Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HPV virus

ananász35
Létrehozva: 2004. március 4. 14:53
Sziasztok! Tud valaki valamit errôl a virusról? Esetleg érintett is!?
  1. 2004. augusztus 27. 11:37101.
    Örömmel vettem észre ezen topic működését. 28 éves vagyok, babát szeretnénk a párommal, ezért belevágtunk egy preventív programba, amikoris a rutin rákszűrés során derült ki, hogy a méhnyakamon hámsejt elváltozás van, gyoran vírusteszt, még nincsennek meg az eredmények, ám a látottak alapján az orvos azonnali műtétet javasolt. :((( Egyébként elég szűkszavú volt, így hálásan vettem tudomásul e topic működését. Hidegzuhanyként ért ez a dolog, mivel monogám életet élünk és mindenből az egészségesebb utat választom, no élvezeti szer, alig hús, biópiac, stb. És mégis. . . Rossz az eredményekre várni, de legalább adig felkészülök a "témából", és talán a tapasztalataitok alapján, könnyebben döntök, hogyan tovább. Egyelőre szeretném privátban elkérni kedvess. pyogenes az emberséges nőgyógyid elérhetőségét, szívesen venném a tanácsait és a szakvéleményét, mivel kicsit visszatántorít a műtét gondolata. . . Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. augusztus 26. 08:09100.
    Sziasztok! Meg tudom érteni az aggodalmaitokat. Én hasonlókat élek/tem át. Mostanra viszont rátaláltam a világ legnormálisabb nőgyógyászára, aki figyelemmel kíséri a sorsomat. Rengeteg jó tanácsot kaptam tőle. Azóta, vitaminokat eszek, mellőzöm a megterhelő ételeket, hetente 3-4x sportolok és mindemellett fél évente cytológiát csináltatok. Azért fél évente, mert gyakrabban nincsen értelme. Ugyanis ahhoz, hogy a méhszáj sejteinek állapota javuljon az esetleges P3 után kell a fél év. Főként ha a kisműtétre sor került. Márpedig nekem két évvel ezelőtt sor került. Azóta nem volt P3 cytológiám és a genetika is csupán nem onkogén fajtáját mutatta ki a HPV-nek. Szóval én gyógyulgatok és ezáltal mindannyiótokat csak bíztatni tudok. Egyébként gyermekem még nekem sincsen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_672043
    Torolt_felhasznalo_672043
    2004. augusztus 25. 21:4799.
    Szia!
    Igen ez érdekes nekem is nagyon nehéz évem volt tavaly augusztustól folyamatosan idegeskedtem ilyen streszes talán még sose voltam és annyiszor gondoltam arra ez nem tesz jót nekem saját üzletet vezetünk a párommal és nem igazán alakult úgy minden ahogy szerettük volna és még nagyon sok kis aprosság miatt idegeskedtem + még egy lakás felujitásba is bele kezdtünk az év elején ami nagyon elhuzodot és volt mindenben részünk csőtörés és amitt akarsz. De tavaly nyár elején elmentünk nyaralni külföldre 2 hétre mert arra gondoltunk jövő nyárra vagyis mostanra már terhes leszek és akkor nem tudunk menni. Ahogy haza jöttünk abba hagytam a fogamzásgátló szedését. És három hónap múlva belekezdtünk a baba projectbe a lakás felujitásnál is már figyelembe vettük hogy babát akarunk már egy szobát fentartotunk neki és akkor erre jön ez a betegség. Örület az embernek évekig semmi baja és akkor most jön egy ilyen. De az jó hogy irtál olyanokról akik szültek ez után, megnyugtató nekem nincs ilyen ismerösöm akinek ilyen baja van vagy volt igy jó hallani ilyenről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2004. augusztus 25. 09:5898.
    Szia !
    A páromat a nőgyógyász vizsgálta meg a saját rendelőjében, állítólag ez az egyetlen olyan eset, amikor a nőgyógyász által használt eszközt használnak férfiak vizsgálatához. Arra nem kérdeztünk rá, hogy mit kellene tenni, ha neki lenne HPV-je. Egyébként úgy tudom, hogy a bőrgyógyászaton is csinálnak ilyen szűrést, bár szerintem jobb, ha bőrgyógyászati magán rendelést keres fel az ember. Amikor nálam ez a dolog kiderült, elég sokat utánaolvastunk. A szakirodalom szerint a nők közel 60%-ban kimutatható a HPV, és nemcsak fehérbőrű nőkben, hanem a színesbőrüeknél is, ill. azoknál is akik elszigelteten élnek más népcsoportoktól. Van akinél semmiféle problémát nem okoz, van akinél mihelyt legyengül az immunrendszer sajnos igen. Nálam meggyőződésem, hogy a tavalyi stresszes időszak miatt jött ki. Szakvizsgázmon kellett és közel háromnegyed évig teljesen kikészítettem magam a felkészülés miatt. Szóval jó hülye voltam. Az orvos szerint olyan gyógyszer, ami kiöli ezt a vírust, nincs, viszont az immunrendszer erősítésével, sok pihenéssel, kiegyensúlyozott életmóddal az immunrendszer legyőzheti a vírust. (a HPV-vel kapcsolatos egyik külföldi honlapon olvastam, hogy egy évtized múlva már meglesz az oltóanyag a HPV ellen, amivel a nemi érettség elérése előtt beoltják e lányokat)
    Hát én is próbálom erősíteni az immunrendszeremet, de a legfontosabb a POZÍTIV GONDOLKODÁS, hogy minden rendben lesz. Az én ismerősi körömben vannak olyanok, akik közül az egyik barátnőmnél a HPV tavaly októberben derült ki + P3-ja volt, most a kilencedik hónapban van, és szeptember közepén fog szülni. A másik ismerősömnek még az első gyerek vállalása előtt derült ki a P3, ma már háromgyerekes családanya.
    Ugyhogy meg lehet és meg is kell ebből gyógyulni !!!!!
    Egyébként 29 éves vagyok, és még nekem sincs gyerekem.
    előzmény:
    bolognese (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_672043
    Torolt_felhasznalo_672043
    2004. augusztus 24. 20:1197.
    Ja és nekem is szokott herpeszem lenni a számon gyerek koromban jött ki mikor egyszer nagyon lázas voltam azóta egy évbe 2x kijön ha lázas vagyok vagy beteg vagy utazás elött vagy étteremben pohárból iszok de ha oda figyelek és csak szivószállal iszok akkor ezt meguszom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (95)
     
  6. Torolt_felhasznalo_672043
    Torolt_felhasznalo_672043
    2004. augusztus 24. 20:0896.
    Szia!
    A dokim azt mondta 6 hét múlva ha jó a rákszürés akkor utána probálkozhatunk. Itt az interneten nlc szakértő azt irta fél év nem nagyon szeretnék várni nagyon félek nehogy késöbb gond legyen. Én 28 éves vagyok te mennyi vagy?Mi már fél éve probálkoztunk a babán mikor ez kiderült és ez nagyon megviselt. Mindig ezen kell majd rettegni mikor jön vissza nem tudom mit tegyek neked mit mondtak erről?A párod hol vizsgálták meg?Te kérted vagy a doki mondta hogy meg kell vizsgálni?És azt nem mondta véletlen akkor mi van ha ö is fertözött mivel nincs rá elvileg gyógyszer. Kösz ha irsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2004. augusztus 24. 17:1895.
    Szia !
    Én is hasonló cipőben járok. Az én szövettani eredményem is CIN III lett, középsúlyos displázia, azzal a különbséggel, hogy a rákszűrésem nekem P4 volt. Júniusban csinálták meg nálam a conisatiot, és lassan vissza kell mennem rákszűrésre. (Már előre rettegek . . . )
    Kértem az orvost, hogy a páromat is vizsgálja meg és ez meg is történt. Szerencsére neki nincs HPV-je. Egyébként én sem tudom, hogy honnan szedhettem össze a HPV-t, minden higiéniás szabályt örökké betartottam és 5 éve ugyanaz a parnerem. Érdekes, hogy a többségnek akinek HPV-je van herpeszvírusa is van. (Nekem is) A dokim azt mondta, hogyha a rákszűrés Ok lesz, nekikezdhetünk a babaprojektnek. Neked mit mondtak ezzel kapcsolatosan ?
    előzmény:
    bolognese (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_672043
    Torolt_felhasznalo_672043
    2004. augusztus 23. 23:1094.
    Sziasztok!
    Tavaly szeptemberben a magán dokim HPV virust talált azt mondta semmi teendő 6 hónap múlva kontroll. Én fogtam magam el mentem az SZTK-ba 3 hónap múlva azt mondták minden oké nincs HPV méhszáj rendbe sőt azt mondták nagyon szép minden. Márciusban ismét elmentem a magán dokihoz és ismét HPV nem tudom az SZTK-ban mit néztek. Májusra a cytologia P3-as lett. Elmentem egy kórházba meg ismételtettem a szűrést maradt a HPV és a P3-is a CIN II. A mütétett javasolták. Meg is mütöttek 20 perc volt az egész levittek a szobából és vissza hoztak ez pont 30 perc volt. Nagyon rendesek voltak a kórházba le a kalappal elöttük. Jól voltam semmi probléma nem volt pedig közben menstruáltam ettől én ki voltam de hál isten túl éltem. Meg is kaptam a szövettani eredményt még jó hogy meg mütöttek CIN III lett. És úgy néz sikerült egyben azt a részt kimetszeni de ez hat hét múlva derül ki a rák szürésen. Fogalmam sincs honnan kaptam el 10 éve együtt vagyok a párommal az tuti hogy egyikünk sem lépet félre szerintem az ő részéről sem de biztosan tudom hogy 2 évre vissza menöleg tuti nem akkor honnan a francból nagyon higénikusak vagyunk külön törülköző mindenre intim zuhany intim tusfürdő intim betét minden franc és mégis ezt nem értem. Itt olvastam valami csőről a mütét után nekem iyen nem volt de egy géz csikot hagytak bent egy olyan 50 cm est és azt másnap vették ki. Viszont azt sehol nem mondták hogy a páromat is meg kellene vizsgálni ezt itt olvastam az interneten hogy a fiuk is fertözödnek és vissza is tudnak fertözni. Az orvos azt mondta minnél elöbb szüljek mert nehogy késöbb gond legyen velem még nincs gyermekünk. Persze meg kell várnom a rák szürés eredményét. De ha babát akarunk az ovszer kizárva és mivel nincs gyógyszer erre nem tudom ha a páromnak is lenne ilyen virusa az mitől múlna el. Illetve ha megint rossz a leletem mikor szülhetek majd ennek soha nincs vége teljesen kivagyok segitsetek kinek van ötlete.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. ppp
    ppp
    2004. augusztus 23. 20:4093.
    Hogy mit kell tenni, ahhoz azt is tudni kellene, melyik HPV volt.
    előzmény:
    mirnix76 (92)
     
  10. 2004. augusztus 23. 16:2992.
    Sziasztok!

    Egy éve nálam is HPV-t talált a nőgyógyászom, és a rákszűrési eredményem is 3-as lett. Az 1 hónap után megismételt eredményem ue. lett. A dokim azonnali műtétet javasolt, annyira megijesztett, hogy sírva jöttem el a rendelőjéből. (Jó viccnek tartotta arra a kérdésemre, hogy "miért a lézeres konizáció a legmegfelelőbb megoldás" azt válaszolni, hogy :"hehe, kezdhetem a durvábbal is, ki is vehetem a méhét", - valahogy nem tudtam nevetni ezen)
    Aztán konzultáltam néhány orvossal, akik fele-fele arányban javasolták a műtétet, illetve a nem-műtétet.

    Mivel én még nem szültem kisbabát, 27 éves vagyok, bizalmat szavaztam az egyik emberséges, értelmes, megnyugtató orvosnak, aki nem volt az azonnali műtét pártján.
    Ő is megcsinálta a rákszűrést, az eredmény szintén HPV+P3-as citológiai lelet lett.
    Aztán azt mondta, hogy menjek be, hogy KÖZÖSEN meg tudjuk beszélni, mi is legyen a továbbiakban.
    Egy intenzív immunterápiát javasolt, ami azt jelentette, hogy kb. 50-60 darab gyógyszert /ISOPRINOSINE/ kellett beszednem 10 nap alatt. Mellette pihenés és nyugalom.
    Ezen kívül felkerestem egy bioenergetikust is, gondoltam, ártani nem fog, nem vagyok abban a helyzetben, hogy bármit is elutasítsak, ami esetleg segíthet. Egyébként nem vagyok elvakult természetgyógyász-hívő. . . , de
    . . . nem tudom, hogy melyik segített, talán a kettő egyszerre, talán, hogy nagyon meg akartam gyógyulni. . .
    Mindenesetre a két hónappal későbbi leletem már P2-es lett, és nem találtak HPV-t.
    Borzasztó boldog voltam. Most, 10 hónappal később megisételtük a rákszűrést, és szerencsére ismét negatív lett.

    Az én történetemet azért írtam le, mert az orvosok - nyilván óvatosságból - gyakran a könnyebbik megoldást választják: kivágjuk, és slussz. De ez egy tipikusan olyan betegség, ami esetenként legyőzhető, elmúlhat, meg kell próbálni megoldani magunknak, ha lehet. (Persze, orvosi segítséggel!!!)

    SZerintem nem biztos, hogy a legegyszerűbb a legjobb megoldás mindig, pláne, aki nem szült, az próbálja meg elkerülni a műtétet, ha lehet!

    Természetesen, akinek nem javul az állapota, annak tanácsos megcsináltatni az az operációt.

    Remélem, sikerült lelket öntenem néhány érintettbe.
    Gyógyulást és mindenjót kívánok Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_630454
    Torolt_felhasznalo_630454
    2004. augusztus 17. 22:0291.
    Buksica!
    neked mikor lesz a műtét? Én hétfőn megyek vérvételre és akkor kedden lesz ha minden igaz!
    előzmény:
    buksica (89)
     
  12. Torolt_felhasznalo_630454
    Torolt_felhasznalo_630454
    2004. augusztus 17. 22:0190.
    Igen, a conisatio lesz de találtam egy fórumot az előbbi címen és volt olyan ott akit egyből hazaengedtek. Na jó még 1 éjszakával kiegyeznék de utánna tutira hazajövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (84)
     
  13. 2004. augusztus 17. 14:3689.
    Nagyon kedves vagy, hogy bíztatsz. Ilyenkor sokat jelent minden kedves szó, együttérzés. Köszi mégegyszer. Téged hol műtöttek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (88)
     
  14. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. augusztus 17. 14:2388.
    Mondom csupán 2-3 nap a benntlét, utána otthon is pihenhetsz és kímélheted magad. Én a munkahelyemen nyalogattam a "sebeimet", bár nekem nem kellett 1 hétig kímélnem magam. Emelni nem emelhettem túl sokat ennyi.
    előzmény:
    buksica (87)
     
  15. 2004. augusztus 17. 13:5987.
    Köszi, hát. . . meglehetősen félek. De hiszek benne, hogy minden rendben lesz. Nagyon akarom!
    Nekem a méhnyaknál lesz a műtét. Állítólag utána még egy hét fekvés. Remélem, azért egy kicsit még hamarabb hazamehetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. augusztus 17. 13:3986.
    Inkább mondjuk úgy: kellemetlen. Én is hasonlót éltem át, csak azzal a különbséggel, hogy nekem csupán egy apró-picike részt vettek ki a méhszájból. A conisational nagyobb ez a terület, ezért teszik be a draint és 1-2 pici varratot. Ne félj már annyira. Rendbe fogsz jönni!
    előzmény:
    buksica (85)
     
  17. 2004. augusztus 17. 13:3285.
    Utána egy kis csövet tesznek be. Nem tudod, fáj annak a kivétele?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (84)
     
  18. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. augusztus 17. 13:2384.
    Csupán két-három napról van szó. Azt hiszem a conisatiot csinálja meg majd a doktorod, ami annyit jelent, hogy a küldő méhszájból és az méhnyakból a pozitív részt ék alakban kimetszi. ne félj tőle, nem nagy beavatkozás. hamar túl leszel rajta. Az egész talán 15 - 20 percet vesz igénybe, mármint maga a műtét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_630454 (82)
     
  19. 2004. augusztus 17. 11:2883.
    Szia Dafy!
    Az orvos Isoprinosine-t írt föl nekem, és naponta kétszer kellett egy szemet bevenni, három hónapon keresztül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_630454
    Torolt_felhasznalo_630454
    2004. augusztus 11. 14:1582.
    Helló!
    Itt egy új HPV -s méghozzá a magas rizikófaktoros 16 -os fajátból. Cytológia P3 és 2 hét múlva műtét. A műtéttől nem félek, de a bibi, hogy van itthon egy 2 éves lányom. És elég tyúkanyó típus vagyok. Szerintetek hány napot kell mindenképpen bent feküdnöm mert az orvos egy héttel rémisztget. CSövet is tesz be tehát gondolom ezért kell maradni olyan sokáig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2004. augusztus 9. 10:1481.
    Szia !
    Milyen immunrendszer erősítő gyógyszert szedtél, és milyen adagban ?
    előzmény:
    gylillus (74)
     
  22. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. augusztus 8. 16:5780.
    mikrobiológia
    előzmény:
    ppp (79)
     
  23. ppp
    ppp
    2004. augusztus 7. 19:0679.
    Melyik tantárgyban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. augusztus 7. 08:5478.
    Ezt jó tudni, 3 éve még nem ezt tanították az egyetemen. .
    előzmény:
    ppp (77)
     
  25. ppp
    ppp
    2004. augusztus 6. 15:3377.
    A HPV-t nem nagyon zavarja az óvszer: egyes felmérések szerint kb 5%-át védi ki a fertőzéseknek. Más felmérések kicsit többet mutatnak, de a lényegen ez nem változtat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (76)
     

Címlap

top