Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HPV virus

ananász35
Létrehozva: 2004. március 4. 14:53
Sziasztok! Tud valaki valamit errôl a virusról? Esetleg érintett is!?
  1. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. október 12. 07:44126.
    Sziasztok lányok! A napokban kellene nekem is mennem citológiára. Semmi panaszom nincsen, a HPV szűrés is csak annyit írt le, hogy van HPV, de nem az onkogén és az is lehet keresztreakció eredménye. Tehát nem egyértelmű a dolog. Jelenleg még a doktoromat körözöm ezerrel, egyszerűen rohadt nehéz elérni. Biztos nagyon dolgozik. Szorítsatok nekem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. ppp
    ppp
    2004. október 11. 22:35125.
    Pontosan miért szeretnéd a párodat megvizsgáltatni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281151 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_281151
    Torolt_felhasznalo_281151
    2004. október 11. 21:33124.
    Én sajnos egyenlőre csak negatív dologról számolhatok be. Engem februárban mütöttek, loop konizáció volt. Az előzmény 3 év HPV P2-vel, novemberben P3, februárban mütét, azóta HPV és Szintén P3. Dkoim megint mütét mellett van, de én nem szeretném, én is eltemettem már magam és totál kétségbe vagyok esve. Mostanában folyamatosan HPV-s hozzászólásokat olvasgatok és keresek, hátha tud valaki segíteni. Eddig azt hallottam, hogy a férfi szervezetben nem mutatható ki. Akkor most a Páromat mégis meg kellene vizsgáltatnom?De hol?Van rá remény, hogy kigyógyuljak ebből. Most készülök ujjabb citológiára, és másik dokihoz.
    Ja, és ráadásul a vadabb változatot szereztem be én is, az onkogén fajtát. Hiába volt Gynevac kúra, és az Isoprynosin is. Tud valaki valami jó ötletet mivel kellene még bepróbálkoznom?
    Köszönöm a segítségeteket!
    előzmény:
    uie (50)
     
  4. 2004. szeptember 9. 11:06123.
    Köszi a reakciód. Azt hiszem igazad van. Állapotjelentés: nincs még mindig meg a citológia és a HPV eredmény, de a biztonság kedvéért elmentem egy másik jó nevű orvoshoz, aki szintén látott egy vörös foltocskát, de nem érezte annyira aggasztónak a helyzetet, mint az előző, és kért, hogy várjuk meg a döntéssel az eredményeket, mert ha 2-es a PH, akkor nem javasolja a műtétet, főként szülés előtt. Így hát nincs mit tenni, mint várni. De már nyugodtabb vagyok. Azonban privátban szívesen venném a megbízható orvosod elérhetőségét. Előre is köszönöm.
    előzmény:
    mirnix76 (108)
     
  5. 2004. szeptember 8. 13:28122.
    Azt még elfelejtettem írni, hogy pesti vagyok! Elnézést!
    Köszönöm! Chou
    előzmény:
    chou (121)
     
  6. 2004. szeptember 8. 08:49121.
    Sziasztok! Ajánlották nekem ezt a topicot, a segítségeteket szeretném kérni! Mivel jelenlegi ovosomban csalódtam (Pedig már 10 éve az kezel)Akit HPV+Condyloma -val kezeltek tdna-e nekem ajánlani olyan orvost akiben teljes mértékben megbízhatok és segítene. Jelenlegi orvosom, gyógyszerezett, vizsgálgatott, most azt mondta várjunk, ennek már 1/2 éve. Nem akarom ezt a bizonytalanságot tovább. (Már a gyógyszer nevét sem tudta rendesen, úgy kiabált át egyik szobából a másikba a neve miatt, aztán rosszat írt fel!) Segítségeteket előre is köszönöm, privátban várom! Chou
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. szeptember 7. 21:51120.
    Nem orvos mondta, h vizsgáltassa ki magát az exem, hanem én szóltam neki. Ha később lesz újra valakije, és idővel kialakul a kellő bizalom az óvszermentes szerelemhez, és esetleg tőlem kapta el, ha van neki (persze fordítva is lehet), ne adja tovább. Emberbaráti gesztus, az előttem levő lányzó bezzeg a rohadt gombáját is titkolta előle. Nem tőle van (közvetve), de azért milyen sunyi megoldás. . .
    Apró kis szemölcsökre azt mondta neki az orvos, h az idővel "lekopik" a hámréteggel, meg az ugye eléggé a felszínen van, nem úgy, mint esetleg nekünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. ppp
    ppp
    2004. szeptember 7. 14:00119.
    Férfiaknál okozhat szemölcsszerű növedéket némelyik HPV vírus. Nagy vonalakban azt lehet mondani, hogy amelyik feltűnő szemölcsöt okoz, az általában nem rákkeltő. A férfiaknál, ha okoznak is látható tüneteket a rákkeltő vírusok, azok nehezen észlelhetők és általában nem rákosodnak el, csak nőkben okoznak méhnyakrákot.
    előzmény:
    katus85 (118)
     
  9. 2004. szeptember 7. 12:14118.
    Szia!
    Én egyáltalán nem értem ezt az egészet ugyanis még sohasem volt ilyenem. A volt barátom hívott fel - bár nem nagyon vagyunk beszélő viszonyban -, hogy ez a helyzet, nézessem meg magam, mert őt már lehet hogy műteni kell. Én előtte nem ismertem ezt a vírust, azt sem tudtam, hogy fiúkat nem lehet (?) műteni - úgyhogy rá sem kérdeztem, hogy mit és hogyan tudnak egy fiúnál műteni.
    előzmény:
    chamel (114)
     
  10. Torolt_felhasznalo_672043
    Torolt_felhasznalo_672043
    2004. szeptember 6. 21:52117.
    Sziasztok!
    Nem értem én több orvosnál jártam a nögyógyász azt mondta a fiukból nem lehet kimutatni a HPV-t de ha van is neki akkor elmulik mert a virus nem szereti azt a közeget. A nökből ugye a rákszürésen derül ki. Az urologus azt mondta szintén nem lehet kimutatni a fiukból mert 100 fajtája is van és a 16-18-as okoz rákot és azt ugye DNS vizsgálattal mutatják ki a rákszürésen a nöknél. Én sem értem a fiut mivel müthetik és hogy vettek mintát azt meg végképp nem értem hogy kezelnek valakit vele mert akkor a nőket is tudnák kezelni. Bár olyanról több szakirodalmat is olvastam hogy van olyan fajtája a virusnak ami szemölcsös formában jelenik meg azt eltudom képzelni hogy azt a fiuknál észre veszik és esetleg valamivel ecsetelik. Engem müttötek HPV-vel vagyis a rákszürésem P3-as lett és ezért müttötek méhszájsebbel. Az orvosok nem is nagyon foglalkoznak a HPV virussal amig csak az van és rákszürés eredmény rendben csak fokozott figyelmet kérnek a rákszürésre 3-6 havonta el kell menni. Nekem például egyetlen egy orvos sem mondta soha hogy a páromat is ki kellene vizsgálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. ppp
    ppp
    2004. szeptember 4. 23:34116.
    honnan csinálták a HPV tesztet???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (115)
     
  12. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. szeptember 4. 23:08115.
    Nos, lehet, hogy akkor szidnának. Te azért még itt vagy és talán lepereg Rólad, ha alaptalan.
    MÁS: exem elment bőrdokihoz, h HPV tesztet csináljanak, meg aztán, ha már ott volt, Clamydiát is. Mivel férfi, nem volt különösebb indoka (papír, lelet. . . ), fizetnie kellett, 15 000-et. . . . Kicsit belesápadtam. De ha neki jók a leletei, akkor megnyugodhatok én is, ellenkező esetben újabb vizsgálat nálam.
    előzmény:
    ppp (113)
     
  13. Torolt_felhasznalo_329570
    Torolt_felhasznalo_329570
    2004. szeptember 4. 15:31114.
    Ne haragúdj, de nem értem. A volt barátodat műtik hpvvel? Ilyet még nem is hallottam. MÁr volt aki beszámolt arról a topikban , hogy a barátját is megvizsgálták, de hogy férfit ezzel műteni! A férfiaknak ez nem okoz rákot, csak maximum terjesztik későbbi partnernőiknek a vírust. és mégis mit műtenek rajta? Neki honnan vágnak le vmit? Én ezt nagyon nagyon nem értem. És hogy derült ki a srácnál, hogy hpvje van? urulógushoz jár, vagy micsoda?
    előzmény:
    katus85 (111)
     
  14. ppp
    ppp
    2004. szeptember 2. 20:43113.
    Viszont ha Te is orvos lennél, akkor egyes fórumokban téged is szidnának (MINDEN orvosnak van elégedetlen páciense) :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (110)
     
  15. 2004. szeptember 2. 10:24112.
    Szia Mirnix!
    Most olvastam, hogy az előző hozzászólás nem nekem szólt. Ezért volt nekem olyan furi, amit írtál. Na mindegy azért válaszoltam.
    előzmény:
    mirnix76 (108)
     
  16. 2004. szeptember 2. 10:22111.
    Szia!
    Aranyos vagy. Lehet, hogy egy kicsit félreérthetően írtam le a dolgokat, de nem engem kell megműteni, hanem a volt barátomat. Amúgy jövő héten megyek a dokihoz (ma nem tudok sajna). Ha valami kétségem van majd írok. És köszi.
    előzmény:
    mirnix76 (108)
     
  17. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. szeptember 1. 15:04110.
    Sziasztok! Nem igaz, hogy lassan az összes nőgyógy. fórumba írok, mert én is érintett vagyok. . . .
    Múlt hétfőn gomba miatt mentem nődokihoz, magánhoz, mert amúgy is esedékes volt az éves rákszűrés stb.
    Erre mi történik? Kenet: no gomba, de van HPV. . . , amiről korábban csak elvétve hallottam. . . Amúgy P2 az eredmény, februárban megyek újabb szűrésre. Volt barátomat is azt hiszem, elküldöm dokihoz (vagyok vele olyan viszonyban, hogy ezt meg tudjuk beszélni, ahogy anno a gombát).
    Ha nem lenne olyan hosszú az orvosi, esküszöm, jelentkeznék újra és nőgyógyásznak mennék. . . , hogy segíthessek a bajtársaimon (és magamon:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. szeptember 1. 13:26109.
    Bocsánat, az előző hozzászólásomat j. sziszónak szántam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. szeptember 1. 13:25108.
    A nélkül, hogy pontosan tudná, mi a bajod, rögvest műteni akar???? Furcsa. . .
    Mivel indokolta ezt? Ennyire rossz állapotban van a méhszájad? Többszöri vizsgálat is megerősítette a sejteleváltozást?
    Pontosan érdeklődj utána a dokidnál, esetleg kérdezz rá másik orvosnál is, nem muszáj mindent rögtön sebészi úton megoldani. . .
    És nyugodj meg, engem is mindenáron meg akartak műteni, aztán most kop-kop-kop már két leletem is teljesen negatív lett!
    Ha szükséged van rá, írj bátran, és megadom a nőgyógyászom számát, aki segített meggyógyulni.
    Ne aggódj! Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok. . .
    Egyébként meg az az orvos, aki ilyen esetben "szűkszavú" elmehet a jó büdös francba!!!
    előzmény:
    katus85 (102)
     
  20. Torolt_felhasznalo_630454
    Torolt_felhasznalo_630454
    2004. szeptember 1. 13:20107.
    Sziasztok!
    A múlt héten megcsinálták nálam a műtétet - conisatiot. - Abszolút nem fájt, 2 éjszakát kellett bent töltenem akórházban egyet előtte, egyet pedig a műtét után.
    Tegnap kivették a csövet - az sem fájt.
    És elmondhatom, hogy remekül vagyok egy hét múlva jön a szövettani eredményem meg.
    Szóval, most meg ezen izgulok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. szeptember 1. 12:22106.
    Köszönöm a válaszod
    előzmény:
    ppp (103)
     
  22. Torolt_felhasznalo_672043
    Torolt_felhasznalo_672043
    2004. augusztus 30. 15:49105.
    Én azt nem értem hogy nekem is HPV volt és három orvos közül egy sem mondta hogy a páromat is meg kellene nézni és mikor rákérdeztem tölűk hogy halottam a fiúk is elkaphatják azt mondták belölük nem igazán tudják ezt kimutatni és mivel nincs rá gyógyszer nem is lehetne gyógyitani ez mondjuk logikus és azt is mondták hogy náluk könnyen elmulik mert nem szereti a virus azt a közeget. Mondjatok valamit én ezt nem értem itt többen irtátok hogy a párokat is megnézték hogyan?És mivel kezelték ha nincs rá gyógyszer?Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. ppp
    ppp
    2004. augusztus 28. 21:56104.
    elírtam: bolz= volt
    előzmény:
    ppp (103)
     
  24. ppp
    ppp
    2004. augusztus 28. 21:55103.
    A HPV vírus a Humán Papilloma Vírus rövidítése. Sok fajtája van, ezeket számokkal különböztetik meg egymásól (például HPV-16), és vannak közöttük viszonylag ártalmatlanok (ez a nagy többség) és van egy-két rákkeltő. Az elmondottak alapján valószínűleg NEM rákkeltő, ami a bolz barátodnak van. A legrosszabb, ami történhet, hogy a mostani barátodnak lesz condylomája, de ennek sem túl nagy az esélye.
    előzmény:
    katus85 (102)
     
  25. 2004. augusztus 28. 16:59102.
    Sziasztok!
    Én nem tudom mi ez a HPV vírus, de képzeljétek el, hogy 1 hete felhívott a volt barátom - akivel 5 évig voltam együtt és már 9 hónapja szakítottunk -, hogy most volt dokinál és HPV vírusa van és hogy én is menjek el orvoshoz. (Azt modta, hogy őt már lehet hogy műteni kell. ) Mindez a nyaralásunk kellős közepén (a jelenlegi párommal voltunk a Balcsin). Hát majdnem sírógörcsöt kaptam. Ráadásul most sem tudok elmenni a dokihoz, mert most van meg a mikulás. Ugyhogy csak jövő héten tudok menni, de már nagyon ideges vagyok. Szerintetek elkaphattam tőle 9 hónappal ezelőtt? Nagyon be vagyok rosálva!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top