Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tanulásmódszertan-jog

Rilli
Létrehozva: 2010. január 2. 18:08

Üdv Mindenkinek!

 

Tanácsot szeretnék kérni, másoddiplomára járok első éves vagyok jogon, de nem tudom, hogy tanuljak, az első diplomámnál teljesen máshogy tanultam, itt jóval több az anyag és rengeteg a latin kifejezés is.

A dolgot nehezíti, hogy munka mellett tanulok.

Hogyan jó tanulni, hangosan olvasva vagy csak magamban? A könyveket olvastam eddig és a kidolgozott tételeket kiegészítettem, így baromi lassan haladok.

Szorgalmi időszakban is érdemes már elkezdeni? Jogot hallgatók vagy végzettek tanácsát is várom, hogy ők hogyan tanultak. 

Köszönök minden segítséget! R.

A piszkálódásra nem vagyok kíváncsi!!!

  1. 2010. január 3. 09:1434.
    Szerintem be se kellett volna vezetni a kreditrendszert. Semmi másra nem jó, csak arra, hogy az ember tologassa a vizsgáit. Ez megint a NYUGAT majmolása. Akinek nem megy az adott anyag letétele, ismételjen félévet, jó volt ez így. (Nálunk, ha jól emlékszem, harmadévben vezették be a kreditrendszert). Arról nem beszélve, hogy a társas kapcsolatokat is kilőtte ui. előtte volt egy csoportbeosztás, így, ha az ember az összes évf.társát nem ismerte, mert ea-on annyira nem lehet ismerkedeni, legalább azokat ismerte, akik a csop.társai voltak. Kreditrendszerben pedig mindig más-más csoportban vagy, nem alakulhat ki egy kisebb közösség, és ez nem jó. Legalább is nekem a korábbi csoport-rendszer sokkal jobban tetszett, és nagyon sajnáltam, mikor ez megszűnt.
    előzmény:
    minga (32)
    2010-01-03  00:48
  2. 2010. január 3. 01:2633.

    Elsősorban kitartást kívánok Neked!

    Tanulás szempontjából nem vagyok követendő példa....a "bölcsész" stílusú tanulásom nem igazán jogra való. Szorgalmi időszak lébecolás, vizsgaidőszak elején könyvek, jegyzetek beszerzése, majd "olvasgatás" (tanulás) 1-2-3x, ahogy belefért. Kockázatos kissé a módszer, gyenge idegzetűeknek nem ajánlott.

    előzmény:
    Rilli (1)
    2010-01-02  18:08
  3. 2010. január 3. 00:4832.
    Igen, hallottam arrol, hogy szigoritottak kicsit a rendszeren, miota en vegeztem. Öszinten szolva, jogosan is tettek. Akinek nem eleg 3x3 lehetöseg arra, hogy letegyen egy vizsgat, annak tenyleg at kellene gondolnia a palyavalasztast. (teljesen mindegy, hogy az ok a figyelmetlenseg, a lustasag, vagy a keszsegek hianya...)
    előzmény:
    poppy550 (31)
    2010-01-02  23:35
  4. 2010. január 2. 23:3531.

    csak arra ügyelj, hogy egy tantárgyat 3x vehetsz fel - 3 félév-

    mert utána ha nem vizsgázol le   megszünik a hallgatói jogviszonyod  , több évfolyamtársam járt igy sajnos.

    előzmény:
    minga (30)
    2010-01-02  23:28
  5. 2010. január 2. 23:2830.

    :-) igen, en is pontosan oldalra meghataroztam. Nagy akarateröd lehetett, hogy mindig mindent be tudtal tartani. :-) En azert annyit csaltam, hogy elegge optimista volt az elsö beosztasom. A kis csuszasok bar az utolso napokat "izgalmassa" tettek, de a vizsgat azert nem veszelyeztettek. 

     

    Topikindito: ami meg nekem bevalt, az az informacioszerzes! Felsöbbevesektöl mindig tudtuk, hogy az adott professzor mit szeret, es hogyan kerdezi az anyagot. (Bar az ember azt gondolna, hogy a jogot csak egyfelekeppen lehet megtanulni... ez nem mindig igy van...) Szoval, a nagyobb, fontosabb vizsgaknal mindig volt egy-ket aprosag, ami jol jött.

     

    Meg valami: a kreditrendszer lehetöseget ad arra, hogy az ember tologassa a targyakat. Tervezd meg a vizsgaidöszakod (ebben segitenek a felsöbbevesek, hogy kb. hany nap kell ra), es ne varialj rajta. Tapasztalat, hogy az ember mindig ugy erzi, hogy meg 1-2 nap kellene a tökeletes felkeszüleshez. A realitas, viszont ezzel ellentetben az, hogy ha van 1-2 napod plusszban, az egyreszt a masik vizsgatol veszi el az idöt, masreszt meg ugysem valtod meg a vilagot ezalatt. Szoval, elmenni mindig a vizsgara, nem felni töle!!!! (Arrol meg nem hallottam, hogy  valakit megettek volna a gonosz oktatok :-) ) 

     

     

     

     

    előzmény:
    menyus81 (26)
    2010-01-02  22:11
  6. 2010. január 2. 22:4029.

    Szia!

     

    Én is másoddiplomásként végeztem el a jogot (SZTE), munka mellett :)

     

    Az új anyagot csak hangosan tudom megtanulni, és folyamatosan "glosszálom" az anyagot: kulcsszavakat, megjegyzéseket, magyarázatokat írok a margóra. Így könnyebben megy az ismétlés. Én a többszöri ismétlésre eszköszöm, nekem ez jött be.

     

    Kitartást neked, és sikeres vizsgaidőszakot!

    előzmény:
    Rilli (1)
    2010-01-02  18:08
  7. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. január 2. 22:2028.
    Nekem a szakvizsga ebből a szempontból igazi élmény volt: tényleg arra kíváncsiak, mit tudsz, a gyakorlatban hogy sikerült elsajátítanod a dolgokat, óriási sikerélmény volt számomra. Persze, ebben szerepe volt annak is, hogy jó helyen dolgozom, ahol igazán sokrétű tudást szedhettem magamra.
    előzmény:
    menyus81 (25)
    2010-01-02  22:01
  8. 2010. január 2. 22:1527.

    Pontosítok: a füzetbe nem magukat a fogalmakat és felsorolásokat írtam ki, hanem csak a nevüket, valamint az oldalszámot, hogy hol találom meg őket a könyvben, ha esetleg valamelyiket nem tudom, és át kell néznem.

     

    Na, eldugulok, megyek aludni.

     

    előzmény:
    menyus81 (26)
    2010-01-02  22:11

Címlap

top