Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Burgonyás pogácsa lépésről lépésre

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. január 4. 15:28
Ez az egyik legkiválóbb pogácsarecept, amellyel valaha dolgoztam. Ha kellő odafigyeléssel készítjük el, egészen biztosan nem okoz csalódást a végeredmény.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. január 7. 10:4728.

    http://www.nlcafe.hu/gasztro/20050118/krumplis_pogacsa_/

     

    Ez is nagyon jó recept, megsütöttem.2 tepsinyi mennyiség. 

     

    Annyit módosítottam a recepten, hogy a fél tojás helyett 1 tojássárgáját+2 evőkanál tejfölt tettem bele, és több (1 teáskanál) sót. Fél órás pihenés után vékonyra nyújtottam és feltekertem, összehajtottam, majd kb 15 percig pihent még kinyújtás előtt.

     

    Cca 1,5 cm vtg-ra nyújtottam, bevagdostam, és 4 cm átmérőjű pogácsaszaggatóval kiszaggattam. Sütőpapírral bélelt tepsikbe rakosgattam, felvert tojással kentem.

     

    Gázsütőben legfelül sült, majdnem 4-en, kb 30 percig.

     

    Sütés közben nem dőlt el, magasságában és széltében is alig nőtt.

    Kívül ropogós, belül foszlós, nagyon finom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. január 6. 18:1427.
    Sziasztok!
    Éppen most készítettem el a pogácsát, ami nagyon finom lett. Meg is tartom ezt a receptet.
    Igáz én nem pihentettem olyan hosszú ideig. Jó sütést mindenkinek!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top