Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 napos fogyókúra együtt

Torolt_felhasznalo_919512
Torolt_felhasznalo_919512
Létrehozva: 2010. január 15. 21:12

sziasztok!

2 nap múlva ebben a topikban elkezdünk egy 100 napos fogyókúrát!

 elszánjuk magunkat,2 napotok van elhatározódni,tehát január 18.-án kezdünk!

ha együt vagyunk,együt vezetjük azt hogy hány kilósak vagyunk ma és ma,

és végig írunk ide,hogy foggyunk,mit eszünk stb...együt vezetjük a topikot,és 100 nap elteltével öszehasonlítjuk a jan 8.-ai eredménnyel,gyertek!

  1. 2010. január 25. 21:07176.

    Sziasztok!

     

    Reggeli mérlegelésem eredménye: múlt hétfő óta -2,5 kiló és 2 centi, összesen január 1 óta pedig: -5,6 kiló és 6,5 centi.   

     

     

    Így jól indult a napom.   Utána viszont elég ratyi napom lett.  8 körül olyan fejgörcsöm lett, hogy a szememet is alig bírtam nyitva tartani.  11 körül bebújtam az ágyba, és f2-ig ki sem keltem. Ilyen már jó rég nem történt velem. Mármint hogy napközben aludjak.  De mire felkeltem, elmúlt a fejfájásom.  Viszont álmomban kifliket láttam, és azt is ettem.    Remélem, hogy az alvás közben elfogyasztott szénhidrát nem számít bele a napi mennyiségbe.   

     

    És mivel elhagytam az öt kilót, megengedtem magamnak 2 kocka étcsokit.   Még így is bőven belefértem a napi kalória és CH mennyiségembe.   

     

     

    Mindenkinek gratulálok az elveszített kilókhoz. Ügyesek vagytok.  

     

     

    Nadi: Én tejeskávénak, capuccinonak szoktam a tejet inni. De mostanában hanyagolni fogom, mert elég nagy a ch tartalma, és inkább zöldséget eszem helyette.  

     

    Miket olvastál a tejről? Miért ártalmas?

     

    A vércsoport diéta szerint én sem ehetnék szinte semmit, amit most eszem. Gyorsan el is döntöttem, hogy az nem a nekem való diéta.   

     

    Nekem is nagyon oda kell figyelnem a folyadék-fogyasztásra, mert haljamos vagyok napi 3-4 decit inni, aztán kész.  Hogy ezt kiküszöböljem, egész nap egy másfél literes üveg víz van a kezem ügyében, hogy azt minimum meg kell inni. Mostanában már van, hogy másfél-két üveg víz is lecsúszik egy nap.  

     

     

    Kerakopp: A párom alig 4-5 kilóval nyom csak többet, mint én. Ráadásul pasi lévén így nincs is annyi feleslege, mint nekem. Csak a kis pociját szeretné lefaragni.  

     

    Nekem a bátyám is fogyózott már. Mondjuk ő elég sz@r módszert választott. Egy olyan gyógyszert szedett, minek a mellékhatása az étvágytalanság. Sikerült neki lefogynia vele, viszont bevérzett a gyomra, mentő vitte el a munkahelyéről.   Azóta pedig tartja is a súlyát.  

     

    És apum is fogyózott már pár éve. Orvosi utasításra, mert nagyon magas volt a vérnyomása. Ő káposztaleves kúrát csinált 3 hétig, és 14 kilót fogyott vele.  Most megint fogyni akar, de most inkább nem eszik este, és igyekszik nem túl sok édességet enni. 100 kiló körül van most, és ezt szeretné 2 jegyűre csökkenteni. (Mondjuk 190 magas hozzá.)

     

     

    Na, és most már elég is volt belőlem mára.   HOlnap is igyekszem jönni.    Mindenkinek kitartást erre a hétre is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 25. 19:59175.

    Sziasztok!

     

    Nekem : -1kg! sajna....csak! (ezétt ma be is kaptam egy szaloncukit!)

    Na de azért igyekszem még faragni...

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. január 25. 15:34174.

    Sziasztok!

     

    Egy gyors bekukk azán rohanok is tovább mert 1 óra múlva indulok dolgozni, de aztán 3 nap szabad

     

    Kerakopp:Gyors javulást Neked!

     

    Én viszonylag jól bírom az éjszakázást, de egyre nehezebb mert egy ideje kicsit nehezítettek a munkánkon na de nem offolok. Az evés részét meg megoldom mert pl nappalosban van ebédre vega kaja is sokszor azt eszem. Ha nincs akkor husit és lehet venni salátát elég olcsón azt eszem hozzá. A reggeli meg mint itthon tk kenyér pici felvágottal!

     

    Sajnos nekem még hagyományos mérlegem van úgyhogy tized pontosan nem tudom megmondani, de nálam:

     

    -1,5 kg mínusz!

     

    Holnap lesz időm tölteni a táblázatot!

     

    Nikol: Jól hangzanak a receptek!A tepsiset lehet ki is próbálom hamarosan!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. január 25. 10:50173.

    Hát az én páromat lehetetlenség rávenni a fogyókúrára. Hiába mondtam neki tegnap este is, hogy hajnali 1kor ne álljon már neki egy fél kilós percnek, lelkiismeret furdalás nélkül elpusztította. Velem együtt fut ő is, és egy grammot nem fogyott. És tök röhely, hogy a mérlegünk azt mondja rá hogy dagi. (autómatikusan számolja a BMI-t, meg zsírt, meg vizet), pedig ha látnátok, nagyon nem dagi. Alig van rajta háj hozzám képest, engem meg már a sovány kategóriába sorol.

    Sok kitartást mindenkinek ehhez a hétehez is, aztán majd írjátok hogy mi jókat esztek, meg ki milyen módszerrel küzd a gravitáció ellen!   

     

    Az enyémmel az a probléma, hogy teljesen alulmotiválta vagyok. Nincs energiám, bár ezen nem is csodálkozok. Szóval változtatnom kellene, csak nem tudom hogy kezdjem el, mert ha visszahízok, egy fél kg-ot is, tutira depresszióba esek.

     

    Keratopp : Először is gratulálok a sikeres műtéthez! Az a 0.4kg-os hízás meg kb semmi. Lehet hogy kicsit többet ittál, vagy nem voltál még WC-n reggel.   Vicces de kb egy pisilés az 30 dkg, nem is értem hogy lehet ez, de nálam a mérleg ezt szokta mutatni. Igen, kicsit mérleg függő vagyok. 

     

    Ildi: Elvileg menzán is lehet fogyózni, mert ugye a gond általában az adagokkal van, nem az étel zsír vagy szénhidrát egyéb tartalmával. Ha mondjuk sült krumpli van, akkor abból kevesebbet kell enni. Nem is baj, ha az aember menzás kaját eszik, mert az legalább változatos. Nem vihetsz be valami egészséges nasit mellé, ha mondjuk megéheznél? 

     

    Ja, még annyit hogy tegnap olvastam egy olyan cikket a tejről, hogy azóta is sokkban vagyok. Kiderült hogy a tej baromira ártalmas. 

    Teljesen elkeseredtem, mert én nagyon szeretem. Ráadásul megnéztem a vércsoport diétát is. Ja meg eldöntöttem hogy csökkentem a szénhidrát és növelem a fehérje bevitelt.

    Ezek után átmentem a boltba, és kiderült hogy semmit sem vehetek, mert minden vagy ártalmas, vagy hízlal, vagy tilos a várcsoportom szerint. 

     

    előzmény:
    kerakopp (171)
    2010-01-25  10:33
  5. 2010. január 25. 10:36172.

    Szép jó reggelt mindenkinek! Úgy látom én leszek az első. Először a múlt hétfői értékek, utána a maiak:

     

    súly: 64.6kg =ť 63.2kg

    magasság:  175 cm  =ť 175cm, (nem nőttem sajnos )

    mell bőség: 97cm  =ť  96cm

    derék: 73cm  =ť  71cm

    csipő: 95 cm  =ť 95cm

    kar 27cm  =ť  25cm

    comb 53cm   =ť  54cm 

     

    Le kellene kicsit lassítanom a fogyást, de ha egyszer elkap a hév, akkor nem tudom kontrollálni magam. 

     

    Módszer: minden nap 30 perc futás, kalóriaszegény ételek, lefekvés előtt 3 órával már nem ettem. Semmit nem zártam ki. Sajnos továbbra is botrányosan keveset iszok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. január 25. 10:33171.

    Ne aggódj! Lehet, hogy ő másképp fogy, mint te Lehet, hogy ő az elején ad le több súlyt, aztán majd beáll kevesebbre, lehet hogy neked lassan indul lefelé, de majd beindul pár héten belül.

     

    A párod sokkal súlyosabb, mint te? Mert akkor lehet, hogy ő azért fogy gyorsabban, mert több van rajta, amiből leadhat.

     

    Meg én nem tudom, hogy a férfiak hogyan fogyóznak, nem ismerek egyet sem, aki valaha is fogyókúrázott volna.

     

    De fel a fejjel, majd rólad is szépen lecsorognak azok a kilók!

    előzmény:
    nikol-27 (169)
    2010-01-24  19:56
  7. 2010. január 25. 10:30170.

    Na, a tegnapi éjszakázós hozzászólásom természetesen g.Ildi-nek ment csak béna voltam XDD

     

    Köszi a receptet! Majd kipróbálom, amint tehetem :D Most még sajnos nem lehet, mert 2-3 hétig a mustár, a gomba, a hagyma és a tejföl/tejszín is tiltólistán van, na de majd utána

     

     

    Híztam sajnos a kórházban töltött idő alatt :( A múlt hétfői adathoz képest 0.4 kg visszajött rám, úgyhogy most 80.3 vagyok. Na mindegy... Annak tudom be, hogy mivel hetekig fehérkenyér/zsömle közelébe se mentem, emiatt híztam, mert a hétvégén mindig azt kaptam.  Na de majd a héten leadom, ami a hétvégén feljött!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. január 24. 19:56169.

    Sziasztok!

     

    Ma reggel felpattant a drágám a mérlegre (velem együtt diétázik ő is), és már 6 kilót fogyott. Többet, mint én (valószínűleg...). Ez olyan igazságtalan.   Ő eszik kenyérfélét is néha, többet is hamizik, mint én, és többször is egy nap, és még édességet is eszik. (1-2 naponta bekap 1-2 szaloncukrot.) És még csak nem is mozog mellette. (Korán kezd a melóhelyén, és sokáig dolgozik.)

     

    Én majd holnap mázsálom (és centizem) magam.   

     

     

    Kerakopp: A mustáros-gombás ragu úgy készült, hogy kevés olajon megdinszteltem a hagymát a serpenyőben, rádobtam a csirkecombokat. Jött rá a só, bors, majoranna, fokhagymapor. Fedő alatt puhára főztem/pároltam. Közben a gombát felaprítottam, a tejfölt pedig kikevertem mustárral és petrezselyemzölddel. Beledobtam a gombát is a serpenyőbe, de a fedőt már nem tettem vissza rá, hogy a leve elfőjön. Amikor "összeesett" a gomba, akkor kiszedtem a combokat, és beleöntöttem a mustáros tejfölt. Felrottyantottam, visszapakoltam bele a húst, még egy rottyanás, és már kész is volt.  

     

    Igazából tejszínnel akartam csinálni, de az most nem volt itthon, így került bele tejföl. De így is fini lett.  

     

     

    Ma pedig tepsis egyveleg volt a kajcsi. Vajazott tepsibe belevagdostam a nyers karfiolt, sárgarépát, brokkolit, vöröshagymát. Megszórtam vegetával. Rátettem a sózott-borsozott husit. Öntöttem alá kb. 1 deci vizet. Kikevertem 1 tejfölt 2 tojással, és ráöltöttem. Fólia alatt sütöttem 200 °C-on. Amikor megpuhult a hús, lekaptam a fóliát, megszórtam reszelt sajttal. Mire ráolvad a sajt, addigra elfővi a levét is. Én a húst ma lehagytam a tányéromról, de ez a sült zöldség isteni volt. Rendesen édes volt a tepsiben sült répa.   

     

    Holnap valami káposztás cuccost kéne csinálni, mert bent csücsül a hűtőmben 2 kínai kel.   

     

     

    Ja, biztos nem ártott a fehérkenyeres kajálásod a fogyinak, hiszen összességében nem ettél sokat.  

     

     

    GIldi: Én utáltam éjszakában dolgozni. Munka közben állva el tudtam volna aludni néha, napközben viszont teljesen éber voltam.  

     

    Reggel mérlegelek, aztán majd küldöm az eredményt neked.  

     

     

    Most megyek is, mert épp a receptjeimet rendezgetem.  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. január 24. 19:17168.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a drukkokat!

     

    Ma hazaengedtek a kórházból! :D Úgy néz ki, jól sikerült a műtét és a nyoma nem is fáj olyan halálosan

     

    Van egy csomó dolog amit ehetek és van egy csomó, amit nem. De leginkább azt sajnálom, hogy egy időre (vagy legalább 2-4 hétre) le kell mondanom a barna kenyérről, a puffasztott rizsről és a korpovit kekszről, helyette fehér kenyeret/kiflit/zsömlét és háztartási kekszet kell ennem :( 

     

    Hogy ment a fogyi a hétvégén? Mi finomat ettetek? 

    Én pénteken egy falatot se ettem és egy kortyot se ittam, mert nem volt szabad. Vasárnap reggelire egy zsömlét kentem meg kefirrel, ebédre spenótot kaptam, vacsira megy egy fél sajtos kiflit ettem szintén kefirrel megkenve.

    Ma reggelire sajtos kifli a szokásos kefirrel, ebédre pár falat grillezetett csirkemellet egy kevés krumplipürével, uzsonnára 2 pogácsát (ezt nem lett volna szabad, de kíváncsi voltam, hogy mennire bírja a gyomrom/epém az ilyen kelt/leveles dolgokat), vacsirára pedig pár szem háztartási kekszet.

     

    Holnaptól jó lenne visszatérni a fogyis evésre. Reggelire szerintem pirítóst fogok enni - úgy tudom, ha a kenyeret pirítva esszük, úgy kevesebb benne a kalória - kefirrel A többi majd még elválik.

     

    Holnap reggel megmérem magam, remélem nem lesz látszatja a mai és tegnapi fehérkenyerezésnek.

     

    nikol-27: megkérdezhetem, hogy milyen ez a mustáros-gombás ragu? A mustárt is imádom, a gombát is imádom, úgyogy a kettő együtt biztosan isteni!

     

    mendike: gratulálok, hogy meg bírtad állni a disznótoros habzsolást!

     

    tklarcsi: neked pedig sok sikert az éjszakázós fogyihoz! El tudom képzelni, milyen nehéz lehet így fogyózni, teljesen felborul az ember napja és nincsenek normális étkezései.  És ha kapott ételt eszik, akkor még nehezebb fogyósan enni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2010. január 24. 12:51167.

    Sziasztok!

    Itt vagyok én is és kitarok csak éjszakás voltam/vagyok és nem tudtam jönni. Ez picit a fogyókúrát is nehezíti (éjszakázás) meg az is hogy ilyenkor a benti kaját eszem mert 12 órázunk és két étkezést kapunk, de megoldható.Kiváncsi vagyok a holnapi eredményekre!

    Én rengeteg folyadékot iszom és a zöldtea mellé most a cickafark teát is beiktattam úgyhogy ez még a vizet is hajtja rendesen..

     

    Kerakopp: Jobbulást! Várunk vissza!

    Holnap várom az eredményeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 24. 12:08166.

    Sziasztok!

     

    Én is kitartok! Bár pénteken bűnöztem, megettem egy tacót....

    de mást aznap nem ettem. (na jó még két narancsot).

    Ma frankfurti levest ettem. és a vacsi is az lesz!

    Várom én is a hétfői mérlegelést... kíváncsi vagyok, de azért sem állok rá ma!

     

    Szép napot mindenkinek, és jó pihit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. január 23. 21:24165.

    Sziasztok!

     

    Én is vagyok, és még mindig kitartóan fogyizok.  

     

    Hétfőig már nem akarok mérlegre állni, de nagyon remélem, hogy meglepetés fog érni. A kellemesebb fajtából.  

     

    Pár napja igyekszem csökkenteni a szénhidrátokat is. Kevesebb tejet iszom - de több sajtot eszem. Kevesebb gyümit eszem - de több zöldséget. (A gyümölcsöktől - alma, narancs - mostanában sok a savam, és ettől nemcsak hogy fáj a gyomrom, de még éhesebb is vagyok. )

     

    Ma mustáros-gombás ragut csináltam a sült csirkecomb mellé. Felnőtteknek párolt brokkolival és zöldsalátával, a gyerkőcöknek pedig krumplival. Alig maradt belőle.  

     

    Holnapra még nincs ötletem, de majd megálmodom.   

     

     

    Továbbra is kitartást és mínusz kilókat/dekákat mindenkinek.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2010. január 23. 19:56164.

    Szia!

     

    Nekem jól telt a hetem,egész jól bírom a fogyókúrát.A mai nap volt nehéz,mert anyuéknál disznótor volt,de sokkal-sokkal kevesebbet ettem,mint amennyit régebben megettem volna egy ilyen alkalomkor.

    Remélem hétfő reggel,látszik is majd a heti ügyeskedésem eredménye a mérlegen.

     

     

    Többiek??Ugye nem adtátok fel?!

    előzmény:
    Nadi84 (163)
    2010-01-23  17:16
  14. 2010. január 23. 17:16163.

    Látom itt még mindig nincs nagy pörgés! 

    Hogy telik a hétvégétek? Illetve ki hogy vette az első hetet? Meséljetek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. január 22. 19:13162.

    Drukkolok én is!

    előzmény:
    kerakopp (158)
    2010-01-21  22:36
  16. 2010. január 22. 06:04161.

    Köszönöm!

    Mindenképp jövök, amilyen hamar csak tudok!

    előzmény:
    Nadi84 (159)
    2010-01-21  23:53
  17. 2010. január 22. 00:09160.

    sziasztok,

     

    mindenkinek gratulálok a fogyásához, de leginkább azért, hogy nem csak sopánkodik, hanem tesz is valamit magáért!:) 

    én egyetlen dologgal szeretnék segíteni nektek ha megengeditek,  és nem pofátlanság ez így ismeretlenül:).

     

    sokatoknál olvasom a menüjében, hogy reggelire vagy vacsorára gyümölcsöt eszik, ez nem egészséges, ezzel többet árt, mint gondolná. soha nem szabad reggelire gyümölcsöt enni vagy gyümölcslevet inni, ahogy vacsorára sem, még akkor sem, ha nem diétázol.

    a jó diétának az egészséges étkezés az alapja, ami a szénhidrátok milyenségén alapul, a gyors és lassú ch-okat kell figyelni, hogy mikor és mennyit viszel be.

     

    további sok sikert és kitartást!

     

    elnézést, akit esetleg zavartam, remélem, lesz akinek ezzel segítettem,

     

    üdv,

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2010. január 21. 23:53159.
    Akkor szurkolunk neked a műtéthez holnap! Aztán majd jelentkezz amint tudsz! 
    előzmény:
    kerakopp (158)
    2010-01-21  22:36
  19. 2010. január 21. 22:36158.

    Sziasztok!

     

    Az elkövetkező napokban én se nagyon leszek fórum-közelben. Holnap lesz az epehólag-műtétem, amit korábban már említettem.

     

    A mai napom a bűnözés jegyében telt :((((( Mivel a műtét után ki tudja meddig nem ehetem egyiket sem (na nem mintha egyébként ehetném őket a fogyi miatt, de indoknak jó............), ma csokis tekercset ebédeltem (Cortesi), sajtostésztát uzsonnáztam és meggyes-csokis müzlit vacsoráztam meggyes joghurttal.... Illetve könnyes búcsút vettem mindhárom finomságtól

    Nem aggódom, mert hétfőig úgyis lemegy, ami most visszajött Nem hiszem, hogy sokmindent ehetek majd a hétvégén

     

     

    Kellemes hétvégét mindenkinek és nagy kalappal a fogyóhoz! Nem tudom, ti hogy vagytok vele, nekem sokkal nehezebb szombat-vasárnap betartani a diétát, mint hétköznap. Biztos, mert ilyenkor otthon van a család és együtt ebédelünk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 21. 21:13157.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok , és kitartok!

    Csak nincs időm írni.

    De olvasgatok! :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. január 21. 16:58156.

    Szia!

     

    Felteszlek. Priviben megy a jelszó!

    előzmény:
    3bianka (154)
    2010-01-21  14:00
  22. 2010. január 21. 14:02155.
    Én is itt vagyok ám,csak nem minden nap tudok jönni.Ma még vagyok,utána 3 napig nem leszek,megyek anyukámhoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. január 21. 14:00154.

    Szia!

    Felvennél? 3bianka 165 magas 70kg levesdiéta.mi kell még?

    előzmény:
    g.Ildi82 (153)
    2010-01-21  10:37
  24. 2010. január 21. 10:37153.

    Kerakopp: Gratula a nadrághoz! Csak így tovább!

     

    A táblázat felkerült a bememre. A jelszó ment mindenkinek priviben!Aki fel akar kerülni nyugodtan küldje az adatát a hétfői súlyával!

    Ekkorában engedte csak feltenni a táblázatot, de ha rákattintotok tudjátok nagyítani!

    Nah megindulok háztartást vezetni mert igen elszöszmötöltem itt!

    További szép napot és mínusz kilókat!

    előzmény:
    kerakopp (152)
    2010-01-21  10:15
  25. 2010. január 21. 10:15152.

    nikol-27: Gratulálok a sikereddhez!! Majdnem 5 kiló, az nem semmi!

     

    Nálunk is esik a hó :( De szerencsére mi emeletes házban lakunk, és a hólapátolós munkát a ház férfi-tagjai végzik, úgyhogy nekem kimarad ez a "testedzés"...

    Pedig már úgy örültem, amikor mondták az időjárásjelentésben, hogy a hónap végéig száraz időnk lesz.

     

    g.Ildi82: Hatalmas gratuláció az unokatesódnak is és neked is!

     

     

    Képzeljétek, ma felvettem azt a nadrágomat, amelyiknek túl szűk a combrésze (így eddig a nadrág ülepe kábé 5 centivel lejjebb volt, mint kellett volna, de hordható volt, mert valami különös oknál fogva csípőben viszont bő volt) és teljesen BELEFÉRTEM! Fel tudom húzni teljesen a nadrágot és nincs rés az a naci meg az én ülepem közt! Hát én azt hittem, örömtáncot járok a lakásban a nagy boldogságtól!

    előzmény:
    nikol-27 (149)
    2010-01-21  09:22

Címlap

top