Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 napos fogyókúra együtt

Torolt_felhasznalo_919512
Torolt_felhasznalo_919512
Létrehozva: 2010. január 15. 21:12

sziasztok!

2 nap múlva ebben a topikban elkezdünk egy 100 napos fogyókúrát!

 elszánjuk magunkat,2 napotok van elhatározódni,tehát január 18.-án kezdünk!

ha együt vagyunk,együt vezetjük azt hogy hány kilósak vagyunk ma és ma,

és végig írunk ide,hogy foggyunk,mit eszünk stb...együt vezetjük a topikot,és 100 nap elteltével öszehasonlítjuk a jan 8.-ai eredménnyel,gyertek!

  1. 2010. január 30. 17:56201.

    Jajj vigyázzatok magatokra ebben az időben. Nem tudom ti hogy vagytok vele de én tiszta depi lettem ahogy reggel kinéztem és láttam hogy szakad a hó. Tavaszt akarok és meleget! Utálok fázni!

    Ebben az időben futni se lehet menni, szóval ma konditerembe megyek. De annyira fáradtnak érzem magam már napok óta. Szerintem megint keveset eszek. 

    Engem a vásárlás tart soványan.

    Akkor meló meg suli után mindig elugrok turizni vagy egy plázába,é s felpróbálgatok egy csomó rzhát, meg mindig veszek is valamit. 

    Csak hónap végén szoktam bajban lenni, mert addigra elfogy minden pénzem.

    Most meg ha végre lesz egy kis pénzem futócipőt kell vennem, és proteint, meg szemüveget. Úgyhogy lőttek a jövő hónapi vásárolgatásomnak is. 

    előzmény:
    kicsikócos (200)
    2010-01-30  16:39
  2. 2010. január 30. 16:39200.

    Egyébként van benne valami, hogy a gyorsan feljött kilók gyorsan le is mennek. Olvastam valahol, hogy amit évek alatt szedsz magadra amiatt illik aggódni, mert, hogy azok már berendezkedtek hozzád.

     

    A ruhákat én is IMÁDOM (bolt, turi, leárazás- minden jöhet)

    És az motiválni is szokott… :-D

    Lehet bevezetem, hogy minden leadott kiló után meglepem magam valami széppel (na jó legyen inkább minden második kiló- mert elfogyna a pénztárcám is, nem csak én).

     

    Nagyon erősen elhatároztam, hogy mától tornázok mint a kisangyal de képzeljétek el ebben a rohadt hóban akkorát estem, elcsúsztam nem kicsit. Ráadásul a térdemre, úgy hogy ebből nem hogy mozgás nem lesz de lehet, hogy ügyelet…

     

    De azért vicces volt eltaknyolni a hóban

    előzmény:
    kerakopp (198)
    2010-01-30  10:51
  3. 2010. január 30. 11:08199.

    Sziasztok!

     

    Vagyok én is csak mivel tegy nappal hosszabb lett a pihenőm gyorsan elintéztünk egy csomó hivatalos ügyet ami már rég váratott magára.

    Hát valahogy úgy alakul a hetem, hogy a csütörtök mindíg bűnözős nap, de úgy alakítom, hogy csak délben vagy a délelőtti órákban eszem akkor is olyat amit egyébként nem.

    Ma csináltam milánói szószt. Magamnak párolt brokkolival a tészta helyett

    Tegnap mivel egésznap a városban voltunk és még van egy csomó üdülési csekkem ami áprilisig érvényes étteremben ettünk, de sikerült olyat találnom amit én is ehetek!

    Hát a ruhákról ne is beszéljünk...Az én lábaim meg elefánt lábak..vastag és olyan mint egy nagy oszlop.... Tegnap akartam venni melegítőt magamnak, de persze nem kaptam a méretemben.... ill volt 1 de combban szűk volt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. január 30. 10:51198.

    Kicsikócos: Üdv a fórumon aktív üzemmódban

    A kilóid miatt ne rágd magad, hip-hopp leadod majd és tavaszra újra belebújhatsz a régi ruháidba! (ahogy az időjárás most kinéz, jó sokat kell még várni a tavaszra, pedig de jó lenne, ha már plusz fokok lennének és sütne a napocska) Én is így el voltam keseredve a műtét után, hogy még több voltam, mint az előtte való hétfőn, de már le is ment a felszedett súly! Jó, mondjuk nekem 1 kg volt az egész, nem 6, de az is hamar lemegy Könnyen jött kiló könnyen megy (szerintem 8D)

     

    Nadi: Én meg pont a fordítottad vagyok ezek szerint Nekemcsak olyan ruháim vannak, amik nagyok rám (meg amik összementek a mosásban (nem, tényleg összementek, nem én dagadtam meg ) Pár cuccom van, ami pont a méretem (imádom a turkálókat meg a leárazásokat/szezon végi kiárusításokat, ez az én fétisem...) Én sose voltam vékony - vagyis inkább mondjuk úgy, hogy legutoljára 13 éves koromban nem volt rajtam felesleg (majdnem 10 éve), úgyhogy nekem nincsenek ilyen etalon ruháim, amibe jó lenne megint beleférni. Aztán az évek folyamán egyre csak gyűlt és gyűlt a sok kiló és a kihízott ruháim el lettek ajándékozva...

     

    tklarcsi: Jaj, ne is mondd... Úgy szeretnék felvenni ilyen mostanában divatos csípő alá érő pólókat, ami a vékony lányokon marha jól áll, de rajtam... Nm mondom, hogy hatalmas melleim vannak (90 C-s melltartó még nem extra-extra szerintem), de a fenekem is jókora (nem csak szélességben, hanem kerek is (vagyis nem vagyok az a tipikus lapossegű lány), így minden bő szabású felsőben, ami leér a fenekemig, kétszer akkorának látszom, mint amekkora a valóságban vagyok Elkeserítő.

    Én is mindig megrakva megyek be az elötőzőbe, aztán mázli, ha a 10-ből 1 tetszik magamon... Körtének lenni utálatos dolog (én is az vagyok (vagy homokóra, nem tudom eldönteni, hogy milyen széles a vállam), de alma se akarok lenni. Így legalább van egy csini derekam (amiről hamarosan eltűnik a háj és igazán mutogatnivaló lesz :D)

    előzmény:
    kicsikócos (197)
    2010-01-29  23:23
  5. 2010. január 29. 23:23197.

    Sziasztok Csajok!

     

    VÉGE! VÉGE! VÉGE! Szinte hihetetlen de vége a vizsgaidőszakomnak, komolyan azt hittem, hogy sose lesz vége. De nem, hogy vége lett még nyomot is hagyott… Bakker le se merem írni, de az átlag 70 kilómhoz képest 76 kiló lettem….  Nagyon gáz….

     

    Vicces, hogy írtátok a ruhákat mert komolyan mondom nincs mit felvennem…. Az összes cuccom nagyon kicsi lett…

    Bakkker nem hiszem el. Sürgősen neki kell állnom….

     

    Olvasgattalak benneteket (szigorúan csak olvasói módban), ügyesek vagytok. Nagyon kitartóak. Csak az a baj, hogy az össze leadott kilóitok rajtam landoltak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. január 29. 17:36196.

    Tiszta jók ezek a ruhák! Hát én fordítva vagyok. Általában én azért küzdök hogy beleférjek a már meglévő ruháimba. Van egy csomó etalon ruhám, pl egy 27-es farmer, ami még nyár végén jó volt rá, de most már a combomra se jön fel. Na én azokba szeretnék belefogyni. Van kb 12-15 db nadrágom. Na azokból most kb 3 jön fel rám. :(( Ja meg van egy rakás még a 75kg-os korszakomból, de azok már nagyon nagyok.

    Én minidig kinézek egy rakás csőtoppot, de meg se próbálom őket, mert túl nagyok a melleim és nagyon rosszul állnak. Pedig olyan szépek vannak, és másoknak olyan jól áll.

    előzmény:
    kerakopp (194)
    2010-01-29  14:03
  7. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 29. 17:05195.

    Én is imádom a rucikat!

    Engem az szokott bosszantani, ha valami tetszik, és ha felveszem, már nem. Mert, vastag a combom, nem elég formás a vádlim, és mert baromi nagy a fenekem. (körte vagyok). Útálom hogy a rövid derekú felső nem áll jól mert látszik a hátsóm, a hosszú azért , mert kiemeli, a bő meg olyan zsák!

    Mindíg 1000dolgot felpróbálok ami tetszi, de azután rájövök : nem áll jól...

    Lehet ezért lettem cipő és táska mániás....  :) mert a rucikban annyi csalódás ért...

     

     

    Jól néznek ki ezek a csíkosok.... vidámak!

     

    előzmény:
    kerakopp (194)
    2010-01-29  14:03
  8. 2010. január 29. 14:03194.

    Basszus, basszus...! Szenvedek. Nincs is jobb fogyókúrás motiváció, mint a ruhaüzletek tavaszi kollekciói

    http://www.nlcafe.hu/oltozkodjunk/20100129/hangolodj_az_ elenk_tavaszra/ ---> A negyedik rucit (ami elöl keresztpántos) már ki is néztem magamnak, jó lenne leadni a pocakombólat addig, míg el nem kapkodják az üzletekből

     

    Ez most nagyon random hozzászólás volt... De majd' szétrepedek a bosszúságtól, hogy nem vehetem meg magamnak azonnal.

    Te mit csináltok, ha van egy gyönyörű ruha, ami KELL nektek, de nem vehetitek meg, mert mire eljön a jobb idő, addigra valószínűleg túl nagy lesz rátok? Vagy csak én vagyok ilyen túlságosan ruhamániás?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. január 29. 11:32193.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a tanácsokat az adagokkal kapcsolatban!Ez a kistányéros módszer tetszik, azt hiszem, át fogok szokni erre! Tényleg így a legegyszerűbb kis adagokat enni... A nagytányér elég csalóka, mert az emberben benne van a tudat, hogy annak tele kell lennie és beleesik a csak-még-egy-kicsit hibába (legalábbis én így vagyok vele, hogy ha félig van tele a tányér, elhiszem, hogy az kevesebb, mint amennyinek lennie kéne)

     

    Ma reggel ráálltam a mérlegre és 79,3 kg-t mutatott! :D Vagis sikerült visszakerülnöm a műtét előtti állapotba (amikor 79,2 voltam)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 27. 22:03192.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok én is, csak nekem is kevés az időm.

    Én az adagokat úgy mérem, korlátozom, hogy míg a párom nagytányérról eszik én a sütistányért használom az étkezéseknél. Kevesebb kajcsit tudok rápakolni, és mégis az a látszat hoyg full teli a tányérom. Nekem ez bejött.

    Ja, és próbálok lassan enni, hogy észre vegyem mikor elég, és akkor rögtön abbahagyom.

     

    Ma :

    R: abonett 2szelet, májkrém+paprika.

    E: sült hekkhal, savanyúkáposzta.

    V: 2főtt tojás, sajt, uborka,paradicsom.

    Napközben nasi: 2db narancs.

     

    előzmény:
    Nadi84 (186)
    2010-01-27  00:55
  11. 2010. január 27. 19:12191.

    Szia!

    Nekem jó,ha ide beírod!

    előzmény:
    g.Ildi82 (187)
    2010-01-27  07:53
  12. 2010. január 27. 13:02190.

    Örülök hogy sikerült! 

     

    Hú de jól hangzik ez a csirkés recept! Én is azon gondolkodtam hogy mi legyen ma ebédre. Én ilyen sütőzacskós dologra gondoltam, de nincs időm sütögetni. Na talán majd vacsira.

     

    előzmény:
    g.Ildi82 (189)
    2010-01-27  12:10
  13. 2010. január 27. 12:10189.

    Nadi!

     

    Ez a Tied! Sikerült! Hogy ez nekem nem jutott eszembe! Nah mindegy!

     

    Mai menü:

     

    r: tk kenyér virslivel

    t: 1 danon activia

    e: sonkás csirkemell zöldségcsíkokkal

    v:??

     

     

    sonkás csirkemell zöldségcsíkokkal:

     

    Csirkemell szeletet pici olajon átsütünk majd sóval, rozmaringal fűszerezzük egy szelet sonkába beletekerjük. 2 kisebb cukkínit, 3 répát csíkokra vágunk. 1 fej hagymát és 1 gerezd fokhagymát össze aprítunk, üvegesre pirítjuk, hozzá tesszük a zöldséget, sót pici reszelt citromhéjat és 1 evőkanál paradicsompürét.A sonkába tekert húst rápakoljuk és 15 percig lefedve pároljuk!

    előzmény:
    Nadi84 (188)
    2010-01-27  10:10
  14. 2010. január 27. 10:10188.

    Printscreen? Nekem úgyis jó ha beírod ide. 

    Szép napot mindenkinek, és sok-sok kitartást!  

    előzmény:
    g.Ildi82 (187)
    2010-01-27  07:53
  15. 2010. január 27. 07:53187.

    Sziasztok!

     

    Vagyok én is csak kicsit kaotikusak a pihenő napjaim. Nagyon fáradt vagyok, pihenni is jó lenne meg van egy csomó elintézni valóm is de ha írni nincs is időm olvaslak titeket. Egyenlőre jól bírom én is /kopp-kopp/, de mérlegre nem állok. A mennyiségekkel én is bajban vagyok, de megpróbálok kevesebbet enni. Viszont olvastam múltkor egy jó tippet: Ne azért legyen lelkiismeret furdalásod amit megettél hanem örülj annak amit nem!

    Én most úgy vagyok, hogy mindent lecserélek egészségesebre meg adagcsökkentés..

     

    Viszont tartozom egy vallomással:

     

    Küzdök a táblázattal..Olyan értelemben, hogy egyszerűen elfelejtettem, hogy hogy mentettem olyan formátumban, hogy képként jelenjen meg.Ha valaki tudja,hogy lehet megköszönném..

    Hogy osszam így meg veletek?

    1. e-mailben

    2. egyszerűen ide írjam be 1 hsz-be összesítve?

    előzmény:
    Nadi84 (186)
    2010-01-27  00:55
  16. 2010. január 27. 00:55186.

    Igen, nekem is ez a bajom, hogy nem tudom mennyit egyek. Általában megpróbálok lassan enni, és amikor melőször megérzem hogy kezd elég lenni, akkor áttolom a páromnak a tányért. 

    Szerintem a 10órai, uzsonna az kb 1db gyümölcs, vagy joghurt, vagy pár szem olajos mag, vagy műzliszelet, ilyesmik lehetnek. Értelem szerűen reggel kell a gyümölcsöt enni, este fele a fehérjéket, zöldségeket. 

    előzmény:
    kerakopp (185)
    2010-01-26  20:35
  17. 2010. január 26. 20:35185.

    Én is furának találtam, hogy pont a csukló mérete kell nekik, de lehet, hogy azért, mert ott elég jól mérhető, hogy milyen vastag a csont, mert azon a részen relatíve kevés a zsír.....

     

    Sok sikert! 

    Biztos, hogy 1-2 kiló visszajön, de azok majd újra lemennek, mert a szervezeted rájön, hogy így a jó fogyni.

     

    Én most arra próbálom rászoktatni magam, hogy tartsak tízórait és uzsonnát. Csak az a baj, hogy sose merek ilyenkor enni, mert egyrészt nem vagyok éhes (és ha nem vagyok éhes, minek egyek? Nálam ez egyenes arányos a hízással.....), másrészt meg ilyen esetben, nem tudom, hogy mekkora adagnak kéne lennie a reggelinek-ebédnek-vacsinak. Csak pár falat? Fél tányér? Amíg el nem múlik az éhség, de még nem vagyok tele? Szóval nehéz...

     

     

    Többiek, hogy vagytok?  Hogy megy a fogyi?

    előzmény:
    Nadi84 (184)
    2010-01-26  20:11
  18. 2010. január 26. 20:11184.

    Én is kitöltöttem ezt a tesztet, de még nem jött meg az eredménye. vicces volt hogy a csukló méretet kérdezték. 

    Ma új életet kezdtem. Eldöntöttem hogy odafigyelek, és napi háromszor eszek értelmes kaját, nem csak egyszer.  

    Tudom hogy vissza fog jönni pár kiló, de nem érdekel. Most már kicsit egészségesebben szeretném ezt csinálni, és érzem hogy megint átestem a ló másik oldalára.

     

    előzmény:
    kerakopp (183)
    2010-01-26  19:11
  19. 2010. január 26. 19:11183.
    Ja! Azt még hozzátenném, hogy ő nem fizetett semmiért - nem vett részt ezeken a kúrákon és testedzéseken, meg nem vett DVD-ket ilyesmiket, csak beszélgetett a tanácsadóval, aki ellátta egy csomó hasznos információval, ami segített neki a fogyásban
    előzmény:
    kerakopp (182)
    2010-01-26  19:09
  20. 2010. január 26. 19:09182.

    http://www.lefogynideokosan.hu/ --> ezt az oldalt pár napja találtam, szerintem tök hasznos! Megcsináltam az internetes állapotfelmérést, és másfél napon belül kaptam kiértékelést lementhető .pdf formátumban. Írnak pár hasznos dolgot benne.

     

    A kórházi szobatársam ajánlotta, aki szintén fogyókúrázott, az oldal segítségével (ő elment az ingyenes tanácsadásra is...). Gondoltam belinkelem ide, hátha Ti is hasznosnak találjátok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. január 26. 19:06181.

    Sziasztok!

     

    Nadi84: Gratula a mínusz centikhez! :D 

    Én is megmértem magam már egyszer, úgy másfél hete, de nem merem újra centizni magam, mert kilóban nem nagyon fogytam azóta (tudom, hogy a kettő nem függ össze, hogy centi mehet lejjebb ha a kiló marad is).

     

    A BMI szerintem hülyeség, én nem hiszek benne. Akkor inkább már a teszsírszázalék...

    Annyi minden közre játszhat egy ember súlyában... Van két nagyjából egyforma magas és egyforma testméretű barátnöm: mindketten szépek és vékonyak (egyik se csontosvány se duci, se izmos), de van köztük 7-8 kiló eltérés. Csak azt akarom mondani, hogy rengeteg minden függ az ember csontozatán is. Egy erősebb csontozatú ember soha nem lesz 50 kiló, de a mérlegek és netes számológépek nem tudhatják, hogy a testsúlyunk mekkora hányadát teszi ki a csontozat :(

     

    Köszi az infót a vizeletről... De végülis van benne logika: fél liter víz = fél kiló, szóval...

     

    nikol: Remélem, jobban telt a mai napod

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 25. 21:50180.

    Ne aggódj!

    Nekem is csak 1 kiló ment le az egy hét alatt,de állítólag a heti fél-egy kiló fogyás számít egészségesnek.Én örülök ennek az egy kilónak is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219367 (175)
    2010-01-25  19:59
  23. 2010. január 25. 21:36179.
    Ja, nem is ez a cikk volt az. Azután talált párom mégegyet. At kb arról szólt hogy mennyire rákkeltő, meg egészségtelen a szarvasmarha tej. És eléggé alá volt támasztva mindenfajta kutatással. 
    előzmény:
    Nadi84 (177)
    2010-01-25  21:34
  24. 2010. január 25. 21:34178.
    váá, milyen helyesírási hibák! Ne haragudjatok érte! Legközelebb odafigyelek! 
    előzmény:
    Nadi84 (177)
    2010-01-25  21:34
  25. 2010. január 25. 21:34177.

    http://testformazas.blog.hu/2009/01/29/tejet_inni

     

    H át az életkedvem is elment ettől a cikktől. Mint mondtam eléggé hipohonder vagyok, szóval jól be is ilyesztett ez a hülye cikk, de egyszerűen nem tudok lemondani a tejtermékekről. Imádom a tejet, a pudingot, a sajtokat, a joghurtot, a kefirt, a tejsavó és az aludtej is bejött, nem beszélve a túróról, meg a tejfölről. Ha már ezeket is hanyagolnom kell, akkor már tényleg csak a hús meg a zöldség gyümölcs marad. Amiből a húst annyira nem szeretem. Akkor meg csak a zöldség meg a gyümölcs marad.... 

    Élet lenne az ilyen?!?!  

    előzmény:
    nikol-27 (176)
    2010-01-25  21:07

Címlap

top