Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 napos fogyókúra együtt

Torolt_felhasznalo_919512
Torolt_felhasznalo_919512
Létrehozva: 2010. január 15. 21:12

sziasztok!

2 nap múlva ebben a topikban elkezdünk egy 100 napos fogyókúrát!

 elszánjuk magunkat,2 napotok van elhatározódni,tehát január 18.-án kezdünk!

ha együt vagyunk,együt vezetjük azt hogy hány kilósak vagyunk ma és ma,

és végig írunk ide,hogy foggyunk,mit eszünk stb...együt vezetjük a topikot,és 100 nap elteltével öszehasonlítjuk a jan 8.-ai eredménnyel,gyertek!

  1. 2010. február 8. 09:42251.

    Milyen volt a mérlegelés ma reggel? 

    Nekem csak 4 dekával mutatott kevesebbet, mint egy hete de még ennek is örülni kéne, mert legalább, a megérzésemmel ellentétben nem híztam

    Tudom, hogy ez a 4 deka még ideálisnak is kéne lennie, de nekem ez így túl lassú. Mire lekerül a télikabát, csinos szeretnék lenni, kicsi pocival. De talán az is közrejátszik a mérésben, hogy holnap-holnapután érkezik a havibaj, és ilyenkor visszatartja a vizet a test.

     

    78,1kg vagyok most. Alig várom, hogy 78 alá menjek, már nem is emlékszem, mikor voltam utoljára 77 kiló körül Talán 15 évesen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. február 7. 19:23250.

    Hát végülis ettem, de csak a család után. Egyedül. Kicsit furi volt mikor lementem megcsinálni a kajámat, dehát ez van.

    A mai nap jobb volt egy kicsivel, mivel ma meg párom apukájához voltunk hivatalosak, de mamája készített nekem külön fincsi natúr pulykacict. Abból ehetek, úgyhogy nem kellett magam szarul éreznem. Csak a desszertnél csorgott kicsit a nyálam. Mamája isteni szakács. Nehéz volt ellenállni. 

     

    Hát én tutira több leszek holnap reggel kilókban. De próbálok rajta nem kiakadni. Ezen a héten 4-5x ettem naponta, nem 1x, és ez biztos meg fog látszani a mérlegen is. De hosszú távon szerintem ez a jobb módszer. Remélem eredményes lesz. 

     

    Na midnenkinek kellemes vasárnap estét kívánok, nekem  ma még egy Réka DVD van programon, utána holnap reggel irány a suli.

     

    Minusz centikben és minusz kilókban gazdag hétkezdést kívánok mindenkinek!!  

     

    előzmény:
    kerakopp (249)
    2010-02-06  22:07
  3. 2010. február 6. 22:07249.

    Wow... Most van egy kis bűntudatom saját magam felé, mert azt hiszem, én veszem köztünk a "leglazábban" a fogyókúrát. Ami nem feltétlenül rossz dolog, mert én ebben hiszek (mindenki másban és ez így jó), csak kicsit szégyellem magam, amikor olvasom, ki mennyi mindent von meg magától

     

    Nadi, hatalmas gratula az akaraterődért! Ehhez a mai cselekedethez tényleg nagy akaraterő kell Ebédeltél végül is, csak a családod után?

    Boldog szülinapot néninek!

     

    pilchard, ne aggódj, ráér, itt leszünk még egy darabig szerintem! :D

     

     

    Nekem holnap reggel lesz a mérlegelés. Valami tegnap óta nagyon aggaszt és nem tudok rájönni micsoda, és félek, hogy azért érzek így, mert a testem úgy érzi, hízott hétfőhöz képest Azt hiszem, kezd az agyara menni ez a fogyókúra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919512 (1)
    2010-01-15  21:12
  4. 2010. február 6. 20:00248.

    Köszönöm a bíztatást csajok!!

     

    Remélem hétfőn már tényleg kevesebbet mutat a mérleg,bár a heti -1 kiló nekem megfelelne hosszútávon.

     

    Kenyeret nem is eszem szinte,ha igen az is teljes kiörlésű,rizst és krumplit sem,csak tésztát azt max.délután 3-ig.Utána vagy saláta,vagy leves tészta nélkül,vagy valami sovány husi 1-2 abonettel.

     

    Sportolás most abból áll,hogy reggel és délben bicajozom az oviig meg vissza,ez nem kevés,mert messze van tőlünk.

     

    Egyébként 2,5 évig aerobicoztam heti kétszer és a kilók nem mentek le(igaz nem is jöttek fel)csak centikben látszott a változás.

    előzmény:
    Nadi84 (230)
    2010-02-02  20:41
  5. 2010. február 6. 13:56247.

    Jajj ne is mondd! Épp családi ebéden vagyok. A párom nagynénjének a névnapját ünnepeljük. Én mondtam hogy speciális diétán vagyok, úgyhogy inkább oda sem ülök az asztalhoz, hogy végignézzem ahogy befalatozzák a 4 fogásos menüt.

    Feljöttem inkább netezni. Az legalább nem hízlal. 

    előzmény:
    kerakopp (245)
    2010-02-05  13:08
  6. Torolt_felhasznalo_706780
    Torolt_felhasznalo_706780
    2010. február 5. 22:40246.

    Hello!

     

    JAjj,a 7végék nem túl jók,az nálam is nehezebb dió,lassabban telik az idő,meg mindenki eggyütt,jobban ennék,de most nem fogok.Vagyis enni igen.csak nem össze vissza.Ma volt a lányomnak farsang,ovis de nyilvános,műv házban,anyuka,apuka,tesó,nagyik meg bki,volt büfé halom sütivel,szendviccsel,stb,de én előrelátóan vittem magamnak kaját,röhögtek is rajtam a csajok.

     

    MA zöldséges,fetás tésztát ettem,holnap még passz.Sajna mindig hirtelen főzök,pedig jó lenne megtervezni.ÉS nem is kívánok semmit.

     

    Olvasom a könyvet ám, ha van egy kis időm leírom a sok okosságot.

    előzmény:
    kerakopp (245)
    2010-02-05  13:08
  7. 2010. február 5. 13:08245.

    Sziasztok, lányok!

     

    Hogy megy a fogyókúra?

    Nekem pozitív élményeim voltak tegnap a mérleggel, úgyhogy kitart a lelkesedésem a hétvégére is.

    Tudjátok már, hogy mit fogtok enni szombat-vasárnap? Nekem ezek a napok a legnehezebbek, mert ilyenkor van együtt a család, ilyenkor van igazi ebéd. De gondolom mindenkinél ugyanez a helyzet Nem szeretem látni, ahogy öcsém a bolognait kajálja, apám meg az olajban sült krumplit.

     

    Tegnap párolt borsót-kukoricát-répát ettem halacskával ebédre is és vacsorára is. Ma japánozok, a múltkori beszélgetésen felbuzdulva szétnézelődtem, mennyi kalória van a sushiban. Durván jól laktam délben belőle és 250 kcal alatt maradtam vele  

    Eddig is szerettem, ezután is előszeretettel eszem majd (mármint ha a pénztárcám megengedi, fél évben egyszer )

     

    Nadi: örülök, hogy sikerült feltornászni magadat 63 kilóra. Csak így tovább az edzéssel! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. február 4. 01:33244.

    Nalátod! Nem számít mit mond a mérleg ha a tükörben látszik a változás!

    Gratulálok! Csak így tovább! 

     

    Pilchard:  eredetileg a fogyás volt a cél, 68kg-ról indultam, csak én már előbb elkeztem a diétát mint a csajok. De most már tovább nem akarok fogyni kg-ban csak külalakban. Most este ráléptem a mérlegre és már megint 63kg vagyok, de most egyenlőre ezzel nem foglalkozok, csak azzal hogy nézek ki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219367 (242)
    2010-02-03  18:17
  9. Torolt_felhasznalo_706780
    Torolt_felhasznalo_706780
    2010. február 3. 21:45243.

    Olvassátok el a bevezető szöveget,nem jó ha 1000 kalória alatt eszik valaki.

     

    Tklarcsi!Azért centikben ez nem rossz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. február 3. 18:17242.

    De, ott igen. :)

     

    Csipő -4cm,

    Comb: -2cm

    (összetömörödött a zsírom. A térfogat csökkent, de a súly megmaradt)   :)))

     

     

    előzmény:
    Nadi84 (235)
    2010-02-02  21:38
  11. Torolt_felhasznalo_706780
    Torolt_felhasznalo_706780
    2010. február 3. 17:03241.

    Sziasztok!

     

     

    Én nem tudok tejet inni,a növényi tejek főzésre szuperül bejöttek,de önmagában nem ízlenek.Mondjuk ha megtudnám inni a tejet sem innám már meg,igazából nem hiányzik,csak egy kaja volt amit mindig tejjel ettem,a vajsa-mézes kenyér. Az édesítőt meg már alapbólelutasítom,fogyi ide vagy oda,a méz legalább természetes.Persze ha cukorbeteg lennék,kénytelen lennék használni.

    Én próbáltam a steviát is,por alakban,de borzalmas mellékíze van ,nem bírtam használni.Ismeritek,próbáltátok már?

     

    Nadi84!Ja értem,hát akkor valóban többet és máshogy kellene enned ha nem fogyni akarsz.

     

    Kerakopp!

     

     Ezt

     

    olvasd el ,a hajdináról szól.

     

    Délig gyümilevet ittam,ebédre ettem wasa kenyeret ,gabonakolbásszal(ne röhögjetek,nagyon finom)meg savanyú káposztát.Uzsira meg kiwit.Vacsira csináltam répasalit csak kellene hozzá valami.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. február 3. 13:08240.

    Fúúú, az tök jó lenne, ha abból a könyvből kiderülne pár ilyen étkezési praktika. Köszi szépen az ajánlatot! :D

     

    Tejtermék... Én iszonyúan tejtermékes vagyok, muszáj mindennap ennem valamit (ezért nálam a vércsoport diéta ki is van lőve, mert az megtiltja :( A tésztáról le tudok mondani, de a tejtermék-adagomról soh)

    Tejfölt szoktam (barna kenyérre/zsömlére/kiflire kenve isteni!! A kefir is, de én mindkettőt szoktam enni csak úgy magába is -uzsonnára vagy vacsira (tejfölből a legzsírszegényebbet, amit találok). Light gyümölcsjoghurtot is szoktam enni (a natúrt nem szeretem). Meg krémtúrót. A Lidl-ben lehet kapni krémtúró light-ot, jó nagy dobozban van, szóval elég egy időre, több napig eszek egy doboznyit, mindig csak egy picit, valami mellé szedek belőle.Vagy korpovit keksszel eszem (korpovitkeksszel jó a kefir is meg a mackó light - utóbbiból 1 háromszögnyit 6 részre vágok és megkenek vele 6 kekszet )

    Ha nem riadsz vissza a tejjel-édesítővel készült puding gondolatától: vaníliás krémtúró http://www.tutireceptek.hu/vanilias-kremturo

     

    Milyen a hajdinaliszt? Kevésbé hízlal, mint a búza vagy egészségesebb?Sose hallottam még róla igazság szerint..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706780 (239)
    2010-02-03  11:41
  13. Torolt_felhasznalo_706780
    Torolt_felhasznalo_706780
    2010. február 3. 11:41239.

    Sziasztok!

     

    NAhát milyen érdekes,pont a héten hoztam ki a könyvtárból a Japán nők titkai c.könyvet,engem is érdekel,ha elolvasom leírom mi a titkuk.

     

    Azt most meglestem Neked hogy 7 alappillért ír,egyike a tészta,de ők soba tésztát esznek,ami hajdina és búzaliszt keveréke.

     És nem tejszinnel,vajjal,olajjal,stb eszik.

     

    A hajdinalisztből én szoktam palacsintát sütni,szeretem.

     

    Én délig csak gyümölcsöt,de leginkább frissen préselt gyümölcslevet iszok,nemrég ebédeltek a gyerekek pörköltszaftos tésztát,na nem mondom hogy nem bírnék megenni belőle egy hatalmas tállal.

    Én is nagy tésztás vagyok.

     

    Mendike,Tklarcsi,sajnálom,szar érzés,nekem is volt ilyen sokszor,de a lényeg hogy ne adjátok fel!!!

     

    Milyen tejterméket esztek?

    Mert a ízesített joghurtok nem túl jók,a natúr joghurt,túró,soványsajt oké,de hát ezt Ti is tudjátok!

     

    Én közben tanulmányozgattam a vércsoport diétát, persze tudom hogy semmi tudományos alapja nincs,de hajt a kiváncsiság hogy leteszteljem.

     

     

    előzmény:
    kerakopp (238)
    2010-02-03  09:04
  14. 2010. február 3. 09:04238.

    pilchard: Ez egy nagyon klassz link! Átböngésztem, és szerintem, amint újra elkezdhetek mozogni, megpróbálok majd igazodni hozzá. Egy próbát mindenképp megér.

     

    mendike: ne add fel!

    Lehet, hogy pont az a baj, hogy túl keveset eszel. Nem szabad kiéheztetni a testet, mert ilyenkor riadót fúj, hogy nincs elég tápanyag, és még azt a keveset is, amit kap, elraktározza.  Mint az éhező embereknél. Szerintem nyugodtan egyél többet. A 900-1000 kcal-t érje el a napi ételmennyiség. Ennél  sokkal többet éget naponta a szervezet, pláne, ha sportolsz is. Én eszek rozskenyeret reggelire, délben lecsúszik a tészta is ha az van itthon (még a szüleimmel élek..), a főzeléket rántással eszem, és mégis hétről hétre adok le a súlyomból. Csak arra kell vigyázni, hogy ebéd után már csak fehérje, zöldség vagy gyümölcs legyen, amit eszel.

     

     --------------

     

    Lányok, engem eléggé frusztrál valami: 

    elgondolkodtam, hogy hogy lehet az, hogy Kínában/Japánbanolyan soványak az emberek. Belegondoltam, hogy mit esznek: rizst, minden nap. És tésztákat (ugye a kínai sült tészta, meg a japán levesek szintén sok tésztával (ramen-ek) meg egy csomó japán tésztaétel (udon-ok) és társaik. És mégis vékonyak!! Vagy legalábbis vékonyabbak, mint európai/amcsi társaik. MIÉRT??? A hal miatt? Vagy mi? Eléggé szíven üt a dolog, mert rizs- és tésztamániás vagyok és rosszul esik, hogy ők szabadon ehetik, én meg nem :((( Asszem, irigy vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. február 2. 21:52237.

    K.I.T.A.R.T.Á.S!!

     

    Lehet, hogy több vizet tartott vissza a szervezeted vagy fürdés után mérted magad vagy wc előtt ezek is nagyon sokat számítanak!

     

    Annál jobban fogsz örülni jövő héten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219367 (233)
    2010-02-02  21:25
  16. 2010. február 2. 21:47236.

    Igen, igen. Bocsesz. De lényegében ugyan azt írtam ami Te. De neked is írtam

    DE akkor most újra CSAK mendike80-nak

     

    Ne izgulj Nadi84,  mendike80 van akiknél lassabban indul be a fogyás… kicsit frusztráló, de ne add fel szép lassan nálad is beindul és akkor megállíthatatlanul lemennek a kilók. Majd jól meglepődsz a következő mérlegelésnél, hogy mennyi ment le!

     

    előzmény:
    Nadi84 (234)
    2010-02-02  21:26
  17. 2010. február 2. 21:38235.
    Centiben sem változtál? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219367 (233)
    2010-02-02  21:25
  18. 2010. február 2. 21:26234.
    Ezt ugye Mendikének szántad? Vagy nekem? 
    előzmény:
    kicsikócos (232)
    2010-02-02  20:55
  19. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. február 2. 21:25233.

    Ne is, mond. A múlt hétfőhöz semmi nem változott!

    Pedig teljesen kiiktattam a kenyeret, tésztát.

    Nem eszek csak húst, zöldséget, gyümit tejterméket....

    Szomorú vagyok. :( (maradt a 74kg)

    előzmény:
    mendike80 (229)
    2010-02-02  20:26
  20. 2010. február 2. 20:55232.

    Ne izgulj Nadi84, van akiknél lassabban indul be a fogyás… kicsit frusztráló, de ne add fel szép lassan nálad is beindul és akkor megállíthatatlanul lemennek a kilók. Majd jól meglepődsz a következő mérlegelésnél, hogy mennyi ment le.  

    előzmény:
    Nadi84 (230)
    2010-02-02  20:41
  21. 2010. február 2. 20:50231.

    Jaja, szerintem is ezzel a mennyiségű kajával + kardiózással csak veszteni fogsz a súlyodból. Egyébként valahol olvastam, hogy sokszor nem maga a diéta nehéz (ezzel a részével nem értek egyett :-D ) hanem a diéta utáni helyes étrend kialakítása. Éééééés ilyenkor szokták mondani a rettegett szóóóóót : életmódválás.

    előzmény:
    Nadi84 (228)
    2010-02-02  17:11
  22. 2010. február 2. 20:41230.

    Nem mindegy hogy miből eszel sokkal kevesebbet.

    Mit eszel, és mikor? És mit sportolsz? Mennyi ment le? Nem baj ha nem megy le rögtön sok. Lehet nálad később indul meg, de akkor rohamosan. Kitartás! Meglesz az eredménye!   

    előzmény:
    mendike80 (229)
    2010-02-02  20:26
  23. 2010. február 2. 20:26229.

    A hétfő reggeli súlyom 77 kiló.

     

    Szinte semmi nem ment le egy hét alatt,pedig jóval kevesebbet eszem,mint szoktam.

     

    Ez miért lehet??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919512 (1)
    2010-01-15  21:12
  24. 2010. február 2. 17:11228.

    Hát épp ez az, hogy én már nem akarok fogyni. Izmosodni szeretnék, meg jó lenne ha lemenne a zsír rólam. De csak a súlyom fogy. Elvileg többet kellene súlyzóznom és kevesebbet futnom, de valahogy a futáshoz több kedvem van.

     

    Na most már komolyan veszem a diétát, aztám meglátjuk mi lesz. Szerintem kevés volt a szénhidrátbevitelem.  Most kipróbálok egy másik módszert, aztán meglátjuk mi lesz jövő hét hétfőn.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706780 (226)
    2010-02-02  12:58
  25. Torolt_felhasznalo_706780
    Torolt_felhasznalo_706780
    2010. február 2. 16:34227.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top