Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Skandináv party!

Torolt_felhasznalo_927672
Torolt_felhasznalo_927672
Létrehozva: 2002. Április 28. 18:54
Sziasztok! Kivanok mindenkinek napfenyes hetet! kedves Motola: mi Finnorszagba jottunk mikrobusszal. Szlovakia, Lengyelorszag, Lettorszag, Litvania, Esztorszag es onnan komppal at helsinkibe. nem tudom mennyire jo ez az utvonal neked. Igy kb 34 ora vol az ut ugy hogy egy picit pihentunk. Egyebkent az utviszonyok jok voltak es a balti orszagokban lenyegesen olcsobb az uzemanyag. nem tudom segitett-e ez neked.
  1. 2002. május 7. 21:3476.
    Hat, ez a Westie egy jopofa, helyes kis kutyus, allitolag nagyon ragaszkodo, kedves, de gazficko is tud lenni, ha epp ugy hozza kedve. Ez talan segit a hozza illö nev megtalalasaban. Minden este töröm rajta a fejem, de eddig meg semmi epkezlab nem jutott eszembe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302170 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_302170
    Torolt_felhasznalo_302170
    2002. május 7. 21:2775.
    Az en nyulam nem johet be, mert mindent szetrag, sajnos, A ferjem egyszer egy oran keresztul vitatkozott egy telefonkozpontossal, mert nem volt vonalunk. Egy ora mulva rajottunk hogy a nyul harapta szet. En Caninus Boraliusnak hivom az enyemet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_302170
    Torolt_felhasznalo_302170
    2002. május 7. 21:2174.
    sajnos most nem jutt eszembe semmi jo nev, de tagnap hallotam egy jot, Egy kidolet szemu, valami pincsi kutyat YODA-nak kereszteltek. Tudod az a pici pali A STAR WARS-bol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267258 (73)
     
  4. 2002. május 7. 21:1573.
    Szia adriee! Na, latod, megtalaltuk egymast! :) Olvastad a kis anekdotamat? Nekunk is volt nyuszink, de az mar nagyon-nagyon regen volt. Mi is az erkelyen tartottuk, es ha megerkeztunk, kaparta az ajtot, hogy engedjuk be. Akkor aztan, hatalmas hancurozast csapott, körbe-körbe rohangalt a lakasban, es mindenkit kulön udvözölt. Viki-nek hivtam. Egyebkent tovabbra is varom a jobbnal-jobb ötleteket arra, hogy milyen nevet adhatnek egy Westie-fiunak! Elöre is köszönöm! A legjobb ötlet tulajdonosat megjutalmazom: ö lehet a tiszteletbeli (kötelezettsegek nelkuli) keresztanyja a kutyusnak!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302170 (70)
     
  5. Torolt_felhasznalo_929736
    Torolt_felhasznalo_929736
    2002. május 7. 21:0772.
    Tényleg vacakol az Internet, az én levelem sem ment el- megpróbálom újból. Elöször is köszönöm szépen a szatellittel kapcsolatos információkat, majd megirom, ha beszereztem egyet. Kuytus-téma: nekünk egy 4 éves labradorunk van, aki KICSI névre hallgat. Utazáskor nem szoktuk magunkkal vinni- szegény nem birja az autózást, 2 perc után minden ki jön belöle. Egyébként sokan állitják, hogy a macskák értelmesebbek mint a kutyák, de szerintem a macskák távol sem tudnak annyi önzetlen szeretetet és hüséget adni, mint a kutyák.
    előzmény:
    judit33 (64)
     
  6. 2002. május 7. 21:0771.
    " szegeny bolondok" - es csak legyintettek, hogy mehetunk. Idöközben kiderult, hogy, mivel kesön erkeznenk vissza repulöterre, kulön a kedvunkert kellene odarendelni az allatorvost, hogy megallapithassa: "hmmm, valoban hat pötty van az arcan. . . ", es ez potom ezer-valahany Kr-ba kerulne. Abbol pedig ugye, testverek között is kikerulne legalabb feltucat papagaj. (Ugyan nem Hansi, de hat, istenem . . . ) Tehat nem is kellett sokaig vacilalnunk, hogy ugy döntsunk: örökbe adjuk. Szerencsere Anyuek imadjak, sot ki is hazasitottak:most van egy Manci is. Happy end: Hansi es Manci boldogan elnek, mig meg nem halnak. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_302170
    Torolt_felhasznalo_302170
    2002. május 7. 21:0670.
    Nekem van egy nyulam ( az erkelyen), nem nagyon szereti a tarsasagot, ugyhogy mindig itthon marad, a sogorom mindennap hozz neki repat+ vizet amig nem vagyunk itthon. / NA EZT AZTAN SZEP MAGYAROSAN SIKERULT MEGFOGALMAZNOM, BOCSI
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_302170
    Torolt_felhasznalo_302170
    2002. május 7. 21:0169.
    Judith33, Szerintem feket munkat vallalni eleg rizikos, foleg egy eu-tag orszagba, ha jol tudom hogy ha le buksz akkor min, 5 evig nem utazhatsz be+lehet hogy a kiutasitas a tobbi Eu -tagallamra is szol
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. május 7. 20:5868.
    Most egy kicsit beleolvastam a korabbi hozzaszolasokba, es latom, hogy volt mas valasz is a kutya-temaval kapcs. -ban, köszönöm :) Tavaly ugy gondoltuk - betartva a fokozatossagot: madar, kutya, gyerek :) -, hogy veszunk egy kis papagajt. Hansit imadtuk (bar nem volt hajlando bennunket egy szora sem meltatni), es amikor eljött a szokasos nyari hazaruccanas ideje, ugy döntöttunk, hogy magunkkal visszuk - annal is inkabb, mert nem vot kire biznunk. Beszereztuk a papirokat (dokumentalva lett, hogy hany pötty van az "arcan", stb. ), es kalitkastul megjelentunk a repulöteren - elkepzelhetitek: ugy neztek rank, mintha meghibbantunk volna, amit nem is csodalok. Elkepzlhetö, hogy Hansi volt az elsö vilagutazo, ekkora meretu madaruk. Nos, a budapesti repulöteren, mondanom sem kell, egyetlen papirt ( amit nehezen bumliztunk ki) sem kertek, csak rank neztek - ugy gondolhattak:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_302170
    Torolt_felhasznalo_302170
    2002. május 7. 20:5667.
    Sziasztok. Tai, a labradorok nagyon edesek. Az ferjem szuleinek is van egy rettentes rossz de imadni valo sarga labradorjuk. Nalunk az ido ma pocsek volt, meg futenem is kellett, mar jeghideg voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. május 7. 20:4066.
    Jeeee, micsoda meglepetes!!! Szia tai! Nagyon köszönöm a valaszod! Teljesen meg voltam gyözödve rola, hogy amit irtam legutobb, nem ment at. . . Kerestem, de nem jelent itt meg az ablakban. Ezert nem is vartam ra reakciot. . . Ezek szerint csak megviccelt a gep! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929736 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_929736
    Torolt_felhasznalo_929736
    2002. május 7. 20:2365.
    Sziasztok! Az elmúlt 2 napban nem tudtam az Internet közelébe jutni - a párom megbütykölte a számitógépet, és minden program kitörlödött belöle! hiába, ezek a férfiak - elöbb cselekednek, aztán gondolkodnak! Nagyon szépen köszönöm a segitségeteket a szatellit antennával kapcsolatban - majd megirom, ha sikerült beszereznem egyet. Mantra! Nekünk van egy kutyánk, 4 éves fekete Labrador, az itteni elsö karácsonyomra kaptam a páromtól és mivel akkor kis édes kölyökkutya volt, KICSI-nek neveztem el. Azóta már jól megnött, de még mindig játékos. Imádjuk!!! M. O-ra nem szoktuk magunkkal vinni, ha utazunk, anyóséknál van "vidéken".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. május 7. 16:5464.
    hat igen, feketen nem mernek dolgozni, mert aztan az idegenrendeszet kiutasit es jol nezek majd ki. rengeteg az allashirdetes, a szezonban nagyon sok embert keresnek, de szinte rogton kozlik, hogy csak EU lakost akarnak foglalkoztatni. olyanelkeserito !
    előzmény:
    TimeaB (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_511731
    Torolt_felhasznalo_511731
    2002. május 7. 16:4763.
    Szia Judit! En itt vagyok! :) Es nem terhelsz, szivesen meghallgatlak, bar segiteni sajnos nem tudok. :( Feketen nagyon rizikos munkat talalni, vagy egyaltalan nincs is? Timi
    előzmény:
    judit33 (61)
     
  15. Torolt_felhasznalo_511731
    Torolt_felhasznalo_511731
    2002. május 7. 16:4462.
    Sziasztok! vagyok-vagyok, csak neha elont a munka. :)) Es mar csak holnap dolgozom, mert utanna 4 nap pihi jon! :)) Gondolom nem csak egyedul vagyok igy. :) Ti mit csinaltok ebben a csodalatos idoben? :))) Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (60)
     
  16. 2002. május 7. 16:4361.
    sziasztok lanyok ! csak udvozolni akartalak benneteket. en meg mindig nem skandinaviaban lakom, csak olvaslak benneteket. szoval en vagyok a kakukktojas ausztriabol. hat nalunk kozel 30 fok van. a gyerekkel orakat setalunk a parkban. most delutan meg egyedul teszek egy kort. elozmeny: au-pairkent junius vegeig maradok meg itt. gondoltam, keresek valami szezonmunkat hotelben: takaritas, szobalany. csak valami ilyesmire gondoltam. hat igen, a munkavallalasi engedely. ne is remenykedjek benne, mert inkabb csak az ittlevoknek hosszabbitanak vizumot, ujat nem nagyon adnak ki. 2 javaslatot kaptam az irodaban: otthon dolgozzam a gyakorlat miatt vagy pedig menjek fejzhez egy osztrakhoz, akkor siman kaphatok munkat. szoval most itt tartok. el vagyok kenodve, mert szivesen maradnek meg itt egy darabig. persze, ha az Igazit megtalalnam, akkor vegleg is. dehat az nem olyan egyszeru. nem akarlak terhelni benneteket, csak most ez a problema nagyon foglalkoztat engem. megertitek, ugye ? meg benezek, hatha jon valaki. udv: judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2002. május 7. 10:2160.
    Szia Mantra, hogy allsz kutyus ugyben? Szia Tai , költözködtök a heten ugye ? Majd kivancsi leszek mit mondanak neked az antenneval kapcsolatban. Olvastad, amit leirtam? Timi, szia, de elhallgattal, gyere vissza közenk, csak talalsz valami erdekes temat te is itt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2002. május 7. 10:0759.
    Szep napot mindenkinek! Ugy latom "orszagos napsutes" lesz ma. Kell is mar vegre!!! Jol eltajoltam magam (szegyelem is ), de most mar tudom, hogy Nyneshamn Stockholm közeleben van . En meg D-re indultam, mert oda raktam Telleborg szomszedsagaba. :-)))) En somogy egyik kis varosabol jöttem ki, jooooo regen. Kb. 15 eve itt lakom Göteborban. Epp ugy vagyom haza mind Ti es minden semestert Mo. -on töltunk. Kb. 3 het mulva mar otthon leszunk- boldogan- szabin. :_))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_838662 (57)
     
  19. 2002. május 7. 08:0658.
    Jo reggelt Nektek, gondoltam, mielott nekiesek a melonak, bejelentkezem! Itt gyonyoruen sut a nap es delutanra 15-20 fokot igernek!:) En tatabanyai vagyok es masfel eve elek Svedorszagban. Jol erzem magam itt, de a csaladom es a barataim nagyon hianyoznak. Igyekszem 3-4 havonta hazamenni, jolesik otthon kimennem az utcara es 5 percenkent ismerosokkel talalkozni. (ez itt nem surun fordul elo - legalabbis egyelore) Na de most kicsit dolgozok, nezzetek be ma is! Udv, Melinda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302170 (56)
     
  20. Torolt_felhasznalo_838662
    Torolt_felhasznalo_838662
    2002. május 7. 08:0457.
    Jo reggelt! Gyönyöru napsutésre ébredtem ma, alig várom a 4 napos szabit. Hátha igazán jo idö lesz. Amugy Nynäshamn Stockholmtol 55 km-re van délre a tengerparton. Stockhlmbol költöztunk ide, ugyanis nagyon megutáltuk a nagyvárost, vidéken akartunk lakni. Es igy még tengert is járt hozzá. 13 perc a meloba sétálni féluton ott az ovi. Van valaki még a forumon akinek van kisgyereke?? Eredetileg Kiskörösi vagyok. További szép napot mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_302170
    Torolt_felhasznalo_302170
    2002. május 6. 22:4256.
    Egy kérdés mindenkinek: Hova valosiak vagytok "eredetileg"? En eredetileg Pécsi vagyok, voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_302170
    Torolt_felhasznalo_302170
    2002. május 6. 22:2955.
    Beilleszkedesre utalva ; nekem vannak nagyon pozitiv es nagyon negativ tapasztalataim, de mivel men vagyok "öreg rroka a szakmaba", az egyetlen amit tudok mondani az hogy szerintem az egeszet ugy kell kezelni mint egy kihivast es dolgozni sokat akkor biztos sikerul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2002. május 6. 22:1254.
    Szia adriee, en mar egyszer udvözöltelek ebben a topicban, amikor elöször jelentkeztel, -es most ujra szia!Akkor kerdeztem, hogy tanulni jöttel ki, de most mar olvastam itt, hogy ferjhez , nehany eve. Hogy erzed magad, hogy tudtal beilleszkedni? Udv. Brilljant Sv. orszagbol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302170 (53)
     
  24. Torolt_felhasznalo_302170
    Torolt_felhasznalo_302170
    2002. május 6. 21:5253.
    Helloka mindenkinek Orulok hogy ilyen jol beindult a forum, talan nem is lesz olyan unalmas a nyaram amig nem megyunk haza MO. -ra. En 25 leszek, Koege-ben a Sjćlland szigeten elek mar lassan 4, 5 eve. A ferjem dan (Mo. talakoztunk). Szivesen varok mindenfajta hozzaszolast, kerdest stb. Adrienn
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. május 6. 15:2952.
    Szia Mindenki, hat nem semmi, meg a vegen forumfuggo leszek, most, hogy igy beindultak a dolgok. . Nekem van kutyam, egy soft coated wheaten terrier (roviden Alba - ez a neve) es imadom, gyonyoru! De otthon van Mo-on, a szuleim vigyaznek ra. Eddig annyira elrettento dolgokat hallotam, pl. a kovetsegen azt mondtak, hogy akar 6 honap is lehet a karanten, azt meg nem birna ki szegenykem (meg foleg en nem)! En is nagyon orulnek, ha valaki tudna ez ugyben tobb infot (es valami biztatobbat)mondani. Ja igen, a karanten azert lehet ilyen hosszu, mivel nem EU orszagbol hozom. Az otthoni kolbasz elfogyott, az utanpotlast majd most hozzuk, a Chorisot pedig ki fogom probalni! Mantra, Te mire fizettel elo? En a Nok lapja-ra, de gondolkodom valami mason is! Es mit mondtal, honnan irsz?? Mara bucsuzom (habar otthon lehet, hogy meg bekukkantok, ha lesz idom:)), legyen tovabbi szep napotok! Melinda amugy szerintem valami hiba lehet itt a dolgokkal, mert eloszor az en elozo hozzaszolasom sem jelent meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (51)
     

Címlap

top