Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 napos fogyókúra együtt

Torolt_felhasznalo_919512
Torolt_felhasznalo_919512
Létrehozva: 2010. január 15. 21:12

sziasztok!

2 nap múlva ebben a topikban elkezdünk egy 100 napos fogyókúrát!

 elszánjuk magunkat,2 napotok van elhatározódni,tehát január 18.-án kezdünk!

ha együt vagyunk,együt vezetjük azt hogy hány kilósak vagyunk ma és ma,

és végig írunk ide,hogy foggyunk,mit eszünk stb...együt vezetjük a topikot,és 100 nap elteltével öszehasonlítjuk a jan 8.-ai eredménnyel,gyertek!

  1. 2010. január 21. 09:55151.
    Egyébként kész a táblázat. Várom az adatokat aki fel szeretne kerülni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. január 21. 09:37150.

    Szép jó reggelt!

     

    Zöldteát valaki?

     

    Én iszogatom ezt is azt mondják zsírégető hatása is van.

     sok más jó mellett. Képzeljétek, keresztanya leszek. Tegnap hívott kedvenc uncsitesóm, hogy babát vár és engem szeretne majd megkérni. Egyik szemem sír a mási nevet Kicsit padlóra kerültem, de azért örülök is Nekik. A párom meg nem érti miért kell ezért depizni...Bocsi, hogy kifakadtam és off voltam

     

    Nikol:Nálunk is havazik. Mára letudod a tornát :)

     

    Mai menüm:

     

    r: tk kenyér párizsivel, póréhagymával

    e: párolt zöldbab sült csirkecombal(bör nélkül)

    v: még nem tudom

     

    előzmény:
    nikol-27 (149)
    2010-01-21  09:22
  3. 2010. január 21. 09:22149.

    Sziasztok!

     

    Ma jól indult a napom. Végre elmúltak a "piros betűs napjaim", vele együtt a felfújódásom is. Ráálltam a mérlegre, és végre ugrott egy kicsit: -4.6 kilónál tartok.   

     

    Viszont megint szakad a hó nálunk.  Már este óta.   Most jöttem fel az udvarról, 1 órán keresztül söpörtem és lapátoltam a havat. De mivel még mindig esik, így igazából szélmalomharcot vívok. 1-2 óra múlva kezdhetem előlről.  A kezem már így is leszakad, tehát ma nem lesz súlyzós edzés. Max. szobabicikli/futás.  

     

     

     

    Nadi: Bevallom, én hang nélkül hallgatom RR-t. Valahogy irritál.    

     

     

    GIldi: Én hetente-2 hetente szoktam centizni. Néha jobb eredményeket mutat, mint a mérleg.  

     

    Nadi: Én sajnos a másik véglet vagyok.  Mivel könnyűek a csontjaim, sokkal nagyobbnak nézek ki, mint más, akinek ugyanekkora a súlya.   Az egyetlen előnye, hogy 10 kiló már eléggé látványosnak tűnik nálam.  

     

     

    Én gyerekkoromban nem voltam gúnyolódás tárgya a suliban - szerencsére. Pedig már akkor sem voltam vékonyka.  Engem a férjem családja (nagynénje, unokatesója) talál meg állandóan.   Pedig  nekik több a fölöslegük, mint nekem...  

     

     

    Még gőzöm sincs, hogy mit kellene ma főzni-enni. Kezd kifogyni a hűtő, és csak hétvégén megyünk bevásárolni. Itt a boltban még salátát sem lehet kapni...  

     

     

    Most lépek is. További szép napot mindenkinek.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. január 20. 23:52148.
    Ez a Rubint Réka egy állat!!! Meghaltam!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. január 20. 18:21147.

    Szia!

     

    Küldheted priviben. Én is csak a súlyra gondoltam mert mindenki máshol mér. Úgy gondoltam, hogy excelben megcsinálom és felteszem jelszavazva az adatlapomra. Így jó lenne?

    előzmény:
    mendike80 (146)
    2010-01-20  16:34
  6. 2010. január 20. 16:34146.

    Szia!Én itt vagyok csak nem volt időm,suliban voltam.Egész jól bírom eddig,kenyeret nem is ettem az elmúlt napokban,mégsem vagyok éhes.Vacsira mindig valamilyen salátát eszek egy kis csirkemellel,vagy csak magában és úgy jól lakok,hogy nem is hiányzik más.

     

     

    És ma fogorvoshoz is elmentem,ellenőriztetni a fogaimat,mert ez is fontos Update Norbi szerint.

     

    Adatokat priviben kell küldeni Ildinek??Én centiket nem mérek,mert nem is tudom,hogy kell szabályosan,meg úgy sem lesz időm,hogy hetente újra mérjem,a mérlegre viszont ráállok akkor minden hétfő reggel.

    előzmény:
    Nadi84 (143)
    2010-01-20  10:32
  7. 2010. január 20. 12:05145.

    Sziasztok!

     

    Nadi84: Annyira nem látszik rajtam, hogy ennyi kmiló vagyok, hogy amikor a háziorvosomtól akartam segítséget kérni rám nézett és azt mondta itt még nem kell orvosi segítség! Meg sem kérdezte hány kiló vagyok. Azért akartam orvosi degítséget kérni mert hiába eszek 5 perc múlva úgy érzem nem ettem egy falatot sem..

     

    tklarcsi: Én ajánlottam, hogy vezetem a táblázatot. Milyen adatokra gondoltatok? Heti mérlegeléssel?

    zwecki: A tésztára azt mondják, hogy szárazon kimérsz 5 dkg-ot és annyit lehet enni. Gondolom azért ezt sem minden nap

     

    Mai  menüm:

     

    r: 8dkg tk kenyér az esti maradék halacskával

    e: rakott cukkíni

    v: ?  vagy narancs saláta vagy alma-répa saláta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. január 20. 11:17144.

    Jó reggelt!

     

    Jöttem beszámolni a vízitornáról.

    Nagyon jó volt, jól átmozgatott. Mindenki azzal riogatott, hogy nem fogok tudni megmozdulni ma reggel, de épp, hogy cask érzem a tagjaimat.

    Mindenesetre nagyon jól esett.

    Minden második nap van, így lehet ezt a mozgásformát választom, mert a szőnyegen szenvedést nagyon nem szeretem. :)

    Még a derekam sem fájdult meg. A csapat is nagyon kedves volt, bár főleg idősebbekből áll.

    Hát kb ennyi.

     

    Én bevallom, hogy néhanapján szoktam tésztát enni, mert én is nagyon szeretem. Ilyenkor inkább visszafogom a többi étkezést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. január 20. 10:32143.

    Ilyesmit én is szoktam enni, és tényleg nagyon finom! 

    Klarcsi az adatokat Ildinek kell elvileg elküldeni. Hú, még én sem mértem magam le.  

    Páran jól eltűntek! Azért remélem ők is ügyeskednem csak nincs idejük írni.

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754643 (140)
    2010-01-20  01:54
  10. 2010. január 20. 10:17142.

    Sziasztok!

     

    Köszi szépen a túrós ötleteket!

    A kőrözött eszembe se jutott Asszem, vagy ez lesz ebédre, vagy keverek ki túrót tejföllel meg édesítő szerrel, és így kenem majd pirított TK kenyérre.

    Vacsorára meg majd a maradékból csinálok olyan gyümölcsös krémet, amit Adrienn írt.

     

    A pizza is remek ötlet! Le is írom gyorsan a receptet valahova, majd kipróbálom, ha pizzára fáj a fogam. 

     

     

     

    A heti mozgásom katasztrofális. Egyszer se ültem még fel a szobabringámra.

    Azzal vigasztalom magam, hogy hátha az lájtos testedzésnek számít, ha acélbetétes bakancsban végigmászok a városon oda-vissza 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 20. 06:47141.

    Jó reggelt a fogyicsapatnak!

     

    Mai menű:

    R: 1főtt tojás, 1narancs,

    E: tonhalsaláta (sós vizes tonhalkonzerv egy kis light majonézzel, kevés lilahagyméval összetörve, és kikeverve) isteni fínom... és még kenyér nélkül is megehető.

    V:ez majd kialakul....

     

    Egész jól birom a kenyér, és péksüti nélküliséget (még)!

     

    A mozgásra sajna még nem volt időm, mert apa kórházban van, és ez elveszi azt az időt, ami a sportra lenne. De remélem a jövőhéten már belefér a napjaimba.

     

    Lányok! Béna vagyok és nem látom, (találom) ki írta azt hogy vezeti a táblázatot? Kinek kell elküldenem a szörnyűséges méreteimet???

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_754643
    Torolt_felhasznalo_754643
    2010. január 20. 01:54140.

    Túrós fogyókurás cucc: 

    Erős aromájú gyümlölcs (mandarin, narancs, citrom, fagyazstott eper,..) levét nyomkodd ki, oldj fel benne egy-két szem porrá zúzott édesítőt és tegyél az egészre túrót (lehetőleg maradjon a gyümölcshús is, kivéve citromnál). Sokan tesznek bele natur joghurtot is, de én úgy nem szeretem. 

    előzmény:
    kerakopp (133)
    2010-01-19  19:22
  13. 2010. január 19. 23:53139.

    Az Algoflexet még nem próbáltam. Eddig tabiztam és nem is fájt a hasam jüdarabig, de abbahagytam tavaly nyáron és megint rákezdett. 

     

    Mai menüm:

    Reggeli: az új kekszes görög joghurt: tele van kalóriával, de annyira finom

    tízórai: egy narancs

    Ebéd: Hering mexikói szószban

    uzsi: egy marék popkorn (moziban voltunk )

    vacsi: egy joghurt, és kb 6-7 szelet extrudált kenyér

     

    gondolkodok hogy bevágok egy jól megérdemelt  kakaót, igazi kakaóból, zsírszegény tejjel és édesítővel, mert ma is olyan ügyesen lefutottam  akiszemlt távot, és még a hasam sem görcsölt.

     

    Ti hogy álltok a mozgással lányok? 

     

    Ildi te meg ne szégyenld magad a súlyod miatt. Rajtad lesz a legfeltünőbb a változás!

    Elhiszem hogy nem lehet látni rajtad. Nálam is ez van. Mikor fogytam 15 kg-ot nekem sem hitte el senki. Mindenki olyan 5-re tippelt.  

    előzmény:
    g.Ildi82 (137)
    2010-01-19  22:59
  14. 2010. január 19. 23:02138.

    Nem tudom mire gondoltál túróból. Itt van egy pizza recept. Öszintén mondom még nem próbáltam, de tervezem.

     

    Update 1-es pizza recept

    Porter Anikó

    Hozzávalók:
    20 dkg zsírszegény túró

    3-4 ek zabkorpa

    1 tojás

    1 ek tejföl

    Oregánó, bazsalikom, só.

    Elkészítés:
    Összekeverem a hozzávalókat, kiolajozott tepsibe teszem és elkenem. Félig megsütöm. Közben készítek pizzaszószt (paradicsompüré, fokhagyma, fűszerek, esetleg Norbi vagy más diétás ketchup). Amikor félig kész van, megkenem a szósszal, és megpakolom 1-es feltétekkel, sajttal, a végén készre sütöm.

    előzmény:
    kerakopp (133)
    2010-01-19  19:22
  15. 2010. január 19. 22:59137.

    Kerakopp: Én is több helyen olvastam már hogy ha egy idő után stagnál a fogyás akkor kicsit többet kell enni pár napig.

     

    Nadi84: Algoflex M  nekem mostanában nagyon bejön. Én is tudok nagyon kinlódni.

     

    Kicsikócos: Kitartást és kéz és lábtörés a vizsgákhoz!

     

    tklarcsi: Ismerős a helyzet..az én párom most nyomott be egy egész pizzát, de birom..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2010. január 19. 22:54136.

    Szép estét!

     

    Tegnap olyan hulla lettem estére, hogy már nem volt energiám jönni,de mérlegeltem és hát én vezetem a ranglistát

    Nem is szívesen írom le a súlyom, de felvállalom magam 105 kg.

    Nem mentegetőzés de egyáltalán nem látszom annyinak. Én nem hasra hízom hanem mindenhova...A bántásokról meg litániát tudnák írni,d e ez a múlt és most jön a FOGYÁS!

     

    r: 1 KORPÁS ZSEMLE 1 pár virsli

    t: cerbona müzli szelet

    e:rántott karfiol 10dkg salival

    v:hamlett, olajos hal (növényi olajban) 2 kis darab plussz póréhagyma

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 19. 19:33135.

    Kőrözött TK kenyérrel?

    Vagy botmixerrel keverj hozzá mondjuk epret (fagyasztott), és egy kis kefirt hogy lágyabb legyen, édesítsd foly.édesítővel. Ez így falható magában...

    előzmény:
    kerakopp (133)
    2010-01-19  19:22
  18. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 19. 19:30134.

    Sziasztok!

     

    Kitartok......keményen..... a párom épp egy nagy szelet túrótortát nyom befelé a szájába.......és irritál vele....de kitartok!

     

     Kicsikócos: Én is szeretem nézni az embereket, a viselkedésüket, kisugárzásukat, arckifejezéseiket. ha valahová utaznom kell akkor a busz helyett nkább a vonatot választom, mert ott többmindent látni....

     

    előzmény:
    kicsikócos (130)
    2010-01-19  13:28
  19. 2010. január 19. 19:22133.

    Ismertek valami jó kis túrós fogyis receptet? Van itthon egy csomag és szeretnék holnap enni belőle, de nem csak a la natúr.

     

    Ismeritek ezeket a teljes kiőrlésű tésztákat? Ma szembejött velem egy csomag a DM-ben és elgondolkodtam rajta, hogy talán ki kéne próbálni. Ha TK kenyeret lehet enni, akkor ez is megengedett néhanapján? Vagy a lényeg az, hogy rozsból legyen a tészta (TK rozskenyeret veszek, de azt hiszem, a tészta búzából volt :S)

    Iszonyatosan olaszszájú vagyok, nem hiszem, hogy hónapokra le tudnék mondani a kedvenc tésztáimról :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. január 19. 19:18132.

    Most már nem bántanak ezek a beszólások, megtanultam elpakolni őket magamban, úgyhogy már nem duzzogok a megjegyzéseken (de szerencsére már nem is kapok, de lehet, hogy csak a téli kabát miatt )

     

    Ezek az iskolai sztorik olyan rosszak. Nekem is van tapasztalatom bennük :( Nálam általánosban alakultak ki a komplexusok. Én voltam a legmagasabb az osztályban (még a fiúkat is túlnöttem), és a lányok mind 160-165 centi körül voltak. Iszonyú dagadtnak éreztem magam mellettük, mert ők mindig kis picik voltak, aztán amikor nyáron visszanéztem a 14 éves magamat fényképeken, teljesen elképedtem, hogy milyen jó nő voltam akkoriban!

     

    zwecki: Megpróbáltalak elképzelni... Én a 175 centimhez 42-es ruhát hordok most, és szerintem még ez se tartozik az extranagy méretek közé, amit ne lehetne kapni. Nem minden nő engedheti meg magának a 34-es méretet De nyilván az esküvői ruha is olyan, mint az estélyik: ha az ember olyat akar, amilyet elképzel magának, kénytelen ledobni magáról 3-4 ruhaméretet.

     

    Bár lehet, hogy én vagyok elkényelmesedve, mert ahol a ruháimat vásárolom, ott többnyire mindenből van 40-42-es méret (az HM-es és CA-s boltok)(ma belefértem egy 40-es felsőbe!!!!!Jött is haza velem azonnal Még fogyni is tudok belé)

    előzmény:
    kicsikócos (130)
    2010-01-19  13:28
  21. 2010. január 19. 14:43131.

    Még nincsen rucim sajna, mert az én 40-es méretemben már nem nagyon voltak ruhák a kiállításon. Úgyhogy két hét múlva megyek majd a szalonokba, addig is egy kicsit összekapom magam, hátha lecsúszik még néhány dekácska. :)

    Ezen felbuzdulva ma este elmegyek vizitornára. Volt már vki ilyenen? Mire számítsak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 19. 13:28130.

    Én is voltam már esküvő kiállításon egyedül, és én nem megyek még nagyon férjhez úgy jó 10 évig. Nézegettem a ruhákat, kiegészítőket, az embereket. Mondjuk én szeretem megfigyelni az embereket, azért is  mentem. No meg megnézegetni a sok szép holmit!

     

    Az meg, hogy terhesnek néztek ne bántson. Anyukámnak a terhes osztályon szoktunk vásárolni, mert ő nagyon hasas. Egyszer ott nézelődtünk és neki is gratuláltak.

     
    előzmény:
    kerakopp (125)
    2010-01-19  11:28
  23. 2010. január 19. 13:21129.

    PONT ugyanez volt nálam is!! 175 cm / 63 kiló és lekövéreztek a középsuliban PEDIG visszanézve a képeket sovány voltam… Az alacsonyak valahogy mindig kissebnek tűnnek. Volt egy lány, rémdagadt volt de alacsony és azzal cseszegetett, hogy ő sokkal vékonyabb mint én… És mindenkinek ezt mesélte, hogy ő sokkal vékonyabb.

    előzmény:
    Nadi84 (127)
    2010-01-19  12:21
  24. 2010. január 19. 13:16128.

    Sziasztok!

     

    Hűű de keményen nyomjátok. Hajrá! Hajrá!

    Töredelmesen bevallom, hogy én nem kezdtem el ilyen iramban… De van ám indokom is, tudniillik van még két nagyon nagyon kemény vizsgám amikre muszáj tanulnom és hát nagyon kell az energia. Elég fontos tárgyak.

     

    DE- olvaslak titeket, szuperek vagytok. És amint le mennek ezek a fránya vizsgák, hatalmas erővel csatlakozom.

     

    Ne tegyetek ki légysziiii…

     

    Én küldöm nektek az energiát + addig eszem helyettetek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. január 19. 12:21127.

    Jajj te szegény! Én megmondtam volna nekik hogy bocs de nem vagyok terhes, aztán röhögtem volna az arcukon amikor köpni nyelni nem tudtam volna. De ez engem is kikészítet volna. 

     

    Bennem még mindig a középiskolás szívózások élnek, én ott szedtem össze minden komlexusomat. Én voltam az osztály dagadéka. 

    Voltam vagy 65 kg akkor, és hozzá már akkor is 175cm. De összesen 10 lány volt, és mind 165 cm, meg 45kg.  Eglszen addig amíg nem debelláztak le párszor, nekem eszembe se jutott hogy da

    Én is idiótán hízok, minden a hasamra megy. A seggem meg olyan lapos mint a fiúknak. Bár ezt sem állítanám, mert a páromnak olyan szép kerek popsija van, hogy csak irígykedek.  

    előzmény:
    zwecki (124)
    2010-01-19  11:21

Címlap

top