Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HPV virus

ananász35
Létrehozva: 2004. március 4. 14:53
Sziasztok! Tud valaki valamit errôl a virusról? Esetleg érintett is!?
  1. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2005. október 26. 07:55276.
    előzmény:
    ARWEN001 (275)
    2005-10-25  19:15
  2. 2005. október 25. 19:15275.

    Szia!

    Nekem februárban derült ki, hogy HPV vírusom van és P3as lett. Márciusban már műtöttek is vele. Ha jól tudom akkor az az, hogy a vírus cysta-kat okozott a méh falon és egészségügyi kaparással távolítják el. olyan, mint az abortusz csak nincs baba. altatnak közben aztán fél évenként kontrollra kell járni nehogy elrákosodjon. Az, hogy hogy kerül be a hüvelybe már mindenki mást mond, de én hiszek a dokimnak. azt mondta, hogy még sok mindent nem tudnak erről a vírusról így azt sem, hogyan terjed. ezért azt mondják, hogy nemi úton. De a dokim azt mondta, hogy a hüvely az egy olyan dolog, hogy oda bármi bármikor bekerül könnyen. így bárhonnan megkaphatja az ember. Ha a HPV-d 1-2 akkor csak gyógyszerrel kezelnek. ha viszont már 3-4es akkor nagy a rizikó faktora és műtenek. aztán 6 hétig semmi szex, nem erőltetheted magad meg ilyenek.

    előzmény:
    ananász35 (1)
    2004-03-04  14:53
  3. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. október 25. 11:07274.

    Sziasztok. Nekem is már 2.jára "P2 és HPV gyanú" Tegnap voltam újra (félévente megyek) és levett kenetet, hogyha most is ez, akkor megnézzük van-e ok aggódni azaz melyik fajta HPV.

    Én is azt olvastam, hogy nincs rá gyógyszer, hanem a szervezet legyőzi, és ha többedszerre is ez az eredmény akkor meg immunerősítőt szoktak adni.

    Engem az foglalkoztat, hogy "szexuális úton terjed" vajon ezalatt mit értenek? Közösülés? Nyál? mégis vajon, mert akkor az életem során előfordult kemény 3 főből ki tudom szűrni és.. nemtom. Hm, de érdekelne. Bár nekik meg több parnerük volt, szóval ők honnan az már..

    előzmény:
    domidya (272)
    2005-09-25  22:47
  4. 2005. október 14. 15:21273.
    Nekem 2 nőgyógyász is mondta, hogy erre nincs gyógyszeres kezelés. Én  grapfruitmag kivonattal (van keserű és nem keserű változata is) és la pacho teával próbálkoztam. Most nincs vírusom. Próbáld ki , ártani nem árt. Én még a herpeszem is a grapfruittal kenem. A gyorsabb mint a többi drága gyógyszertári krém. A keserű 1200 ft körül van. Elég rossz ízű. A nem keserű kb 4000 ft.
    előzmény:
    domidya (272)
    2005-09-25  22:47
  5. 2005. szeptember 25. 22:47272.
    Sziasztok!
    A nőgyogyi azt mondta nekem is van HPV vírusom. Az eredményem P2-es lett, azt mondta ne aggódjak, menjek félévente kontrollra. Visszamentem, HPV maradt de ugyanúgy P2 -es az eredmény . Felírt most antibiotikumot(Zitrocin), azt kell beszednem, félévmúlva megint, s ha nem javul tenyésztésre küldi a mintát. A nagy kérdés ami a fejemben van az az, hogy ha ez egy nemi úton terjedő vírus, és a párom és én sem voltunk azelőtt senkivel, akkor hogy lehet hogy mégis elkaptam? Várom a véleményeket!!!Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2005. augusztus 30. 13:42271.

    Na, már megint elnéztem valamit! 

    (topicindító hozzászólás ugyebár. ) Bocsi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (270)
    2005-08-30  13:41
  7. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2005. augusztus 30. 13:41270.
    A HPV vírus nevû topic hozzászólásai között választ kaphatsz a kérdésedre. Ha mégsem írj, bár újabban nagyon keveset tudok itt lenni.
    előzmény:
    ananász35 (1)
    2004-03-04  14:53
  8. Torolt_felhasznalo_281151
    Torolt_felhasznalo_281151
    2005. augusztus 24. 20:09269.

    Sziasztok!

    Tavaly írtam nektek itt a  fórumon,és lelket is öntöttetek belém.Most szeretnék beszámolni róla,hogy másfélévvel a conizatio után nincs HPV-m és P1-es eredményem lett.Nekem sikerült meggyógyulnom 4 év után.Megpróbálok vigyázni magamra,mert ezt a torturát nem szeretném ujra átélni.

    Köszönöm a tanácsokat,és mindenkinek gyógyulást kivánok!

    Adél

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. július 31. 09:41268.
    Tanácsot szeretnék kérni.
    25 évvel ezelött voltak "függönyeim"Ecsetelésre remekül megszünt.

    Oda kell figyelnem magamra, vagy felejtsem el ezt a virus?Azóta semmi gondom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2005. július 31. 08:25267.
    Az csak egy lehetőség a sok közül. Legalábbis tudtommal. Egyébként meg a cikket próbáltam érthetően és röviden magyarul visszadni. ;-)
    előzmény:
    ppp (266)
     
  11. ppp
    ppp
    2005. július 29. 17:59266.
    Nem tudok róla, hogy bizonyítva lenne, hogy ha lézerrel távolítják el a függölyöket, az jobb lenne, mint a többi lehetőség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (265)
     
  12. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2005. július 28. 12:34265.
    A HPV vírus által okozott függölyöket nőgyógyász vagy bőrgyógyász lézeres beavatkozással el tudja távolítani. Alapvető gyógyszer nincsen a megelőzésére, ám a helyes életmód és a biztonságos nemi éálet (óvszer használata) sokban segítheti a gyógyulás folyamatát.
    A nemi élettel kacsolatban azonban nem csak a normál érintkezés soán vihető át a vírus, hanem a szex más típusaival is. (anal, oral etc) Erre különös figyelmet kell fordítani.

    Férfiakban ritkán okoz hasonló függölyös elváltozást, ám ha mégis ilyet tapasztaunk azonnal orvoshoz kell fordulni, hogy a kezelést megkezdjék. Akár a nőnél, akár a férfinál mutatkozik meg először az elváltozás érdemes a partner ilyen irányú szűrését megkezdeni. (ping-pong fertőzés megelőzése!) Sok esetben a függölyök nem jelennek meg, hanem a vírus tünetmentesen jelen van.

    Íme a második fele a cikknek. ;-)
    előzmény:
    Jankaneni (261)
     
  13. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2005. július 28. 12:27264.
    A Human papillomavírus egyike a világon leggyakoribb szexuális úton terjedő vírusának. Több mint 100 különböző típusa létezik. Ebből kb. 30, ami szexuális kontaktus útján okoz elváltozásokat. Tehát némelye a külső genitális tarktuson, némelye a bőrfelületen (lásd szemölcsök) és némelye pedig generalizáltan az egész külső és belső nemiszervekre vonatkozóan okoz megbetegedést. Így például a hüvely, a penis, a végbéltájék és a belső nő nemi szerveken (méhszáj, méhnyak rendellenesség)

    Közülük megkülönböztetünk magas és alacsony rizikójú HPV vírusokat. A magas rizikófaktorba tartozó típus egyik kiváltó oka lehet a méhszáj-, méhdaganatoknak.
    Az alacsony rizikófaktorú vírusok általában csak enyhe abnormális sejtelváltozást okoznak a külső méhszájon, amit az orvos a nőgyógyászati vizsgálatnál képes diagnosztizálni. (mármint az elváltozást)

    A HPV fertőzöttség a világon igen magas. Évente az ASA szerint körülbelül 5. 5 milló új fertőzött van a világon. Férfiak és nők egyaránt.

    Mik a genitális területen megjelenő függölyök ?

    Ezeket a függölyöket a HPV vírus okozza. Jelentkezhetnek a hüvelybemenetnél szabálytalan alakű kis kinövések képben, amelyek fizikai hatásra gyakorta bevérezhetnek. Ezáltal oka lehet már fertőzéseknek is. Méretük változó.

    Eddig tarott ez a része a cikknek. ;-)
    előzmény:
    Jankaneni (261)
     
  14. 2005. július 27. 13:40263.
    Sziasztok!

    Van valaki itt közületek, akinek szintén a hüvelybenet környékén vannak ezek a fránya vírusos szemölcsök? Pls válaszoljon, akinek igen!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. július 12. 03:30262.
    Remelem lesz valaki aki le tudja (roviden) forditani az elobbi cikket, mert egy nagyon fontos dolgokrol van szo benne!!!.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. július 12. 03:28261.


    Human Papillomavirus and Genital Warts
    WHAT IS HUMAN PAPILLOMAVIRUS?
    Human papillomavirus (HPV) is one of the most common causes of sexually transmitted infection (STI) in the world. More than 100 different types of HPV exist, most of which are harmless. About 30 types are spread through sexual contact. Some types of HPV cause genital warts—single or multiple bumps that appear in the genital areas of men and women including the vagina, cervix, vulva (area outside of the vagina), penis, and rectum. Many people infected with HPV have no symptoms.

    There are high-risk and low-risk types of HPV. High-risk HPV may cause abnormal Pap smear results, and could lead to cancers of the cervix, vulva, vagina, anus, or penis. Low-risk HPV also may cause abnormal Pap results or genital warts.

    Health experts estimate there are more cases of genital HPV infection than any other STI in the United States. According to the American Social Health Association, approximately 5. 5 million new cases of sexually transmitted HPV infections are reported every year. At least 20 million people in this country are already infected.

    WHAT ARE GENITAL WARTS?

    Genital warts (sometimes called condylomata acuminata or venereal warts) are the most easily recognized sign of genital HPV infection. Many people, however, have a genital HPV infection without genital warts.

    Genital warts are soft, moist, or flesh colored and appear in the genital area within weeks or months after infection. They sometimes appear in clusters that resemble cauliflower-like bumps, and are either raised or flat, small or large. Genital warts can show up in women on the vulva and cervix, and inside and surrounding the vagina and anus. In men, genital warts can appear on the scrotum or penis. There are cases where genital warts have been found on the thigh and groin.

    CAN HPV CAUSE OTHER KINDS OF WARTS?

    Some types of HPV cause common skin warts, such as those found on the hands and soles of the feet. These types of HPV do not cause genital warts.

    HOW ARE GENITAL WARTS SPREAD?

    Genital warts are very contagious and are spread during oral, vaginal, or anal sex with an infected partner. They are transmitted by skin-to-skin contact during vaginal, anal, or (rarely) oral sex with someone who is infected. About two-thirds of people who have sexual contact with a partner with genital warts will develop warts, usually within 3 months of contact.

    In women, the warts occur on the outside and inside of the vagina, on the opening to the uterus (cervix), or around the anus.

    In men, genital warts are less common. If present, they usually are seen on the tip of the penis. They also may be found on the shaft of the penis, on the scrotum, or around the anus.

    Rarely, genital warts also can develop in your mouth or throat if you have oral sex with an infected person.

    Like many STIs, genital HPV infections often do not have signs and symptoms that can be seen or felt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. július 12. 02:30260.
    sziasztok!

    pár hónapja voltam nőgyógyásznál, a citológiám P2-es lett és candidám van a vizsgálat szerint.
    Most nemrég visszamentem, kiderült hogy egy másik vizsgálat szerint nincs candida, viszont hpv van. . . .

    Eddig candidával kezeltek, most meg nem tudom mi a helyzet. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2005. Április 29. 09:03259.
    P2 és teljesen NEGATÍV minden! ;-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (256)
     
  19. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2005. Április 19. 10:08258.
    Ez a valódi gyógyszere a dolognak. Én is hasonló életmódot folytatok!
    ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (257)
     
  20. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2005. Április 19. 10:06257.
    Szia !
    Hát gyógyszert a dokim nem írt, mert azt mondta, hogy nincs kimondottan HPV elleni gyógyszer, ezért az immunrendszeremet kellett erősítenem.
    Vitaminokkal, és Flavin 7-et iszom már több mint egy éve, + grapefruit levet és a magkivonatot. + rendszeresen sportolok, hogy jobb kondim legyen. (Nem is voltam beteg, hála Istennek)
    Ja és mióta kiderült ez a problémám, nem voltam strandon, uszodában és fürdés helyett tusolok + 2 hetente intim zuhanyt használok.
    Én hiszek benne, hogy ezek segítettek.
    előzmény:
    En_Vogue (255)
     
  21. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2005. Április 19. 07:24256.
    Örülök neki nagyon. Én is mot voltam a szokásos citológián, várom az eredményt. Bár már nekem is van negatív HPV eredményem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (254)
     
  22. 2005. Április 18. 18:17255.
    Szia, és meg lehet tudni hogy hogyan gyógyultál meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (254)
     
  23. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2005. Április 18. 13:59254.
    Sziasztok !
    Látom már rég óta nem működik ez a topic, de azért én szeretném veletek megosztani, hogy a tavalyi abszolút pozítiv HPV tesztem után, a mostani leletek szerint HPV NEGATÍV vagyok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Szóval kimondhatatlanul örülök (főleg a tavalyi katasztrófális évem után)!
    Mindenkinek, aki érintett hasonló jókat kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_455695
    Torolt_felhasznalo_455695
    2004. december 23. 07:39253.
    Valahogy úgy. Bár nem sokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402701 (252)
     
  25. Torolt_felhasznalo_402701
    Torolt_felhasznalo_402701
    2004. december 22. 20:09252.
    :((
    de akkor kúra nélkül is fogytál, nem?:) Legalább valami pozitívum, bár tény, hogy én sem a stressztől szeretek fogyni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455695 (251)
     

Címlap

top