Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HPV virus

ananász35
Létrehozva: 2004. március 4. 14:53
Sziasztok! Tud valaki valamit errôl a virusról? Esetleg érintett is!?
  1. Torolt_felhasznalo_393628
    Torolt_felhasznalo_393628
    2004. március 4. 16:2626.
    Én igen tünetmente voltam teljesen Véletlen uj dokihoz mentem fogigátlot iratni, és nem tudtam bemutatni rákszürést, igy levette mert anélkül nem irhat fel gyogyszert. Hát igy derült ki.
    előzmény:
    macskoszka (21)
     
  2. Torolt_felhasznalo_204392
    Torolt_felhasznalo_204392
    2004. március 4. 16:2525.
    Diane 35-öt szedek, vagyis már csak szedtem. Egyébként végigolvastam egy fórumot a gyógyszerről, és mint az én esetemben is, az egyik orvos szerint nincs vele semmi gáz, a másik szerint életveszély. Én egyébként meg voltam vele elégedve. Modjuk tényleg elég kicsik voltak a vérzéseim az utóbbi időben, de ebből nem csináltam problémát. Mostanáig míg meg nem tudtam, hogy ez a gyógyszer azért is veszélyes, mert nagyon ellustul tőle a petefészek. Így már érthető a kevés vér.
    Az a baj, hogy sajnos szerintem a legtöbb orvosnál az dominál, hogy ő melyik gyógyszergyártóval van lepaktálva, nem az, hogy a betegnek mi a legjobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (19)
     
  3. 2004. március 4. 16:2424.
    Akkor most van vagy nincs HPV-d? A candidanak is hasonló tünetei vannak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (19)
     
  4. Torolt_felhasznalo_393628
    Torolt_felhasznalo_393628
    2004. március 4. 16:2423.
    Nem mütöttek mert legutobb még csak p2-es lett a citologiám. Ha p3 lesz akkor müt a doki. Kezelést semmit sem adott, mondván az immunrendszer , majd megoldja ha nem akkor meglátjuk. Azt viszont mondta 1-1. 5 év mig elmulik. A gond csak az méhszájsebem is van, és a HPV elváltozást most is látják mint az elején, 2 hét mulva veszik le a rákszürést ujra mi is a helyzet.
    előzmény:
    *motek* (20)
     
  5. Torolt_felhasznalo_764747
    Torolt_felhasznalo_764747
    2004. március 4. 16:2222.
    Sziasztok!

    Sajnos nekem is P3 lett a cytológiám. Igaz én még nem tudom mitől. Most Gyno-Pevaryl kúpot használok 5 napig aztán hétfőn újra cytologia és eredményvárás.
    A "probléma" csak az, hogy 11, 5 hetes terhes vagyok. Ami miatt bonyodalmasabb a terápia. Azt mondták, hogy ha az ismételt is P3 lesz megműtenek így terhesen is:-(((

    TIMOCI:És kezelnek valamivel vagy mit mondott a dokid?

    ÉSZAK: Milyen kenőcsöt használtál a kúp után?

    Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. március 4. 16:2121.
    Teljesen tünetmentes a vírus?csak egy szimpla rákszűrésen "akadtatok fent" vagy a tünetek miatt mentetek dokihoz és spéci szűrésre küldek benneteket?
    Borzasztó mennyi mindennek ki vannak téve a nők:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. március 4. 16:2020.
    Szia!
    Műtöttek? Kaptál valami gyógyszert?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393628 (18)
     
  8. Torolt_felhasznalo_284336
    Torolt_felhasznalo_284336
    2004. március 4. 16:1519.
    Sziasztok!

    Nekem is van, de a nőgyógyó azt mondta ne aggódjak. Elküdlték kitenyészésre, ott kiderült hogy nincs. Ellenben volt candida.

    Milyen fogamzásgátlót szedsz?

    Ez olyan gáz hogy orvoshoz kell elmenned, hogy az ember tudjon végre dönteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204392 (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_393628
    Torolt_felhasznalo_393628
    2004. március 4. 16:1518.
    Szia nekem is van HPV-m, 7 honapja.
    előzmény:
    *motek* (2)
     
  10. Torolt_felhasznalo_204392
    Torolt_felhasznalo_204392
    2004. március 4. 16:1117.
    A legszörnyűbb szerintem, hogy mintha nem lenne elég baja az embernek, általában még az orvos is tök hülyének nézi (tisztelet a kivételnek). Az előző nőgyogyimtól, ha bármiről megkérdeztem, hogy mitől lehet, mindig csak dünnyögött valamit az orra alatt, hogy ez minden 2. , 5. , 10, vagy mittudomén hanyadik nőnek van.
    Volt egy P3-m, utána kúpkúra, nem használt, megint P3. Ő erre azt mondta, hogy műteni kellene, de mivel még nem szültem, így próbáljunk meg még valami krémet. Szerncsére az helyrehozott. Most azonban az új nőgyógyászom elképedve hallgatta, hogy akkor nem lettem megműtve, és azt mondta ehhez annak semmi köze, hogy szültem e vagy sem. Ráadásul a fogamzásgátlóra amit eddig szedtem (3 és fél éve) azt mondta, hogy életveszély, már nőgyógyászok is csak szigorú feltételek mellett írhatják és hogy fél évtől tovább nem ajánlott szedni. Hiába mondtam, hogy nekem eddig is orvos írta, úgy nézett rám, mintha valami illegális magzatelhajtó szert vettem volna valamelyik piacon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 4. 16:0616.
    Szia!
    A condylomádat mivel kezelték ki? Azt mondják, hogy ebbôl csak tünetmentessé lehet válni, de benned marad!
    előzmény:
    cleo (10)
     
  12. 2004. március 4. 15:5915.
    Nekunk vedekeznunk kellett. Sot azt mondom, akinek HPV-je van, vagy barmilyen mas problemaja, annak a parja is menjen el vizsgalatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Igy nagyon konnyen vissza lehet fertozodni. Addig nem szabad egyutt lennetek, mig mindket partnernek nem lesz negativ eredmenye. Sok doki azt mondja, hogy felesleges. De ez nem igy van. Azota nincs gondunk, de addig sosem tudtam meggyogyulni.
    előzmény:
    ananász35 (13)
     
  13. 2004. március 4. 15:5614.
    Azt elfelejtettem irni, hogy nekem is csak ket szexualis kapcsolatom volt. A parommal mar 3, 5 eve vagyunk egyutt. Valoszinu az elozo 5eves kapcsolatbol szedhettem ossze. Mara mar remelem egeszseges vagyok, babat tervezunk.
    Mindenkinek, aki beteg jobbulast kivanok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. március 4. 15:5313.
    Akkor most már csak gumival lehet szeretkezni, ha HPV virusod van?
    Tovább adhatod? Ez szörnyû!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. március 4. 15:5112.
    Sziasztok!
    en 2002 tavaszan fennakadtam a rakszuresen (P4), mehszajseb. Vissza kellett mennem biopsziara, amit altatas, erzestelenites nelkul csinaltak. Ezt a korhazban el sem akartak hinni. Azonnal muto, altatas. Kivagtak egy jo nagy darabot a mehnyakbol, egettek, vartak. Negyedevi kontrolok, majd az utolson megint fennakadtam. A valtozatossag kedveert Clamidia. Nem segitett az antibiotikum. Aloe Vera gelt ittam. Elmult. Most feleve nem voltam kontrolon. Egyik betegsegnek sem volt tunete nalam, pedig eleg sulyosak voltak. Isteni szerencse, hogy kiderult, mert csak 21 eves voltam.
    Egy dologra szeretnelek figyelmeztetni Titeket, ha mutetre kerul a sor. Engem 2nap alatt kidobtak a korhazbol (egy het a jo, ennyi mindenkepp kell), raadasul vereztem, utana meg 18 napig. Aztan arra kell figyelni, es a dokival megbeszelni, hogy mutet utan egy kis csovet kell betegyenek, nehogy osszeforjanak a dolgok. Nekem nem tettek be, de szerencsem volt. Egy normalis doki elmeselte, hogy kell cso, mert kulonben, ha osszeforrnak a dolgok, nem tud menstrualni a no, es ujabb mutet.
    Szoval, aki mutetre var, kerje ki tobb orvos szakvelemenyet. En majdnem megjartam. Tanuljatok a peldambol.
    Remelem tudtam segiteni. Bocs, hogy ilyen hosszura sikeredett a beszamolom.
    EzVicc
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. március 4. 15:4911.
    Kup??? Podophyllinnel szoktak ecsetelni. . . kicsit szetmarja a kornyezo nyalkahartyat is, de nagyon hatasos.
    előzmény:
    hoviraeg (8)
     
  17. 2004. március 4. 15:4710.
    Nem kell ahhoz partnert valtogatni, hogy egesz rakas betegseg utolerjen. En 1 pasitol kaptam anno trichomonast (egybol az elso alkalom utan), es condylomat (ezt okozza a HPV). Szerencsere teljesen kigyogyultam belole, a laborvizsgalat szerint. Mielott megcsinaltak, kerdezte is a nogyogyaszom, biztosan akarom-e tudni, hogy maradt-e virus, mert akkor mutet lesz. . . biztosan akartam, es nem maradt :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204392 (3)
     
  18. 2004. március 4. 15:439.
    Szia! Nekem kb. 1 hónapja volt gombásfertôzésem és ezzel egyidôben megjelentek a szemölcsszerûségek is. A gombás tünetek megszüntek (kúp), de a szemölcsök maradtak. Nem okoznak gondot, nem fájnak és szerencsére alig van. Kedden elmentem orvoshoz, megvizsgált és kenôcsöt írt fel (gombára) valamilyen B betûset. Azt mondta, hogyha 1 hét alatt elmúlik akkor ez nem HPV. De furcsálja, hogy alig látszik (gombostûhegyni) , mert 1 hónap alatt már nônie kellett volna. A frászt hozta rám, mert azt mondta, hogy ha most akarnánk eltávolítani akkor az egész kisajkat ki kellene metszeni! Tehát ha HPV akkor meg kell várni, hogy megnôjön! Hát most kenegetem de semmi változás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204392 (3)
     
  19. 2004. március 4. 15:398.
    nekem is van/volt (tünetmentes vagyok jelenleg). azt mondta az orvos, hogy lehet, hogy gyermekem sem lehet, erre tessék. . . megkaptam egy hosszú év után a citológiai eredményemet, hogy végre megint P2 és egyből a terhességi tesztem is pozitiv lett :o)
    hacsak nem a rosszabbik fajtából származik olyan mint a szemölcs. . . kúpkezelést adnak rá, ha nincs reagálás egy fél éven belül (a kúra maga egy hét), akkor műtét is lehet belőle. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. március 4. 15:377.
    Nekem sem voltak szemölcseim, de sokszor volt nőgyógyászati problémám: bakteriális és gombás eredetűk.
    Tavaly nyáron kiderült, hogy méhszájsebem van, rákszűrés P3-as lett. Októberben megműtöttek vele, nem volt előtte semmilyen kúpkúra. A kontroll rákszűrésem múlt hónapban szintén P3 lett, ezér 3 hét múlva újra műtét:(
    Az októberi beavatkozás után egy immunerősítőt írtak fel, de ez sajna nem segített.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204392 (5)
     
  21. 2004. március 4. 15:356.
    Nekem is van--:(((És szintén megtudom számolni egy kezem a pasikat. . . :((((Állítólag több száz fajtája van, van amelyik hajlamosít a rákra, van ami szemölcsöt okoz. . . nekem ez utóbbi van. . . . ha megkaptad, akkor örökkre a tiéd, olyan mint egy herpesz vírus. . . csak tüneti kezelés van. . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204392 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_204392
    Torolt_felhasznalo_204392
    2004. március 4. 15:275.
    Tünetről az előbb írtam, gyógyszer pedig a legjobb tudomásom szerint nincs. Ha HPV-d van, hát HPV-d van. Legalábbis nekem nem írtak rá semmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. március 4. 15:244.
    Szia! Milyen tünetei vannak? Gyógymód, gyógyszer?
    előzmény:
    *motek* (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_204392
    Torolt_felhasznalo_204392
    2004. március 4. 15:223.
    Velem kb. 3 éve közölte a nőgyógyászom, hogy HPV vírusom van. Akkor már tudtam, hogy ezt a vírust a méhnyakrák első számú okozójaként tartják számon, de az orvosom azt mondta, hogy nincs gáz, mert 2 (de lehet, hogy több) fajtája van, és már tudják tipizálni. Szóval elküldték a mintámat Pestre, én meg hetekig rághattam a kezemet, hogy most a rákot okozó, vagy nem okozó leledzik e bennem. Szerencsére jó lett az eredmény tehát az ártalmatlan fajta HPV-m van. Ez állítólag, ilyen kis szemölcsszerű kinövéseket eredményezhet a nemi szerv környékén, de én igazából ilyesmit még nem tapasztaltam. Az érdekes az az egészben, hogy jelenlegi barátom (már több mint 4 éve együtt vagyunk) előtt mindösszesen 1 pasival feküdtem le, de az meg marha régen, kb 9 évvel ezelőtt volt, mégis mindenféle nőgyógyászati kínom van. Annak ellenére, hogy 25 éves koromra minösszesen 2 pasival bújtam eddig ágyba, sokszor úgy érzem magam, mint egy buta kurva, mert mindenhol azt lehet olvasni, hogy a gyakori partnerváltogatás a nőgyogyis problémák fő kiváltója. Odafigyelek az intim higiéniára, eljárok mindenféle szűrésre, egészségesen élek, mégis mindig valami bajom van. Van HPV-m, méhszájsebem, volt már P3-as citológiám, amivel majdnem meg is műtöttek, mert nem használt neki a kúpkúra, az ilyen olyan strandos fertőzésekről, már nem is beszélve. Akkor hol az igazság?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. március 4. 15:222.
    Szia!

    Én érintett vagyok:( Mit szeretnél tudni?
    előzmény:
    ananász35 (1)
     

Címlap

top