Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Köszönöm, szatyrot nem kérek

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2009. december 2. 10:26
Percekig használjuk, de egy életen át kerülgetjük. Nem akarjuk kidobni, hát dugdossuk a szekrénybe, a fiókba, a dizájnos svéd tartóba, de szabadulni nem tudunk tőlük.

Tovább a cikkre...
  1. 2009. december 2. 11:4326.

    az ő döntésük persze..

    de egy ekkora melák multi kicsit környezettudatosabban is gondolkod6na , minthogy a sok kényelmes embernek becsomcsikázza a vcakait.... ..

     

    szatyrot lóvéért adni, mint a vidéki teszkókban meg az összes macsban..

     

    aki vásárolni megy, vigyen magával szatyrot..

    előzmény:
    Glacier (19)
    2009-12-02  11:10
  2. 2009. december 2. 11:4125.

    Sopronban a Tescoban már csak pénzért lehet táskát kapni,  (talán már több mint 1 -1,5éve) nem osztogatják.

    Mi helyiek már megszoktuk, hogy vinni kell magunkkal táskát, és nekem nem is esik nehezemre, mivel mindig van nálam, és ma már egyre több jópofa többször használható strapabíró táskát is lehet kapni.

    Viszont jót mosolygok amikor az embrek (gondolom az ország más részéből érkezők) meghökkennek, és sokszor még vitatkoznak is a pénztárossal, hogy mi az, hogy itt nem adnak táskát?!

     

    Az értetlenségem inkább abból adódik, hogy ha itt ezt meg tudja csinálni a hipermarket akkor az országban máshol miért nem????

     

    Utálatos amikor egy egy nagyobb hipermarkettel szemben pl bépítetlen területen virágoznak a nylon szatyrok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-12-02  10:26
  3. 2009. december 2. 11:3924.

    Eléggé szerencséd lehetett, mert amúgy a multiknál nem nagyon engedik az ilyesmit.

     

    Inmélius, nem csak Budapest és tanya/falu van... Megyeszékhelyen, és egyáltalán, emeletes házban nem nagyon lehet komposztálni, az állatoknak adni a zöldségek hulladékát.

     

     

    Most olvastam el a vásárolunk, majd kivisszük a kocsiba hsz-t. Igen, kocsival sokkal egyszerűbb spórolni a szatyrokkal - még, ha sokan nem is teszik ezt.

    előzmény:
    PiszePat (15)
    2009-12-02  11:05
  4. 2009. december 2. 11:3723.
    Igen, a párom nagy rajongó. Ő szokott így hívni, ráadásul a Pat-et direk a-val mondja, ettől még gügyébben hangzik Egyébként egy kicsit sem vagyok pisze, sajnos.
    előzmény:
    Dike (20)
    2009-12-02  11:15
  5. 2009. december 2. 11:3022.
    Ha van a Tescoban olyan, amit keresel, az talán a futószalagos pult alatt van, legalábbis ott szoktak lenni a különféle szatyrok. Vagy megkérdezhetnél egy pénztárost. :)
    előzmény:
    anri (14)
    2009-12-02  11:03
  6. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2009. december 2. 11:2821.

    Van már papírzacskó is, szintén a müllerben, de aranyárban van.

     

     

    A fát újra lehet ültetni, amivel a környezetnek újból oxigént biztosíthatsz, de a műanyaggal mit lehet csinálni? Semmit...

     

    Nem tudom...szerintem mindannyian szennyezzük a környezetünket, vagy így vagy úgy, teljesen nem lehet kivédeni.

     

    Egyébként az auchanban és a tesco-ban is már ezek a lebomló szatyrok vannak évek óta. 

    előzmény:
    milfordd (17)
    2009-12-02  11:08
  7. 2009. december 2. 11:1520.
    Off: jó a neved! :-) PKD-től van?
    előzmény:
    PiszePat (15)
    2009-12-02  11:05
  8. 2009. december 2. 11:1019.

    Sziasztok,

     

    1. Legtöbbször én is viszek táskát, szatyrot. Ahogy írtátok is, van, hogy furán néznek, ha nem kérek szatyrot, de volt már, hogy kifejezetten örült a pénztáros, hogy vannak környezettudatosabb emberek is.

     

     

    2. Milfordd - Miért kellene "legalább 20 forintért adni a szatyrokat"?

     

    Az ő döntésük, hogy mindféle árutípust külön zacskóba raknak (mirelit, tisztítószer, tisztálkodószer, ilyen-olyan élelmiszer, stb.).

     

    Ráadásul a kasszáik nem igazán úgy vannak kialakítva, hogy a "hagyományos", magadnak pakolod elv könnyen működhessen. (Persze, erre lehet azt mondani, hogy töltsenek fel minden szatyrot, hogy tele legyenek, és azok után kelljen fizetni.

     

     

    3.  Hiper- és szupermarketben nem nagyon lehet mit csinálni zöldség-gyümölcs ügyben. Ha kisebb zöldségeshez megyek, csak 1-2 dolgot pakolok műanyag zacskóba, a többit mérés után teszem az előbbiekhez. Bár a legtöbb zöldség nem igényel odafigyelőbb bánásmódot, de a paradicsomot zacskóba teszem; a többi általában mehet egybe (uborka, hagymák, répa, stb.).

     

     

    4. Bluebell, hogy érted, hogy nálatok a szatyor nem szelektív? Tényként tudod, hogy azon a területen nem tudnak vele mit kezdeni, illetve akár fel is hívják erre a helyi lakosság figyelmét?
    előzmény:
    milfordd (7)
    2009-12-02  10:48
  9. 2009. december 2. 11:0918.

    Nálam általában van kicsire hajtogatható táska, ha jól emlékszem a Rossmannban vettem. Úgyhogy sokszor nem kérek zacskót. Ami mégis összegyűlik, az évente 2x elutazik a nagynénémhez, akinek jól jön a turkálójában Párat elhasználok szemeteszsákként.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-12-02  10:26
  10. 2009. december 2. 11:0817.

    nincs kocsi:)

     

    amúgy előfordul néha, h piacon is akarnak szatyrot adni..  ott sem kérek..  néha meg beleteszik a paradicsomot, szőlőt zacskóba, úgy mérik..   rééémes..

     

    bluebell hallottam h itt magyarba' is papírzacskókat akarnak. de hát az is körny.szennyezés, nem, elvégre a papír még mindig fából készül....?...

     

    próbálok annyira körny.védő lenni, amennyire lehet, de nemtudom sokszor, mikor is csinálom jól?..?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (13)
    2009-12-02  10:59
  11. 2009. december 2. 11:0716.
    Nem mindenütt adnak már zacskót. Budapesten és környékén igen, de pl. vidéki városok egyrészében már pénzért adják a nylon táskákat, nem automatikusan jár. A vidéki kisvárosi, falusi egyébként kényszerűen környezetkímélőbb ezért (is), meg sok helyen nemcsak gázkazán van, hanem olyan, amit egy kapcsolóval át lehet billenteni a hulladék (papír, fa, nyesedék, stb.) elégetésére. No meg kályha, stb... A zöldhulladákát pedig komposztálja, vagy feleteti az állataival. Amit én Budapesten kidobok, az neki hasznosítható érték. Valljuk meg, hogy én is könnyebben gyűjteném szelektíven a hulladékot, ha nem kéne sétálgatnom különböző helyekre ilyen célból. Ezen a törvényhozás segít majd egyszercsak, amikor verdiktként kimondja, hogy a közterületfenntartó és a lakástulajdonosok kötelesek szelektíven kezelni a hulladékot, ehhez ad egyszeri átalakítási összeget, eu pályázatból pl., és keményen szankcionál, aki nem így csinálja. Mindenkit meg lehet fogni a pénztárcája által. A németek, osztrákok sem önként lettek szelektívhulladékgyűjtők anno.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-12-02  10:26
  12. 2009. december 2. 11:0515.

    Én rendszeresen viszek magammal szatyrot, a párom táskájába is szoktam tenni, hogy legyen nála. Ha beugrom  boltba, és nincs nálam saját szatyor, akkor a dolgokat megpróbálom a táskámba tuszkolni, vagy gyakran a kezemben hozom. Rengeteg dolgot kell ahhoz vennem, hogy még pluszban bolti nejlontáskát is vegyek.

     

    Sok helyen mondom én is, hogy köszönöm, nem kérek szatyrot. Általában ott a válasz: "én köszönöm", de rengeteg helyen fennakad az eladó szeme és teljesen hülyének néz. Az indok az szokott lenni, hogy "dehát ingyé' van". Pffff.

     

    Talán már írtam itt valahol, ami egyszer nagyon kiakasztott. Salátát készítettem, kellett hozzá egy darab ez, egy darab az, nem akartam mindent külön zacsiba tenni. Vettem egyet , odavittem a mérlegelő fiúhoz, ő lemérte a zöldségeket egyenként és a matricákat egymás mellé ráragasztotta a zacskóra, nem volt belőle semmi gond. Olyan büszke voltam magamra, hogy ilyen jó dolgot tettem.Erre látom, hogy közvetlenül mellettem áll egy középkorú hölgy, minden ujján aranygyűrű, fogja a kezében a zacskótekercset és tépkedi le a zacsikat egyenként, átszellemült, boldog arccal, és tömködi be őket a táskájába.Az ujjain lévő gyűrűket azért hangsúlyoztam ki, mert a hölgyön látszott, hogy jómódú, vagyis nem az ingyen zacskó fogja az életét megmenteni.

     

    Én élharcos vagyok, ha zacskókról van szó, de egyelőre az az érzésem, hogy az én, és hozzám hasonlók sokkal kevesebben vannak és győzedelmeskednek azok, akik sportot űznek a nejlonszörmedvények gyűjtéséből.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-12-02  10:26
  13. 2009. december 2. 11:0314.

    kozel s tavol nincs nalunk muller..

    viszont ilyet talaltam, praktiker: 

    http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/ko_s zemeteszsk_zrszalagos/?id=219659

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (8)
    2009-12-02  10:56
  14. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2009. december 2. 10:5913.

    Zöldséget a piacon vegyél, vigyél magaddal fonott vesszőkosarat, az árusnál kapsz egy tálat amibe beleteszed a gyümit, lemérik....aztán boríthatod a kosárba. Egy fia szatyor sem kell hozzá.

     

    A boltban pedig ugyanez....pénztárnál a nagykosárba vissza a cucc...kimész a kocsihoz (auchanba jársz feltételezem autóval:)) és bepakolsz a csomagtartóba. Én egy, a Sparból elkért nagy kartondobozt tettem be a csomagtartóba, az mindig ott van, prímán bele leehet pakolni.

     

    De egyébként én vásárolok szatyorba is, de van hogy így csinálom. ahogy kijön a lépés:)

    előzmény:
    milfordd (7)
    2009-12-02  10:48
  15. 2009. december 2. 10:5812.
    Szerintem ebben tevedsz. Legalabbis nalunk a muanyag szatyor az total szemet, es nem szelektiv hulladek. Ezert is nem hasznalok soha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (10)
    2009-12-02  10:57
  16. 2009. december 2. 10:5711.
    A boltoknak kellene atvaltani zoldsegosztalyon a papirzacskora. Kulfoldon igy van, elobb-utobb haza is eler. Itt mar alig ker valaki szatyrot, sot, a pontgyujto kartyara adnak azert kulon pontot, ha valaki sajat szatyrot hasznal. A nylonert viszont kb. egy eve mindenhol fizetni kell.
    előzmény:
    milfordd (7)
    2009-12-02  10:48
  17. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2009. december 2. 10:5710.

    Nekem Tescos katicás vászon táskáim vannak, azokat viszem amikor megyek bevásárolni. Nekem eddig csak pozitív tapasztalataim voltak a hipermarketekben. A pénztárosok mindig meglepődnek, de meg is szokták köszönik, mert egyszerűbb nekik így. Persze hazavinni is kényelmesebb szerintem.

    A gyümikkel meg zöldséggel nekem is bajom van, azokat csak műanyagba lehet tenni.

    Viszont a műanyag zacsikat be lehet dobni a szelektív műanyagosba, így kicsit nyugodtabb a a lelkem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. december 2. 10:579.
    Én felhasználom szemetes zsáknak. Ezzel sporolok, és kímélem a környezetet, no meg a pénztárcámat. Az környezet kímélőbb, ha kidobjuk az adott nylon zacskót, és veszünk szemetes zsákot???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-12-02  10:26
  19. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2009. december 2. 10:568.
    Müllerben kapsz
    előzmény:
    anri (6)
    2009-12-02  10:43
  20. 2009. december 2. 10:487.

    én sosem kérek sehol szatyrot. a legnagyobbat az osanba szoktak nézni  fel nem foghatom, miéééééért pakolnak be ott minden francot külön szatyorba?

    legalább 20 ft-ért kéne adniuk a szatyrokat !

     

    egyedül zöldségekkel, gyümölcsökkel vagyok bajban. egy fürt banánra, egy padlizsánra ráragasztom a cetlit, de 1 kiló almához v ilyesmihez zacskót húzok.

     

    ezt nem tudom, h kéne megoldani, h egyetlenegy műanyag francot se használjak..?

    ti hogy csináljátok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-12-02  10:26
  21. 2009. december 2. 10:436.

    ennek kapcsan viszont kernem a segitsegeteket, hatha tudtok.

    elbomlo szemeteszsakot keresek, de csak nagyon dragan talaltam.

    olvastam vhol, hogy a tesco-ban lehet kapni sajatmarkasat, de nem talaltam, amikor legutobb voltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. december 2. 10:415.

    jee.. en is ugyanezt csinalom/mondom :))

    a megszokott helyeken mar tudjak

    mindig van nalam vmi szatyor

    előzmény:
    Zsuzsu72 (2)
    2009-12-02  10:26
  23. 2009. december 2. 10:414.

    Engem is UFO-nak szoktak nézni. Sőt volt olyan, hogy a mögöttem álló amikor meghalotta, hogy nem kérek szólt nekem, hogy de hát ingyen van.

    előzmény:
    Zsuzsu72 (2)
    2009-12-02  10:26
  24. 2009. december 2. 10:403.
    Igyekszem én is vinni szatyrot általában, de ha becsúszik 1-2, azt elhasználjuk szemeteszsáknak, meg összeszedni a kutyapiszkot. Amitől égnek áll a hajam, az az adagonként "csomagolt" kapszulás kávé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2009-12-02  10:26
  25. 2009. december 2. 10:262.
    Rendszeresen nem kérek szatyrot az üzletekben. Az eladók többször furcsán néztek rám, nem értették. Miért? Biztos? kérdeztek vissza. Ha azt mondom: környezetvédelem, csak hümmögnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top