Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Oriflame

Torolt_felhasznalo_936319
Torolt_felhasznalo_936319
Létrehozva: 2004. március 8. 13:25
Hali :)
Ki használ Oriflame kozmetikumokat?
Én igen, nagyon bejött.
A Giordani Gold, Sun, Together és az Aromaterápiás parfűmök a kedvenceim.
Írj, ha te is szereted és használod.
  1. 2004. május 21. 16:22151.
    miért nem váltotok Avonra?
    jobban eladhatóbb szerintem, mert olcsóbb!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. május 21. 16:13150.
    Hát, nem elég sok ez! Csak arra elég, hogy egy-két dolgoz vehessek magamnak a haszonból. . . Max 5-6 ember rendel tőlem, bár van 2, aki terjeszti a munkahelyén is, csak nem akar belépni. . . Sok ismerősöm sajna nekem sincs, és ők sincsenek eleresztve anyagilag :(
    előzmény:
    Athene77 (149)
     
  3. 2004. május 20. 21:27149.
    Sziasztok!

    Elvileg az én beléptetőm is ezzel foglalkozik csak. Igaz most született baba náluk, igy otthon van.
    Gabella jó neked, hogy te annyi rendelést össze tudsz szedni, sajnos nekem nem jön össze, mert kevés az ismerősöm.

    Athene
    előzmény:
    BGabella (148)
     
  4. 2004. május 20. 18:43148.
    Eddig 1x értem el 200 bp-t, küldtek is vagy 900 Ft-ot! :) Nem tudok többet eladni, ált. olyan 100-150 bp között havonta. :(
    előzmény:
    Athene77 (146)
     
  5. 2004. május 20. 18:39147.
    Sziasztok! Az a hölgy, aki engem beléptetett, ő is ebből élt meg egy darabig. Most megint tanít, de nagyon jól elvolt a keresetéből.
    előzmény:
    Athene77 (146)
     
  6. 2004. május 20. 18:02146.
    Szia!

    Biztos, ha van elég rendelésed idegenektől. Mert ha bizonyos Bp-t elérsz akkor további kedvezményeket kapsz.

    Athene
    előzmény:
    BGabella (145)
     
  7. 2004. május 20. 17:18145.
    Kukk! Sziasztok! Én is oriflamezek, de csak kicsiben. Ebből komolyan meg lehet élni? ÍRJATOK!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. május 8. 17:21144.
    Merwell!
    Azt hiszem már kértelek, hogy ide ne irj ilyen reklámüzenetet. Ez a fórum nem arra van.
    Reklámozz az apróhirdetések között légyszíves.

    Köszi:
    Athene
    előzmény:
    merwell (146)
     
  9. 2004. Április 30. 11:31143.
    Szia! Köszi a tájékoztatást!
    előzmény:
    Athene77 (142)
     
  10. 2004. Április 29. 15:32142.
    Én úgy tudom, hogy szponzor feladata a rendes tájékoztatás és a segítségadás. Ennek mértéke szerintem függ a szponzor és a tanácsadónő kapcsolatától és személyiségétől is.
    előzmény:
    Hlinya (140)
     
  11. 2004. Április 29. 15:30141.
    Szia!

    Nekem nem volt semmi gondom sem a rendeléssel. Nálam ketten vannak alattam, és mivel nekik nincs nethozzáférésük én rendelem meg nekik is a dolgokat. A direktoromhoz mennek a cuccok a Szponzorpontba. Nekem eddig nem volt gondom az új oldallal, bár nekem az előző jobban tetszett.

    A katalógusbemutatóról érdekel a véleményed. Mesélj majd, milyen volt.
    Athene
    előzmény:
    cincácska (139)
     
  12. 2004. Április 29. 09:44140.
    Sziasztok! Megtudnátok mondani, hogy miből áll a szponzor feladata?Köszi előre is.
    előzmény:
    cincácska (139)
     
  13. Torolt_felhasznalo_774195
    Torolt_felhasznalo_774195
    2004. Április 29. 09:13139.
    sziasztok!

    Hogy tetszik az Oriflame megújult honlapja? Szerintem egész csinos lett, és van pár új szolgáltatás is (pl. teljesítménylista, csoportod rendelése, adatai). Viszont a rendeléssel gondok vannak. Van hogy megfelelő akciókat nem kapcsol össze a program, így meg nem mertem leadni! :( És hiányzik az oldal szerinti válogatási lehetőség is. Ti hogyan szoktatok rendelni? Van a közeletekben Szponzor Pont?
    Aztán mesélek majd a kaposvári májusi katalógusbemutatóról! :)

    Sziasztok!
    cincácska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. Április 28. 21:50138.
    Szia,
    küldtem privit, olvasd el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923335 (132)
     
  15. 2004. Április 27. 18:04137.
    Sajnálom, hogy nem tudsz menni. de majd talán a következőre. Jó lenne, ha júniusban én is tudnék menni valamelyikre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505143 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_505143
    Torolt_felhasznalo_505143
    2004. Április 27. 13:05136.
    Tévedtem. Ma nem :) Csütörtökön viszont nem valószínű, hogy el tudok menni.

    előzmény:
    Athene77 (127)
     
  17. 2004. Április 25. 20:05135.
    Szia, sziasztok ! A kiwis tusfürő tök jó, bár az én kedvencem a vérnarancsos, főleg nyáron. Teljesen felpezsdíti a bőrömet és még a kedvem is jobb :-)))Tényleg, lesz idén nyár már végre ?
    A lakkokról még annyit, hogy ez a körmöktől is a függ. A fodrász barátnőm, aki egész nap a kezét használja, vízben, vegyszerekben, stb. nyúlkál kizárólag a CBO lakkokat szereti és sokáig tart a körmén, esetleg a fényéből veszít. Viszont neki nagyon erős, szép formájú, hosszú körmei vannak ! A barátnőm szintén szép körmei pillanatok alatt ledobják a CBO-t, de rajta tartós a Vision. Nálam a Visions fél napot, ha tart, a CBO a második napra picit lekopik, de sose pattogott még eddig le. Az első réteg lakk alá körömerősítőt teszek, az Oriflame-est.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394674 (134)
     
  18. Torolt_felhasznalo_394674
    Torolt_felhasznalo_394674
    2004. Április 25. 16:19134.
    Sziasztok!

    Hú, mennyi minden történt, amíg nem voltam itt! Reménykedtem, hogy nem lesz nagy hajba kapás :)

    Igen, beszéljünk termékekről!

    Nálam első kedvenc a Milk & Honey család. A testápoló krém isteni! Tartalmas, nem fogy el olyan "gyorsan", mint a lotionok általában. Az illata is nagyon finom. Nekem kézre is nagyon bejött.
    Most egy színt emelnék ki: a Visions családból az Angelic körömlakk. Nem minden katalógusban látszik jól. Üvegben inkább fehéres gyöngyházba hajló, körmön színesebb lesz. Néhány napja elkövettem azt az őrültséget, hogy színházi viseletként 3 féle lakkot kentem magamra. Alapként az előbb említettből 2 réteget, majd egy réteg Night sky (Visions ez is), majd tetszés szerinti átlátszó fedőlakk. Ez egyesíti az alap színjátszását, a középső csillámait és a fedőlakk fényét. Babra munka, de a végén már úgy éreztem: nem is "jár" ennyi csillogás!
    Mit tudtok a kiwis tusolóról? Még nem próbáltam, most akarok majd májusban venni.

    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_923335
    Torolt_felhasznalo_923335
    2004. Április 25. 14:57133.
    Szia!

    Én eddig még csak a francia manikűrből próbáltam ki az Ivory árnyalatot. 4 napot tutira kibír, pedig mosogatok, és két pancsolós törpét fürdetek minden este. A májusi katalógusban láttam, hogy a Cbo lakkok akciósak lesznek, valamilyen halvány árnyalatot abból is kipróbálok. Az élénk színeket valahogy nem szeretem, de ez természetesen egyénenként változik.

    Üdv: Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589395 (126)
     
  20. Torolt_felhasznalo_923335
    Torolt_felhasznalo_923335
    2004. Április 25. 14:50132.
    Szióka!
    Nagyon örülök, hogy írtál nekem!!! Az pedig külön nagyon jó, hogy közös témáink is vannak: a gyerekek és az ori. És még ki tudja mennyi minden! Sajnos nem sok barátnőm van itt Kecskeméten, mert 3 éve költöztünk ide, én itthon voltam Bogival, utána visszamentem dolgozni, mindennap átjártam Félegyházára. Azután meglett Bálintom, s most vele vagyok itthon. Ismerőseim persze vannak, de az nem az igazi. Mindennek a tetejébe a legjobb barátnőm a férjével elköltözött Prágába. Természetesen e-mailezünk, és amikor hazajönnek találkozunk is egy pár órára.

    Hogy hívják a kisfiadat? Ő most biztosan nagycsoportos ovis vagy már kisiskolás? Csak magadnak vásárolsz az oritól? Mik a kedvenceid? Szívesen venném az ajánlásaidat!!! A májusi katalógusban én már egy csomó mindent kinéztem:-)))
    Puszi: Erika
    előzmény:
    hupc (131)
     
  21. 2004. Április 24. 19:07131.
    Szia Dr. Eri!
    Örülök, hogy Rád találtam, remélem a dumcsizós ajánlatod még él, bár én kanizsai vagyok. Tavaly ősz óta oriflamezek, nálam nagyon bevált. Megnéztem a bemoldalad, nagyon édesek a picik. Nekem is van egy kisfiam, 7 éves lesz a nyáron. Biztos lenne miről beszélgetnünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923335 (122)
     
  22. Torolt_felhasznalo_505143
    Torolt_felhasznalo_505143
    2004. Április 24. 17:45130.
    A sminkre 29-én. Ha el tudok menni, akkor feltétlen írok beszámolót, akár ide, akár privátba.
    előzmény:
    Athene77 (127)
     
  23. Torolt_felhasznalo_505143
    Torolt_felhasznalo_505143
    2004. Április 24. 17:39129.
    Köszönöm Anikó, nagyon kedves vagy, ezek valóban használható ötletek!
    Láttam, hogy ott egy-egy termékről bővebben is kifejtitek a véleményetek, ezt hiányolom kicsit innen, mert nagyon jónak tartom ezt a típusú közvetlen jellemzést.
    Egy példa: nekem nagyon bejött a kézkrém (Ori), az érzékeny kezem sikerül neki kordában tartani a mosogatás és a szél mesterkedései ellenére. Pedig sok krémet kipróbáltam már. . .

    És ezt Tulipánnak is: szeretek vitatkozni, ha nem értek egyet az előttem szólóval. Én egy szó negatívumot nem írtam :) Csak azt, hogy miért ne írhatna ilyet az, aki ezt tapasztalta :) (Ez nagy különbség!)
    Egyébként amit pl. dr. eri írt, a személyes véleményt ahogy Bajerlének írtam nagyon sokra tartom. Én még egyelőre többre, mint egy száraz termékleírást.
    Szemceruzát én is vettem, pont itt valaki ajánlására!
    És várom, mi lesz a szemkörnyéki korrigáló használata után a vélemény, mert az elég sok nőnek ajánlható! Mire jó konkrétan, ésatöbbi.
    Egy ilyen jellegű eszmecserében nagyon szívesen benne lennék.
    Kedves Tulipán, én még nem tapasztaltam, hogy bármiféle valamiről csak pozitív dolgokat lehet mondani. Esetleg behúnyt szemmel. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879913 (121)
     
  24. 2004. Április 24. 17:38128.
    értem :) és a többi kozmetikumról mi a véleményed? azokat már ismered, ugye?
    előzmény:
    Athene77 (127)
     
  25. 2004. Április 24. 17:36127.
    Sziasztok!

    Tamara én még nem használtam. Az én vásárlóim nagyrészét nem a dekorkozmetukumok érdeklik. De hamarosan én is ki szeretném próbálni. Mindent sajnos nem lehet egyszerre.

    Gathering melyik fejtágítóra mész?
    Mesélj majd ha vége van, kiváncsi vagyok rá. Sajnos a hónapban nem tudok menni a munkahelyi programok miatt, de a nyári szünetben szeretnék többön is részt venni.

    Athene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589395 (126)
     
  26. 2004. Április 24. 17:31126.
    sziasztok!
    én a héten rendeltem pár akciós oriflame terméket, egy élénkzöld szemhéjkrémet, és Cbo rúzst meg halványzöld körömlakkot, ami nagyon szép lesz a világoszöld szemhéjtusomhoz, ami szintén oriflame-től van.
    remélem hamar megkapom és jók lesznek :) és az akciós árak nagyon meggyőzőek!!! 1400ft-ból 3db dekorkozmetikum, szerintem nagyon jó arány. :) használt már valaki oriflames körömlakkot? mennyire tartós?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_505143
    Torolt_felhasznalo_505143
    2004. Április 24. 17:25125.
    Szia Athene, köszönöm! Jövő hét kedden, ha minden igaz, elmegyek, és aztán májusban szintén beiktatok egyet-egyet. Ma kaptam egy elég alapos fejtágítást, de kérdések mindig vannak, ill. újabbak merülnek fel :)

    G.
    előzmény:
    Athene77 (117)
     
  28. 2004. Április 24. 14:01124.
    Szia!

    Én általábna minden nap benézek ide, és ha tudok segítek.
    De pont a tegnap volt a kivétel, mert nem voltam itthon, és nekem csak itthon van nethozzáférésem. Örülök, hogy megérkezett a csomagod. Én ha kedd délig rendelek akkor a direktoromhoz szerdán érkezik meg a csomagom. Az már tőle függ, hogy mikor tudja elhozni nekem. Meg persze attól, hogy én merre kószálok.
    Örülök, hogy te is jókat tapasztaltál én is meg vagyok elégedve eddig mindennel.
    Ha van kérdésed keress csak nyugodtan, ha tudok segítek.
    Athene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923335 (123)
     
  29. Torolt_felhasznalo_923335
    Torolt_felhasznalo_923335
    2004. Április 23. 18:52123.
    Szióka Mindenkinek!
    (Vagy csak magam vagyok?!)

    Ma délután megkaptam a csomagomat! Most még csak magamnak rendeltem pár dolgot, hogy kipróbáljam, és ajánlani is tudjam. Rögtön mindent magamra kentem, és eddig egész jó! Rendeltem Visions kettős szemceruzát, és szemhéjpúdert, szempilladúsító spirált, kettős arcpírt és szemkörnyék korrigáló krémet.
    A szemem nem viszket (pedig elég érzékeny és egy kicsit allergiás is vagyok most), és minden túlélte a gyerkőc pancsolását, amikor is nem győzöm törölgetni magamról a vizet!
    Szóval, nagyon feldobódott a hangulatom, megyek és csinálom a vacsit!!!

    Üdv : dr. eri :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_923335
    Torolt_felhasznalo_923335
    2004. Április 23. 15:54122.
    Sziasztok!
    Már megint én vagyok. Nem vagyunk valami aktívak!!! Engem, mint kezdőt, teljesen lelohaszt ez passzivitás! Van valaki Kecskemétről? Szívesen dumcsiznék a termékekről, de eddig szint még csak negatívumokat olvastam. Remélem azért jó is van az egészben!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_879913
    Torolt_felhasznalo_879913
    2004. Április 23. 09:31121.
    Kedves Gathering!

    A vevőkör bővítéssel kapcsolatban nézd meg az én hozzászólásaimat azon a bizonyos másik fórumon. Nem privátban írtam. Pont azért, ha más olvassa, használja fel az ötleteket, független attól, hogy melyik cég elkötelezettje.
    http://www. nlc. hu/forumkifejt. php?id=16&forumid=8041
    252, 256, 406, 374

    Szia!
    Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505143 (114)
     
  32. Torolt_felhasznalo_923335
    Torolt_felhasznalo_923335
    2004. Április 23. 08:20120.
    Sziasztok Lányok!

    Meg tudná valaki mondani mikorra szállítják házhoz a megrendelt csomagot? Kedden rendeltem a neten, és már nagyon várom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_936319
    Torolt_felhasznalo_936319
    2004. Április 22. 18:34119.
    Sziasztok lányok :)

    Nem gondoltam, hogy ilyen hangvételű hozzászólások születnek, amikor létrehoztam ezt a topicot. Azt gondolom valahol jó de egyidőben rossz is.
    Én is azt hittem, hogy megosztjuk egymással a tapasztalatokat. Talán túlságosan naív voltam, amikor azt hitte, hogy az Oriról csak pozitív dolgokat lehet mondani. Engem még nem ért csalódás.
    Csak azt tudom kívánni nektek, akiknek kellemetlen élményeik voltak, hogy ne adják fel, hisz jó minőségű termékekről van szó, amit érdemes kipróbálni és használni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2004. Április 21. 20:14118.
    Ez már valami!

    Így kell ezt csinálni!

    Sok sikert!
    előzmény:
    Athene77 (117)
     
  35. 2004. Április 21. 19:16117.
    Sziasztok!

    Vannak ingyenes tanfolyamok az Orinál. Nézzd meg a híradó első oldalát, a bal oldali sávban. Csak a szépségakadémia 20000Ft. De vannak ingyenesek például:
    Oriflame lehetőség mindenkinek
    Katalógus bemutató
    Kezdő lépések
    Második lépés
    Hogyan tárgyaljunk különböző típusú vevőkkel?
    A konfliktuskezelési módszerek
    Smink

    Ezek az áprilisiak, májusban más témák is vannak.
    Én még nme voltam, mert vidéken lakom, de májusbna tervezem, hogy elmegyek.
    A szegedi, szombathelyi, pécsi, miskolci centerekben is vanak előadások.

    Szerintem itt arra a kérdésedre is választ kapsz, hogy miért jobb ez, mint a másik. És abban is segítenek, hogy hogy építsd az üzletedet.
    Ha kérdésed van megpróbálok segíteni, bár még nekem sem sok tapasztalatom van, de van egy nagyon jó direktorom és ő nagyon sokat segít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505143 (114)
     
  36. Torolt_felhasznalo_505143
    Torolt_felhasznalo_505143
    2004. Április 21. 14:26116.
    Szia Avka,
    Magamból indultam ki, ezért tettem fel ezt a kérdést. Engem ugyanis érdekel, hogy miért térjek át valamilyen termékről. Igazad van, kidomborítod, ami a tiédben jó. Viszont én meg ilyen kukacos vagyok, hogy érdekel, hogy miben más, mi az, amiben többet nyújt.
    Kicsit úgy érzem, elbeszéltél mellettem.
    A negatív tapasztalat nem egyenlő a lehúzással. Aki olyat tapasztalt, nem írhat mást. És hogy minek van ott? Mert oda hívták. Ameddig az ember megőrizheti viszonylagos függetlenségét, addig bírál.
    Részemről is megpróbálom lezárni ezt a kérdést, de egyet még hozzátennék. Más fórumrészekben is bírálnak módszereket, szereket, gyógyszerket, orvosokat, stb. Miért lenne ez kivétel?
    Egyébként pedig ahhoz, hogy valaminek az előnyeit el tudjam mondani, kell egy viszonyítási alap. Mert ha valaminek előnye van, akkor valamihez képest kell, hogy előnye legyen! Ergo - a következtetést mindenki vonja le magának, én megtettem az első soraimban.

    Tényleg jó munkát az Avonnál! :)

    G.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (115)
     
  37. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2004. Április 21. 11:11115.
    Szia!

    Én nem szoktam azt mondani, hogy az AVON szemszeruzája jobb, mint egy másik cégé, hiszen a másik cég szemceruzáját nem ismerem!
    Nem szoktam más cég termékeiről negatív véleménnyel magamhoz édesgetni a vevőket!
    Egyszerűen elmondom a saját cégem termékeinek az előnyeit és ezzel kész! A döntés az övé, kipróbálhatja, megvásárolhatja és ha netán mégsem tetszik neki, akkor 3 hónapon belül kicserélheti, visszaadhatja!
    Sajnálatos, hogy cégeteken belül nem fordítanak energiákat a képzésre! Ez a cég érdekeit is szolgálná!
    Nem azt mondtam, hogy fuss el egy méreg drága továbbképzésre! Nálunk ez cégen belül megoldott kérdés és minden új hölgynek van lehetősége már a pályafutása legelején elvégezni tized részéért is a tréninget!
    Ha csinálsz statisztikát az Avonos és Oriflame-s topic negatív és pozitív hozzászólásainak arányai között (kizárólag a cég megítélését illetően) akkor megérted, hogy miért találtam furcsának, hogy ezen a topicon több a negatív hozzászolás a cégről, mint a kellemes hangvételű csacsogás, ami még növelheti is a pozitív hozzáállását az idelátogatónak.

    Nem szeretném ezt a dolgot tovább ragozni. Én egy véletlen idelátogató vagyok, aki megdöbbent azon, hogy miért dolgoznak emberek egy olyan cégnél, akinek a szolgáltatásaival ennyire nincsenek megelégedve??!!

    Az üzleti életben nem az halad előre, aki másik cég termékeit lehúza a saját termékeinek eladása érdekében, hanem a saját termékeinek az alőnyeit tudja a megfelelően tálalni. .

    Üdv: Avka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505143 (114)
     
  38. Torolt_felhasznalo_505143
    Torolt_felhasznalo_505143
    2004. Április 21. 10:36114.
    Szia Avka,
    Képzett eladó? :) Mint írtam, újonc vagyok. Azért néztem be ebbe a topicba - és olvastam végig a konkurenciát is -, hogy ötleteket, tippeket lessek el, tanuljak.
    Az Avonos topicban is olvastam elmarasztaló hozzászólásokat a több mint 400 között. Nem a kritika a baj, hanem a tálalás nem mindegy. Mi sokan ezt nem főfoglalkozásként üzzük tudtommal, a saját (kenyéradó) cégem házon belül kritizálom. De hagyjuk már a kritikát. Inkább az ötleteket hiányolom. Láttam, a másik topicban is az eladói kör bővítését már privátban írták le, ez kb. az 50. hsz. körül van.
    Jó, lovagoljunk a szavakon. Akkor ne meggyőzésnek, hanem javaslatnak hívjuk a vevő habozásakor bennünk fellépő rábeszélő késztetést.
    Barátaim, ismerőseim ismerem, de többet tudok arról, hogy milyen stílusú zenét hallgatnak, milyen könyveket olvasnak, mint hogy milyen típusú a bőrük. Egyébként is ez a mindenkinek odadugom az orra alá a katalógust szindróma nekem tolakodásnak hat. . .
    Nem szoktak kételyeik lenni? Nekem mindig vannak. . . (És szerintem rajtam kívül sok-sok gondolkodó embernek is. . . )
    Továbbra is él a kérdésem feléd, hogy mit válaszolsz, ha valaki megkérdi, miért jobb az Avon szemceruzája, mint a Margaret Astoré.
    Még nem vettem részt továbbképzésen. Bevallom, most olvastam hogy 20. 000, - Ft, és ez kicsit megakasztott a futásomban, hogy szaladjam jelentkezni rá.
    Te is voltál kezdő. És tudod, hogy a kezdőket a jobb lehetőségek, a kedvezőbb légkör, a felépítés átcsábíthatnak a konkurenciához. Például meglepődtem, és elgondolkoztatott, mikor valaki a szomszédban a piramis-játékhoz hasonlította az Oriflame felépítését, szemben az Avonéval.

    Szia,
    G.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (112)
     
  39. Torolt_felhasznalo_923335
    Torolt_felhasznalo_923335
    2004. Április 20. 21:31113.
    Sziasztok!
    Én még csak most kezdem el "szépségtanácsadói" pályafutásom az Orinál. Mivel nem nagyon értek a sminkeléshez, elmentem a kozmetikusomhoz egy kis tanácsért. Ő egyébként egy másik cég termékeivel dolgozik. Nem kell mondanom, hogy rávetette magát a katalógusra! Miután kiválasztottuk a sminkszereimet (amiket ma a neten meg is rendeltem) még azt is felajánlotta, hogy megtanít sminkelni! Mivel a névnapja is közeleg, rendeltem neki is egy apróságot. Visions rúzsmintát nem lehet rendelni? Kép alapján ugyanis elég nehéz választani. Olvastam a színskáláról is, de az mégsem ugyanaz, mintha magamon látnám! Egyébként majd viszek katalógust az oviba és a bölcsibe is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2004. Április 20. 20:01112.
    Szia!

    Örülök, hogy megértetted a mondandóm lényegét!

    Én nem szoktam meggyőzni senkit!
    Nem szoktak kételyeik lenni, hiszen egy képzett eladó, hölgy v. nevezzük bárkinek ismeri legjobban a vevőit, főleg, ha közvetlen értékesítésről beszélünk és itt a legfontosabb a személyes kontaktus!!! Barátnőidet, ismerőseidet stb. szoktad ellátni termékekkel, igaz? Ismeret az ízlésüket, a bőrüket stb. !!! Ismered a céged termékeit, részt vettél kozmetikai továbbképzésen, hogy minnél több ismeretet szerezz a termékekről, folyamatosan tájékozódsz és képzed magad. . . . ergo nálad jobban senkiben nem bízhat meg a vevő, hiszen TE CSAK A SZÁMÁRA MEGFELELŐT AJÁNLHATOD NEKI! És biztosra veszem, hogy vannak mintái a cégeteknek amiket használtok és már akkor kiderül, hogy megfelelően választottatok-e vagy sem!
    Az én vevőimnek sosem fordul meg a fejükben, hogy rossz terméket ajánlok nekik! MEGBÍZNAK BENNEM! Rossz termék szerintem amúgy sincs, csak nem az illetőnek megfelelő!

    Üdv. : Avka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505143 (108)
     
  41. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2004. Április 20. 19:50111.
    Szia!

    Minek tartod azt amit leírtál? Nem negatív reklám a saját cégedről? Hozzászólásodban azt írod le, hogy milyen problémáid voltak a megrendeléssel és hiába reklamáltál nem történt semmi! Szerinted, ha ilyeneket írsz és ezt valaki elolvassa az szeretne oriflame-nél dolgozni? Én biztos, hogy nem szeretnék ott dolgozni! Nem szeretném ezeket a problémákat a nyakamba venni!
    Nagyon ügyes vagy, ha ilyen szép a megrendendelésed! Nem szeretnéd ezt egy olyan cégnél kamatoztatni ahol odafigyelnek rád és orvosolják a problémáidat?

    Tőlem nyugodtan elmondhatod a véleményedet egy-egy termékről és a cégről, legyen az akár negatív! Nem az én cégemről van szó, ezért semmi közöm nincs hozzá! Én nem védem az Oriflame-t! Csak globálisan volt egy véleményem a fórumotokon!
    Én nem mondanék rosszat a saját cégemről egy nyílt fórumon, még ha léteznekk is problémák!
    Látogass el ugyanitt egy másik kozmetikai cég topicjára és hasonlítsd össze az ott elhangzottakat az ittenivel és tedd fel magadnak a kérdést, hogy hol dolgoznál szívesebben????

    Saját cégról jót vagy semmit!

    Jó munkát!
    előzmény:
    Zsuska8 (109)
     
  42. Torolt_felhasznalo_505143
    Torolt_felhasznalo_505143
    2004. Április 19. 18:29110.
    Köszi a tippet!!

    G.
    előzmény:
    Nyuszifül7 (65)
     
  43. 2004. Április 19. 14:40109.
    Negatív reklám? Amikor rendelek közel 20 eFt értékben dolgokat és a testápoló ( 400 ml-es) ki volt folyva és áztak a termékek? Aki ajándékba adta a kért terméket nem dícsért meg az biztos. Egy szemillaspirállal kevesebb volt a csomagban. Ez sem hatott meg senkit. Mindez egy csomagban. Annyi történt, hogy + 1 testápolót kaptam a következő megrendeléskor. Hiába reklamáltam, kértem az egyáltalán nem szimpatikus dobozban áztak a termékekkel csináljanak valamit. Nem történt semmi.
    Igenis had mondja el mindenki mi volt a véleménye 1-1 termékről, vagy akár a cégről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (107)
     
  44. Torolt_felhasznalo_505143
    Torolt_felhasznalo_505143
    2004. Április 19. 14:18108.
    Szia,
    Abban egyetértek, hogy a "családi szennyest" nem feltétlenül fontos kiteregetni, de gondolom, az ilyen fórumot olvassák a "bennfentesek" is. Ha valakivel az történik, hogy pont a "felette" lévő kapcsolat jár el így vele, az hol a manóban tegye közzé - jelezze felfelé/kifelé - a neg. élményeit?
    Azt mindenképp jónak találom, hogy személyes élmények, használat alapján valaki megírja mely termékeket ajánlja és miért, illetve hogy melyeket nem.

    Egyébként Neked is sok sikert a munkádban!
    De azt elárulhatnád, hogy Te mivel győzöl meg valakit, ha kételyei vannak, hogy az általad kínált termékeket válassza. :)

    G.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (107)
     
  45. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2004. Április 19. 13:05107.
    Szia!

    Én nem ezen kozmetikai cégnél dolgozom, hanem egy másiknál és immáron 7. éve!
    Annyi volt az észrevételem, hogy negatív reklámot csinált a hölgy annak a cégnek, akinek elkötelezte magát! Nem tartom helyesnek, hogy egy nyílt fórumon ilyet írjon valaki!
    Úgy gondolom, hogy a problémáknak mindig házon belül kell megoldódniuk, meg van a megfelelő ember, akihez fordulni lehet és az megoldja!
    Én a saját cégemről sosem írnék negatívumokat egy nyílt fórumon.
    Persze kérdezni, érdeklődni, információt gyűjteni lehet, sőt kell is, hiszen a kapcsolatok és az információk viszik előrébb a dolgokat, de rosszat mondani (NEGATÍV REKLÁMOT CSINÁLNI) TILOS!

    Jó munkát kívánok Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505143 (106)
     
  46. Torolt_felhasznalo_505143
    Torolt_felhasznalo_505143
    2004. Április 19. 12:00106.
    Szia Avka,
    Szerintem Formule-d nem pocskondiázott, csak leírta az általa tapasztaltakat, melyek között voltak dicséretek is, de elmarasztalasok is. Ha valaki meglehetősen objektíven értékel egy helyzetet, és nem hozsannázik hurráoptimizmussal fűszerezve, az miért baj?
    Aránylag új vagyok ezen a terepen. Megpróbálom, rászánom ezt az évet. Akkor, ha Te ilyen jól ismered a helyzetet, adj nekünk - Avkának és nekem pl. - érveket, miért jobb az Oriflame, mint a L'Oreal, a Maybeline vagy az Avon. Ti. nem vagyunk sem kémikusok, sem szakképzet kozmetológusok, viszont a (leendő) vevőt valamivel meg kell győzni, és nem azzal, hogy: "csak, mert jobb".
    Azért kezdtem el olvasni ezt a topicot, hogy tippeket, tudást merítsek belőle. A Te hozzászólásodból semmit se nyertem. Esetleg tudsz valami mást is mondani?

    G.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605479 (97)
     
  47. 2004. Április 15. 19:23105.
    Sajnálom, hogy ilyen rosszak a tapasztalataid. Nálam is mondták, hogy avont rendelnek, de eddig minden ismerősöm megnézte a katalógust és rendeltek is belőle. Jó nem sok mindent, de volt rendelésem már az első katalógusból is. Inkább azt mondanám, hogy nem ismerik az ori termékeket annyian, mint az avont. De hallottam olyan véleményt is, hogy az ori lehet, hogy valamivel drágább, de jobb. Sőt kiszámoltuk a barátnőmmel, hogy vannak termékek amik az oriflame-nél olcsóbbak.
    Nekem két belépőm volt márciusban. A hónap első felében 4 vagy5 márciusi és 2 áprilisi katalógus járt, a hónap másik felében a belépőm 2 márciusi és 4 vagy 5 áprilisi katalógust kapott. Azt hiszem mindkét belépőmet tájékoztattam rendesen.
    előzmény:
    albina (104)
     
  48. 2004. Április 15. 10:46104.
    Sziasztok!

    Nekem csalódás volt az ori sajna. Beléptem akciósan március közepén. Kaptam 1db márciusi katalógust, meg 1 megrendelőlapot. Mivel elég későn kaptam meg a kódomat ezért bementem egy oris központba érdeklődni. Ott felvilágosítottak, hogy asszem 3-4 katalógus járt volna nekem sőt még az áprilisi is. Ez hidegzuhanyként ért engem. Aki beléptetett nem mondott semmi ésszerű magyarázatot(mire gondolhattam? valószínű lenyúlta ami nekem járt volna). Közben persze mutogattam az egyszem katalógust, de legtöbb helyen azt kaptam vissza, hogy az ori drága ők inkább avonból rendelnek. 3 terméket sikerült összegyűjteni kb 50 embertől(lejártam a lábam, benzinköltség, telefonköltség). Akkor mondtam hogy én ezt befejeztem. Lehet hogy könnyen feladtam, de nekem így nem éri meg.

    Érdekes hogy amikor a munkahelymre is hoznak egy avonos katalógust kapásból 10-12 termék fel van irva csak nálunk.

    Mondjuk ki az ori a magasabb árak miatt nem olyan népszerű, ezt a saját bőrőmön tapasztaltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_936319
    Torolt_felhasznalo_936319
    2004. Április 13. 15:43103.
    Sziasztok lányok :)

    Mindenkinek jól telt a Húsvét?
    Látta valaki a Passió c. filmet? Egy szóban tudnám összefoglalni a látottakat - MEGRÁZÓ!!! -
    Tulajdonképpen én is csak azt szerettem volna elmondani, hogy én sem kaptam még lejárt terméket. A szponzorom szállítja és a legtöbb még 2 évig érvényes. Kicsit elgondolkodtatott formule-d, lehet, hogy az akciós termékek szavatossága hamarabb lejár?
    Én legjobban a Giordani és az Aloe termékeket szeretem de mostanában kipróbáltam a Cbo rúzsokat - nekem nagyon bejöttek.
    Ami kicsit bosszantott, hogy megrendeltem az új szemhélyárnyalót és szemhélytust /barna/ és már elfogyott.
    Röviden ennyi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2004. Április 12. 10:36102.
    Igaz, hogy a szememen nem próbáltam de a kezemre húztam vele egy csíkot egyik nap délután és másnap még látszott a kezemen.
    előzmény:
    csingacsun (101)
     

Címlap

top