Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. október 3. 07:4629951.

    Jó reggelt!


    Az  este olyan gyorsan eltelt, hogy már nem volt erőm géphez ülni, ma reggel pedig olyan betegen ébredtem, hogy alig élek. Csak meghűlés, elmúlik. Sajnos most vigyázhatok, hogy közel ne menjek Klárihoz, remélem, hogy nem ragasztok rá valamit. Holnap reggel a szemészetre kell vinnem, fogalmam sincs, hogyan csináljam, de remélem addig csak kikúrálom magam. 


    Ejnye Tanaria, annyi év alatt nem tanultad meg, hogy ha nem is mindig, de legtöbbször nekem van igazam? Mert bizony hecserli és hecsedli is a csipkebogyó! (A hecsedli pedig a nokedli, vagy hokedli mintájára jöhetett létre?) Semmiféle ördögfejet nem fogadok el ebben az esetben, mert jobban illenek ide a  fejecskék. Most nevess velem, hiszen egy csipetkét neked is igazad van! Na jó, majdnem félig, ha nem lenne ott az a kis ördögöcske. 


    Cicákok örültek nekem, bár érkezésemkor Muszkó körülbelül félóráig önkéntes száműzetésbe vonult, de aztán rájött, hogy fölöslegesen aggodalmaskodik. 


    Most indulok, remélem, hogy túlélem.


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (29950)
    2017-10-02  16:51
  2. 2017. október 2. 16:5129950.

    Szép napot!


    Hát én senki vagyok?! Én írtam utoljára.


    Szinte látom Mokát, saját tengelye körül szélsebesen pörögni.


    Tudom, mi a poncsó, de azt is, mi a hecsedli (nem hecserli , csak mi ejtjük így), itt is nagyban érik! Használd örömmel az ajándékokat!


    Ez, ugye, egy kis szabadság volt számodra? Biztos, jól telt -val, de otthon várnak a szeszélyes -itok.


    Kíváncsi vagyok, tudsz-e képeket feltenni majd.


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (29949)
    2017-10-02  15:02
  3. 2017. október 2. 15:0229949.

    Szervusztok!


    Ejnye-ejnye, ha én nem, senki sem?


    Már repít a vonat hazafelé. Hazaérkeztek a fiatalok, fáradtan, de a "mindenütt jó, de legjobb otthon" érzésével. Örültem nekik, de Moka rendkívül látványosan fejezte ki határtalan szeretetét. Olyan ördögi gyorsasá:al forgott önmaga körül, hogu csak egy forgó kört láttunk helyette. 


    Majd otthonról újra jelentkezem.


    Ja és kaptam egy üvegzöld gyönyörü gyapjúponcsó és egy nagy zacskó szárított hecserlit. Mi ez, tudjátok?

    előzmény:
    tanaria (29948)
    2017-10-01  17:58
  4. 2017. október 1. 17:5829948.

    A Homelandre rákereshetsz a youtube-on.


    Azért esett erre a könyvre a választásom, mert emlékeztem, hogy annak idején nagyon tetszett. Lányom-Katitól kaptam az új könyvet.


    Szép estét!

    előzmény:
    *Szigal* (29947)
    2017-10-01  15:11
  5. 2017. október 1. 15:1129947.

    Haladjunk hátulról előre: a két román tévéadó azt hiszem, hogy csak külföldre sugároz: Pro TV International az egyik és TVR International a másik. Amikor itt voltál, teljesen megfeledkeztem a létezésükről, most meg sajnálom. Ritkán kapcsolok oda, pedig nem keveset fizetek értük, az alapcsomagon felül. Hogy miért nem mondom le? Csak. 


    A Musza Dag negyven napja V. egyik kedvence volt. Meséltem már, hogy halála előtti napon nagyon jól érezte magát. Bevásárolt a sukban, sőt a könyvtárba is elment, és éppen ezt a könyvet vette ki, hogy újraolvashassa... Zs. aztán nem hagyta, hogy visszavigyem. Otthon van, az egyik polcon, már több, mint 17 éve...


    Majd mesélj a másik könyvről is, jó? Lányod-Katitól kaptad? Vagy a menyedtől? Netán nővéredtől? 


    A Gideon Raff név ismerős. Rémlik is valami régmúlt időkből. Nem tennéd fel ide a linket, vagy valami hozzáférhetőséget?

    előzmény:
    tanaria (29943)
    2017-10-01  13:30
  6. 2017. október 1. 14:4829946.

    Igen, ez hiányzik néha: a finom szilvaíz illatú ősz. Nagyon kedves Kányádi-vers, persze, hogy ismertem, de nagyon jó volt újra elolvasni - köszönet érte! 


    Amúgy valami ilyesmit vártam! 

    előzmény:
    tanaria (29945)
    2017-10-01  13:46
  7. 2017. október 1. 13:4629945.

    Nem az én butaságom miatt....


    Kányádi Sándor: Októberi lakoma


    Sárguló, ritkuló lombú fák,


    Üresen ásító fészkek.


    A fák alatt egy kis legény


    vidáman fütyörészget.


     


    Almát tallózgat lomb között


    lapító almát, körtét.


    (Kár, hogy a dióágakat


    a verők összetörték.)


     


    Megrakja zsebét, kebelét,


    s kiül az őszi napra.


    Mellette dióval tele


    üldögél kalapja.


     


    Követ keres két jó követ,


    Fel sem kell állni érte.


    Körülötte már ott csücsül


    utcája kicsi népe.


     


    Elkezdődik a lakoma.


    A szomszédban lekvárt főznek.


    Süt a nap, finom szilvaíz


    illata van az ősznek.


     

    előzmény:
    tanaria (29944)
    2017-10-01  13:34
  8. 2017. október 1. 13:3429944.

    Nem jött át a link. Tudom, hogy ismered, de szép. Na, még egyszer.


    előzmény:
    tanaria (29943)
    2017-10-01  13:30
  9. 2017. október 1. 13:3029943.


    Itt a vers, remélem átmegy, hogy ne kelljen lemásoljam.


    Hogy mit olvasok, reméltem nem kérded meg... Kaptam Katitól egy könyvet születésnapomra (Vida Gábor Egy dadogás története), de előbb befejezem a Musza Dagh negyven napja c. regényt aminek új könyv híján nekikezdtem.


    Hogy mit nézek? Egy nagyon izgalmas terrorellenes harcokról szóló amerikai sorozatot, melynek cselekménye egy izraeli sorozaton alapszik: Prisoners of war by Gideon Raff. Megnézném az eredetit! Amúgy a címe: Homeland (Belső ellenség).


    Csak kíváncsiságból: melyik az a két román csatorna?

    előzmény:
    *Szigal* (29942)
    2017-10-01  10:35
  10. 2017. október 1. 10:3529942.

    Mindegyre elfelejtem, hogy megkérdezzem: Tanaria, most mit olvasol? No és milyen sorozatot nézel? Már egy hete nem láttam egyet sem, itt nincs Duna - hál'Istennek! -, és nincsenek elvonási tüneteim. Gondolok a két esti sorozatra, mert se Ridikült, se show-müsorokat nem nézek, híreket sem, és időjárást ugyancsak nem. Maradok az izraeli csatornáknál, sokkal profibbak, sajnálom, de a kettőt össze se lehet hasonlítani. A két román adón pedig olyan affektált a bemondók beszédstílusa, hogy az sem kell... 

    előzmény:
    tanaria (29940)
    2017-10-01  09:43
  11. 2017. október 1. 10:1929941.

    Szia! 


    A verset tőletek kértem, most ne várjátok, ugyancsak megszoktátok, hogy annak tőlem kell jönnie!Dolgozzon más is! Jó, elismerem, hogy a legutóbbit Tanaria tette fel, körülbelül ezer éve...


    Védelem? Soha nem foglalkoztam vele, bármit fel lehet tőrni, akkor minek izgassam magam?


    Persze, hogy paraszt, így még én se hallottam, de románosabban, sokszor. Ugyanazt a szót és kiejtés-átírás kérdése. Törtem is rajta a fejem!

    előzmény:
    tanaria (29940)
    2017-10-01  09:43
  12. 2017. október 1. 09:4329940.

    Szép napot!


    Nagyon sajnálom, hogy nem enged képet feltenni!!!Ha igazán dolgoznának az oldalon, már rég befejezték volna. Nálam nem is védett, mindig figyelmeztet, hogy nem biztonságos az oldal. Nincs http/ és a lakat is át van húzva! Tehát, nincs védelem. Nálad van? Megtölthetem vírussal a laptopot...


    Első dolgom volt románul kiejteni ezt e szót, de semmit nem juttat eszembe. Cerány...vagy gondoljak a țăranra (paraszt)? Ja, mégis megvan! Eddig csérányt olvastam, hogy romános legyen. Különben, ezt így nem hallottam.


    Jöhet a vers, ha már kép nem lehet.


     

    előzmény:
    *Szigal* (29939)
    2017-10-01  08:48
  13. 2017. október 1. 08:4829939.

    Mi van veletek? Legyetek kitartóbbak, hogy együtt köszönthessük az új hónapot, a tizediket. 


    Egy szép versnek is örülnék. Mit szóltok?


    És a cerány mibenlétére se derült még fény...


  14. 2017. október 1. 08:4229938.

    Nahát! Mi történik itt? Már harmadszor rugaszkodom neki. Vajon átmegy?

  15. 2017. szeptember 30. 12:1929937.

    Miután kettőt (nem négyet!) feltöltött a szöveg után, mégsem jelent meg a hozzászólásban.


    Kár! Majd. Talán. 

    előzmény:
    *Szigal* (29936)
    2017-09-30  12:12
  16. 2017. szeptember 30. 12:1229936.

    Szervusztok!


    Ha még mindig nem jöttél rá, elég, ha az első két betüt megfelelö román írásjelekkel helyettesíted be. Ha pedig világossá vált, velünk is közölhetnéd az eredményt! 


    Kaptam fotókat egyenesen Rigából. Méretük megfelelő, így próbálkozok.

    előzmény:
    *Szigal* (29935)
    2017-09-30  08:25
  17. 2017. szeptember 30. 08:2529935.

    Nagyon szépen köszönjük!


    Mi az a cerány? Gondolkozz kicsit, mert nekem is időbe került, míg rájöttem. Ha nem sikerül, majd segítek. 


    A dilemma megoldódott. Akkor lesz, amikor jönnek és itt választjuk ki. Azért nem maradt ajándék nélkül. Más útja is volt ennek, vámmentes! 

    előzmény:
    tanaria (29934)
    2017-09-30  07:39
  18. 2017. szeptember 30. 07:3929934.

    Jó reggelt!


    Az ajándék dilemmájára gondoltam.


    Mi az a cerány?


    Szép ébredés! Legyen nagyon szép, jó napod csupa szép emlékekkel, jó gondolatokkal!


    Isten éltesse a félévszázados elsőszülöttedet!

    előzmény:
    *Szigal* (29931)
    2017-09-29  15:55
  19. 2017. szeptember 30. 06:5029933.

    Jó reggelt!


    Nagyon szép, madárcscsergős, csendes reggelre ébredtem! 


    Többszörösen jó nap. Ünnep reggele, a tökéletes csend és 50 éve vagyok édesanya. Kell ennél több?


    Vegyetek részt az örömünkben!

  20. 2017. szeptember 29. 16:1229932.

    És még mindig nem jutottam el a lényeghez.


    Nagyon örülök az örömödnek, és annak, hogy tetszik a tanfolyam. A menyem is kitünőnek találja. Tanulj szorgalmasan és sok sikert! 


    Köszönöm a jókívánságaidat, az összest! 


    Jól érzem itt magam, Mokával nagyokat sétálunk és még mindig találok új látnivalókat és bizony "Még nyílnak a völgyben a kerti virágok." Csendben emlékezem az 50 év előtti eseményre is...

    előzmény:
    *Szigal* (29931)
    2017-09-29  15:55
  21. 2017. szeptember 29. 15:5529931.

    A számítógépes-táblagépes dilemmáimra gondolsz? Á, dehogy, képtelenség legyőznöm a nyomorult technofóbiámat, és erre még az NLC is rátesz egy lapáttal. A kis okoson pötyögtetek, FB nuku, de nem is baj...


    Nem néztem a temetést, olvastam, G. ideadta azt a könyvet, amit Kolozsváron vett. Végre valami, amit nehéz letenni (Magyari Tivadar: Megszokás első látásra, Kolnónia Kiadó, 2015). A szerző a Transindex munkatársa volt, 1968-ban született. Nagyon tetszik, bár sok szavát, kifejezését csak  az erdélyiek értik, ízlelik. Például a "hogy még vagy?" vagy a "cerányok". 

    előzmény:
    tanaria (29930)
    2017-09-29  13:29
  22. 2017. szeptember 29. 13:2929930.

    Szép napot!


    A sok szomorú emlék után, holnap egy szép emlékű napod lesz! Biztos, megoldottad a dilemmádat, ugye?


    Kívánok neked csendes elmélyülést az ma esti nagy ünnepre!


    Úgy látszik, még sem volt időd vagy kedved (?) a lényegre. Szerintem elrabolt a temetés a temetés hangulata.


    No, mindegy, én is türelmes vagyok.


     

    előzmény:
    *Szigal* (29928)
    2017-09-29  09:36
  23. 2017. szeptember 29. 09:4829929.

    Miután bevetettem a Copy-Paste módszert, sikerült elküldenem. 


    Mindjárt kezdődik az előbb említett tévés, Dániel Peer temetése, aki soha sem viselkedett úgynevezett celebként és csupán két évvel volt nálam idősebb...


    Ha marad még időm - és miért ne maradna? - nemsokára a lényegre térek.

    előzmény:
    tanaria (29927)
    2017-09-28  09:42
  24. 2017. szeptember 29. 09:3629928.

    Szervusztok, gondolom a jó reggel már megvolt, jöhet tehát a "szép napot"!


    Ma reggel kicsit szomorú voltam, mert furcsán torlódnak a jeles dátumaim. Most éppen arra emlékeztem, hogy a drága, csendes és szépséges Miki-cicánk éppen egy éve ment el örökre. Még mindig hiányzik, és összeszorul a szívem, amikor a kedvenc helyére pillantok.


    És egy éve távozott az előző államelnökünk, akiből a magyar butaság szinte Soros-kaliberü ellenséget kreált. Pedig kevés hozzá hasonló államférfi él a világon, lehet, hogy egy sem. 


    És tegnap távozott kedvenc televíziós személyiség - azt hiszem, hogy az ő kulturált héberjét értettem a leghamarább... 


    Ma este pedig a zsidóság legnagyobb ünnepe kezdődik, a Jom Kipur, azaz Engesztelés Napja. Számomra pedig a tökéletes csend ünnepe.


    Elküldöm és azután folytatom.

  25. 2017. szeptember 28. 09:4229927.

    Szép napot!


    Valóban csodálom és értékelem a türelmedet!


    A tegnap meséltem Anyukámnak, hogy már kerek 30 éve, hogy elmentetek. Hihetetlen!


    Amit te kívánsz magadnak azt én is neked! Még sok-sok évet egészségben, erőben! És kívánok Izraelnek sok olyan lelkes, hűséges állampolgárt, mint te vagy!


    Nagyon jónak tűnik az új kurzus. Egészen más a technikája, és nekem, a pici tudásomhoz ez kitűnő. Nagyon köszönöm! Most megint belevetettem magam az angol tanulásba. Közben olvasok, van egy izgalmas sorozatom is amit a neten nézek... plusz a mindennapi. Így telnek a napjaim, jól.


    Kívánom érezd jól magad Mokával!


    előzmény:
    *Szigal* (29926)
    2017-09-28  08:03

Címlap

top