedig nem javítom - minek? 


     

    előzmény:
    *Szigal* (29954)
    2017-10-04  13:17
  23. 2017. október 4. 13:1729954.

    Szervusztok!


    Tanaria, köszönöm a jókívánságokat én is hasonlókat kívánok hasonló cipőben járó topiktársunknak.

    Tényleg dolgoznak, mert ezt igazán nem én csináltam, érthetőbben: az előző mondat aránytalan felnagyítását.
    Próbáljak feltenni egy képet? Hátha...


     


     

    előzmény:
    tanaria (29953)
    2017-10-04  12:24
  24. 2017. október 4. 12:2429953.

    Szép napot mindenkinek!


    Gyors gyógyulást kívánok neked! Remélem most alszod ki a betegséget.


    előzmény:
    tanaria (29952)
    2017-10-03  16:19
  25. 2017. október 3. 16:1929952.

    Szép napot!


    Gondolom nagyon nehéz napod volt. Gyógyulást kívánok!


    Az én helyesírási szótáramban helytelen a hecserli. Alá is húzza pirossal, de én is hecserlinek hívom, de hiába, mert nem jön. Ha-ha-ha, de vicces vagyok.


     

    előzmény:
    *Szigal* (29951)
    2017-10-03  07:46

Címlap

top