Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkahelyi zaklatás-felmon

streamgirl
Létrehozva: 2010. január 2. 22:10

Sziasztok!

 

Hasznos tanácsot kérnék, ilyen helyzetben mit lehet tenni :

 

3 fős cégnél dolgozom ( főnök + kereskedelmis + én mint asszisztens)

2009 dec 19-től szabadságon voltam (rendes évi) és ezalatt a főnök elkezdett zaklatni, minden nap sms, telefon, e-mail, jönni akart személyesen. Nem értette meg hogy nem érdekel, pedig első alkalmmal közöltem vele hogy hagyjon. A sokadik sms és mail után már szinte kiabálva közöltem vele hogy hagyjon békén, tönkretette saját és családom ünnepeit.

 

Most ott tartunk hogy engem hibáztat az egészért mert én nem vagyok házas ( ő az ! ) ezért szabad vagyok bárki számára és azt írogatja hogy akkor a kereskedelmis kolegánál tudok felmondani hétfőn. Nem akar odajönni mert nem mer! Én megírtam hogy mivel vele szerződtemneki kell jönnie hogy megszüntesse a munkaviszonyt!

 

Kérdésem, mit lehet most tenni? Ez már zaklatás? Erre én nem számoltam, egyik napról másikra ilyen eset miatt se pénz se munka. Tudom én nem akarok ott lenni mert 3 ember között ilyen helyzet nem megoldható mert a főnök nem elég magas értelmi szintű a helyzet kezeléséhez. Ha én mondok fel, nem jelentkezhetek a munkanélkülire sem, ezzel magammal csinálok rosszat.

 

Rávehetem hogy menjen bele a közös megegyezésbe valahogy, ha nem akar mit mondhatok neki amivel jobb lesz a helyzetem?

 

Kérlek írjatok valamit mit tehetnék mert erre nem igazán számítottam.

A másik alkalmazott tud mindent de azt mondta mindent tagadni fog mert félti a helyét.

 

Köszönöm ha válaszoltok,
Ani

  1. 2010. január 6. 23:49104.
    szia. mi van ? 3 napja, varom , hogy irsz. van meg  mun kad??? tessek irni. csok.
    előzmény:
    streamgirl (1)
    2010-01-02  22:10
  2. 2010. január 3. 20:56103.

    "a másik alkalmazottról csak 2 napja derült ki hogy egy gerinctelen beszari alak aki nem mer kiállni egy csaj mellett sem..."

     

    Most komolyan mit vársz? Hiszen te sem igazán tudsz kiállni, még magadért sem...

    előzmény:
    streamgirl (102)
    2010-01-03  20:44
  3. 2010. január 3. 20:44102.
    Én is ezt szeretném. Ha egy munkahelyen 2 ember közül 2-vel nem lehet kijönni akkor ott nem maradok. Más lenne a szitu egy nagy helyen, de nem itt. Mondjuk a másik alkalmazottról csak 2 napja derült ki hogy egy gerinctelen beszari alak aki nem mer kiállni egy csaj mellett sem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597084 (99)
    2010-01-03  19:15

Címlap

top