Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csillivilli lakótelep

Torolt_felhasznalo_789296
Torolt_felhasznalo_789296
Létrehozva: 2009. november 29. 17:13

Most értünk haza a sétából, egy közeli lakótelepre járunk a kutyával. Mivel ilyenkor már korán sötétedik, észrevettük, hogy már nagyon sok lakásban kitették a karácsonyi égőket. Azaz az erkélyre meg az ablakba. Azon tűnődtünk, hogy ennek mi az oka. 

 

Érdekelne, hogy aki lakótelepen lakik, mi értelme van ilyen villogó, zenélő, színes, csillivilli égőket kitenni, hiszen senki sem látja, senki sem figyeli, csak eszi az áramot két hónapon keresztül. Akik benn vannak, nem látják, nem nézik, akik kinn vannak, nem figyelik. 

 

Elképzelem a párbeszédet, Kovácséknál kinn az égő, villog. Szabó megjegyzi a feleségének:

- Te Gizi, a Kovácséknak villog, a miénk meg csak ég...

- Nem baj, Apjuk, majd jövőre a miénk is villogni fog...

 

Szerintem ilyen szinten mozoghat. Ha a szomszéd kitesz egy mászó Mikulást, a másik szomszéd kitesz kettőt, a harmadik egy hosszabbat, a negyedik egy létrásat, az ötödik pedig mindent.

 

 

Nem baj, nem erről van szó, meg én is nagyon szeretem a karácsonyt, de egy jellegtelen lakótelepen, a nyolcadik emeletre biztosan nem tenném ki az égőimet.

 

 

  1. 2009. december 1. 23:23301.
    Nem mindegy neked, hogy nekem mi tetszik vagy mi nem? Ha mindegy, akkor nem kell olvasni és hozzászólni
    idézet:
    greppi (301)
    2009-12-01 20:39:27
    Te azert nyitottal egy topicot, hogy elkezd kpokodni valakit mert a szerinted megvetendo lakotelepi lakasaban arra vetemedett, hogy karacsonyi egosort tegyen az ablakaba. Te, es kekkocka kozott az a kulonbseg, hogy o azert emelt szot, hogy nezz mar magadba ember, nem az egosor a szegyen, hanem az, hogy valaki egy ilyen topic nyitasaig sullyed. O nem szamara ismeretlen embereket fikazott es foleg nem nyitott ezert topicot, hanem radszolt, hogy allj mar ezzel le. A ketto nem egy kategoria.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-12-01  20:39
  2. 2009. december 1. 23:20300.

    Így nem lehet élni, vagy majd magyarázd meg az unokádnak, hogy te így tetted, ezért nincsenek fák, állatok, egyebek. Igenis figyelembe kell venni, hogy nem csak én, én, meg én, hanem jönnek utánam még nagyon sokan, akik szeretnék ugyanazt megtapasztalni, amit én is.

     

    Ha az emberek nem kedvelik a zoldeket, az az ehhez hasonlo megjegyzesek miatt van. Megpedig azert, mert szemellenzos, es hijjan van mindenfele gondolkodasnak. A fenyofak akkor is kipusztulnak, ha senki sem vagja ki oket.  Akkor nem pusztulnak ki, ha megfeleloen gondoskodunk az eletterukrol, es a potlasukrol. Termeszetesen ezzel a logikaval Leila20 ne is fekudjon agyba, ne legyen szekrenye, mert azok is halott fakbol keszulnek. vagy vegye ezeket muanyagokbol..khm (milyen okobarat az is ugyi!) Egyebirant nagyon logikus egy tobbevszazados hagymanyt tamadni, es a tobbmillio (milliard?) kovetjet, es orzojet, mintsem azert kampanyolni, hogy ket szelet hust ne csomagoljanak a sulya ketszeset kitevo muanyagcsomagolasba..! tenyleg! Foleg, hogy az emlitett hagyomany okozta karokat egy kis odafigyelessel nagyon konnyu orvosolni, meg nagy befektetest sem igenyel, viszont ez utobbi miatt okozott karokat aligha. Es valoszinuleg azert fog kipusztulni a Fold okoszisztemaja, mert en karacsonykor fat diszitek, es egoket teszek az ablakba.... Leila es te kb ugyanennyi energiat hasznaltok fel itt a szamitogepetekkel leirt nagykepu kioktatasotokkal. Ezt hogyan magyarazod meg TE az unokaidnak? ugyanis a szamitogep, es annak tartozekai altal kibocsatott karos anyagok tobbszorosei annak, amit egy karacsonyi egosor bocsat ki magabol. 

     

     "Mindenki olyan szinten oldja meg a problémákat, ahogyan lehetősége van rá."

     

    Neked es Leila20-nak ez semmilyen formaban nem sikerult sajnos. Csak a szatokat tepitek, es ezt mindenki tudja, ehhez nem kell nagy tudomany. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (299)
    2009-12-01  19:03
  3. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 1. 19:03299.

    Mindenki olyan szinten oldja meg a problémákat, ahogyan lehetősége van rá. Mivel neki gondolom nincs üzletlánca, ahol csomagolásról dönthet, ezért azon a szinten mozog, ami őt érint. Mivel meggyőződése az, amiről beszél, ezért igenis érthető, ha ő saját maga miatt egyetlen egy fenyőfát sem szeretne kivágatni. Nem mondta, hogy más se tegye, más se ajándékozzon, más se csomagoljon, annyit írt, hogy ő nem teszi.

     

    Vedd le a sotet szemuveged, mert az elet sokszor sokkal szebb, es ertekesebb, minthogy folyamatosan karogassal toltsuk. 

     

    Így nem lehet élni, vagy majd magyarázd meg az unokádnak, hogy te így tetted, ezért nincsenek fák, állatok, egyebek. Igenis figyelembe kell venni, hogy nem csak én, én, meg én, hanem jönnek utánam még nagyon sokan, akik szeretnék ugyanazt megtapasztalni, amit én is.

    előzmény:
    kysslina (298)
    2009-12-01  18:49
  4. 2009. december 1. 18:49298.

    Te erosen emlekeztetsz engem egy karakterre az Egig ero fu cimu filmbol. Ott is volt egy no, akinek semmirol semmi mas nem jutott az eszebe, csak az, hogy bezzeg mashol haboruk dulnak, a Fold veszelyben van, es sorolhatnam. Aztan szerelemre talalt, es mindent teljesen mas szinben latott.

     

    Senkit nem kenyszerit semmire sem a Karacsony. Senkit sem fenyegetnek pisztollyal, hogy marpedig ezt, es ezt kellene tennie.

     

    Ez a halott-fenyo dolog... nem ezt kellene betiltani, hanem azt, hogy ugy vagjak ki oket, hogy nem ultetnek helyette masikat. Az asztalokra pedig halott allatok kerulnek, a csomagolasnal pedig ne feledd: add at a szuletesnapi ajandekokat is ugy ala nature..  Vedd le a sotet szemuveged, mert az elet sokszor sokkal szebb, es ertekesebb, minthogy folyamatosan karogassal toltsuk. 

     

    Nem ez az unnep az, es a tobbi masik sem, amikor le kellene tamadnod mindenkit a vilag problemai miatt. Tegy a magad kornyezeteben amit tudsz, alakitsd a csaladod, gyerekeid szemleletet ugy, hogy tegyenek tobbet a kornyezetvedelemert, de igy csak egy megkeseredett, sajnalatra melto varjunak tunsz. Hasznalni az altalad kepviselt ugynek ezzel nem fogsz. Elarulom neked, hogy a karacsonyi csomagolas kismiska ahhoz kepest, amiben a nagy aruhazlancok eladjak a termekeiket. En a helyedben inkabb ez ellena agitalnek. Olyan csomagolanyagokat be lehet szerezni, amelyek ujrahasznositott anyagokbol vannak, elrontani emiatt masok unnepleset abszurdum.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (296)
    2009-12-01  12:58
  5. Torolt_felhasznalo_545133
    Torolt_felhasznalo_545133
    2009. december 1. 14:55297.
    ???????? Nem tök mindegy ???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  6. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2009. december 1. 12:58296.

    A pénz körforgásában énis hiszek, nem sajnálom ajándékra, de az se jó ha a karácsony igazi "üzenetét" elnyomja a vásárlási kényszer, meg a sok csomagolóanyag(szemét).....Na meg a halott-fenyő árusok...

     

    Az atombomba tényleg túlzás, de visszakéne venni a szeméttermelésből, energiazabálásból, fakivágásból, legalább a "szeretet ünnepén".

    előzmény:
    kysslina (295)
    2009-11-30  21:20
  7. 2009. november 30. 21:20295.

    Hibaztam, az a dolog nem neked szol, hanem Leila20-nak. Elolvastam az egeszet, utana kezdtem irni. Ezer bocsanat erte.

     

    A konkret eset kerdest nem ertem: a topicinditoban elkepzelted a parbeszedet, a piros egosorral mi a baj? Lehet, hogy csak az van neki. Itt nem nagy kunszt megvenni barmelyiket, de szerintem otthon nem igy van.

    ha meg egyebkent csunya, vagy elhanyagolt a hely, akkor legalabb ilyenkor nem azt kell nezni, vagy elterelik rola a figyelmet. nem biztos, hogy az aki diszit, az szemetel. Legalabbis szerintem nem. Szerintem azt is zavarja. Aki a szaros pelenkat kidobja, arrol nem tudom elkepzelni, hogy disziteni kezd.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (292)
    2009-11-30  20:43
  8. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. november 30. 20:48294.
    Nem unblock a díszítés magamutogatás, hanem az a konkrét eset az. Ha ezt sikerül megértened jó, ha nem, akkor is jó.
    előzmény:
    kysslina (291)
    2009-11-30  20:42
  9. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. november 30. 20:47293.
    Amit tegnap láttunk, az akkor is magamutogatás. Ennyi.
    előzmény:
    kysslina (291)
    2009-11-30  20:42
  10. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. november 30. 20:43292.

    Hogy sokan penzt csinalnak belole? Akik penzt csinalntak, azok utana a penzuket arra koltik esetleg, amibe te tevekenykedsz. ez korforgas. na sajnald mastol, es neked is lesz. Miert baj az neked, hogy ebben az idoszakban o penzt keres? te meg maskor keresel penzt, amikor o eppen nem. Mi van ebben rossz?

     

    Bocs, de ezt egyáltalán nem értem. Ki csinál pénzt, miből, hogy miért, mi vaaaaaaaaaaaaaaan?

    előzmény:
    kysslina (290)
    2009-11-30  20:33
  11. 2009. november 30. 20:42291.

    Egyebkent azert az egosor mindenhol, mert hagyomany. mar akkor is hagyomany volt, amikor egosort sem lattak, ugyanis a Karacsont a feny unnepe is. Az ev leghosszabb ejszakaja, ami utan rovidulnek az ejszakak, es ezt unnepeltek meg reges regen, amikor meg az egesznek koze nem volt ahhoz amit mi Jezus szuletesenk megunneplesenek hivunk. Szerintem az emberek tobbsege tisztaban van azzal, hogyha Jezus egyaltalan elt, akkor nem ekkor szuletett, viszont a keresztenysegben Jezus a fenyt kepviseli, ezert tuztek ki erre a napra, a szuletesnapjanak a megunnepleset, mert ez mar egy nagyon osi, regi hagyomanyos unnep volt.

    Hogy ezt nem tudod, es megkerdojelezed a feny idevalosagat, annak nem a Havanna lakotelep lakosai az okozoi, hanem a te muveletlenseged. Ok csak oromet szeretnenek szerezni a csaladjuknak, a szeretteiknek azzal, hogy unnepi diszbe oltoztetik mindenuket. Mindenkinek olyan ez az unnepi disz, amilyen, de lagalabb annyival tobbek, mint te, hogy magukon kivul is fontosnak ereznek dolgokat. ha nekik az a fontos, hogy szebb legyen, mint a szomszede, hat akkor az. Ebben sem talalok semmi rosszat, ez motivacio a gonsabb elokeszuletekre. Ahol en elek, egyenesen versenyt hirdetett a varos. Van egy haz, ami minden evben a legtobb, legfenyesebb diszitest mutatja. Odajarunk gyerekestul csodalni. Es kepzeld a szomszedai is diszitenek, sokkal szerenyebben, de megadjak a modjat annak, hogy most valami szep unnep kozeleg. Te ugy adod meg a modjat, hogy fikazol masokat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  12. 2009. november 30. 20:33290.

    Uristen ilyenert topicot nyitni! Mar az is hihetetlen, hogy valaki ezen temazik seta kozben, nekem egyszeruen EZ a visszataszito. A karcsony UNNEP. Tokmindegy, hogy miert, es hogyan alakult, de unnep. Az embereknek kell az unnep, mert szukseges. Mert idonkent meg kell allni a hetkoznapok szurkesege utan, az utca szurkesege utan, az emberek szurkesege utan, a lelkek szurkesege utan (ez utobbi most hangsulyos a topicinditas miatt). Egyaltalan hogyan juthat az valakinek eszebe, hogy a masik ember csak magamutogatasbol diszit, ha onmaga nem ilyen beallitottsagu??? En ugy allok neki minden unnepnek, hogy diszitek. Kivul, belul. A kornyezetemet, a lelkemet, onmagamat, mindent, ami korbevesz. Miert??? Mert unnep. Nincs ezen mit magyarazni. Ez ugyanigy ezt feltetelezem az izlesficamos 176. szomszedomrol is. nem erdekel, hogy az en izlesemnek nem felel meg amit nala latok, mert becsulom benne, hogy akar unnepelni. Ennyi. Orulok, hogy orul az unnepnek. Az en izlesvilagom egy afrikai szamara sivarnak tunhet, mig nekem az ove tulzottnak. Kit erdekel? A lenyeg nem ebben van, hanem abban, amit uzen: megpedig azt uzeni, hogy itt, es most varakozunk az unnepre.

    Hogy sokan penzt csinalnak belole? Akik penzt csinalntak, azok utana a penzuket arra koltik esetleg, amibe te tevekenykedsz. ez korforgas. na sajnald mastol, es neked is lesz. Miert baj az neked, hogy ebben az idoszakban o penzt keres? te meg maskor keresel penzt, amikor o eppen nem. Mi van ebben rossz?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. november 30. 20:11289.

    Greppi,legközelebb a Rózsadombra vidd kakiltatni az ebed.

    AHazánkban az emberek 30%-a panelban él.

    Végül az régi mondás: ízlésről nem vitatkozunk.

    Ami másnak szép,az nekem lehet giccses,de ami nekem szép,lehet hogy másnak az giccses.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. november 30. 19:59288.

    Hallasz pár embert arról beszélni, hogy a külvilágnak, nagyzolásból csinálják, és EBBŐL feltételezed, hogy a többség így gondolja. 

     

    Én is hallom, de mivel én tuti nem azért teszem, arra jutok, hogy ők biztos csak egy kisebbség. 

     

    Érzed a különbséget?

     

    EZT jelenti, hogy mindenki magából indul ki. Amikor általánosít.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (230)
    2009-11-30  12:08
  15. Torolt_felhasznalo_157411
    Torolt_felhasznalo_157411
    2009. november 30. 19:28287.
    Véleményem szerint, kissé ledegradáló ez a topikindítás!!! Nagyon sok ember lekik az országban lakótelepen és ők ne díszítsenek mert az olyan "izé" a nyolcadikon???( mondom ezt kertes családi házból) Pont ettől lesz szebb és színesebb a szürke lakótelep. A jellegtelen szó csak a külsőségekre igaz, és a bent lakó emberekre ne általánosíts!! Ők így teszik szebbé!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 30. 18:10286.

    nem csinaljak ne ragalmazz

    a holdrol potyog

    vagy a nemetek viszik at es szetszorjak

     

    gimmick,,,lakotelephez

     http://www.youtube.com/watch?v=opM6MH4wYYg&feature=related

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (285)
    2009-11-30  18:03
  17. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. november 30. 18:03285.

    miért dobná ki bárki a szemetét az ablakon, minden emeleten van szemétledobó

     

    Kérdezd meg őket, mert nekem fogalmam sincs, hogy miért egyszerűbb kinyitni az ablakot és ott kidobni azt a valamit, mint kinyitni a szemetes fedelét, és oda bedobni.

     

    előzmény:
    jofej*csaj (284)
    2009-11-30  17:37
  18. 2009. november 30. 17:37284.

    eléggé meglepődtem amikor elovastam a topicinditodat.

     

    -milyen jogon szólod le a lakótelepieket?? Ennyi erővel bárki mondhatná, hogy a családi házban lakók meg parasztok...

     

    - miért dobná ki bárki a szemetét az ablakon, minden emeleten van szemétledobó

     

     

    én lakótelepen nőttem fel, és tudod mit? felnőttként is lakótelepen akarok élni

     

     

    -van még egyéb dolog, amihez nincs joga egy lakótelepen élőnek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  19. Torolt_felhasznalo_414233
    Torolt_felhasznalo_414233
    2009. november 30. 16:49283.
    Nálunk az emeletes házaknál az egyik lakásban úgy volt a díszítés, hogy az ablakpárkányokon és az erkélyen is piros égősor volt. Nagyon szép és ízléses volt. Mondjuk itt girlandra volt rászerelve az égősor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (228)
    2009-11-30  11:52
  20. 2009. november 30. 16:28282.

    A jellegtelen lakótelepre nem kéne kitenni az égőket a nyolcadikra? Mert neked nem tetszik, másért meg minek? Nem lehet, hogy egy lakótelep attól jellegtelen, hogy a lakók ragaszkodnak a szürkeséghez?

    Azt végképp nem értem, miért zavar, ha valaki kidíszíti az ablakát-erkélyét. Ha téged ez irritál (miért olyan nagy gond ez??) akkor miért jársz éppen arra a csillivilli nem szürke lakótelepre? Ha az egyenszürke befogadhatóbb neked, mert nem fogyaszt áramot és nem csillog "fölöslegesen"...akkor egy szürke háztömbsort kerülgess a kutyával, és akkor nincs miért zohorálnod mások számodra érthetetlen dolgaira.

    Akit biztosan nem érdekel a csillogás: az a kutya. Az ő kedvéért nem kell megértened senkit, akit másképpen és máshogyan szórakoztat az élet, mint téged.

    (mi bajod- és Te minek örülnél? Tedd azt. A más áramszámlája meg elég, ha az érintetteket izgatja- mellesleg egy még kiválóbb és drágább negyedben , egy cifrább palotákból álló lakóparkban indokolt lehet a csillogás? Vagy csak extraluxus lakópaloták tulajaitól elfogadható egy is fény a szürkeségbe? Ezt azért nem értem, mert nem a ház örül, hanem a lakója az ünnepnek. És ha van, akit a 9. emeleten a legszürkébb részen felvidít néhány szines izzó, fény, egy kis szürkén túli hangulat- hát miért ne vigyen ennyi színt a szürkébe? )

    Szóval nem értem a problémádat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  21. 2009. november 30. 15:20281.
    Én kint vagyok (nekem nincs bent ilyenem) és szoktam nézegetni, amikor besötétedik olyan szép a sok csillogó-villogó ablak. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  22. Torolt_felhasznalo_960352
    Torolt_felhasznalo_960352
    2009. november 30. 14:34280.
    Nem ott lakom, igaz nem is búvárkodom a bokor aljában szemetet kutatva...
    előzmény:
    Celldome (207)
    2009-11-30  00:55
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 30. 13:17279.

    ez a lenyeg a sokkal nagyobb

    en is fogtam a holdrol hozott "kovet" mar

    de lehet a varosomban mas meg nem fogott

     

    előzmény:
    Télapó*** (275)
    2009-11-30  13:09
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 30. 13:15278.

    neporseg nem kivitelezhetetlen

    par forintot mindenkinek megerne fejenkent HA tiszta helyen akar elni

     

    előzmény:
    Télapó*** (273)
    2009-11-30  13:05
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 30. 13:12277.

    azt latom

    a rendes birsagolas 500-1000 dollar eleri a celjat

     

    előzmény:
    Télapó*** (272)
    2009-11-30  13:03

Címlap

top