Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HPV virus

ananász35
Létrehozva: 2004. március 4. 14:53
Sziasztok! Tud valaki valamit errôl a virusról? Esetleg érintett is!?
  1. ppp
    ppp
    2004. október 17. 00:20151.
    Nem egészen értem, mi a durva. Szerinted mi lenne a helyes visszahívási idő ilyenkor (tehát ha a rákszűrés eredménye negatív, a vírus "pozitív")?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (150)
     
  2. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 16. 20:19150.
    Szia Smith,
    köszi a választ! Férjem is volt bőrdokinál tegnap, de csak ecsetelőt kapott, gyógyszert nem. Szerintem kérdezz meg egy dokit, hogy kell-e Neked is szedned.

    Aveas,
    tényleg durva, hogy csak most hívtak vissza kontrollra!!!Talán az picit megnyugtat, hogy nem lehet nagy baj Nálad sem, mert amikor nálam is kiderült a HPV gyanú, akkor fennállt a lehetősége annak, hogy terhes vagyok, de azt mondta a dokim, hogy akkor sincs semmi baj, mert P2 mellett, ha csak 1 év múlva kezdjük el a kezelést, akkor sincs gáz, mert ez nem olyan gyors lefolyású dolog. Azért örültem, amikor kiderült, hogy nem vagyok terhes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (149)
     
  3. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. október 16. 18:28149.
    Bocs, ha ismételtem önmagam, nem olvastam el, mit írtam előtte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. október 16. 18:26148.
    Kedves gy@ngy! Pontos helyet nem tudok írni, csak azt, hogy elment a helyi bőrgyógyászhoz, ott csinálták a vizsgálatot. Keményen kellett érte fizetnie, mert ezt a vizsgálatot nem csinálják meg "csak úgy".
    Orál. . . , hát igen. Sőt, valahol igazándiból még a gumióvszert sem írják biztosnak, sőt. . . Februárban lenne aktuális a következő szűrésem, de szerintem már januárban elmegyek, hogy mi a helyzet. Isopronosint kaptatok immunrendszert erősítendő? Érdemes felíratnom, ha nekem nem írtak fel?
    Köszi, jobbulást mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (146)
     
  5. 2004. október 16. 07:51147.
    Egy hete kaptam levelet a nőgyógyászomtól, hogy jelenjek meg rákszűrésen. Utoljára márciusban voltam, így hát furcsállottam, eddig úgy tudtam, hogy évente kell elmenni. Elmentem, kiderült, hogy HPV gyanúja miatt hívtak vissza idő előtt. Amúgy P2-es a leletem. Nem tartom korrektnek, hogy csak fél év után közölték mindezt velem, még akkor sem, hogy ha csak a gyanúja áll fenn. Most várom az eredményt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 15. 17:58146.
    Szia Doandy,
    lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. Nem P2-vel nem ajánlja a doki a kistesót, hiszen az gyakorlatialg a legjobb citológiai eredmény (már ahogy hallottam dokiktól), hanem HPV vírussal nem ajánlja, akkor sem, ha mellette ilyen jó a rákszűrés eredménye, azaz P2. :)

    Bolognese,
    gratulálok!:)

    Smith,
    hol csinálták meg a DNS vizsgálatot a volt párodnak?
    Sajnos elvileg mostmár Te is terjeszted ezt a vírust. Úgy olvastam, hogy orálissal is terjed.
    előzmény:
    doandy (139)
     
  7. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. október 14. 08:44145.
    Gratulálok! Örülök, hogy minden rendben. Most már csak arra vigyázz, hogy a megadott időközönként el tudj menni szűrésre. Hidd el egy idő után megszokod. Én fél évente járok és már két éve-kopogjam le- P2 a citológiám.
    előzmény:
    bolognese (144)
     
  8. Torolt_felhasznalo_672043
    Torolt_felhasznalo_672043
    2004. október 14. 00:26144.
    Csajok!Sziasztok!
    Már irtam itt a fórumon P3-om volt és HPV müttötek augusztusban aztán szövettan ami rossz lett és utána voltam rákszűrésen és ma kaptam meg az erdményt.
    Jelentem minden rendben és P2 P2 P2 P2 P2 P2 P2 P2 P2
    Annyira örülök. Hát csak ennyit akartam irni. Puszi mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. október 13. 23:54143.
    Sziasztok!
    Korábban írtam ide, de egy ieig nem nézegettem a fórumot.
    Volt páromnál kijött a DNS-vizsgálat eredménye, h ő is HPV-s, magas rákrizikójú fajta. Ezek szerint nekem is ez van. Elmentünk nődokihoz, elvégre ez közös probléma. Neki 80% esélye van, h fél év alatt meggyógyuljon, nekem "csak" járni kell a szűrésre, h időben észre vegyék, ha vmi kezdődne és esetleg műteni kellene. Ő kapott Isoprynosint, nem tudom, én írassak-e fel. . .
    A nődoki urológushoz küldte, h az vizsgálja meg őt jobban.
    Óvszer nem véd. . . ? Szóval, ha majd lesz újra vkim, akkor elkaphatja tőlem óvszerrel is? Orális szex útján is terjed? Vagy csak a "szokványos nemi aktussal", ahogy az orvos mondta?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_434319
    Torolt_felhasznalo_434319
    2004. október 13. 11:16142.
    Nagyon szépen köszönöm oneil42!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 13. 10:45141.
    Idézem Ppp-t (orvos):
    Van, ahol már nem is használják a P1-P5 beosztást, éppen az ilyen félreértések miatt. Ezek a pontok ugyanis csak azt írják le, hogy mit lehet látni a mikroszkópban, nem pedig azt, hogy mennyire "súlyos" az illető állapota. A P3 csak annyit jelent, hogy a vizsgáló nem tudott dönteni, általában azért, mert valami (legtöbbször gyulladás) zavarta a vizsgálatot. Ha ismételten P3, akkor persze ki kell deríteni, mitől nem lehet biztos véleményt adni.
    Ld. : Rákszűrés eredménye: P3 című topikban:
    http://www. noklapja. hu/forumkifejt. php?forumid=20556&id=74
    (szóközöket vedd ki!)
    előzmény:
    gabi.29 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_434319
    Torolt_felhasznalo_434319
    2004. október 13. 10:36140.
    Sziasztok!

    Én még sohasem írtam egyetlen fórumban sem, most regisztráltam. Teljesen kétségbe vagyok esve, muszáj valakinek elmondanom. Bár tudom, hogy ez a fórum nem kifejezetten ezzel a témával foglalkozik, de hátha tud nekem valaki mondani valami bíztatót.
    Tegnap voltam a nőgyógyászomnál a citológia eredményemért - ami már 3-szor P0-s volt- most P3 lett. Nagyon megijedtem, legszívesebben elbőgtem volna magam, így semmit sem bírtam kérdezni a dokitól. Annyit mondott, hogy 3 hónap múlva menjek vissza megismételni és hogy nem kell feltétlenül betegnek tekinteni magam. Mi lesz ha megint P3 lesz? Mit jelent ez pontosan? Ha valaki tud segíteni írjon légyszi.
    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. október 13. 10:26139.
    Bocsánat, lehet, hogy nem volt egyértelmű, korábban írta vki, hogy nem ajánlja az orvosa p2 mellett sem a kistesót, ezért írtam ezt. :-) Az én méhszájam már szép, "sebmentes", csak felfigyeltem az előttünk szólóra. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. október 13. 09:47138.
    Nem értem a kérdésedet. A P2-nél jobb citológia nem kell. Ha ehhez az eredményhez egy méhszájseb társul, akkor szokták mondani, hogy előbb érdemes azt eltávolíttatni, mert a terhesség alatt berepedezhet, vérezhet és ilyenkor a kismama is csak megilyed, hiszen nem tudja honnan a vérzés, másrészt így a méhszáj sérülékenyebb a szülés közben, hiszen amúgy is "traumának" van kitéve akkor.
    előzmény:
    doandy (137)
     
  15. 2004. október 13. 08:41137.
    nekem p2-nél jobb eredményem még soha nem volt és p2 mellett műtöttek méhszájsebbel! És még jó, hogy megtették, mert így a szövettannal legalább kiderült mi a bajom. . . . . miért nem javasolják p2 mellett a gyermeket? Nekem még nincs, és hát nyilván szeretnék. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (134)
     
  16. ppp
    ppp
    2004. október 12. 22:07136.
    Ez csak egy egyszerű statisztika: több lett a műtét, de nem lett jobb a túlélés. Valószínűleg az történt, hogy a "rossz" HPV akkor is belevitte a műtétbe a beteget vagy orvost, ha máskor ez nem történt volna meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 12. 18:21135.
    Az utolsó mondatodat viszont nem értem. Miért eredményezett csomó felesleges műtétet a HPV kimutatása? A méhszájseb eltávolítása lett volna felesleges? Az viszont gondot okozhat terhesség esetén nem (mármint, ah nem távolítják le)? Bocs, hogy értetlen vagyok. :)
    Jaaa, és jól sejtem, hogy orvos vagy?
    előzmény:
    ppp (133)
     
  18. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 12. 18:14134.
    Köszi ppp!:)) Azt nem értem, hogy a dokim ezt az előbb miért nem tudta így elmagyarázni!
    Igaziból azért szomorodtam el, mert most szeretnénk kistesvért és azt mondta a dokim, hogy nem ajánlja HPV mellett. Így, hogy P2-em van, akkor sem. Ja, és nincs méhszájsebem, mert megvizsgált. Erről mi a véleményed?
    előzmény:
    ppp (133)
     
  19. ppp
    ppp
    2004. október 12. 17:47133.
    Az álláspont az, hogy P2 esetén felesleges HPV kimutatást csinálni. Ugyanis hiába "rákkeltő típus", attól még jó eséllyel soha nem lesz rákod. A Papanicolau eljárás való arra, hogy kiderítse, hogy van-e rákra gyanú (erre a névre utal a P). Egy nagy statisztika szerint a HPV széles körű kimutatása a rákhalálozást egyáltalán nem javította, viszont csomó felesleges műtétet eredményezett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. október 12. 17:40132.
    Sziasztok!

    Múltkor HPV gyanúm volt és akkor utánaolvastam a témának.
    A férfiaknál sokszor nem látható szemmel, hogy hordozzák ezt a vírust, de állítólag a bőrgyógyász vagy az urológus tud olyan vizsgálatot végezni, amivel kimutatható. Több helyen is olvastam már (talán ezen a fórumon is), hogy ha a férfinél szemölcs formájában is látható, akkor az a nőknél általában nem rákkeltő hatású. A nődokim azt mondta, hogy nemcsak szexuális úton lehet elkapni, hanem a férfiaknál kézről is terjed. Nyilvános WC: bemegy egy HPV-és pasi, elvégzi a dolgát, felületesen kezet mos, megfogja a kilincset, utána megy rögtön a következő férfi, szintén megfogja a kilincset, utána végzi a dolgát és már el is kaphatta a vírust. Hazamegy megpuszilja az asszonyt és már ő is elkapta.
    Az én kérdésem viszont az lenne, hogy ma megtudtam, hogy már nem csak HPV gyanúm van, hanem ténylegesen kimutatta a rákszűrés. A dokim viszont nem tenyészti ki, hogy melyik típus, merthogy túl drága eljárás és P2 mellett nem könnyen egyeznek bele! Ezen teljesen kiakadtam!!! Továbbpasszolt a szülészorvosomhoz a SOTE-ra, hogy mondjam el neki is a problémám, hátha ő kitenyészti!
    Ez normális reakció? Nektek hol végezték el a kitenyésztést?
    Előre is köszi a válaszokat!
    Ja és a gyanúnál kaptam antibiotikumot, amit a páromnak is kellett szednie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. október 12. 12:17131.
    Igazán már nem oszt, nem szoroz, mert már megműtöttek, a méhszájam most már fertőzésmentes, minden oda nem illőt kiszedtek onnan. Ez most már nem fog kiderülni honnan szedtem össze. Az orvos szerint vkitől el kellett kapnom, ezért írtam, hogy a párom lehet a hordozó, de semmilyen tünete nincs és nálam is csak 3 éve jelentkeztek problémák (folyás, fertőzések stb. ) mivel évekig szedtem Isoprinosinét, val. szeg ezért nem volt semmilyen problémám. . . .

    Amikor új orvoshoz mentem, (mert a többi tojt a problémáimra) akkor derült ki egy kolposzkópos vizsgálattal, hogy gáz van, az pedig hogy a HPV-nek ez a fajta vírustörzse, pedig csak műtét után a szövettani eredményből tudtuk meg. Ami aggaszt az az, hogy nem tudom, hogy bármikor visszafertőzödhetek-e, vagy hogy ez az egész hogy működik. Hiszen a páromon nem találtam semmi szemölcsöt, őt nem kell külsőleg és gyógyszerrel sem kezelni. De kérdem én, akkor mi rá a garancia, hogy nem fertőzzük-e oda-vissza egymást? Van-e valaki akinek condylomája volt, és a partnert kezelték, vagy mondtak-e vmit, hogy mit kell egy pasinál csinálni. . . .
    előzmény:
    ppp (130)
     
  22. ppp
    ppp
    2004. október 12. 11:49130.
    Óvszert érdemes használni, mert néhány más nemibetegségtől megvéd, és a HPV fertőzés veszélyét is csökkenti valamelyest. De a HPV ellen NINCS abszolút védelem.
    előzmény:
    doandy (129)
     
  23. 2004. október 12. 11:17129.
    tényleg nem értek magához a betegséghez, de nekem a condyloma-ra azt mondta a doki, csak nemi úton terjed, ha nem óvszerrel, akkor mivel védekezzek? :-)
    előzmény:
    ppp (128)
     
  24. ppp
    ppp
    2004. október 12. 11:10128.
    A HPV ellen az óvszer nem igazán véd.
    előzmény:
    doandy (127)
     
  25. 2004. október 12. 09:24127.
    Sziasztok, én méhszájsebbel lettem műtve (lézeres, némi metszéssel) nyáron, mert semmilyen antibiotikumos kezeléstől nem múlt el a kóros rész a szöveten. Én herpesz (szájon) miatt szedem/tem évek óta az Isoprinosinét, azért nem jött ki korábban tünetileg a HPV. Ellenben mivel a dokim egyúttal onkológus is, szövettani vizsgálatot csinált (CIN 2) és kiderült condyloma miatt alakult ki a méhszájsebem. Én elvileg most teljesen rendben vagyok, de a páromon hogy a fenébe tudom ki mutattatni, hogy jelenleg ő most beteg-e vagy sem. Ő volt az első olyan partner, akivel óvszer nélkül lefeküldtem, 6, 5 éve együtt vagyunk. Tehát a fertőzés elvileg tőle van, vagy alapvetően bennem van a hiba. Fogalmam sincs. . . Azt mondta a doki, keressek rajta kinövést, szemölcsöt, de nincs rajta semmi. Na most ilyenkor mi újság? van vki aki hasonlóan járt???
    da
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top