Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csillivilli lakótelep

Torolt_felhasznalo_789296
Torolt_felhasznalo_789296
Létrehozva: 2009. november 29. 17:13

Most értünk haza a sétából, egy közeli lakótelepre járunk a kutyával. Mivel ilyenkor már korán sötétedik, észrevettük, hogy már nagyon sok lakásban kitették a karácsonyi égőket. Azaz az erkélyre meg az ablakba. Azon tűnődtünk, hogy ennek mi az oka. 

 

Érdekelne, hogy aki lakótelepen lakik, mi értelme van ilyen villogó, zenélő, színes, csillivilli égőket kitenni, hiszen senki sem látja, senki sem figyeli, csak eszi az áramot két hónapon keresztül. Akik benn vannak, nem látják, nem nézik, akik kinn vannak, nem figyelik. 

 

Elképzelem a párbeszédet, Kovácséknál kinn az égő, villog. Szabó megjegyzi a feleségének:

- Te Gizi, a Kovácséknak villog, a miénk meg csak ég...

- Nem baj, Apjuk, majd jövőre a miénk is villogni fog...

 

Szerintem ilyen szinten mozoghat. Ha a szomszéd kitesz egy mászó Mikulást, a másik szomszéd kitesz kettőt, a harmadik egy hosszabbat, a negyedik egy létrásat, az ötödik pedig mindent.

 

 

Nem baj, nem erről van szó, meg én is nagyon szeretem a karácsonyt, de egy jellegtelen lakótelepen, a nyolcadik emeletre biztosan nem tenném ki az égőimet.

 

 

  1. 2009. december 2. 22:57326.

    Szepitgetheted, de a lakotelepi lakasokat nem nezed annyiba, hogy ertelme legyen disziteni azokat

     

    Szó sem volt lakásokról, tudod a lakás az, ami a házon belül van. Én a házakról beszélek

    idézet:
    greppi (334)
    2009-12-02 22:53:15

     Idezet toled:

     

    Mivel ilyenkor már korán sötétedik, észrevettük, hogy már nagyon sok lakásban kitették a karácsonyi égőket.

     

     

     

     

     

     

    A lakotelepen lakok nem az egesz hazban laknak, hanem annak egy lakasaban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (325)
    2009-12-02  22:53
  2. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 2. 22:53325.

    Szepitgetheted, de a lakotelepi lakasokat nem nezed annyiba, hogy ertelme legyen disziteni azokat

     

    Szó sem volt lakásokról, tudod a lakás az, ami a házon belül van. Én a házakról beszélek

    előzmény:
    kysslina (321)
    2009-12-02  19:42
  3. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 2. 22:51324.

    Nincs lesajnálás és hasonlók, jó lenne, ha ezt végre mindenki megértené.

     

    az eg egy adta vilagon semmi kivetnivalo nincs sem a lakotelepen sem az ott lakokon.

     

    Ebben igazad van, de abban már nincs, mert igenis az ott lakók szemetelnek, amiért csakis ők hibásak, tehát van kivetnivaló azon egyénekben, akik a szemetelési tevékenységet végzik, akiket nem lehet elkülöníteni attól a ténytől és figyelmen kívül hagyni, hogy bizony a lakótelepen élők közül kerülnek ki. Ezt vehetjük általánosításnak is, de mindenki teljesen tisztában van azzal is, az általánosítás ellenére, hogy aki tudja magáról, hogy nem tartozik ezen csoportba, nem fogja magát rosszul érezni. De ha mégis, akkor ez csakis azt jelentheti, hogy magáénak érzi az állítást, tehát igazán nincs miről beszélni.

     

     

    Ja és ami nagyon fontos, én a Havannáról beszélek, nem Békásmegyerről, nem Káposztásmegyerről, nem a József Attila lakótelepről hanem kifejezetten a Havannáról!

     

    Ezt a hozzászólást ajánlom elemezgetésre, aztán beszélgethetünk tovább!!!!

    előzmény:
    kysslina (321)
    2009-12-02  19:42
  4. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2009. december 2. 21:32323.

    "Tucatnyian próbálták elmondani az érveidet"

    Természetesen érveiket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (322)
    2009-12-02  20:59
  5. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2009. december 2. 20:59322.

    Greppi, O.V. ismertté vált mondása:

    "Ha észreveszed,hogy döglött lovon lovagolsz, szállj le róla!"(vagy valami hasonló, nem tudom szó szerint)

    Te még mindig sarkantyúzod azt a gebét, amin ülsz és amiről csak te hiszed, hogy majd elindul valamerre.

    Tucatnyian próbálták elmondani az érveidet, de a te lovad olyan magas,hogy oda ez fel sem hallatszik.

    Nem fér össze az "igénytelen" lakótelepi lakókkal a díszítés?

    Kérlek, honnan is veszed,hogy mindenki igénytelen? (Jaj, de utálom ezt a szót)

    Nagy-nagy öröm, hogy a te ízlésed patent, rendben van és hibátlan és annyira kifinomult vagy, hogy szóvá is teszed, ha valami a te tévedhetetlen és korrekt ízlésvilágodba nem fér bele.

     

    Komolyan kezd már nevetségessé válni ez a "szerintem csúnya, szerintem nem jó" toporzékolás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. december 2. 19:42321.

    "Hát persze, hogy ezt írtam,"

     

    Akkor errol nincs is tovabb mit beszelni. Tehat szerinted a Havanna lakotelepen elo emberek mindegyike - igy egyben - koszos, es ezert ne is mereszeljen karacsonyi egosort helyezni az ablakaba (egyik se!), mert szerinted mind koszos.

     

     

    hiszen hogyan vehetném egy kalap alá az összes magyarországi, európai,a Földön található lakótelepet, ha csak ezt ismerem??????

     

     kerdesem erre:

     megis hogyan mered kijelenti arrol, akinek az ablakaban az egosort lattad, ha halvany gozod sincs arrol, hogy az az illeto (csalad) koszos-e, es eleteben eldobott-e egyetlen szemetet a szemettarolon kivul barhova is????

     

     

    Gratulálok, én ilyet nem írtam, hogy aki lakótelepen lakik, ne díszítsen! Idézd azt a mondatot, szerkezetet, bármit, hogy aki bármilyen lakótelepen él, ne tegye!

     

    A topicindito hozzaszolasodban irtad. Igy szo szerint idezve:

     

    "Érdekelne, hogy aki lakótelepen lakik, mi értelme van ilyen villogó, zenélő, színes, csillivilli égőket kitenni, hiszen senki sem látja, senki sem figyeli, csak eszi az áramot két hónapon keresztül. Akik benn vannak, nem látják, nem nézik, akik kinn vannak, nem figyelik. "

     

    "Ezt te, meg a sok okos halászta ki, ilyen szándék nem volt, nem is lesz, sőt, ennek még hangot is adtam...."

     

    Akkor egy kis mondatelemezes:

     

    "Érdekelne, hogy aki lakótelepen lakik" : A mondatban a helyhatarozo egyertelmuen a "lakotelepen". Nincs kiemelve, hogy a Havannan, raadasul a mondatod kovetkezo reszeben meg meg is indokolod, illetve az osszetett mondatodnak a masik resze egyertelmuen az elso mondatreszben feltett kerdes indoklasa. Az indokok ezek:senki sem látja, senki sem figyeli, csak eszi az áramot két hónapon keresztül. Akik benn vannak, nem látják, nem nézik, akik kinn vannak, nem figyelik. "

     

     

     

     

    Nos, mi ebben a nem egyertelmu??? Szepitgetheted, de a lakotelepi lakasokat nem nezed annyiba, hogy ertelme legyen disziteni azokat. Ha a kifogasaidnak az egyike az, hogy "senkise latja, senkise figyeli", akkor mi benne a magamutogatas? Ha pedig ez a kifogas felmerul benned, akkor ennek az ellentete az, hogy akkor van ertelme, ha latjak. Nos ez mar inkabb magamutogatas vagy nem??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (318)
    2009-12-02  18:32
  7. 2009. december 2. 19:14320.

    Volt millió érvem, de azokra nem válaszolsz, leragadsz apróságoknál.

     

    Arra nincs válasz, hogy téged miért boldogít az, hogy topikot nyitsz más ízléséről, amin úgysem változtathasz.

    Arra sem feleltél, hogy szerinted jószándékából lakik-e a Havannán a sok ember.

    Arra sem reagálsz, hogy ha kihozza belőled a rosszabik énedet, miért nem sétálsz máshova.

    Arra sem feleltél, hogy mi közöd neked ahhoz, hogy más mit vesz.

     

    Arról már ne is beszéljek, hogy százan leírják neked, hogy igenis látják és tetszik nekik a világítás, adventi díszek.

    Hogy aztán az ellentmondásodról ne is szóljak, mert ezek szerint TE IS LÁTOD, úgyhogy az a hülyeség, hogy senki nem veszi észre, nem igaz.

    Az is ellentmondás, hogy NEM VAGY KÍVÁNCSI a fórumozók véleményére, de azért topikot nyitsz és több órája rázod itt magad rajta.

     

    Ez a topik ízléstelenebb, mint az ablakból kilógó mikulások, az tuti. A saját ámokfutásod, öntömjénezésed (ki mondta, hogy a te ízlésed az etalon?), rosszindulatod gyümölcse.

    Mégis kinek képzeled magad? Ízlésrendőrségnek? Ha olyan jólnevelt és ízléses vagy, ragadj kerti kesztyűt és szedd fel a szemetet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-02  19:00
  8. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 2. 18:38319.

    Nem, elejétől fogva a Havannáról beszéltem, csak nagyon sokan szépen átsiklottak felette, amiről én egyáltalán nem tehetek.

     

     

     

    Bocs, de nekem miért kellene bármit is tennem annak érdekében, hogy onnan eltűnjön a szemét, ha azokat nem zavarja, akik ott élnek benne, akkor engem miért zavarjon?

     

    Aki ápolt és jól néz ki is vehet fel ízléstelen ruhát, úgyhogy sántít az analógiád!

     

    Az analógiám egyáltalán nem sántít, ez is gáz, de az még gázabb

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-02  18:30
  9. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 2. 18:32318.

    2., Kiemelted a Havannat a tobbi kozul, hogy te csak arrol beszelsz, mert szemetes, azaz a Havannan lakokat te kulon kategoriaba tetted, hogy az ott elok koszosak, azaz ne is diszitsenek. Szepitheted, de sajnalom ezt irtad .

     

    Hát persze, hogy ezt írtam, hiszen hogyan vehetném egy kalap alá az összes magyarországi, európai,a Földön található lakótelepet, ha csak ezt ismerem??????

     

    1., Mert a topicinditoban irtad, hogy aki ott lakik, annak a disziteset senki sem latja (azaz minek oda, ha kertesben lakna, akkor latna mas is),azaz aki lakotelepen lakik, az ne diszitsen.

     

    Gratulálok, én ilyet nem írtam, hogy aki lakótelepen lakik, ne díszítsen! Idézd azt a mondatot, szerkezetet, bármit, hogy aki bármilyen lakótelepen él, ne tegye!

     

    Egyertelmu a lenezese a lakotelepi lakasoknak (ha nem tetszik, hogy mi olvashato ki az iromanyodbol, akkor irj maskepp!)

     

    Ezt te, meg a sok okos halászta ki, ilyen szándék nem volt, nem is lesz, sőt, ennek még hangot is adtam....

     

    Hozzatennem, hogy eppen a magamutogatast emelted ki, mint a karacsonyi dizites ertelmetlensegenek okat.

     

    Magamutogatás, igen, ha csak úgy ki van b@szva a díszítés     

     

    előzmény:
    kysslina (313)
    2009-12-02  15:18
  10. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 2. 18:23317.

    Ennek semmi köze nincsen a sznobsághoz. Nekem az nem díszítés, elmondom, azaz leírom már ki tudja hányadszor, hogy kiteszek egy égősort, csak úgy, hogy ott legyen, hogy megmutassam, nekem is van én is világítok. Látszott rajta, bárki észreveheti, amikor valamit csak azért csinálnak, hogy legyen.

     

    Sajnálom, nálam az nem fér össze, hogy nagyon hülye példa, de mondjuk a legtrendibb, legcsinosabb ruha van rajtam, de közben messziről érzik, hogy jövök, ápolatlan a hajam, a fogaimat két hete mostam meg utoljára.

    előzmény:
    -Tiffin- (315)
    2009-12-02  18:12
  11. 2009. december 2. 18:14316.

    A kertes övezetben is van elhanyagolt ház, szemét is és giccses villogó fény is....

     

    Az a párbeszéd elhangozhat falun is és kertvárosi újgazdagéknál is.....

     

    Egyébként, ha ennyire zavar, miért arra jársz sétálni????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 2. 18:12315.

    Amúgy megkérdezhetem, ki kényszerít téged, hogy a Havanna előtt sétálj? Ha ilyen sznob vagy, miért nem költözöl ki valami menőbb helyre, ahol kacsalábon forgó házak közt sétáltathatod a pedigrés kutyádat?

    Ha meg a fórumozók véleménye nem érdekel, miért nyitsz róla topikot, miért nem a szemétszedést szervezed meg a lakótelepen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  13. 2009. december 2. 17:55314.

    Ez a hozzáállás nagyon lenéző és cinikus.

     

    Ha a pazarlás van ellenedre, akkor közlöm veled, hogy egy átlag amerikai ház tízszer annyit fogyaszt adventi időszakban, mert nemcsak minden bokor van kivilágítva, hanem sokan veszenk hozzá télapót, hóembert, rénszarvast. Szinte világos van este is, akkora a fény.

     

    Miért magamutogatás neked, hogy a panelban élők is készülnek az adventre a maguk módján?

    Én igenis láttam és figyeltem, mindig jó érzés volt akár a buszból kinézve is elhaladni a tízemeletesek mellett, karácsonyi hangulatot teremtett.

     

    De ha nagyon szíven viseled a pazarlást, akkor ne vegyél csomagolópapírt, csak természetes gyertyákkal világítsd ki a fátokat is...mutass példát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  14. 2009. december 2. 15:18313.

    Sajnalom, de a topicinditotadban hangsulyoztad, hogy minek a lakotelepre, mert ott senki sem latja..

    Utana irtad a Havannat  

    Ket dolog miatt is egyertelmu a megvetesed:

    1., Mert a topicinditoban irtad, hogy aki ott lakik, annak a disziteset senki sem latja (azaz minek oda, ha kertesben lakna, akkor latna mas is), azaz aki lakotelepen lakik, az ne diszitsen. Egyertelmu a lenezese a lakotelepi lakasoknak (ha nem tetszik, hogy mi olvashato ki az iromanyodbol, akkor irj maskepp!) Hozzatennem, hogy eppen a magamutogatast emelted ki, mint a karacsonyi dizites ertelmetlensegenek okat. Nos, ha nem latja ugysem senki, akkor miert magamutogatas, hiszen egyertelmuen maganak diszit, es ha ugy jo lenne, ha mas is latna, akkor kerdes: hogy nem eppen te reszesited elonyben azt, amikor azert diszitenek, hogy mindenki lassa??

     

    2., Kiemelted a Havannat a tobbi kozul, hogy te csak arrol beszelsz, mert szemetes, azaz a Havannan lakokat te kulon kategoriaba tetted, hogy az ott elok koszosak, azaz ne is diszitsenek. Szepitheted, de sajnalom ezt irtad .

     

     

    Nalunk most van az ablakon ablakdisz. Meg most nem az egosor, de napokon belul felkerul, hanem kimondottan ablakra ragaszthato disz. Senki sem latja, csak mi, a hatso kerites miatt. Bar hozzatennem, hogy sorhazban lakunk, es vegig kerites van mindenutt ezen a hatso reszen, de fel sem merult bennem a diszites hiabavalosaga azert, mert nem lathato kivulrol. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (310)
    2009-12-02  12:09
  15. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. december 2. 12:29312.

    A szemetelesi dologgal egyetertek, de szerintem ennek nincs koze ahhoz hogy valaki egoket rak ki a 8. emeleti ablakaba. Azert mert a lakotelep amirol irtal szemetes  miert baj az a par diszites az ablakokban?. Raadasul en ugy gondolom hogy nem azok az emberek rakjak fel a diszeket akik szemetelnek. De lehet hogy tevedek.

     

    Nekem az egeszbol az jott le hogy neked azert nem tetszik a diszites mert szemetes a lakotelep. Az emberek a lakasukban elnek gondolom nem gondolnak olyankor amikor feldiszitenek egy erkelyt arra hogy a hazakon graffiti van vagy szemet a jardakon. Talan csak orulnek hogy jon a karacsony  es ennyi az egesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (311)
    2009-12-02  12:18
  16. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 2. 12:18311.

    Nincs lesajnálás és hasonlók, jó lenne, ha ezt végre mindenki megértené.

     

    az eg egy adta vilagon semmi kivetnivalo nincs sem a lakotelepen sem az ott lakokon.

     

    Ebben igazad van, de abban már nincs, mert igenis az ott lakók szemetelnek, amiért csakis ők hibásak, tehát van kivetnivaló azon egyénekben, akik a szemetelési tevékenységet végzik, akiket nem lehet elkülöníteni attól a ténytől és figyelmen kívül hagyni, hogy bizony a lakótelepen élők közül kerülnek ki. Ezt vehetjük általánosításnak is, de mindenki teljesen tisztában van azzal is, az általánosítás ellenére, hogy aki tudja magáról, hogy nem tartozik ezen csoportba, nem fogja magát rosszul érezni. De ha mégis, akkor ez csakis azt jelentheti, hogy magáénak érzi az állítást, tehát igazán nincs miről beszélni.

     

     

    Ja és ami nagyon fontos, én a Havannáról beszélek, nem Békásmegyerről, nem Káposztásmegyerről, nem a József Attila lakótelepről hanem kifejezetten a Havannáról!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (308)
    2009-12-02  09:49
  17. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 2. 12:09310.

    megvetendo lakotelepi lakasaban

     

    Úgy látom és már olvastam is, hogy elhagytad az országot, ám ez szerintem nem kell azzal egyenlővé váljon, hogy az értelmezési képességedet is ledobtad a határon és azt hámozz ki a szövegből, ami neked jól esik. Ugyanis szó sem volt ilyesmiről, úgy akarod te és nagyon sokan beállítani, pedig nem.

    előzmény:
    kysslina (301)
    2009-12-01  23:23
  18. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 2. 12:07309.

    Úgy látszik, nem érted. Én most nem a karácsonyról meg a fákról és egyebkről beszélek, még csak nem is konkrétan a környezetvédelemről. Hanem arról, hogy ha neki meggyőződése, (nekem nem az, nem is lesz soha, ennyire aztán főleg nem) hogy nem akar fát, vagy isten tudja mit, akkor tegye nyugodtan, mert ő úgy érzi, ezzel nem árt a földnek.

     

    Azt próbálom magyarázni, hogy szándékosan, tudatosan ne okozzunk benne kárt és itt jön az, hogy ki mit érez kárnak és ki hogyan tesz ellene. Nagymamám nem kér zacskót a vásárlásai alkalmával. Ő ezen a szinten mozoghat, ennyit tehet meg, meg is teszi.

     

    Ennyi és nem több az egész mondókám lényege.

    előzmény:
    kysslina (300)
    2009-12-01  23:20
  19. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. december 2. 09:49308.

    Elszomorito es egyben felhaborito is nehany hszolas ebben a topicban.

    Foleg ami a "jellegtelen , ronda" lakotelepeket es ezaltal az ott eloket lesajnalja mint alantasabb polgarokat. Mondom ezt ugy hogy soha eletemben nem laktam lakotelepen, de szerintem az eg egy adta vilagon semmi kivetnivalo nincs sem a lakotelepen sem az ott lakokon.

    Tobb magyarorszagi rokonom  baratom el ilyen helyen szep, tiszta gondozott lakasokban es a lakotelepet sem ontotte meg el az emeletekrol kidobott szemet

    A karacsonyi diszites pedig kellemes dolog jo erzest varazsol az ember szivebe (mar akiebe?) akar a 8. emeleten csinaljak akar a  kertes haz ablakaban.

     

    szerintem aki igy nezi az ilyet az vegyen aranyhorcsogot azt nem kell setaltatni es akkor nem fogja latni a "magamutogato" disziteseket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. -1-
    -1-
    2009. december 2. 09:21307.

    Téma lezárva.

     

    Kategórikus és egyértelmű. De vaj kinek adtad ezt az utasítást?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611020 (306)
    2009-12-02  09:15
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 2. 09:15306.

    Nem bántottam senkit,véleményem van.A stilus sem durva.

    Nem élek lakótelepen és nem volt/lesz kutyám soha.Szeretem az állatokat,nem bántom őket,és nem kinzom.De sosem szerettem annyira őket,hogy sajátom legyen a kertemben.

    Tisztelem azokat akik tartanak,de nincs semmilyen állat amit az ember elé helyeznék.Konkrétan gyerek/most még csak egy van/gyerekek elé.

    Téma lezárva.

     

    előzmény:
    -1- (305)
    2009-12-02  09:00
  22. -1-
    -1-
    2009. december 2. 09:00305.

    Tudod én csak a hsz-od hangvételét vettem figyelembe, amit éppen te kifogásolsz a másiknál.

     

    Egyébként lakótelepen lakom, és volt kutyám is hosszú időn kersztül, aki a lakótelepen sétáltattam, és igen, tetszenek a fények.

     

    Szóval itt a felháborodásnak nem sok értelmét látom.

     

    Nem védem a topikindítót, sem azt, amit leírt, de valaki írta, hogy amit kihoztak ebből az indítóból, hát az megérne nem egy, de számtalan misét. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611020 (304)
    2009-12-02  08:34
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 2. 08:34304.

    Nagyon szeretem a karácsonyt ezt hidd el.

    de nagyon nem szeretem ezt a stilust.Nem tehetnek sokan róla,hogy lakótelepen élnek.Én nem ,itt Balatonfüreden kevés a lakótelep

    De  az ilyen  emberek mindenhozzá szólásukban konkrétan, ebben burkoltan lesajnálják a jellegtelen lakótelepeket.

    Engem ez háborit fel,és igenis sokan nem a saját kertjükbe viszik a kutyát,hanem a lesajnált lakótelepre.

    Részemről nem foglalkozom ezen topikinditó álproblémájával.

    És nagyon szép most a városom kivilágitva,mászó Télapókkal,és a Balatonra néző panorámával,és nekem is diszitve lesz a kertem!!Kisfiamnak biztos tetszik majd.

    És tudod mit,a "jellegtelen" lakótelepeken élöknek is szép a csillivili lakótelep!!!!

    Ennyi.

    előzmény:
    -1- (303)
    2009-12-02  08:11
  24. -1-
    -1-
    2009. december 2. 08:11303.

    De igazad van.

     

    off:nem kell a "jellegtelen" lakótelepen szaratni a kutyádat,aztán kész,hanem  otthon a kertedbe már ha van.

    Biztos örülnek nektek a lakótelepen,amikor teleszarják a kutyák a homokozót és a környékét.

     

     

    idézet:
    kékkocka (302)
    2009-12-01 20:50:45

     

    Ma reggel találtam, így is lehet / ne! A szép magyar beszéd nevében. Na meg a közelgő, annyira védett karácsony nevében.

     

    Örökké karácsony

     

    Amikor elhallgat az angyalok éneke,

    Amikor az égről a csillagok,

    Amikor a pásztorok nyájukhoz visszatérnek,

    Amikor a királyok hazamennek,

    Megkezdődik a karácsony:

    Megtalálni az elvesztettet,

    Begyógyítani a sebeket,

    Etetni az éhezőket,

    Kiszabadítani a rabokat,

    Békét vinni a testvérek közé

    És ujjonganó dalt fakasztani a szívben.

     

    Puszta Sándor 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-01  20:50
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 2. 05:44302.

    Majd, ha másfele sétálsz,- mondjuk kertes övezetben, - akkor meg a házak színe fog idegesíteni? Vagy, hogy ki-milyen autoval jár, vagy kinek milyen a kabátja?  Hát nem irígyellek! Az egész életed egy idegbaj. Lazíts és fogadd el, hogy különböző ízléssel , vallással, hajszínnel rendelkezünk. Ellenkező esetben rámegy az egészséged. És ahogy öregszel, ez egyre súlyosabb lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13

Címlap

top