Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rövid,különleges név

Torolt_felhasznalo_360217
Torolt_felhasznalo_360217
Létrehozva: 2010. január 8. 10:03

Jó lenne, ha összegyűjtenénk ide szép, különleges, rövid neveket!

Hátha nem csak én válogatnék belőle (más gyerekeinek is lehet hosszú vezetékneve)

 

Ikreket várok. A nemüket még nem lehet tudni.

Van már egy kislányunk- Ő Aisa.

Most is inkább lányokban gondolkodunk. Persze azért a fiú(k) is jöhet(nek)!

 

Bár fiúnévben nem igazán találunk kedvünkre valót.

Talán: Csaba, Regő.. esetleg Ábel.

 

Lánynévben ami tetszik:

Rella, Zoya, Hanga.

(vagyis a Zoya inkább csak nagy kedvencem lenne, nem találok ilyen nevet a magyarnevek között. Lehet ezt adni? Kérvényezésről hallottam, ez hogyan működik? Tudja valaki?)

 

Még sok-sok nevet várok!!!

  1. 2010. január 9. 11:18126.
    köszönöm :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (125)
    2010-01-09  11:07
  2. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2010. január 9. 11:07125.
    Gyönyörű kislányod van!
    előzmény:
    rdee20 (124)
    2010-01-09  11:02
  3. 2010. január 9. 11:02124.

    Hmm... érdekes, h egy barátnőt kért fel a névválasztásra.

     

    Nálunk a Kiara Hanna a következőképpen jött:

    Még a terhesség előtt beszéltünk a dologról, én Dominika Hannát, Apa Fannit szeretett volna, de végül a Boglárka Hannában sikerült kiegyeznünk. 38 hetes voltam, mikor ráakadtam 2007 legnépszerűbb nevein listájára, ahol a Bogi a 2., a Hanna a 4. helyen szerepelt. Mondtam Apának, h találjunk ki vmit, mert nem akarom, h minden 2. gyereket így hívjanak az oviban, mint az én lányomat. A Hannához 2. névként ragaszkodtam, nagyon tetszett már gimis korom óta (akkor még csak elvétve lehetett ezzel a névvel találkozni). Pár nappal később Apa benyögte a Kiarát. Megnéztem a listát, nem szerepelt a 100 leggyakoribb név között, így ebben maradtunk. Kiss Kiara Hanna - gyönyörű sztem.

     

    Az már más kérdés, h a 2008-as listán a Hanna már a 2., a Kiara pedig a 72. volt...

     

    Ha fiú sikeredik, nem tudom, mit találtunk volna ki... Talán Ádám Milán vagy Ákos Zsombor.

     

     

    Ha valaha is újra szülnék, tuti, h mindkét névnek valami kevésbé népszerűt választanék. A játszótéren mást sem hallani, mint Virág, Csenge, Anna, Hanna, Petra, Lili, Bence, Dani, Áron, Marci...

    előzmény:
    HarciMacska (47)
    2010-01-08  11:02
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 8. 23:49123.
    Gratulálok a szövegértelmezés ilyentén magas fokához! 
    előzmény:
    teacska (106)
    2010-01-08  19:46
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 8. 23:48122.

    Mivel nem értetted meg ahozzászólásom lényegét...

     

    A különbejáratú magánvéleményem pedig megalapozott a számomra s hidd el, nem fog azért megváltozni, mert szerinted én nem látom át, hogy Kovácsék számára is a kis Vakcina egyedi és megismételhetetlen-hidd el, hogy Katalinként is az lenne.  Nem is arra gondoltam a fejtegetésem kapcsán, amire te. Nem kell mindenkit ugynúgy hívni. Ám több tanulmány foglalkozik ezzel s kb. ugyanazt írták le, mint én. 

    S van erős differencia az egyénieskedő nevek és aközött, hogy mindenkit Ádáméváznak, hidd el.

    Az meg már régen rossz lenne, ha a lányomat a neve tenné különlegessé.  Ő annak ellenére  és azzal együtt az, hogy ezt nem akarom letuszkolni a világ torkán.  

     

    S igen, mindenki úgy hívja a gyerekét, ahogy akarja, szíve joga. Mint ahogyan az erről alkotott vélemény is szabad. Bizony.

     

    S nem, nem baj, ha valaki Dzsesszika...de az sem ha Ajsa meg Koppány.

     

    Nincs a nevekkel semmi baj. Bizonyos társadalmi körbe tartozó bizonyos szülők ezirányú motivációjával van.

     

     S igen, elhatolt-sok is. 

     

    Vicram, akinek szintén van gyereke s annak egy neve-ám nem ettől kivételes (de nem is hívják Ádámévának)

     

     

    előzmény:
    Regisztra (112)
    2010-01-08  22:33
  6. 2010. január 8. 23:47121.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. január 8. 23:34120.

    Kicsit visszaolvastam és rájöttem, hogy pár nekem is tetsző nevet kihagytam: Milla, Lotti, Mia

    Fiúneveket még bogarászni kell, de látom az mindenkinél nagyobb gondot okoz. :)

    előzmény:
    happyhippy (118)
    2010-01-08  23:22
  8. 2010. január 8. 23:25119.

    Szerintem nem feltétlen azért akarnak az emberek különleges nevet adni a gyerekeiknek, mert attól válnak különlegessé.

     

    Hanem mondjuak azért, mert a mi időnkben, meg előtte egy osztályban volt 5 Ágnes, 4 Krisztina és legalább 2 Judit. És ezt szeretnék elkerülni.

     

    És ma már sokkal elfogadottabb "különleges" nevet választani, és talán a választék is nagyobb.

     

    Mi is különleges neveket adtunk, amit többnyire még senki nem hallott, de én nem bánon. Annyira illik rájuk! Mindkettő ősi magyar név. Ami nem volt olyan választás, hogy én mindenáron ősi magyar nevet adok, mert az sikk. De ha lehet választani, akkor miért ne nézném meg, és ha találok olyat, ami tetszik, miért ne adnám? De elárulom, volt olyan név is, ami nagyon tetszett, és román eredetű (Zamíra).

     

    És tudok például olyan kislányt, akit Mandulának hívnak, Mandinak becézik. Szerintem aranyos. És felnőttként is viselhető.

     

    Nekem lánynevek közül tetszik az Izabella, Léna, Rubina, Morka.

     

    Fiú nevek közül az Iván, Lukács.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. január 8. 23:22118.

    Hello!

    Gratulálok az ikrekhez! :) Ez annyira izgi lehet!!!

    Én/mi is inkább a különleges neveket szeretjük, főleg azért mert sokat utazunk a munkám miatt, így fontos számunkra, hogy nemzetközi nevű gyermekeink legyenek.

    Jelenleg egy kislányunk van, 5 hónapos, ő Leona Maja.

    A Maját y-al szerettük volna (Maya), de egy sima telefonhívással elutasították, azzal az indokkal, hogy az y külföldiesítené a nevet és ragaszkodni kell az utónévkönyvben szereplő, magyarosított nevekhez, mint pl. Dzsenifer (dzs-vel), vagy Kloé (k-val).

    Tök jó kis levelet írtunk az anyakönyvvezető hivatalnak, akik továbbították az MTA-nak, de végül nem engedélyezték. Kicsit hihetetlen és kiborító is számomra, mert pl ilyen nevet, hogy Dömper, vagy Lexus adhatnék a fiamnak/lányomnak... Ez szerintem azért nevetséges.

    Ráadásul a levélben megírtam azt is, hogy a Maja és a Maya két különböző jelentésű név. A j-vel írt változat görög eredetű és anyácskát jelent, az y-al írt pedig angol-orosz eredetű és májust jelent. Mi speckó a májusban született nagymamák tiszteletére szerettük volna a Maya nevet, mint második utónév. Szerintem baromság az indokuk amivel elutasították a kérelmemet és elterveztem, hogy minden félévben próbálkozni fogok az átnevezéssel. Herce-hurca, de megéri.

    Kedvenc rövid neveink-

    lány: Lily (itthon ezt is csak Lili-ként engedélyezik), Mae (ezt abszolút nem), Zoé, Chloe, Emma

    fiú: Noel, Leon

     

    Jó egészséget Nektek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  10. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2010. január 8. 22:56117.
    Mindenki "különleges" nevet akar adni a gyerekének, csak azt nem veszitek figyelembe, hogy 5 év múlva már mindenki Niobé, meg Opál és Málna lesz, fiúként pedig Noel és Oren és isten tudja még micsoda. S máris fuccs a különlegességnek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. január 8. 22:51116.

    Fúúú, a Millát bele akartam írni az előző hozzászólásomba! :)

     

    A keresztfiad és a párja véletlen nem mindketten M-betüsök? (mármint a nevük azzal kezdődik)

     

     

    előzmény:
    Kajaju (114)
    2010-01-08  22:43
  12. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2010. január 8. 22:45115.

    nekem meg nagyon tetszik a Száva név:)

    ebből látszik, hogy mindenkinek más az izlése....

    nekem meg a mostani tömegnevek nem tetszenek...manapság tele vagyunk Lillákkal, Csengékke,Biankákkal...persze, nem csunya nevek, de én meg ezeket nem adnám

    előzmény:
    IfjúHölgy (93)
    2010-01-08  13:11
  13. 2010. január 8. 22:43114.
    A keresztfiamék a Milla nevet adták a kislányuknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  14. Torolt_felhasznalo_228826
    Torolt_felhasznalo_228826
    2010. január 8. 22:40113.

       szia!!!!

    lánynév:

    Zselyke, Lelle,Száva

    Fiu:

    Áron,Botond

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  15. 2010. január 8. 22:33112.

    Belefutottam egy két topicban a fejtegetéseidbe. Nem szeretnélek megbántani, de annyi marhaságot írsz, és közben folyamatosan korlátoltozod meg idiótázod a többi embert, hogy nem tudom megállni! Bocs! Remélem olvasol is és valami majd csak elhatol...

     

     A globalizáció és a névadás problematikájának összefektetését szóra érdemesnek sem ítéltem! 

     

    A nyelv folyamatosan változik, ha akrjuk, ha nem! Szakemberek szerint sem megítélhető, hogy ez most rossz vagy jó, van és kész, el kell fogadni, mint bármilyen változást az életben.

     

    Az, hogy a különleges nevek, "egyénieskedők", az éppen, hogy a Te korlátoltságodat mutatja, hiszen minden ember egyéni! EGYEDI és megismételhetetlen! Nem fantasztikus ez? Akkor miért baj az, ha különleges neve van? Vagy szerinted az lenne a legjobb ha minden férfit Ádámnak és minden nőt Évának hívnának? Vagy simán egyeske meg ketteske? És aki meg nagy feltaláló meg költő stb. lesz, magyarul kiérdemli, akkor majd adunk neki nevet és járhat zokni nélkül? 

    Ugyan menj már...

    Nem probléma, ha szülők a névvel is kifejezik, hogy számukra a gyerekük az "egyettlen", kiemelkedő a többi közül. Gondolom neked még nincs gyereked...

    Minden születendő gyerek egy potenciális "nagy ember", ha a szülők nem felejtik el beléültetni a különlegesség érzését, azt hogy ő egy kincs és bármit el tud érni, akkor Józsikából és Dzsokikából (vagy Jockey-kából) is lehet a rák ellenszerének feltalálója! 

     

    Megjegyzem, ez a hozzászólás egy olyan embertől származik, akinek nem igazán tetszenek a külföldi és kírivóan egyéni (azért adtuk, mert csak egy van az országban) nevek...

     

    A többieknek pedig:

    További jó válogatást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (103)
    2010-01-08  19:07
  16. 2010. január 8. 21:42111.

    Az én kislányom Szonja, a család prüszkölt rá, de soha hozzá jobban illő nevet nem találtunk volna. :)

     

    A top öt végülis nálunk a Szonja, Emma, Natasa, Nina, Abigél volt.

    Ha egyszer lesz egy fian az csakis Lőrinc lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 8. 21:20110.
    Ha most szülnék kislányt akkor a Szulamit nevet kapná, ha fiu lenne, akkor Gellért. De már nem tudok szülni. Két fiam van az egyiket Benedeknek hivják, a másik neve Gergő a kislányom sajnos meghalt , őt Anett-nek hivták. pusz mikinek zsu.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (109)
    2010-01-08  20:41
  18. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2010. január 8. 20:41109.

    Ha meg neadj'isten hetesikrek, akkor: Szende, Szundi, Morgó...

     

    Ha sziámi ikrek, akkor: Háromfejű Sárkány

     

    Ha meg csak szólóban születik, és egy feje van, akkor: Süsü... elég rövid név...

     

    Érdemben csak annyit szólnék hozzá: a Zora név viszont létező, anyakönyvezhető Mo.n is, Fülesmackónak volt a kis barátnője, a mesében Zoskának becézték, nekem is tetszik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974119 (105)
    2010-01-08  19:21
  19. 2010. január 8. 20:23108.

    Nekem most 3.-hónapos az unokám és a NOEL nevet kapta!!!!

    Itt a környékünkön nem is hallották ezt a nevet!!!De eddig mindenkinek tetszik!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  20. 2010. január 8. 20:11107.

    Gratulálok az ikrekhez!

     

    Barátnőim lányai 2 évesek Adél (nagyi után), Adriána (divatból) lett. Tesóm Boglárka, de szép a Boglár is. 

     

    Nekem tetszett a Médea, Édua, Lidia, igy lett belőle Flóra a lányunk neve, bár divatnévnek mondják, most még sem láttam senkitől, h irná, de nálunk, külföld, ritka.

     

    Fiu:Olivér, Ádám, volt hogy tetszett a Patrik és a Noel is.

     

    De ismerek Zorkát, Naomit, Lucát, Kendét, Kincsőt, Zselykét, Zsombort, Gellértet stb is.

     

    Jó névválasztást kivánok! Az a lényeg, h szerintetek szép legyen és szeressétek a neveket! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  21. 2010. január 8. 19:46106.

    Kissé előítéletes vagy... attól agyatlan idióta már valaki, mert idegen nyelvből eredő nevet ad a gyermekének???? 

     

    A példád meg enyhén szólva röhejes és gyenge...

     

    Ja, és nem mindenki Kovács, Takács vagy Szabó..... vagy akinek nem eredeti magyar a vezetékneve az inkább bujdokoljon el előled, mert úgysem állsz vele szóba, hisz hogy képzeli, hogy ilyen vezetéknévvel mer Magyarországon élni magyar létére?

     

     

    De, én nem offolom tovább a topikot. A kedves topikindítónak boldog babavárást kívánok és azt is, hogy csak a saját megérzéseire hallgasson, hisz akármilyen eredetű nevet ad a gyermekének, akkor is az lesz a legszebb, hisz az ő babájának a neve! Hogy más meg mit mond, senkit nem érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (103)
    2010-01-08  19:07
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 8. 19:21105.
    Ha ikrek: Piroska, és Farkas tuti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360217 (1)
    2010-01-08  10:03
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 8. 19:18104.
    Mindenképp adjatok két nevet a gyereknek, igy neki is megadjátok a választás jogát.
    előzmény:
    Daisy48 (86)
    2010-01-08  12:51
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 8. 19:07103.

    Tudod, azért, mert globalizálósik a avilág, attól még nem kell mindent kritika nélkül elfogadni, mint az agyatlan idiótáknak. Ilyen egyszerű.

     

    Nem, nem korlátoltság, hogy nem engedélyezték úgy írni ezeket a neveket, hogy Jessica, mert hiába írod Kovács Jessicának, attól ő még Kovács Dzsesszika marad, lévén a magyar nyelv jellegéből következik, hogy úgy írjuk, ahogy mondjuk. Nem azért, mert korlátolt a magyar nyelv, hanem mert ilyen, más meg másmilyen.

     

    Hogy értsd is, miről beszélek:

     

    A.Einstein az egyik legnagyobb koponya volt a világon, többek között megalkotta  arelatívitáselméletet, amivel örökre beírta magát a történelembe. És MELLESLEG soha nem viselt zoknit.

     Pedig nem is hívták Dzsesszikának, Kevinnek és Hannaannapannaonelajsának stb. Érted már?

    Az ÁTLAGOS (minden tekintetben átlagos) szülők pedig csak nem hordatnak a gyerekükkel zoknit.

    ÍGy ezek a gyerekek tucatok, akik semmivel sem különlegesebbek egy Irénnél, mert kit érdekel, hoyg nem viselnek zoknit?!

    Igaz, arelativitáselmélet megalkotására csak a kiválaszott kevesek képesek, ám a kiválasztottsághoz SEMMIVEL SEM visz közelebb egy egyénieskedő név.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-01-08  18:08
  25. Torolt_felhasznalo_527077
    Torolt_felhasznalo_527077
    2010. január 8. 18:23102.

    Rövid lánynév: Adél, Janka 

    Rövid fiú: Soma, Samu (bár én ezt úgy adnám, hogy Sámuel, és Samunak lehetne becézni)

     

    Én olyan nevet fogok adni a gyerekemnek ami nem túl "extra" (mint pl. a Málna, Zselyke...), ami illik a vezetéknévhez, ami a férjemnek is tetszik, és ami nem túl divatos, szóval nem áll a népszerűségi lista elején (mint pl. mostanában a Luca, Sára, Bence)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top