Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kireped a bejgli!

netti40
Létrehozva: 2009. december 24. 07:38
Kedves Lányok! Van valakinek tuti jó receptje arra, hogy a bejgli ne repedjen ki? A tészta és a töltelék is jól sikerül mindig, de valahogy mégis kireped, pedig pontosan követem az utasításokat. Már félek hozzáfogni. Köszi szépen.
  1. 2014. december 26. 20:4630.

    Bocsánat, egy lényeges dolgot kifelejtettem, csak azután szurkáltam meg egy fa hurkapálcikával, amikor már a tojásfehérje is rászáradt, és jó sok helyen, és a fehérjével is hagytam fél órát száradni.

  2. 2014. december 26. 20:4329.

    Tudom, hogy már kicsit késő, de talán jövőre hasznos tanács. Nem vagyok mai gyerek, minden évben sütök beiglit, de most először sikerült, úgy hogy nem repedt ki. Találtam egy olyan receptet, amely a tésztába 2/3 arányban margarint, 1/3 arányban házi kisütött zsírt határozott meg. Először is könnyebb volt nyújtani, és amikor feltekertem akkor csak tojássárgájával kellett a tetejét, és oldalát bekenni, hagyni fél órát száradni, és utána pedig csak a fehérjével szabadott bekenni. Nagyon szép márványos lett, és én elektromos késsel szoktam szeletelni, így elkerülöm, hogy a vágáskor megrepedjen. Szóval öreg háziasszony létemre, az első igazán szép, gusztusos beigliket sikerült megsütnöm. Remélem többeknek is sikerülni fog!! 

  3. 2014. december 23. 04:2028.

    en most fejeztem be 16  beigli suteset, es mindegyik  megrepedt, ezert olvasgatom itt a forumban mi lehet az oka.


    Tobb receptem van hozza, egyik azt irja este csinald meg a tesztat es tedd be a fridgiderbe reggelig, fele tesztat ugy csinaltam mivel mar este keso volt es megmaradt a 8 beiglire valo teszta,hidegre tettem reggelig, de semmi differencia nem volt a sutesnel. Az utolso 4-et a fiamnak keszitettem cukorral edesitettem, a tobbit Splendaval (edesito, diabetikus)., sutes elott nagyon szepek voltak vigyaztam ra hogy sikeruljon, meg a suto hofokat is kicsit lejjebb vettem, es megis megrepedtek.


    Talan kicsit tobb elesztot hasznaltam a tesztahoz, a gyors elesztobol 4 evokanallal,  50 dkg lisztbol keszult tesztahoz, allas pihentetes kozben meg nottek, es a sutoben is meg nottek.Szerintem ez lehetett az oka a repedesnek


     


     

  4. 2009. december 25. 21:0427.

    http://www.szamosmiklos.hu/cukrasztankonyv/?p=Pozsonyi+ki fli

     

    Pozsonyi kifli

    Pozsonyi kifli (70 db)

    1 kg tiszt 0,40 kg vaj 0,10 kg cukor 0,03 kg élesztő 0,01 kg só 2 db tojássárgája 0,2 l tej

           A vajat a liszttel elmorzsoljuk majd a közepébe fészket alakítunk. Ebbe beleöntjük a tejben oldott élesztőt és hozzáadjuk a többi anyagokat is.
           A kidolgozás rövid, de alapos legyen. Az így nyert tésztát feldaraboljuk, meggömbölyítjük és rövid pihentetés után oválisan hosszúkásra kinyújtjuk. A tészta súlyának megfelelő tölteléket teszünk hosszába, a tésztát egymásra hajtjuk és a szélét összenyomjuk. Az így töltött tésztát két tenyerünkkel megsodorjuk, úgyhogy a két vége hirtelen hegyesedjék.
           A dióval töltötteket varrattal lefelé úgy helyezzük a sütőlemezre, hogy behajlított végű kiflivé formáljuk, míg a mákkal töltötteket ugyancsak varrattal lefelé úgy tesszük a lemezre, hogy patkóalakúvá formáljuk.
           Először tojássárgájával, vagy 2 tojássárgája és 1 egész tojás keverékével kenjük be és megkelesztjük, másodszor fehérjével kenjük be és száradásig hűvös helyre tesszük.
           220 C°-os gőzmentes kemencében sütjük.

    Diótöltelék

    1 kg darált dió 0,30 kg morzsa 0,60 kg cukor 0,15 kg méz 0,10 kg vagdalt narancshéj 0,10 kg mazsola 0,005 kg fahéj 1/2 rúd vanília 1 db citromhéj reszeléke 0,45 l víz

           Az őrlemények kivételével minden anyagot a folyadékba teszünk felforraljuk és csak azután keverjük hozzá a diót és a morzsát.

    Máktöltelék

    1 kg mák, darálva 0,60 kg cukor 0,20 kg méz 0,10 kg mazsola 0,08 kg narancshéj 2 db citromhéj reszeléke 0,40 l tej vagy víz

           Az összeállítás módja ugyanaz, mint a diótölteléké. A nyersanyagok súlyvesztesége összeállítás után 4%.

    előzmény:
    bigacsiga2 (26)
    2009-12-25  21:02

Címlap

top