Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. szeptember 13. 07:3729851.

    Mindezt azért írtam le, mert Alsórákosi-Marika és Tanaria jelezték a facebookon, hogy tiltólistára kerültek. 


    Ennyit a ráncfelvarrásról, hogy ráncosodna meg, aki csinálja! Aki kitalálta, még inkább! 

    előzmény:
    *Szigal* (29850)
    2017-09-13  07:33
  2. 2017. szeptember 13. 07:3329850.

    Szervusztok!


    Jelentem: felfedeztem a spanyolviaszt! Tegnap is így léptem be, de ma megjegyeztem a lépéséket.


    Szóval:


    1. Előző hozzászólás után, "válasz erre" - katt.


    2. Megjelenik, ékes magyarsággal: "A fórumból tiltva vagy!" Na ne, vajon miért és ki tiltott ki? >>>> Katt a profilképre, ami nem is kép, csak egy alak.


    3. Most megjelenik a nickem és alatta a jelszó pontjai. Ez utóbbit lesötétítem és helyébe újra beírom a jelszavamat. (Szerencsére tudtam!)


    4. És íme! Itt vagyok! 

    előzmény:
    *Szigal* (29849)
    2017-09-12  07:11
  3. 2017. szeptember 12. 07:1129849.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Alsórákosi-Marika, ez igen! Nagyon-nagyon örültem a beszámolódnak és annak még inkább, hogy jól éreztétek magatokat. Megérdemlitek!


    Már tegnap a hazafelé tartó úton elolvastam a bejegyzést, de mire megérkeztem, már semmire se maradt erőm. 


    Érdekes napunk volt. Egy - mostanáig tabunak tartott - irattartóból kincsek kerültek elő: Y. dédszüleinek házassági anyakönyvi iratának kivonata, amelyet 1860. február hetedikén, 157 éve, Kunmadarason celebráltak! A kivonat dátuma jóval későbbi, de az se éppen tegnapi: 1939 májusában állította ki a karcagi főrabbi. Azaz még a Vészkorszak előtt… Igazi ereklye!


    Egy másik irat a volt főnököm, Y. apjának jól ismert kézírásával egy rendelkezésnek nevezhető irat, 1953-ból, amikor P. bácsi, az izraeli követség magyar alkalmazottaként okkal-joggal számított arra, hogy esetleg elviszi a fekete autó. Két barátjának írta és annyira megható a szövege, hogy bárhogyan is igyekeztem szenvtelenül beolvasni a hangtárba, bizony el-elcsuklott a hangom. Kortörténet ez is.


    Iskolai értesítők, egyetemi leckekönyvek - ismert nevű professzorok aláírásával és minősítésével és egy titokkal! Alig vártam, hogy ezt itt nektek is elmesélhessem. Fia se tudta a tegnapig, hogy apukája évet veszített, mert az érettségi vizsgán kétszer is elhúzták "mennyiségtanból", 1930-ban, így csak a rákövetkező évben vették fel az egyetemre. Lám, mennyire nem számítanak a középtanulmányok eredményei! 


    Most indulok Klárikához, és a tegnapi élmények hatására tele van a fejem mély, filozofikus gondolatokkal. Csak szét ne robbanjon! 

    előzmény:
    Alsórákosi (29848)
    2017-09-11  10:23
  4. 2017. szeptember 11. 10:2329848.

    Szervusztok kedves átnevezett ismeretlen ismerősök!


    Ebben a katyvaszban nehéz eligazodni, csak reménykedhetünk, hogy előbb-utóbb sikerül visszaállítani a megszokottat.


    Ugye sejtitek, hogy nem négyszer küldtem el az utolsó üzenetemet?


    Nagyon kellemes két napot töltöttünk együtt négyesben.


    Szombaton átmentünk Tiszakécskére, a Fazekas étterembe ebédelni. Kitünő hely,  ízletes, frissen készült  ételek .


    Ebéd után megnéztük a szüreti felvonulást, Kerekdombról indultak, lovas hintókkal, díszes öltözékben. A dekoráció kissé szegényes volt, ezt még gyakorolni kell. 


    Vasárnap reggeli után elmentünk megáztatni hab testünket a termál fürdőbe. Nagyon  jól sikerült a felújítás, külön érdekesség a gyógy-és füszernövény kert. Rengeteg fát kivágta, (szokás szerint) és ültettek helyette gyorsan növő kinaiakat. Nem volt tömeg, a víz tiszta. Ami érthetetlen, miért nem csúszásmentes burkolatot építettek be, mindenütt kiírva, hogy vigyázzunk. A zuhanyozóba a táblára felírva, hogy "ne lopd el", olyan magyaros módi, ugye?


    Nagyon kellemes hétvégénk volt, a Vendéglátóink mindent megtettek, a kifogástalan vendéglátásért, .


    Visszaolvastam, de a "tetszik" eltünt, most nem tudathatom, hogy láttam.


    A hét izgalmasnak igérkezik, Egri Anikának drukkolhatunk !


    Minden idelátogatónak nyugodt hetet kívánok, kellemes időtöltéssel


     

    előzmény:
    Babyface83 (29838)
    2017-09-10  07:46
  5. 2017. szeptember 11. 06:3929847.

    Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet, Margaret-Marika! Fogalmam sincs, mi megy itt, lassan elvesztem a személyiségemet! (Nem igazán értek a lovakhoz, bár az idén Erdélyben meglátogattam a fiam barátjának lovardáját, gyönyörű állatokat láttam ott.) 


    Gondolom, ma már a ráncfelvarrók is munkába kezdenek - éppen ideje lenne! 


    Nahát! 

    előzmény:
    Babyface83 (29845)
    2017-09-11  06:24
  6. 2017. szeptember 11. 06:2729846.

    Jó reggelt!


    Lássuk hát, ma kinek a nevével ékeskedem? 


    Végre megnézhettem Az órák című 2002-ben forgatott filmet, igazi intellektuális kihívás volt - nem a késő esti órákra való. Nagyon jó - megérdemelten kapott rengeteg díjat 2003-ban. A női alakítások külön-külön tanulmányt kívánnának, bár mintha csalódtam volna ici-picit Meryl Streep-ben, Nicole Kidman sokkal jobbnak tűnt. Mindenképpen, a film kiszakított a mindennapok egyhangúságából… Mihelyt tehetem, újra megnézem majd.


    Mára jó tervezést igénylő tennivalóim vannak, aztán irány Timrát. Remélem, hogy nem én leszek ma az egyetlen beíró.


    Szép napot, jó hetet! 


  7. 2017. szeptember 11. 06:2429845.

    " Lovasfelszereles ovisnak" topikban  tart karokkal varunk.


    M/M

    előzmény:
    Babyface83 (29843)
    2017-09-10  16:17
  8. 2017. szeptember 11. 06:1229844.

    Ibikem,nezd az "uj topik"ban a cirkuszt.


    M/Marika

    előzmény:
    Babyface83 (29843)
    2017-09-10  16:17
  9. 2017. szeptember 10. 16:1729843.

    És egy replika, lássuk csak kinek a nevével megy át? (Még mindig *Szigal* vagyok!)


    Tanaria, neked köszönhetően Kányádi-délutánt rendeztem magamnak. És jól tudod: Valaki jár a fák hegyén… Vegytiszta gyönyörűség! Köszönöm!


     

    előzmény:
    tanaria (29841)
    2017-09-10  13:13
  10. 2017. szeptember 10. 15:0829842.

    előzmény:
    Babyface83 (29838)
    2017-09-10  07:46
  11. 2017. szeptember 10. 13:1329841.

    Egy kedves vers nektek:


    Kányádi Sándor


    Valami készül


    Elszállt a fecske,


    üres a fészke,


    de mintha most is


    itt ficserészne


    úgy kél a nap,


    és úgy jön az este,


    mintha még nálunk


    volna a fecske.


    Még egyelőre


    minden a régi,


    bár a szúnyog már


    bőrét nem félti,


    és a szellő is


    be-beáll szélnek,


    fákon a lombok


    remegnek, félnek.


    Valami titkon,


    valami készül:


    itt-ott a dombon


    már egy-egy csősz ül:


     


    Nézd csak a tájat,


    de szépen őszül.


     


    Annyira szeretem, olyan látványosan, érezhetően ír!

  12. 2017. szeptember 10. 09:4629840.

    Szerintem valaki vagy jól szórakozik vagy egyszerűen hozzá nem értő bunkócska!


    Töredelmesen bevallom, hogy egy jót mosolyogtam először csak utána bosszankodtam...


    Természetesen, nem haragszom, a sorrend relatív...


    Most megyek az idei első szilvásgombócot megkészíteni. Sajnos, rajtunk kívül, csak a szomszéd örülhet neki. 

    előzmény:
    Babyface83 (29839)
    2017-09-10  07:50
  13. 2017. szeptember 10. 07:5029839.

    Jaj Istenem! Ez még viccnek is rossz!


    Nagyon jó szakemberekkel dolgozhat az NLC… Még rémálmomban sem kellene ez a nick, mert én úgyis *Szigal* vagyok! Nahát! 


     

    előzmény:
    Babyface83 (29838)
    2017-09-10  07:46
  14. 2017. szeptember 10. 07:4629838.

    Jó reggelt!


    Nem hiszem el! Be tudtam lépni, anélkül,  hogy újra meg újra bepötyögtessem a jelszavakat. Ez már haladás! Ha elmegy ez a pár sor, és meg is jelenik, utánanézek a képeknek is, lehet, hogy újra kinagyíthatók? 


    Mindenképpen, jól szórakozunk ezzel a ráncfelvarrással! Elképzelem, hogy ott állunk a műtőben, arcunkon a maszk, és lélegzetvisszafojtva várjuk az eredményt. Sajnos, a műtét eléggé hosszadalmas, netán életveszélyes? (Működik a fantázia!)


    Soknevű barátnőnk, Margaret-Marika, Te még nálam is jobban szórakozol. Melyik zárt topikban "levelezel"? 


    Tanaria, ha most orrolsz rám, rosszul teszed, hiszen csak tapintatlan voltam, nem rossz szándékú! (Isten ments!) 


    Alsórákosi-Marika, alig várom, hogy elmeséld az ünneplések megannyi kalandját, mert érzem, hogy történt ott Kerekdombon egy-kettő! 

    előzmény:
    natasax2 (29837)
    2017-09-09  17:11
  15. 2017. szeptember 9. 17:1129837.

    A zart topikban az eredeti neven megy a levelezes. 


    Most harom nickem van az eredeti + Reczi es natasax2.

    előzmény:
    tanaria (29831)
    2017-09-09  13:31
  16. 2017. szeptember 9. 17:0429836.

    Kedveskem az itatas sokat segit 


    Tovabbi legjobbakat kivanom egeszsegilg.

    előzmény:
    tanaria (29829)
    2017-09-09  13:20
  17. 2017. szeptember 9. 16:5929835.

    Ibikem,most kiderul,hogy milyen nickneven valaszolok.


    Ferjem viccelo kedvben van,szerinte egy Maria is sok. 


    Koszonom a felvilagositast Mariakkal.Kerekdombot googliztam.


    előzmény:
    *Szigal* (29827)
    2017-09-09  07:22
  18. 2017. szeptember 9. 16:5029834.

    Szerintem inkább fordítva olvasol, azaz visszafelé. A sorrendet a számok adják és 29827 után nem a 29826 következik - jaj, és már megint igazam lesz. Fogd fel humorosan, nem éri meg az a Kerekdomb! Bár tőled nyugatabbra, gondolom, hogy Marika és barátai már javában lubickolnak Kerekdomb valamelyik termálvíz-medencéjében. Tehát mégis megéri!

    előzmény:
    tanaria (29833)
    2017-09-09  16:20
  19. 2017. szeptember 9. 16:2029833.

    Nem szelektíven, sorban olvasok. Később láttam, hogy te is megemlítetted a kolozsvári Kerekdombot. Megjelenési sorrendben szoktam reagálni a hozzászólásokra.


     


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (29832)
    2017-09-09  16:07
  20. 2017. szeptember 9. 16:0729832.

    Ismét itt vagyok, már Klárikát is kipihentem, pedig ma nem is volt fárasztó, inkább kedves és nagyon közlékeny. Kérdeztem tőle, mit veszünk ma fel a sábáti ebédhez, és ő élénken sorolta, hogy már kigondolta, hogyan illeszti egymáshoz gardróbja elegáns darabjait. Tényleg szép lett az összhatás, csodálom is érte. (Van is irigye az otthonban!) Öltözködés közben arról mesélt, hogy hasonló darabokban járt a férjével táncolni - majd kikérdezem, hogy hol és milyen táncokat roptak, meg azt is, hogy mikor! Van mire emlékeznie, nem savanyodott bele az élet nehézségeibe, pedig bőven volt része belőlük…


    De jó, hogy így örvendett neked az Anyukád, Tanaria! Annak még jobban örülök, hogy orvosilag is megbízható támaszra találtatok - ez nagyon fontos. Te pedig fogd lazábbra a tempót, és minden rendben lesz…


    Van egy jó hírem és mellette egy rosszabb. A jó az, hogy nem a Te laptopodban van a hiba, hanem (ez a rosszabb), a - ráncfelvarrás részeként - gondolom, én sem tudok kinagyítani egyetlenegy topikra feltett képet sem. Majd helyrehozzák, vagy nem!


    Tapintatosan kellene közölnöm Veled, hogy megint szelektíven olvasol, de tulajdonképpen most örülök neki, ugyanis pontosan két hozzászólással a tiéd előtt említettem a kolozsvári Kerekdomb-városrészt, így ezt inkább "egysróf"-ként fogom fel! Na látod, ez a tapintat tetőfoka! 

    előzmény:
    tanaria (29829)
    2017-09-09  13:20
  21. 2017. szeptember 9. 13:3129831.

    Nahát! Vicces ez a nlc, csak ne tartson sokáig.

    előzmény:
    natasax2 (29826)
    2017-09-09  06:10
  22. 2017. szeptember 9. 13:2829830.

    Alsórákosi, örömmel olvastam hosszú irományodat!


    Itt Kolozsváron is van egy régi negyed Kerekdomb néven!


    További jó mulatozásokat kívánok!

    előzmény:
    Alsórákosi (29824)
    2017-09-08  22:38
  23. 2017. szeptember 9. 13:2029829.

    Szép napot!


    Meg szerettem volna nézni azt a "fényes" képet, de nem hagyja. Semmilyen fotót nem enged megnézni, hiába kattintok rá. Itt a topikon.


    Itthon minden rendben. Anyukámmal nagyon örvendtūnk egymásnak. A tegnap meglátogatta egy új neurológus, jól megvizsgálta. Változtatott a kezelésén és a lelkemre kötötte, hogy állandóan itassam! Attól jobban lesz. Tetszett ez az orvos, alaposabb volt, mint a régi, aki fel is hagyott a házhoz járással.


    Én is jobban vagyok.

    előzmény:
    *Szigal* (29819)
    2017-09-08  16:17
  24. 2017. szeptember 9. 07:3029828.

    Alsórákosi-Marika, szerintem akarattal újráztál - de jó! Hogy pótolhasd az eddigi hiányzásaidat? Mindenképpen, én elolvastam mind a négy hozzászólást, és jót tett a lelkemnek - jól kezdem a napot, és mindjárt indulok Klárikához. Neki is jó mosolygós arcot látni, nem? 


    Kellemes hétvégét kívánok Nektek, mind a négyeteknek, érezzétek nagyon jól magatokat! 


    Barátoknak és idelátogatóknak szintén könnyed, jó hangulatú hétvégét kívánok.


    előzmény:
    Alsórákosi (29825)
    2017-09-08  22:39
  25. 2017. szeptember 9. 07:2229827.

    Szervusztok és még egyszer jó reggelt!


    De jó, amikor nekem is köszön valaki, amikor álmosan ide belépek! Dupla-Natasa vagy Margaret-Marika, most vajon ez marad a nickneved? Nekem ez is tetszik, főlef, mert tudom, hogy ki van mögötte. 


    Kerekdomb, ahová Marikáék utaznak Tiszakécske városának része, termálfürdő, de Kolozsváron is létezik ilyen nevű negyed, és igen, mókás gyermekdal is van hasonló címmel: "kerekecske-dombocska". 


    Igazad van, Margaret-Marika, szeptember 12.-én lesz Mária Szent Neve, de tegnap Kisboldogasszony napja volt, egyike az év 33 Mária-napjának! Engem is legalább háromszor köszöntenek (mert hivatalosan szintén Mária vagyok), és főleg augusztus 15.-én, Nagyboldogasszony napján. Jó ezeknek a Máriáknak, ugye? 

    előzmény:
    natasax2 (29826)
    2017-09-09  06:10

Címlap

top