Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karäcsony-Mennyiböl??

Torolt_felhasznalo_871823
Torolt_felhasznalo_871823
Létrehozva: 2009. december 15. 13:43
A kerdesem a következö: egy magyarorszägon elö csalad mennyi penzböl rendezhet magänak (a jelenlegi gazdasägi helyzetet figyelembeveve) szep, boldog karäcsonyt (ajändekok, vacsora, stb)? Termeszetesen nem zsebekben akarok turkälni, ugyhogy ha valakinek ez a kerdes serti az önerzetet, inkäbb ne is valaszoljon.
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 17. 11:59251.

    Elegge ki lett ez a topik am mazsolazva a nok lapja dolgozoi altal.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871823 (1)
    2009-12-15  13:43
  2. Torolt_felhasznalo_898389
    Torolt_felhasznalo_898389
    2009. december 17. 11:46250.
    Ja, és azót sem tudtuk meg, milyen mintájú az a bizonyos étkészlet:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898389 (249)
    2009-12-17  11:43
  3. Torolt_felhasznalo_898389
    Torolt_felhasznalo_898389
    2009. december 17. 11:43249.

    Nagyjából végigkínlódtam magam a topicon, hát szörnyű látni ezt a nagyképűséget és rongyrázást, ami itt folyik ("vettem herendi étkészletet"-válasz rá: milyen mintával?? -persze, egyből rá kell röppenni a témára, nehogy kamuzzon az illető). Meg a karácsonyi lovaskocsizást ("én bármelyik hétköznap megtehetem a férjemmel"-természetesen minél gúnyosabb hangnemben) -hát gusztustalan az egész. Mindenki örüljön annak, ami van neki, ezért nem kell a másik zsebében turkálni, mert csak ez lesz belőle.

    Én személy szerint nagyon boldog lennék egy lovaskocsis karácsonnyal-proli vagyok, tudom:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530586 (248)
    2009-12-17  10:45
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 17. 10:45248.

    Tökéletesen egyetértek!

    Nem sírnék a bánattól, ha nyernék a lottón potom 4-5 milliárdocskát, de ilyen hideg, téli reggelen akkor is a töpörtyű esik jól, friss fehér kenyérrel, jól megsózva. A kaviárról akkor is azt gondolnám, hogy CSAK halikra, és a lazacról, hogy CSAK egy hal.

    Viszont: soha nem is hazudom az ellenkezőjét.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-17  10:14
  5. Torolt_felhasznalo_473056
    Torolt_felhasznalo_473056
    2009. december 17. 10:38247.

    Tegnap a falunkban leégett egy ház, a benne lakó bácsival együtt. Egy ismerősömről, több gyerekes apukáról kiderült, hogy rákos. Egy barátnőm, szintén több gyerekes, bejelentette, hogy válik a férjétől.

    Mennyit költök karácsonyra? Mit számít, ha együtt vagyunk a meleg otthonunkban azokkal, akikkel szeretjük egymást.

     

    Megkérdeztem a gyerekeket, emlékeznek-e mit kaptak tavaly karácsonykor. Belekerült jó néhány percbe, amíg összeszedtük, pedig a tavalyi karácsony "gazdag" volt. Ellenben emlékeztek rá, milyen jó volt, hogy mindenki itthon volt, hogy elmentünk együtt korcsolyázni, és meglátogattuk a messzire élő unokatesókat, akikkel milyen jót játszottak.

     

    http://kisvuk.blogspot.com/2007/12/karcson yi-szeretethimnusz.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 17. 10:35246.

    CSak a miheztartás végett:

    Márkás terméknél a márkát fizeted meg: a reklámot, a termékfejlesztést, azt, hogy márkát veszel, a csomagolást, és nem sorolok fel mindent.

    A nem márkás áruk esetében nincs ilyen költség: egyrészt koppintanak, hát olcsóbb, mint a termékfejlesztést és a tervezőt megfizetni, másrészt nem fizetnek ki éves szinten többmilliárd reklámot.

     

    Vegyük alapul pl. a Nike cipőt: tudtad, hogy kínában gyártják? A Deichmann azért olcsó, mert azt meg Vietnámban készítik.

     

    Szerinted olyan nagy különbség van a két termék között?

    Van eltérés, de korántsem akkora, hogy minden esetben megérje kifizetni.

     

    Nem beszélve arról, mikor a sznob Koszmólány összepipili magát, egy Manolobahnik cipőtől, ami potom 300 ezer Ft, nekem meg csak egy szimpla bőrcipő. 

     

    Nem teljesen ide tartozik, de vittem már vissza a boltba Nike sportcipőt is, amit két hét alatt tiport szét a gyerek TESIÓRÁN: tehát kétlem, hogy extrém igénybevételnek lett volna kitéve a tornateremben. Az eladó szerint igen. 

    No comment.

     

    A minőség és a sznobizmus kapcsolata meg már szerintem túl lett tárgyalva a lazac magasságában.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-17  09:58
  7. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. december 17. 10:19245.

    Vitoza, ha még olvasod:

     

    Megnéztem az interneten, egészen pontosan Banbini játékbolt a neve annak, amiről tegnap beszéltem.

    A győri plazában lévő üzletük telefonszáma:

    96/ 415 - 508

     

    Remélem sikerül!

    Boldog Karácsonyt nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 16. 22:34244.

    Egyetertek !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-16  18:42
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 16. 22:31243.

    Hat ez a topik eszbonto. Par ember mar bemutatkozott innen mas topikokban.

     

    Eleg szomorunak tartom par ember velemenyet innen. Ugy gondolom mindnekinek legyen bekes karacsonya ugy ahogy megenegedheti maganak es a csladjanak.

     

    Sajnos sokan nem engedhetnek meg maguknak boseges karacsonyt de ez csak attol fugg mitok boseges a karacsony.

     

    Emkelszem Rad , kedves fajita...

     

    Egy masik topikban kozolted , ma Magyarorszagon nincs szegenyseg. Csak azt felejtetted el irni ,hogy Te nem vagy szegeny. Ami tok jo , de ne gondold,hogy nincsenek sokan akiknek igeins 120 forintos csoki is ertek .

     

    Jartal Te mar Borsodban? Szerintem azt sem tudod hol van....

     

    Annyira nevetseges ez az egesz...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871823 (1)
    2009-12-15  13:43
  10. 2009. december 16. 21:11242.
    Előzmény: fajita

     

    "A kérdésedre válaszolva: nem, nem tudom. És ebben az is közrejátszott, hogy én 8 éves korom óta akkor is tanultam, amikor más gyerek odakint rohangált, hogy a férjem  6 éves kora óta tette ugyanezt.

    És kőkeményen megdolgoztunk azért, amink van, de gyerekkorunk óta.  

    És ezt tartom teljesítménynek. Azt, hogy mindent, ami emberileg lehetéges, megtettünk az életszínvonalunkért és azért, hogy soha ne kerüljünk rossz helyzetbe s nagy valószínűséggel nem is fogunk.

     

    És erre a rengeteg munkára sokkal buszkébb vagyok, mint bármi másra az életben ."

     

     

     

     

    "Nézd a búzakalászt, büszkén emelődik az égnek, míg üres,

      S ha megért, földre konyítja fejét"

     

    Át tudom érezni amit mondassz, volt idő, amikor én is ezt tartottam a legfontosabbnak amire büszke lehetek.

    Most már egészen más dolgoknak van számomra értéke és nem vagyok egy üres fejű nlc-s anyuka.

     

    Szilvamag

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (98)
    2009-12-15  16:48
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 16. 20:49241.

    Nem tudom én se mennyit költünk összesen, nem is fogom.

    Nem lenne karácsony a karácsony a megszokott ajándék lekvár nélkül. Ezt ajándékba szoktuk kapni a barátunktól, de számszerűsíteni nem tudom. Lali bácsi pálinkája noname, házifőzet, nem jegyzi a Deluxe magazin, viszont párja nincs. Ha azt nézem, kb. 50 liter létezik belőle a világon, akkor értékes? Mennyi literje?

    A hímzett szatyor mennyit kóstál? Amennyit a fonal meg a szövet, vagy annyit, amennyit a néprajzi üzletben fizetne érte a turista?

     

     

    Ki a fene tudja ezek után, mennyibe kerül a karácsony? És kit érdekel?!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (240)
    2009-12-16  19:54
  12. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2009. december 16. 19:54240.

    Miért áll velük szóba? Hát hogy bebizonyítsa, hogy semmi közös nincs bennük. A kérdés inkább az, hogy miért (és főleg kinek) kell ezt bizonygatni?

     

    A topik indítója kapcsán én is gondolkodóba estem, mert fogalmam sincs, mennyit költünk a Karácsonyra. És most nem tudom, hogy azért, mert olyan felelőtlen vagyok, hogy nem számszerűsítünk minden kiadást, vagy azért, mert annyira nem számít a pénz? Igaziból azt gondolom, egyik sem igaz ránk. De valahol úgy gondolom, hogy akkor tudnám konkrétan megmondani az összeget, ha fillérezgetnem kellene, és minden kiadást pontosan vezetnék. Szerencsére nem kell. De ha úgy élnénk, hogy abszolút nem számítana a pénz, akkor sem tartanám számon, hogy mennyit adok ki egy ünnepre. Éppen azért, mert nem számít, nem határoz meg semmit.

    Ahogyan azt sem értem, miért rágja meg valaki háromszor a gittet, és írja le, hogy ő nem tesz akármit az asztalra. Ha ez természetes, akkor az annyira természetes, hogy nem is írom le.

    De mindegy is. A lényeg az, hogy bizonyos szint alá nem kéne menni. Van akinek ez összejön, másnak nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-16  19:41
  13. 2009. december 16. 19:12239.

    Valamiért azt gondolom, hogy a boldog karácsony elsődlegesen nem az anyagiaktól válik azzá!

    Nem mondom, hogy nem szükségeltetik némi pénz hozzá de nem az a meghatározó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871823 (1)
    2009-12-15  13:43
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 16. 19:02238.

    köszönöm, hogy nem értelmezted félre a mondanivalómat! 

    Hasonló szépet és jót kívánok én is neked az ünnepekre!  

    előzmény:
    Ágika1965 (237)
    2009-12-16  18:57
  15. 2009. december 16. 18:57237.
    Igazad van, megteheted biztos és tedd is meg!! Ne foglalkozz a rossz szájízű véleményekkel, sajnos én nem igazán tehetem meg, de nem kapok dühröhamot ha valakinek nem okoznak gondot, h minőségi ételeket, vagy italokat tegyenek az asztalra. Jobb anyagi helyzetben mindenki másképp gondolkodna, csak tudod van aki tagadja, van aki bevalja . Boldog karácsonyt és élvezd azt a szépet amit meg tudsz teremteni magadnak és családodnak!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (183)
    2009-12-16  13:47
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 16. 18:30236.

    Arra, hogy egyesek annyit költenek, amennyit akarnak, két dolgot írok még.

     

    Nekünk is voltak szűkebb éveink, és nem örültünk, mikor a sznob, újgazdag rokon beállított olyan ajándékkal, amire a kettőnk fizetése nem lett volna elég, mert úgysem engedhetjük meg magunknak. Mi meg ott feszengtünk a filléres ajándékkal, mert arra futotta, többre nem. Akkor pláne, amikor eleve megbeszéltük, hogy nem tudunk venni ajándékot, csak a gyerekeknek, és nem is várjuk el, hogy hozzon bárki bármit.

    Volt, aki érzékelte, hogy ez nekünk kínos, és le is szokott róla. Szerencsére. Idén velünk is volt, aki megbeszélte, hogy az ajándékozást kihagyná. Tudnánk vinni mi is olyat, hogy az álluk leessen, mert ők nem engedhetik meg maguknak, mi meg igen. De tiszteletben tartjuk, hogy mit kértek. Kiegyeztünk abban, hogy a gyerekek kapnak valami apróságot, és kész.

     

     

    Azt meg nem értem, hogy aki annyit költ egész évben, hogy az összeget már le se meri írni, az mi a fenét vesz karácsonyra? Végül is mindene megvan neki, a családjának is, akkor mit kap?

    Élményajándékok: drága, drága, persze. De ennek se örül mindenki. Sebaj, mert legalább divatos. A negyvenedik gyémántnyakláncot? Az is pont úgy kallódik a többi között évekig, hordás nélkül, mint a nemgyémánt. 

    Azt hiszem, ha nyertem volna a lottón, akkor is ugyanezeket az ajándékokat vettem volna karácsonyra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 16. 18:21235.

    Kb. ennyi idősen kezdtem megtanulni az ajándékozás értékét, magát a gesztust

    A szüleim is elkezdték, hogy adnak pénzt, én meg veszek magamnak, amit akarok. Voltak olyan évek, mikor kevesebb jutott, de legtöbbször magára az összegre nem lehetett panaszom. Nem is volt.

    De bármit megadtam volna érte, ha én is csomagot bontogathatok  a fa alatt, és találgathatom, hogy mi lehet benne. Akkor is, ha negyedannyiba kerül, mint amennyi pénzt kaptam.  

    előzmény:
    marcsi0211 (234)
    2009-12-16  17:37
  18. 2009. december 16. 17:37234.

    Félre értés ne essék,én sem szeretem a kattogó,csattogó,visitó,zörgö,éneklö játékokat és meg sem venném.

     

    Amit viszont igen, az értelmet és kézügyességet fejlesztö különböző fajátékok, olyanok amiket az ovonéni is ajánlani szokott a szülöknek.

    Ebben nagyon egyetértünk.

     

    A 14 évesemnek pedig már inkább pénzt adunk mert nem tudunk zöldágra vergödni a kivánság listán található dolgokkal és márkákkal.

     

     

     

     

    előzmény:
    Raistlin* (231)
    2009-12-16  16:04
  19. 2009. december 16. 16:42233.

    Ezektől az önjátszó játékoktól én is kivagyok. Nem vennék ilyet a gyerekeimnek, mert azon kívül hogy semmi értelme, a gyereket kb. 1 hétig érdekli, aztán vége. 

     

    Én úgy gondolom az arany középutat kell keresni. Tehát nem túlzásokba esve venni ajándékot annak akinek veszünk, legyen az gyerek vagy felnőtt. Talán olvastad már, amit itt írtam, ha lenne sem költenék még a gyerekek ajándékára sem 30-40 e Ft-ot, mert nem látom értelmét, és mert nem akarom hogy az váljon számukra a természetessé, hogy csak a sok ajándék az ajándék. Ezért ők a legkisebb apróságnak is ugyanúgy tudnak örülni. Én inkább jól megválogatva keresek olyan ajándékot, aminek tudom hogy hosszú távon örülnek.

     

    Természetes, hogy a felnőtt is szeret ajándékot kapni. Viszont én nem tudnék örülni egy ajándéknak, ha a párom szájába kell rágom, hogy mit szeretnék, ez nekem túl direkt. Mi régóta nem ajándékozunk egymásnak (így alakult az évek alatt), inkább a gyerekekre költjük. De ha egyszer mégis úgy jönne ki a lépés, hogy megajándékoznánk egymást, akkor az legyen valóban meglepetés számomra (számára is az enyém), és legyen eredeti! Ne sablonajándék (parfüm, ékszer, utazás, stb.) legyen, hanem személyes! Egyszer kaptam még fiatalkoromban egy fiúmtól ilyet, még ma is megvan valahol, mert azt személyesen nekem csinálta, nagyon tudtam értékelni az időt, energiát és figyelmet amit rám szánt, míg kitalálta és elkészítette NEKEM! Nem örültem volna jobban semmiféle ajándéknak, és lám, még több mint 20 év távlatából is emlékszem rá! Na szerintem ez a jó ajándék felnőttnek!

     

    Egyébként a gyerekeimet arra tanítom, hogy a nagyszülőknek, szülőknek ők is SK csináljanak ajándékot, mert annak van értéke. Persze most még kell segítség nekik, de ők nagyon élvezik, rendkívül büszkék arra amit csináltak, a felnőttek meg nagyon boldogok attól amit a gyerekek készítettek. 

     

    Az én gyerekeim is "megírták" a levelet a Jézuskának, amit természetesen az angyalai már el is vittek neki.  Öröm volt látni az arcukon az izgalmat, a szemükben a csillogást, ahogy örültek ennek. Számomra ez a karácsony igazi ajándéka. Soha nem hittem volna, hogy ez ennyire jó érzés lehet, de az idő előrehaladtával egyre inkább tudom értékelni az ő boldogságuk felett érzett örömet. 

     

    előzmény:
    Raistlin* (231)
    2009-12-16  16:04
  20. 2009. december 16. 16:16232.
    (ez a sajttál nagyon tetszik. Karácsonyra már nem fér bele, de Szilveszterre megcsinálom magunknak. Milyen bort isztok hozzá?))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (116)
    2009-12-15  18:03
  21. 2009. december 16. 16:04231.

    Nem azért, de nekem három éves fiam van és természetesen nagyon élvezi, hogy apujával készíti a mézeskalácsot, az ablakban a fényeket, Advent vasárnapján a kis családi rituálét a gyertyagyújtáskor, minden este éneklünk egy karácsonyi dalt, hogy hallja a Jézuska és természetesen az esti repertoárba bekerült A betlehemi királyok is.

    Nagyon várja, hogy felállítsuk a fát, és nagyon örül az ajándékoknak is. Most volt a szülinapja, sikerült elérnem, hogy mindenkitől könyvet kapjon és nem spórolásból kapott 1500-2500-ért könyvet, hanem egyszerűen utálok minden könyvszerű borzalmat, ami sípol, világit, nyekereg, habár azok drágábak, mégis szimpla könyvet kap, mert annak van értelme.

    Tavaly Karácsonyra 2000-ért kapott alap favonat szettet, milliomosként sem kapott volna többet, mert elvekből nem veszek olyan játékot, ami magától játszik, és egy ilyen korú gyermeknek elég egy ajándékot feldolgozni és elég kihívás volt megtanulni az alapsínekből pályát építeni, a vonatokat összekapcsolni, névnapján kezdtük bőviteni (az is most volt)

    Az általad leírt ugató, hörgő, vonyító, nyávogó bóvlit nem veszem meg márkaboltban 20-40e-ért sem, 5e-ért sem hiperben, 1 ft-ért piacon sem, a jó izlés nem pénz kérdése, egy gyermeknek igényes ajándékot venni nem pénz kérdés.

    (idén IKEA rajztáblát kap kiegészítőkkel, ez 8e volt, de nagyon lekötötte, mikor ott jártunk és a védő néni is javasolta)

    (a kislányom babát kap babakocsival, nagyon nehéz volt olyan babát találni, ami szép és nem nyávog, visít, "zenél", csak baba.)

     

    Bocs, hogy hosszú lett, de szerintem egy felnőtt is imád ajándékot kapni (én elmagyaráztam a férjemnek, hogy egy palacsintasütő és egy Szabó Magda könyv milyen könnyen becsomagolható együtt:D), de a gyerekektől elvárni, hogy csak a fényeknek örüljenek és az ajándéknak nem, szerintem képmutatás, könyörgöm mi is voltunk gyerekek, mi is írtunk a Jézuskának és nem világbékét kértünk, és közben szép csöndesen belénk ívódott az igény a szép Karácsonyra, amit most tovább adunk a gyermekeinknek.

    előzmény:
    marcsi0211 (150)
    2009-12-16  12:05
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 16. 15:17230.

    akkor nem szoktál a tesco-ba járni és ágyneműt nézegetni ;) MOST is van 1000 Ft-os ágynemű, kispárna, nagypárna, paplanhuzat. Más kérdés, hogy gagyi ;)

     

     

    előzmény:
    abak (227)
    2009-12-16  14:36
  23. 2009. december 16. 14:42229.
    JÉÉÉÉ, a Krumpli tud értelmeseket is mondani
    előzmény:
    crumplee (225)
    2009-12-16  14:28
  24. 2009. december 16. 14:40228.

    Igen, más szavakkal mondjuk, de kb. ugyanazt értjük. 

     

    Na a "mázlifaktor", és az igazán jószülői háttér (mármint az annyira tudatos és támogató mint a tiétek) az, ami nekünk hiányzott. A másodikon már nem tudunk segíteni, de remélem az első előbb-utóbb beköszönt hozzánk is! Mi azon vagyunk!

     

    Azt gondolom minden szülő, akinek fontos a gyereke, értelemszerűen ezt tenné, ez természetes (kéne hogy legyen). Valószínűleg évek alatt ezért szorultunk mi magunk háttérbe kicsit, és valóban vannak dolgok, amik a "nem fontos" fiókba kerültek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851840 (226)
    2009-12-16  14:31
  25. 2009. december 16. 14:36227.
    Ezer forintból max. egy párnahuzatot veszel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (220)
    2009-12-16  14:25

Címlap

top