Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segíts Haiti gyermekeinek!

CapuccinO
Létrehozva: 2010. január 19. 14:50
Segítség Haitinek - Hívja a 1749-et!

Hívásával életeket ment!

1 hívás = 200 Ft = 100 db vízfertőtlenítő tabletta = 400 l tiszta ivóvíz

A hívás ára 200 forint, amit teljes egészében megkap az UNICEF. 1 hívás árából az UNICEF 100 darab vízfertőtlenítő tablettát tud vásárolni, mellyel 400 liter tiszta ivóvizet biztosíthat a földrengés gyermekáldozatai számára.

A 1749 a három mobilszolgáltató és a T-Home vezetékes hálózatából hívható. Ha sms-t küld, írja be: Haiti

Küldhet adományt is az UNICEF Magyar Bizottság 11705008-20123725 számú számlájára. A közlemény rovatban tüntesse fel: Haiti.

Helyzetjelentés Haitiből

A kaotikus állapotok és a logisztikai nehézségek ellenére a napokban 26 helyen állított fel 5000 és 10000 literes víztartályokat az UNICEF. Ezenkívül 120 000 palack ivóvizet is szétosztottak a szervezet munkatársai.

Az UNICEF irányításával eddig 52 vízosztó helyet létesítettek, elsősorban kórházakban, illetve azokban a városnegyedekben, ahol nagyon sok a hajléktalan. Ezeken a helyeken sürgősen latrinákat kell építeni.

A vízellátás és a szennyvízkezelés teljesen összeomlott a városban. A földrengés által sújtott területen, ahol 3 millió lakos él, naponta mintegy 9 ezer tonna ürülék kerül a környezetbe. Mivel egyre romlanak a higiénés körülmények, nő a betegségek, járványok veszélye, mely elsősorban a gyerekeket és a várandós nőket fenyegeti. Becslések szerint 37000 terhes nő él a katasztrófa övezetben.

Az ENSZ 17 védelmi zónát hozott létre Port-au-Prince-ben, ahol élelmet, ivóvizet és védőfelszereléseket osztanak, illetve orvosi ellátást biztosítanak.

Az UNICEF a haiti kormánnyal és más szervezetekkel, például a Vöröskereszttel együttműködve, nekikezdett a kísérő nélküli gyerekek azonosításához. Ezek a gyerekek nemcsak éheznek, hanem sürgős pszichoszociális segítségre szorulnak. Az UNICEF felhívta a figyelmet, hogy ezeknek a gyerekeknek az azonosítása és családjuk megtalálása jelenleg elsőbbséget élvez bármilyen alternatív elhelyezéssel (például árvaházakkal vagy az örökbefogadással) szemben.
  1. 2010. január 22. 22:16126.

    Nézd meg a filmet. Ha téged egy kutya után neveztek el, akkor te is egy teljesen olyan (ab)normális családból származhatsz, mint én, és akkor igazi bonca vagy.

     

    A KK nem volt kölyökidős. Talán egy kicsit előtte voltak a filmjei.

     

    Hagyjuk. 

    előzmény:
    boncza (125)
    2010-01-22  21:41
  2. 2010. január 22. 21:41125.

    De van egy Kovacs Kristof is, nem??? O Kolyokidos volt. Na tenyleg elkalandoztunk:))

    En ugye Adytol indultam ki, de en boncza ebben az esetben egy eb utan vagyok elnevezve. Az eb viszont mint masodik almos kutya es az ugyanebbol az alombol szarmazo novere kaptak a Boncza  - Berta nevet:)) 

    előzmény:
    Ejmiaszösz (124)
    2010-01-22  21:22
  3. 2010. január 22. 21:22124.

    Kovács Krisztián, Te Boncza, nem Kristóf! A Bujtor volt a festő Boncza. Meg volt madaras Boncza (jól emlékszem?). Rákerestem a Google-on, a mai napig friss fórumok vannak erről a filmről. Sok mai felnőtt kedves gyerekkori filmje volt. Jó pár éve volt Krisztiánnal egy riport, nem lett színész, de gyerekszínészként zseniálisan természetes volt. Fogalmam sincs hány éves. 35 körül?

     

    Én nagyon szeretem az ifjúsági filmeket, könyveket. 

     

    Erről ennyit, nem is erre a fórumra való, amiről írok. Kicsit elkalandoztam. Nem baj? Nem.

    előzmény:
    boncza (123)
    2010-01-22  20:27
  4. 2010. január 22. 20:27123.
    Oh ertem! Valami remlik, de szerintem a filmet nem lattam. Pedig annyira nem vagyok fiatal. Marmint Kovacs Kristof szerintem csak par evvel idosebb nalam.
    előzmény:
    Ejmiaszösz (121)
    2010-01-22  20:02
  5. 2010. január 22. 20:04122.

    Figyeljetek, a "lekiabálom a haját" az nem egy olyan komoly mondás. Semmi gond, nem bántódtam meg.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. január 22. 20:02121.

    Hajaj, akkor te nagyon fiatal vagy. Volt egy film, a főszereplője Kovács Krisztián volt, zseniális gyerek színész, tündéri kis hapsi, ő volt a Hahó öcsi (Kököjszi és Bobojsza könyvből írt film), meg még egy csomó ifjúsági filmben. Mai napig imádom. No egy filmben az igazi Bonczát keresi. Tulajdonképpen barátot keres. Aki tudja, hogy mi az a bonczaság. Esetleg keress rá, de most felcsigázódtam, keresek.

     

    Én boncza vagyok. 

    előzmény:
    Ejmiaszösz (119)
    2010-01-22  17:55
  7. 2010. január 22. 18:24120.

    Bocsanat, nem szantam lekiabalasnak:))

    Marmint a Boncza csalad tagja vagyok-e, mint Berta? Nem:) 

    előzmény:
    Ejmiaszösz (117)
    2010-01-22  17:30
  8. 2010. január 22. 17:55119.

    Hú, tényleg nagyon fáradt lehettem. Most látok egy papírt itt a gép előtt, rá van írva a szám, 1749, meg Tahiti. Még jó, hogy csak most küldök SMS-t. Köszi.

     

    Hát ez valahogy olyan volt, mint amikor a külföldiek összekeverik Budapestet Bukaresttel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (118)
    2010-01-22  17:35
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 17:35118.

    Nem is kiabáltam le, csak írtam, hogy nem tudom mi van Tahitin, itt Haitiről van szó:) Aztán még mindig nem kapcsoltál, akkor tettem be egy kis ismertetőt a két országról:)

     

    előzmény:
    Ejmiaszösz (116)
    2010-01-22  17:28
  10. 2010. január 22. 17:30117.

    Jól van, már Szerdareggel is lekiabálta a hajamat. Bocsánat.

    Te igazi Boncza vagy? 

    előzmény:
    boncza (110)
    2010-01-22  07:09
  11. 2010. január 22. 17:28116.
    Hát ezt jó összekevertem (Tahiti/Haiti). Mentségemre szóljon, 12 órán át felajzott terhesekkel foglalkoztam, agyilag fáradtan. OK, már hallom is a választ, hogy akkor inkább pihenjek és ne éljek társadalmi életet. Értettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (109)
    2010-01-22  06:47
  12. 2010. január 22. 17:09115.
    nezd :en , mi tul eltunk  LAS VEGASBAN   pont 10 eve egy:  6, 7 es flodrengest.  es csak egy hotel   repedt meg. nana, ok ugy epitenek mindent.  tehat nekem kerlek  ne mond, mi lenne, ha..  egyebkent akkor ejjel 3 volt, es arra ebredtunk fel, hogy az agy  ugral. gondultuk a szomszed  csinalja,  de miko vagy 3 perc utan  maskep kezdett mozogni ugrottunk ki az agybul.  igen szerencsessek voltunk.  szep hetveget neked is.
    előzmény:
    Ejmiaszösz (104)
    2010-01-21  23:49
  13. Torolt_felhasznalo_802927
    Torolt_felhasznalo_802927
    2010. január 22. 17:07114.
    Nem ismersz, úgyhogy erre nem írok semmit, és nem dobok be linket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131181 (112)
    2010-01-22  07:48
  14. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. január 22. 15:24113.

    igen, jol mondod...

    sehol nem hallani hogy a kormany korrupt, es rablo, a nep pedig irastudatlan, munkanelkuli es abszolut nyomorban el.

     

    de ez is igaz, hogy EZ nem csokkenti az egyen, a csaladok jelenleg tortent tragediajat.!

     

    es az is igaz, amit Iren most irt, hogy ugyan azon a szigeten 2 allam van.

     

    az egyik abszolut nyomorban,

    a masik egy viragzo allam.

     

    kerdes : MIERT? 

     

    es te is felveted, hogy egy ilyen foldrajzi fekvesu szigeten miert van ehezes??? 

     

    nincs valaszom...ezeket a kerdeseket en is csak ugy magamnak tettem fel! 

    előzmény:
    boncza (111)
    2010-01-22  07:21
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 07:48112.

    majd ha voltal legalabb ilyen helyzetu csaladok kozott

    es erdemben adtal segitseget is a sajatodbol es adomanyokbol

    ha nem irhadat ovva a meleg lakasodbol hatarozod meg mi a suletlenseg

    akkor targyalhatunk

     http://picasaweb.google.com/t.seaside/Most arSarajevoDubrovnik#slideshow/5378653223880712802

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802927 (85)
    2010-01-21  17:43
  16. 2010. január 22. 07:21111.

    A hiradasok arrol nem szolnak, hogy mar a foldrenges elott is oriasi volt a nyomor, az egeszsegugy es az oktatas a nullaval egyenlo, kozbiztonsag semmi es allando belso harcok dultak az orszagban.

    A korabban mar megsegitesre szant milliok pedig valoszinuleg svajci, luxemburgi bankszamlakon biztonsagban el vannak helyezve.

    Egyebkent az rejtely, hogy lehet egy Karib-szigeten ehezni.... az osszes tobbi sziget maga a paradicsom, ez sem kivetel (ezt most a foldrajzi es  eghajlati adottsagaira ertem). Egyes afrikai orszagokban megertem az ehezes jogosultsagat (Etiopia), de ott ahol egesz evben megteremnek a gyumolcsok es zoldsegek, a halat csak ki kell szedni a tengerbol?

     

    Ez persze nem csokkenti a tragedia merteket es az osszefogas fontossagat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (108)
    2010-01-22  03:01
  17. 2010. január 22. 07:09110.

    Kb 12000 km tavolsagra fekszik Tahiti es Haiti egymastol. Haiti egy sziget a Karib-tengeren, Tahiti pedig egy  sziget-csoport a Csendes-oceanon, kb feluton Del-Amerika es Ausztralia kozott.

    előzmény:
    Ejmiaszösz (101)
    2010-01-21  23:28
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 06:47109.

    Haiti egy szigetország a Karib-térségben. Hispaniola sziget nyugati részén fekszik, a keleti felén lévő Dominikai Köztársaság az egyetlen szárazföldi szomszédja. Neve az őslakos taínók nyelvéből származik, jelentése hegyekkel borított. Kilenc millió lakosának többsége afrikaiak leszármazottja. Az egymást követő katonai diktatúrák tönkretették az ország gazdaságát, így Haiti ma egész Amerika legszegényebb állama. Fővárosa Port-au-Prince (ejtsd: port o prensz).

     

     

    Tahiti, eredeti nevén Otaheite, Francia Polinézia legnagyobb szigete a Csendes-óceánban. A főváros Papeete az észak-nyugati parton fekszik.

    Tahiti szigete a hírét a világban csodás természeti szépségeinek, barátságos népének köszönheti. A szigeten található Francia Polinézia fővárosa, Papeete is.

    Tahiti nagyjából nyolcszög alakú, éghajlata trópusi, mégis elkerülik a trópusi betegségek, a tífusz, malária ismeretlenek a szigeten. Mérges kígyók sincsenek.



    előzmény:
    Ejmiaszösz (101)
    2010-01-21  23:28
  19. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. január 22. 03:01108.

    meg mielott valaki felreertene az alabbi beirasomat, igen, hiszek abban hogy a bajba jutott orszagot/allamot segiteni kell katasztrofa idejen.

    ezt ennel is inkabb allitom mert 15 honappal ezelott Houston es kornyeke tulelte az USA legnagyobb hurikanjat, az IKE-t. 

    Mi itt 5 MILLIOAN maradtunk villanynelkul 2-3 hetig, attol fugg hol laktal.

    gazolin, viz nelkul sokan. 

    es bennunket is segitettek, tobb mint 10 ezer favago jott a vilag minden reszerol a kidolt fakat (amik leszakitottak villany vezeteket, felbevagtak hazakat, agyon nyomtak epuleteket es kocsikat) tobb mint szinten 10 ezer villanyszerelo... oooooooriasi volt az osszefogas, a SEGITSEG!

     

    ennelkul nem megy! 

     

    remelhetoleg Haiti is egy napon talpra fog allni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (107)
    2010-01-22  02:55
  20. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. január 22. 02:55107.

    ezt amit most irok, nem azert mert valakit is vedeni akarok, sot nem is Haiti ellen. De hogy Iren miert irta amit irt talan ezzel magyarazhato:

     

    Haiti MILLIOKAT KAP...EVEK OTA, ES ALLANDOAN... es megis , ENNEK ellenere a beka segge alatt vannak, abszolut nyomorban. 

     

    most baj van, ooooooriasi baj... 

     

    hova lettek a milliok? miert ilyen nagy a szegenyseg, miert van ennyi arvahaz, miert van ennyi "eldobott" gyerek?

    szoval nagyon sok , nagyon jogos kerdes van.

     

    arrol nem beszelve, hogy a helyzet annyira lehetetlen, hogy ott a napi 2-4 millio kiosztott kaja annyi mint a csepp a tengerben.

    A gyerekeket sorban kihozzak...hala Isten..

    de hogy a tobb millio embererrel mi lesz????? 

     

    pl en ma megkerdeztem csak ugy magamban, hogy ez egy sziget, nincsenek pl halaszfaluk? miert nem mutatja a tv hogy valaki halaszik, mondjuk, hogy legyen mit ennie? van valakinek valasza erre?

     

    es az hogy ujjabb milliok mennek oda, es olyan orszagoktol IS akiknek nincs!!! hanem KOLCSONBOL... mint pl USA, CAnada, es meg biztos mar allam is kolcsonbol el... akkor talan Iren ezert haragszik!

    nem hiszem hogy a haiti nepet hibaztatja... nem hiszem hogy az ehezo gyerekektol sajnalja.. hanem unja hogy csak dol oda a penz ES SEHOL SEMMI NYOMA, LATSZATA!!!!!!

     

    es EZ legalabb akkora BAJ mint maga a foldrenges volt! 

    előzmény:
    Ejmiaszösz (104)
    2010-01-21  23:49
  21. Torolt_felhasznalo_990521
    Torolt_felhasznalo_990521
    2010. január 22. 02:33106.
    Eneke6:Biztos lehetsz benne,ezen a foldon: 3-billio ember /az a minimum/ egyet ert veled a mai napon!A tobbivel meg ne torodj! A fikazo megZERO.....Jo a humanitasod! Ember Vagy!Nem cocrocs!
    előzmény:
    énke6 (18)
    2010-01-19  16:43
  22. 2010. január 22. 00:01105.
    Ez szép kezdeményezés!Nagyon szomorú dolog ami történt:( Jó tudni h vannak még mélyérzésű emberek!Azok pedig akik ezt nem érzik át csak sajnálni tudom!Aki adni képes, folyvást gazdagszik. Ez az egyszerű összefüggés sokakat mosolyra fakaszthat, de sokkal inkább irigykedniük kellene, mert pont abból rekesztődnek ki, ami után minden ember vágyik, lelkük harmóniájából.  Aki jámbor tetteket végez, az sohasem válik balsorsúvá. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. január 21. 23:49104.

    Kedves Irene, kezdek csalódni benned. Olyan nagy emberbarátnak ismertelek meg eddigi hozzászólásaidból, amiket igencsak sok fórumon olvastam.

     

    Remélem nem gondoltad komolyan, hogy a világ ne fogjon össze, ha egy nép nagyon nagy bajban van.

     

    A Föld mostanában huncut dolgokat csinál. Ha mondjuk Kanadában bekövetkezik egy 7-es földrengés, el tudod képzelni... kő kövön, Irene a férjén nem marad.

     

    Javaslom, hogy nézz utána a neten, hogy a Richter-skála szerint a 7-es rengés mit jelent.

     

    Te jó ég, 7-es volt? Nagyon késő van, de úgy emlékszem. 

     

    Majd ezt is nézd meg.

     

    Hétvégén meg fogom nézni, hol, merre háborog canada. Egyébként az adót, a tied, meg a mienk is, többek között erre is megy el.

     

    Elkülönített alapok vannak katasztrófa helyzetekre. Ez most az volt Tahitin. 

     

    Egyébként hogy vagy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-01-19  22:59
  24. 2010. január 21. 23:37103.
    Ez az idézet dolog nem megy. Nem az egészet akartam kijelölni. De nem baj, mert szinte mindennel egyetértek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. január 21. 23:36102.

    Csak egy apróság: Biztos, hogy a telefontársaságok nem nyúlják le a pénzt. Ahogy nem nyúlják le akkor sem, amikor alapítványoknak gyűjtenek az "emberi hívószám"-on vagy alapítványokat bemutató tévéműsorban és egyéb más helyen. Ezt véletlenül tudom.

    Max. örülnek, hogy csupán némi adminisztráció, és a társadalmi szerepvállalás egy része pipa. De ezért szerintem ne vessük meg őket. Nem tudom, hogy közülünk, akik felhívtuk párszor a számot, hányan mennének a postára rózsaszín csekket feladni. Biztos lennének, de az is biztos, hogy nem ennyien. Legalább a roppant egyszerű módszeren ne akadjunk fenn... Hogy tessék, adhatunk, ha akarunk és még ki se kell menni a hóba-sárba a jó meleg szobából.

    Valamint tényleg vannak alapítványok, amelyeknél aránytalan a működésre-fenntartásra fordított és a célt segítő összeg, de azért az UNICEF azt hiszem, már bizonyította létjogosultságát.

    Ha pedig valaki máshogy akar segíteni - akár Haitin, akár itthon, megteheti. Ahogy azt is, hogy némi fáradtsággal utánajár annak, akinek a pénzt, ruhát, játékot, adója 1%-át, bármit adná, és nem elégedne meg azzal, hogy elolvas néhány cikket vagy megnéz egy internetes oldalt. És akkor kiderülne, hol van rá igazán szükség. Mert van, csak valóban nem mindig egyszerű megtalálni.

    Valamint - ha már így belementem - nem éppen attól kerek a világ, hogy mindenkinek más a fontos? Van, akinek a menhelyi kutyák, van, akiknek a gyermekmentők, van, akiknek a börtönben lévő édesapák gyerekei, van, akiknek a hajléktalanok, van, akinek a szomszéd öreg néni.

    Hát akkor adjon mindenki ott, ahol ő maga úgy érzi, szükséges. És örüljünk annak, hogy sokan, sokaknak, sokféleképp segítenek.

    idézet:
    Zuzó (118)
    2010-01-21 21:00:34

    Teljesen igazad van. Elküldeni egy SMS-t vagy sorbanállni a postán...

     

    Édes vagy, rózsaszín csekk, most már a tavalyi sárga sem működik. Azt nem tudom, hogy a színe változott, de van valami nagy változás csekkfeladás ügyben.

     

    A továbbiakkal is egyetértek. Adj, ha tudsz, ha akarsz, adj annak, akinek akarsz. 

     

     

    előzmény:
    Zuzó (97)
    2010-01-21  21:00

Címlap

top