Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segíts Haiti gyermekeinek!

CapuccinO
Létrehozva: 2010. január 19. 14:50
Segítség Haitinek - Hívja a 1749-et!

Hívásával életeket ment!

1 hívás = 200 Ft = 100 db vízfertőtlenítő tabletta = 400 l tiszta ivóvíz

A hívás ára 200 forint, amit teljes egészében megkap az UNICEF. 1 hívás árából az UNICEF 100 darab vízfertőtlenítő tablettát tud vásárolni, mellyel 400 liter tiszta ivóvizet biztosíthat a földrengés gyermekáldozatai számára.

A 1749 a három mobilszolgáltató és a T-Home vezetékes hálózatából hívható. Ha sms-t küld, írja be: Haiti

Küldhet adományt is az UNICEF Magyar Bizottság 11705008-20123725 számú számlájára. A közlemény rovatban tüntesse fel: Haiti.

Helyzetjelentés Haitiből

A kaotikus állapotok és a logisztikai nehézségek ellenére a napokban 26 helyen állított fel 5000 és 10000 literes víztartályokat az UNICEF. Ezenkívül 120 000 palack ivóvizet is szétosztottak a szervezet munkatársai.

Az UNICEF irányításával eddig 52 vízosztó helyet létesítettek, elsősorban kórházakban, illetve azokban a városnegyedekben, ahol nagyon sok a hajléktalan. Ezeken a helyeken sürgősen latrinákat kell építeni.

A vízellátás és a szennyvízkezelés teljesen összeomlott a városban. A földrengés által sújtott területen, ahol 3 millió lakos él, naponta mintegy 9 ezer tonna ürülék kerül a környezetbe. Mivel egyre romlanak a higiénés körülmények, nő a betegségek, járványok veszélye, mely elsősorban a gyerekeket és a várandós nőket fenyegeti. Becslések szerint 37000 terhes nő él a katasztrófa övezetben.

Az ENSZ 17 védelmi zónát hozott létre Port-au-Prince-ben, ahol élelmet, ivóvizet és védőfelszereléseket osztanak, illetve orvosi ellátást biztosítanak.

Az UNICEF a haiti kormánnyal és más szervezetekkel, például a Vöröskereszttel együttműködve, nekikezdett a kísérő nélküli gyerekek azonosításához. Ezek a gyerekek nemcsak éheznek, hanem sürgős pszichoszociális segítségre szorulnak. Az UNICEF felhívta a figyelmet, hogy ezeknek a gyerekeknek az azonosítása és családjuk megtalálása jelenleg elsőbbséget élvez bármilyen alternatív elhelyezéssel (például árvaházakkal vagy az örökbefogadással) szemben.
  1. Torolt_felhasznalo_303640
    Torolt_felhasznalo_303640
    2010. január 19. 23:4851.

    Te önkéntésként dolgozol valahol? Nekem sajnos ilyenre nincs időm és energiám, de nagyon tisztelem azt, aki csinálja. Suli és munka mellett, ami időm marad azt a szeretteimre áldozom, de azért segíteni is szeretnék természetesen.

     

    De egyébként azt vettem észre, hogy baromi nehéz adakozni, adományozni. A fentebb leírt példám is azt mutatja, de tapasztaltam már más hasonlókat is.  Persze pénzt átutalni egy bankszámlára nem nagy ügy, csak sajnos azt annyira nem tehetem meg, inkább ruhát és élelmet adnék, ha lenne kinek.

    előzmény:
    ibr (50)
    2010-01-19  23:33
  2. ibr
    ibr
    2010. január 19. 23:3350.

    Igen, jól írtad, nekünk apróság.....de úgy látszik ez a 200 Ft nem mindenkinek az...

     

    Igazából kezd elegem lenni abból, hogy mindig ezzel szembesülök....amikor Erdélyben voltak nagyon durva áradások, akkor is gyűjtöttünk, persze ugyanúgy megkaptam, hogy miért nem a "sajátjaimnak" segítek....

    Akkor ünnepélyesen kijelentem, mielőtt még egyszer valaki belekötne a dologba:

    Itthon is sokat segítünk, nagyon sok ember van, aki adakozik, vagy kétkezi munkával segít, csak ezt nem mutatják a Fókuszban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303640 (49)
    2010-01-19  23:24
  3. Torolt_felhasznalo_303640
    Torolt_felhasznalo_303640
    2010. január 19. 23:2449.

    Én felhívtam őket, mert amikor néztem a híreket, úgy éreztem muszáj tennem valamit! Odautazni nem tudok, legalább ezzel az aprósággal hozzájárulok a mentésükhöz.

     

    Az itt kialakult vitához kapcsolódva elmondanám, hogy itthon is próbálok segíteni a rászorulóknak csak nem mindig sikerül. Decemberben Anyukámmal használt, de jó állapotú ruhákat szerettünk volna elajándékozni. Első körben a szemben lévő katolikus templomban próbáltuk ott hagyni, ahol azt mondták, hogy most ők nem akarják tárolni, majd áprilisban vigyük el, akkor tartanak jótékonysági vásárt, ahol a bevételből a templomot támogatják.

     

    Ezek után mentünk a Vöröskereszthez, ahol azt mondták, hogy ők most a cipősdoboz akcióval vannak elfoglalva, nem érnek rá ruhát osztani.

     

    Végül elvittem egy kihelyezett ruhagyüjtőbe egy hipermarket mellé, ahonnan aztán a szemem láttára kihalászta egy roma pár, akik nem tűntek rászorulónak...

     

    Persze ez nem jelenti azt, hogy feladom a jótékonykodást. Megint vannak felesleges ruháim és az adóm 1 %át is fel fogom ajánlani egy alapítványnak. És megmaradok abban a naív hitben, hogy amit adok azt arra fogják felhasználni amire én szántam  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. ibr
    ibr
    2010. január 19. 22:5348.

    Pénzt én sem tudok adni, örülök, hogy élek...

    De néha egy kis ételosztástól nem megyek tönkre (.

    igaz, ennél jobban nem is lehet)

    eGYÉBKÉNT HA MEGTAPASZTALSZ EGY ILYEN ÉJSZAKAI "KIRÁNDULÁST" HAMAR RÁJÖSSZ, HOGY NEKIK IS MEKKORA SZÜKSÉGÜK VAN A SEGÍTSÉGRE!

     

    hopsz, bocs a nagybetűért, lusta vagyok megint leírni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802927 (46)
    2010-01-19  22:04
  5. ibr
    ibr
    2010. január 19. 22:5047.

    a befolyt összegekből nemcsak vizet tisztítanak, hanem megszervezik az általad említett emberek oda utaztatását, ellátását....nagyon sok szervezet küld oda embereket segíteni!

     

    Egyébként szerintem is fontos lenne a saját hajléktalanainkkal is foglalkozni, mi ételt viszünk néha éjjelente, most pedig gyűjtöttünk egy csomó ruhát, főleg pulcsikat. Azokat szeretnénk szétosztani. Úgyhogy igazad van, velük is kell törődni szerintem.

     

    De ez nem zárja ki, hogy Haitit támogassuk.

     

    És igen, szerintem minden gyermek angyal!

    előzmény:
    semiramis (45)
    2010-01-19  21:56
  6. Torolt_felhasznalo_802927
    Torolt_felhasznalo_802927
    2010. január 19. 22:0446.

    Én nem adakozok a hajléktalanoknak. Most lehet rám dobálni a köveket! 

     

    Ha végig nézted a hiradást, pont a két alapvető dolog hiányzik: ÉLELEM és VÍZ. Ez az elborzasztó. Ez nem egy szimpla földrengés, mint Törökországban, hogy elég kutyásmentő, orvoscsoport, mert 2-3 markoló. 

     

    Embertelen állapotok uralkodnak ott. Már nem a túlélőket keresik, hanem élelmet, szivacsot, amire éjszakára lefeküdhetnek. 

     

    Ha jobban belegondolnál nem írnál ilyeneket. 

     

     

    előzmény:
    semiramis (45)
    2010-01-19  21:56
  7. 2010. január 19. 21:5645.

    miböl gondolod hogy angyalok? ismered öket?

     

    egyebkent erdemes atgodilni: biztos, hogy penz hianyzik onnan? Annyit kaptak belöle, mint a szemet. ugyanez taarokkal, kajaval, mindennel! lassan belefulladnak.

     

    amire szüksegük van: hozzaertö emberekre, akik SEGITENEK felepiteni a korhazakat,  iskolakat, templomokat,  SEGITENEK romot takaritani, fertötleniteni...

     

    ehhez mindhez elegendö a penz. CSAK emberek kellenek, akik honapokig ottmaradnak es konkretan megfogjak a munka veget.

     

     

    Ettöl függetlenül hasznos az az sms, jol jön a penz. a Vöröskereszt rengeteg embert tamogat, kis hazankban is, nem kell messzire utazni a peldakert.

     

    (azert erdekelne, hogy a most sms-ezök küzül hanya adakoztak a magyar hajlektalanok szamara...)

    előzmény:
    ibr (42)
    2010-01-19  19:37
  8. 2010. január 19. 21:5244.

    Jó estét!

    Örülök, hogy mostanra lecsillapodtak a felkavarodott kedélyek. Tudom, körülöttünk is sokan szorulnak segítségre, de ahogy több hozzászóló írta, a kisgyerek nem tud magának vizet, ennivalót bunkóval (ahogy mára eljuttottak sokan Haitin) szerezni. Nekik a felnőttek keze kell, ha nem velóságosan, legalább virtuálisan. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. ibr
    ibr
    2010. január 19. 19:4143.

    Igen, én is nagyon-nagyon örülök ennek az sms-es megoldásnak, ez egy vállalható összeg bárkinek. Ráadásul gyorsan el lehet küldeni, nem igényel erőfeszítést. Szerintem nagyon sokan élni fognak ezzel a lehetőséggel.

     

    A holttesteket nem bírom nézni, a gyerekeket még úgy se, ezért tettem be inkább pozitív képeket....mert fontos, hogy újra boldogok legyenek...de legalábbis emberhez méltó körülmények között élhessenek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802927 (41)
    2010-01-19  19:36
  10. ibr
    ibr
    2010. január 19. 19:3742.
    Segítsünk, hogy újra így tudjanak mosolyogni ezek a kis Angyalok!
    előzmény:
    ibr (40)
    2010-01-19  19:33
  11. Torolt_felhasznalo_802927
    Torolt_felhasznalo_802927
    2010. január 19. 19:3641.

    Én követem a híreket illetve megnéztem az összes képet, amik fent vannak neten a mostani állapotokról. 

     

    A holtestekről készített képek már nem sokkolnak, de az a sok gyerek, akinek az egész családja odaveszett, feje bekötve, karja amputálva.

    Hát a szívem megszakad! 

     

    És nagyon örülök, hogy ilyen összefogás született a telefontársaságok részéről. Mert hiába hirdeti a Vöröskereszt, hogy segítsünk... A nagy közös kalapból minimális jutna oda el... De így nagyobb az esély, hogy megkapják a befolyt összeget.  

    előzmény:
    ibr (38)
    2010-01-19  19:20
  12. ibr
    ibr
    2010. január 19. 19:3340.
    Az UNICEF segítséget ad és kér

    A szervezet jól ismeri Haitit, hiszen 1949. óta jelen van az országban programjaival.

    Az UNICEF-nek 120 millió dollárra van szüksége haiti segélyprogramjának finanszírozásához. A földrengés óta eltelt néhány nap alatt csaknem 20 millió dollár érkezett az UNICEF számlájára.

    Az UNICEF Magyar Bizottsága 3,5 millió forinttal támogatja a segélyakciót, ugyanakkor további pénzbeli adományokat vár, hogy segíthessen a földrengés gyermekáldozatain. A befizetéseket az UNICEF Magyar Bizottság 11705008-20123725 számú adományszámlájára lehet utalni vagy csekket lehet kérni a Bizottságnál (telefon: 201-4923). A közlemény rovatban kérjük feltüntetni: Haiti.
    előzmény:
    ibr (39)
    2010-01-19  19:30
  13. ibr
    ibr
    2010. január 19. 19:3039.
    Tények az országról

    Haiti a nyugati félteke legszegényebb országa. Csak minden ötvenedik felnőttnek van tartós, jövedelmet biztosító munkája. A lakosság 46%-a 18 évnél fiatalabb. Az iskoláskorú gyermekeknek kevesebb, mint fele jár iskolába. Csak a lakosság fele jut egészséges ivóvízhez. Az amerikai kontinensen itt a legmagasabb a csecsemő- és a gyermekhalandóság. Az egészségügy állapota katasztrofális, az egészségügyi alapellátás csak a lakosság 40%-ára terjed ki. Az ezredforduló óta erőszak és káosz uralja az országot, melyet rendszeresen sújtanak természeti katasztrófák, így hurrikánok, árvizek és földrengések. A mostani katasztrófa a 10 milliós lakosság egyharmadát közvetlenül érinti.
    előzmény:
    CapuccinO (1)
    2010-01-19  14:50
  14. ibr
    ibr
    2010. január 19. 19:2038.
    Csak olyan szomorú ez...Ha minket érne ilyen katasztrófa, szerintem nagyon sokan segítenének nekünk és el is várnánk a segítséget...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-01-19  19:18
  15. ibr
    ibr
    2010. január 19. 19:1237.

    Engem is elszomorít, hogy már az első megnyilvánulás is ilyen...

    Ráadásul gyerekekről an szó, akik éheznek, elvesztették a szüleiket, nincs hova menniük....Fontos az egymás segítése kis hazánkban is, de most oda kell koncentrálnunk egy pillanatra!

    előzmény:
    énke6 (18)
    2010-01-19  16:43
  16. ibr
    ibr
    2010. január 19. 19:0736.

    Ne ítélj elsőre...

    Biztos vagyok benne, hoy mindenki segít, ahol tud a saját környezetének is! És fontos is, amit írtál, én is úgy gondolom, hogy nem kell egy métert menni és az ember belebotlik a legnehezebb sorsokba. És kötelességünk segíteni rajtuk!

    De most is fontos és muszáj is!!!! 

    Fogjunk össze inkább, jó?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (2)
    2010-01-19  15:22
  17. ibr
    ibr
    2010. január 19. 19:0435.

    Sziasztok!

     

    Én is pont most akartam topikot nyitni, de nagyon örülök, hogy már létezik!

     Beteszem az Indexes cikket is, bár már lehet belinkeltétek, még nem olvastam vissza!

     

    A magyar mobilszolgáltatók elindították a 1749-es hívószámot, amellyel a HAITI szót beküldő ügyfelek 200 forintot adományozhatnak az UNICEF-nek.

    Magyarországon is elindult egy segélyvonal, amellyel a haiti mentési munkálatokat lehet támogatni. A megadott telefonszám a Pannon, a T-Mobile és a T-Home, valamint a Vodafone hálózatából működik. A támogatók vagy felhívják a 1749-es számot, vagy ugyanerre a számra elküldik sms-ben a „HAITI” szót.

    Az ügyfelek 200 forintot adományoznak az ENSZ Gyermekalapjának, az UNICEF-nek, amit a szervezet többek között a családok súlyos ivóvízproblémájának megoldására használ fel. Az UNICEF minden hívás és sms díjából 100 darab vízfertőtlenítő tablettát tud venni, ami 400 liter tiszta ivóvizet jelent a földrengés gyermekáldozatai számára. Az összegből emellett az UNICEF takarókat, élelmiszert, gyógyszereket is biztosíthat a bajba jutott családoknak.

    Az UNICEF a beérkező adományok teljes összegét megkapja; a távközlési cégek semmilyen külön díjat nem számolnak fel az sms-ek és hívások után.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802927 (33)
    2010-01-19  18:57
  18. Torolt_felhasznalo_802927
    Torolt_felhasznalo_802927
    2010. január 19. 19:0034.

    Én vodás készülékről telefonáltam és elfogadta a hívásomat.

     

    Többször kell telefonálni, ha esetleg azt mondja, hogy nem kapcsolható. 

    előzmény:
    Évanyó (26)
    2010-01-19  17:12
  19. Torolt_felhasznalo_802927
    Torolt_felhasznalo_802927
    2010. január 19. 18:5733.

    Sziasztok!

     

    Pont most néztem a híradót, és rohantam , hogy indítok topikot! De örülök, hogy megelőztek!  

    előzmény:
    CapuccinO (1)
    2010-01-19  14:50
  20. 2010. január 19. 18:0432.

    Igaz, csakhogy ez a topik nem az itthoniak megsegítéséről szól, ezért kár is volt az első hozzászólónak beszólni.

     

    Örülök, hogy a topikot a kiemelt topikok közé tették.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (30)
    2010-01-19  17:57
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 19. 18:0031.
    Elnézést kérek, nem akartam rosszat. Az előző hozzászólásomban lezártam a vitát. Sok sikert a topikhoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-01-19  17:26
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 19. 17:5730.
    De,értem. Valaki megjegyezte az elején, hogy a szűkebb környezetünkben is körül kellene nézni. Nemsokára megkövezték a hozzászólásáért. Bátorkodtam halkan megkérdezni a többséget, miért olyan nagy bűn, ha valaki másként gondolja az adakozást, miért nem döntheti el valaki anélkül, hova, kinek, mennyit, hogy utána mindennek elhordják a hozzászólók:) Valaki írta a hozzászólásomra, hogy velem ért egyet, de nem szól, mert mindjárt jönnek a kövek:) Tudom, hogy szörnyűség történt Haitin, naponta történnek szörnyű természeti katasztrófák a világban, mindenki ott segít ahol tud - és ahol akar. Ha ti úgy gondoljátok Haiti, akkor Haiti, ha más úgy gondolja, hogy Ödönke a szomszédból, akkor Ödönke a szomszédból. Isten előtt mindegy, hova adod a 200 Ft-ot, ha tiszta szívből adod. Akkor sokadszorra is leírom, nincs rangsor, mert nem lehet rangsorolni. Van, akit megérint Haiti tragédiája, van aki az sem tudja hol van. Ettől nem rosszabb ember, aki azt mondja, inkább a szomszéd Mariska néninek adok naponta egy tál meleg ételt, mert bizonyossággal tölt el, hogy tudom, hova adtam, van akinek az a védjegy, hogy UNICEF, és letudtam kétszáz forinttal a jótettet, és jöhetek ide hőbörögni:)Haiti mögött most ott áll Amerika (is). Obama mellett a két volt elnök is 100% segítséget ígért. Ha nektek az a meggyőződésetek, hogy ott segíthettek, tegyétek. Ha valakinek az a meggyőződése, hogy az ő kis forintjai oda csepp a tengerbe, és itthon szeretne segíteni, akkor ne küldjük máglyára,legyetek szívesek. Mindenkinek üzenem, többször nem írom le, már ötvenkétszer leírtam, ha nem értitek, nem értitek. Akkor maradok egyedül a véleményemmel, a többieket már elüldöztétek:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-01-19  17:22
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 19. 17:4429.
    Oké akkor telozok. zsu
    előzmény:
    CapuccinO (1)
    2010-01-19  14:50
  24. 2010. január 19. 17:2728.
    Elképzelhető, hogy sokan hívják. Nekem sikerült.
    előzmény:
    alamelphan (20)
    2010-01-19  16:56
  25. 2010. január 19. 17:2427.
    vezetékesről hívtam... jupicis vagyok... nem tudok róla, hogy le lenne tiltva!
    előzmény:
    Évanyó (26)
    2010-01-19  17:12

Címlap

top