Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyi Club reloaded

tsfmvk
Létrehozva: 2009. november 3. 06:45
Sziasztok!
Elsősorban szeretnék elnézést kérni, akinek bele irkáltam a fórumába, de vészhelyzet volt.
Mi egy olyan csapat vagyunk, akit egy másik lapról száműztek...
Nem azért, mert rosszul viselkedtünk, hanem a lapot lehetetlenítették el.
Ez egy diétás kör, fogyózunk több.kevesebb sikerrel.
Mindenkit várunk, aki csatlakozni akar, és remélem a régi csapat is idetalál.
  1. 2015. június 16. 08:0816076.

    Csillus, gratulálok a jó bizihez! Büszkeség ez a szülőknek. Zsufolt a programotok úgy látom továbbra is, de így szép az élet! Egyébként unatkoznál.


    Sushi, ügyes vagy csak így tovább, meg lesz az eredménye. És ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert néha-néha egy kis nasi belefér. De csak nagyon néha!!!!!!!!!!!


    Ts, megdobhatnál egy kis cukkinivel, az enyém még most kászálódik ki a földből másodjára, mert előszörre a csiga vagy mi a szösz lerágta.


    Maszat, hogy áll a kád? Lubick volt már? Sürgesd azt a csaptelepest.


    Én szabin vagyok a héten, de nem irigykedjetek, mert festés van, lesz........már előre utálom.


     


    Vigyázzatok magatokra, remélem az árnyékemberek is előkerülnek!

  2. 2015. június 16. 08:0316075.

    Sziasztok, szép napot!


    Végre jött egy kis enyhülés, már nagyon vártam, valahogy egyre nehezebben bírom a meleget.


  3. 2015. június 15. 10:3916074.

    Jo reggelt.


     


    Neked akkor nem is kell mas sport. Nem semmi amit csinaltatok.

    előzmény:
    tsfmvk (16073)
    2015-06-14  22:53
  4. 2015. június 14. 22:5316073.

    Mostmár mindenki feküdjön le a francba .


    Itt 35 fok volt ma, most villámlik, megyek a gyerekért a vasúthoz, jó a vasárnapi közlekedés...


    Ma de. leszedtünk 5q cukkinit, délután kiültettünk 4500 káposzta palántát, hasznos nap volt 


    Kajámat egész visszavettem, mai ebéd cukkinis felvágottas rántotta volt kenyér nélkül.

    előzmény:
    tsfmvk (1)
    2009-11-03  06:45
  5. 2015. június 14. 09:5616072.

    Jo reggelt. Mindenkinek.


    nem tudom, hogy irigyeljelek-e benneteket. Nalunk meg nincs olyan meleg, tegnap 23 fokban futottam. Különben is az erdöben mindig par fokkal kevesebb van, mint lent a rajna-siksagon

    előzmény:
    gaboracs (16070)
    2015-06-14  07:09
  6. 2015. június 14. 09:5216071.

    Szia Erika,


    meg penteken irtam valaszt, es a hülye rendszer nem tette be. Most egyelöre csak sajat kutföböl csökkentem az adagjaimat, igyekszem nem nassolni, bar neha megtörtenik. A receptedet be kell irnom egy naptarba, es akkor jobban fogom latni, hogy melyik nap mit, mit kell vasarolni, fözni. Meg lehet csinalni. Csak ha a fiuk ezt is ugy fogjak enni, mint a többi fogyis kajamat, nem marad maradek masnapra.

    előzmény:
    Erika47 (16068)
    2015-06-12  11:49
  7. 2015. június 14. 07:0916070.


    Szep napot!


     


    remelem birjatok a meleget. Mi elvezzuk, hogy mindenki itthon van, most juli 13-ig nem lesz olyan, hogy mind az 5-en egy helyen tartozkodjunk. 


    Ma ebedelni megyunk, ez mar szokas a suli vegeztevel. Reggel a cserkeszeknek, azaz a nagyoknak, delutan az ovisoknak lesz halaado szentmise. Ma a delelottit valasztjuk, egesz evben megosztva jartunk, mert a cserkesz es ovis mise havonta egyszer pont fedesben volt. 


    Lilla mar megkapta a bizit es konyvet is, benn van az elso otben. 4 dicseret, 1db otostol eltero jegy. Nagyon buszke vagyok. Zsofinak meg hetfon suli, csutortokon lesz osztas. 


    Az oviban mar osszevont csoport, de muszaj menni most, majd az augusztust megoldjuk valahogy.


    a torna megy, bar a kovetkezo 3 hetben nem tudom hogy oldom meg. Talan ebedidoben.... 


    Kata, van mar furdesi lehetosegetek?


    Erika, Tunci, a pajzsmirigyetek hogy van?


    Ts, vigyazzatoka a kanikulaban!


    Hia, hasznal a fejleszto torna? Hogy vagytok?


    Sushi, ebben a melegben is mesz futni?


    Katimama, olyan reg voltal, jo lenne hallani feloletek!


     


    23-an megyek egy kollegam temetesere a Megyeri utra, akkor viszek viragot Kerimamara is. Sokat gondolok ra.


    Legyetek jok, szep napot!


    puszi

  8. 2015. június 13. 11:0416069.

    Sziasztok!


    Jegeskávé és jeges tea:




    Jó idő van, remélem azért ilyen nagy a csend, mert strandoltok. Légyszi helyettünk iiiiis! 


    Tegnap elhoztuk a kádat, most lent van a garázsban, de ma már bekerül a fürdőbe, este már lehet benne pancsizni, ha viszünk bele vizet. Csaptelep majd csak a hónap végére lesz meg. Nem kapkodják el...


    Holnap vasárnapra való tekintettel mi is elhúzunk víz mellé a tervek és remények szerint. Néha kell egy kis áramszünet 


     


    Kellemes hétvégét mindenkinek!


  9. 2015. június 12. 11:4916068.

    Szép napot Lányok!


    Köszönöm Sushi én egy kávét vettem és mindjárt ebédelek és utána megiszom. Köszi.


    Néha kell a jó szó is. :)


    Hogy vagytok, mi újság veletek, kaja, fogyás, torna, gyerekek stb.?

    előzmény:
    Sushi (16067)
    2015-06-12  09:57
  10. 2015. június 12. 09:5716067.

    Jo reggelt.


    Kave? Tea? Jo szo?


  11. 2015. június 10. 20:5316066.

    előzmény:
    tsfmvk (1)
    2009-11-03  06:45
  12. 2015. június 9. 08:3316065.

    Sziasztok!


    Csillus köszi a kávét, én mostanság már inkább csak virtuálisan iszom, otthon inkább jellemző. A munkahelyi kávéról leszoktam. :P


    Helyette most megy a nagy vízivás projekt 


    Nagyon ügyi vagy az ellipszissel! Hajrá, csak így tovább! 


    Tegnap mi is voltunk kondiban, fél óra cardio bemelegítés, aztán mell váll és has edzés volt.


    Ma is megyünk, asszem aerob lesz és izzadunk, mint a pacik, ahogy az a nagy könyvben írva vagyon.


    Ég a zsííír! 

  13. 2015. június 9. 08:2216064.


    Szép napot Nyár, szép napot madárcsicsergés!


    Remélem mindenki jól van, mi remekül.


    Zoli megint nincs itthon, de ez a hónap ilyen lesz.  


    Nekem megy a torna. Tegnap nem jutottam el terembe, de annyira a lábamban volt a sportolhatnék, hogy felugrottam az ellipszistrénerre, míg a gyerekeim szurkoltak nekem. 


    Szóval tavasz, energia, elszántság. Ezek a heti szavaim.


     


    Puszi

  14. 2015. június 8. 12:0516063.

    Sziasztok!


     


    A Sárga Kapszulát én is olvastam, mielőtt nekiálltam kondizni. Hasznos kis "biblia" szerintem is. 


    Mi a hétvégén csempéztünk én pedig többnyire a konyhában tevékenykedtem. Mindenki jól elfáradt és szakadt rólunk a víz rendesen. De már egyre látványosabb a készültségi fok.


    Harmadik hete nincs fürdőszobánk, azért már kezdek hisztis lenni, hogy mindig máshol kell megoldani a fürdést/hajmosást. Legtöbbször a kondiban zuhanyzunk, vagy anyóséknál, vagy a szembe szomszédnál, na meg a jó öreg lavór+szivacs kombó.


    Azért nem bánom majd ha már ebben a dög melegben tudunk otthon is fürdeni 


    Kiló ügyileg nem tudok nyilatkozni, nem mértem magam mióta eldugta az uram valahová a mérleget a fürdő kipakolásakor. 


    Kedves kollégám azt mondta, hogy a derekamon látszik már a változás. Szeretnék hinni neki 


    Ma ismét kondi time lesz, bemelegítésnek egy kis futópad, aztán jöhet valami súlyzós kínzós buli, mert az jóóóóóó! 


     


    Szép napot nektek! 

  15. 2015. június 8. 10:2216062.

    Szia Neked is


    Egyebkent en is csak fittebb vagyok, hajlekonyabb, nem annyira rozsdas mint korabban. Kilokban nem latok semmit, igy nem is merem magam.


    Mindenkeppen hosszu tavra tervezem a fogyast, az en koromban es sulyommal jobb is, de mer nem rezgek-lötyögök annyira, mint ezelött egy honappal. Ugyanis pont egy honapja kezdtük a futast. 

    előzmény:
    andimano (16060)
    2015-06-07  07:17
  16. 2015. június 8. 10:1616061.

    Jo reggelt - most nalam kavezunk, teazunk



    Voltam ma megint kocogni, nagyon motivalt vagyok. A tavunk összesen, pillanatnyilag gyaloglas+kocogas 6,5-7 km

  17. 2015. június 7. 07:1716060.

    Sziasztok !


    En is csatlakoztam, aztan jol eltuntem (a heten egy konferenciat szerveztunk, igy mozogni sem volt tul sok idom..)


    A futas temaban szeretnek hozzaszolni. En is ugy tudom, hogy a legjobb, ha a futast valtogatjuk v kiegeszitjuk izomepito edzesekkel, hogy igazan hatasos legyen. Nem tudom, hogy ismeritek-e Danette May-t, tole lehet egy-ket jo tippet kapni, pl az alabbi linken bemutat egy par perces gyakorlatot (angolul, de videoval, kicsit elore kell tekerni) amit futas kozben lehet csinalni es megdolgoztatja az egesz testet


    http://danettemay.com/2-minute-body-blast-workout/


    Szerintem ha valaki addig nem futott de elkezdi es kicsit visszafogja a kajat az mindenkeppen fogyashoz vezet. Nalam nem igazan a kg-ban mutatkozik inkabb izmosodom, es vegre kezd noiesebb format olteni a labam ..


     


    Andi


     


     


     


     


     


     

  18. 2015. június 6. 21:0216059.

    Ahány ember annyiféle mozgás, engem pl. nem lehetne rávenni a kocogás/futás dologra....


    http://www.lifetilt.hu/blog/2014/11/edzes-anatomia-alapsz abalyok/


    Nem reklámozom, de vannak az oldalon jó dumák&dolgok.

    előzmény:
    liberty2 (16058)
    2015-06-06  16:57
  19. 2015. június 6. 16:5716058.

    Hello Sushi,


    a gyaloglásnál éppen megerőltetőbb kocogás szerintem tökre rendben van. :) Van egy srác egy testépítő oldalról; sokak szerint az edzés alfája és omegája. Az ő elmondása szerint: a vonal alatt a bemásolt részlet.


    Zsírégetést mérni nem tudom, hogy hogyan lehet otthon, de szerintem nem is érdemes méregetni. Hetente, vagy két hetente rááll az ember a mérlegre, és ha kevesebbet mutat 1, esetleg 2 kilóval, akkor valószínűleg működik. :) De ennél talán sokkal jobb módszer a tükör.


    ---------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------


    Célirányosan a zsírégetés céljára használatos olyan mozgásforma, amely egyszerre mozgatja meg a nagy izmokat, de alacsony intenzitással. Ezáltal nem okoz az izmokban a súlyzós edzéshez hasonló terhelést, glikogénürülést, stb. Gyakorlatilag nagyon csekély az izommunka, de a szív- és érrendszer dolgozik, a szív a normálisnál maga sabb, ún. aerob tartományban pörög.


    A folyamat lényege az egyenletes, monoton edzés, például tempós gyaloglás, egyenletes terheléssel. Ilyenkor nagyon hamar átáll a test arra, hogy a zsírokat használja energiaforrásnak.


    A terhelést úgy kell beállítani, hogy ne legyen a pulzus magas, maximum 130, mert a magasabb pulzus már átesik a kardió tartományba. Ezt lehet pulzusmérő órával méregetni, de a legegyszerűbb, ha ügyelünk arra, hogy a pulzusunk az ún. „conversation pace” (beszélgetési tempó) tartományban maradjon. A beszédképes pulzustartomány azt jelenti, hogy ugyan már lihegünk – a lihegés mindig a megnövekedett oxigénfelvétel jele – de még képesek vagyunk tagoltan, érthetően, összefüggően beszélni.


    ( Részlet a Sárga Kapszula című írásból :) )

    előzmény:
    Sushi (16046)
    2015-06-03  15:41
  20. 2015. június 6. 07:0116057.

    Sziasztok!



     


    Orulok, hogy jol vagytok. Nekem eleg mozgalmas volt a het, a munka mellett voltam egy konferencian, tornazni estenkent. A gyerekeknek hangszeres vizsga is erre a hetre esett.


    hetvegen 5-en 4 fele leszunk. Zsofi kirandul, Zoli meg haza, Lillust leteszi a Balcsin. Mi meg takaritunk es mosunk itthon Katussal. Bar ha jo ido lesz lehet, hogy elmegyunk kirandulni. 


    A torna jo, a merleg is elindult, remelem most mar megvan a lendulete es folytatja a csokkeno tendenciat. 


    Vigyazzatok magatokra!


    puszi

  21. 2015. június 5. 12:2916056.

    És egyébként, hogy telet neki az első év, szerette a sulit, azt nem kérdezem, hogy tőled távol jó volt e neki, mert biztos .

    előzmény:
    tsfmvk (16054)
    2015-06-05  11:14
  22. 2015. június 5. 12:2616055.

    Ó, gondolod, csak a kamasz fiúk esznek annyit? Hát, elmondom neked, hogy nem igazán, mert a felnőtt fiúk még többet esznek. :) Az én kicsikém aki ugye 23 éves, még éjfélkor lemegy a konyhába kb. harmadjára vacsorázni. Na, erről ennyit! De rajta legalább nem látszik..........no kommen. Szegény te kicsikéd meg gondolom azért a kolesz kaja után, örül, ha hazait ehet és jó sokat, legalább neked kevesebb jut.

    előzmény:
    tsfmvk (16054)
    2015-06-05  11:14
  23. 2015. június 5. 11:1416054.

    Neked is voltak kamaszok a fiaid 


    Annyit esznek a lányok is, mint egy ló. 

    előzmény:
    Erika47 (16053)
    2015-06-05  11:10
  24. 2015. június 5. 11:1016053.

    Sushi ügyi vagy, 7 kilóméter az szuper. Én is egyre többet bicajozok, tegnap majdnem egy órát mentem, kerülővel mentem haza. De jó neked otthon, nem soká én is megyek egy kis szabira, legalább kialszom magam.


    Ts, persze, tudom én miért kell korán kelni. Na a sok főzést és kaját a gyerekre fogod, lehet ő eszi a legkevesebbet. Könnyű a kicsire fogni.

  25. 2015. június 5. 10:4516052.

    Kettőt is, van még 


    Most ezzel a meleggel át kell rendezni a meló időt. Tegnap délután volt zápor, zivatar, meg minden.


    Tegnap is kinn voltunk délelőtt 11ig, de meg a nagy ló....-t. 10ig bőven elég, akkor is már volt a napon vagy 40 fok.


    Úgyhogy hajnalba kifele, kánikulában itthon, este megint ki.


    Valamelyik nap megejtem a medence vásárlást. Tavaly nem kellett, mert szinte minden délután esett, de idén be kell újítani egyet. 


    7km  , az nem piskóta.


    Ma jön haza a gyerek is, úgyhogy kaját kell csinálnom, SOKAT 

    előzmény:
    tsfmvk (1)
    2009-11-03  06:45

Címlap

top