Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem anyós és a nem menye

funnylady
Létrehozva: 2009. december 28. 17:57

Sziasztok!

 

Kíváncsi lennék rá, mi a véleményetek az alábbi helyzetről: 2 ember együtt él, jól megvannak. A férfinek az előző házasságából van egy nagy fia, tőle egy fiú unoka. 

Az unoka mamája üzletet szeretne nyitni, de nincs rá elég pénze, így a nagypapához fordul kölcsönért.

A nagypapa természetesen szeretne segíteni, megbeszéli az élettársával, és úgy döntenek, szívesen segítenek.

1 évet mond a "meny", hogy akkor adja vissza a pénzt.

Letelik nem 1, hanem másfél év, se pénz, se egy szó utalás arra, hogy mi a helyzet a kölcsönnel.

 

Ekkor a nagypapa élettársa (természetesen előtte megbeszélve a nagypapával) ír egy nagyon udvarias e-mailt, amiben megkérdezi, hogy mivel fél éve letelt a határidő, most mi is a helyzet a kölcsön visszafizetéssel?

Erre a levélre egy sértett hangú válasz érkezik, amiben közli a "meny", hogy ő autót vett, amit fizetni kell, így majd jövő májusban adja csak vissza a kölcsönt, de ne aggódjon senki, nincs elfelejtve. És különben is, ő már megbánta, hogy kért pénzt.

 

Természetesen a nagypapa is, és az élettársa is értetlenül állt a sértett hangú sorok előtt, mert soha, egyetlen utalást előtte nem tettek, most is elnézést kértek, hogy élnek...stílusban érdeklődtek.

 

A meny azóta is mérges lehet, amiért rá mertek kérdezni az adósságára, és úgy döntött, nincs karácsony, úgy volt, hogy meglátogatják a nagypapát az unokával, és egy szó nélkül "elfelejtkeztek" róla.

 

Szerintetek mit lehet tenni egy ilyen esetben???

  1. Torolt_felhasznalo_591011
    Torolt_felhasznalo_591011
    2009. december 29. 09:3380.

    Ha nem csak egy hozzászólásomat olvasod el, akkor láthatod én sem ítéltem el.  Szerintem megpróbáltam az ő helyzetéből is nézni a dolgot.

     

    Az, hogy nyitnál-e topikot ilyen esetben a te dolgod. De mégegyszer szerintem egyértelműen kiderült, ez a topik nem valakinek az elítélése vagy dicsőítse céljából jött létre. Egy nehéz helyzet megoldására próbált tanácsot kérni az illető. Az, hogy ki miben hibázott a helyzet megteremtésében már teljesen mindegy. Meg kellene oldani. 

     

     

    Szerintem a nem hálás a család és az, hogy ki adta a kölcsönt sincs benne a topikindítóban.  

     

    "Nem nyitnék fórumot, ahol elmesélném, hogy nagypapinak nem volt annyi pénze, hogy kisegítse a gyerekét, bezzeg én..."

     

    Szerintem nem is nyitott ezért topikot senki.  

     

    Egyébként a dolog nem a vélemény népszerűségére megy ki.  Ha úgy gondolom tudok segíteni a véleményemmel, leírom.

    Azért, hogy jól kiosszam a topikindítót esetleg olyan dolgokért is, amit le sem írt, csak én gondolok hozzá, nem biztos, hogy többször is hozzászólnék.  De természetesen elfogadom, te más vagy, mint én.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907908 (77)
    2009-12-28  23:11
  2. 2009. december 29. 07:2879.

    Annyi mindent kitalálsz, elmehetnél meseírónak. Nem is reagálok semmire, nincs értelme, mert Te csak költesz mindenféle rémmesét, az igazság valójában hidegen hagy. Csak egyetlen kérdést tennék fel.

     

    Ha én tényleg bármi módon szemétkedtem volna vele, akkor gondolod, hogy értetlenül állnék az eset előtt?

    Ha tudom, hogy bármi negatív megnyilvánulásom volt felé, akkor nem lennék meglepve a reakción. Ez még véletlenül sem jutott eszedbe?

     

    Ja, és azért, mert nem kicsit igazságtalan voltál, nem kellett volna törölni magad. Hiszen Te tudod a tutit...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907908 (78)
    2009-12-28  23:27
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 28. 23:2778.
    Hülyéskedtem, amikor azt írtam, hogy topikindítót vegye feleségül a nagypapi, akinek a gyereke tartozik topikindítónak, akkor ő is családtag lesz. Igen, kértek kölcsön pénzt, nem adták vissza időre, nem kértek érte elnézést, nem szórtak hamut a fejükre, stb., oké, de ha a te gyereked csinál ilyet, jössz a fórumra tanácsot kérni? Én valszeg megkérdezném a kölköt, mi oka van, hogy nem, szólnék ha szükségem van rá, hogy mikor tudjátok, nekem azért faramuci helyzet, mert topikindító azzal kezdte, hogy neki ez a bagázs nem rokon, akinek rokon, (az élettársnak)annak nincs pénze, ő adott, és nem kapta határidőre vissza. Semmi mást nem tudunk. El tudom képzelni, milyen udvarias e-mail lehetett, ami után a feleség úgy dönt, nem megy anyóshoz-apóshoz, a férj meg nem ér rá, mert dolgozik, menjen az asszony:)
    És ennél a pontnál nekem vita lezárva, nem tudjuk a részleteket, avassuk szentté topikindítót.
    előzmény:
    jaccint46 (67)
    2009-12-28  21:46
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 28. 23:1177.
    Továbbra is úgy gondolom, hogy nem úgy kezdek egy tanácskérő topikot, hogy se kutyám, se macskám, szívességet tettem a jelenlegi páromnak, és nem hálás a család...Mármint az élettársam családja, akiknek tök önzetlenül segítettem... Persze nem az élettársam fiának, családjának, unokájának, kizárólag a menynek...aki nem is a menyem. Mert azt már a topikindítóban hangsúlyozom, ugye? Honnan tudod, mennyire finoman hangzott el az a kérdés? Azt nem értem, hogy mindenki bedől annak, aki itt nyavalyog, és sajnáltatja magát. Én lezongoráztam, mit tennék, ha a gyerekem/nevelt gyerekem csinálna ilyet. Nem nyitnék fórumot, ahol elmesélném, hogy nagypapinak nem volt annyi pénze, hogy kisegítse a gyerekét, bezzeg én...
    Szerintem nem probléma, hogy másként gondoljuk, a tiéd is egy vélemény, az enyém is. Max az utóbbi nem annyira népszerű. Lehet néha-néha megvédeni azt is, aki nincs itt a fórumon és nem tudja mit írnak róla:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591011 (66)
    2009-12-28  21:43

Címlap

top