Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Skandináv party!

Torolt_felhasznalo_927672
Torolt_felhasznalo_927672
Létrehozva: 2002. Április 28. 18:54
Sziasztok! Kivanok mindenkinek napfenyes hetet! kedves Motola: mi Finnorszagba jottunk mikrobusszal. Szlovakia, Lengyelorszag, Lettorszag, Litvania, Esztorszag es onnan komppal at helsinkibe. nem tudom mennyire jo ez az utvonal neked. Igy kb 34 ora vol az ut ugy hogy egy picit pihentunk. Egyebkent az utviszonyok jok voltak es a balti orszagokban lenyegesen olcsobb az uzemanyag. nem tudom segitett-e ez neked.
  1. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2002. május 6. 15:1251.
    Szia Mantra! Jo, hogy jeletkeztel te is. Vegulis mindket leveled megjelent. En is imadom a kutyakat, a macskakat nem (annyira). Kicsi gyermek korom ota volt kutyank, neha egyszerre 2, 3, is (macskank is volt!). Amiota itt elek sajnos nincs eppen az utazgatasok miatt. Am Miota , tudomasom szerint, könnyebben lehet ki-be vinni a hatarokon kutyust, mint utitarsat; gondolkodunk rajta, hogy lesz egy kicsi kutyusunk. Nem tudom valora valik-e a vagyam. Otthon az öcsemnek a kutyai evröl -evre megismernek es boldogan futnak hozzam, mintha tegnap lattak volna. Jo erzes!! Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267258 (47)
     
  2. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2002. május 6. 14:5250.
    Szia natty ! Itt Göteborgban ma szep napsutes van de nagyon fuj a szel, -mint majdnem mindig. Milyen varos Nynäshamn? Tudom, hogy valahol Trelleborg fele van, de meg nem jartam arra. Mit csinalsz ott? Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_838662 (46)
     
  3. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2002. május 6. 14:4349.
    Szia Melinda . Finon is a paprikaskrupli en is szoktam fözni jo kis magyar kolbasszal , amit otthonrol hozok es lefagyasztok. Egyebkent probald meg a csipös Chorisot az is fini, hasonlit a mi kolbinkra. Udv, Göteborg-bol.
    előzmény:
    motala (45)
     
  4. 2002. május 6. 14:4148.
    Szia Natty, Motala, Briljant!! - a többieket is udvözlöm. Egy masodperce irtam egy hosszabb "hozzaszolast", de szören-szalan eltunt. Megprobalom ujra bepötyögni. Tartottam egy kis szunetet, nehogy net-fuggösegem alakuljon ki - idaig birtam, ma ide is be kellett neznem :) Nekem is hianyzik a magyar szo - bar csomagban es elöfizetve is erkeznek ujsagok -, jo lenne a tevemusor is. Elöbb-utobb beszerezzuk majd a megfelelö antennat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. május 6. 14:3447.
    Szia Natty, Motala es Briljant! (a többieket is udvözlöm!) Köszönöm a valaszokat!:) Tartottam egy kis szunetet, nehogy vegul net-fuggösegem alakuljon ki, most azonban mar nem tudtam megallni, hogy ujra benezzek hozzatok. Nekem is hianyzik a magyar szo (bar ujsagok csomagban is, elofizetve is erkeznek), a tevemusor is jo volna idönkent. Egyelöre nincs megfelelö antennank, de elöbb-utobb lehet, hogy beszerzunk egyet. Szeretnek felvetni egy temat: van valakinek kutyusa? Hogyan oldjatok meg az elhelyezeset, örzeset, amig Mo-ra utaztok? - hiszen, gondolom, a karantenos megoldast senki sem valasztana. Regota tervezgetem egy Westie beszerzeset, de idaig a suru utazgatasok miatt lemondtunk rola. Ebben az evben viszont mar annyira vagyom ra, hogy nincs mese, vennunk kell egyet! Nevvel kapcsolatos ötleteiteket is szivesen fogadom! (fiu lesz)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_838662 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_838662
    Torolt_felhasznalo_838662
    2002. május 6. 13:3846.
    Sziasztok! Végre beindult itt az élet. Mantra, én is Svédböl irok, Nynäshamnbol. Parabolával kapcsolatban: nekunk Canal Digital van, azon még régen bejött a Filmmuzeum, nagyon szerettem, de most már vagy féléve nincs. Sajna. Remélem anyukám otthon élvezi hogy kétszer van megunnepelve, ugyanis én a svéd anyák napjan gratulálok. Ti mikor unnepeltek? Itt végre megint felmászott a higany, 14 fok van, hátha mostmár komolyan jön a tavasz! További jo hetet mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. május 6. 13:1445.
    Sziasztok, szia Mantra! En Svedorszagbol irok, Motalabol! Te hol laksz?? Nekunk satellite-unk van, de csak a Viasat3 jon be, az pedig, hogy mast ne mondjak, elegge gyenge. . habar neha azert odakapcsolok, de nem nezem, csak hallgatom, amig teszek-veszek otthon. . jolesik a magyar szo! Ja igen, es tegnap parikaskrumplit foztem, finom lett, csak hianyzott belole egy darabka kolbasz, hogy olyan otthoni ize legyen. . Na megyek, dolgozok kicsit! Jok legyetek! Melinda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267258 (36)
     
  8. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2002. május 5. 20:5944.
    Szia Tai Aalborgbol! Többször voltam mar ott szep kis varos. A satelitröl:nekunk egy nagyon egyszeru berendezesunk van, talan szerencses helyen lakunk a vetel szempontjabol. A falra fel van szerelve egy kb 60 cm atmeröju kicsi tanyer 1 db. vevöfejjel, bent van egy vevönk ami Huth 1000 tipusu . Ennyi az egesz! A Duna TV es a TV2 adasa a Hot Bird 13 fok öst adon jön . A 10, 815-ös frekvencia a Duna, 12, 130 -as frekvencia a TV2 helye a horizontalis adason. (mert van vertikalis adas is!!) Ha erre raalitjak az antenna-tanyert be tudsz programozni a magyaron kivul francia, olasz, lengyel, portugal spanyol, nemet , török adokat, mert ezek ugyancsak ebben a tartomanyban vannak. Az egyeb "divatos csatornak " itt nem jönnek be. Velemenyem szerint mindket magyar adonak szinvonalas es sokoldalu musora van. Az utobbi idöben sokat javultak! Nem fogsz csalodni bennuk hidd el nekem. Igyekeztem összegezni, amit tudok a satelitröl, -nö letemre-, ha veteli szandekod van tudjal egy kicsit Te is rola. Az eladok segitenek es fel is szerelik- legalabb is itt Göteborgban. Sok szerencset hozza es udvözöllek: Brilljant
    előzmény:
    CORAKAS (42)
     
  9. 2002. május 5. 19:0243.
    szia fröken vagyok Göteborgbol
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267258 (36)
     
  10. 2002. május 5. 18:2542.
    Szia Tai! Sajnos a hiperszuper digitális parabolák nem tudjék venni a Dunát és a M2-t. Hagyományos analóg beltériegység kell hozzá. Ha kétfejest veszel akkor jobban jársz, mert sajnos azon a mholdon amin a magyar van elég kevés más csatorna van. javaslom mindenképpen keres hozzáértő szakembert, sok bosszúságtól mented meg magad vele. A műsorok főleg határon túli magyarokkal foglalkoznak, leginkább erdély viszi a legtöbb műsoridőt. De a hiradó sokat segít abban, hogy tudd mi van otthon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929736 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_929736
    Torolt_felhasznalo_929736
    2002. május 5. 17:4841.
    Brilljant! Milyen tipusú parabola kell ahhoz, hogy a Duna Tv és a Tv2 is bejöjjön? Nekünk eddig itt a "panelba" nem lehetett parabólát felszerelni, de jövö héten költözünk, s az elsö dolgom lesz, hogy parabóla antennát vegyek. Csak fogalmam sincs, milyen tipúsú kell. Most egyenlöre csak az Interneten hallgatom a Juventust, meg a Petöfit, azért ez is nagyon jň! Ma van anyák napja (M. o. -on) - minden anyát szeretettel köszöntök itt a fórumon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2002. május 4. 10:2540.
    Szia mantra! Megint "enyhe telre" ebredtunk! Itt Tynneredben mar esik is es 9, 8 fok van igy 10 ora körul. Es nalatok? Mo, -on meg közel 30 lesz ma ! Van satelitetek? En allandoan nezem a magyar adast, tudod a TV2 es Duna Tv. Nagyon elvezzuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267258 (36)
     
  13. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2002. május 4. 07:0639.
    Sziasztok! Jo reggelt mindenkinek es kellemes napot! Sajnalom sannie, hogy nem valtottunk gondolatot. Most en fekudtem le korabban. Välkommen adriee, -tanulni jöttel ki Daniaba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. május 4. 01:2738.
    Keson kukkantok be, ti mar szunyaltok. Szia tai, es adriee.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929736 (35)
     
  15. Torolt_felhasznalo_302170
    Torolt_felhasznalo_302170
    2002. május 3. 23:1537.
    Sziasztok! En Daniabol (Křge) irok. Mar sokszor olvastam a hozzaszolasokat, de sajnos idom keves volt. De most hogy a sulinak lassan vege talan lesz idom egy kis csevegsere, tapasztalat cserere stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. május 3. 22:4836.
    Sziasztok! Van itt valaki Svedorszagbol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_929736
    Torolt_felhasznalo_929736
    2002. május 3. 17:1435.
    Sziasztok! Eppen hazaértem munkából, s meglepödve olvasom, hogy beindult a fórum! Ez jó! Külön szia az "újoncoknak". Sannie, én is Dániában élek lassan 5 éve, de még mindig nem vagyok benne biztos, hogy be tudok/akarok integrálódni a dán társadalomba. Neked hogy sikerült? Egyébként felvetted a dán állampolgárságot? Tudja valaki, hogy fel lehet e venni a dán állampolgárságot, anélkül, hogy elveszitenénk a magyart? Na, sietek, találkám van egy magyar lánnyal, akit itt a fórumon ismertem meg. Kellemes hétvégét mindenkinek, jó fözést, paryzást, nyelvtanulást stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. május 3. 16:0634.
    En mar nagyon ritkan fozok "magyarul". Nem tudok jo otletet adni. De erdeklodessel kovetem a "magyar nok /lanyok. . . " oldalan a receptjeiket. Nezz at oda es olvass kicsit vissza. En most el. . . . De megprobalok visszaterni ejfel korul. Szia TimeaB
    előzmény:
    TimeaB (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_511731
    Torolt_felhasznalo_511731
    2002. május 3. 16:0033.
    Tulajdonkeppen en is el tudnam kepzelni, hogy itt elunk orokre, mert szeretek itt lakni. Csak a szuleink. . . Oket nem tudnam otthagyni. . . Mit fogsz fozni a hetvegen, amihez be szeretnel vasarolni? (Valami jo tippet keresek. :)))
    előzmény:
    sannie (32)
     
  20. 2002. május 3. 15:5732.
    Koppenhagaban, vegleg, 28 eve. . . . . . . . . .
    előzmény:
    TimeaB (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_511731
    Torolt_felhasznalo_511731
    2002. május 3. 15:5431.
    Nem, nem veglegesen vagyok itt, csak dolgozni jottunk a ferjemmel masfel eve. Ha minden igaz, meg egy evig leszunk itt. Te merrefele vagy? Tudom, hogy vegig olvashatnam az eddigieket, es megtudnam, de talan elarulod nekem. :)
    előzmény:
    sannie (29)
     
  22. 2002. május 3. 15:5030.
    . . . tobben LAKNAK. . . .
    előzmény:
    sannie (29)
     
  23. 2002. május 3. 15:4929.
    hogy kerultel Svedo. -ba? Vegleg itt fogsz elni, mert latom tobben tanulas vagy munka miatt lakik, talan ideiglenesen kulfoldon.
    előzmény:
    TimeaB (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_511731
    Torolt_felhasznalo_511731
    2002. május 3. 15:4728.
    Ja, ok! Arrol en le vagyok maradva. :) (Meg a macska fel van maszva. . . ) :))))
    előzmény:
    sannie (27)
     
  25. 2002. május 3. 15:4327.
    Hat arra az oldalra gondolok amit monaco csinalt, ahova fel jelentkeztek nevvel, keppel mit tudom en adatokkal es amit csak jelszo ismeretevel lehet megnezni. Az a geocities. com/magyarnok nevezetu. . . .
    előzmény:
    TimeaB (26)
     

Címlap

top