Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony válság után

KerteszGabor
Létrehozva: 2009. november 16. 16:17

Kedves Fórumozók,

 

a Nők Lapja karácsonyi számába készítek riportot "Karácsony válság után" címmel, és ebben kérem a segítségeteket, véleményeteket.

 

Alapvetően az érdekelne, hogy egy ilyen nehéz év után máshogy telik-e majd az idei karácsony? Milyen tanulságokat vontunk le a válság kapcsán?

 

Fórumindítónak néhány kérdés:

 

- Milyen ajándékokat vásárolunk?

- Egyáltalán, vásárolunk ajándékokat?

- Mit tanultunk a válságból?

- Szomorú lesz a karácsonyunk, vagy optimista?

 

 

előre is köszönöm a kommentjeiteket,

 

Kertész Gábor

újságíró

Nők Lapja

  1. 2014. január 2. 18:0090.
    Szerintem Mo-n 25 éve folyamatosan gazdasági válság van.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  2. 2011. november 9. 17:4089.
    Sajnos, nincs vége!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  3. Torolt_felhasznalo_112820
    Torolt_felhasznalo_112820
    2011. november 9. 15:5988.
    Már majdnem kommenteltem, amikor láttam, hogy ez egy régi topic. Kár, pedig szerintem most aktuálisabb a téma, mint valaha...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2010. december 9. 13:3487.
    sziasztok.  mi ugy oldjuk meg, hogy en mar februarban elkezdek vasarolni. es meg szerencse, mert az iden julius es augusztus  volt a kaosz nalunk. allambacsi, ra tett mindre 13% ot 5 helyett. igy ferjem, akinek sajat bussnise van, egyaltalan nem dolgozot. en is heti masfel napot.  de telen februarban szinte fillereke lehet kapni mindent,  akkor vasarolunk, kiveve az unokanak.   BOLDOG  KARACSONYT NEKTEK.
    előzmény:
    KerteszGabor (68)
    2009-11-18  11:20
  5. 2010. november 30. 23:5186.
    4. ezeket a fákat direkt ezért termesztik,ilyen alapon vágott virágot se vegyünk,mert fájt a virágnak,amikor levágják.
    előzmény:
    Szoljanka (85)
    2010-11-30  23:48
  6. 2010. november 30. 23:4885.

    műfenyő--környezetóvás:

    1. a műanyaggyártás az egyik legszennyezőbb ipari tevékenység

    2.Előbb-utóbb ezek a cuccok is elérnek,aztán kidobják őket,sosem bomlanak el.

    3.Sajnáljuk a karácsonyfát,hogy meghal,de azt nem sajnáljuk,hogy a babapopóért erdők garmadáit vágják ki?Papírpelenka.

    Tudod,ez olyan álság,mint amikor valaki nyafog,hogy nem hord bundát,mert az gyilkosság eredménye,de hordja a bőrcipőt,eszi a húst,ül a bőrszéken.

    Álszentek!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (83)
    2010-11-26  19:25
  7. 2010. november 27. 10:4684.
    Olvasom az adventi külön számban az üzeneteket.Előző években a nyereményekről szóltak az üzenetek.Most a családokról szólnak. Talán történt valami? Lehet,hogy a válság visszafordít minket a karácsony igazi tartalmához? Jó lenne.......
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  8. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. november 26. 19:2583.

    Egyébként nem kerítünk nagy feneket a karácsonynak: műfenyő (óvjuk a környezetet

     

    Akkor olvasd el, hogy mennyire óvod a környezetet.

     

    http://www.nlcafe.hu/advent_dekor/20101124/5_zoldotl et_karacsonyra/

    előzmény:
    natron (76)
    2009-11-18  15:10
  9. 2010. november 26. 19:1282.

    Eddig sem költöttünk százezreket ajándékra, most sem fogunk.

    Szerencsére az anyagi helyzetünk nem sokat változott, úgyhogy azt most is megtehetjük, 1-2 könyvet vagy valami hasonló értékű dolgot ajándékozunk egymásnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  10. 2010. november 19. 20:1481.

    Annak ellenére, hogy a Karácsony tény és való, hogy nem a drágábbnál drágább ajándékokról szól, szerintem mindenki próbál - legalább egy kis jelképes vagy saját kezű - ajándékot venni/készíteni a szeretteinek, próbál valami olyannal kedveskedni, aminek örülne az ajándékozott. Én szeretem néha csak úgy egy-egy picike ajándékkal meglepni a családtagjaimat, barátaimat.

     

    Nekem sincs valami hű de sok fizetésem, sőőőt... Ha nem ketten élnénk párommal, egyedül nem tudnám egy albérletben eltartani magam, ennyit az én anyagi helyzetemről.

    Van két nővérem, mindkettőnke van párja, 2-2 gyerek, a szüleim és a nagypapám, így néz ki a család az én részemről. Mi úgy oldjuk meg 1-2 éve, hogy nem egyesével veszünk 1-1 személynek ajándékot, hanem összefogunk a nővéreimmel és a szüleinkkel, így veszünk apároknak 1-1 viszonylag nagyobb ajándékot. 

    Tehát nálunk csak a gyerekek kapnak külön-külön ajándékot mindenkitől, a párok együtt a szülők és a testvérek összefogásával. Én idén kikötöttem, hogy mivel elég szűkösen állok mostanában, mindenkire 2-2000 ft-ot, a gyerekekre 1000 ft-ot tudok szánni. Ez így is 8000 ft, amit nem fogok tudni egykönnyen kiszorítani a bevételemből, és akkor még párom családjának nem is számoltunk semmit. 

     

    A sütés-főzést tavaly óta pedig úgy oldjuk meg, hogy 26-án anyuéknál va a nagy családi ebéd, ahova mindkét nővérem és én is viszünk 1-1 kész főételt és desszertet, a levest és a köreteket pedig anyu készíti el. Így az anyagi is és a munka részét is megosztjuk. 

     És igen, optimista vagyok, tehát a Karácsony is optimista lesz számunkra. :) 
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  11. 2010. november 19. 18:3080.

    Ó, látom, mindenki elmeséli, mennyire fantasztikusak az ünnepek és nem számít a pénz, mert a szeretet a lényeg és hogy sk ajándékokat adnak. Napersze, max ha munkanélküli lennék, akkor lenne időm 20 bábszínházat összevarrni. Így viszont 2 munkahelyen dolgozva bizony kevés idő marad barkácsolásra. 

     

    A helyes kifejezés a mostani időszakra, az, hogy a VÁLSÁG ALATT...

    És bizony sokkal másabban telnek az ünnepek már pár év óta. 

    Nem vásárolunk ajándékot, a nagy vendégfogadásoknak is vége. Míg régebben annyit és annyiszor sütöttünk-főztünk, hogy a sok szomszédnak ment egy-egy doboz süti, egy vacsorameghívás, most bizony számít, hogy egy vagy három tepsi zserbóhoz kell-e megvenni a diót.

    Nálunk 3-4 éve csak a gyerekek kapnak ajándékot, de amíg eddig volt 2-3 féle játék is, mostanra maximum egy.  És nem drága játék! Csak vmi egyszerű. És ne mondja senki, hogy ez nem számít!!! De bizony számít, nem kell álszenteskedni! Ez csak akkor nem számít, ha egyébként évközben is kap a gyerekalkalmanként játékot. Nálunk már szülinapkor sincs, szülinapkor zsúr van és torta, ez az ajándék. 

     

    Hozzáteszem, nem vagyunk csórók (csak mostanában) nem  lepukkant lakásban lakunk, sőt... ellenben nagyon nehezek a hétköznapok is, korábban még az ünnepekre tudtunk annyit tartalékolni, hogy kicsit gondtalanabbul teljenek, de már ez sem fog menni.

    Hát, ezvan.

     

    Remélem, hogy jövőre már jobb időszak jön!

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  12. 2010. november 15. 21:3079.

    Alapvetően nem lesz más a karácsonyunk, a karácsonyi hangulat meg nem válságfüggő, semmi köze a két dolgonak egymáshoz.

    Nekünk a férjemmel amúgy is 20 feletti ajándékozottunk van, én így már a válság előtt is igyekeztem valahogy spórolni. Én kreatív ember lévén sok ajándékot készítek magam. Sok kisgyerek van a rokonságban. Én minden évben egyen ajándékot adok nekik, tehát több darabot elkészítek egy ajándékból. Pl. egyik évben bábparavánokat készítettem, most talán bábokat fogok. A felnőtteknek is készül apróság, pl. a nőknek filc alapra hímezgetett hópehely karácsonyfa dísz. A dologhoz hozzá tartozik, hogy néhány éve gyesen vagyok, ezért fér bele annyi minden az időmbe. Plusz amiatt, hogy minden évben korábban kezdek neki az ajándék készítésnek, az idén már október végén nekiláttam.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  13. 2010. november 15. 20:2878.
    Tervezem már én is az ajándékokat.Megvan már a listám.Látom azt is,hogy mennyi pénzt kell ráfordítanom.Kb. úgy tervezem mint tavaly.Idén azonban nem lesz a munkahelyről semmi plusz( ajándékutalvány, pénz stb.)Azért nem fogok görcsölni!Minden jó lesz,tudom!
    előzmény:
    Anda39 (77)
    2010-11-11  20:29
  14. 2010. november 11. 20:2977.

    Nem hiszem,hogy más lesz a karácsonyunk, mint eddig. Sosem az volt a cél, hogy minél több pénzt költsünk el ilyenkor, és nem az ajándékozás volt a legfontosabb.

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17

Címlap

top