Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HPV virus

ananász35
Létrehozva: 2004. március 4. 14:53
Sziasztok! Tud valaki valamit errôl a virusról? Esetleg érintett is!?
  1. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. augusztus 6. 07:5976.
    Mivel a HPV vírus behatolási helye (fertőzési kapu) a bőr ill. nyálkahártyák és elegendő hozzá enyhe trauma, orálisan is terjed (kontakt szexuális út ez is). Nagyon könnyű a szájban felsérteni a nyálkahártyát (étkezés, rágás közben például) és elvileg 1-2 db. vírus is elég a fertőződéshez. Létezik olyan is, hogy a bőrjelenségek hiányoznak (tünetmentes), de a vírus jelen van, átadható. Tehát a partner kivizsgálása indokolt, az újrafertőződés elkerüléséhez pedig be kell tartani az STD-prevenciós szabályokat: jó ideig csak gumióvszer, ha mindkét fél negatív, akkor is.
    előzmény:
    DorkaI (75)
     
  2. 2004. augusztus 5. 22:5375.
    sziasztok,

    a hpv egyik válfaja a condyloma, mely szemölcsök formájában jelenik meg a nemi szerveken
    nem tudjátok, hogy orálisan is terjed e?
    egy orvost azt mondta igen, de akkor jó sok embernek lehetne problémája a nyelőcsövével, mivel pl a barátaim 90%-a már elkapta valahonnan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 2. 11:0374.
    Sziasztok! Két éve P3-as lett a szűrési eredményem, és HPV vírust is kimutatott a vizsgálat. A tipizálás után kiderült, hogy magas kockázatú fertőzésem van. Az orvosom mondta, hogy erre sajnos gyógyszer nincs, vagy elmúlik magától, ha nem akkor pedig beavatkozásra lesz szükség. Egy kisebb ambuláns műtéten átestem (kb. 5 perc volt), mert a vírus miatt szemölcsök jelentek meg rajtam. Fél évig szedtem immunrendszer-erősítő gyógyszert és mellette folyamatosan Flavint. Fél év után ismételte meg az orvos a szűrést, az eredménye P2 lett, HPV-nek pedig nyoma sem volt. Azóta háromszor voltam szűrésen, mindig P2-es eredményt kaptam, és vírusfertőzést egyszer sem találtak. Gyermekem még nincs, de több nőgyógyászt is kérdeztem, és egybehangzóan mind azt válaszolták, hogy bármikor lehet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_194277
    Torolt_felhasznalo_194277
    2004. július 30. 23:0573.
    kedves sorstársak! Nekem is van HPV-m. Én is úgy tudom, nincs ellene gyógyszer, mert ugye virus. Már régóta keseríti az életem, de csak a tudat, mert soha semmi gondot nem okozott. Úgy derült ki, hogy együtt laktam egy barátnőmmel akkortájt, és neki volt. Kértem az orvost, hogy bár P2, azért tipizáljuk ki. És ott volt. Aztán kismama lettem, P3 lett a szűrés, végig a terhesség alatt ellenőrzött az orvos, és azt javasolt, hogy a terhesség kiviselése után mérlegeljük a műtétet. Teljesen be voltam gyulladva, hogy hagyhatnám otthon a néhány hetes kisbabámat. Aztán P2 lett az eredmény. Rendszeresen /3-6 hó/ járok szűrésre. És a legérdekesebb, az orvos mindig azt mondja, milyen "szép" a méhszáj. A babám császárral született, de egészen más okból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. ppp
    ppp
    2004. július 30. 22:2372.
    melyik felet menti meg a ráktól?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (70)
     
  6. Torolt_felhasznalo_689875
    Torolt_felhasznalo_689875
    2004. július 30. 21:0871.
    Nekem 1 eve volt konizaciom, P3 cytolgia utan. Eddig minden eredmenyem P1 lett, de a HPV tipizalas tobb magas rizikofaktoru HPV fajtat mutatott ki. Elegge kimuveltem magam HPV temaban, az orvosom is nagyon jo, de nagyon sokat az interneten tanultam. A lenyeg az, hogy a HPV ellen nincs gyogyszer, mert ez egy virus es a virusokat nem tudjak gyogyszerrel elpusztitani. Az influenzara sincs gyogyszer, az is virus. A lenyeg az, hogy probaljuk meg az immunrendszerunket folyamatosan karban tartani, hogy erosek legyunk es a virusnak ne legyen eselye kitorni. A masik dolog, hogy a konizacio utan neha a virus eltunik a szervezetbol, de nem minden esetben. Sajnos nekem is megmaradt. Olyan, mintha az ember egy idozitett bomban ulne. A terhesseget annyiban befolyasolja, hogy szulesnel a konizalt mehszaj nem tagul megfeleloen, azaz eloszor egyaltalan nem tagul, aztan teljesen kinyilik, nincs atmenet. Azt mondta az orvosom, az elso konizacio nem veszelyezteti igazabol a terhesseget, a masodik mar igen. Aug. kozepen megyek ujra szuresre, imadkozom, hogy minden rendben legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2004. június 25. 11:5970.
    Szió!
    Én a vizsgáltnál nem voltam jelen, de a párom szerint elég röhejes volt, ugyanis ebben az esetben nőgyógyász vizsgálja meg a pasikat, oly módon, hogy a pénisz végét, a húgycső körül (belül, spatulát használva) bekente ecetsavval, és azzal az eszközzel, amellyel a nőgyógyik is vizsgálnak (amivel betekintenek a hüvelybe, méhbe) megnézte, hogy nincsenek -e elváltozott sejtek, ugynis az ecetsav a HPV-vel fertőzött sejteket elszínezi.
    A dokim elmondta, hogy amikor ő Angliában dolgozott, a nők HPV szűrésével párhuzamosan megcsinálták a férfiak szűrését is.
    Hát a magyar egészségügynek ezen a téren is van mit fejlődnie, főleg mert ez egy abszolút nem bonyolult és nem költséges eljárás, viszont megmenthet a ráktól.
    Úgyhogy ennyi.
    Üdv.
    előzmény:
    uie (69)
     
  8. uie
    uie
    2004. június 24. 20:2069.
    Szia Dafy!

    Figyu, hogyan vizsgálták meg a párodat? Ez nagyon érdekelne. Amúgy drukkolok Neked nagyon, hogy minden rendben legyen. Szio
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2004. június 24. 18:3868.
    Sziasztok Lányok!
    Csak most találtam rá erre a topicra. Sajnos én is érintett vagyok HPV-t illetően. Nekem ez év márciusában lett az éves rákszűrésem eredménye P4, és magas rizikófaktorú HPV-t is találtak. Gondolom mondanom sem kell, hogy teljesen kiborultam, főleg, mert az akkori orvosom ezt az egészet úgy festette le, hogy itt a világvége, illetőleg mert még nem szültem. Azóta túlvagyok a loop conisatios beavatkozáson, és a szövettan szerint sikerült az elváltozást az ép szövetben kimetszeni. Egyéként ez un, dysplasia volt, középsúlyos, ami egy rákot megelőző állapotot jelent. A műtét nem volt olyan vészes, kb. 10 percig tartott, és helyi érzéstelenítéssel csinálták. Mivel elekromos kaccsal végezték (nem hidegkéssel) a műtét közben vérzés sem volt, és utána hazamehettem. 2 hónap múlva kell rákszűrésre mennem, nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz. A HPV-t illetően a doki megvizsgálta a páromat is, de neki szerencsére nincs HPV-je. Ettől az egész szörnyűségtől annyira megijedtünk, hogy úgy döntöttünk, hogy a gyermekvállalást nem fogjuk tovább halogatni, ha a köv. rákszűrésem rendben lesz, azonnal belevágunk. Engem az orvosom úgy tájékozatott, hogy nincs olyan gyógyszer, ami kifejezetten a HPV-t kiírtaná, figyelnem kell magamra, mert valószínű, hogy a sok stressz miatt gyengült le az immunrendszerem és támadt a vírus. Elkezdtem használni a Flavin cseppeket, remélem bevállnak. Üdv. mindenkinek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. uie
    uie
    2004. június 24. 15:4967.
    Jaj lányok, tényleg ennyire nem érdekes a téma? Vagy senkinek sincs ilyen baja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. uie
    uie
    2004. június 15. 09:2466.
    öööö, most megzavartál. nem vagyok nődoki, de a méhszáj nem a méhnyakon van véletlenül? mert akkor egyről beszélünk. . .
    előzmény:
    agyam (65)
     
  12. 2004. június 14. 19:2865.
    Sziasztok! Nekem nem a méhszájból vettek le, hanem a méhnyakból metszettek ki egy kúp alakú darabot, ezt un. loop konizációnak hívják.
    előzmény:
    uie (62)
     
  13. 2004. június 14. 13:4064.
    Köszi szépen, hogy írtál!!!!!
    Ma voltam a drnéninél, és mivel csak gyanú áll fenn és CIN I-es kategóriába soroltak, enyhe eset vagyok, úgyhogy csak egy rakás gyógyszert kaptam, 6 hét múlva újra citológia. Onnantól meg, ha még kell, műtét esetleg.
    Igen, nem tűnik egy nagy izének, amit a műtétről írtál. Engem nem is az zavarna asszem, hogy ott barkácsolnak-nyírnak bennem, hanem hogy a gyerek még nem bírja több napig nélkülem. Egyszer elmentünk 3 éjszakára nélküle nemrég, aztán teljesen kikészült szegény. no meg nekem is hiáányzott a kicsiny mag.
    előzmény:
    uie (62)
     
  14. uie
    uie
    2004. június 14. 13:3763.
    Sziasztok! van egy olyan topik, ami arról szól, hogy a topik nyitója felelősséggel tartozik a topikért. Nos itt nem én vagyok a nyitó, de nagyon örülnék, ha nem halna meg a topik, mert érdekel mindenki tapasztalata, hozzászólása a vírusról. Tudom, hogy rengeteg nőt érint a dolog. és tisztában vagyok vele, hogy sok más nőgyógyászatis topik van, de mégis lányok, osszátok meg a tapasztalatokat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. uie
    uie
    2004. június 14. 10:0862.
    Ha nem baj, én is válaszolok, agyam most nincs itt. Engem nem műtöttek, de azért alaposan érdeklődtem előtte. Kb. 15-20 percig tart a dolog. általában 3 napot maradsz benn miatta a kórházban. 2 fajta módszer van, ahogy a kimetszést végzik. annyit képzelj el, hogy a méhszájadból, a felső bőrrétegéből körkörösen lemetszik a bőrt. nem hinném, hogy nagy was ist das, de persze lelkileg nagyon megviseli ez is az embert. kitartást!
    előzmény:
    iszapszemű (59)
     
  16. uie
    uie
    2004. június 14. 09:5261.
    Nos, mondja nekem egy férfi, (nekem is ezt mondta), hogy a szülésnél nem okoz gondot! csak egy kicsit nehezebben tágulsz majd, na köszönöm szépen! Szerintem az is bőven elég a nagy fájdalmak közben. Amúgy nekem is magas rizikófaktorú van, de a sejtek nem mutatnak semmilyen rossz elváltozást.
    előzmény:
    agyam (58)
     
  17. 2004. június 13. 21:5260.
    Ja, meg egy kicsi folyásom is van 2-3 hete, ami csak peteérés körül szokott lenni. neked volt?
    előzmény:
    iszapszemű (59)
     
  18. 2004. június 13. 21:5159.
    Hali!
    Bocsi, hogy az előbb a privát címedre küldtem a kérdésemet, nem akartalak ott zavarni.
    Szóval holnap kell visszamennem p3-as szűrési eredménnyel, hpv gyanú merült fel. Azt szeretném kérdezni, neked milyen p értéked volt, és hogyan zajlik egy ilyen műtét? A barátodat, élettársadat, férjedet is kezelték?
    Nekem a múltkori vérzésem borzalmas erő volt-nem szokott azért ilyen durva lenni, aftás volt a szám és kijött a herpeszem is a számon, ami már 5 éve nem szekírozott.
    Te tapasztaltál vmi rendelleneset, vagy csak derült égből villámcsapásként ért a hír?
    köszi előre is.
    előzmény:
    agyam (58)
     
  19. 2004. június 13. 20:3358.
    Szia! Nekem azt mondta a doki, hogy azért műtesem meg, mert két olyan típusú volt, amely nagyon magas kockázattal méhnyakrákot okoz, és ezt gyógyszerel nem lehet kiirtani. Nekem egyébként semmi jele nem volt, teljesen véletlenül derült ki, mert más miatt vizsgálatokra jártam. Meg is műtöttek és baromi nagy szerencsém volt, mert ún. rákmegelőző állapotom volt, szóval éppen, hogy csak elkerültem a rákot. Nekem a méhnyakban volt, nem a szemölcsös változat. A HPV-nek nagyon sok típusa van és az a lényeg, hogy milyen fajta számú, mert abból állapítják meg a kockázatot. De még én sem szültem, ezért tapasztalataim nincsenek a témában, bár a dokim szerint, aki megműtött ez nem jelent semmi problémát a szülésnél.
    előzmény:
    uie (56)
     
  20. 2004. június 11. 15:0757.
    Szia!
    értem mit mondasz. én se szültem még, és nálam a méhnyakon volt ez a kis műtét. azért lesz újabb, mert a szövettan rossz eredményt mutatott, így úgy néz ki, hogy nagyobb részt kell kicsípni belőle.
    előzmény:
    uie (56)
     
  21. uie
    uie
    2004. június 11. 13:0956.
    figyu, azt mondták amíg P2es eredményem van, addig hülyeség bármit is csinálni vele. az a tény, hogy van bennem egy vírus, az egy dolog. ha nem okoz semmi problémát, akkor minek belenyúlni a dologba? Képzeld el, hogy tők egészséges a méhszájam, semmi elváltozás, minden olyan amilyennek lennie kell. Te vállalkoznál így arra, hogy lenyírbáljanak a méhszájadból, majd egy seb legyen rajta? És ráadásul úgy, hogy még nem is szültem! A hpv amúgy meg hosszú távon okoz bajokat elvileg. Sokszor évtizedek kellenek ahhoz, hogy rákot okozzon. Rendszeres ellenőrzés mellett viszont azonnal műteni lehet, ha tényleg rosszabbodna az állapotom.
    Nem erősítem semmivel az immunrendszeremet amúgy. még vitaminokat sem szedek.
    mit értesz az alatt, hogy újabb műtéted lesz?
    előzmény:
    darázs01 (55)
     
  22. 2004. június 10. 16:3055.
    sziasztok!
    uie! elég "bátor" vagy, hogy nem műteted magad. lehet, hogy Te csinálod jól, engem viszont május végén műtöttek hpv-vel. sajnos nem lett jó a szövettanom, így lesz egy újabb műtét. . erősíted valamivel az immunrendszered? állítólag csak az "győzi" le a HPV-t.
    Ametyst! a hpv nálam se okozott fájdalmat.
    előzmény:
    uie (54)
     
  23. uie
    uie
    2004. június 10. 13:4554.
    Nem, a hpv nem okoz fájdalmat.
    Nekem is a szemölcsös változat van, és mivel nekem végeztek olyan drága vizsgálatot, ami kimutatja, hogy az konkrétan melyik, elárulhatom, hogy a rosszabb fajta.
    előzmény:
    Ametyst (52)
     
  24. 2004. június 9. 21:1353.
    Bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy ha az van nekem, akkor a szemölcsöt okozó változat. Errőlérdeklődnék, ha jár erre valaki, akinek már volt ilyen.
    előzmény:
    Ametyst (52)
     
  25. 2004. június 9. 21:0452.
    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a HPV-vel együtt jár-e a fájdalom szeretkezésnél?

    Köszi a választ előre is!
    előzmény:
    agyam (51)
     

Címlap

top