Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony válság után

KerteszGabor
Létrehozva: 2009. november 16. 16:17

Kedves Fórumozók,

 

a Nők Lapja karácsonyi számába készítek riportot "Karácsony válság után" címmel, és ebben kérem a segítségeteket, véleményeteket.

 

Alapvetően az érdekelne, hogy egy ilyen nehéz év után máshogy telik-e majd az idei karácsony? Milyen tanulságokat vontunk le a válság kapcsán?

 

Fórumindítónak néhány kérdés:

 

- Milyen ajándékokat vásárolunk?

- Egyáltalán, vásárolunk ajándékokat?

- Mit tanultunk a válságból?

- Szomorú lesz a karácsonyunk, vagy optimista?

 

 

előre is köszönöm a kommentjeiteket,

 

Kertész Gábor

újságíró

Nők Lapja

  1. 2009. november 18. 15:1076.

    A "legcikibb" ajándékok: mikor visszaajándékozza valaki, amit tőlünk kapott, de kaptam már 1 évvel azelőtt lejárt teacsomagot is. Ha valaki kézzel készít valamit és nem tetszik az nem gond, mert tudom, hogy szeretettel készítette, ez benne van a pakliban.

    Egyébként nem kerítünk nagy feneket a karácsonynak: műfenyő (óvjuk a környezetet), sk. mézeskaláccsal, díszekkel megtoldva.  Nem főzünk semmi extrát, viszont sütünk bejglit,vagy valami más finomságot.

    Összességében a válság annyiban változtat az ünnepen, hogy leleményesek vagyunk az ajándék vásárlással és hamarabb neki állunk beszerezni az ajándékokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 18. 15:0375.

    Sziasztok! Bocs, de egybe fog folyni az egész, mert a felső menüsor valamiért hiányzik, így nem tudom a szöveget szerkeszteni, tördelni. Nos, mi áruhitelt nem vettünk fel soha, nem is fogunk. Egyedül a lakást fizetjük (majd a dupláját, mint régebben). Ajándék vásárlás: már szeptember óta gyűjtögetek- vásároltam pár könyvet a gyerekeknek a rokonságban (de több, mint 10 gyerek van, kb. a felénél tartok). Amelyik családban értékelik, oda kicsiknek kötöttem sapit, sálat, mobiltartót. Testvéreknek jelképes dolog, 2 barátnőm kap még  max. 1000 Ft értékben ajándékot, plusz valami kézzel készített apróságot. Magamnak és a páromnak olyan dolgokat veszünk, amire szükségünk van és valami meglepi apróság. Saját gyermekek szintén könyvek (fejlesztő, ismeretterjesztő), ruha.

    A 4 nagyszülő szintén pár ezer Ft-ért fog kapni valamit (pl. bor, szakácskönyv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. hha
    hha
    2009. november 18. 14:3774.

    Másoktól függetlenül én is azt vettem észre, amit írtál, előtérbe kerülnek más szempontok, a karácsony egy kicsit másfajta vetülete. Mi már hetekkel ezelőtt megbeszéltük a családban, hogy a felnőttek nem kapnak ajándékot, csak a gyerekek. Nekünk sokkal szebb, jobb érzés lesz, mikor látjuk az ő örömüket, az elkerekedő szemeket, mint a saját ajándékunkat bontogatni.

     

    4 éves ikreink vannak és ebben az évben először fogjuk megpróbálni, hogy valami kis sajátkészítésű ajándékkal lepjék meg a felnőtteket, a nagyszülőket és az egyszem dédit. Arra gondoltunk, hogy só-liszt gyurmából készíthetnénk valamit közösen, amit aztán kiszárítunk és kifestünk. Filléres dolog, de ennek ezerszer jobban fognak örülni, mintha drága, pénzen megvehető ajándékot kapnának és még jól is fogunk szórakozni a készítése közben!

    Az sem utolsó szempont, hogy szeretném ezt a szemléletet átadni a gyerekeimnek: sokkal fontosabbak a pénzért nem megvehető dolgok az életben, sokkal többet jelent egy kis sajátkezű só-liszt alkotás a nagyszülői szívnek, mint bármi más! 

    Úgy érzem, hogy a nagyobb gondok közepette egy picit most fel fog értékelődni az ünnep, talán csendesebb, elmélyültebb, de örömtelibb lesz az a pillanat, mikor együtt ülünk majd az asztalnál. 

     

     

    u.i. áruhitelt nem vettünk fel sem tavaly, sem tavalyelőtt, éppen elég a chf lakáshitelünk, amiről mindenki tudja, milyen szívás ez mostanában...

    előzmény:
    KerteszGabor (68)
    2009-11-18  11:20
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 18. 14:2873.

    nalatok mar vege a valsagnak??? valsag utan van a karacsony?

    a vilagon meg a karacsony is a valsag alatt tortenik meg

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  5. 2009. november 18. 14:1772.

    Hosszú évek agymosása kellett ahhoz, hogy az emberek azt gondolják: a karácsony csak akkor szép és jó, ha mindenféle óriási és drága cuccot bepakolnak a fa alá.

     

    Hálás vagyok a szüleimnek azért, hogy gyerekkoromban megtanították a nővéremnek és nekem: karácsonykor nem az ajándék a fontos, hanem az, hogy együtt van a család, és olyanokkal is találkozhatunk ilyenkor, akiket egész évben nem láttunk.

     

    Régen, egyetemistaként is megoldottam, és most, munkanélküliként is megoldom, hogy minden kézbe jusson egy kis csomag, olyan aprósággal, aminek örül is az illető.Nem hitelből...

     

    Hogy szomorú vagy optimista karácsony vár ránk? Nagyon remélem, hogy ha már mindennapjainkra rányomja bélyegét a válság, a politika és a rémtörténetek gyilkosságokról, erőszakról, legalább a karácsonyunk szép, békés, nyugodt és nagyon boldog lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 18. 14:0271.

    Hát nekem karácsonytól függetlenül is bőven elég a diákhitel. Nem mondom van egy csomó minden, amit jó lenne megvenni, de amire nincs pénz, arra nincs. A hitelt meg jól meg kell gondolni. Nem azért, mert az a ronda mumus, hanem mert egy hosszabb időre előre szóló vállalás, komoly pénzügyi döntés. Na ezért beszéltem le magam egy laptopról nemrég. Pedig kellene, de két évig törlesztgetni, a diákhitelem mellett, nem biztos hogy menne.

     

    A hitelfelvevőket meg a segítségkérős topikokban érdemes keresni, mármint azokat, akik túlvállalták magukat. Van belőle bőven itt az Nlc-n is (épp a minap futottam bele egybe).

    előzmény:
    KerteszGabor (68)
    2009-11-18  11:20
  7. 2009. november 18. 13:5470.

    És nem is kell csak azokra gondolnunk, akik hitelbe verték magunkat. Ha valaki naponta elszív egy doboz cigarettát, ára kb 500 Ft, ha ezt 365 napra vetítjük... Abból már egész szép karácsonyt lehet rendezni.

    A siránkozók között szép számmal vannak szerintem ilyenek is, de könnyebb a válságra fogni.

    Persze nem vitatom, hogy vannak, akik egész évben alig költenek, és karácsonyra se sok jut.

    előzmény:
    Szoljanka (66)
    2009-11-17  22:21
  8. 2009. november 18. 11:3369.

    Én semmilyen árura nem vennék fel hitelt, mint írtam max. lakásbővítésre, és akkor is ésszel, annyit/olyan törlesztővel vállalva amit vissza tudunk fizetni.

     

    Én a hozzászólásokból úgy veszem ki, hogy pont nem írtak ide olyanok, akik áruhitelből szokták finanszírozni az ajándékokat. Gondolom őket nem fogta meg a topik címe, mivel biztos idén is ugyanúgy ész nélkül felveszik az áruhitelt, így őket a válság nem érinti ilyen szempontból...

    előzmény:
    KerteszGabor (68)
    2009-11-18  11:20
  9. 2009. november 18. 11:2068.

    Kedves Fórumozók, :-)

     

    Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, nagyon érdekes volt számomra olvasni őket.

     

    Számomra elsősorban az jön át, hogy a karácsonyról, mint ünnepről nem tett még le senki, csak a hangsúlyok változtak meg. A felnőttek inkább lemondanak a saját ajándékukról, csak hogy a gyerekeknek jusson meglepetés, és előtérbe került a közösen töltött idő (valahol a saját készítésű ajándékok előállítása is ide tartozik).

     

    Azon azonabn csodálkoztam, hogy senki nem írta, hogy "tavaly áruhitelt vettem fel, aztán beütött a válság."

     

    Ezek szerint mégsem igaz, amit a Híradókban hallok? Hogy mennyien verték magukat hitelekbe tavaly karácsonykor? Vagy csak a mi fórumozóink annyira szégyenlősek, hogy ezt nem mesélik el? ;-)

     

    Mindent egybevetve, köszönöm az eddigi - és az elkövetkező - hozzászólásokat is! Mindegyiket elolvasom, mert sokat segít a munkámban.

     

    Köszönöm még egyszer,

    barátsággal, 

    Kertész Gábor 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. november 17. 22:2867.

    Karácsony-szeretet.

    Nade,én máskor is szeretem a családtagjaimat-barátaimat.

    Szép is,ha valaki csak karácsonykor szeret.

    Ez a topik egy jó magyarosch! topik,síránkozni,meg irigykedni arra aki gazdagabb,pardon,arra aki tücsök módjára rendelkezik félretett vagyonkával és nem verte el pénzét mindig hó végéig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714897 (48)
    2009-11-16  19:15
  11. 2009. november 17. 22:2166.

    Szokás ma a  válság áldozatzait,mintártaltan szenvedőket beállítani.

    Közben az igazság,hogy sokan maguk juttaták ide saját magukat,mert felvették a nagy lakáshitelt, vagy nem tettek félre,akkor amikorvolt munka.

    Így aztán ,most nyugodt leliismerettel köpködik azt,akinek telik szép karácsonyra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 17. 21:1365.

    Kis segítség annak, akinek drágák a fenyőfák.

    Gondolom most is úgy van (pár éve működött), hogy a Bosnyák téren a piacnál rengeteg fát árulnak. 24.-én este azárúsok hazamennek és jó sok fa marad ott. Nem őrzik, mert ugye másnap méár nem vesz fát senki, megy majd a zúzdába. Ha 24.-én este 7-8 körül odasétál az emberfia válogathat a fák közül, csak haza kell fuvarozni. Ingyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_504340
    Torolt_felhasznalo_504340
    2009. november 17. 19:5764.

     

    - Milyen ajándékokat vásárolunk?

    Személyre szabottat Ha már meg akarom ajándékozni ismerjem annyira, hogy nagyjából tudjam minek fog örülni . Az elköltendő osszeget, pedig nemcsak a válság kezdete, hanem már hosszú évek óta a pénztárcám határozza meg.

     

    - Egyáltalán, vásárolunk ajándékokat?

    Igen vásárlunk ajándékokat. Nem nagy dolgokat, de lehetőség szerint azért olyanokat, amiknek tényleg örülnek. Speciel. én amúgy is szeretek ajándékozni, akármikor! Olyan jó érzés látni, hogy örülnek.

     

    - Mit tanultunk a válságból?

    Hogy azok a dolgok amik igazán fontosak, az nem pénzben mérhetők. Hogy az összetartás mekkora erő.

    Hogy a megfelelési kényszer hülyeség.

    Hogy nem érdemes eladósodni egy tárgyért, pl. egy plazmatévéért.

    Hogy a minimalizmus olykor nem is megvetendő.

     

    - Szomorú lesz a karácsonyunk, vagy optimista?

    Optimista. (De én könnyen beszélek, mivel duplanyilas jegyű vagyok.)

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  14. 2009. november 17. 14:0363.

    Karácsony talán olyan lesz mint gyerekkoromba 80as 90es évek a gyerekek kaptak egy egy tábla ablakos mogyoros csokit ugye régen ez volt a szenzáció a nagyi két kinött pulcsibol kötött egy ujjat (még mindig örzöm) szaloncukor helyett déligyümölcs nagy vacsora ami nem arrol szól hogy a konyhába kelll tölteni a napot hajába sült krumpli füstölt sonka körözött és jó volt mert együtt voltunk

     

    nem optimistán vagy peszimistán kell hozzá állni nyugalomra és békére kell törrekedi

     a gyerekeimet is ugy szeretném, probálom nevelni hogy mindennek tudjanak örülni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. november 17. 13:4562.

    Nem sorban, de a válaszaim a következők:

    Mindenképpen optimista, boldog Karácsonyunk lesz.

     

    Igen, ajándékozunk, de csak kis dolgokat, a gyerekek könyvet kapnak, a felnőttek pedig édességet, italt. A szűk családot ajándékozzuk, az 7 gyerek és 13 felnőtt, a felnőttek akik párban vannak, közösen kapnak ajándékot.

    Én már szeptember környékén elkezdek vásárolgatni ha látok valamit ami nagyon illene valamelyik megajándékozandó személyhez, vagy ha nagy akció van valahol olyan dologra, mit tervezek venni (pédául most 1 hónapja az összes gyerekkönyvet 40% kedvezménnyel tudtam megvenni). Nálunk a családomban sose volt nagy ajándékozás, nem az anyagiak miatt, hanem egyszerűen nem volt szokás, ha valami kellett, azt megkaptuk Karácsony nélkül is, de kifejezetten a Karácsony okán soha nem kaptunk nagy dolgot. Nekem nem is kell ahhoz, hogy szép Karácsonyom legyen, attól lesz szép, hogy készülődök rá, és hogy a szeretteimmel vagyok. 4 héttel korábban kikerül az asztalra az adventi koszorú, a szebb, de még nem karácsonyi terítő, elkezdem sütni a mézeskalácsot, csinálok kandírozott narancshéjat, megveszem az utolsó ajándékokat (a karácsonyi rohamot, tömött boltokat utálom, így az utolsó 2 hétben már eszem ágában sincs bolt közelébe menni). Kikerülnek a karácsonyi kis gyertyák a lakásba, esetleg illatgyertya vagy párologtató karácsonyi illattal. Idén nem lesz nagy sütés, nem tudok szabin lenni Karácsony előtt, így a mézeskalácson kívül lesz 1 torta és még egy féle süti, szenteste lesz halászlé és utána rántott hal hidegtállal (sonkatekercs, kaszinótojás, saláta), nálunk ez a hagyomány, sose sütöttönk pulykát, libát. Ami új lesz idén, hogy az édességeket nem venni fogjuk, hanem én próbálkozom saját készítésű bonbonokkal, trüffellel. Biztos anyagilag is számít valamit, de nem ezért, hanem mert már tavaly is szerettem volna saját készítésű bonbonokkal megajándékozni a szeretteimet.

    Kis fánk lesz, ketten vagyunk a párommal, nekünk nem kell nagy fa, majd ha lesznek gyerekeink, miattuk lesz.

    A válságot megéreztük, kevesebb pénzhez jutottunk idén mindketten, de eddig sem a pénzről szólt a Karácsonyunk, szóval ebben a tekintetben nem igazán változnak a dolgok. Hogy mit tanultunk a válságból? Nem tudom, eddig sem hitelben gondolkodtunk, egy hitelünk van, elég alacsony törlesztővel, és már csak rövidebbb ideig, fogyasztási cikkekre sose vennénk fel hitelt, autóra sem. Egyedül arra, hogy ha mondjuk néhány év múlva be szeretnénk építeni a tetőteret, és még nem lesz rá elég spórolt pénzünk. Talán annyi a tanulsága a válságnak számunkra, hogy még többet kell félretenni mint eddig.

    Karácsonykor én általában mindent elfelejtek, teljesen mindegy mennyi rossz történt az évben, az a 3 nap mintha egy másik dimenzióban telne, 24-e a szűk családdal, 25-26 a távolabbiakkal, ilyenkor eszembe nem jutnak az anyagi gondok, vagy a munkám, vagy bármi más ami miatt aggódhatnék.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  16. 2009. november 17. 12:5061.
    Tulajdonképpen igazad van, de az utóbbi jónéhány évben nagyon eltolódott a hangsúly. az, hogy veszek a másiknak egy apró mütyürt, ami tetszene neki és örül neki, 500 Ft-ért, az rendben van. Az, hogy hitelt veszek fel, hogy plazmatévét vehessek Karácsonyra, mert különben anyós leszól, hogy élhetetlen vagyok, hiszen ő 100 ezres aranyékszert vett, az már nem normális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (59)
    2009-11-17  12:38
  17. 2009. november 17. 12:5060.
    Tulajdonképpen igazad van, de az utóbbi jónéhány évben nagyon eltolódott a hangsúly. az, hogy veszek a másiknak egy apró mütyürt, ami tetszene neki és örül neki, 500 Ft-ért, az rendben van. Az, hogy hitelt veszek fel, hogy plazmatévét vehessek Karácsonyra, mert különben anyós leszól, hogy élhetetlen vagyok, hiszen ő 100 ezres aranyékszert vett, az már nem normális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (59)
    2009-11-17  12:38
  18. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. november 17. 12:3859.

    Visszaolvasva látom, hogy sokan írták, hogy őket zavarja, hogy már hetekkel az ünnep előtt minden erről szól.

    Én szeretem.

    Szeretem, hogy díszbe öltözik a város, az üzletek, a kirakatok, szeretem, hogy karácsonyi zene szól.

    Valahogy jobb kedvem lesz tőle.

    És lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, de én ebben az időszakban valahogy több mosolygós embert látok az utcán, mint az év többi szakában.

     

    A Karácsony nem az ajándékokról szól. (?)

    Valóban?

    Emlékezzünk csak vissza a régi történetre.

    A Királyok AJÁNDÉKOT vittek az újszülöttnek.

    Ez hagyomány.

    Persze, nem kell adósságba verni emiatt magát senkinek, és nyilván a szeretet a legfontosabb. De a Karácsonyhoz akkor is szororsan hozzá tartozik az ajándékozás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 17. 11:5458.
    Nálunk soha nem a pénzről szólt a Karácsony, pár éve meg azt is megtanultam, hogy a Szenteste piszkos ablakok mellett is eljön. De ettől függetlenül, idén valahogy nehezebb lesz. Most gondot okoz, hogy azt a pár ezer forintot, amit a családtagokra költenék, mégis miből vegyem el. Most még el vagyok keseredve, (bár ennek némileg más oka is van) de addigra lábra fogok állni és elmúlik mindne problémám. A Karácsony pedig gyönyörű lesz!!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  20. 2009. november 17. 11:5257.
    Szerintem is a karácsony hangulatához a frissen sült bejgli illata is hozzátartozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714897 (54)
    2009-11-16  20:06
  21. 2009. november 17. 11:1856.

    Nálunk első gyermek születik januárban, így arra fordítom a legtöbb időt és energiát, hogy minden meglegyen és minden rendben legyen. A karácsonyi készülődés most nem lesz olyan nagy intenzív és megbeszéltük a szülőkkel, testvéremmel, hogy idén nem ajándékozunk csak apró dolgokat ( ez a válság miatt is van, mert nem nagyon van pénze senkinek sem). De együtt fogunk lenni , lesz közössen vacsora és szerintem ez számít! Egy idő után már úgyis nehéz kitalálni, hogy kinek mit vegyünkT

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_157411
    Torolt_felhasznalo_157411
    2009. november 16. 21:4755.

    Tisztelt Gábor!

     

    Ha végignézünk az országunk helyzetén, azt gondolom az átlag ember számára a karácsony nem olyan lesz, mint eddig....De természetesen én csak a saját karácsonyi készülődésemről tudok írni.... Bár a szeretet ünnepe pont, hogy nem a pénzről kellene, hogy szóljon, és talán ajándék ügyben ez meg is oldható....( tavaly az ezermester férjem kovácsoltvas elemeket vásárolt, és abból olyan gyertyatartót készített, hogy rendelésem van rá idén...)

    De a többit bizony pénzért adják!! A halat, a húst, a lisztet, a diót....stb.Én nem készülök nyár közben a karácsonyra. Kb. ez az az időszak , amikor még kapkodás, rohanás nélkül el lehet dönteni, mit is akarunk az asztalra tenni. Nekem és a családom számára most a finom ételek, sütik, italok a fontosabbak ....úgy,hogy közben a lényeg meg maradjon: A szeretet!! 

    Most nem lesz senkinek pénzért vásárolt ajándék....Optimista vagyok alapból, de ha azt mondom önnek, hogy a férjem egy olyan cégnél (GE Hungary)dolgozik (még!),amely januártól leépítést jelentett be,akkor lehet, hogy túlzás részemről ezen állapot...

    De.....a gyerekeim okosak, szépek, egészségesek, és ez a legfontosabb! Ha a  lelkünkben minden rendben, akkor nincs nagy baj!

    Boldog karácsonyt Önnek is!!

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  23. Torolt_felhasznalo_714897
    Torolt_felhasznalo_714897
    2009. november 16. 20:0654.
    Nincs is jobb a saját sütésű beiglinél!!! A párom egyszer hozott a cukrászatból, ahol dolgozott, beigliket, hogy engem kíméljen a drága. Mondtam, hogy kétszer hozott, először és utoljára, pedig a jobbikból választott. Inkább megcsinálom én, nagyságrendekkel jobbat sütök.
    előzmény:
    brigimama (50)
    2009-11-16  19:35
  24. 2009. november 16. 20:0353.

    Kedves Gábor!

     

    A karácsony sajnos már nem ugyanaz, mint gyerekkoromban volt.

    Másról sem szól, csak a költekezésről, vásárlási lázról. Én igyekszem tudatos vásárló lenni - a mindennapokban is-, úgyhogy hitelt sosem vettünk fel a karácsonyi ajándékok miatt. Nem is fogunk. Néhány apróság, könyv, ruhanemű, vásárlás utalvány, esetleg a lakásba valami jópofa kiegészítő. Próbálok mindig tájékozódni az igényekről, ízlésről, hogy ne lőjek nagy bakot. Hasznos, praktikus, de egyben szívből jövő is legyen.

     

    Bár a karácsony véleményem szerint nem az ajándékokról kellene szóljon, ez a karácsony sajnos mégis más lesz mint a többi. Mivel férjem egyéni vállalkozó, és jóval kevesebb megrendelése van, nagyon megérezzük a kiesett keresetet. A törlesztőrészletek nem nőttek meg túlságosan, az nem lenne probléma.

    Úghogy most kicsit keserű szájízzel nézek elébe, mert még a karácsonyi menü és a fenyő is kétséges...nemhogy az ajándékok.

     

    De azért bizakodó vagyok....

     

    Tanulság? Az nincs. Hacsak az nem, hogy még többet takarítsunk meg - ha tudunk egyáltalán -, hogy a következő válságot is át tudjuk vészelni.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  25. 2009. november 16. 19:4952.
    Egyedül élek a nagyfiammal albérletben. Neki biztosan lesz ajándéka, és talán apróságok a közvetlen környezetemnek. Fa biztosan lesz, és remény is, hogy talán a jövő év bíztatóbb lesz. Alapvetően optimista vagyok, tehát reménykedem abban, hogy a munkahelyemen talán emelik a fizetést (kellően megdolgozom érte), és talán még a kis mellékesem is beindul végre. Tehát a fa alatt egy nagy zsák remény biztosan lesz. Több nem nagyon...
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17

Címlap

top