Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztriai magyarok

krimhilde
Létrehozva: 2009. november 23. 15:50

Üdv. Ausztriai Magyarok!

Biztos van már néhány külföldi magyaroknak szóló topic itt, de – ahogy biztosan Ti is észrevettétek már – a régi fórumokba általában nem olyan könnyü becsatlakozni.

Rólam annyit, hogy év elején költöztem Felsö-Ausztriába, Welsbe. Szeretek itt élni, sikerült teljesen beilleszkednem, az egyetlen ami hiányzik, az néhány ismerös / barát.

Szóval úgy gondoltam, talán vannak mások is hozzám hasonló helyzetben, akik (Felsö-)Ausztriában élnek és ismeretségeket / barátokat keresnek, vagy akár csak beszélgetni, tapasztalatot cserélni szeretnének; esetleg kérdésük / problémájuk van. De akár jó programajánlatokat is megoszthatnánk egymással!

Remélem minél többen csatlakoztok és sikerül kialakitanunk egy jó kis társaságot itt!

  1. 2011. március 22. 10:04351.

    Szia Jo !

     

    Megkerdem a baratnömet az orvosrol es megirom priviben.

    Akkor lassan egy eve itt vagytok, gondolom mar kialakultak a hetköznapjaitok, föleg hogy gyerekeid is vannak :)

    A nemetet akaratlnul is meg fogod tanulni, hiszen a gyerköcök miatt ki kell mozdulnod otthonrol, emberek köze jarsz (ovoda, iskola) tehat eszrevetlenül is ragadnak rad a szavak !

    En sajnos egesz nap egyedül vagyok itthon, az ismeröseim is magyarok, igy nem igazan van alkalmam gyakorolni, de van egy csomo mesekönyvem, azokat olvasgatom, meg persze tanulgatok is...

    előzmény:
    Jo (350)
    2011-03-21  18:02
  2. Jo
    Jo
    2011. március 21. 18:02350.

    Szia,

     

    Nem is mertem remélni, h vki itt válaszol. Köszönöm.

    Szóval nyitottam rá egy fórumot és ajánlottak is vkit, de... Nem vállalt el minket:-( Így még nincs orvosunk. Ha megkérdezed a Barátnődet azt köszönöm.

     

    Sibyl,

    Az én nagyobbik Lányom is 6 éves volt, amikor kijöttünk. Itt a határ az aug. 31., tehát addig kellene betölteni a 6 évét a gyereknek.

    Itt kezdte az iskolát, osztrák iskolát. Ez ugye volt szeptemberben. Most olvas németül és szinte bmit elmond amit akar. Hihetetlen:-o

    Itt Bécsben van magyar iskola is, ami hétfő délutánonként 1,5 órás foglalkozás. És pont az a lényege, h a magyar oktatás különbségeit megtanítsa a magyar gyerekeknek. Egy vmit nem tanulnak, a folyó írást (így hívják?) magyarul, mert az teljesen más, mint az osztrák írás.Ttehát itt is elsős a nagy Lányom.

    A Kisebbik óvodás, jövőre kezdi az iskolát.

     

    Sajnos én sem beszélek németül, és még nem volt időm elkezdeni tanulni sem, de tervezem. Még így is talán ragadt rám vmennyi.:-)

    előzmény:
    ediflor63 (343)
    2011-03-14  16:08
  3. 2011. március 20. 21:47349.

    Nefelj, nem veszel el... :)

    En se tudtam egy arva szot se, mikor kijöttem, aztan beiratkoztam egy nyelvtanfolyamra, nezem a tv-t, hallgatom a radiot, mar el nem adnak. Igaz, meg tarsalogni nem tudok, de naprol napra jobban megy.

    A tanulas nem art, probald ki az internetes valtozatot is, a schubert-verlag.de-t szoktam nyuzni. Ez azert jo, mert egyböl ki is javitja a hibaidat, igy jobban rögzülnek a dolgok.

    előzmény:
    Sibyl (348)
    2011-03-18  18:31
  4. 2011. március 18. 18:31348.

    Ha jól tudom akkor Kis Ausztriában van.

    Sajnos nekem nehézkes a keresgélés, mert nem igazán tudon németül. Rajta vagyok a tanuláson, de elég nehezen megy. Most, hogy végre kijutott a férjem megpróbálok jobba ráfeküdni, mert különben elveszek, ha kijutunk.

     

     

    előzmény:
    ediflor63 (347)
    2011-03-17  22:00
  5. 2011. március 17. 22:00347.

    Szerintem a gyereknek egyszerübb lenne, ha mar itt kezdene az iskolat ! Igy ezt a rendszert szokna meg, es nem zavarodna össze.  Többfele iskola van, erdemes körülnezni elöször is abban a helysegben ahol lakni fogtok.Az emberek elegge baratsagosak, ha kerdesed van leghamarabb a tanacsnal erdemes erdeklödni, ök majd utbaigazitanak.

    Hol van az a varos ahol a ferjed dolgozik, melyik tartomanyban ?

    A jatekboltot illetöen gondolom a neten megtalalod, altalaban mindent meg lehet talalni, csak tudni kell keresni...

    előzmény:
    Sibyl (344)
    2011-03-17  06:30
  6. 2011. március 17. 21:59346.

    Szerintem a gyereknek egyszerübb lenne, ha mar itt kezdene az iskolat ! Igy ezt a rendszert szokna meg, es nem zavarodna össze.  Többfele iskola van, erdemes körülnezni elöször is abban a helysegben ahol lakni fogtok.Az emberek elegge baratsagosak, ha kerdesed van leghamarabb a tanacsnal erdemes erdeklödni, ök majd utbaigazitanak.

    Hol van az a varos ahol a ferjed dolgozik, melyik tartomanyban ?

    A jatekboltot illetöen gondolom a neten megtalalod, altalaban mindent meg lehet talalni, csak tudni kell keresni...

    előzmény:
    Sibyl (344)
    2011-03-17  06:30
  7. 2011. március 17. 21:59345.

    Szerintem a gyereknek egyszerübb lenne, ha mar itt kezdene az iskolat ! Igy ezt a rendszert szokna meg, es nem zavarodna össze.  Többfele iskola van, erdemes körülnezni elöször is abban a helysegben ahol lakni fogtok.Az emberek elegge baratsagosak, ha kerdesed van leghamarabb a tanacsnal erdemes erdeklödni, ök majd utbaigazitanak.

    Hol van az a varos ahol a ferjed dolgozik, melyik tartomanyban ?

    A jatekboltot illetöen gondolom a neten megtalalod, altalaban mindent meg lehet talalni, csak tudni kell keresni...

    előzmény:
    Sibyl (344)
    2011-03-17  06:30
  8. 2011. március 17. 06:30344.

    Sziasztok!

     

    Végre férjemnek sikerült kijutni Ausztriába, helyileg Zwölfaxingba. Nagyon azon vagyok, hogy augusztus környékén követjük majd a gyerekkel. Igaz én nem nagyon, sőt egyáltalán nem tudok németül a kislányunk pedig most kezdené az iskolát. Kint hány éves kortól van iskola? Hogy lenne érdemesebb kiköltözni egy 6 éves gyerekkel? KEzdje el itt a sulit és valamennyire tanuljon meg magyarul olvasni illetve írni vagy inkább majd ott kezdjen bele a tanulásba? Nagyon sokat gondolkozom, hogy hogyan is legyen, mert az biztos, hogy itt Magyarországon nem akarok maradni és a gyereknek is sokkal jobb lenne, ha egy nyelvet el tudna sajátítani.

    Én varrni szeretek nagyon és ezzel szeretnék majd foglalkozni, ha költözünk.

     

    És még egy kérdésem lenne, hogy Bécsben merre van nagy játékbolt? Illetve a neten rátalálok? 

     

    Köszönöm, Mari

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. március 14. 16:08343.

    Szia Jo !

     

    Talaltatok mar orvost ? A baratnöm is Becsben el, ha meg szükseged van cimre, töle tudok infot kerni.

    Mi Eisenstadt mllett elünk, en meg vagyok elegedve az itteni orvossal, bar nem ugyanaz, mintha magyarul e l tudnank diskuralni...

    előzmény:
    Jo (340)
    2011-03-10  07:50
  10. 2011. március 10. 09:37342.

    Sziasztok!

     

    Törölték de ide azért felraknám, hátha valakit érdekel:

     

    Síbérlet, Semmering-Hirschenkogel Zau[:ber:]g Síbérlet, Semmering-Hirschenkogel Zau[:ber:]g Eladó egynapos síbérletek (2db) az ausztriai Semmering - Hirschenkogel Zau[:ber:]g sípályára. Éjszakai jegyek, a 18h-tól kezdődő üzemben használhatók, üzemidő 3-4 óra.  Síterep infó: magasság: 1000-1360m sípályák hossza : 14 km liftek száma: 3 távolság Budapesttől: 327 km  A Semmering - Hirschenkogel fő attrakciója az európai szinten is kivételes éjszakai megvilágítás, ezért is kapta a Zauberberg (Varázshegy) nevet. Hat sípályán élvezhetünk világkupa-színvonalú megvilágítást, de szánkópálya és éjszakai bárok is hozzájárulnak a varázslatos esti hangulathoz. A MEGA kivilágított lesiklópályával a Zauberg Semmeringen éjszaka is nappali világosság támad. Hirschenkogel Ausztria legnagyobb esti-síparadicsoma, de Európában is felzárkóztak a vezető skandináv síközpontok mellé.  További infó: http://www.sielok.hu/siterep/semmering/ http://www.zauberberg.at/hu/zauberberg/home/  2011. április 3-ig bármikor felhasználható szabadjegyek. Normál ára 30 EUR/db (8.000,- Ft/db). A jegyeket csak párban hirdetem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. március 10. 08:01341.

    Sziasztok!

     

    Nem érdekelne esetleg valakit közületek?

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=276789

     

    üdv,

    Pearl

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. Jo
    Jo
    2011. március 10. 07:50340.

    Sziasztok,

     

    Én és a családom majus óta élünk Bécsben.

     

    Segítségre lenne szükségem. Kislányom (7 éves) beteg lett. Az orvos akit vki ajánlott, sajnos több szempontból sem volt megnyerő számomra. Igazából nem gyerekorvos, hanem háziorvos. Bármit kérdeztem Tőle, nem igazán tudott meggyőző választ adni.

     

    Szükségünk lenne egy jó gyerekorvosra. Az lenne a tuti, ha beszélne magyarul, de legalább angolul. Én sajnos nem beszélek németül, vmit értek és nagyon alap dolgokat el tudok mondani.

     

    Köszönöm a segítséget!

     

    Üdv,

    Johanna

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. február 27. 16:55339.
    Hol van mar mindenki ???
    előzmény:
    krimhilde (1)
    2009-11-23  15:50
  14. 2011. február 18. 21:12338.

    Holnap Mo-ra utazunk, kb egy hetig nem lesz netem .

    Addig is irjal szorgalmasan, mikor visszajövök meg dumcsizunk :)

    Szep hetveget !

    előzmény:
    ediflor63 (337)
    2011-02-18  19:36
  15. 2011. február 18. 19:36337.

    Mi a magyar hatar közeleben elünk, Eisenstadt mellett.

    Megtenned, hogy leirjad hogyan telnek a napjaid, mi a beosztas, mennyi idö van egy szobara es pontosan mit kell csinalnos ???

    Nagyon kivancsi vagyok :)

    előzmény:
    csokisgofri (335)
    2011-02-17  21:45
  16. 2011. február 18. 19:33336.
    Szia
    előzmény:
    csokisgofri (335)
    2011-02-17  21:45
  17. 2011. február 17. 21:45335.

    Én is a neten keresek az ams-en, rollinpin-en, amikor az első szezonomra jöttem ki, elküldtem 300 e-mailt biztos, mire felvettek végre... nem volt egyszerü...

    próbáld meg azért, a német tudás miatt szerintem ne viszakozz, főleg takaritani szerintem sok helyen elég az alap német, persze már ha ezt a munkát bevállalod. De már csak ahhoz jo, hogy kicsit kimozduj, ahogy Te írod. 

    Persze, a többszörösét keresem annak, mint amit otthon keresnék... sajnos Mo nem épp a lehetőségek hazája.

    És Ti merre éltek Ausztriában?

    előzmény:
    ediflor63 (334)
    2011-02-17  21:15
  18. 2011. február 17. 21:15334.

    Ha ilyen nehezen tudsz velük ertekezni, akkor  bizony nem lehet könnyü neked ! Kitartas, semmi sem tart örökke ! Es gondolom azert többet keresel, mintha otthon lennel...

    De hogy vettek fel ? hol talaltad a munkat ? En probalok keresgelni az AMS oldalakon, ujsagok aprohirdeteseiben, meg a neten is, de elbizonytalanit, hogy olyan keveset tudok meg nemetül... :(

     

    Mondjuk szeptemberben, 2 httel az esküvönk utan volt egy balesetem, korhazba kerültem, na ott muszaj volt nemetül beszelni, elegge nehezen ment, de valahogy megertettem magam !

    előzmény:
    csokisgofri (332)
    2011-02-17  20:43
  19. 2011. február 17. 21:09333.

    Tulajdonkeppen mostmar szinte mindegy lenne, csak mar kimozdulhassak itthonrol...

    A ferjem magyar, csak kinn eltek az elsö felesegevel 18 evet, ezert tud nemetül...

    előzmény:
    csokisgofri (332)
    2011-02-17  20:43
  20. 2011. február 17. 20:43332.

    De hát akkor a párod tud magyarul? vagy vele azért megy a német valamennyire gondolom...

     

    Közepes szinten sem beszélem... tulajdonképpen azt megértem ami a munkához kell, gondolom ennyi elég.

    A kollégák mivel helyiek, van valami borzaszto tájszólásuk, amit szinte alig értek, szóval velük sem igen beszélek, de ezt már igy megszokott, hogy ők dumálnak, én gondololatban máshol vagyok és kussolok...

    Először én is azt hittem, hogy jajj végre itt megtanulok németül... hát a nagy francokat...

    És persze ők sem mindig értik mit akarok:) de már csak 2 honap...

    És te mit szeretnél dolgozni?
    előzmény:
    ediflor63 (331)
    2011-02-17  20:03
  21. 2011. február 17. 20:03331.

    Hat küszködöm a nemettel, az biztos, de mar kezdem erteni (ha lassan, tagoltan beszelnek hozzam)... azert a biztonsag kedveert mindig rakerdek, hogy vajon jol ertettem-e a dolgot ...

    En tulajdonkeppen nem is ide indultam , marmint nem Ausztriaban, a mostani ferjem ugyanis Nemetorszagban lakott mikor megismerkedtünk, de az nekem tul messze volt, igy vegülis itt kötöttünk ki. Bevallom, mostmar banom, hogy eljöttünk, ott jobb volt a fizetese, a körülmenyei, de a honvagy miatt akkor ugy ereztem nem tudnek ott elni :(

     

    Es mondcsak, teged hogy vettek fel szobalanynak, ha csak közepszinten beszeled a nyelvet ??? mert mindenhol azt olvasom az allashirdetesekben, hogy jo nemet nyelvtudassal keresnek, ezert nem is merem megprobalni, hogy jelentkezzek valahova.

     

    Ez tenyleg furcsa, hogy ketten vagytok magyarok es megsem beszelgettek ... de legalabb tudod gyakorolni a nemetet a kollegakkal :)

    Apropo, a kollegaid hogy viszonyulnak hozzad ? nem cikiznek a nyelvtudas hianya miatt ?

     

    Bocsi a sok kerdesert, de engem most nagyon foglalkoztat a dolog !

    előzmény:
    csokisgofri (330)
    2011-02-17  17:42
  22. 2011. február 17. 17:42330.

    Szia!

     

    köszi szépen:)

    szobalánykodom, főleg azért mert a német éppen csak megy valamennyire, ugy szoktam hívni, hogy olyan "nem adnak el" szinten.

    Most nov. óta vagyok kint, már alig várom kicsit hazamehessek:)

    Itt szinte az összes kolléga helyi, ugyhogy ezért társaság szinte 0.

    Bár van magyar kolléga is, normális, kedves, abból a napi 2 percből leszűrve amit beszélünk...:)

    Furi, mi? Egy helyen egyedül 2 magyar és alig dumálnak!? Na jó, lehet csak nekem tűnik ez nagyon különösnek...

    Szóval nyárra már keresem a másik helyet:)

    Te régóta kint élsz? Családdal? Mivel foglalkozol? Neked már biztos jól megy a német...

    És bocsi, ezeket már biztos leírtad, de még nemtudtam mindent visszaolvasni.

    és jobbulást kívánok, remélem hamar elmúlik!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. február 17. 15:17329.

    Perszehogy persze ! :)))

    Legy üdvözölve körünkben !

    Es mivel foglalkozol ott a topartjan ??? Mennyire beszeled a nyelvet ? Hogy kerültel ide ? Irj mindenröl, hatha nem erzed majd annyira maganyosnak magad !

     

    En most amugy is raerek beszelgetni, agyba vagyok, kicsit megfaztam...

    előzmény:
    csokisgofri (328)
    2011-02-16  22:19
  24. 2011. február 16. 22:19328.

    Sziasztok

     

    Én épp Zell am Seeben vagyok... szezonmelo...sajnos ismerősök nélkül, szóval elég unalmas.... ugyhogy csatlakozhatok?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. február 14. 16:46327.
    Lanyok, hova tuntetek Ausztriabol ??? :)
    előzmény:
    krimhilde (1)
    2009-11-23  15:50

Címlap

top